No. 18716. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 9 Maart. TWeetie Blad. Anno 1921. TWEEDE KAMER. FEUILLETON. üe@f O&iy GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN (Vergadering van gisteren). Eegeling van werkzaamheden. De VOORZITTER stelt voor op Dinsdag ■16 Maart a.s. een avondvergadering te doen houden, waarin aan de orde zullen worden gestc-j') de interpellaties van de heeren L. M. Hermans, betreffende den aankoop van een huis voor den Raad van Arbeid te Tiel; Ketelaar, inzake de pensioengerechtigden en wachtgelders, on Van Beresteyn, betref- lende het niet-toekennen van een subsidie aan de Nationale Opera. Herziening Ongevallenwet. Daarna worden de beraadslagingen over het wetsontwerp tot herziening der Onge vallenwet 1901 voortgezet. De Minister van Arbeid, mr. AALBERSE, begint naar aan'eiding van de amendementen der commissie van rapporteurs, mot er op te wpzen, dat er nog tal van ongevallea zijn, die juridisch niet onder de Ongeval en- wet vallen. De beteekenis van het woord „bedrijfsongeval" ontgaat spr. ten eenen- malo. en op dezelfde gronden als van Vrij dag j.l. bestrijdt de Minister de amende menten. De heer BEUMER (A.-R.) dupliceert na men/ de Commissie van Rapporteurs en is ,van oordeel, dat de Minister zelf het woord „dienstbetrekking" verkeerd opvat. Het is, .volgens spr., niet eens buitengee.oten, dat 'de amendementen van de Commissie van Rapporteurs door de Memorie van Ant woord van den Minister zijn geïnrpireerd. Spr. toont met oenige voorbeelden aan, 'dat het bijzonder moeilijk is vast te stellen, of een ongeval wèl of niet in dienstbetrek king voorkomt. Hij eindigt met de verkla ring, dat de bepalingen van den Minister nieuwe moeilijkheden in het leven zullen roepen. Hierna komt in stemming het amendement op art 1 van de Commissie van Rapporteurs, 'dat met 29 tegen 26 stemmen wordt aan genomen. Bj) art. 2 wordt in een amendement Bou- mer-Van Wijnbergen de inlasschiog van een art. 2a voorgesteld, luidende: „ten meerderjarig persoon, werkzaam in ïliunrt van een bloedverwant in de opgaande linie wordt voor de toepassing dezer wet niet als zoodanig beschouwd met ingang van den dag 'van ontvangst van den brief, waarin lij aan het bestuur der Bank doet toekomen een door hem en zijn werkgever geteekende verklaring, den wensch daartoe inhoudende. Onze Minister, met de uitvoering dezer wet belast, stelt het formulier dier verkla ring vaat." De heer BEUMER (A.-R.) geeft hierbij een toe.ichting en is van oordeel, dat men kinderen, in dienst bij bloedverwanten, niet pis arbeiders in den gewonen zin moet be- sohouwen, indien dit door henzelf wordt ge- nenscht. Spi wjst er op, dat de uitspraak van iden Centralen Raad van 10 Juli 1920, waar- Op de Minister zich beroept, de Invalldile ts- ïvet betreft. Ten aanzien V3n de Ongevallen wet neemt de Raad een ander standpunt in, omdat men hier met geheel andere verhou dingen rekeuing heeft te houden. De heer SANNES (S D. A. P.) bestrijdt de voorgestelde horzieningsbepalingen om dat dezo tegen den geest van de Ongevallen wet indruischen. Het meent, dat de wet veto voordcoloi' biedrt, en men moet nu niet trachten konkelarijen en oneerlijkheden in de band te werken. De MINISTER VAN ARBEID wijst er op, dat men den kinderen geen bepalingen moet afdwingen, waardoor zij aan de voor- deelen der wet ontkomen, Indien het amen dement wordt aangenomen, dan verwacht, de Minister daarvan een ernstigen terug slag voor de sociale verzekering en daarom ontraadt bi) het amendement ten sterkste. De heer BEUMER (A. R.) repliceert. De heor SANNES (S. D A. P.) repliceert. Het amendement wordt vervolgens in stemming gebracht en verworpen met 48 tegen 7 stemmen. Bij art. 5a wordt aan art. 5, eerste lid, do zin toegevoegd„Voor de berekening van loon volgens, deze wet worden mede- gerekend ontvangsten van derden, welke Door Honri Ardell. Naar het Fransch. (Nadruk verboden). 86) Om hot programm-a van dien dag te vol gen, rij'ri wij naar een zeer beroemde mo diste gegaan die hoeden verkocht, waar de dames-uit Douarnenez en zelfs uit Quim- per geen idee van hebben; hoeden, die mij eensklaps verklaard hebben, waarom Char- lotto, do handigheid zelve, voordat ik uit ging aan het werk van mevrouw Morgane's modiste, een onverwachte gedaanteverwis seling heeft doen ondergaan waaraan het een heel nieuw voorkomen te dar.ken had. Voor do hooge en talrijke spiegels zaten de dames bijna even elegant als de hoofd- modisto en haar ondergeschikten. En dan bekeken de dames zichzelf, rechts en links cn op zij met uiterste oplettendheid. Tot nu toe had ik nog niet vermoed, dat het kiezen van een hoed zoo gewichtig kon wezenEén van de dames vooral, in de verste verte niet mooi, interesseerde mij bijzonder, zóó ernstig was zij, als zij de verschillende hoe den, die de modiste op haar soepele haren zette, bechouwde. Het gekste was, dat haar man er bij was een lange jonge man als puy hij was even verdiept als zij in het bekijken der meesterstukken van madame Caroline Ik vond dien man door en door belachelijk in dat modemagazijn, te midden ■Tan al die dames, met zijn ernstig gezioht, jjven gewichtig of hem was opgedtagen het barsten van een bom te verhinderen. Maar van invloed zijn op de voorwaarden der ar beidsovereenkomst. Na ecnige opmerkingen over de redactie van het artikel, door den lieer SANNES (S. D. A. P.) wordt het artikel aangehou den. Art. 6 wcrcl i. h. s. aangenomen. Ook aan art. 7 wijdt de heer SANNES (S. D. A P.; eenige aandacht. De MINISTER VAN ARBEID verklaart tegen het amendement geen bezwaar to hebben Het gewijzigde artikel, waarvan de bijgevoegde zin luidt: ,,Over den tijd, waarin de getroffene ten gevolge van werkstaking of uitsluiting in dit jaar niet gewerkt heeft, wordt het loon dor gelijksoortige arbeiders over dien tijd gerekend, zooveel to bedragen als naar ver houding overeenkomt met hot loon, het welk door hen gemiddeld is verdiend in de aaii de staking of uitsluiting voorafgaande 13 weken'' wordt z h. s. aangenomen. Het amendement op art. 8 wordt door clen hee. SANNES (8. D. A. P.) verdedigd, waarbij wordt voorgesteld de begrafenis kosten en de rente voor de nagelaten be trekkingen van den onvolwassen arbeider even hoog te berekenon als van den vol wassen arbeider De MINISTER VAN ARBEID bestrijdt het amendement De heer SANNES (S. D. A. P.) repli ceert. Hot amendement komt vervolgens in stemming en wordt mot 40 tegen 17 stem men verworpen Een amendement-Duys stelt voor in te lasschen een art 7a, luidende: „Hei loon aat aan de berekening een er rente, als bedoeJa in art. 21 dezer wet, heeft ten grondslag gestrekt, wordt telkens na een tijdsverloop van tien jaren in de zelfde verhouding verhoogd als het gemid delde loon in datzelfde tijdsverloop is ge stegen In overeenstemming hiermede wordt dan tevens het bedrag der rente op nieuw, vastgesteld." De heer DUYS (S. D. A. P.) vordedigt zijn amendement. De MINISTER VAN ARBEID is van oordteel dat uit het amendement voort vloeit dat bij loonsverlaging ook de rente moet dalen, hetgeen een bezwaar oplevert voor do toekomstige rentetrekkers. Ook op andere gronden bestrijdt de Minister hot amendement en acht het onaannemelijk. De heer VAN DE LAAR (O. S. P.) spreekt zich vóór het amendement uit. Do heer DUYS (S D. A. P.) repliceert en trekt zijn amendement voorloopig in. Do heer SANNES verdedigt bij art. 12 een amendemem van den heer Duys, c.s. om do kosten welke de betrokkenen moe ten maken voor het gebruik van kunstlede maten ook ten koste van de Bank te bren gen. De MINISTER verklaart het amende ment overbodig, en heb wordt vervolgens in getrokken. De heer DUIJS (S. D. A. P.) licht bij art. 13 een amendement toe, waarin wordt voorgesteld den arbeiders bij ziek e het vol ie loon toe te kennen. Volgens spr. hebben de arbeiders zelfs nog méér noodig. Naar aan leiding van de opmerking van den heer Ter Hall, dat daardoor de bioscopen eiken avond zeker zoo vol zitten, ontstaat een kleine woorden wisseling tusschen de heeren Day-? en Ter Hall. Spr. verdedigt daarna een tweede amen dement, waarbij wordt voorgesteld de defi nitieve ziekbeuitkeering van 70 op 80 pCt. te brengen. De Minister wijst er op, dat voor de uitkeering overeenstemming moet bestaan tusschen den ziekte- en Ongevallenraad en meent het amendement te moeten ontraden. De heer DUIJS deelt mede, dat hrj het amendement betreffende de 80 pCt uitkee ring intrekt, terwjjl hij het andere aan gaande de volle loonsuitkeering hand haaft. Het amendement wordt in stemming ge bracht en met 41 tegen 18 stemmen ver worpen. Dc heer SANNES legt een toelichtende verklaring af over het amendement op art 14a, volgens hetwelk hij onder de wets- prtingen valt, die geheel of gedeeltelijk on geschikt wordt geacht voor den aard van arbeid, dien hij gewoon is te verrichten. tevens amuseerde bij mij zóó, ik was zóó verdiept in het kijken naar dien man, dat ik tante niet hoorde, die, nadat zij lang met madame Caroline had gepraat, riep,,Ar- lettel Arlet-te!" Charlotte heeft mij naar het werkelijke levon teruggeroepen, door mijn wang te streelen met de viooltjes, in haar manteltje gestoken, en O, waarom heeft me vrouw- Morgan e dat tooneel niet bijge woond tante zei, dat ik ook op een stool voor een spiegel moet gaan zitten, en toen beijverdo madame Caroline zioh om achtereenvolgens een heele serie van haar mooiste stukken op mijn hoofd te doen ver schijnen Zij zette ze mij heel voorzichtig op verschikte hier on daar do losse haren en krullotjcs, ging dan een weiuig achteruit, wierp haar klein, dik vrouwtjesfiguur naar achter en ook haar hoofd met d'o koperkleu rige haren, dee>d haar oogen half dicht en u'fito heel buitemgewone volzinnen ,,Ja, liet dessin is harmonieus en fijnEen echt Grcuze-kopje, of liever een Kécamoce. Een gedicht, mevrouw, vindt u niet, dat hoedje op dat gezichtje? Do Jeugd, don Winter uitdagende! Het is een genot een hoofdje te mogen tooien, een hoofdje van zulk een o rigineel e en pikante graoio. Wij zullen een meesterstukje maken Ik zie het reeds De knop ontstaat, de bloem gaat ontlui ken! Ze zal in uw smaak vallen, stellig en zeker, mevrouw." En tusschen die uitroepen door, lachte zij een tevreden lach, die mij deed denken aan het kakelen der kippen, wanneer men haar zaad toewerpt. Uit haar meesterstuk ken heeft zij er toen een genomen van zulk een grilligen vorm en zoo opgetuigd, dat ik opsprong van echrik, niettegenstaande mijn geloof in Madame Caroline. De MINISTER verklaart zich bereid het amendement over te nemen Bij art. 17 licht de heer BEUMER (A.-R.) een amendement toe, dat de -bedoeling heeft te bepalen, dat de rente tot een bepaalden datum geldig is en niet tot den dood. De heer SANNES (S. D. A. P.) :icht bjj dit artikel eveneens een amendement toe om een betere regeling te treffen voor de nage laten betrekkingen van den overledene. De Minister van* Arbeid 'aat de beslissing over beide amendementen aan de Kamer over. Hrj geeft echter de voorkeur aan het amendement-Beumer. De stemmen staken met 28 tegen 28 over het amendement-Beumer, zoodat de stem ming morgen zal plaats hebben. Op art. 18 heeft de heer SANNES een amendement ingediend, om bij ongeval we gens dronkenschap en tijdelijke ongeschikt heid, toch uit te keeren. De Minister van Arbeid neemt het amendement over. Een ander amendement van den heer SANNES, een redactiewijziging op art. 19 betreffend, wordt eveneens door den Minis ter van Arbeid overgenomen. Op een verzoek van den heer KETELAAR (V. D.), om in dit artikel niet te spreken (van controleerend geneesheer, maar ;n 'tal- gemeen van geneesheer, antwoordt de M i- n is ter van Arbeid, dat hij hierop geen beslissing kan nemen, maar de zaak in overweging zal nemen. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdagmiddag te één uur. De N. V. Ned. Bioscoop-Trust zal binnenkort een filmfabriek doen bouwen aan den Leidschendam. Toen Maandagmorgen mej. EL, wonende aan de Zwartelaan te Voorburg, uit haar slaapkamer kwam, stond voor haar een naar schatting 20-jarig jongmensch, die, onder bedreiging haar van het leven te zullen berooven, geld en kleinoodiën eisch- te. Ontdaan door den schrik gaf mej. H. den onverlaat een bedrag van f100 en liet hem het huig verlaten. Het zonderlinge van hefc geval is, dat geen spoor van braak was te bespeuren, en men gist in het duis:er, hoe de persoon in huis is gekomen. De politie stelde een onderzoek in, doch zonder resul taat. De staking op de Westlandsche veilingen. De stopzetting der Westland sche veilingen is Maandag voor alle 12 af- deelingen van de Vereeniging Bond Wesi- laod doorgevoerd. De aangevoerde produc ten zrjn naar Poeldijk vervoerd en zullen vau daar naar de voornaamste plaatsen wordeD verzonden en voor rekening der veihngsbesturen worden verkocht onder toe zicht van gedelegeerden van den Bond. Door den algem. voorzitter van den Bcnd Westland werd in het veilingsgebouw. Je Ilonselersdük voor een groote menigte be- langstellenden en belanghebbenden, zoowel tuinders ais kooplieden de huidige stand van het geschil uiteengezet; in opdracht van eon gecombineerde vergadering van vei- lingsbesturen is Zaterdagmiddag aan de Fe deratie van Binnen!. Kooplieden te'egrafi.ch gevraagd of de tactiek dar kooplieden (het tegen verminderde prijzen koopen vaa pro ducten voor de stakende kooplieden te Lei den) ook Maandag zou worden doorgevoerd. Zondagmorgen is daarop bericht ontvangen, dat het Federatie-bestuur daarover geen beslissing kon geven, waarop, volgens be sluit dierzelfde vergadering, de veilingen geen voortgang zouden hebben. Wel werd Maandagmorgeh aan het Bondsbestuur door bet bestuur der Federatie telefonisch mede gedeeld, dat de Federatie de veilingen op den gewonen voet, dus zonder eenige beper king van koop voor Leiden, wilde laten doorgaan, wanneer het Bondsbestuur z'jö bemiddeling wilde toezeggen in zake de Leidsche kwestie. Doch het Bondsbestuur heeft daarop geantwoord, niet bevoegd te zrjn in die kwestie bemiddelend op te tre den, daar 'het er gansch en al buiten staat en de oplossing in handen is van de hoo- gere tuinbouw-organisatie, het Cenfcr.-Bu- reau der Veilingen in Nederland. ,,Och, zet mij zulk een hoed niet opIk zou lijken op de geleerde honden, die men soms op den dag van het Pardon riet loo- pen." Madame Caroline deed opnieuw een ge kakel hooren Maar haar gezicht was een weinig minder stralend en ik begreep, dat mijn uitroep in zeer slechte aarde was ge vallen. Met waardigheid antwoordde zij ,,U kunt gerust zijn, juffrouw, onze klan ten zien er nooit uit als geleerde honden. Als dat niet het geval was, zouden wij niet zulk een exceptioneel talrijke en gedistin geerde oliënteele hebben." Een gloed steeg mij naar het gezicht. Maar Madame Caroline scheen het niet te bemerken cn terwijl zij den hoed, dien ik oneerbiedig behandeld had, ter zijde legde, verving rij hem op mijn haren door een an deren, die de algemeene goedkeuring heeft weggedragen, de mijne er bij gerekend. Maar ik heb mij wel gewacht daaraan uiting te geven, uit vrees weer de eep of andere zotheid t© zeggen. Waarlijk, als ik mij op clat oogenblik in een spiegel bekeek, maakt© ik op mijzelf den indruk een ander persoon te zijn met dit „ideaal" van een hoed op, om met Madarao Caroline mee te spreken, en een japon aan, die tante al te voren voor mij had laten maken, volgens uw ver langen, lieve vader, en die ik hier bij mijn aankomst gevonden heb. Ik zag er uit als een echte jongedame; ik leek veel grooter dan gewoonlijk en mijn figuur was ook heel anders, veel beterIn één woord, ik wil het u wel zachtjes bekennen ik vond zelf, dat ik er veel aardiger uitzag! Ik weet zeker, dat als mevrouw Morgane en Blanche mij zoo van gedaante verwisseld zagen, rij mij niet meer durfden volhouden, dat kleine vrouwtjes niets anders zijn dan leelijke, Tevens is schriftelijk aan de Federatie medegedeeld, dat het Bondsbestuur bereid blijft tot georganiseerd overleg, doch de veilingen niet zal hervatten vóór de Fede ratie zich daartoe eveneens zal bereid heb ben verklaard, door ondefteekenïng der vol gende voorwaarden: lo. dat de veilingver- eenigingen uitsluitend zullen hebben te be slissen in zake het testgebruik op de vei lingen; 2o. dat de veilingbesturen alleen bevoegd zullen zijn te beslissen wie als koopers tot de veilingen zullen worden toe gelaten; 3o. dat geschillen betreffende de veilingen voortaan alleen zullen worden be slist bij arbitrale uitspraak, zoodat de vei- hngbes'turon volkomen zekerheid zullen heb ben, dat plotselinge stagnatie op de vei lingen bij voorkomende geschillen geheel uitgesloten zal zgn. Er werd op gewezen, dat in deze periode van strijd de veiling-besturen thans den han del zelf ra handen hebben genomen, waar voor zij zich van de medewerking van de gemeentebesturen van verschillende groote plaatsen (door het beschikbaar stellen van openbare verkoopgel genheden) lubben ver zekerd, wijl anders de consumenten geheel vai groenten verstoken zouden blijven en de besturen niet dan zeer ongaarne zouden overgaan tot den uitersten maatregel, het vernietigen der producten. Hoewel de be sturen in geen enkel opzicht het er heen willen sturen, den tusachenhandel geheel uit te schakelen, zullen zij echter niet aarzelen den handel ook voor het vervolg geheel in handen te nemen als mocht blijken, dat de koopliedenorganisatie het aanbod tot een billijk georganiseerd overlag tusschen beide betrokken partijen onvoorwaardelijk blijven afwijzen. Ten behoeve van de kleinhandelaars in groenten in Westlandsche plaatsen zeiven, die niet bij de kooplieden-organisatie zijn aangesloten, zullen van de ter veiling aan gevoerde groenten de benoodigde kleine hoeveelheden beschikbaar worden gesteld onder het nadrukkelijk voorbehoud, dat deze niet mogen overgaan in de handen der georganiseerde kooplieden. Door de ledenvergadering van alle 12 bij den Bond West'aud aangesloten veillngver- eenigengen is thans instsmm.ng be uigd meb de door het bondsbestuur en de afdelings besturen aangenomen houding. Ten gevolge van de eischen van de Fe deratie der Kooplieden is de veilingsstaking. ook doorgevoerd to Loosduinen en andere plaatsen van do veiling LobsduinenBer- kel, enz. De Haarlemsche'grossiers en groentenwinkeliers hebben zich sol'dair ver klaard met hun Leidsche collega's en wei gerden op de groentenmarkt te Haarlem groente van de kweekers te koopen. De kwee kers willen nu zelf de groente aan het puflliek verkoopen. Een paar dagen geleden moert de bekende nachthuishouder Loutje de Vries te Amsterdam zich in het huis van bewa ring aanmelden, ten einde hechtenis te on dergaan terzake overtreding van de drank wet en verzet. De Vrie3 had daar weinig zin in. en gooide het op een accoordie met een bekend type uit Donker-Am te^dim den schoorsteenvegerszoon Barbieri. Afge;pro- ken was. dat deze voor £200 de straf 1 an Lou de Vries zou uitzitten. Inderdaad bracht de Italiaan een paar dagen aan de Wete ringschans door, maar toen werd het be drog ontdekt-. Eenige agenten werden ge roepen om te constateeren, dat de gevan gene niet Lou de Vries was, maar Barb'eri. Thans zitten zij allebei. G>Tel.") Op een buitengoed nabij OMen- zaal is een kei van buitengewonen omvang opgegraven. Zijn afmetingen bedragen 2 M., 2 M en 1.70 M. "Zrjn gewicht wordt ge schat op 15 a 16, 00 KG. Deze kei over treft in grootte verre den alom oekenden „Oldenzaalschen steen", geplaatst brj het gemeentehuis te Oldenzaal. Te Grijpskerk moeten de Raads led en hun presentiegeld over 1920 nog heb ben. Oorzaak: geen geld in kas. „Teeken des tijds". Te Gemert verhuurde zich een meisje bij een familie aldaar. Men was het over alles spoedig mislukt© schepsels. Trouwens, als zij dat hadden volgehouden, zou ik zo toch niet ge loofd hebbenEn ik zou in ieder geval niet geschreid hebben, zooals ik vroeger deed. Netjes als ik was, bij do gedachte, dat ik een misbaksel was Verrukt ben ik bij Madame Caroline het huis uitgekomen en ik bleef dat- in het rij tuig, toen eensklaps een schaduw is geval len over mijn vreugde. Nadat tante, bege leid door Charlotte, de talenten van Ma dame Caroline had geprezen, eindigde zij, gekscherende Het is jammer, dat het talenten zijn, die zich duur laten betalen Neen, het is geen kleinigheid zijn dochter te laten trouwen!" Plotseling is het mij in de gedachte ge komen, vader, dat li mij aanbevolen hebt, zeer, zeer zuinig te zijn en zoo min moge lijk uit te geven en de vrees laat mij niet los, dat men heel veel geld moet uitgeven om gekleed te wezen zooals ik zijn zal bij het huwelijk van Charlotte. Ik wist niet hoe ik aan tante zou vragen mij gerust te stellen cn in mijn verlegenheid was ik heel stil geworden, geheel en al tegen mijn ge woonte in, zoodat tante het gemerkt heeft en mij glimlachend vroeg: „Wat is er, Arlette? Ben je nog altijd bang, dat Madame Caroline je er zal doen uitzien als een geleerde hond?" „O, noen. Maar...... maar, ik ben bang, dat ik geen geld genoeg heb om mijn mooie toiletjes te betalen". „Dat was nu niet heclemaal wat ik dacht maar werkelijk, de bekentenis was te moei lijk om onder woorden te brengencn tante keek mij aAn met oogen, <lio ik niet goed begreep. Zij waren heel vriendelijk, eens, toen de gedienstige informeerde of men ook een bioscoop dichtbij had. Op een ontkennend antwoord, nam het meisje haar betrekking niet aan. Naar „De Msb." va.n den Maas kant verneemt, is op het oogenblik de uit tocht van Duitsche werklieden naar Neder land opvallend groot. Alleen bij Venlo kwa men Maandagnacht 50 Duitschers over de grens, die zich niet willen onderwerpen aan de bezetting en hier in Nederland werk komen zoeken. ABBENES. Voor de kindeien van do openbare lagere school No. 6 alhier, werdt ieder jaar een feest gegeven, waarvan da kosten worden bestreden uit hot Herjefonds. De kinderen brengen dan bij gunstig weer een bezoek aan het graf van dr. Hejje, zm- gen daar eenige He/jeiiedjes en worden bij terugkomst op verschillende versnaperingen etc. getrakteerd. Dit jaar zal het feest worden gehouden op Vrijdag II Maart a.s. de3 'smiddags te een uur. 's Morgens hebben de kinderen vrjjat Naar wij vernemen hebben B. en W. daartoe reeds vergunning vereend. HOOFDDORP. Gisteravond werd in do bovenzaal van hotel „De Landbouw" al hier een vergadering gehouden van eenige genoodigden van het kader van den vrrjwil- ligen landstorm in deze gemeente. Dezo vergadering werd geleid door den kapitein Schell, secretaris van do geweste lijke land..d oraicommb.de en commandant vau het bataljon Haarlemmermeer. Besproken werd o.m. de rege.ing van de in dit voorjaar te houden schietoefeningen. Evenals vorig jaar zullen ook in den a.s: zomer kringschietwedstrjjdsn word on gehou den. Daarvoor is noodig, dat er weer eenige vooroefeningen plaats hebben. Besloten werd daarom te beginnen in de maand April op de gebruikelijke plaatsen in deze gemeente deze vooroefeningen te hou den. Aan de landstormers zal van de data's en uren nog nader mededee'ing worden gedaan. De beer S. W. E. Heintjes, schrijver bjj de Nederlandscho Spoorwegen i3 van Den Haag overgeplaatst naar hier. K AT W I JK-A AN-ZEE. Van de trawl- visscherij kwamen te IJmuiden binnen de loggers: KW 9, met f747 en KW 101, met f852 besomming. NIEUW-VENNEP. Maandagavond werd in het vergaderlokaal, naast de Ned.-Herv. kerk 'n propaganda-avond gehouden van de geheelonthouders vereeniging te Hillegom. om te komen tot oprichting van een afdeeling alhier. De opkomst was bevredigend. Na afloop der bijeenkomst gaven zich 15 personen alslid op. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Van Noord- wj)k kwam te IJmuiden binnen de logger NW 1, met f571 besomming. OEGSTGEEST. Te Rotterdam is ge slaagd vóór het examen nuttige handwer ken, mej. N. A. Timmers, alhier. RIJNSBURG. In de zaal ran den heer Coster alhier vergaderde gisteravond de veilingvereenigmg „Fioïa". De heer T. Kralt, voorzitter, opende de vergadering en sprak zjjn verwondering er over uit, dat zoo weinig principalen waren opgekomen, waar uit de convooalie blijkt, dal dezen avond grootendeels hun belangen zouden ter sprake komen. De secretaris las de notulen voor van de vorige vergadering, welke werüfen goedge keurd. Namens het bestuur deelde de voorzitter mede, dat volgens den heer D. v. Itorson, na vaststelling va» het salaris, is overge gaan tot benoeming van een secretaris en penningmeester. Benoemd zijn de heeren Jac. Zandbergen en G.v. Delft, welke de be noeming aanvaardden. Voorts deelde de voorz. mede. dat in de vorige vergadering besloten was over te gaan tot aanschaffing van een nieuw af- mijntoestel, indien de leden voor dit deel maar ernstig, en ik vroeg dadelijk: „Och, tante, u is looli niet boos op mij? Vader heeft inij op het hart gedrukt heel zuinig te zijn, weet u, on ik vraag mij zelf af hoe ik dat wozen kan". .Welnu, dat zullen wij je wol loeren; ttea; maar gerust, lieve kindtk hoop, dat je vader tevreden over jou en over ons zal zijn op cfat punt. Heb maar ver trouwen in mij". Ik deed niets liever en ik uitte een zucht van verlichting, toen ik zag, dat tante zoo zeker was van haar zaak. Daar wij in het rijtuig zaten, beschermd tegen nieuwsgin rige oogen, heb ik haar uit al mijn macht omhelsd, om haar te bedanken, en toen kon ik weer vroolijk zijn, bohalvo als ik aan u dacht, vader. Ja zeker, het deed mij pleizier voor mij zelf te weten,.dat ik bij het huwelijk van* Charlotte geheel en al Assehepoetster zou wezen, van gedaante verwisseld door haar peet, maar het deed mij nog meer plezier vo#r Guy, met wien ik zal eol/ecleeren. Ik wist zeker, dat ik aldus geen voorwerp van schaamte voor hem zou wezen, zooals roe vrouw Morgane mij voorspeld had. En Blanche vooral, dio geen gelegenheid liet voorbijgaan, om mij to herhalen, dat Guy er voor zou bedanken met mij to collectes ren, als hij mij zoo weinig naar do mode vond van Parijs enz. Het ongelukkigste was, dat ik het was begonnen te gelooven, zonder het mijzelf te bekennen, sedert ik mij bij mijn niohtjes kon vergelijken. En eindelijk scheen het mij- toe, dat Guy mij stellig ook zoo zou beoordoolen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 5