TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Modepraatjes van een Parisienne. EERSTE KAMER. WETENSCHAPPEN. Wekelijksch Bsursoverzfcht AMSTERDAMSCHE BEURS. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 769.7 te Biarritz; Laagste 738.5 te Seydisfjord. Verwachting- tot den avond van den 9den:. Zwakke tot matigen, later wellicht toenemenden Weste- lijken tot Zuideljjken wind. Toenemende be wolking. Later waarschijnlijk weer regen en iets zachter. waarbij do inschrijving bij het) leger wordt gestaakt tot dc legersterkte is verminderd ot 175.000 man. De voorzitter van de com missie House zeide na overleg te hebben ge pleegd met Harding, dat de nieuwgekozen president een voorstander van de wet was en zelfs tot een vermindering van de leger sterkte tot 150.000 man zon willen gaan. BUITENLANDSCH GEMENGD. Volgens de opgave van het Dnitsche Rijks- ministerie van arbeid bedroeg bet aantal werkeloozen op 15 December 365.000, to gen. 350.368 op 1 December. Het Albaneesche Persbureau meldt, dat volgens de laatste berichten uit Tirana, de schade, door de aardbeving teweeggebracht, veei grooter is dan men veronderstelde. De stad is bijna geheel verwoest. Er zijn 80 dcoden en 600 gewonden. Vjjltien dorpen werden vernield. Vijftig duizend menschen zijn dakloos. Drie gewapende bandieten hebben den chef en een bediende van een bijkantoor der Michigan Statesbank in een kluis opgeslo ten en verdwenen vervolgens met 18.000 dollar. Het duurde twee uren, voordat het msidrp werd ontdekt. Het Opperste Gerechtshof te Washington' beeft een belangrijke uitspraak gedaan, welke als uitspraak iï? hoogste instantie - niet kan worden gewraakt. De Duplex Printing Press Cy. had een aanklacht ingediend tegen een vakbond, de International Machinists' Association. De vakbond had de firma ge- boycott, wijl deze vasthield aan het, principe, dat zij ook niet-vakbonders in dienst wilde nemen, indien zij het wenschte. De vak bond beweerde, dat hij op grond van het z.g Clayton-amendement op de wet van Sher man, niet wegens die boycott kon worden ■vervolgd. Dit amendement bepaalt, dat staking be hoort tot de „vreedazme middelen", die ge oorloofd en dus niet strafbaar zijn. Het Op perste Gerechtshof besliste thans, dat boy cotten niet geoorloofd en wel strafbaar is. Staking in Ostende. BRUSSEL, 7 Januari (V. Gister middag hebben de gemeentewerklieden, die bezig waren met arbeid aan dé kranen in de haven, het werk gestaakt. Zij vragen loonsverhooging. Russische cönstiitiante te Parijs. PARIJS, 7 Jan. (Bel. Tel. Ag.) Er wordt be richt, dat 8 Jan. te Parijs zal beginnen de con ferentie van de leiders cjer in 1917 gekozen Rus sische constituante, -die in Januari 1918 door de bolsjewiki werd ontbonden. Aan de conferentie moot worden deelgenomen door alle zioh in het buitoniland bevindende loden der Constituante. Allo bannelingen van het bolsjewistisch regieme Kerenski, Tsjernof, Maklakof, Konowalof en Miljoenof bevinden zioh reeds to Parijs. West-Hongarije. BOEDAPEST, 7 Jan. (V. D.). Uit den inhoud der Entente-nota wordt medege deeld, dat de overdracht van West-Hon garije zes maanden na de uitwisseling der ratificatieoorkonden moet plaats hebben. De Hongaarsche regeering staat op het standpunt, dat de overgave *van West- Hongarije alleen dar* kan geschieden, wanneer de andere bepalingen van het vredesverdrag, onder meer de ontruiming van het door Jougo-Slavië bezette gebied, eveneens worden uitgevoerd. Fiume. ROME, 7 Jan. (Bel. Tel. Ag.). De legio nairs uit Fiume hebben het rotseiland San- Marco geheel ontruimd. Opstanden in Rusland. BERLIJN, 8 Jan. (V. D.). Van de Rus sische grens wordt gemeldVolgens een bericht der „Morawskaja Ostrawa" ver sloegen de opstandelingen on dei' aanvoe ring van den Ataman Golub in den sector Brazlaw de 45ste roode divisieandere ter versterking opgerukte roode troepen wer den teruggeworpen en trokken in cfe rich ting van Odessa terug. In den sector Beresowska kwamen de Dnitsche kolonisten tegen de Sovjet-over heden in opstand. Volgens couranten-meldingen bevindt zich in Wit-Rusland de gehcele lijn Slusk —MinskBerussow in hhnden der opstan dige boeren. Over Minsk werd de staat van beleg afgekondigd. Het Panamakanaal. WASHINGTON, 8 Jan. (Reuter). Har ding, gouverneur der Panama-zóne, zeide in den Senaat, dat de commissie voor het interoceunische kanaal methoden heeft voor gelegd ter meting van de tonnenmaat \an schepen, gaande door het kanaal ter opleg ging vano tol, welke tegenwoordig geno men wordt van een netto-tonnenmaat. Deze wijziging in meting zou 6 millioen dollar meei* opbrengdn en de vreemde schepen zouden het grootste aandeel hiervan dra gen,. Mijnongeluk. DUSSELDORF7 Jan. (V. D.). In de mijn Westcnde nabij Duisburg heeft een instorting plaats gehad; een groot aantal arbeiders moet afgesloten zijn. Tot nu toe werden 6 dooden geborgen. Bijzonderheden ontbreken nog. Scheepsramp. BUENOS-Ayres; 7 Jan. (Bel. Tel. Ag.) Een bark, dio oen 100-tal arboidors overbracht naar do door het minis teaie van openbaro weaken ingerichte werkplaatsen is gezonken. 50 arbei ders zijn verdronken, Het bulletin van hedenochtend 9 uren omtrent den toestand van H. M. de Ko ningin-Moeder luidt als volgt H. M. de Koningin-Moeder had een zeer rust-igen nachit De pijn in de woncco is ver dwenen. De algemeene toestand is goed. Op 52-jarigen leeftijdi is te Den Haag overleden mr. Oh. A_ Derx, raadsheer in het Hooggerechtshof van Ned.-Indie, met verlof hier te lande. Dc afdecling 's-Graivcnliage van den Eeo- noniischen Bond onder voorzitterschap van don hoer Merens nam gisteravond met algemeene stemmen het besluit om bet hoofdbestuur te machtigen over te gaan tot fusie met dc andere daarvoor in aanmerking komende Staatkundige partijen, op den grondslag van het ontworpen gezamenlijke program. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben opgeheven do ongeschiktverklarrng voor motorrijtuigen d.d. 16 November 1903 van den Oostdorp er weg onder de gemeente Wassenaar. Heb Bureau voor Buitenlandsoho Be- drijfsberichten Stationsweg 89, te 's-Gra- venhage, bericht ons, dat binnenkort zal worden opgericht een nieuwe Maatschappij, met hoofdzetel te Amsterdam en bijkantoren in de Baltische Randstaten. Bet doel dezer Maatschappij is geen In- en Export voor eigen rekening, doch zij zal uitsluitend dienen als een zekere en be trouwbare tusschenpersoon tusschen kopper en verkooper. Bovendien zal deze Maatschappij voor bei de partijen het financieel risico op zich ne men. Daaronder wordt verstaan dat, wan neer een der filialen een offerte kan plaat- sen welke zij van een Nederlandsche fabriek i heeft, zij de order aan de fabriek opgeeft en het hoofdkantoor te Amsterdam daarbij ga- randeert dat de waarde der goéderen bij aankomst voldaan zal worden. Bovendien zal aan verkoopers betaling in Hóllandsche gul dens tegen een vasten koers worden gega randeerd. Tevens zal bedoelde Maatschappij trachten van uit de hoofdplaatsen der Baltische Rand staten, voeling te krijgen mot Rusland en ook daar. zoo&ra zich er gelegenheid voordoet, filia len oprichten. Tot directeur dezer vier Maatschappijen de heer R. P. van Alphen, hoofdvertegenwoordiger dier Maatschappijen in Ned.-Indie, welike be noeming zal ingaan op een nader to bepalen tijdstip. In deze vergaderingen konden voorstellen bot wijziging der statuten van de vier Maat schappijen niet in behandeling genomen worden wegens het niet vertegenwoordigd zijn van een voldoend aantal aandeelen. De beslissing op deze voorstellen zal alsnog verkregen moeten worden in bui tengewone algemeene. vergaderingen van aandeelhouders, te houden op Dinsdag 25 Januari 1921. Mej. Leenderts, onderwijzeres aan de R.-K. Jongensschool te Sassenheira, is be noemd aan de mulo-school te Schoten. XIV. Parijs, begin 1921. Ik zal je dézen keer maar eens niet "ver tellen, mijn degelijk Hollandsch vriendin netje, van de avondtoiletten op het „Ré- veillon" (souper op Kerstavond 24 Dec.) in het Restaurant „Bènri IV", ook niet. van de schitterende robes, die ter eer© van de „Ballets Busses" worden gedragen en die in de ruimo corridors van het „Théfttre des Champs-Elysées" zoo goed tot haar recht komen. Die toiletten „doen" het niet in Holland, zoo min als zo ge dragen worden in de eenvoudige kleine theaters van Parijs. Maar wat de Fransohe en Hollandsche vrouw beiden bezitten, dat is haar inté rieur en daar kunnen zo beiden al haar fantasie gebruikei), en er zoo chic of zoo sober uitzien als ze zelf willen en ais in overeenstemming is rnet i.aar omgeving, haar manier vanleven, haar beurs. De Hollandsche vrouw leeft eenvoudig, kleedt zich dus eenvoudig, is 't niet? en 'k cloe jou dus zeker het meeste plezier, mijn dé gelijk nichtje, met: je wat gezellige jurkjes „voor in huis' aan de hand te doen. Als ze ook geschikt moeten zijn voor eên eenvoudig goiiter, middag-thee of als wandel japon, dan zijn lango mouwen en een hooge boord heel practisch, geëigend voor de verschillende doeleinden. Zoo schit terend van stof ©n coupe als de avond- robes zijn, zoo eenvoudig zijn deze middag jurkjes. In plaats van „velourspanne" 'glanzend zijfluweel) „crêpe satin" (satijn zoo luch tig en soupel als crêpe) „lamés" (met goud, zilver of staal doorweven stoffen) effen tulle of „Chantilly 7 tullen kant met luéhtige patronen), die hun charme voor een groot deel aan 't avondlicht ontleenen, dragen we overdag „duvetyne" (soms met een achterkant van satijn in heldere kleu ren gestreept, die t'é' voorschijn komt, waar opslagen zijn) velours de laine (een flu- weeligo stof) gewoon fluweel, 't klassieke serge, amazone-laken, peau de loutre, dra- pelia, ook cloffe zijde,' maar .vooral wol, toch eigenlijk het eenige, waarin we ons beha-gelijk en „thuis" voelen in den win ter. Een paar modelletjes: op een rechte, even gerimpelde rok van marineblauw gabardine een lang corsage, met lange, mouwen, hooge boord, opzij gesloten (op Russische manier) met een onafgebroken rij roode knoopj-esuit de overslag een biais van rood leer, waarvan ook de om slag van.de boord ia en de opslagen van de mouwen, die naaf- onderen iets wijder worden. Een zwart fiuweelen jurkje op de heu pen gerimpeld, waarboven het overbloust en waar twee zwarte bandfluweeltjes de rimpels vasthouden, aan weerszijden in lange einden fladderend; de mouwtjes zijn kort kinomomodel, een klein rond decolleté heeft als een kraagje een rondom opstaan de rand, split middenin het corsage tot halverwege de taille, losjes geregen van onder naar boven ba'ÏÏdfluweél. Een overjaponnetje v^n zwartfluweel kan op allerlei dunne rechte jurkjes ge dragen worden, de taille' is lang, voor en achter overblousend, van voren over een 5 maal doorgestikte fiuweelen band, die op de heupen met. knoopsgaten en knoop jes sluit, aan de achterbaan, die iets lan ger is dan de rok en van onderen ook eenige keeren doorgestikt: Het décolleté is rond, voor èn achter iets lager aan het onderjaponnetje en 't fiuweelen lijfje is smal op dé schouders, loopt vandaar in gebogen lijn tot de knoopjessluiting op zij. Van voren reikt dit tuniekje dus iets langer dan liet mid del, van achteren tot beneden den rok. Van velour.s de laine is een eenvoudig japonnetje, van voren .recht, opzij en aohter gerimpeld onder een ceinture, een lange taille vormend, hooge boord en lange mouwen, die nauw van onderen zijn en worden gesloten met knoopjes en lusje6 van een koordje van velours de laine. Zoo is ook de sluiting van de japon zelf, mid^- denvoor van boven af tot bijna aan het middel; opslagje op de mouwen en om slag van de kraag van 'een lichte bijpas sende tint duvetyne. Dit modelletje kan ook gemaakt worden van s^rge of van flu weel en is dan minder of meer gekleed dan velours de laine. Er zijn ook japónnetjes, die lange mou wen hebben en toch geen boord, bijv. een eenvoudig model van tabakkleurige „bure" t corsage met klein I rond décolleté en mouwtjes, die als kimonomouwen begin nen, waaraan aen lange ondermouw, hal verhoogte den bovenarm, is aangezet, een wollen franje onderaan rok en mouwen en verder een' garneéring van op ver schillende hoefgten horizontaal aange brachte gegaufreerde ciré-Üntjes van ver schillende breede, naar boven, steeds smal ler wordend aan mouw en rok, en op de rok hier en daar een meandert je vor mend, naar de fantasie van je naaister of van je zelf. Op dezelfde manier zijn ao mouwen aan gezet aan een japon van groen fluweel, maar hier zijn ze nauw van onderen en lang over de hand vallend, hooge kelk- vormige boord, ceinture van gewast lint, laag omgestrikt met lange einden en lus sen op zij. Soms is zooals hier de ceinture de eenige gameering en ook dikwijls zijn die zoo breed, dat ze van zijden weefsel aan 't stuk gemaakt is met een picotje omge zoomd. Ceintures zijn van soepele of ge waste zijde, van effen of bedrukt of be schilderd fluweel met metaal doorweven zijde of van effen lint, dat met streepen van zijde of wol geborduurd is en daar door een Schotsoh aspect krijgt. De ceintures worden tegenwoordig altijd' ter hoogte van de heupen omgestrikt, meestal met de einden links, soms aan weerszijden, en aan avondjaponnen loopen die einden soms in twee kleine sleepjes uit, maar dit is alleen voor getrouwde vrouwen, niet voor jonge meisjes, die dra gen nooit een sleep. De korte taille van een oude japon, kan schijnbaar lang gemaakt worden door een breede ceinture eerst eenmaal om 7t mid del en dan nogeens iets lager te winden en dan ter hoogte van de heup links te strikken. Soms is de ceinture niets d-an een ge borduurd galon, zoDcler einden, maar al tijd geeft ze de laaggeplaatste taille aan. Het spijt me, dat je me verteld hebt, dat je zoo'n degelijk Hollandsch meisje bent en nietscf durft dragen, dat een beetje „Fransoh" is 1 Ik schrijf je eigenlijk veel liever over mondaine toiletten en heb ik het erg mis, als ik geloof, dat jij daar ook liever over leest1? En volgend keertje hoor! Maar je durft toch wel een nouveautétjo aan voor 't lees-, babbel- en thee-hoekje van je boudoir? bijv. een langwerpig kus sen van violet laken met een paddestoelen familie in applioatie van oranje-rood flu weel met wijde festonneersteek opgenaaid, drie oranje- kwasten van dikke wol aan de vier punten van 't kussen. Een heel mooi effect maakt een rond kussen van jaspin-groene zijde, een zwarte „sjerp'7 is er omgewonden, op de manier van de hoofddoek van een Sultane met kruisen van aangeregen groene kralen be vestigd; op het kussen een motief van zwarte kralen: halve cirkel van cfikke zwarte wol met een paar lange zwarte trossen vruchtjes. Een heel aardig effect maken kussens van gevlochten exotisch riet, soepel als een geweven stof met een applicatie van een mand fruit, in effen vlakken aangegeven I of een vogel, een coupe, een paar bloemen (zonder steel) in een hoek bijv.een koord I in de kleur van de applicatie vormt lussen en einden op de hoeken. Déze moderne bedenksels zijn natuurlijk niet geschikt voor „salons de style Daar zijn charmant die lange slappe kussens van zachte zij dé: vieux-rose, vieux-bleu met wat oud-gouden kant, een lango zijden kwast, of kussens met een écru overtrekje van allerlei oude stukj©3 kant, fonds de bomiet (ronde geborduurde lapjes) mét ruitjes en rondjes en rechte einden, breed en smal, tot een charmant geheel veree- nigd d"oor een vrouw met smaak; I i En dan is er nog de mode: het Chineeschë genre, maar de inspiratie daarvoor be hoeft niet over Parijs naar Holland te komen. COL1NE. Aanvulling Woningnoodwet. Memorie van Antwoord. De Minister van Arbeid meent, dat er voor groote noch voor geringe verwachtingen re den is- "Worden de bepalingen met bezadigd heid toegepast, dan zullen zij een stevig mid del blijken om toestanden, die in dezen tij-d van woningnood niet toelaatbaar zijn, te keeren. Behoeven de .bepalingen niet te wor den toegepast, zooveel te beter, maar scha den zullen zij in geen ge vak Naar Havas uit Parijs meldt, heeft men in den laatsten tijd groote resultaten be reikt in den strijd tegen de tering. Dank zij het geduld en de wetenschap van dr. Calmette,onder-directeur van het Insti- tut Pasteur, dat- er nu oprechte hoop be staat, dat de ziekte zal verdwijnen onver de mensclien. Voor wat het vee betreft, is men reeds zoo ver. Calmette heeft name lijk de volgende proefneming genomen: In een stal plaatste hij tien koeien, allen zwaar tubercleus. Onmiddellijk achter die tien zieke koeien werden er tien gezonden geplaatst, zoodat de uitwerpselen der eer ste zich mengden met het atroo, dat onde? de anderen lag. Van de tien gezonde dieren werden eS zes ingeënt met teringbacillen, vier wer den daarenboven nog ingeënt met de kie men van een etterende tuberculose. Na drie jaren bleek het, dat drie van de niet ingeente koeien tering haddén. De twee, die slechts de eenvoudige inenting gekregen hadden, toonden eenige tering achtige verschijnselen. De vier anderen echter waren volkomen gezond. De proefneming wordt nu hernieuwd op groore apen in Fransch-Guinea. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 8 Jan. 192i. Prima boerenboter, f 3.05f 3.15 p. kilo. Aangevoerd 6/3, 2/6,. 17/16 vaten, wegende 1660 K.G. Handel ving. Turfmarkt 3 tot 8 Jan. 1921. Lange nihil f 1617. Korte nihil i 10 f18 LEEUWARDEN, 7 Jan. Vee aangevoerd 105 stieren, f275700, 180 vette koeien 1400—700, per kilo f 1.60—1.80, 281 melk en kalfkoeien f425810, 30 pinken f200i 370, 36 graskalveren f 12o200, 60 nuch tere kalveren f 1830, 200 vette schapen 16084, 118 weideschapen f3565, 405 lammeren f 4255, 405 vette varkens f 150. 280, per kilo fl.201.34, 260 magere varkens i 60150, per kilo f 1.281.35, 442 biggen f 50110, 12ikl. biggen f 20—) 30. 10 paarden, 35 bokken. Totaal aan-, gevoerd 2692 stuks vee. Het nieuwe jaar heeft de verwachtingen niet beschaamd. Het zette zich zeer geani meerd en met een flinke rijzing in, welke' zelfs voor enkele cdntramineurs noodlottig is geworden. Heel wat blanco posities zrjn in de laatste dagen overhaast gedekt, hetgeen niet weinig tot de koersverbetering heeft' bijgedragen. Voor Indische rekening is zeer veel londs, speciaal suikerpapieren, gekocht; terwijl Parijsch zich interesseerde voor Ko ninklijke Olie. i Het Hollandsche publiek toont zich echter nog zeer gereserveerd, na da opgedane er varingen van de laatste maanden en men ziet thans de vraag voon belegging weer, toenemen. Het meerendeel der belangrijke* bedragen, hetwelk deze week aan dividen den en coupons is binnengekomen, schijnt thans in obligaties etc. belegd te worden en zijn aandee'.en uit den booze. Bovendien wenscht men voorloopig de gang van zaken, in handel en industrie eens aan te zien, alvorens opnieuw hierbij belang te nemen. Toch schijnt een dergelijke crisis nood zakelijk te zijn om op den goeden weg te komen.- Immers na alle oorlogen heeft men na verloop van een of twee jaren een dergelijke dèbacle meegemaakt, 'jvaarna een krachtigs opleving volgde en het is zeer goed moge) ljjk, dat thans de Strjjd der natiën op han delsgebied, welke vroeger zoo dikwijls werd voorspeld, zal aanvangen. SUIKERWAARDEN konden zeer belangd rjjke koerswinsten boeken, welke ten slotte wel wat overdreven waren. Zoo bereikten Cultuur- der Vorstenlanden na een prijs van 170 in December thans een noteering van 265 en 15 pCt. dividend terwjjl H. V. Am-* sterdam in dien tijd ongeveen 200 pCt, opliepen. Wel verloopen de afdoeningen van suikaS te Batavia zeer regelmatig op een prgsbasis van f20 voor superieur, hetgeen reeds veel gewonnen is, vergeleken bij den lnsteloozeo toestand, waarin deze markt de laatste maan den verkeerde, doch aan den anderen kant is dit nog geen reden tot verdere verbetoe- ring van de tegenwoordige noteeringen. RUBBERS gaven een veel verbeterde marktstemming te zien op de betere noteef ring van het product en de aandeelen ta Londen. De omzetten bleven echter geringd TABAK bleef vast met zeer kleine af faire. De veilingen zijjn voor deze afdeeling altijd simuleerend en waar deze vooreerst niet meer plaats vinden, is hier voorloopig weinig kans op eenige opleving. OL1BW AARDEN bleven een weinig „han gen" en toonde deze markt zich vrij zwak. Men schjjnt nog altijd bang te zijn voor een strjjd tusschen Koninklijke en Standard OU en thans speciaal in Menia. SCHEEPVAART gaf na weken weer kleins beweging in opwaartscke lichting te zien, waarvan speciaal Holl. Am, Lijn profiteer-) den. De AMERIKAANSCHE AFDEELING wa3 mede wat opgewekter, in verband met d« stemming over de geheele beurs, terwijl d# New-Yorksche noteeringen eenige koersver betering mogelijk maakten. Geld op prolongatie was gemakkelijk es noteerde 4 i 5 pCt. t (Naar de officieele prijsnoteering van de Vereen* voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit liet Buitenland. Noteering te: Amsterdam. 7 Jan. 8 Jan. 1137 435 18.62* Engeland Duitschland Frankrijk Zwitserland Oostenrijk. Zweden Noorwegon. Denemarken. BelglC 48 25 0 70 64 65 50 45 5050 19.57* Jau. 1021 STAATSL. N. W. S 1 1000 1919 6 net N. W, S. f 1000 1918;.'," 6 pCt' N. W. I. f 1000 1916 .""«>4 PCt' N. W I. 1 1000 1917/,;. 1'A pOt. o. India ïooo o pet. Hon.. V2--10 Kr. 2000 4 pet. Oontenr. Jan.-Juli Kr. 2000 4 pc. borlur. Tub..]. Ir. 000 4 1/2 pet. Buj], Oécona. 1880 Cl.11. 825 4 pet. Vorige Koers 91*ó 84?'h 83H 76% 90 3% 55'.£ L.K. H.K 83* 75 90* RUBl.lWOJOO Hodo GJt. 625 4 pet. Rusl. 6e F.m 1891 G.R. 625 3 pot Qr. Russ. Spoorw. G.R. 625 8 pc. Mexico 1-4 Sorio doll. 1000 5 pet. Mexico 1899 v 5 pot. Brazilië lundlng 1898 ...Bpct. Brazilië 1889 4 pet. Brazilië funding 1014 ....5pot, BANKEN. Amst. Bank Aand. Koloniale Bonk Aand. Ncd.-Ind. Hand.b. Aand. 1000 Nederl. Bank Oert. v. Aand,. Ned. Handel Mg. Aand Bottord, Bankvg. Aand,... INDUSTRIE. „Insulinde" Ollcfb. oude Aand. ld. Nleuwo Aand. Werkspoor Aand.. Ncd. Gist Splrlt.fab. Aand,.- Philips Gloeilampen Aand Vereen. Bllkfabrieken Aand,.. Vereen. HqII. Slg.fab. Aand. Wester Suikerraffinaderij Aand. Am. Oar. Foundry Cert. G. A. Am. Hide, Leather Oert. Pr, A. Am. Smelt, and rof. Oert, A, Anahconda Oopper Oert. Aand. Central Leather Qew. Aand.. Studeboker Oert. Gew. Aand... United Cigar Cert. Corp. Aand, United St, Stool. Oert. Qew. A, V.K. 6* 6 60* 34% 56 177 227* 219* 182* 200 129* 105 136* 95 314 629 130 115 279* 165 59 50 93* 49 62 69* 102* L.K. H.E 177 234 228 196 130 239 280 278* 164* 65 40% 05 62* 62 69* 104 52* CULTUREN. Oult. Ml], dor Vorstenl. Aand. Cult. Ml], d.Vorstenl.Wlnstbew. Handelsvg. Amsterdam Aand._ Java Cult M1J. MIJNEN, „Aequator" Aand. Redjang Lebong Slngkep Tin Aand Pittsburgh Coal Gew. Aand... Swansea Oert. v: Aand, PETROLEUM. Dordlsche Petrol. Gew. Aand... Gecons. Hoil. Petrol. Oert. A. KoninkL Petroleum 1 1000. Koninkl. Petrol. Ondera. 100 Konlnkl. Petrol. Oert. v. A. 100 Moeara Enlm Aand „Orion" Aand. L 20001 Stedua Romana RUBBER. Amsterdam Rubber Aand,...^> Dell Batavia Rubber Aand Nedorl. Rubber MIJ. Aand Oost-Java Rubber Aand latere. Rubber Oert. v. Aand.. SCHEEPVAART. Holl, Am. LUn Aand. Gem. Big. Id. Aand Java China Japan Aand* V.K. LK H.K. 244 252 261 262 268 275 579 696 613 427* 445 452 129* 37* 37* 208* 214 216 77* 21% 564* 573 583 215* 215 225 617* 619 636 619 631* 616 515 520 625 55* - 125 146* 143 14S 118 118 60 78 220 10% 10% 10% 276* 275 277 267* 267 270 178 Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomb. MIJ. Aand. Kon. kaketvaort Aand. Nod. Scheepvaart Unie Aand. Rotterd. Lloyd Aand. Btoomv. Mij. Nederland Aand. Int. Mero. Marine Oew. Aand.. Int. Mero. Ma-mo Pref. Aand., TABAK. Amaterd. Dell Oy Arendsburg 4and Beaoeki labak Aand.. Deli Batavia Aand.. Deli Maatschappij Aand,... Medan Tabak Aand. Rotterd. Dell Aand Sonombah Taoak Aand THEE. Bodjong Terong Aand. Banjoewangl Thee Aand DIVERSEN. Amst. Ballast Mlj Aand Houthandel Altlus Gew. Aand. Houthandel Pont Gew. Aand. Maxwell L, G. Oert. v. Aand. Maxwell L. G. Cert, y, Ino. B. SPOREN, Dêll Spoor Aand. Holl. Spoor Aand My. tot Expl, j. Stanteap, A. V K L.K 104* 103 141* 142 175* 174 171* 170 202 20-2 16% 17* 68* 510 117 115* 439 498 495 216 215* 620 620 22 22 76 55 60* 5* ,-ï 170 77* 77* 84* - H.K 103* 143 171 204 Rod. Ind. Sj-oor Aand. Gr. Eeast. Rway. Oert. T. Aand. Zuld-ital. Spool - 8 PCt. Moskow K. Wor. 4 1/2 pet. Mosk WiDd. Rybinsk 1899 4 pet. Rjasan Uralsk 4 pet. Wladlkawkas 1912 ....41/2 pet. Wladlkowkas 1885 -4 pet. Wladlkawkas 1898 4 pet. Zuldoosispoox 18U8 4 pet, Atch. Top. SantA F6 Oert. G.A. Denver Oert. v. Aand, Erteo Gew Aand. Illinois Central Cert. Aand., Kansas City Southern Oert. A Kansas Olty South. Cert. Pr. A Missouri K. Texas Oert. v. A. Miss.K.& Tex. Cert. 4 po. 1© Hyp. m1s3.K.& Tex. Oert. 4 pe. 2o Hyp. On «on Calif le H. Goud 6 pet. Southern PacJfJo Oert. Gow. A. South. Rway Oy. Orig. Gw. A. Southern Rway Oy. Cert. T. A. Union Pacific Oert. v. Qew. A. Or Trunk Rway Cert. Gew. A. Gr. Trunk Rw. Cert. S Pref. A. TRAMWEGEN. Madosra Stoomtram Aand,.... Madoora Stoomtram Pref.Aand. Semarang Joana St.tram A.. Samarang Oherlbon St.tram Prolongatie 101* 18 106* 57 S 71* 42 28% 28 147* L.K. H.K, 5* 2* 107* 59 4 2*; iet M

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 3