ZEER VOORDEELIG J. C. KORT Extra Aanbieding E. OFFENBERG iiiis Het is nu de tijd P. HOGENDOORN ZOON, Abdijsiroop DAMES-KLEEDERMAKERIJEN; BRONS ANKERMAN. WOLLEN DEKENS NOG ENKELE RESTANTEN INGEZONDEN kunt U zich bij ons een COSTUUM of MANTEL aanschaffen, de laatste winter- goederen worden met 20 50°/o uitverkocht, (geen fabrieksgoed). swi Alle goederen besËist NIEUWE MODELLEN en EERSTE KLAS STOFFEN. 2-3-4= 5 Februari a.s. inschrijving. Overwerkte menschert h et Tel. 1710 Breestraat 121. 15 procent korting a contant. Iüü: AFDEELING AUTOMOBIELEN DaQQH uit onze bekende groote Opruiming deze week voor SPOTPRIJZEN. TAPIJTMAGAZUN HAARL.STRAAT 150. Arie v. Duuren Lz., Landbouw- en Tuingereedschappen. H. VROOM, Morschstraat bij de Beestenmarkt. MSs gij WORTELBOER's Kruiden WORTELBOER's Pillen Jacoba Maria Wortelboer Voor uw ROL-SCHUIER f 10.-. G. H. LENS Co. Nieuwe Rijn 34 en 45,Tel. 649 aangenomen met 84 stemn;«n- Tegen de heeren v. Dijk, D. v. Leeuwen, Pi? Hertog en De Wit. 2. Voorstel van B. en W. naar aanleuJ.'ög van een adres van de firma Spieü Zonen om voorhands tot doortrekking van het elec- tri9ch net naar het Steekt niet over te gaan, wordt zonder hoofdelijke stemming aangeno men. 3. Voorstel van B. en iW. tot opzegging van de huur van de schilderswerkplaats aan I). Heemskerk, wordt met algemeene stemme» aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot het aanstellen van een gemeente-werkman. De heer v. Dam vraagt of het juist is, dat die gemeente-werkman tot opzichter ge promoveerd is. De Voorzitter zegt, dat bedoelde werkman tijdelijk tot opzichter aangesteld is bij het heien der te verbouwen openbare school. Hiema stelt B. en W. een voordracht vooï van 3 personen, bestaande uit de heeren A. Ondshoorn, H. de Heij en J. Domburg. Na een'ge stemmingen werd tot gemeente-werk man voor één jaar gekozen J. Domburg. 5. Regeling, betreffende de huur van hulp- localiteiten voor plaatsing van leerlingen der school aan den Oudshoornschen weg tijdens den verbouw dier school. Wordt zender hoof delijke stemming aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot het ver nieuwen van den aanlegsteiger nabij het stoomgemaal „Neptunus." De heer v. Leeuwen dankt het D. B. voor de bemoeiing om den steiger te herstellen, maar vindt het voorstel, zooals het ter tafel gebracht wordt, niet practisch, en stelt vooi dit punt van de agenda af te voeren en nog eens nader kennis te nemen, om tot een beter doei te komen. Spreker zegt, dat wanneer daar een schoeiing gemaakt wordt, het vee] feriefelijker zal zijn dan een steiger, terwijl et tevens nog minder zal kosten. B. en W. kunnen met het voorstel v. Leeuwen me degaan. 7. Voorstel van B. en W. om den heer W. C. v. Giessen vergunning te verleenea om in afwijking van de Bouw- en Woning- veroidening te mogen bouwen. De heer Hemgreen vond, dat de verorde ning, zooals hij is samengesteld, gehand haafd moet worden en zal ook tegen het voorstel stemmen. De heer Vlasman zegt, dat de heer v. Giessen met zijn huis een meter achteruit moest volgens de rooilijn, waardoor hij geen schuurtje achter zijn wo B ning kon plaatsen; uit dat oogpunt stelden en W. dispensatie voor. Hierna komt het voorstel D. B. in stemming en wordt aan genomen met acht tegen vier stemmen; te gen de heeren Herngreen, v. Dijk, Koren en Do Wolf. 8. Voorstel van B. en W. tot het nog benoemen van 5 leden van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Thans wor den benoemd: mevr. Wiertsema, mevr. Jon genburger, de heer B. G. Bhalmann, W. Sam son en J. G. Baart. Hierna volgt de benoeming bij loting voor de commissie van het grondbedrijf: burge meester, voorzitter, P. v. Dijk en C. Goed- fuart. Vervolgens die van de water- en lieht- bedrjven: J. Vlasman, voorzitter, A. v. Dam en Hern green. Tevens die van het levensmid- deienbedrjjf: J. v. Leeuwen, voorzitter, 1. F. G. Ranke en Wieringa. Tot leden van de lste afdeeling worden gekozen D. v. Leeuwen, Nomen en Do Wolf, idem van do 2de afdeeling; De Hertog en Koren en idem van de 3de afdeeling 7. H, de Wit en L. Gesman. Bh de rondvraag deelt de heer Do Wolf mede, dat hem ter oore is gekomen van de Alphensche Bestuurdersbond, dat, wanneer ris gemeente werklieden moest hebben, niet eerst geïnrormeerd werd bij de arbeidersbo- middeling, maar dat er altijd ongeorganiseer de werklieden werden aangenomen. De heer Herngreen zegt, dat het niet op den weg van de gemeente ligt om te vragen welke georganiseerd zijn of niet, maar of het een flink werkman is, ja of neen. De heer v. Dp Tinar het juist goed dat daarvoor ongeorga niseerden worden genomen, daar do geo.g. werkoioozen reeds uitkeering krijgen en 3e ongeorg. werklieden niet, da3r deze dan broo deloos staan. Het D. B. zal met het gesprokene zoo vee! mogelijk rekening houden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Omstreken. ALPHEN. Bevallen: G. de Groot geb. De Vries, Z. B. van de Stouwe geb. Ros beek. Z. A. M. J. van Vliet geb. Moons, Z. Wi. C. Zaal geb. Van Leeuwen, D. C. Schollaardt geb. Lit, Z. M. G. Rij laarsdam geb. Reijneveld, D. T. Scheepers geb. C'astelein, Z. H. van Tol geb. Van der Maat, Z. A. Beens, Z. H. Molenaar geb. Worst, Z. Overleden: J. Kranenburg echtg. van S. Verhagen 53 j., overleden te Leiden. H. van Doorn jd. 2 m. P. van den Berg jm. 30 j., wonende te Waddinxveen. 1. Blom wed. van A. Smits 69 j. wonende te Hazcrswoude. Gehuwd: J. Couperus jm. 33 j. en G. W. Brouwer jd. 18 j. L. van Veen jm. 28 j. en J. M. van Nierop j<L 28 j. D. Moorman wedr. 30 j. en 7. den Hertog jd. 21 j. A. Verwaay wedr. 26 j. en A. van Dolder jd. 25 W. Verhoef jm. 24 j. en M. van Vliet jd. 25 j. L. Vergunst wedr. 51 j. en C. J. Heb'.y wed. 48 j. J. Huber jm. 27 j. en M. Kamphorst jd. 25 j. HILLEGOM. OndertrouwdP. Vree- kon en IJ. de Lange. Getrouwd: A. Louwersheimer en T. M van der Steen. Bevallen. E. Vreeken—Uri, Z. N. Kleijne—Berlijn, D. E. de Kiokcr—Ho- ineijn, D. Overleden: J. P. de la llie 30 j. m. KOUDEKERK Bevallen: E. de Groot geb. Hesse, D. Gohuwd: H Batelaan 33 jaar jm. en A. Geerlof 32 jaar jd. (Kuiten verantwoordelijkheid der Redactio). Copy van a] of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Pöütiefeleetïing. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding der ingezonden stukken betreffende politiekleeding, zou ik gaarne onderstaande regelen geplaatst zien; by voor baat mijn beleefden dank. Volgens deze stukken krijgt de politie per jaar f85 kleedinggeld, en wordt er op haar z g. kleedingboekj?, na af.evering der Mee ding, welke de po'itie verplicht is te nemen, de prijs vau liet betrokkene genoteerd. Nu kan zich ieder mensch, die van kleeding en schoeisel een weinig verstand heeft, zeer goed indenken, dat er na verloop van een jaar geen batig saldo zal overschieten, want voor f85 per jaar doet men niet veel aan kleeding, ook nu nog niet, daar alles goed- kooper is geworden. Het ligt echter niet in mijn bedoeling om dit punt te verdedigen, of te bestrgden, doch wel kan er op een andere wijze bezuinigd worden in deze, en ik vermeen, dat zulks wel mogelijk is. Dat een politieman uniform draagt, is goed* dat alles, bij aanschaffen, van nieu we kleeding, van denzelfden leverancier moet betrokken worden, is ook juist (anders kreeg men waarschijnlijk geen jukte uniform), doch dat zoo iets (ik bedoel de leverantie) jaar in, jaar uit, door dezelfde firma moet uitgevoerd werden, bij gunning, dat is g ad verkeerd. De concurrentie is een oorzaak van daling der prijzen, waarom ook hierin de concurren tie niet laten medespreken? Laat deze klee^ ding eens aanbesteden, en men Zal verras singen zien, wat betreft de daling der prijzen. Is bjj aanbeiteding de tegenwoordige leveran cier de laagste, welnu, dan aan dezen ge gund; doch waarom ook anderen geen kans gegeven, om hier een broodje aan te ver dienen. Een winterjas thans f91.50, zomer jas f 67, pantalon f30 h f35, enz. Zouden daarvoor geen andere liefhebbers ook zijn, om het wel licht nog goedkooper te leveren en even goed?. En is het dan beslist noodzakelijk, dat het laken, hiervoor bestemd, afkomitig moet zijn van de firma Krantz? Zijn andere lakenfabrikanten niet in staat beste kwaliteit stof te leveren? Ook hier dient de concurren tie mede te spreken. Ik wil hiermede volstrekt niet zeggen, dat de fabrikant, als ook leverancier der stof fen, geen goed werk heeft geleverd, doch daar er moet worden bezuinigd, ben ik het volkomen eens met den heer IJ. Kuipers: dit moet worden gezocht in de eerste plaats bij het begin, en dat is de prijs der kleeding, en kan dit, als beste wijze geschieden bij aanbesteding. (Dit geldt niet alleen voor politieMeeding, doch ook bij die der brug wachters, e. d.) Als voorbeeld gaf ik aan de uniformpet der politie, vroeger docr één en dezelfde firma geleverd, (thans aanbeste ding) en vraag aan de betrekkers (de politie) hoe hun dit bevalt, en allen zijn van oordeel, dat het veel beter is, dan by gunning. Achtend, Leiden, 1 Febr. 1921. D. B. Werkloosheid in de gemeente Katwijk. Mijnheer de Redacteur 1 Vergun mij een plaatsj'e in Uw lad. Bij voorbaat mijn oprechten dank. Het groote monster, hetwelk men de werkloosheid noemt, met al zijn ellende, zorg en kommer, doet zich in die laatste jaren ook in oir e gemeente sterk gevoelen. Geeai enkel werkmansgeziiu, dat daar niet over mee kan praten Hier loopt do vader al twaalf weken zonder, daar één of twee zoons weken lang en soms vader en zoon(s) uit één gezin en waar is het einde? Waarheen men zijn blik slaat, overal ziet men krachtige jonge mensohenlevens ver kwijnen. Immers het spreekwoord zegt: „Ledigheid is des duivels oorkussen". Tooh wordt er in deze gemeente nog een man gevonden, die zich het lot van ons schijnt aan te trekken, met name het Raadslid N Parlevldet- En al mag hij direct bij B. en W. geen goed resultaat hebban, toob mag mij dat niet weerhouder om in het openbaar dit Raadslid mijn dank te betuigen voor het geen hij voor ons. werklooze arbeiders, doet. Immers, bij edke Raadsvergadering treedt zijn goedig karakter naar voren en geeft hij blijk van wat hij met ons medo gevoelt. Zoo ook bij de laatste vergadering op Donderdag 27 Januari j.l. toen genoemde heer een schrijven tor tafel bracht, het welk te voren door den Voorzitter al be titeld was met „hutspot" In hoeverre dit schrijven op hutspot ge leek, zal ik dan pas kunnen zeggen, als mij er een bordje van opgediend werd. Dit weet ik echter wel, dat het een waarschu wend woord was, gericht aam B. eai W. De werkloosheid neemt toe, zet die mensch en aan het werkzie hier deze twee zinnen, waar het Gemeentebestuur van Katwijk rekening meo zal moeten houden. Ik wil mij echter onthouden critiok uit 1 to oefoneD op onzen Gemeenteraad. Dit echter moet gezegd en gezien worden door iedereen, die oogei. heeft om te zien, dat in onze gemeente totaal niets wordt gedaan, tot bestrijding van de werkloosheid. I Ik wil de werfolooze arbeiders van Kat wijk. toeroepenKomt, scharen wij -ona achter het Raadslid den heer N. Parle- vlict, en laten wij zijn arbeid, welken hij voor ons doet. niet beschaamd uit laten komen. U nogmaals. M. de R., dankend voor de verleende plaatsruimte teekem ik, G. KORSMANKat wijk-aan-Zee. Kat wijk-aam-Zee. 31 Januari 1921. Het rangenstelsel op het Korfbalterrein, Geachte Redactie. Kunt U mij imlaohten, oan welke redeneai op het Korfbal terrein twee entreeprijzen worden geheven eerste en tweede rang? Twee motieven zijn denkbaar1. Men wil aan een deel van het publiek de gele genheid geven, om tegen betaling van een hooger entree het spel van een betere plaats te volgec. 2. men tracht op deze wijze wat meer aan êniróe's te ontvangen. Wat gebeurt echter? Vóór de rust staat het tweede-rangsp iblick (dat heel weinig van het eerste-rangs verschilt) op die voor dit publiek bestemde plaats. Maar nu de rust, is het vooi minstens 90 pCt-. verhuisd naar de overzijde, en blijft daar. Niemand valt het lastig Ik vraag mij aiWaarom wordt onder deze omstandigheden het rangenstelsel op dit. terrein en in dezen vorm gehandhaafd 1 Ik zie er geen redelijk motief voor. De staanplaatsen aan beide zijden van het ter rein zijn voor het volgen van het spel van vrijwel gelijke waarde. Dat voor de zit plaatsen iets extra wordt geheven, is ver klaarbaar vooi do staanplaatsen verschil te maken, lijkt mi; onnoodig Ik geef hun, ddo in deze zaak te beslis sen hebben, dan ook in overweging om het rangenstolseJ ir. den huidagen vorm af to schaffen. Wil men voor de zitplaatsen iets extra heffen goed Men geve dan voor die plaatsen afzonderlijke biljetten uit, in geen grooter aantal dan de tribune zit plaatsen telt, en verplichte de houders om deze biljetten zichtbaar te dragen. Dan is de controle niet moeilijk het pu bliek zal zelf wel mee-controle er en. En voor alle plaatsen heffe men zoodanige prij zen, dat een behoorlijkbe recetto verzekerd is, bijv. voor do. staanplaatsen f 20 en voor de zitplaatsen f 0.30, plus de belasting. Hoogachtend, Een Bezoeker. Alleen: Nieuws Rijn 68a. Let op het juiste nummer Telef. 1219. OURSUSSKN ini alle Takken, I 8.50 p. maand ÏÏACHIfiESCHEIJVEN Danr 8 maanden. Opleiding tot dipl. 115, STEK O-T YPlST(i), alleen voor leerlingen met M.U.L.O.- of H.B.S.- onderwijs f 80.per maand. Prospectus, inlichtingen dagel. 10-12, 24, 610 u. Zaterdag tot 4 uur. 3159 'middel In toblcttc» «n lor+«l* W1 opothekeri en drogisten» 8140 V* VAN NIET 8155 üLüïül. Steenstraai 55 - Leiden - luterc. Tel. li.03 Direct leverbaar: Een nieuwe 20 30 PK. Hansa Loyd landaul. limousine met C. A V. electr. licht E nïg« gaede gebruikte automobielen a.s wolgti Een Candautette limousine „Luc" met electr. licht. Een idem „tWineraa" met carbid iiehf Een torpedo 6 personen „Benz" met electr. licht „Benz" met carb.d lioht „Opel" met idem „Chevrolet" m. starter en electr. licht „Hispano Suiza" mei carbid BicSit Een 4 ii Een ii 4 ■1 Een ii 4 ii Een ii 2 ii All* wagens zijn 3145 ,>165 uw rijwiel grondig na fe laten zien ol te emailleeren of te nikkelen, interuilen, enz. Het soliedst, vertronw- b.arst en voordeeligst adres is nog steeds bij handel in prima Rijwielen •n Onderdeelen. 2de föroenesteeg, hoek Uiterstegracht. Tel. 758. 3170 Prima Spitgraven, Kleispaden, Ballastschoppen, mest- vorken, Zandbatsen, Tuinharken, Schoffels, Snoei- scharen, Spit en Treklijnen, Baggerbeugels, Bagger netten, Sloothaken enz. Vlecht-en Prikkeldraad, Vee voederfornuizen, Amerik. Mollenklemmen, Asphaltd.sk papler en alle soorten Ijzerwaren, ff out- en Touwwerk. 2987 ADMINISTRATIE. Goed administratief onderlegd persoon, werkzaam Bij een der finantieelo instellingen alhier en gewend zelfstandig op te treden, belast zich gaarne met administralie van ver mogens, het bijhouden der boeken of andere soortgelijke bezigheden. Brieven aan het bureau van dit blad No. 0146a. ongesteld z\jt, neem dan des morgens, 'a middags en 's avonds een weinig van de van ouds beroemde gen ees- lrraohtiiyf» of 1 k 2 9040 en gij zijt spoedig weer her steld. Beter en goedkooper huismiddelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zy zullen ook u helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen verdrijven gal, slijm, koort sigheid, maag- en hoofdpijn, wekken den eetlust op, be vorderen de spijsvertering, regelen den stoelgang, zui veren het bloed, maag en in gewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent het pakje, Wortelboer's Pillen 60 eent per doos, 3 doozen 70. Overal verkrijgbaar of direct van te Ondc Pekel». Zending geschiedt franco na ontvangst van het bedrag. EJgp" Gummiwaren Patent Geneesmiddelen, Injectie, Oor-, Neus- en Oog spuitjes, Elastieke Kousen, Warmwaterzakken, Windkus- sens, Buikbanden, enz. enz. ggg-F" Vraagt Prijscourant. N.V. Maatsch. „Sanitas", Opgericht in 1902. Leiden Steensohuur f, Haarlem Kruisstraat 12, Amsterdam Gravenatr. 28 achter de kerk. 2079 Een goede 3150 kost bij ons thans slechts zijn eeniga lepels der beroemde voldoende. fJoesteiillend, Slijmoplossend. Beproefd bij Bron- ohitis, Catarrh, Influenza, Kink hoest, Asthma, Griep, 3138 Prijs per flacon van 230 gram f 1.90, van 550 gram f 3.60, van i 1000 gram f 6.Hoe grooter flacon hoe voordeeli- ger dus. Eischt rooden band met onze hand- teekening L. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. jS

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 6