ÜST DE OMSTREKEN SPORT. VRAGENRUBRIEK. gedurende 25 jaren, als tegemoetkoming hi de kost-en van rente, afschrijving en onderhoud van den kabel, terwijl de jaar lijksehe opbrengst van geleverden stroom op f 5000 wordt begroot. Bovendien be houdt Leiden zich het recht voer aan groot-verbruikers, die jaarlijks meer dan 10,000 K.W.U. garanderen, zelf recht streeks te kunnen leveren. Het contract is voor tien jaar gedacht, niet stilzwijgende verlenging telkens voor .vijf jaar. Het kapitaal der fabrieken behoeft voor dit doel niet te worden aangevuld, aan gezien de kosten uit de aanwezige gelden kunnen worden bestreden. De leeftijdsgrens van de kaderleden bij de Brandweer. Door bet College van Kaderleden der Leidsche Vrijwillige Brandweer wordt ver zocht om art- 9 der verordening op de Brandweer, bepalende de leeftijdsgrens van het personeel, voorloopig buiten wer king te stellen en dus niet over te gaan tot het verleenen van ontslag aan een drietal kaderleden, die anders dit of het volgend jaar zouden moeten worden ont slagen, cn zulks in verband met de te verwachten reorganisatie van de branl- weer bij de in-werking-selling van de nieuwe motor-brandspuit. Met d"en commandant der brandweer vinden B. en W., dat er om genoemde redenen wel iets voor het verzoek te zeg gen valt, vandaar dat zij voorstellen het in te willigen. Verleenen van vergoeding krachtens art. 58 decies der L. O-wet. In de raadsvergadering van 26 Juli 1920 werd de behandeling van het verzoek van het bestuur der bijzondere school aar* de Hooglandscho Kerkgracht No. 20a, om een vergoeding uit do gemeentekas, als bedoeld ln artikel 59 decies der Lagcr- onderwijswet 1878, aangehoujien, totdat door cte Kroon zoude zijn beslist of do gemeente verplicht moet worden geacht om de in dat wetsartikel bedoelde vergoe ding ook te verleenen ln een geval als het onderwerp el ijke, waarin vergoeding word gevraagd niet van de jaarwedden van z.g.n. boventallige leerkrachten, maar van de wedle, uitbetaald aan een onder wijzer, die wegens ziekte van een :der vaste leerkrachten voor een bepaald tijd vak, in casu van 1 Januari tot en mot 30 April 1919, werd< aangesteld. Inmiddels is door vernietiging van een besluit van Gedeputeerde Staten dozer provincie bij Koninklijk besluit van 22 October 1920, 'uitgemaakt, lat de tijde lijke onderwijzers, die ter vervanging van verplichte en surnumeraire onderwijzers werkzaam zijn goweeet, niet voor Rijks rekening komen. Deze beslissing moet al dus worden opgevat, dat het Rijk de wed den vergoedt van tijdelijke onderwijzers, die bij vacature in le plaats van ccn ver plichten onderwijzer treden, doch niet en hierin ligt de beteekenis der beslissing van onderwijzers, die bij verlof wegens ziekte of andere oorzaken, kortom in die gevallen, waarin de wedden Ier afwezigen worden doorbetaald, tijdelijk als vervan gers werkzaam worden gesteld. "Wel is waar is (foor deze beslissing niet onomstootelijk komen vast te staan, dat de gemeente verplicht zoude zijn in zooda nige gevallen aan een bijzonder schoolbe stuur vergoeding toe te kennen van de wedden van tijdelijke leerkrachten, maar nu B. en W., na ingewonnen inlichtingen, is gebleken, dat de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen van oor deel is, dat de gemeente in dergelijke ge- Vallen dc vergoeding wel behoort te ver leenen en dat het te dier zake door de gemeente betaalde, ingevolge het bepaal de in artikel XVII der wet van 14 Juli 1919 van het Rijk zal worden terug ont vangen, bestaat er naar hun meening geen -be<zwaar om alsnog .een gunstige beslissing op hec veraoek van het ovenge noemd schoolbestuur te nemen. Een soortgelijk verzoek als dat van het bovengenoemd schoolbestuur is intusschen ingekomen van het be&tur der R.-K. school van ,»iet gesticht .JDte Voorzieniglicftdi'V. Ook daarop willen B. en W. gunstig be schikken. De bedragen zijn resp. f'3fe0l en f 87.50. Steun aan onvermogende leerlingen van het Gymnasium en de Gemeentelijke H. B-schelen* Bij de behandeling van de nieuwe schoolgeld- regelingen voor het Gymnasium en do Hoogero Burgerscholen, in do raadsvergadering van 25 April j.l. werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een voorstel van den heer Groenevold, luidende: „Ondcrgetoekende stelt voor Burgemeester en Wethouders te verzoeken een regeling te ontwerpen, waardoor aan leer lingen van Gymnasium en Hoogere Burgerscho len kosteloos leermiddelen kunnen weiden ver strekt on de ouders kunnen worden ondersteund indien zulks noodig is." Uit hetgeen het lid van het Gollego van B. en .W meer in het bijzonder belast met de zaken van onderwijs, bij die gelegenheid heeft opge merkt, is reeds gebleken, dat ook B. en W. van ineening zijn,, dat het alleszins gewettigd is om in bepaalde gevallen de leermiddelen voor leerlingen der genoemde onderwijsinrichtingen geheel of gedeeltelijk ten laste van de gemeente te brengen. Zij achten het echter niet wonschc- lijk een en ander te doen geschieden volgens een vaste regeling. Dit zou tengevolge hebben dat men indirect genoopt werd dezelfde ge dragslijn to volgen voor do bijzondere Hoogere Burgerscholen. Verder dan het kosteloos verstrekken of het in bruikleen geven van leermiddelen willen B. en W. echter niet gaan. Zij moeten dan ook ten stelligste ontraden op het voorstel van den heer Groenevold in te gaan, voorzoover het be treft ondersteuning van ouders, die do (oven- tueole verdiensten van hun kinderen niet kun nen missen. Afgescheiden nog van do vraag, of het op den weg van de gemeente ligt dien steun te ver leenen, schijnt het hun niet mogelijk daarvoor con regeling te treffen, welke practisch bruik baar is, omdat wel niemand zal kinnen zeggen, wat een bepaalde leerling(e) dezer onderwijs- inlichtingen over do verschillende jaren, waar in het onderwijs wordt genoten, zoude hebben kunnen verdienen, indien hij (zij) in plaats van de school to bezoeken, arbeid verrichtte. Rcsumeercnde zouden zij dus in 200verre wohsclien tegemoet te komen aan het bovenbe doelde voorstel, dat van gemeentewege leermid delen kosteloos worden verstrekt of in bruik leen gegeven aan leerlingen van het Gymna sium en de gemeentelijke Hoogere Burgerscho len, die daarvoor naar hun mconing in aanmer king komen. Het spreekt wel vanzelf, dat zelfs bij benadering niet kan worden gezegd, welk bedrag daarvoor per jaar noodig zal zijn. Zij meenen echter dat voorloopig met een bedrag van f 1000 kan worden volstaan. Stichting van een zuster- en broederhuis op het terrein van „Endegeest". Onder mededeeling, dat hun College zich met bovengenoemd voorstel van de Com missie van Beheer over de Gestichten „En degeest", Voorgeest" en „Rhijngeest" kan vereenigen, geven B. en W. den Raad in overweging door vaststelling van den suppletoiren begrootingsstaat ten behoeve van den bouw van een zuster- en broeder huis, een bedrag van f 150,000 ter beschik king van genoemde commissie te stellen ter storting in het Afschrijvings- en Ver nieuwingsfonds, onder bepaling, dat dit bedrag uit de exploitatie der gestichten in 40 jaren zal worden afgelost en dat jaar lijks 61/2 rente door de gestichten aan de gemeente zal worden vergoed. In een uitvoerig schrijven geeft de Com missie do reuenen aan, welke haar geleid hebben tot dit voorstel te komen hierop neerkomende, dat de huisvesting der zus ters en broeders in de gestichten zelve meer en meer onhoudbaar bleek. De indeeling van het nieuwe gebouw is zoodanig, dat in het algemeen de eeno helft is bestemd voor de zusters en de an dere helft voor de broeders; door afzon derlijke toegangen en trappen zijn beide helften zooveel mogelijk van elkaar geschei den gehouden. Op den beganen grond bevinden zich do eet-, recreatie- en ziekenzaal der broeders met keuken en badkamer, de apotheek en eetzaal der zusters met bijbehoorendo keu ken. In het midden is gedacht het school lokaal, dienende zoowel voor de zusters als de broeders, alsmede ccn vertrek voor de tafeljuffrouw, wier taak zich over beide gedeelten uitstrekt. De verdieping is hoofdzakelijk ingericht voor zuster- en broederkamertjes, resp. 12 en 11 stuks, onderling door lichte wandcon-. structies gescheiden. Met het oog o. a. op een behoorlijke wandverdeeling zijn niet alle kamertjes even groot. In élk dier kamertjes is behal ve een slaapgelegenheid, gedacht een vaste kast en een vaste waschbak met aan- cn afvoer van water. De verdiepinghoogte is voor de vertrek ken op den beganen grond aangenomen op pl.m. 4 M. en voor die op de verdieping op pl. m. 3 M., hetgeen met het oog op de oppervlakte der verschillende vertrekken, alleszins voldoende wordt geacht. Vacantieregeling voor werklieden en amb tenaren in dienst der gemeente. Zooals bekend is, kan ingevolge artikel 12 van het reglement voor de werklieden in dienst van dc gemeente Leiden aan een werkman, die ten minste één jaar onafge broken in gemeentedienst is geweest, een verlof van ten hoogste zes werkcfagen met behoud van het loon worden verleend, ter wijl een ambtenaar, die ten minste één jaar in dienst is, ingevolge artikel 24 van de verordening, regelende den rechtstoe stand der ambtenaren recht heeft op ten minste 6 vacantiedagen. Heb juiste aantal dagen wordt in zijn instructie bepaald. In afwijking van deze regeling werden B. en W. in het afgeloopen jaar gemach tigd aan de werklieden een verlof van 10 werkdagen toe te kenneD, ten gevolge waar van de ambtenaren uit den aard der zaak een minimum vacantie van 10 dagen deel achtig werden. Na kennisneming van do adviezen der Werklieden- en Ambtenaren commissie heb ben B. en W. in het voorloopig schema als nog verschillende wijzigingen aangebracht, ten einde zooveel mogelijk aan de door do organisaties geuite wensehen te gemoefc te komen. Waren zij aanvankelijk van oor deel, dat evenals in 1920 met een verlof van 10 werkdagen voor do werklieden kon wor den volstaan, na de gehouden bespreking in do Algemeene Werkliedencommissie meenen zij te moeten voorstellen het ver lof voor do werklieden, waaronder begre pen degenen, die in het continu-bedrijf werken, te bepalen op 12 werkdagen, de Zaterdag als een vollen werkdag beschouwd. De organisaties drin'gen aan op een verlof van 14 werkdagen, doch het komt hun voor dat daartoe gelet op den korten arbeids duur toch inderdaad geen aanleiding be staat. Uit een nog onlangs in gesteld, on der- zoek is ons gebleken, dat weliswaar in Haarlem een vaoantie van 14 werkdagen wordt verleend, doch dat in de meeste andore gemeenten do vaoantie veel korter duurt. Zoo wordt in Amsterdam aan do werklieden slechts één week vacantie be nevens 3 dagen verlof verleend, in Rotter dam 8 werkdagen, in Nijmegen 9 werkda gen on in Den Haag 12 werkdagen. Het komt hun voor, dat, in dit licht bezien, hun voorstel, om in Leiden het verlof op 12 werkdagen te bepalen, dat komt dus fei telijk neer op een verlof van 2 weken, in allo opzichten den toets kan doorstaan. Do meerdere kosten, aan de verleaiging van 't verlof tot 12 werkdagen verbonden, wor den dezerzijds, het verlies aan arbeid bui ten beschouwing gelaten, geraamd, op ruim f 8000 per jaar. Bij toekenning van een verlof van 14 werkdagen zouden cb meer dere kosten por jaar f 14,000 a f 15,000 be dragen. Volgens heb rapport der Algemeen© Ambtenarenoommissio verzoeken de orga nisaties de verschillende ambteharen in 3 rubrieken in te deelen en clan aan do 1ste rubriek een vacantie van 14 werkdagen, aan de 2db rubriek een vacantie van 21 werkdagen en aan do 3tJo rubriek een va cantie van een maand toe te kennen. Ofschoon hun College zich aanvankelijk een indeeling in 6 groepen had gedacht, zijn zij o-ok bier bereid zooveel mogelijk aan heb verlangen der organisaties te ge- moot to komen en ived in dien zin, dat do verschillende ambtenaren in 4 rubrieken worden ingedeeld. En aangezien het hun voornemen is do vaoantie voor de 1ste ru briek, ovenals bij do werklieden, vast te stellen op 12 werkdagen, zal derhalve in artikel 24 der verordening, regelende den rechtstoestand der ambtenaren kunnen worden bepaald, dat het aantal vacantie dagen ten minste 12 werkdagen per jaar bedraagt-. Voor de 2de rubriek willen B. en W. 18 werkdagen, voor de 3de rubriek 21 dagen, voor do ,4de rubriek 27 werk dagen. In dien geest verzoeken B. en W. den Raadl de betreffende verordeningen te wij zigen. Vocrstei-Dubbetdeman inzake vacantietoelagen. In de vergadering van 3 Juli 1919 werd, overeenkomstig advies van B. eai W., zon der hoofdelijke stemming besloten niet in te gaan op het verzoek van het bestuur der afdeeling Leiden van den Oentralon Nederlandschen Ambtenaarsbond, om in de bestaande verordeningen zoodanige wij zigingen te brengen, dat aan alle ambte naren in dienst van de gemeente Leiden eon vacanbietoelage werd verstrekt van .1/50 der jaarlqjksoHe bezoldiging met een mini-mum van f 30. In een desbetreffend praea-dvies deelden B. e<n W. mede, diat inwilliging van dit ver zoek hen niet wens<(helijk leek. Aangezien het Col-lege nog steeds dit ge voelen hs toegedaan, kunnen zjj ook thans niet aanraden de inmiddels weder ingekomen ter visie liggende adressen, waarin een ver- zoek van dezelfde strekking gedaan wordt, in gunstige overweging te nomen, noch aan te nemen het voorstel-Duibbeldoman die tot een grens van f-3500 f30 wilde geven hetwelk voor zooveel het betrekking heeft op het toekennen van een vaeantie-toelage in do Vergadering van 2 Augustus 192Ü in handen van hun College werd gestold ten fine van praoativies. Trouwens ook.de Regeer In g is blijkens de Memorie van Antwoord betroffende het wets ontwerp tot regeling van den rechtstoestand van ambtenaren op haar aanvankelijk voor stel in deze teruggekomen- Terecht wordt door haar, dc overige princi-pieeilc bezwaren daargelaten, opgemerkt, dat de vaeantietoe- lage het karakter draagt van een min of meer onrogelmatiigen vorm van algemeene weddeverhooging. En voor een dergelijke in directe.- weddeverhooging is in deze gemeente, na do aanzienlijke sala-risverhooging in 1920 en het nog kort geleden genomen besluit tot afschaffing van de vroeger van dc ambte naren en werklieden gevorderde bijdragen voor weduwen- en weezeapensioen, een be sluit waardoor de gemeente een ontvangst van niet minder dan f 80.000 per jaar derft-, ook met liet oog op den tegenwoordigen fi- naneieelen toestand zeer zeker geen aanlei ding. In een tijd, waarin zuingheid in alle opzichten dringend geboden is, achten zij eon meerdere jaarlijksehe uitgave van plm. f 40.000, welke van aanneming van het voor- stel-Dubboldeman het gevolg zou zijn, voor het beoogde d'oel eenvoudig weg niet ver antwoord. Subsidie aan de afd- Leiden van den Ned. Bond voor Lich. Opvoeding. Blijkens in handen van B. en W. ten fine van praeadvies gestold adres, verzocht de afdeeling Leiden van den Nederlandse-hen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, waaraan bij Raadsbesluit van 1 Februari 1912 het voor malige terrein der lustrumfeesten aan den Zoeterwondsohe-Singel uitsluitend ter be reiking van het door haar beoogde doel ten gebruike werd afgestaan tegen betaling van een jaarlij'-ksche huur van f25, o.a- onder voorwaarde, dat zij voor inrichting en onder houd van het door de gemeente opgehoogde terrein zou zorg dragen, ha-ar een subsidie van f500 'sjaare toe te kennen, teneinde het aantal spelcusussen voor schoolkinde ren te kunnen uitbreiden en voor het onder houd en de bewaking van het terrein beter te kunnen zorg -dragen. Bij de over deze aanvrage met het be stuur gevoerde besprekingen bleek al spoedig dat met een subsidie van f 500 's laars niet zou kunnen worden voostaan. Het bestuur drong er daarom op aan, dat de gemeente tevens de bewaking van het terrein en de her stelling van deindertijd door de afdeeling gomaakte omrastering om het torToin, mot het zich daarin bevindend privaat, voor haar rekening nam, waartogenover de afdeeling bereid was de goheele omrastering aan de gemeente in eigendom af te staan. Aangezien het B. en W. ©enerzijds niet go- wenscht leek, dat de gemeente zich met de zong voor de bewaking belaste, doch ander zijds moest worden toegegeven, dat met het voor bewaking geraamde bedrag, zelf9 na de uitgetrokken verhooging, zeker niet kon wor den vo-lstaan, werd met het bestu-u-r voorloo pig overeengekomen, dat het College den Raad zou voorstellen de subsidie in plaats van op f500, te bepalen op f 80O, in welik ge val de afdeeling voor een behoorlijke bewa king kon zorg da-agen. Togen het herstellen van de omrastering, waarmede volgens raming van den Directeur van Gemeentewerken een uitgave van flQOO gemoeid zal zijn, bestaat in dc gegeven om standigheden bij B. en W- geen bezwaar, mits de onnrastoring en het priinaat eigendom van de gemeente worden, doch dc afdeeling zich met het onderhoud daarvan blijft be lasten. Het komt hein voor, dat een dergelijke steun in de gegeven omstandigheden alles zins gewetlig-d is. Zonder hulp van de ge meente in den aangegeven zin kan de afdee^ ling niet blijven bestaan en dat zou onge twijfeld met het oog op het nuttige doel, dat dc afdeeling nastreeft, te betreuren zijn. B. en W- geven derhalve den Raad in over weging aan gcnc-emde afdeeling tot weder- opzeggings toe een jaarlijksehe subsidie van f 800 foe te kennen, ALPHEN. Gistermiddag omstreeks 5 uren geraakte een anderhalf jarig kindje van R., alhier, in den Rijn. De moeder, die dit zag, sprong het kindje na, terwijl de grootmoeder het voorbeold volgde en zich ook te water begaf. Een schipper van een motorschuit, dio juist passeerde en de drie drenkelingen zag sprong onmiddellijk te water en het geluk te hem na een paar keer gedoken te heb ben, twee! drenkelingen, hoewel buiten kenis, aan den kant te krijgen, terwijl de 19-jarige zoon van De J., alhier, de derde wist te redden,, zoodat het ongeluk zoo doende Dogal goed afgeloopen is. Door het district „Rijnstreek" van Jongelingsvereen. in 't Ncderl.Jongelings verbond zal op Woensdag 13 Juli a. s. op het terrein der Martha-stichting alhier, do derde lapddag gehouden worden. BODEGRAVEN. De burgemeester dezer gemeente, do heer H. lo Coultre, is herbenoemd als kanlonroobter-plaatsvervanger in liet kanton Weerden. HILLEGOM. Het raadslid dr. G. H. van Waa&bergen (Vrijheidsbond) gaat deze gemeente metterwoon verlaten. Zijn opiolger als raadslid is do heer H. A. van Waveren. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisternamid dag werden er 52 kantjes haring aan den afslag gebracht. De maatjesharing werd verkocht van f 24.80 tot f 34,25 per kantje. Tot onderwijzer aan de 1ste Hervorm de school is met ingang van 1 October a.s. benoemd de heer A. Barendse te Monster, die deze benoeming heeft aangenomen. Van de trawlvisscherij kwamen Woens dag te IJmuiden binnen do loggers KW 25 met f 493, KW 60 met f 710, KW. 69 met f 361 en KW 101 met f 532 besomming, met f 493; KW 60 met f 718; KW 69 met LEIMUIDEN. Ds. J. Booy alhier heeft aangenomen hot beroc-p naar do Ned.-Herv. Kerk to Vriczenvcen. RIJNSBURG. Alhier is een aantal Hon- gaarsche kinderen aangekomen- In een tegen Vrijdag a.s. door den bur gemeester bijeengeroepen vergadering, zul len besprekingen worden gehouden over aan sluiting van deze gemeente aan het clectrisch kabelnet van Leiden. Door vele inwoners, zoowel particulieren, als industrieel en, die hun bedrijf modern wil len inrichten, is hiertoe reeds meer liet ver langen kenbaar gemiaakt. VOORHOUT. Gelijktijdig met het beproe ven van het bramLblusckmatorieol alhier zal he denavond een proef genomen worden met een tor demonstratie aangeboden motorbrandspuit. VOORSCHOTEN. De slambookslier ;,Jetso" van den heer Joh. Lekkerkerker, die op do dis- triotskeuring te Sassonheim, dit jaar een eer sten prijs en op do Centrale Keuring tc Roller- dam een premie behaalde, werd gisteren weder om oen promie toegekend voor de goede afstam melingen. De melkboer v. W. had gisteren een aar- digen schadepost to boeken. Terwijl een wa.gen, met bussen melk.geladen, bij den beer G. voor do deur stond, reed iemand een brik achteruit, en reed den melkwagen, dien hij niet gezien had omver. Ongeveer 40 liter melk ging ver- loron. Voor den etalage-wedstrijd op 31 Augus tus hebben ziek voldoende deelnemers opgege ven, zoodat dezo zal doorgaan. WASSENAAR. De electrisohc verlich ting langs den Katwijksobenweg, een gedeel te van hek Waasenaarschc slag en dc wegen in het park Rijksdorp, is gisteren officieel ontstoken. We kunnen niet anders zeggen, dan dat het een reuzenverbetering is- Dc aanhoudende droogte doet zich ook hier ten kwade gelden op de te veld staande gewassen. Vele komen niet tot hun vollen wasdom. Zoo zagen wij dezer dagen, dat koeien cn paarden in dc haver waren gezon den, terwijl akkers paardcn'boonen slap neer hingen- In het le ba-lijaar werden tor secretarie dezer gemeente 147 passen uitgereikt. ZWAMMERDAM. Voor het loidcrscxamen voor gymnastiek, gehouden to Rotterdam, ia geslaagd dc heer C. M. Lodder van „U. D. I.", alhier. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig dc heer J. de Graaf Cz. De vergadering wordt met gebed ge opend en do notulen der vorige goedge keurd. Nadat de voorzitter heeft- medogeoeclcf, dat de heer De Graaf zijn voorstellen, in zake do doortrekking van do waterleiding langs do Zijl, nog Diet heeft ingezonden en dezo heeft verzocht dezo zaak ditmaal niet te behandelen, wordt gelezen: 1. Een brief van B. en W. van Leiclan, ten geleide van do vastgestelde begrooting van den keuringsdienst van waren in het district Leiden, voor het jaar 1921. 2. Het. proces-verbaal van do opneming der kas en boeken van den ontvanger, waar uit blijkt, dat 23 Juni 1921 alles in orde cn dat in kas aanwezig was f 9009.43. 3. Een Kon. besluit van 30 Mei 1921, waarbij wordt ingetrokken het besluit waarbij aan de gemeente steun wordt ver leend voor do uitvoering van een bouw plan van de woningbouwvereeniging „Dorpsbelang" alhier. 4. Een missive van Gedeputeerde Staten ten geleide van een goedgekeurd raadsbe sluit tot wijziging der begroot ing voor 1921. 5. Idem, waarbij wordt teruggezonden liet goedgekeurd forensen kohier van den hoofdelijken omslag. Al dezo stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Hierna leest do voorzitter een schrijven voor van de Commissie van Likwidatio van de Brandstoffencomanissie te Leiden, hou dende bericht, cUt het aandeel dezer meente in het batig saldo der Brandstof^ commissie is vastgesteld op f 1960. De voorzitter deelt mede, dat in d<-J som is begrepen een bedrag voor ovomaro.' van kantoormeubelen en dat B. eai W. y overweging geven om het restant te bruiken voor hot verven van gemeente j gebouwen, de inrichting van een burgé mecsterskamer, waarvoor dc burgemeests een kamer van zijn woning wil afstaan, oq I do gemeente zoo min mogelijk te bezwaren het aanschaffen van een slangenwagen vcmv de waterleiding en hot maken van oei W. O. in het raadhuis. Met algemeene stemm en wordt hier to* besloten en het betrekkelijk besluit, mode C, tot- wijziging der begroeting, vastge steld. Daarna worden gelezen een tweetal briol ven van B. en W. van Woubrugge omtrent aansluiting van cïe buurtschap Hoogmadt' aan do Waterleiding alhier. B. en W. ge ven in overweging tot aansluiting te be sluiten onder de voorwaarde®, waa-rvar de voorzitter het, concept voorleest. Een breedvoerige bespreking heeft plaats. Met algemeen© stemmen wórdt be sloten, de machtiging, bedoeld bij art. 121 der gemeentewet, te vragen en zal aan B, cn W. van Woubrugge worden toegezonden do voorwaarden waaronder de aansluiting zou kunnen geschieden. L Mocht do Raad van Woubrugge daar mede accoord gaan, clan zal heb gemeen schappelijk raadsbesluit zoodra bovenge noemde machtiging is verkregen, in het vereischt aantal exemplaren, ter goedkeu ring aan Gedeputeerde Stalen, worden in gezonden, met welk werk Woubrugge zioll zal belasten. Bij de rondvraag vraagt do heer Boot ot een reclame van don heer C. Bos tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, is ont vangen de vraag wordt door den voorzit ter beantwoord met do mededeeling, dat het stuk heden is in gekomen en dat het, na af-loop van den termijn van reclame, zal fi worden behandeld. Burgerlijke Stand. Omstreken. SASSENHEIM. Geboren: Cabliarina, D. vil B. Beider en J. Eigorubrood. Adrianus Pe trus, Z. v. G. A- P. Huijskes en J. P. v. dj Ham. Petrus, Z. v. P. O. Roelandse en A<| v. Elk. Maria, D. v. T- Bockel on V. Meijefr. VOETBAL. In verband met het spelen van interna tionale wedstrijden in het volgende seizoen hebben do volgende Janden aan den En- gelschen Voetbalbond meegedeeld, dat zijj.- geen interland-wedstrijden zullen spelen te gen de Centrale RijkenSchotland, Ierlane Wales, Frankrijk, België, Spanje, Dene marken cn Noorwegen. WATERPOLO. Do wedstrijd L. Z. C.Hilljgcïsberg is gis-; teravond door do L. Z. C. mot 40 gewonnen. Mot rust was do stand 10. Er was veel belangstelling voor dozen wed strijd. Na het internationale tornooi te Berlijn heeft „Het IJ" nog een wedstrijd gespeeld tc Hannover tegen Wasserfreunde. De Duitschers waren thans veel sterker dan te Berlijn en wonnen ten slotte met 3—1. Het spel was zeer ruw. Er werd veel vastgehouden. De Nederlanders wilden zelfs het spel staken wegens de partijdige leiding van den scheidsrechter. SCHEEPSTIJDINGEN. KON. NED STB. MIJ. DANAE, 6 Juli van Bordeaux te Am sterdam. FAUNA, 6 Juli van Amsterdam naar de Midd. Zee. KON. WEST-IND. MAILD. ACHILLES, 4 Juli van Port au Prince naar Haïti. NICKERIE, uitr., 5 Juli te Madera. ORESTES, 4 Juli van Callao te Mol- lendo. ORION, thuisr., 6 Juli van Havre, j ROTT. LL0YD. INSULINDE, uitr., 4 Juli te Padang. RINDJANI, 2 Juli van Batavia naar Rot terdam. SINDORO, thuisr., 5 Juli van Marseille. TABANAN," uitr., 5 Juli van Southamp ton. TERNATE, thuisr., pass. 5 Juli Perim. ROTTERDAMZUID-AMERI KA-LIJN. ALQENIB, 6 Juli van Rotterdam naar Brazilië. HCLL. AMERIKA LIJN. BURGERSDTJK, van Rotterdam naar Tampico, 5 -Juli van Santander naar Co- runna. GORREDÏJK, 6 Juli van Rotterdam naar Boston. SCHIEDÏJK, 2 Juli van Rotterdam te Philadelphia. ZUIDERDIJK, 5 Juli 363 mijl van Scilly. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. DRECHTSTROOM, uitr., 1 Juli van Bor deaux. H0LL. BR.-!ND IE LIJN. KIRKSTALL ABBEY, thuisr., 5 Juli van Port Said. STADSDIJK, thuisr., 4 Juli te Madras. Mevr. de V., te L. ltccbt op een voor-1 jaarefooi heeft zij niet, zij ontvangt reedis haar godspenning- Mej. M., te L- Behalive loon moet me* u kostgeld govern

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 6