CORRESPONDENTIE. Ladderraadsel. Ipgezonden door Jacobus Segaar. A. „Eerlijk duurt bet langst". B. „Hoe zeg je dat zoo?" .Wel, herinner je je nog dien hoad, dien ik onlangs gestolen had? - B. „Jawel". A. Nil, niemand wilde er me ei' dan i -voor geven, en toen ik hem terug bracht als gevonden voorwerp, gaven ze mij f 10." Hulpvaardig. Oom „Waarom huilt je zusje toch zoo, Fritsje?" Fritsje „Omdat ik haar geholpen heb" Oom „Geholpen? waarmee dan?" Flits je „Om haar appel op te eten'. Ingezonden dtoor Johanna Bonnet. Twee kleine meisjes uit de stad wandel len buiten en zien twee koeilen staan, een witte en een bruine. „Kijk", zegt Betje tot Mietje, „die witte koe geeft ons melk." „En die bruine dan?" vraagt Mietje, „geeft die dan'chocolade?" We], daar heb ik bepaald een voorgevoel car. gehad, dat er in vele briefjes zou staan: ,,he, toe geeft u weer gauw eens een 'prijs raadsel!" Want ik had er al opgezocht en klaargemaakt, vóór dat ik de smeekbeden had ontvangen. Ik heb de prijsraadsels dit maal niet te moeilijk of ingewikkeld gemaakt, want ik dacht zoo: als het dan die dagen weer eens heel warm mocht zjjn, dan zjjn de kinderheisens (trouwens de hersens der gro'oté menschen ook) niet zóó vlug en fiisch als anders. Dus ik hoop, dat er met plezier en zonder verzuchtingen kan gewerkt worden. En denkt er nu zelf aan, ik zeg het weer voor je eigen bestwil: zendt de oplossingen gced bijtijds, vóór Maandagsmiddags, en dui delijk en netjes schrijven, en ouderteekenem. Meen, er komt niet weer een extra prijs, zooais den vorigen keer, dan zou het ook niet meer zoo'n erg meevallertje zijn, als dat telkens gebeurde. Het is nu weer zooals altijd: twee prijzen voor de grooteren en twee voor de kleineren. Ella Brugmans, dat- wal een goed idee van je, om het boek dat je onlangs hebt gewonnen voor het prijs raadsel. mee te nemen naar, de school, want nu hebben 28 kinderen er plezier van, nu het wordt voorgelezen. Saartje Snejj- deré de Vogel, ik vind dat gezegde van je kleine broertje heel aardig en ik beloof je dat ik het spoedig eens zal plaatsen. Daar mede wil ik niet zeggen, dat ik al gebrek heb aan anecdotes of raadsels, volstrekt niet hoor. Jullie ziet toch wel, dat er steeds nog raadsels en anecdotes verschijnen, door de raadsel jeugd zelf ingebonden. Die rijste brijberg waar ik eens over schreef, een woerd dat sommigen van jullie gced hébben onthouden, is wel wat dunner geworden na tuurlijk, maar er doorheen ben ik nog lang niet. Bewaart maar goed al dat gTappige en aardige, dat jullie mij zoo graag wilt sturen, en ik verheug er mij nu al op, als ik later zal geschreven hebben: „nu mogen jullie weer insturen," wat ik dan allemaal te le zen zal krijgen. Jetty van-deri Noordaa, ik wiï er altijd nog wel nieuwe raadselnichtjes .bjj hebben, ieder is welkom en ik begrijp best, dat als de examendagen naderen, de raadsels dan eens een week moeten overslaan. Eramv RoëlI, het was toch nog een heel net duidelijk briefje hoor al had je het in bed liggende met potlood mceten schrijven. Ge lukkig waren er niet veel briefjes van ma- zelenberichten meer bij, alleen Marie Laman moest er mij van vertellen. Ja, je hebt gelijk als je broertje het nu heeft, zou het in een moeite doorgaan, als je het nu cok maar kreeg. Jan en Anna Briër, zou je de raad sels voortaan niet op een grootér stukje pa pier kunnen schrijven, het hoeft lieusch geen mooi. postpapier 'te zijn, maar zulke heele kleine stukjes papier 'zonder couvert, die zullen, vrees ik, eens wegraken. J. A. Bur ger, als je 1 of 2 oplossingen meer wilt insturen voor het geval, dat er 1 fout zcu zjjn, zoodat je dan toch genoeg goede oplos singen hebt, nu dat mag wel, dat schijnen velen veiliger te vinden. Jo en Dora Bergs- ma, nu hebben jullie flinke groote vellen pestpapier gekregen, daar stond heel wat op te lezen, heel gezellig. Jacques Wessel, heb je meegedaan in de operette Koza de schoone' slaapster? Ik heb vroeger in Zee- i land ook dikwijls operettes laten opvoeren door een 25 of 30 kinderen en dan was Kcga - de schoone slaapster wel een van die, waar i ik het meeste van hield. E. Colin, het is heelemaal niet zoo erg als je eens één keertje niet inzendt, ik ken je toch wel als een getrouwe inzendster. Dat geldt ook voer Nellie van Zijp, ja, ik miste je wel, ik hoop dat je niet iveer door ziekte zult moeten ontbreken. Keinier v. Leeuwen, wel bedankt voor. jé brief, je zult daan wel aardig vrooljjk wo nen aan het water en vooral als en 's zomers veel plezierbootjes voorbij komen en zeker als er wedstrijd wordt gehouden. .Wiek Ort je vraagt mij, of ik dezen zo mer al aan zee ben geweest, o ja al meer malen, ik ben hier niet zoo heel ver van Scheveningen, een tram, die tot Scheve- ningen loopt, ié hier vrij dicht bij. Ook' le geerde ik al twee dagen in Noordwqk, en toen ik in Heemstede logeerde, ben ik ook in Zandvoort geweest, dus je ziet, ik heb al veed van de zee genoten. En nu heb ik, naar ik hoop, ieder naar wensoh geantwoord. Zorgt goed dat er; a-s'. week geen brieven zonder naam bij1 zijn, zooals nu ook weer. Een hartelijk groetje van Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEKEN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Nieuwe bezems vegen schoon. 2. Kwakzalver, kwikzilver. 3. Meppel, eiwit, Piet, pet, el I. 1 5 9 18 14 10 6 2 15 11 7 3 4 8 12 18 o. 'Achter onzen vjjver loopen vijf en vjjftig eenden. 6. Amsterdam, Maas. Adam, ster. 7. Een bovenkamer, een voorkamer, en een achterkamer te huur. 8. De steenbakker. 9. De boom. 10. Den naam van uw vader- Goede oplossingen ontvangen van' J. en S. Sneyders de Vogels, E. Roëll, M. en M. Dijkman, P. IA'. Klinkhamer, E. Schregel, J. Voorbrood, J. A. Burger, Cl. Singerling, E. Canerinus, M. Crama, M. Paardekooper, H. en L. van TVelzen, A. Zirkzee, T. van Leeuwen. E. Brugmans, G. Hoff, B. Broeksema, T. van Weenden, TV. en J. Ort, P. en' M. Marcelis, J. de Koning, A. Briër, B. en H. van Amerongen, J. en D. Bergenia. M. van Dijk. J. W. Dee. H. Schrama, D. Holtz, 3. van der Noords, K. Schuit; H. en J Dijksman, C. den Dopper, N. Cattol, C. de Groot, N. van Zijp, K. en L'. Di'rkse, P. Guloy, lï. van Leeuwen, ■T- Wessel, 3. Horsman, M. Laman, L. Provo Kluit, E. Colin, G. en P. en S. Maiurel, N. Weyers, M. en N. Splinter, C'. Segaar, E. Moene, W. en G. Zuyder- duyn,-L. Spaargaren, A. Akkerman, J. Offringa, Ai en E. Cosman, J. Donkers, A. Nijkamp, A', en K. Kwaadgras, G. Aalbersberg, J. Briër, E. Ondslioorn, 3. en H. en W. Hemerik, M. Lansel, F.vHof- steengc, B. Kriek, 'A. en A. Bonte, M. y, d. Meer, C. en A. Snel. H. 3. van Dijkr P. en M. van Poelgeest. PRIJSRAADSELS. Voor Grooteren. Sohrijf onder elkaar 1 een jongensnaam. 2 een grappig dier. 3 iets wat men dn een bijenkorf vindt. i een diertje, dat men liever niet beet pakt. 5 iets idat bij ieóertü maaltijd wordt gebruikt. 8 iets Lat aan schaatsenrijders nit' welkom iB. 7 een dorp in Gelderland. S iets dat men om vele steden, o.a. L.i dbn, vindt. 9 een drank, dien men in de oorlogs jaren niet veel had. 10 een boom. 11 een provincie. 12 iets wat bij iederon verj aapl|a.^ 'c'Ó feestje hoort. 13 een natuurverschijnsel. De beginletters van boven naar bene den gelezen vormen .een naam uit de vaderland'sehe geschiedenis van vóór 1500. Voor kleineren. X 11 een boom. 2 een zeeheld. 3 iets wat sommige men- schen aan de voeten dragen. 4 iets wat kleermakers en naaisters noodig hebben. 5 iets wat sommige dieren op den kop dragen. 6 bouwmateriaal. X *1 een wapen. -i X 8 iets wat ons van 1914 tot 1918 ontbrak. X 9 een stad in Limburg. De woorden bestaan alle uit vijf letters en de middelste letters vormen van boven naar beneden gelezen den naam van eén 'ahd. RAADSELS. Voor Allen. I- Ingezonden door Cor en Dirk Woerd. Welke slang doet niemand leed, Maar is altijd tot hulp gereed. II Ingezonden door A. M. v. d. Akker. Verborgen plaatsnamen. Anna, men heeft u laten roepen. Mama zei sta tooh stil, je verveelt me* datgedraai. Dieven loopen weg, zoodra de politie hen achterhaalt. III. Ingezonden door Marie v. <3. Lof. Welke overeenkomst Ss er tussdien een jager en oen schilder? IV. Ingezonden 'door Jac. Nieuwenburg. Welke bloem kunt gij niet zeggen zon- der iets van u zelf te noemeh? V. Ingezonden 'door Pieter d!e Bruyn. Mijn geheel van 9 letters is een stad in Groningen. 3, 5, 7, 9 een vrucht. 3, -2, 4 eet een klein kind. 1, 4, 2 zit in sommige vruchten. 6, 7, 5, 9 een wateroppervlakte. 1, 4, 2, 9 een boom. X X X X X X X X -

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 10