UIT DE OMSTREKEN, hebben. Zulk plantsoen zal men bij aan komst op een besehut gedeelte in den tuin opkuilen (desnoods door den harden l «ven- grond eerst weg lo hakken) of wel men 'kuilt ze in een schuur. Er bestaat dan do •meeste kans. dat do vorst uit do wortels zal trekken. Bevroren dteelen blijken later bruin te worden, terwijl de bast- ev van gemakke lijk loslaat. Vóór meü dus tot planten, over gaat, zal men zulke deekui dieaien wTeg te Enijden om later rotting tcf voorkomen. Voor liet dekker- van vaste planten en rezen kan dienst doen hetzelfde materiaal, als wij gebruikten als tusschendek bij bo vengenoemde aardappelkuilen. Van dit ma teriaal brenge men in den beginne niet te veel aan Vooral bij afwisselend wiuter- weer, zooals wij nu hebben, geeft een dikke deklaag gemakkelijk aanleiding tot broeien. Dit moet vooral worden voorko men, omdat er gemakkelijk rotting van de onderliggende plantendeelen dbor ontstaat. Met bet oog hierop is een uitstekend dek materiaal turfmolm en nog beter de molm- mest, zooals die veel uit paar cl es tallen komt. Deze mest kan meestal nog veel water opslorpen, beschermt dus de onderliggende planten voor te veel vocht, terwijl een vol gend voorjaar heb korte materiaal gemak kelijk tusschen vaste planten en rozen kan werden ondergespit, waardoor de groei- voorwaarden zeker zullen verbeteren. Ook voor jonge aardbeibedden vormt deze molm- znest een uitstekende dekking. Behalve op de nadeelen, dienen wij ook op de voor deel en van het bevriezen te wij zen. Door het bevriezen zet het water in den bodem uit, zoodat de gronddeelen vaneen worden gescheurd.. Vochtige ba-gger- aarde, taaie klei en andere moeilijk te be werken aarde zullen door het bevriezen verkruimelen, dus beter worden in bet ge bruik. Bij invallenden dooi zakt het water weg en valt de voorheen taaie massa in kruimels uiteen. Behalve het genoemde voordeel van gemakkelijker bewerking heeft het bevriezen nog als gevolg, dat do lucht in bedoelde zware gronden beter kan door dringen. Voor alles is dit nooclig om een ge- wensehte verhouding te krijgen tusschen lucht en water. Voor bovenbedoelde bagger aar de is dit noodig om inzittende schade lijke stoffen onschadelijk te maken, zoodat de bagger als meststof waarde krijgt. Wan neer er bij vriezend weer weinig anders kan worden gedaan i3 het van belang de aan den wal liggende bagger over het land te rijden, zoodat de natte massa meer en beter met de lucht in aanraking komt en beter zal bevriezen Is dit urtkruien niet mogelijk, dan heeft het aan dunne wallen zetten van de bagger hetzelfde gunstige resulttaat. Er is moeilijk een natuurkundig proces denkbaar, hetwelk zoo goede diensten be wijst aan den grond in 't algemeen als het bevriezen. Vragen aan het bureau van dit blad onder motto „Tuinbouw". I. S. ALKEMADE. Gemeenteraad. Voorzitter: do burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer P. de Jong. De burgemeester opent de vergadering met gebed en geeft het woord aan den secretaris tot voorlezing der notulen. Deze worden onveranderd vastgesteld. Achter eenvolgens komen nu de punten der agen da in behandeling. I. Voorstel van B. en W. tot heffing van 80 pCt op de grondbelasting voor ge bouwde en van 20 pCt. voor ongebouwde eigendommen. Goedgekeurd. II. Wijziging der begrooting 1920. 1. Verhooging met f3000 ter bestrijding der typhusepidemie te Bijpwetering2. Verhooging met f 109.11 voor teruggave der te veel betaalde gemeentelijke belas ting; 3. VerhoogiDg van den post onvoor ziene uitgaven (kosten herhalingsonder- wijs). Goedgekeurd. III. Voorstel tot opheffing der distribu tie met ingang van 1 Januari 1921 en ont binding der commissie van toezicht. Aldus besloten. IV. Verordening, inzake Arbeidsbemidde ling, regelende het correspondentschap met instructie. Aangenomen. V. Benoeming van een lid der Schaitings- commissie.Aftredend de heer J. J. van dei- Meer. Voordracht J. J. v. c?. Meer en E. J. Bodewijk. Gekozen J. J. v. d. Meer met stemmen. VI. Aanvulling Burgerlijk Armbestuur. Gekozen: J. Verwey, aftredend lid. VU. Idem Armbestuur Rijpvvelermg.- Aftredend de heer A. v. d. Meer. Daar deze medegedeeld had liever niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen, werd gekozen G. v. cl Meer Az. Vin. Idem Armbestuur Vrije- en Lage- Boekhorst. Aftredend lid de heer J. Vink. In diens plaats werd gekozen de heer C. •Heemskerk. IX. Benoeming drie leden van advies in werkloosheid. Dc aftredende leden A. Bouw meester, P. de Jong en S. Strijk worden herkozen. X Benoeming eener commissie van drie leden tot nazien der rekening en begroe iing. Herkozen de aftredende ledenP. O. van Dooien, J. J. de Koning en J V crwey. XI. Benoeming eener commissie voor de reclames hoofdelijken omslag. Deze com missie bestond uit drie leden. De heer E. J. Rodewijk stelt voor de commissie uit te breiden tot vijf. De Voorzitter vindt dat ook beter. Dan kan in ieder onderdeel der gemeente ceii lid zitting nemen. Benoemd worden: A. Bouwmeester, J. V. d. Geest, J. N. Los, E. J. Bodewijk en 8. St rijk. XII. Benoeming eener commissie van 'advies voor de openbare gebouwen en andere gemeente-eigendommen. Gekozen worden. L. Vosters, S. Strijk, J. Verwey, J. v. d. Geest en A. Bouwmeester. Xm. Verkiezing leden der commissie zake Arbeidsbemiddeling. Tot voorzifter wordt gekozen; S. Strijk, tot leden-patroons: P. de Jong en N. v. d. Meertot loden-arbeiders: A. Akerboom en H. Gortzak. XIV. Benoeming onderwijzend personeel bij liet. herhalingsondenvijs te Oudewete ring. Benoemd worden tot onderwijzer de lieer B. Lageman en tot onderwijzeres in de nuttige handwerken, mej. M. Bens. XV. Verordening op de keuring van wa ren. Deze is reeds in de vergadering van 21 September 1.1. vastgesteld. B. en W. hebben die opgezonden naar Gedep. Staten. Deze hebben ze teruggezonden met de op merking, dat er een advies bij moest we zen der Gezondheidscommissie. Dgze com missie heeft inmiddels de verordening goedgekeurd en B. en W. vragen nu den Raad machtiging om ze weer bij G. S. in te zenden. Aldus besloten. XVI. Ingekomen stukken. 1. Van Gedep. Staten van Noord-Hol land in antwoord op de aanvrage om sub sidie voor de brug te Nieuwewetering. G. S. dezer provincie z-n in beginsel bereid een subsidie te bevorderen van ten hoogste f 10.000 onder voorwaarde, dat de Staten van Zuid-Holland een minstens even groot bedrag zullen toestaan, en overlegging van bestek en teekening. De Voorzitter deelt mede, dat hij den vorigen Zaterdag met wethouder Strijk wethouder Broekhui zen was verhinderd een conferentie heeft gehad met liet dagolïjkseh bestuur der ge meente Haarlemmermeer. De uitslag daar van was niet zeer bemoedigend. Hij ver wacht van dat college spoedig bericht, dat <ie gemeenteraad aldaar bereid is om niets te geven. De Haarlemmermeerpol der wil ook van subsidie niet hooren on dan is het beste maar, om de verbinding op dat punt met Haarlemmermeer te ver breken. De pont, welke daar tijdelijk in dienst is gesteld, heeft de gemeente per week van April af f39 gekost en nu nog f 34 per week. De zaak gaat zoo goed de gemeente Haarlemmermeer aan als Alke made. De Voorzitter zegt, dat men niet alleen moet rekenen, wat de brug van aanbouw Vost, maar ook denken aan de exploitatie kosten. Intusscheh, B. en W. zullen hun best doen, om met de andere gemeente tot overeenstemming te geraken. 2 Dankbetuiging van het bestuur van het Wit-Gele Kruis voor de verleende subsidie. 3. Verzoek van den Ned. Bond van Ge meenteambtenaren om subsidie voor het stichten van een rust- en vaoantie-oord. Afwijzend beschikt, wegens den slechten toestand der gemeentefinanciën. 4. Goedkeuring van G. S. der wijzigin gen, gebracht in de begrooting op 13 Oc tober l.l. 5. Dankbetuiging van de dames Mathot en Delen voor de subsidie aan den cur sus voor volwassenen. 6. Verzoek van het bestuur van den Kagerpolder om den weg in het dorp Kaag voor gemeenterekening te nemen. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. 8. Schrijven van G. S., dat zij bezwaar maken tegen de indeeling der gemeente in 5 stemdistricten. In het algemeen moet een stemdistrict niet meer dan 1000 kie zers tellen en nu begint Roel of arendsveen reeds met 1044. Zij stellen daarom voor, dat district in tweeën te splitsen. Aldus besloten. 9. Proces-verbaal van tasopueming hij den gemeenteontvanger. Goedgekeurd. Hiermede was de agenda afgeloopen. Bij de rondvraag vraagt de heer Verwey, waarom er geen politie aanwezig was bij de uil- voering van het fanfarecorps te Oudewetering. Do Voorzitter antwoordt, dat verzuimd was de politics daarvan kennis te geven Ook klaagt hij over den overlast, welke do familie Koert to Nieuwewetering ondervindt van baldadige jon gens. De Voorzitter belooft, een onderzoek in te stellen. Vervolgens bespreekt hetzelfde raadslid den brand bij Van Geel in de Haarlemmermeer, tegenover Oudewetering. Hij beeft daarover veel liooren praten, ook, dat het geruimen tijd duur de eer de spuit van Oudewetering daar tea: plaatse- aanwezig was .Brandmeesters waren besluiteloos en durfden niet te handelen. Hij vraagt daarom: Bestaat er een regeling met de omliggende gemeenten en zoo ja, wordt die dan gehandhaafd? Hier was dadelijk ingrijpen nood zakelijk- geweest. Zelfs raadsleden, die naar den brand stonden te kijken durfden geen toestem ming te goven om de spuit te halen. Zijns in ziens behoort de hoofdbrandmeester het recht te hebben, als het noodig is, wat sneller hulp te bieden. De voorzitter zegt, dat raadsleden, dio geen toestemming gaven correct hebben gehandeld, en ovenzoo de brandmeesters. Ook de hoofd- brandmeoster heeft zijn plicht gedaan. Hij toch was in het bezit van een schrijven van B. en "W. van Aug. 1916, waarbij hem werd gelast alleen hulp te verleen en aan de omliggende gemeen ten, wanneer de besturen zulks< verzochten, wijl ze het gemeentebestuur van Alkeinacle hadden bericht bij ovcnfcueelen brand in die onderdee- len, welke aan Alkemade grenzen, zc4f wel voor blusscbing te zullen zorgen- Hierna sluiting. «A- HAZERSWOUDE Gemeenteraad. s',. v, J Aanwezigalle leden. Voorlezing en goed keuring der notulen. Ingekomen stukken o. a.Een goedkeu ring van Ged St omtrent het verhoogen van het presentiegeld der raadsleden. Goedkeuring hondenbelasting, alsook van het suppletoir kohier H. O. Vervolgens een medecJeeling dat nog f 25 zal worden uitbetaald als te weinig ontvangen vergoe ding, inzake het L. O. De rijksvergoeding voor het herhalings- onderwijs is vastgesteld op f 270. Ingeko men een verzoek van het bestuur der Chr. School aan den Rijndijk om volgens de wet op het L. O. vergoeding toe te kennen voor het oenderwijs in de Nuttige Handwerken, gegeven bulten de schooluren. Het bestuur wendt zich tot den Raad, opdat de Raad zich tot de Kroon zou wenden. Wordt de vergoeding verleend., dan wordt het op alle scholen toegepast. Deze vergoeding geldt voor het jaar 1919 Volgens dc in behandeling zijnde wijziging in do rijksbelasting zal do gemeente do op centen op de- belasting op gebouwdo eigen dommen mogen brengen van 40 op 80 en dio op d© ongebouwde eigendommen van 10 op 20. De heer Ycolent-urf merkt op, dat B. on W. voor het beginsel het meest behooren aan eigenaren, dio niet in do gemeente wo nen, stellen B. en W. voor die opcenten te brengen op 20, welk voorstel door den Raad wordt aangenomen. Een adres is ingekomen van den Nod. Bond voor gemeente-ambtenaren, om een kleine gift af te zonderen voor een stichting waar zo rustig de vacantie kunnen door brengen. B .on W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe wordt besloten. Eon verzoek van den bond van arbeiders ill land- en tuinbouwbedrijven wordt even eens voor kennisgeving aangenomen. Do heer Van Exter zegt, dat den vorigen winter een gedeelte weg in behandeling is genomen, waaraan enkele werkeloozen hebben gearbeid. Hij zou nu graag zien, dat hot gedeelte Voorweg tusschen Stokman en Endevelde onderhanden werd genomen. De Voorzitter zegt er met den opzichter over te zullen spreken De minister van Landbouw zond bericht, dat de gemeente voor het bergen van eon enorme hoeveelheid aardappelen in de ja ren '17, '18 en '19 een vergoeding zal wor den toegekend vau f 2406.74. Wijziging politieverordening (art. 2 en 71). B. en W. stellen voor art. 2 aldus te wij zigen. De letters en nummers der huizen zullen tot een grootte worden gesteld van 7 c.M. in zwarte olieverf op een wit vlak van 15 bij 16 c.M. Art. 71 zoo te wijzigen, dat do bebouwde kom van het Dorp zal zijn van wijk D. 1 tot aan de Westbrug en aan den Rijndijk vaiu do Hoogeveensohe vaart tot- de bouwmanswoning Rijnland. Aldus wordt vastgesteld. Motor en rij wiel verordening. B. en W. stellen voor dó maximum snelheid voor het dlorp te brengen op 15 K.M. en die voor den Rijndijk op 2-5 K.M. De heer D. Buitenhuis zou er voor wezen het titn.vimum voor don Rijndijk te stellen op 30 K.M. hetgeen woruit aangenomen. Wijziging verordening waterleiding bedrijf. Deze verordening wordt op voorstel van B. en W. aldus gewijzigd, dat de gemeente den aanleg vai. leidingen voor. haar reke ning neemt tot aan den watermeter, die daarvoor dan den kostende prijs van do buis, verhoogd met 15 pet. voor arbeids kosten, aan den betrokken persoon zal in rekening brengen. De kosten voor het be vestigen tegenaan den anderen kant van n veiiligen tegen vorst worden afzonderlijk be rekend. Verordening op de keuring van waren. In verhand met do nieuwe wet op het keuren van waren, moet de gemeente een verordening daarop vaststellen.. Zijno Excellentie zond een conceptverordening, welke door den Voorzitter wordft voorgele zen. Wij worden gerangschikt onder de keuringsdienst van Leiden. Het Rijk draagt de helft van de jaarlijksohe kosten van die keuringsdienst. Do andere helft betalen al die gemeenteu, waarvoor Leiden is aange wezen. Hierop wordt d© vergadering een oogen- blik gesohorst oir over de benoeming van een gemeentewerkman te spreken. Na her opening gaat men tot stemmen, over. Aan bevolen waren in alphabetisohe ordeA. de Bruin, J. van Veen P.zn. en W. Vroeg- rijk. Benoemd wordt W. Vroegrijk met 7 stem men. Ingekomen is nog een adres van den ge neesheer J. J. de Casi aris, om verhooging van salaris als gemeente-geneesheer. Dit voorstel in stemming gebracht wordt verworpen. Daar de armenpraktijk na de verhooging van do tarieven meer- is geworden, stelt de heer Wesselragh voor, een verhooging van 100 gulden. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en met 6 tegen 5 stemmen verwor pen. Het voorstel van B. en W. is dus aan genomen. Heb suppletoir kohier hondenbelasting wordt gebracht op f 3.50. Verhooging vergoeding brugophaler Oost- brug. J. v. Groot, is daarmee belast en ha-d aleohts f 13. Onderhandscho verhuring van gemeente- woningen. De tolhuiswcning, bewoond door Niekerk wordt weer voor het jaar '21 ver huurd voor f 75 per jaar. De woning, thans door den heer J. M. Kok bewoond, wordt verhuurd, tot 1 Juni voor f 104.17. Bij de begrooting was vastgesteld gewor den den tol aan den gemeeneweg te bren gen op f 600 Besloten wordt nu dien tol on derhands te verpachten aan den heer Van Wijk voor f550. De heele strook langt den Gemeeneweg werd als gemeentetuintjes verhuurd gedu- Tende 3 jaren. Die tijd is nu om. Er zijn weinig liefhebbers gekomen voor die tuin tjes. Een is er geweest, en wel Esmeyer, die gevraagd heeft- die 2 peroeeltjes tus schen den tol en de spoorbrug te mogen huren voor 5 jaren tegen 50 cent de roe. Met goedkeuring van den Raad wordt hier in toegestemd. De begrooting 1920 wordt ©enigszins ge wijzigd. De f 12,300 met x mnd. rente, gegeven aan do stichting ingevolge landarbeiderswet, moet over de begrooting loopen, alsook de aan de onderwijzers terug te geven pen sioensbijdragen. Het salaris van den 3den gemeentewerkman Ammerlaan moet ook nog op de begrooting gebracht worden, be nevens de uitgaven besteed aan een sluis aan den Rijndijk Deze posten kunnen wor den gevonden uit de posten H. O. en die voor onvoorziene uitgaven. Nu wordt nog benoemd een correspond dent der arbeidsbemiddeling. Allen, die werkloos zijn kunnen zich aan melden ter secretarie. Dit is voor het dorp wel wat lastig. Daarom wordt voor het dorp aangewezen de gemeentewerkman Hassefras, waar men zich in de avonduren kan aanmeld en. Na de gebruikelijk© rondvraag sluit do Voorzitter de openbare vergadering,, welke in geheime zitting over ga-at. 'SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Alle leden aanwezig. Na voorlezing der notulen, die onveran derd weiden goedgekeurd, werden aan de Raadsleden belastingboekjes uitgedeeld, be vattende de nieuwe belastingwetten. Van Ged. Staten was een schrijven inge komen. waarin zjj niet accord gaan mot het door den Raad verhoogde presentiegekl. B. en Ws. zullen trachten alsnog Ged. Sta len gunstiger te tltemmen en vragen om het nog eens te willen overwegen. jpoor Ged. Staten was goedgekeurd, dat de "Gemeente een rekening-courant sluit met de Haarlemsche Bank. Met het oog op een woning' voor den rijksveldwachter, vroegen B. en W. den Raad machtiging de beschikking te krijgen over dq woningen aan de Rusthoflaan. Met op één na aigemeene stemmen, die van den heer Speelman, aangenomen. De verordening opcenten Grondbelasting werd vastgesteld". To beginner met 1921 zullen worden geheven 80 opcenten op de gebouwde, en 20 op de ongebouwde eigen dommen. De verordening op de hondenbe lasting gaf ook geen aanleiding voor bespre king. Met 1 -Januari moeten worden betaald: voor een luxe-hond f5 en voer een bedriifs- hond f 1.50, Hierna' was aan de orde: ruiling toren c.a. Ned.-Herv. Kerk tegen strook grond ver bouw openbare school. B. en W. stelden vcor: toren met klokken en uurwerk aan de Ned.- Herv. Gemeente over te dragen. Het onder houd van dit alles komt dan voor rekening van de nieuwe eigenaresse. Het Kerkbestuur wil afstaan een strookje grond achter de school, waar dan een gang kan worden gebouwd. Deze transactie zou aan de Gemeente f1000 kosten, plus nog iets voor verplaatsing van het hek en andere kleine werkzaamheden. B. en W. stelden voor op deze ruiling in te gaan. De heer Speelman wil twee vragen stellen. lo. Om welke reden is deze zaak zoo urgent? 2o. "Zal het nieuwe schooltoezicht) met de verbouwing genoegen nemen? De Voorzitter: de zaak is zeker urgent, want reeds in 1914 is besloten tot heb bouwen eener nieuwe school. Later heoft de Raad daarvan afgezien en besloten het aan gekochte terrein weer te verkoopan, omdat de plaats niet werd goedgevonden. De school moet veranderd worden en de districtsschool opziener heeft de verbouwing eertijds goed gevonden. En in verband met de overdracht van den toren is de zaak ook billjjk aange boden. Hierna ging men tot stemmen over. De voorzitter had nog gezegd, dat niet tol verbouwing wordt overgegaan voer het schooltoezicht het eischt. Het voorstel van B. en W. werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde was vervolgens: Verhuring huize „Rusthof'. Het huurcontract van den tegenwoordigen bewoner is 31 December 1920 afgeloopen. Omdat deze veel kosten aan het gebouw heeft besteed, stelden B. en W. voor hem nog 2 jaren te laten wonen. Op voorstel van den Voorzitter werd deze zaak aangehouden, tot de geheime zitting. Op voorstel van B. en W. zal het levens*- middelenbedrijf, dat zich nog alleen maar bepaalt tot het verstrekken van regeerings- meel, nog blijven tot 1 Maart 1921. De borgtocht van den gemeenteontvanger wordt verhoogd tot f7000, met het cog. op de meerdere ontvangsten en uitgaven der gemeente. Aan de Wijkverpleging werd een subsidie verleend van f500 over 1921. De vorige subsidie was f200. Ook Het Groene Kruis vroeg verhoogde subsidie. Omdat dit stuk zeer laat was inge komen, wilden de heeren daarover id ge heime zitting nog eens praten. Op het verzoek van de afdèeling Leiden van den Nederlandschon Bond van Gemeen teambtenaren, om in navolging van bet Rijk verhaal van pensioenbijdragen te laten ver vallen vanaf 1 Januari J920, werd op voor stel van B. en W. afwrjzendt beschikt. Dit college wilde wachten tot de volgende be- grooting. De heer Van der Geest was niet voor teiugbetaling gestorte bijdragen 1920, maar wei Voor premievrïj pensioen, omdat het Rijk in dezen voorgaat. Deze zaak komt dus later weer aan de orde. De heer Speelman voólde zich gedrongen hulde te brengen aan de brandweermanuea, inzonderheid aan de trompleiders bq- den brand aan de Oude Post. Hij wilde dat ook graag zien uitgedrukt in een flinke premie. De Voorzitter beloofde deze aangelegen heid met den opperbrandmeesfer te zullen bespreken. Hierna geheime zitting^ r [VOORHOUT. Gemeenteraad. - Voorzitter: de burgemeester. Afwezig de heeren P. Warmerdam en J. v. d1. Voet. D-e opening geschiedt met gebed, waarna voorlezing der notulen, die worden goedge keurd. Mededeeling var. ingekomen stukken Ged. Staten, ^tellen in een desbetreffend schrijven voor, de opeenten voor cfle grond belasting voor deze gemeente op het maxi mum te brengen nl. 80 pCt. gebouwd en 20 pOt. ongebouwd, die op dit oogenblik resp. 40 en 10 pCt. bedragen. De heer Karnbeek, onderwijzer aan de O. L. S., verzocht, als zoodanig eervol ont slag. Hij is in gelijk© betrekking benoemd te Hoogmado. Goedgekeurd) wordt dit eervol te vcrlee- nen tegen 1 April 1921 en voor een plaats vervanger een oproeping te plaatsen. Mej. Schuiten vraagt toeslag op haait loon, voor hetschoonhouden der eehool, zij kan het alleen niet af wat'haar koeten geeft voor hulp B. en W willen echter er niet aan, voor oen.hulp toeslag te geven Wel zijn B. en W. genogen het salaris te verhoogen, waar voor zij voorstelleD het van f 156 op f 20S te brengen. Wordt aangenomen. Goedgekeurd wordt ook, dat do 2en amb tenaar ter secretarie nog drie maanden zou bestendigd blijven, wegens het vele werk door en voor rie- Volkstelling. Do Voorzitter deelt hierop mede, dat langs den Teijlingerlaan boom en afgezaagd zijn, die na een ingesteld onderzoek aan de gemeente ld ijken to belmoren. Met liet afza gen gaan B. en "VV. aceoord doch dan moet dit geschieden door en voor de gemeente. Het ligt in de bedoeling door afgraving van der beermen do wog to verbroeden. Waar dit niet met gemeente-cigendom kan, zullen B en W #zioh verstaan met de verschillende eigenaars. Er wordt besloten, dat de afgezaagde hoo rnen zullen worden teruggeëisc-ht, en het rooien der 16 hoornen, alsmodo het verkoo- pen door B en "W plaats vinden. B. en W. zullen overwegen of zonder to veel nadeel voor de gemeente, bij wijze van werkverschaffing het rooien en opmaken, niet kan worden aanbesteed aan do organi satie, dSe dc werkloosheidsbestrijding ter hand heeft genomen. Reeds vroege is medegedeeld, dat dc. huur van do vuilnisbelt is opgezegd. Door B. en W. is naar een andero gelegenheid omgezien en thans gevonden. Hot R.-K Armbestuur is bereid het be- noodigde stuk grond hiervoor af te staan legen een vergoeding van f 25 's jaars. Het land is in huur bij de firma Van Stijn, die tegen vergoeding van de bloembollen die er op staan, dit vcor zoover noodig wil ont ruimen. Wethouder v. d. Laan, heeft de waarde als deskundige opgenomen en de vraag is niet onbillijk, zoodat hiermede wordt ac- coocd gegaan ei hiertoe besloten. De Voorzitter zegt. dat thans o. a. 20 werkloozen zijn ingeschreven, en daarom door B. en W. naar de H. IJ. S. M. geschre ven. of deze niet te werk konden gesteld aan de uit te voeren werken aan de spoorlijn. De Directie heeit echter verwezen naar den aannemer v. Dijk to Noord^vijkerhout Hierna wordt overgegaan de gemeente- gebouwen hooger te verzekeren en wel Raadhuis, Postkantoor, school en onderwij- zerswoning, en dokters- on burgemeesters huis te samen voor f 155,000. De ziekenbarak wordt niet meer verze kerd, spuit en spuithuis blijven voor f 4000 verzekerd. Do Voorzitten zegt op cenige vragen oen onderzoek toe waarna do openbare verga dering wordt gesloten. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mej. J. Nieuwhof, dienstbode, Zoeterw. Singel 90. D. van Gils, Sigarenmaker, L. Agnietenstraat 90. C. T. Spies, AJida Mariahof 7. W. Labordus, Sigarenmaker Caeciliastraat 55. H. G. L. M. de Wan, boekbinder, Levendaal 116. J. P. A. Arts kok, Musschenbroekstraat Sa. C. Tim- mers en gezir, Morschweg 22. Mej. C. Noest, modiste, Langebrug 51. H. Schouten, Houtstraat 7. Mej. H. M. A. Huisman, Haarlemmerweg 33. A. G. P. van Aggelen, Janvossensteeg 5. S. Kafcs en gezin, slager, Nieuwe Rijn 106. J. Groeneweg en gezin, timmerman, Aloëlaan 8. D. Tromp, agent van politie, K. Hout straat 4. Mej. L. Schellingevhout, dienst bode, 2e Looijerstraat 63. Mej. J. Horak Hugo de Gro°tstraat 15. W. P. Holswil- der, los werkman, Jan Potagepoort 2. Mej. Wed. M. HoffDirks, Meutjessteeg 13. 0. Sierat, Grondwerker, Caceiliastr. 18. J. de Mooij, veldarbeider, K. Galge water 20. Mej. Wed. J. L. ae Groot— •Schouwstra, Lombokstraat 68. Mej. A'. van Enk, Staalwijkstraat 7. I. Trouwee, Haverstraat 16. G. Ouwendijk en gezin, Hoogewoerd 104. J. P. Crama, Meutjes steeg 26a. G. de Keijzer, Van der Helm- kade 13. M. C. Stouthart, Hopital Wai- lon. J. Haasnoot, arbeider, Hansenstr. 41a. A. F. J. Roo.vers, schilder, Middel weg 16. W. van Strien en gezin, koop man, Pasteurstraat 2b Mej. J. A. Jan sen, dienstbode, Ringkade 13a. Mej. J.. G. Koene, Langegracht13a. Mej. C. Duim, dienstbode, Zoeterwoudsche Singel 47. G. Kelder, timmerman, Alexandcrstr. 21, Mej. J. J. A. Korteweg, Hooge Rijn dijk 180. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. W. Westra-Vermeulen, Au juin (Fr.) J. Schuyt, Ede, Stationstraat 9. G. St. de Kadt, Utrect, Da Costakade 2. Mej. B. A. van UldenRietbergen, Scho ten, Cronjéstraat 27 rood. Mej. M. Hau- er, Den Haag, Marnixstraat 14. Mej. H.. E. Carter, Oegstgeest, Kempenaerstraat 79. Wed. H. GudstraBijlsma, Naarden, Jacobie Verhoeflaan 28. H. Elzinga, Delft Doelenslr. 49. M. Kooy, Nijmegen, Kol. Reserve. B. N. Eijmer, Nijmegen, Kro- ncstraat 82. J. J. van der Kooi, Rijns- burg, Zandlaan 13. E. L. Soonius, Leid- schendam, Veurweg 15. C. F. van Lith, Haarlem, Spaarno 25. Mej. S. do Bruijn Vollenhove. Ph. C. Mooyekind, Noord- wijkerhout, Schclpweg 97 B. P. de Goede Den Haag, Amalia van Solmsstraat 50. J. S. Vas Dias, Deu Haag, Jan van Riebeek straat 69. J.-A. A. van der Drift, Vught IJzeremnast C. 296. J. Lemair, Ridder kerk, Lijnw. R. Tel. W. D. Attema Rot terdam, Jaffakade 9a. W. F. Stefleu, Lisse, Pension v. d. Have. Mej. A. W., Bast, Steenbergen, Gest. Charetof. J. Tekamp, Hoek van Holland, Paardenstr. G. Meijer, Katwijk aan Zee, Proc. Ned. Bank. B. Dool, Schiedam, Woningbouw Nieuwe Maasetr. J Koornhof, Schiedam. Rotterd. dijk 7.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 6