No. 18800. LEIDSCH DAGBLAQ Maandag 20 Juni. Tweede Blad. Anno 1921. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. FEUILLETON CHRISTOFFEL EN COLUMBUS IALKEMADE. De Minister van Fi nanciën maakt bekend, dat ten behoeve yan 's Rijks schatkist is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen alhier f 50, wegens te weinig betaalde belasting over 1918. HAARLEMMERMEER- Naar wij verne men, bestaat alhier het plan om bij voldoen den financicelcn steun over te gaan tot stichting van een Christelijke school aan den Schinkeïdajik in deze gemeente- Er circuleert reeds eon mteekemlijst bij de ingezetenen. De landbouwers in dezen polder zullen ftajgeljjks ongetwijfeld bij het lezen van de courant allereerst kijken naar den barometer stand en verlangend uitzien Daar de voor spelling „warmer". Het herfstachtige weder van do laatste dagen werkt belemmerend op een sterken groei van de te veld staande ge wassen en doet de kans op een vroegen oogst aanmedkelij'k verminderen, net. golvend -graan, dat er goed bij staat, kan voor hen, 'die oon reisje door de M-eer maken, reeds veel bekoring geven. Een groot gedeelte van de bewoners van den Hoofdweg in de richting naar Nieuw- yennep en de Lijnden kunnen reeds van het olectrisch licht profiteeren. Het. groote werk wordt vanwege het Provinciaal ©leetriciteits- bedrijf te Bloem endaal met zooveel kracht voortgezet, dat het niet lang moer zal duren orf alle deelon van deze gemeente kunnen Onder stroom worden gezet. 'De directeur van het gemeentelijk electri- ©ifceitébedrijf, de heer Emdk en de ingenieur, de heer Coops, doen met voorbeeldigen ijver en -groote wilskracht in deze richting alles wat mogelijk is, ora dit jaar met den bouw van liet. geheele net gereed- te komen. Stag na.! ie in het werk wordt zooveel mogelijk voorkomen en een voorname factor is ook, !&at tot. heden de weersgesteldheid zeer be- vomderlijk is igewecst aan een gerogelden gang van za'kon. HOOFDDORP. Zaterdagnacht is inge broken in hotel „De Beurs", alhier. De die ven bobben ziöli meester gemaakt van onge veer f 300, bestaande uit bankbiljetten, rijksdaalders, guldens en eenig kleingeld, een etei ivoren biljartballen, oen hooveeheid si- igaron on sigaretten en enkele andere voof- wenpen. De -politie stelt een onderzoek in- Alhier wordt bij de brug en de genie- shjttia weer menig karpertje verschalkt- Een <fer hengelaars had reeds het geluk in een paar dagen tijds een 11-fal prachtexemplaren te bemachtigen. Nu de voorbereiding van het concours- hippique in vollen gang is en het bestuur van „Vooruit'' alles doet wat het kan om de twee feestdagen van den landbouw schitte rend te doen slagen, zullen ook de paarden fokkers in deze gemeente naar verwacht imag worden hun uiterste best doen om strafks prachtig voor den dag te komen. Er is reeds begonnen <met traineeren on het is te hopen, dat het aantal jongelui, dat het noodzakelijk vindt om de paarden goed aan te rijden, nog veel grooter wordt dan voor gaande jaren, omdat daardoor des te racer kan worden aangetoond op wolk oen hoogen trap van ontwikkeling de paardenfokkerij in deze gemeente staat. HOOGMADE. Bedankt Ls voor het bero&p naar de Ned.-Herv. Gemeente te Weesp door ds. P. Hofstede, aLhier. KATWIJK. Door den Kring Rijnland Zuid werd Zaterdagmiddag op de schiet banen, gelegen onder deze gemeente da •Kringwedstrijd gehouden. Aan dezen wed strijd namen deel de burgerwachten van Katwijk cn Valkenburg. Er wercf in twee klassen geschoten, n.l. B. en C. In klasse B. kwamen twee vijftallen uit en in klasse C kwamen drie vijftallen uit. De uitslag ir. klasse B. was als volgt: 1. Jac. Meijer, 2 J. Mulder, 3. C. van Leeuwen, 4. W. •Imthorn, 5. H. P. Bloot, 6. L. Lagemaat, 7O- van Dijk, 8. C. Imthorn. In klasse fy.: i. H. H. J. van Lummel, 2. Joh. Rijns- .ourgcr, 3. H. Imtliom, 4. Jac. Remmers- Vaal, 5. Nic. Oudshoorn, 6. J. Daalber gen, 7. C. Imthorn. 8. S. Minnec, 9. F. Schonevcld en 10 P. Slingerland. Naar den provincialen wedstrijd gaan twee vijftallen, een van de burgerwacht van Valkenburg en een van de burger wacht van Katwijk, om aldaar te schie ten in klasse B. Eveneens gaan er twee. vijftallen van genoemde burgerwachten oir» aldaar rnec te dingen in klasse Hel geheel had een geanimeerd verloop. De schutters in klasse C. hebben veel gun- tigeir -uitkomst verkregen clan cTic in klnsso B. KATWIJK-AA'N-ZEE. Onze plaats genoot de heer M. Holtrust heeft met goed gevolg eindexamen afgelegd voor den ln- dischen administratieven dienst. Het aantal werkloozen bedroeg einde vorige week 42 of ruim de helft minder clan de voorgaande week. LEIDERDORP. Morgen, Dinsdag 21 Juni, zal door de Vereeniging van Bur gerwachten van het Baljuwschap Rijn land-Oost een schietwedstrijd' worden ge houden op de schietbanen te Katwijk. Hiervoor zijn door den Kring een 54-tal prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit verschillende medaiies en kunstvoorwer pen. De vijf beste schutters komen in aan merking om te dingen naar dten Wissel- bekr, thans in het bezit van de Burger wacht- te Alkemade. De prijzen zijn ter bezichtiging gesteld bij den Hopman van de Burgerwacht alhier, den lieer J. M. de Koning. Tevens zal dienzelfden dag een onderlinge schietwedstrijd door de Leiderdorpsche Burgerwacht worden ge houden, waarvoor een 16-tal prijzen be schikbaar zijn gesteld. LLSSE. Gistermiddag nam ds. L. J. van Leeuwen alhier afscheid van zijn Herv. Gemeente. Het kerkgebouw was tot in de hoekjes gevuld. Verschillende men- schen moesten zich tevreden stellen met een staanplaats]e. Na liet zingen van Psalm 87 7 en 6 cn het lezen van Efeze 31421 begon de scheidende leeraar aan de hand van Hebreën 13 20 cn 21 zijn rede. Spr. had dit woord1 gekozen, omdat hij er zooveel rust in vond. De in houd wa-s een gebed, een lofzegging cn het kwam zoo gclieel overeen met liet voord, wat hij gedurende clie zes jaren hier had gebracht. Ik mocht u spreken van genade, barmhartigheid en vrede en van den grooten Herder, die ook do goede Herder was. Als zender van zijn Meester voelde hij nu, welk een verantwoording liij had voor de sohapen om weck aan week de weide te ontsluiten, n.ni. Godswoord Na Gezang 304 dacht hij aan liet werk van zijn leerlingen en de jongë lidmaten, aan de oudere, welke al onder de doop- ouders gezien waren en aan de zielen, die spraken van rijken zegen. De vele arbeid, die er nog was te doen aan Bohool en Ge bouw voor Ohr. Belangen. Voor lien, die dit op de sch-ouders was gelegd, had hij maar twee woorden, n.m. Jezus Christus en gehoorzaamheid. Al was er den laat- sten tijd merkbaar verbetering, nog moer beslistheid moet er komen. God wil, dat er liefde bestaan onder elkandter, do ge meente moet zich meer één voelen en voor elkaar bidden, opdat er ook door Lisse lof, eer en aanbidding aan Hem wordt gebracht Veel vreugde heeft spr. gekend in die jaren, maar ook donkere dagen. Trouw was het kerkbezoek, al konden de avondbeurten beter bezet zijn geweest. Met groote verwachtingen was spr. gekomen, maar daar ook in teleur gesteld; 't waren droonien geweest. De energie van het zakelijk leven was niet over te brengen op 't kerkelijk leven. Vij andschap was hem evenmin bespaard -ge bleven, doch wanneer hij onbewust iemand had beleedigd, vroeg hij vergeving, welke hij wederkeerig. indien dit werd gewcnschb, gaarne schonk. Een hartelijk woord van dank aan ds. Van Bemmelen als consu lent voor de aangename samenwerking, cn aan broeders Predikanten van den ring Noordwijk werd gebracht. Ook aan ds. Bolkesfcein cn den heer Baas Tn de Kerk was de afstand tusschen spr. en kerkeraad groot, in de kerkoka- mer was ze klein en was het altijd een Broederkring. Dankbaar was hij, dat daar Broeders onder waren met eon eigen mee ning, en dat deze hebben rnedegedragen aan de greote verantwoording. -Kiescol lege, Kerkvoogden en Notabelen werden niet vergeten, evenmin de koster, voor zanger en organist. Voor de ongestoorde samenwerking werd dank gebracht aan het Herv. Schoolbe stuur. de medewerkers dor Zondagsschool en do verschillende besturen der Ohr. vcr- ecnigingen. Ook werd dank gebracht voor de grootere opleving op het gebied der Zending en offervaardigheid. De vertegen woordigers der Ger. Kerk ontvingen een woord van dank, hierbij denkende aan den Oranjeavond cn de week der gebedten. Ten slotte sprak domme nog een woord tot de gemeente cn werd gezongen Psalm 106 26. De consulent ds. v. Bemmelen sprak daarop een kort woord, evenals de heer J. Marbus namens den Kerkeraad. Den scheidenden leeraar werd daarna staande door de gemeente toegezongen Ps. 121 4. Ten slotte bracht ds. Ruys, van Oegst- geest, nog een hartelijk woord van waar deering namens den ring Noordwijk. Onder de aanwezigen werden aangetrof fen ds. Poot en Gunning, van Amsterdam; ds. Bolkestein. van Katwijkds. v. Balen, van Kage, en ds. Booy, van Lcimuiden. Na afloop werd er nog gelegenheid ge geven een handdruk te wisselen met den vertrekkenden leeraar, waar een zeer druk gebruik van werd gemaakt. NOORDWIJTCERHOUT. - Mej. B., ko-' mende van den Zeeweg, kwam al fiet sende terecht tusschen twee elkaar pa-s- scerend-ö auto's. Ze kwam te vallen en liaar fiets geraakte onder een der auto's. Binnengedragen bij de familio Mens kwam ze weer spoedig tot bewustzijn, doch de fiets was geheel vernield. De automobi list, dc heer S., uit Leiden, gaf zijn adres op cn beloofde schadevergoeding. OEGSTGEEST. Zondag 3 Juli a. s. is het 25 jaar geleden dat dc heer A. H. Oort, alhier, te Leiden tot arts werd be vorderd. ROELOFARENDSVEEN. Het laatst der vorige week werden hier reeds augur ken van den kouden grond aangevoerd, wat wel bijzonder vroeg is te noemen. WASSENAAR. Bij de politie alhier is een zilverbon van f2.50 gedeponeerd, waarvan de eene zijde geheel met blanco papier was beplakt. Bij het af wecken van dit laatste bleek de bon slechts één zijde te hebben, zoodat hij waardeloos is. Wie dezen den heer v. d. K. in betaling heeft gegeven, is onbekend. Men zij echter ge waarschuwd. Gistermiddag bleek er, waarschijnlijk door het achteloos omgaan met vuur, brand te zijn ontstaan in de helmbeplan ting in de duinen. Gelukkig waren er spoe dig menschen genoeg bij dc hand, om liet vuur te blusschen. ZEVENHOVEN. Ds. B. S. Dijkstra, alhier, hooft do toezegging van beroep naar de Ned.-Herv. Gem. van Hollandsche Veld Z. O. (Drente) aangenomen. Burgerlijke Stand. Omstreken. H3LLEGOM. Ondertrouwd: A. J. Meeuwissen en D. Flippi. Bevallen: M. WegmanGoudlooze, D. G. M. van der MeijVan der Steen, D. M. M. ThoolenSmit, D. W. Freeke Plug, Z. M. C. van PuttenOtben, 2D. J. VerdoornReiehwein, Z. OverledlenP. A. Lommerse, Z. 2 j. LEIDERDORP. Geboren: Hattum Arend, Z. van A. C. Meester en BB. de Ruiter. Overleden Carolina Willielmina van Hoven 3 i. LISSE. Gehore n: Johanna Glasina Pctro- neliu, D. v. A. Warmerdam en A. Galis. Glara Maria, D. v. G. J Schenk en M. C. Breed. Maatje Geertruida, D. v. J. Goedbloed en N. Batelaan. Johannes Gerardus, D. v. M. Zon neveld en M. G. Tempel. Leeradort, Z. v. D. 'Vorgimst en C. Broekhuizen. Nicolaas Wil lem Kosroa, Z. v. A. Lcfebor en L. K. Maka- rowa. Dirk, Z. v. W. v. d. Bent on J. Vlugt. Klaas, Z. v. C. Slootweg en H. v. d. Schee. Overleden: Geertruida van Dril, wed. van P. Beden, oud 81 jaar. Johanna Maria van den Oetetaar 10 jaar. Johannes Kops 15 rond. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. Medaille-wedstrijden L. F. C. L. F. C. I-V. I. O. S. I 3-1. L. F. C. II—V. I. O. S. II 1-2. L. F. C. III-V. I. O. S. Ill 1-2. Te Warmond: S. M. G'. 1—W. V. V. I (Wassenaar) 30 S. M. C. HI—W. V. V. II en ill-combi- natie 05. S. M. C. IIW. V. V. II en Ill-combi- natie 3—0.. Te Voorhout: S. B. C. I-S. M. C. IV 3—1. S. V. E.—S. M C. II 3—1. Om ongeveer drie uur stellen beide elf tallen zich op. S. M. C. wint den loss en verkiest rnct wind cn zon te spelen. S. V. E, trapt af en spoedig ontwikkelt zich oen vurig spel, met S. V. E. iets in de meer derheid. Nadat ongeveer een kwartier ge speeld is zet de l-inksbuiten van S. V. E. voor en de midvoor geeft met een kalmen schuiver zijn club do leiding 1—0. Als er weer is afgetrapt zit S. M. C. al spoedig voor heb S. V. E.-dool doch het backstel on de keeper geven steeds niet thuis. Dan is het S. M. C.-doel in gevaar doch ook daar retourneert de keeper alles. Na nog wat heen en weer get-rap is het rusten. Direct na rust gaat de S. V. C.-voor- hoede op bet S. M. C.-doel af, docli de achterhoede kan voorloopig nog elk gevaar bezweren. Na eenigem tijd wordt een cor ner genomen. De keeper grijpt den bal dooh laait dezen door zijn handen in het doel 20. Nadat is afgetrapt komt S. M. C. er meer in, en spoedig weet de links buiten de S. V. E.-achterhoede te passee- ren en met een fraai schot te doelpunten 21. Direct na aftrap tracht S. M. C. het spel door forsch te gaan spelen te forcee- ren wat tot resultaat had de links-buiten ten hard schot op doel loste, dat de kee per slechts vallende kon stoppen. De mid voor liep toe, de keeper trachtte nog corner te werken-«doch plaatste den bal in eigen doel 3—1. Hiermede nam S. M. C. echter geen ge noegen, en vond in het toekennen van dit doelpunt aanleiding om het veld te ver laten. CRICKET. De uitslagen van gisteren zijn: 1e klasse. HaarlemY.R.A., gow. door V.R.A. mei 71 r. H.G.G.V.O.C., gow. door H.C.C. met 36 r. V.V.V.R.W.. gow. door R.W. met 105 Tuns. 2e klasse. Albion-V.V.V. II, gcw. door Albion m. 94 r. 3e klasse- H.D.V S. IIAjax, gcw. door H.D.V.S. II m. innings on 49 rims. V.O.C. II—HC.C. Ill, gew. door H.C.C. III met 40 runs. Overzicht- Ook Haarlem lieeft de meerderheid van V. R. A. moeion ondervinden. Behalve dc kopstuk ken bad dc rest niets in te brengen tegen het zeer goede bowlen van Rinckcr on Hisgen. Vooral de f astbowl er bad er weer zin in en ver overde dan ook 6 wickets. Haarlem bogon het eerst te batten en verloor al in de eerste over van Rinoker haar eersten batsmen. Hoaly en •Bieshaar weten goed stand te houden, waardoor er bijna 60 runs zijn oer Healy voor 31 kan. vertrekken. Bieshaar volgt gauw mot 30 runs achter zijn naam. Dan vallen de wickets zeer snol en is het al leen Maas met 11 en Lantiug mot 10 runs, die nog eonigen weerstand bie-den. Op een totaal van 88 runs heeft ieder een beurt gehad. Rincker bowlde 630, Hisgen 225, v. d. Gbijs 213. Als bijzonderheid dient vermeld, dat er geen enkele extra voor Haarlem te boeken viel. Ook V. R. A. begint niet fortuin lijk. Het eerste wicket valt direct, waarna echter looser (22) en Hisgen(43) betere vooruitzichten •brengen. Daarna voegt op een enkele uitzonde ring na, iedere batsmen oenigc runs bij het to taal. Schroder cn v. d. Linden maken ieder 16 •runs, Piinckor, v. d. Chijs en Stroeve ieder 12, 'terwijl Ubclode met 11 not out blijft. Het totaal Door de schrijfster van „Elisabeth and her German Garden". (Nadruk verboden). 55) Heerlijk, door steden te vliegen, die je sterk aan Engelsclie eri Duitsche steden, door elkaar geschud, deden denken fcn toch ook weer niets op één van beide geleken En dan de ramen wijd open te kunnen houden, zon (3e r vuiltjes in je oog on te krijgen, doordat een van de dienende geesten, heelemaal in 't wit gekleed, hoe- Jwcl overigens zwart, er een soort horren voorschoof, zooals zij th-uia gebruikt hadden om de muggen buiten te sluifben. Omstreeks twaalf uren namen zij, door honger gedreven, heb stoute besluit, zich, op voorbeeld van de andere passagiers, een klein tafeltje tusschen haar in te laten dekken en bestelden zij uit nieuwsgierig heid mosselsoep, voor elkaar verbergende, dat zij deze niets lokker vonden. Daarna ondervonden zij tot haar verbazing, dat de jongen, die met de candy door den trein, liop en er zijn mond voortdurend vol van had, 7.00 vriendschappelijk werd, dat. hij, toon zij herhaaldelijk hadden geweigerd te koppen, haar toffee aanbood van zijn eigen privé voorraad. „Xeem maar een 6tukje", animeerde hij, do lekkernij onder haar fteuzen duwende. „Als een aardigheidje van eer. heer tegenover jongedames toe Dit alles en nog veel meer was zóó heerlijk, zéé ongewoon en interessant voor de tweelingen, dat zij er geen woorden voor wisten te vinden. Zij namen de toffee aan in den geest, waarin de lekkernij gepresenteerd was, en daar je moeilijk van iemands toffee kunt genieten, zonder vriendelijk terug te zijn, werden er, telkens ala het jonge mensch door haar compartiment kwam, kleine be leefdheden gewisseld. „Eerste bezoek aan de Staten T' infor meerde hij, toen do tweelingen niet zon der tegenzin (want bet was alsof de mos selsoep en de toffee elkaar niet al te best verdroegen) nog een stukje toffee aan namen om zijn gevoelens niet te kwetsen. Zij knikten en glimlachten met op elkaar gekleefde kiezen. „Engelschen zeker?" In twijfel wat te antwoorden, wijdden zij veiligheidshalve liever al haar aandacht aan haar rnct toffee gevulde kaken. Eindelijk gaf Anna-Felicitas met een verdwongen wang hetzelfde antwoord, dat zij den kapitein van de St.-Luoas" gegeven had, er. wel„IJat is te zeggen hali en-half." O,,' zei de jonge man, met een peinzen- den blik op de Twinklers. Hij had al een paar maal opgemerkt, dat haar ris roldcsi zooals geen Engelsche of Amerikaansche r ooit rolt; maar daar de conducteur juist in do gang versebeen, vervolgde hij zijn weg. „Uit alles blijkt," zei Anna-Roee, met groote inspanning, want haar kaken kleef den aan elkaar door de toffee „,dat ons dat altijd onmiddellijk gevraagd zal wor den, zoodra wij met iemand kennis maken, 't Zal het beste zijn, dat we, eens voor al, afspreken wat wij zullen antwoorden etn ons oefenen om het rustig en beslist te zeggen." Anna-Felicilas liet een toestemmend ge luid hoeren. „Dat antwoord van jou," vervolgde Anna-Rose, „brengt do mensch en eerst in verbazing, dan tot nadenken en eindelijk tot achterdocht," en zij slikte bij ongeluk haar stuk toffee in, wat baar een oogon- blik een angstig gevoel gaf, dat het bleef zitten en haar dood zou veroorzaken. „Ja m-aar," antwoordde Aima-Felicitas, na oen pauze, waarin zij haar kaken had losgewerkt, ,,'t os zoo moeilijk om te zog gen, dat wij Duitschers zijn, in een neu traal land, waar zij niet van Duitschers schijnen te houden. En buitendien zijn we het ook alleen maar in do oogen der wet. In Gods oogen zijn wij het niet, on dat is toch het voornaamste. Ik geloof niet," liet zij er met een peinzando uitdrukking in haar eigen oogen op volgen, „dat ouders, wanneer zij trouwen, eenig idee hebben van dè moeilijkheden, waarin zij hun kin deren gaan brengen." „Ik geloof, dat zij haar heelemaal niet over denken," zed Anna-Rose. „Ik bedoel," liet zij er haastig op volgen, als om eiken schijn als zou zij aan de volmaakte liefde van haar moeder kunnen twijfelen on middellijk weg te nemen, ,„ik bedoel; dat vaders daar heelemaal niet over den ken." Hierop zwegen zij allebei een poosje, haar gedachten minder opwekkend be ïnvloed door het. innerlijk conflict tusschen do mossolsoep en de toffee. Buitendien na derden zij met angstwekkende snelheid Boston en de douston Backs. Heed gauw zouden zij de vredige veiligheid van den troki moeten .verlaten, om weer actief en vlug en bij-de-hand to zijn. AnnaiFelicitas, langzaam van aard, vond het buitengewoon moeilijk bij-de-hand te zijn, eer de aange wezen gelegenheid daartoe al lang voorbij was, terwijl Anna-Rose zoo onstuimig te werk ging, dat zij haar geringen voorraad bij-de-handheid onmiddellijk verbruikte on hijgend en verrast in situaties belandde, waartegen zij in de verste verte niet was opgewassen. Nu weer met die Clous ton Sacks. Tante Alice had gezegd: „Jullie moet er aan denken, dat jo je heel tactvol bij mijnheer en mevrouw Ólooiston Sack's gedraagt en toen Anna-Rose, met een voorhoofd bijna even diep gefronst als dat van den heer Twist., in haar wensch den raad nauwgezet op te volgen, nadere ver klaring en omschrijving van het woord „tactvol" verzocht, had tante Alice alleen maar gezegd, dat hot was wat beschaafde vrouwen bij insinct waren. „Nu wij toch geacht worden beschaafde vrouwen te zijn, hebben wij dus niets an ders te doen dan ons volgens ons instinct te gedragen," eindigde Anna-Rose, nadat zij, even vóór Boston, tante Alice's raad ten bate van Anna-Felicitas nog eens ge repeteerd had. Toch voelde Anna-Rose zich niet veilig. Zij twijfelde eenigsains aan haar instincten, vooral aan die van Ann a-F eticit-as. Haar eigene achtte zij beter misschien omdat zij ouder waren; maar zelfs dae vertoonden dikwijls een wonderlijke neiging, om, al naarmate andere menschen handelden, zich in een onverwachte richting to ontwikke len. Wanneer bijvoorbeeld oom Arthur met haar sprak, had haar instinct haar ge woonlijk aangespoord, hem te slaan. Was dat tact? En toch wist zij, dat zij een be- echaafde opvtoedlixg had genoten, en was zij werd met 11 extra's 162. Sohmeinck bowlde het best, n.l. 5—73, de Ruig 214, Healy 245, Maas 119. V. R. A- won dqs met 74 runs. In Den Haag heeft het tusschen H. G. C. en V. 0. C. aardig gespannen cn eerst door de ihulp van Feit Sr. wist H. C. G. liet totaal van V. 0. C. te passeeren. Do Hagenaars waren 'dit keer zeer sterk uitgekomen, o. a. met D. Kossler, de beide Feitk's en Fokker. Toch weet V. 0. G. aan den versterkten H. C. C.-aanvai goeden weerstand te bieden. De individueele taJ talen zijn wel is waar niet boog, maar not vol doende om nog over do 100 runs te komen. Ingcise maakte e-r 24, Ruyclihaver 21, East 15, Wolf 14, terwijl tenslotte van de Staart v. Ever- dingen met 27 not out zorgden voor een totaal van 134 runs. D. Kessler had hot meeste succes jnet bowlen en nam 429. Verder Fokker 321 Ivoelcman 234, R. Neuerberg 122. H. C, G. aan bat gaande, verliest spoedig haar eersten ■man, als dozo „retired hurt" is. Ch. de Beus (12) on D. Kessler (18) zorgen voor een begin- stand, dien door de Beus Sr. op waardige wijzo wordt voortgezet. Als hij er 51 heeft wordt hij gevangen. Nadat Schil er 11, en Campioni 12 gemaakt heeft, is hot Feit, die voor de over winning zorgt mot een goede 30 achter zijn •naam. Met nog 1 wicket in handen wordt het totaal 170. Chambers bowlde 647. East was ditmaal duur nk 265. Verder Ingelsc 117 on Herwaarden 17. H. G. G. won dus met 36 runs. V. V. V. liet zich van haar slechtste zijde zien. en moest een zware nederlaag tegen het ,,te zwak veronderstelde" R. W. lijden. Dc Amster dammers het eerst aan bat gaande, brengen het met behulp van 28 extra's tot een totaal van 106 runs. Hiervan hadden W. en J. Groot- me ycr resp. 20 en 15 runs. Verder kwam al- leon Barondtsen. met 12 runs in de dubbele cij fers. v. Spongier bowlde 438, Dirken 428 en Rcydon 29. Rood-Wit doel het beter. Iedereen weet het zijne tot het totaal te brengen, zoodat als er 211 runs voor 7 wiokets zijn, gesloten wordt. v. Spengler had hiervan 51, Wackwiuz 45, Faber 25 not out,Mesman 16, v. Eeghcn 14, x. Manen 12. J. Grootmeyer bowlde 249, Oud- heu&dcn 230, Dutton 110, Barendtsen 170 R. W. probeert nog een derde punt te bebalen, maar als er 102 runs voor bot verlies van 4 wickets zijn, ziet ze van verdere moeite af. W. Grootmeyer 30 not out, Barentson 29, Dut ton 17. R. W. won dus met 105 runs. Voor de 2e klasse behaalde Albion een nor male zege op V. V. V. II. V. V. V. II totaal 79. (Panjor 25, A. Spruyt bowlde 536. Ooms 424). Albion totaal 173 (v. Orden 39, v. d. Stadt 38, Ooms 29, v. Rossom 22. Brossois 379, Kroneman 556). Albion probeerde nog een dorde punt te veroveren, wat echter mis lukte, daar V. V. V. II er nu 132 bij elkaar sloeg. (Parijer 32, Koopman 41. A. Spruit 449 v. Orden 446). Albion won dus met 94 runs. In de derde klasse leed Ajax weer een zwarö nederlaag. Zij had geen uitstel verkregen cn trok daarom toch maar mot een tiental naar H. D. V. S. II. De Schiedammers, die het eerst aan bat gingen brachten het dank zij oen goedo 58 van J. En-goring en een kwispelende staart tot 112 runs. De laatste 2 batsmen Scheller en v. Nijk voogden ieder 18 cn 10 runs aa»n het totaal toe. v. d. Mcy bowlde 936, De Kanter 116, Wompe 035, Schilthuizcn 018. De Ajax-innings duurde nog geen uur. Het bowlen der gebr. Engering bracht zooveel bezwaren met aich, dat het goheolc 10-tal voor 24 runs aan. idcn kant zat. Wcmpe was mot 12 runs top scorer. T. Engering bowlde 513, J. Engering 410. Ajax kreeg dc follow-on, maar bracht het or niet veel beter af al werd heit totaal een 15-tal rans moor. Het totaal wend 39 runs, waarvan Werope al weer topscorer was mot 15. J. Engering bowlde 312. T. Engering 417 en Nolot 16. Ajax verloor «dus met iuning» cn 49 runs. H. G. G. III wist te Rotterdam een 40-ruiUH overwinning op V. 0. G. II te bebalen. KORFBAL Vitesse (H.)—Fluks 1—7. Ook den laatsten wedstrijd van hefc sei zoen, dat daarmee gelukkig geëindigd werd heeft Fluks met groote meerderheid ge wonnen Ze is daardoor ongeslagen kam pioen der na-competitie. We vinden het alleen maar jammer, dat de rood-witten hun huidigen vorm niet eerder gekregen hebben, waardoor ze allicht een bet-ere plaats in de gewone competitie hadden verkregen. Ondanks liet onvolledig zijn (2 dames invalsters en een heer-invaller) was Fluks een jongedame van hooge geboorte. Dart laatste had zij in Pruisen tot vervelens toe moet-en hoor en van iedereen, behalve van Tiaar moeder. En als je een „von" was, scheen je wel altijd te moeten overvloei en van toot. „Mijnheer Dodson zegt," was tante Alio© eens tegen cb tweelingen begon non, die, van. oen wandeling thuiskomende, den pre dikant in de zitkamer vonden, „dat jo in Amerika niet tactvol gonocg kunt wezen. Mijnheer Dodson is er geweest." „Gevoelig gevoelig," zei do heer Dcdson, het hoofd schuddende tegen zijn kopje thee. „Buitengewoon gevoelig, zoo- als zij in alles buitengewoon zijn. Eon gróót land. Alles op groove schaal, hun gevoeligheid inbegrepenMen moet aan die eigenaardigheid in ruime mate le gc-moet komen, zichzelf op eon breed standpunt stellen, 't- Is ook volstrekt niet moeilijk." Beleer end hief hij zijn wijsvinger voor de tweelingen op. „Je voegt slechts zoo veel bij je gewone hoeveelheid tact, dat zij steeds hun nationale gevoeligheid over treft, en je bent er.' „Zorgt dus, meisjes, dal jullie dat goed onthoudt," had tante Alioe zeer voldaan opgemerkt Naarmate zij Boston naderden, werd Anna-Rose, bezig het recept van den heer Dodson uit het hoofd te leeren, merkbaar stiller. Nog aaax Jx>ord had zij, toen de ont moeting met de Sacks op handen was, in een plotseling gevoel van angst de vlucht naar haar hut genomen. Dat was zeker geen bewijs var. tact. geweest. Maar wel een gehoor geven aan instinct. En zij was immers een jongedame van hooge ge boorte. ^Worclfc vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 5