LEIDSCH DAGBLAD. VOETSPECIALIST Vrijdag 15 Juli 1921. Gfficieele Kennisgeving, STADSNIEUWS. FEUILLETON CHRiSTOFFEL EN COLUMBUS Paanakker Co. Leiden Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS OER ADVERTENTIENl SO Cts. per rcjel. Zaterdags 10 Cts. per regel- BIJ gegolaboanomcnt belangrijk lagore prijs. Kleine advertenties Woensdag 50 Cts.. Ze'®"13* ÏB cts bij oen maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht. Voor oventueele opien- Bing van brieven 10 Cis. porto to betalen. Bow-Js- nummer 5 Cts Nummer 18822. Bureau Noordelntispleln. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. PRIJS DEZER COURANT: VolS Leidea fa 3 mui 2.35, p. week 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weck 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP De Burgeruec-ster van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat morgen (Za terdag) aan de gemeentelijke -vischwinkcls (V ischinarkt en Stadsliolpwerf) erkrijg- baar is SÜHELVISCH a f 0.12. GROOTË SÜHELVISCH a fO.18, SCHOL a £0.10, .CROOTE SCHOL a f0.28 en TARBOT a to. •16 per pond. W PERA. Woth. Lo-Burgem Leiden. 15 Juli 19*21. Installatie van den nieuwen directeur en de directrice van „Voordorp". Met ingang van 16 Juli is aan ds. Kramer en mevrouw Kramer op de meest eervolle wijze ontslag verleend als directeur en di rectrice van het Kinderhuis „Voordorp" en gisteravond zijn hun opvolgers, de heer en mevrouw J. Boehmer, uit Leiden, op eenigq zins feestelijke wijze geïnstalleerd. In dezelfde zaal, waar op 28 Juni door de verpleegden en het oude personeel op hartelijke wijze van ds. Kramer en diens echtgenoote afscheid werd genomen, kwa men gisteravond met de verpleegden, het nieuwe personeel, regenten, leden van den Kcrkeraad der Ned.-Herv. Gem., alhier, waaronder de voorzitter, ds. Groot Enzc- rink en ds. Hartwigsen, benevens familie leden en vrienden van het echtpaar Boeh mer bijeen, om aan de installatie van deze nieuwe functionarissen meerdere wijding te geven, De voorzitter van het College van Re genten, ds. G. H. Beekenkamp, leidde de bijeenkomst. Na het zingen van vers 3 van Psalm 25 ging hij in gebed voor, waarna hij aanving met de opmerking, dat deze vergadering een bijzonder karakter droeg cn wel uit drieërlei oorzaak; lo. met het oog op de plaats; 2o. ter zake van het ge zelschap, en eindelijk om het doel, waar voor men hier samenkwam. Wij zijn in „Voordorp" aangeland, zeide Bpr., na een lange geschiedenis, dio hij niet zal ophalen, maar waarvan hij alleen wil zeggen, dat zij noodig was en-dat er iets verblijdends in ligt, dat wij er zijn. Deze gang is de kroon op het werk van de jury, die is uitgegroeid tot een bestuur. En zoo zijn wij hier dan met dank aan den Heere cn met afbidding van Zijn zegen. Wij staan hier en ook dit geeft een bijzonder karakter aan de samenkomst voor een schare genoodigden en een scharo kinderen. Dit geeft aan de samenkomst een fees telijk karakter. Laat deze feestvergadering dan de eerste zijn van een lange reeks. Het is zoo goed jaarlijks een bijeenkomst te houden om tc lierdenkan de zegeningen Gods, over een langen tijd genoten, en in dit geval ook om den band tusschen „Voor dorp" en de Leidsche Gemeente te verster ken. Het bezwaar, dat „Voordorp" wat van de gemeente afgelegen is, kan worden verminderd door veel bij elkander te ko men. Het doel is eveneens bijzonder. Wij wil len er vandaag onzen directeur met zijn huisgezin en zijn personeel, brengbn op de armen onzer liefde en die armen ook uit strekken over de stichting en haar werk. Wij voelen diep voor de nooden van het verwaarloosde kind, maar wij waardeeren Door de schrijfster van „Elisabeth and her German Garden". (Nadruk verboden). 57) „En alles z o goedkoop!" riepen do tweelingen verheugd, wier 200 pond ster ling do kruik van de weduwo nabij kwam. Dit geloof werd evenwel geschokt, toen zij op eer. keer zonder den heer Twist, die liet nu te druk had haar op al haar expe dities te vergezellen, cretonne gingen uit zoeken, en liet werd totaal vmictigd, toen de verschillende middelbar e-leeftijds-da- mes, die op mijnbeer Twists advertenties 5n de te Acapuleo- en Los-Angelos verschij nende bladen schreven, allen zonder uit zondering een salaris oischten, hooger dan het lieele Tvinkler-kapit-aal. De tweelingen doorleefden een paar kwade oogenblikken, doch een nieuwe ge lukkige ingeving, ditmaal van den kant van Anna-RcGe, bracht uitkomst. „Ik weet wat," riep zij zegevierend, terwijl haar heeie gezicht opklaarde. „We zullen bet coöperatief maken De heer Twwiens voorhoofd diepe rimpels vertoonde, terwijl hij er over na dacht hoe hij do tweelingen toch zou kun nen bewegen zonder bezwaren van zijn gel delijke®. steun gebruik to maken, greep 't denkbeeld mot beide handen aan. Hij had natuurlijk onmogelijk kunnen zeggen, .welk begrip Anna-Roso aan het woord coöperatief vastknoopte, maar hij ver- rouwde stellig, dat bij van liaar idee zou RECLAME. ▼nn Dr. W. SCHOLL'b Ëliaiek voor VoctiyJers, Ihondoii iiondt zitting op Itlanadag en B>susdsg 18 eu 19 Juli n.s. van 9—13 «si 2—G nnr in Biet fiehoen niRgazijn der IFHHffSA 95C6 3 Mnarüuiannütceg. Gratis advies voor alle voetgeiirekea. liet moeilijke werk van de personen, die zich wijden aan de taak der opvoeding van deze kinderen. Zich richtende tot mevrouw en den heer Boehmer, die met hun kinderen voor het spreekgestoelte hadden plaats" genomen, wees ds. Beekenkamp cr op, dat er voor hem een levensperiode werd afgesloten, ter wijl er een nieuw arbeidsveld vóór hem ligt. Achter u ligt het kalme kantoorleven, vóór u staat de dartelo en hulpvragende jeugd. Laat uw liefde loiden door de hand Gods, steunt op Zijn wijsheid en kracht en God zal u sterken, aldus besloot spr. zijn installatie-toespaak. Zich richtende tot de kinderen* waarvan er reeds van het begin der samenkomst af, enkelen zacht snikten, zeide hijHet is niet prettig voor u, andere ouders tc krijgen; andere heeren, andere wetten, maar wij kunnen u bemoedigendeze man en vrouw dragen een hart van liefde voor de kinderen in zich. Spoedig zult gij aan hen gewend zijn; het leed van dezen dag vergeten hebben en dankbaar wezen. Weesl altijd gehoorzaam, open uw harten voor hen, die u leiden, en over u gesteld zijn. Hetgeen zij u leeren, leide ook uw verder leven. Er wordt hier een Christelij ke opvoeding gegeven. Geve God, dat ge allen moogt opgroeien tot flinke mannen en vrouwen, door Gods genade. Laat do Heere Jezus u leiden, aan Zijn hand gaat ge veilig". Ten slotte bracht spr. dank aan alle aan wezigen voor hun belangstel leng en riep hun medewei king in voor den bloei der stichting. „Bid en Werk", zij het devies van „Voor dorp" zoowel als van de Leidsche gemeen te, dan zullen zij beiden staan in Gods kracht, aldus besloot spr. Hierna gaf ds. B. het woord aan den nieu wen directeu Deze noemde het een ge wichtig oogenblik voor heirren zijn vrouw, nu zij het nieuwe ambt aanvaarden. Er wacht hun een zware taak. Maar wij steu nen niet op eigen kracht, maar op de kracht des Heeren, zeide hij. God is een hoorder der gebeden. Op Hem hebben wij in het verleden gebouwd en Hij heeft ons niet beschaamd. Hij zal het ook nu niet doen. Hij zal onze kracht wezen. Verder sprak de heer B. den dank uit -aan heeren regenten, die liem voor deze betrekking hadden waardig gekeurd en dankte allen die hen in deze dagen geluk- wenschen hadden doen toekomen. In het bijzonder richtte hij zich nog tot den voorzitter, tot de heeren diakenen, dio hem hadden willen kiezen en voor wie hij al lang geen onbekende was. In den lan gen staat van dienst bij de diaconie heeft hij veel waardecring van dit college on dervonden en hij hoopt, dat het ook in het vervolg over hem tevreden zal kunnen zijn. Ook den algemcenen kerkeraad dankt hij voor do benoeming. Het woord richtende tot de kinderen, zeide hij deze te willen leiden aan de hand van den grootcn kindervriend Jezus. Hij hoopte, dat zij gehoorzame kinderen zou den zijn. Wij zullen alles doen voor der kunnen partij trekken om de financieel© moeilijkheid uit dc-n weg le helpen ruimen. „Wat is eigenlijk coöperatief?" vroeg Anna-Felieitas met nieuwen eerbied' voor een zuster, dio zoo plotseling zoo'n goed klinkend zakenwoord te berde bracht en er alles van af scheen te weten. Zij had het woord wel dikwijls hooron gebruiken, zonder ergens een ander begrip te raken. „neb je nooit van een coöperatie onder neming gehoord?" vroeg Anna-llose. „Jawel, maar „Nou dan." „Ja maar, wat zou dan eigenlijk een coöperatief theehuis zijn hield) Anna- Felioitas vol. „Een thëenuis, dab op een coöperatieve basis geëxploiteerd wordt," antwoordde Anna-Rose gewichtig. „Iedereen betaalt voor alles, zoo dat niemand in 't bijzonder betaalt." „O," zei Anna-Felieitas. „Ik bedoel." hervatte Anna-Rose, ge voelende, dat deze uitlegging niet aan overmaat van duidelijkheid leed', „dab jo de huur en do bedienden cn de thee en do caks en alles betaalt uit hetgeen jo ver dient." „O," zei An na-Felicit as weer. „En zul len zo rustig en wel wachten tob wij het verdiende hebben?" „Natuurlijk, als we toch allemaal coöpe ratief zijn „O ja," zei Anna-Felieitas, die de zaak nog even duister bleef vinden, cKooh bij er varing wist, dat Anna-Rose boos word, als men to lang op een verklaring bij haar aan drong. „Een prachtig icbo/' schoot do heer Twist te hulp. „Maar jo hebt alleen een verkeerd woord te pakken. Het woord, dat kinderen bestwil, riep spr. uit. Zoo zullen wij elkander voortaan beschouwen als bij elkander behoorende. Spr. zag om zich een groote schare van bloedverwanten, omdat zij beiden voortge komen zijn uit groote gezinnen. De vriend schap in de familie is ajtijd hecht hecht geweest overeenkomstig den wensch zijner ouders, die dit hun kinderen steeds heb ben voorgehouden. Spr. dankte do familie voor deze belangstelling. Hij zag hier ook reeds eenige zusters staan, andere zouden straks komen. Met haar zal hij gaarne in harmonie samenwerken, evenals met de vader en moeder van het Jongenshuis. Ook hoopte hij samen te werken met zijn vrien den Zitma en Sweers, staande aan 't hoofd van groote inrichtingen en dankte hen voor den goeden raad hem gegeven. Ver der richtte hij zich nog tot de heeren Over diep en Steenhuizen, hen dankende voor hun tegenwoordigheid en tot den dichter- schilder Warmenhoven, die bereid is de kinderen af en toe van zijn gaven te doen genieten. De heer B. besloot zijn meermalen met tranen in de oogen geuitte toespraak met het uitspreken van het eerste vers van Psalm 123, dat vervolgens door dc aanwe zigen werd gezongen. Hierop nam ds. Groot Enzerink als voorzitter van do» al gemcenen Kerkeraad hët woord Hij ge voelde zich geroepen bij deze gewichtige gebeurtenis een enkel woord te spreken, waar hij door verhindering van den scriba alleen het modevamen vertegenwoordigt. Er is tusschen de stichting „Voordorp" en de gemeente een andere verhouding ge komen, nu twee predikanten, twoo ouder lingen en vijf diacenen met den directeur de zorg op zich genomen hebben Ook hij acht het verblijdend, dat hiermede de band tusschen de gemeente en haar stichting hechter is geworden. Want het geldt hier niet alleen een zaak van philantropie. Wat is kostelijker clan een menschenziel En liier zijn menschenzielen te redden. Er is hier in het verleden gewichtig werk verricht en dit zal nog geschieden. Hij prijst de groote zorg van den vort gen directeur. Deze had als menscli ook zijn gebreken, maar hij bezat tevens groo te gaven. Met name herinnerde spr. aan ds. Kramor's organiseerend talent Óp het gebied van kinderverzorging staat hij aan het departement van Justitie dan o.»k goed aangeschreven. Hem en zijn echtgenoote wenscht spr. hartelijk dank te zeggen evenals ook aan het personeel, dat heeft gemeend met hen den dienst- te moeten verlaten. Hij wensch- te hen allen 's Heeren zegen toe. Ook aan de oud-regenten wijdt hij een woord van oprechte erkentelijkheid. Het is met „Voer dorp" zoo heel anders gcloopen als zij hadden gedacht. Him toewijding mogei wij niet vergeten. Zij hebben in de.bange oorlogsjaren met groots moeilijkheden te kampen gehad en zich vele opofferingen getroost. Wat de toekomst betreft, spr. bewon dert den moed van den voorzitter, den leden van het bestuur en den directeur omdat zij heb aan hen niet bekende werk aandurvpn Den directeur en directrice wees hij op hun prachtvolle betrekking en hij sprak den wensch uit dat God hem mocht bekwa men tot dit werk door dat Christus ge stalte in hen krijgt. Zij moeten zich zelf leeren verliezen, dan zullen zij door Gort- wondere genade zien gebeuren dat mehigt- ziel die dreigde verloren te gaan door lien zal worden gewonnen. Vervolgens voerden nog kort het woord, medo namens broeder De Lange en liet college van ouderlingen, c3e heer Van der Steeu cji de heer Bloot benevens do oudste broeder van eten directeur, die allen cle beste wensch en voor do gereorganiseerde stichting uitspraken, waarna gezongen werd het bekende Psalmvers. „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen" enz. Hierna werd de officieel© samenkomst door ds Groot Enzerink m-et dankzegging gesloten In inticmen kring bleef men daarna nog ecnigeu tijd bijeen Do nieuwe zusters die den directeur en directrice zullen bijstaan in hun werk zijn de dames Thieie, Van der Made, Slot, Noost en Louwers. De oud-regenten van „Voordorp" huldigen den heer en mevrouw Kramer. De oud-regenten van „Voordorp" hebben blijk willen geven van hun waardcering voor den arbeid van ds. en mevr. Kramer in het gesticht „Voordorp". Daartoe waren gisteravond ten huizo van mr. Briët verecnigd alle te Leiden wo nende oud-regenten, te weten de heeren G. H. Lens, J. van Weizen, W. Splinter, A. J. van Hoeken, B. J. Huurman, dr. L. Mulder, J. P. Mulder, Lourens Bosch en L. Fontein. Van dezen hebben de meesten jarenlang met ds. Kramer gewerkt; de heeren Briët-, Van Welzen, cn Splinter, sinds de stichting van „Voordorp". Ds. Kramer en mevrouw waren tegen woordig en bij monde van mr. Briët werd hun een mooi stel Delftsch Blauw aan geboden, als dankbare hulde voor hetgeen zij beiden in het belang der kinderen heb ben verricht. Tegenover het oordeel van ondeskundi gen in zaken van Kinderzorg, die zoo grie vend zijn opgetreden, stelde mr. Briët het waardeerend oordeel van oud-regenten. Hij wees er op, dat de wijze van handelen door den Kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. hoogst ongepast en onbillijk is; dat geen ambtenaar in publieken dienst een zielsge lijke behandeling ooit zou hebben onder vonden. Wat thans geschied is, is een smaad voor cle Hervormde Kerk en wie zich in haar dienst begeeft, afhankelijk van een Kerke raad, moet goed v.cten, wat hij doet. Diep gaand verschil van meening kau leiden tot het uitspreken, dat men niet meer kan sa menwerken en tot het in-overweging-geven van het nemen van ontslag op langen ter mijn. Men kan als Christenen scheiden, ook al is er verschil. Maar hier is van verschil van meening niet gebleken. Toen bleek, dat „Voordorp" niet duur werd geëxploiteerd, in strijd met brutale beweringen van niet-deskundigen, werd iets anders gezocht. De heer Kramer werd ontslagen, omdat hij niet populair is. Mr. Briët wees er op, dat iemand, dio een functie vervult als ds. Kramer en te maken heeft ook met personen, dio van hun Kerkelijk Ambt partij willen trekken, om zicli voordeel te bedingen, niet gemak kelijk populair is. Hij is een man van de daad, die onrecht tegenging. En de Ker keraad zelf heeft nooit voldoende medege werkt om „Voordorp" populair te maken. Er was afgunst en laster; de kleine din gen werden naar voren gebracht, het groo- BINNENLAND. De collectieve arbeidsregeling in bet ban- ui-tbakkersbcdrij f. Loonen cn arbeidsduur in het mijnbedrijf. Be gevolgen van de aanhoudende droogt©. De dienstweigeraar Groenendaal voer den Krijgsraad. BUITENLAND Wil Japan alleen aan cle ontwapeningscon ferentie deelnemen, uïet aan die over den toestand rondom den Stillen Oceaan Dc Briteclie regeering stelt voor te Londen een inleidende gedachtenwisseïing te houden inzake de politiek van het verre Oosten. te, mooie doel werd uit het oog verloren. En ten slotte kwam deze oppositie onder leiding van iemand, die Leiden en haar toe standen nauwelijks kent, van Kinderzorg niets afweet, noch van de vele bezwaren, aan het werk verbonden, en die onder het motto „Kramer is impopulair", gemakke lijk een overwinning door een aantal stem men wist te behalen. Want het is onwaar, dat „Voordorp" in de laatste jaren aan de Diaconie veel geld gekost heeft. De Regeering heeft extra-sub sidies gegeven, die voldoende zijn. Dege nen, wien zooals de oud-regenten, de kin deren, die zij bij name kennen, ter harte gaan, zijn vol zorg voor hun toekomst. Be zuiniging is nog geen verbetering. Het ge sticht zal slechts 60 kinderen opnemen, wat bij grootere capaciteit financieel nadeelig zijn zal. Bijna honderd gezinnen, groot en klein, worden in gezinnen buiten het ge sticht verpleegd. Hoe zal het toezicht zijn op die kinderen in die gezinnen met een beperkt personeel Ds. Kramer zal wel zijn weg door het le ven vinden. Hij is bekwaam, actief, en be trouwbaar, en hij staat, niet alleen bij alle oud-regenten, maar ook bij het Departe ment van Justitie, uitstekend aangeschre ven. De oud-regenten zijn dankbaar voor wat hij gedaan heeft; in deze dagen van ongepaste verguizing wenschen zij te too- nèn, dat wie zijn werk kennen, hem waar deeren. En zij hopen, dat het aandenken, dat zij hem schenken, hem moge herinne ren, aan eon nuttig tijdperk van zijn leven, waarin hij onder Gods zegen veel heeft tot stand gebracht. De kinderen en regenten zullen hem niet vergeten. Daarna sprak de heer Mulder als laatste voorzitter van regenten, die ook thans zijn ontslag genomen heeft in verband met do ze zaak. Hij wees er op, hoe de kinderen aan den heer en mevrouw Kramer met lief de verbonden zijn, en dankte hem. voor wat hij voor het verwaarloosde kind heeft gedaan. De heer Kramer bedankte met een kort woord, waarin hij deed uitkomen, dat deze moeilijke, donkere dag, waarin hij het be-? heer aan zijn opvolger heeft overgedragen,- verlicht-"wordt door de sympathie van hen,- die met hem hebben samengewerkt. Daarna bespraken de aanwezigen nog vele zaken uit de geschiedenis van „Voor dorp" en werd met dankbaarheid geconsta teerd, hoe vele kinderen, wier kinderleven zoo duister was, voordat „Voordorp" hen opnam, nuttige menschen geworden zijn. Stedelijk Gymnasium. Toegelaten zijn tot de 1ste klasse: J. Blankenaer, Marie do Blauw, Catharina. je hebben moet is vvinstdeeling. En nu deze onderneming ongetwijfeld een groot succes zal blijken, zal cr ook heel wat winst gemaakt worden, en zullen do salarissen en de consumptie zonder eenig bezwaar uit do inkomsten betaald kunnen worden." Daarop vertelde hij haar, c5at hij van plan was in Californië tc blijven tot de zaak behoorlijk marcheerde, en in dien tijd als boekhouder, secretaris en kassier van do onderneming dienst te doen, benevens volgens hem nog de voornaamste fune- t-io als reclame-leider. Als zij zoo goed wilden zijn dit deel van cïe voorbereidende werkzaamheden geheel aan hem over te laten, omdat hij kennis van zaken had, stond hij er voor in, dat het Koodo Kruis of zij het Amerikaansch© dan wel het Engelsoho besloten to bevoordeelcn er flink bij zou profiteer en. Op dezo sluwe wijze kreeg de heer Twist de volledige vrijheid, om ,.De Open Ar men" financieel to steunen. Dat systeem van winstdaelen leek den tweelingen, be wonderenswaardig. Het nam allo bezwaren weg. Zonder eenige gewetenswroeging kon den zij nu verder crét-onnes en tinnen kan nen en borden koop en; ja, zij werdën nu zelfs niet afgeschrikt door het salaris van de dame, geëngageerd om als 't waro een degelijken achtergrond voor haar jeugd, te vormen ja,-haar hooge eischen verkeug- cten haar zelfs, omdat zij haar de overtui ging gaven, dat zij stellig wel buitenge woon geschikt vcor haar ambt moest we zen. Wie tooh zou do brutaliteit hebben zoo'n salaris te verlangen, als zij niet aan allo gestelde vereisohten voldeed? De bewuste dame was do weduwe van Bruoo D. Bilton, uit Chicago, van wien de jongedames stellig wel gehoord hadden, naar zij veronderstelde. Do jongedames bloosden van schaamte, omdat zij moesten bekennen nooit van hem gehoord to heb ben, en mompelden iets van Cornells K. Yanderbilt, wiens naam zij wel eens ge hoord hebben, als dat soms helpen kon. Toen mevrouw Bitton mijnheer Twists bril- leglazen op haar mooi sneeuwwit haar ge richt zag, deeldo zij hem met een beslist heid, dio geen twijfel kon overlaten, mee, dat zij nog geen veertig en eenigszins bang was, dat zij „den vereischtcn middelbaren leeftijd" nog niet in voldoende mate be zat. Do advert emtio had hier in het bij zonder do aandacht op gevestigd, cn hoe wel zij zich overtuigd hield, dat- haar her sens, handen en voeten nog veel te jeug dig waren om onder dio rubriek te bren gen, maakte zij door beur haar een veel ouderen indruk. Maar dat had niets met haar leeftijd te maken. Het was plotseling wit geworden, toen dc heer Bilton stierf. Geen haar zou een smart kunnen doorstaan, zóó groot als de hare was, toen do heer Bilton dien be slissende® stap nam. Eer zij voor een on derhoud overkwoim had zij naar zij don heer Twist verzekerde, dio leeftijdskwestie van allo kanten nauwgezet bekeken, want zij wensokfce evenmin zelf een verkeerd besluit to nemen als de dames Twinkler to dupeeren; en zij was tot de slotsom geko men, dat zij wat haar betrof te oud, en overigens te joaig door elkaar genomen precies aa.n de vereisohte voorwaarden vol deed. En daar zij graag buiten wou wo nen, het stadsleven greep ha-ar „psy chisch" te sterk aan was zij bereid haar huis en haar vriendenkring op te geven geen gering offer! en do positie tc ac cepteeren, die de dames Twinkler aanbo den. Zooals zij vertelde, was zij bijzonder rusig, doch tegelijkertijd ook zeer leven dig en bedrijvig. Zij hield van een druk ken werkkring, gevuld met. allerlei plich- teumaar trok zich ook heel graag in haar eigen geestesleven terug, om#to denken. Zij had er zich steeds op toegelegd het juiste evenwicht te vindon tusschen lichaam cn ziel, een gepaste afwisseling van geestelijken cn licha-melijken arbeid, en zoo was zij dan ook. volgens haar vrien den, een der best-gcc.quUibreerde vrouwen geworden, dio zij kenden. Buitendien bezat zij een warm hart en voelde veel zoowel voor phïlanthopic als voor weezen. Vooral voor oorlogswezen Mevrouw Bil ion sprak zóó vlug en over dadig, dat het- werkelijk heel wat tijd kostte om haar te engageeren. Er scheen maar geen pauze te willen komen, waarin do heer Twist dit kon do on. Het onder houd had plaats in een hotel in Los Angelos, waar de heer Twist do tweelin gen al vroeg per auto had heengebracht en tegen lunchtijd haddon zij.zich drio uur aan één stuk met haar „onderhouden." 't Leek den tweelingen eon cindeloozcn morgen, en zij verlangden niets anders *dan haar te engageeren, al was het alleen maar om haar tot zwijgen te krijgen. Ma-ar de ga-nimcerde beschrijving van hgt leven, zooals zij het zag, cn de wijze, waarop het, wat zij haar „psyche'- noemde, aandeed, liet wat punctuat-io betreft, alles to wen schen over; er deed zich zelfs geen klein© comma-ga-ping in voor, waardoor men even gauw met een bepaald Voorstel voor den dag had kunnen komen. ÜWorclt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 1