No. 18669. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 13 Januari. Tweede Blad. Anno 1921. GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN RECHTZAKEN. SPORT. FEUILLETON IN OM ZE STRAAT Gisteravond, omstreeks zes ,üren, heeft op den Leidsche-Straatweg, even jiabj; „Oud-Wassenaar"r een vreeselijk onge luk plaats gehad. Twee motorrijders namelijk, 'die vermoedelijk bezig waren hun motor $e repareeren, werden aangereden door een vrachtauto van de firma De Fais en Ver schuren. uit Amsic-rdam, en verschrikkelijk verminkt opgenomen. Onmiddellijk werd hulp uit Den Haag .Ontboden, welke spoedig ter plaatse was, doch de beide 'slachtoffers waren reeds over leden. Volgens bewering van den chauffeur der vrachtauto, zag hij plotseling een man. met de handen omhoog, op ongeveer een Meter afstands voor de auto staan. Vermoed wordt, 'dat, terwijl zij bezig waren met repareeren, de motor werkte en zij zoodoende de vracht auto niet gehoord hebben. De slachtoffers, Van 't H. en Van W., i$n beiden uit Rotterdam afkomstig. n verband met het dezen zomer door onbekende oorzaak op zee verbranden van den zeillogger met hulp-stoom „Heiiiï IJm. 420", van de Visscherij-Maatschapprj ,.De Dogger", is te IJmuiden gearresteerd de heer J. A. K., een der directeuren. Ook.de schipper A. G.t van IJmuiden, de machinist I. en de stoker B., van Velser- oord, zijn in arrest - gesteld. Van politiezijde wordt medege deeld, dat te Rotterdam veel valsche bil- 3ettec van een rijksdaalder in omloop zijn gebracht. Deze biljetten zjjn moeilijk van de echte te onderscheiden. Op de Nederlandsche spoorwe gen is begeleiding van zendingen paarden en vee, waarvan het vervoer, gerekend van het oogenblik van inlading, langer dan 24 uur zal duren, verplicht gesteld. Het aan do „N i e u w C t." ontleend© bericht, dat op een dezer dagen rban huize van dein heer A. S. van de<n Berg, te 's-Gravenhage, gehouden receptie voor een bedrag van ongeveer f 100,000 zou zijn ifjebeekend voo>r den opbouw van Palestina, m, naar men aan de ,,N. R. C." meldt, on ju is; De.Haagsche politie heeft aangehouden het Hongaarsche meisje H. K. H„ verdacht van dief tal van een gou- <len ring met diamant, ter waarde van ongeveer f 1500, ten nadeel© van den heer F., te Rotterdam. Bij onderzoek bleek, dat rij dezen diefstal heeft, gepleegd in samen werking met de dienstbode van den heer -F. De gestolen ring was verkocht bij een juwelier in Den Haag, doch bevindt zich nu fce Amsterdam en is reeds in de vierde hand. Het meisje heeft bekend den. diefstal ge pleegd te hebben. De .Nationale Christen- Geheelonthouders-Vereeanging, de Christen Vrouwen-Geheel onthouders-Unie, de Ne derlandsche Vereeniging ,,Hoop der Toe komst" en de Nederlandsche Christelijke Jongelieden Geheelonthouders-Yereenigtog „De Schakel" zullen van 20 tot 5 Juni a.s. in het kamp van den Zendings-Studie-Raad te Dunt er en een Conferentie-Studie-week houden. Er zal plaats zijn voor 160 deel nemers Slapte. Ter bestrijding dor werkeloosheid overweegt de.gemeente Oude-Pokela den aankoop van 35 a 40 H.A. heidegronden, ter bewerking, n.l. ontgin ning door d1© talrijke werkloozen, aldaar. Vanwege het Rijk is voor deze werkver schaffing f 30,000 toegezegd In de Groningsche en Dorentsche veen koloniën is het thans met de scheepvaart bijzonder stil, daar behalve cfe veenderij, ook vele industrieën zeer slap zijn. Daarom heeft ook de aanvoer van fabrieksturf wei nig te bëteekenen alléén wordt nog uit de cdgen veenderijen var scheept. Er liggen te Musselkanaal ongeveer 400 schepen op be vrachting te wachten. Aan de werklieden der firma C. Kürz en Co. te Ti el. die sedert de mobilisatie be last waren met het gieten van koperen platen, isontslag aangezegd, daar de firma deze platen thans goedkoop er in Duitschland kan vorkrijgen» dan ze zelf fabriceeren. De N. Y. Obervator, aan den Kleiweg te Overschie heeft, volgens do „N. R. Ct,'\ aan 60 personen wegens slapte in het be drijf ontslag gegeven. Bij de N. Y. Pope's Metaaldraadfabriek te Yenlo, zijn 30 perstenen ontslagen (zon der wachtgeld). Er wordt maar 5 dagen per week gewerkt. Op de af deeling dec or werk, fabriek cio Mosa, te Maastricht werkt met ingang van Dinsdag, j.1.het vrouwelijk personeel nog slechts drie dagen per week. De Yereeniging van Haringhandelaren te Ylaardmgen heeft besloten de loonen in het kuipers- en haringpakkersbedrijf met 18*4 pCt. te verlagen, waardoor het week loon van dten gemiddelden kuiper van c.a. f30 verminderd wordt tot c.a. f 24.50. Prijsdaling. In Wester- wolde (Gron.) daalt de prijs der eieren met den dag; besteed wordt nu f 1.60 tot f 1.80 per (20 stuks). Door een tweede daling van de brood prijzen zijn die te Apeldoorn thans terug gebracht voor 800 gr. waterbrood van 32 op 30 ct. en voor 800 gr. melkbrood van 40 op 38 cents. De onderofficier s-v ereeniging „Ons Belang" heeft onlangs een commissie ge ïnstalleerd welke voorbereidingen zou treffen voor het vieren van hot 25-jarig beslaan van „O-as Belang". Een voorloopig programma voor oen tweodaagsoh feest is thans verschenen. Het voornemen bestaat verschillend© sport feesten te organiseer en, muziekuitvoeringen, enz., terwijl gerekend wordt op een bezoek van de leden van het Koninklijk Huis, zoowel als op een bezoek van do verschillende l'egerautoriteiten. De feesten zullen worden gehouden in Sep tember 1923 in hot garnizoen Amersfoort. Een bedrag van f 50.000 wordt noodig geacht om de verschillende kosten te bestrijden. Deze gelden zuHen moeten worden verkregen door vrijwillige bijdragen van de leden en door schenkingen van de verschillende ..mstesHmgen" dier Yereeniging Eigenaardig national i- teitsgovoel. Men meldt aan het „Hbld." Het is voldoende bekend, dat er een scherpe concurrentie bestaat tussollen de Nederlandsche en Belgische loodswezens te Vlissingen. Daarop is den laatsten tijd meermalen de aandacht gevestigd. Dat de Nederlandsche loodsen het met leede oogen aanzien, dat het overgroote deed van de voor Antwerpen bestemde sche pen. door Belgische loodsen naar Antwer pen worden gebracht, spreekt vanzelf. Maar wat te zeggen van het feit, dat twee Nederlandsche schepen van de Hol land-Amerika lijn, de „Beukelsdajk" en de „Yeohtdijk", de diensten der Nederland sche loodsen weigerden en deze schepen door Belgische loodsen naar Antwerpen worden opgebracht. Dit feit heeft in de Nederlandsche loods- kringen groot© verbittering gewekt. Mag men hie«- niet spreken van een eigenaardig nationaliteitsgevoel bij die commandanten dezer schepen, vooral als men weet dat een dezer commandanten reserve-officier bij de marine is. Reeds geruimen tijd he eft te Zevenaar een gezin zijn intrek genomen in het lijkenhuisje op een oude begraaf- I plaats. In do gemeente Einmon werd in het afgeloopen jaar voor ruim 7 ton aan sterke drank verkookt (bier en wijn niet mcdogerc- kend). Daar de gemeente 40.000 inwoners tolt, is dit gemiddeld f 17.50 per hoofd. In bouwland onder de gemeente Rolcle zijn op zoer geringe diepte een aantal urnen gevonden van verschillende grootte, waar van vier ongeschonden. De nieuwe naam. Zoo, mijnheer, en hoe moet het meisje heeton? vraagt de man van den burgerlijken stand. Jumpertje mijnheer. Wat zegt u? Jumpertje? Ja, mijnheer, ik ga altijd met mijn tijd mee. Vroeger zou het Truitje geweest zijn nu is het Jumpertje. HAARLEMMERMEER. Bij dea arbeider B- aan den Spie ringweg alhier is Dinsdag nacht ingebroken- Van een schuur wérden 4 ruiten verbrijzeld en eenige planken afge rukt-. De dief heeft zich tevreden gesteld met eenig wasohgoed- Van den dader geen spoor- Loop der bevolking in 1920 zielental op 31 December 1919 22-798 vermeerdering door geboorte 807 door vestiging 1290, tot-aal 2097. Vermindering door sterfte 2-31door vertrek 1495, totaal 1726. Totale bevolking op 31 December 1920 dus 23.169- Dit bevolkingscijfer berust op de gewone jaarlijk-sche gegevens en zal neg wel eenige wijziging ondergaan als de uitkomsten van de volkstelling bekend zijn Het zachte weder is ook voor de arbei ders bij het gemeentelijk electiricitcitsbc drijf alhier, een buitenkansje- De werkzaamheden met betrekking tot het- leggen van den on- dergrondschen kabel zijn dan ook in vollen gang en vorderen goed De Vijfhuizerweg is met dit werk reeds gepasseerd. In het afgeloopen jiar zijn ter secre tarie alhier niet minder dan 211 buitenland- sche paspoorten aangevraagd voor vertrek naai; andere landen- De emigratie had voor het grootste deel plaats naar Noord-Amerika voor positieverbetering- Naar wij vernemen zal de groote loods, staande alhier op het vliegkamp van de Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij, een belangrijke verandering en vergrooting on- dergaain. Er komen eenige lokalen bij, die voor verschillende doeleinden worden noodig geoordeeld en tevens voor de militairen tot oen nuttig cn aangenaam verblijf zullen wor den gemaakt. KATWIJK-AAN-ZEE. Voor de beide vrouwelijke betrekkingen van onderwijzeres aan de L- 0. school I en II al1 ier, hebben zich slechts 8 sollicitanten aangemeld- LISSE. Onder begunstiging van mooi weer had gistermiddag het vogelschieten plaats in de Lisserbroek, waarbij 30 deelne mers waren- Brijswinners waren: le groep, le vogel: bout en le vleugel: P- van Oosten, 2e vleugel: A. "Wijnhout, kop: J. de Bruin, aUen van Lis serbroek. Staart verloot- 2e vogel: bont: J- Meijnen, Noordwijker- hout, le vleugel: P. Nulkens, Noordwjjker- hout, 2e vleugel: "W- de Bas, Liaserbroek, kop: J. Melman. Vijfhuizen, staart: Bonarius, Velzeh, vlag: A- "Wijnhout, Lisserbroek- 3e vogel: bout: J. de Bruin, Lisserbroek, lo vleugel: J. Melman, Vijfhuizen, 2e vleugel Bonarius. Velzen, kop: P. Nulkens. Noord- wijkerhout, staart: G- van Dam, Noordwij- kerhout, vlag: verioot. 4e vogel: bout: Bonarius, Velzen, le en 2e vleugel: A- van Oosten, Lisserbroek, kop: H. Melman, Vijfhuizen, staart: J- A- v. Leeu wen, Lisserbroek, vlag: W. de Bas. Lisser broek. 5e vogel: bout: P- Nulkens, Noordwijker- hout. le vleugel: A. Wijnhout-, 2e vleugel: W- de Bas, staart en vlag^K. v- <d- Veek, allen van Lisserbroek, kop: verloot. 2e groep, le vogel: bout: A v. d- Veek, Lisserbroek. le vleugel: L. Meyer, Noordwij- kerho-ut, 2e vleugel: J. van Oort, Warmond, staart en vlag C- Clement, Lisserbroek, kop: verloot. 2e vogel: bout: A- v. d. Veek, Lisserbroek, le vleugel: C. Clement, Lisserbroek, 2e vleu gel: M. J- Heemskerk, Noordwq kerb out, kop: 0. Meijer Pzn., NoordwijkCrhout, staart: D- Been, Lisserbroek. vlag: J. G- van Oort, Warmond. 3e vogel: bout: D- Been, Lisserbroek, le vleugel: L- Meyer, Noordwijkorhout, 2e vleu gel: J. G. van Oort, Warmond, kop: O. Meyer Pzn., Noordwijkenbout, staart: D- Been, Lisserbroek, vlag: verloot- de. vogel: bout: A. v. d- Veek, Lisserbroek, le vleugel: C- Meyer, Noordwijkenhout, 2e vleugel: M- J. Heemskerk, kop: D. Been. Lisserbroek, staart: C. Clement, Lisserbroek, vlag: C Meyor Pzn., Noordwijkenhout. Tot hoofd der op 1 April te ope nen U- L. O. school, uitgaande van de Geref- Gem- onder 't Kruis, alhier, is benoemd de heer J- Veens tra, te Amsterdam. NOORDWIJKERnOUT- In een verga- doring van stemgerechtigde leden der Ned.- Herv. Kerk werd bij stemming besloten, geen candidaat, doch een gevestigd predi kant t'e beroepen- Benoemd werd, eveneens bij stemming, een commissie van hoorders, bestaande uit dê heeron A. do Wil, C. van Eeuwen, J. Pas- schier en G- Wesseling- De Raad dezer gemeente vergadert Vrij dagmiddag te vier uren. OUDE-WETERING- Zondagmiddag 27 Febr. a.s om 2 uur hoopt ös. W- W- Liddré, beroepen predikant bij de Ned—Herv. Gem- alhier, zijn intrede te doen na bevestigd te zijn door dr- P. den Duvn, Evangelisatie- predikant te Enschede- WADDINGSVEEN. De „Sts.-Crl." bevat de gewijzigde statuten van de Ver. tot bestrij ding der tuberculose voor Waddings veen on Omstreken, alhier. KERKELIJKE BERICHTEN. Sassen hei m, Ned.-Herv. Gem- Don- derdagavond te halfzeven, ds. W- W- van Ha aften, van Noord-wijk-Binnen Burgerlijke Stand. Omstreken. RIJNSBURG. Geboren: Lecndert, Z. v. L. v. Tilburg en P. C. Oudwater. Jan Paulus, Z. v. M. Brussee en E. C. v. tf. Does. Hendrik, Z. van H. de Leeuw en G. v. Egmond. Overleden: Cornelia Brussee, jd. 52 j. Ondertrouwd: N. de Leeuw jm. 25 j. te Leiden en L. v. d. Kwaak jd. 25 j. alhier. Adr. Zandbergen jm. 26 j. en J. Admi raal jd. 22 j., beiden alhier. ZOETERWOUDE. Geboren: Withelmina, D. van A. van de Werken en D. van 't Zand. Jozina Wilhelmina, D. "van W. den Eisen en J. A. Sprayt. Jacobus Cor nells, Z. van O. Langerak en M. M. van der Laan. Getrouwd: Johannes Martinus Koeleven 23 j. en Johanna Maria Catharina van Ben ten 23 j. wordt vrij gelaten en een verbod sleeht3 voor de morgenuren in de wet wordt vast gelegd, met de mogelijkheid voor hetz'j den burgemeester of burgemeester en wethou ders om in ieder bijzonder geval en voor den Gemeenteraad om bij verordening van dit verbod af te wijken. Elfstedentocht. Pinkster-Maandag van dit jaar 'zal de Friesche Motorclub wederom een elf-steden tocht houden. Daar men voor dezen tradi- tioneelen tocht óit alle deelen des lands veel belangstelling verwacht zgn voor de voorbereidende werkzaamheden verschil lende commissies belast. SCHEEPSTIJDINGEN. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ERATO 12/1 v. Copenhagen te Dantzig» HEBE 11/1 v. Napels n- Valencia.. 0BER0N 11/1 r. Konstantinopel n- Varna* BIQTTEPId. LLOYö TERNATE thuisr- 9/1 van Port-Said- TOBA uitr- pass- 11/1 Gibraltar. KON- WEST-IND. MAILD. -TASON 10/1 v. Valparaiso n- Gorrol. PRINS DER NEDERLANDEN 12/1 v. Amst- n- Hamburg. H3LL-AMERIKA LIJN. KINDERDIJK 12/1 v- Rotterdam n. San Francisco- SLOTERDIJK 12/1 v- Rotterdam n. New* York- HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. MARKEN thuisT. 12/1 te Duinkerken. MEN ADO uitr- pass- 11/1 Ouessant- HOLLAND-WEST-ArRIKA LIJN. DRECHTERLAND 12/1 v. Rott- naar Ham burg- GANYMEDES tliuisi\ pass- 10/1 Dover-. STV. MIJ. OCEAAN. SARPEDON pass. 10/1 Gibraltar. TANTALUS 10/1 t© Londen- Togen de Zondagswet. F. W. Baron van Tuyll v. Serooskerken en C. A. W. Hirschmann, reap. Voorzitter en Secretaris van het Nederlandsch Olym pisch Comité en Nic. Broekhuyzen, voor zitter van d«* Nederlandschen Korfbalbond. ir. J. W. Kips, voorzitter van den Neder- landschen Voetbalbond, kapt. P. W. Schar- roo, voorzitter van de Nederlandsche Athle- tiek Unie, mr. G. L. de Vries Feyens, voor zitter van den Nederïandschen Roeibond, leden eener te dezer zake aangewezen Com missie, hebben, namens 24 sportvereenigra- gen met tienduizenden leden een brief aan den Minister van Binnenlandsche Zaken ge richt, waarin zij hun groote bezwaren tegen hel ontwerp-Zondagswet aanvoeren. Van art S vreezen zij, dat het een geweldigen slag aan de lichamelijke ontwikkeling van ons volk zal toebrengen, daar de wedstrijd als propagandamiddel voor de lichamelijke op voeding onontbeerlijk is. Het verbod om Zondags te kaatsen' in een aantal Friesche gemeenten heeft de verdwijning van dit spel in die gemeenten veroorzaakt. Het verlaten sportveld, voeren de brief schrijvers verder aan, volle kroegen met alcoholverbruik en losbandigheid meebren gend, terwijl juist d'e sport zoo'n uitnemend afweermiddel tegen die kwaden gebleken is. Het is een illusie, dat een andere dag 'den Zondag als wedstrijddag vervangen kan Dé Zaterdagmiddag kan het zeker niet. Ten eerste hebben velen nog geen vrijen Za terdagmiddag en ten tweede begint de vrije tijd te Iaat op den dag, om een belangrijke verplaatsing van spelers enz. mogelijk te inaken. Voorts wordt betoogd, dat voor tal van sportspelen een lieele Zondag vrij moet blijven. Eindelijk dreigt de onderscheiding tusschen wedstrijden met en zunder betaling, de sport tot een monopolie der bezittende klasse te maken. Adressanten geveik derhalve den Minister in overweging, het daarheen te leiden, dat bij de nieuwe Zondagswet de sportwedstrijd in de middaguren van den Zondag geheel HAAGSCH GERECHTSHOF. Gisteren heeft in hooger beroep gediend de zaak van A M- M-, tandarts te 'a-Graven- ha-ge. Bek!, had voor de rechtbank te 'e-óraven- li age terechtgestaan wegens diefstal van gas- en electrLsche energie- Bekl- was vrijge sproken van het eerste, maar wegens dief stal van de electrisclie ©Dergic veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Eenige getuigen worden gehoord, uit wier verklaringen blijkt, dat bekl- een pen in den eketrisehen meter had geplaatst, waardoor deze niet meer het verbruik aanwees. Eenige andere getuigen moeten aantoonen, dat bekb het slachtoffer was van een complot, ge smeed door zijn zwager- De procureur-generaal acht het bewijs vol komen geleverd- Spr- kan niet aannemen* dat ail de getuigen bezwarende verklaringen afleggen om den bekl. er te doen inkopen» I Spr. meent, dat diefstal van electrische ener gie strafbaar is- Spr- vordert bevestiging van het gewezen vonnis- De verdediger, mr- H. P- Marchant, begint met er op te wjjzen, dat bekl. van zijn stu dententijd af aan intriges hééft blootgestaan. Plèiter's veronderstelling is, dat de zwager van bekl., in overleg met den eersten getui ge, hem er in heeft willen laten loopen- Deze eerste getuige is begonnen met een valsohe aanklacht, dat bekl- valsohe munten vervaar digde. Er is een bom gevonden in liet kozijn van den zwager van bekl. Een getuige heeft dit verklaard- Spr's veronderstelling is, dat bekl-'s zwager zelf dien Som heeft geplaatst» In November 1918 heeft de meter bij bekl- stilgestaan. Bekl- zal dit niet hebben veroor zaakt, vlak vóór hij op reis ging. Dan moet een ander dit hebben gedaan. HAAGSCHE RECHTBANK- Mishandeling De veehandelaar J W- P-, te Oegstgeest, en diens 13-jarig zoontjé stonden terecht ter zake van mishandeling van een koe- Het jon getje had op last van zijn vader de koe met een dikken stok zoodanig geslagen, dat het beest kreupel werd. Eisch tegen den vader 2 wéken gevangenisstraf en te^en het zoon tje f 5 boete subs. 1 maand tuchtschool. Naar het Engelsch van J. E. BUCKROSE. (Nadruk verboden.) 68) Zij saichtte eai ie-gdte do zware boeken van den ©enen arm op den anderen en het üohorre geroep van den vischkooper kwam voorbij, iemand klopte tegen een venster, hij zette zijn wagen tegen den kant en ging het, tuinpa-d op Toen gebeurde er iets. Het was niets dan een bleeke lichtstraal, niet Bterk genoeg, o-m zonneschijn genoemd te worden, <iio over de visoli op den wagen viel, ©n ze deed schitteren met een prach tiger: glans als van o-ud zLlvea*. En ovenals de stem van den man al het ©omber© uit onze straat had weggevaagd, gaf zijn visch uitdrukking aan al wat liefe lijk was. De grauwe huizen, die in den mist opdoemden, warden een deed van iets zeer harmonieus de grauwe lucht had dezelfde teere kleu-rci van bleek goud en dof zilver niet een lichten rand als de glans van het «ee-zilver op den wagen. Sophie stond stil en haalde diep adem; dit was prachtigHet was dus toch waar, dat de schoonheid overal verborgen lag, gereed om bij de minste aanraking te voor schijn te komen. Wat zij in onze straat geleerd had, ■oneen haar zeer dlierbaar, terwijl zij met boeken weer ver dor ging. Zij had een «Mtsman govonden, die altijd helpen zou, reroriet weg te toove-ren, zorg te ver lichten en eenzaamheid draaglijk te maken. „Is mevrouw Watson weer terug? Ik hoop, dat zij beter is?" zei de boekenver- kooper en Sophie ging naar het stille ge deelte der bibliotheek, waar geen droomen toegelaten worden. Het licht van den na middag viel in do sombere kamer en het meisje zat neergehurkt voor een lage plank, toen zij een stap achter zich hoorde, en Pietor Norton stapt© vlug naar een tafeltje voor het hooge venster; hij zag haar pas, toen hij met zijn voet op haar japon trapte „O neera me Hé, het is juffrouw Watson," stamelde hij, wat verschrikt. „Hoe gaat het u?" „Hoe maakt u het? Ik zocht naar een boek, maar zie hot niet. Ik zal het den bibliothecaris vragen," ,,Mag ik u helpen?" Hij zat in een oogenblik op den grond, zonder zich te bekommeren om de knieën in zijn broek, en daar beiden te gelijk naar het gezochte boek keken, bonsden hun hoofden tegen elkaar „Neem me niet kwalijk!" „PardonIk hoop, dat ik u geen pijn heb gedaan." Zij stonden op, zich beheersohende om hun hoofd niet be wrijven. Opeens begon Pi eter te lachen. ,,Nu, in ieder geval kan niemand u zacht noemen." „Dab behoeft een meisje ook niet te zijn," zei Sophie. „Hoe maken uw zus tors heb?" „Heel goed. Zij hebben gelogeerd bij die vriendin, die zoo dikwijls bij ons is ge weest," en hij bloosde hevig. „O!"" zoi Sophie. Stilte. Toen: Ik mag u nu zeker wel feliciteercn, zonder onbe scheiden te zijn na hetgeen u me verteld heeft?" Hij sohopte tegen een boek en daar hij een boekenliefhebber was, bleek daaruit zijn opwinding. „U is zeker blij h©t te hooren?" „Erg blij," zei Sophie met warmte. „Nu," antwoordde hij, „dan spijt het me u to moeten teleurstellen, maar zij heeft me bedankt. Zij was al dien tijd eigenlijk al half geëngageerd met een ander." „Wat een schandelijk gedrag! Erg hard voor u!" mompelde Scphie en haar hart begon tegen haar ribben te bonzen op een nieuwe en verontrustende manier. Hij kwam een schrede dichterbij en keok haar door de sohemering aan „Ik dacht, dat ik degene was, die haar aan het lijntje hield, en intusschen speelde zij maar wat met mij. Het is bepaald girappig." „Dat zou u niet vinden, als u werkelijk van haar gehouden had," zei Sophie ver ontwaardigd. „Maar dat deed ik niet! Ik begon met haar eerst uit wrok omdat Re boos op u was en ellendig en zij was er nu een maal. Toen was ik in een engte gedreven voordat ik wist, waar ik was, en ik moest er mee doorgaan. Niet," voegde hij er bij, „dat ik mij soms niet geamuseerd heb." Sophie richtte zich strak op haar hart begon weer gewoon te kloppen. „Ik bon blij, dat a er iets van gehad hebt! Goeden middag." „Wacht even!" zei hij. „Ik moet u eerst nog wat vragen. Is u blij of spijt het u, dat ik vrij ben V7 „Het kan me niets sohelen," zei Sophie, kool en hoog. „Ja, dat kan het wel. Ik wil het eens voor al weten." „Ik begrijp heusch niet Zij hield haar hoofd achterover en leek heel groot. De voetstappen van den loopjongen met een kaars het was een aardige, oucïer- wotsche zaak kon oen hooren naderen. „Sophie," fluisterde hij dringend, „ik heb jou al dien tijd liefgehad. Ik heb ge probeerd er over heen te komen, maar het ging niet, zelfs tpen ik dacht, dat ik niet de minste kans had, maar voordat jij en me vrouw Watson weg gingen, begon ik te denken, dat je misschien van me waart gaan houden, als ik vrij geweest was, om het te probceren. Wil je het mij nu laten probeer en?" „Als je denkt, dat bet de moeite waard ia begon Sophie ademloos, want haar hart begon weer te -kloppen. En het pleit voor het fijne gevoel van den loopjongen, dat hij, den hoek omko mende, opeens en met opzet zijn blaker liet vallea en naar een afgelegen deel var» het huis ging om de kaars weer aan te steken. Juffrouw White zag hen samen weggaan en zei tot mevrouw P ember ton, die ze in do leeskamer ontmoette, dat, als rij niet geëngageerd waren, zij het behoorden te rijn. Mevrouw P ember ton bracht dit den volgenden morgen aan mevrouw Bean over, die toen in staat was om te zeggen, dat hot jonge paar zijn plicht gedaan had en dat de Nortons er zeer blij mee waren, al hadden zij natuurlijk liever gezien, dat Piet-er een meisje met wat geld gekozen, had. Zij kusten Soohie echter met groote hartelijkheid en waren blij, dab het niet erger was. Maar waarvan moesten de jongelui leven? Daarvan zou pas na jaren sprake rijn, verzekerde Sophie mei blo zend gericht, én om van onderwerp te veranderen, vroeg »e, of rij gehoord had den, dat de heer Golding een diner zou geven in het Terminus-Hotel, om het her stel van mevrouw Bean te vieren. Morgen zouden de üitnoodigingen verzonden wor den en iedereen werd gevraagd. Dit gaf inderdaad afleiding aan de ge dachten der Nortons eigenlijk praatte niemand in onze straat over iets anders, totdat de gToote gebeurtenis plaats had. Het bleek onmogelijk een gelijk getal da mes en heeren te hebben, de zaak werd dus geregeld op den voet van. een openbaar feestmaal, en de voortuitzorgende gast heer bracht uren door in overleg me>t den. directeur van het Terminus-Hotel, die den heer Golding gedurende veie jaren gekend en geacht had, of hij zou zich zeker verzet hebben tegen de bevelen aangaande de versohheid van de visch en de uitstekende kwaliteit van net vleesch en den cham pagne. Mevrouw Bean haalde het- naaistertje als het ware van den drempel van andere klan ten, met do verklaring, die werkelijk op zeer damesachtig© manier aanvaard werd dat geen vrouw, cHe zichzelf respecteerde, kan verschijnen op een to har er eer gegeven diner, in een japon, cfie dienst had gedaan voor een gewone avondpartij met niets dan sandwiches. Dit was duidelijk en de eenige vraag, diio opgelost moest worden, was welke oude japon of japonnen zouden den grond voor de nieuwe schepping vormen? Maar zoowel mevrouw Bean als het naaistertje waren vol vuur on zij besloten tot eon. vereeniging van de beroemde rose satijnen japon met een paar el gevlekt grijs chiffon, dat op een uitverkoop gekocht was, omdöt het letterlijk weggeven word. (Slot volgt).

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 5