In eer hersteld. No. 18592 LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 12 October. Tweede Blad. Anno 1920. SPORT FEUILLETON INGEZONDEN. RECHTZAKEN YRAGENRUBRIEK. VOETBAL. Zweden heeft Zondag in Stockholm, met 2O van Denemarken verloren. De wedstrijd iwerd geleid door onze landgenoot iW;. S. Boas, die een gouden sigarettenkoker ont- iViug. LAWN-TENNIS. De Davis-beker-kwestie. Te Utrecht heeft Zondag een buitengewone algemeen© vergadering plaats gahad ter vast stelling van een gedragslijn voor internatio nale ontmoetingen in verband met de kwestie, tmtstaan bij de Daviscupwedstrrjden. Het bestuur van den N. L. T. B. was voltallig, terwijl er van de zijde der clubs zeer matige belangstelling was, n.I. 12 clubs, uitbrengende in totaal 64 stemmen. De president van den bond. jhr. J. Feith, opende de bijeenkomst waarna hij, alvorens 3e besprekingen een aanvang namen, daaraan een ahronologisch overzioht liet vooraf gaan. Eveneens volgde een breede uiteenzetting yan de ontstane misverstanden. Uit een ingekomen brief van jhr. R. van Lennep stippen wji aan, dat hjj bezwaar maakt tegen de inkleeding der agenda én waarom hij als ond-internationaal een uit eenzetting geeft van de belangrijkheid der internationale wedstrijden en waarom hij het genomen besluit een onvergeeflijke fout vindt Van het bestuur, zoowel voor het Nederland- Sche spel als voor den indruk naar buiten. Nadat de leiding van de vergadering in handen van den heer Napels was overgegaan, was het woord aan den heer Scheurleer. Deze achtte het een groote moeilgkheid om tiLe persoonlijkheden zonder meer voorbij te gaan. De motieven nagaand liet hij uitkomen Bat het team zeer zeker niet te zwak was, gezien de teams die België vroeger afvaar digde. Verder gaf hij een uiteenzetting van Be moeite die hjj gedaan heeft om de Ameri kanen naar Holland te krijgen. De Ameri- kaansche gezant in Den Haag, heeft er zelfe moeite voor gedaan. De vergelrjking met de Amerikaansoho kampioenschappen gaat niet op. De Ameri kanen hadden het in het begin van het sei zoen gemeld en waren bjj versohil van meening overeenkomstig het reglement, be reid naar Australië te gaan. Het beoordeelen van da apelkwaliteit is niet aan het Dagelijksch Bestuur, doch aan Be keuze-commissie. Dan gaat spreker de kwestie na of het beter voor het Hollandsohe Spel ware dat de vier Hollanders op d© natio nale kampioenschappen waren of op dei in ternationale. Hij neemt als vaststaand aan, aan de hand van technische voorbeelden dat het ontmoeten met sterke spelers belangrijke gevolgen kan hebben. Dan gaat spreker na hoe het buitenland redeneert 'over Neder land. De heer Van Lennep leest hierna een brief voor die den indruk iu Engeland weer geeft. Hij haalt een voorbeeld aan waarin Eelgië in 1904 in soortgelijke omstandighe den anders deed toen het met een zwakker team tegen de Dokertys uitkwam. Spreker Ban verder: was het inderdaad het zwakste team'l De heer Feith betoogt dat de waarde van neb Nederlandsche tennis te danken is aan de geschiedenis der laatste jaren in de kam pioenschappen, Het spelen tegen buitenlan ders ontleent zijn waarde niet alleen rum Be Officieel vertegenwoordigde ontmoetingen. Voorgesteld wordt een motie waarin de aigemeene vergadering als haar ineening zal Uitspreken of het schrappen voor den Davis- beker al dan niet in overeenstemming is met 'do gevoelens van den Ne_deri. L. T. Bond. De heer v. d. Wall Bake maakt beswaar tegen de motie omdat die het verienden be treft. en de agenda, de toekomstige gedrags lijn wil vaststellen. Spr. wil een motie voor het toekomstige internationaal beteid. De heer Scheurleer wenscht geen motio van wantrouwen. De motie van den heer v. d. Wall Bake werd ten slotte in stemming gebracht, met het resultaat dat werden uitgebracht in blan co 29 stemmen, 10 vóór schrappen en 34 hiet voor schrappen. Een motie-Scheurleer, strekkende om dit besluit ter keunis te brengen aan de betrok- Van RENE BAZIN. (Lid van de Fransche Academie). (Nadruk verbóden). 31) Was nu de vrouw eens hier, die hem heeft doen lijden. Met haar noteldoekscho muts op het hoofd zou zij binnenkomen, en Pierre in dezen toestand ziende, moest haa<r hart ineenkrimpen. Wij loven ia eon tijd, dat wij ons gauw verzoenen moeten. Als wij de gelegenheid laten voorbijgaan, zijn wij niet zeker of wij een volgenden keer ook te laat zullen komen? Dat. moet een van die vrou wen zijn, zooals ik ze wel gekend heb, die de kunst verstaan om een schepsel van. Goc-J te vernietigen Een Duitsche granaat scherf heeft zijn schouder gekwetst, mijn arme Quévernge, maar zijn hart was al lan gen tijd gewond. Zij heeft hem wel doen wec- nen. Daardoor was het, dat hij met zijn fluitspel zoo diep ontroeren kon. Ik had hem al dooréén, zelfs voordat ik nog met hem had gesproken, als ik bij nacht de ronde deed in de loopgraven. Brave jongen die het zwaarste leed gedragen heeft: de onverschilligheid van haar, die gij nog lief- hebt L Kapitein, zij heeft gesohreven! De stem, die dat zeide, klonk als een. kin derstem, zwak en klaar. Terwijl de offioior zijn blik had afgewend, had Pierre dó oogen geopend. Hij had zijn chef herkend ?n Poogde te glimlachen. Hij begon te spre- en zijn rechterhand kwam nu heel voor ken landen, werd verworpen. (42 tegen, 21 yoor, 10 blanco). Een motie-Eldoring, waarin vertrouwen in bet bestuur wordt uitgesproken, wordt aangenomen. (27 stemmen voor, 46 blanco, geen tegen). De zaken van het verleden waren hiermede afgehandeld. De voorzitter, jhr. Feith, behield zich een beslissing of hij zal aanblijven, voor. Sprekende over de toekomst werd te ken nen gegeven, dab een andere indeeling der te vervullen functies in den bond noodig ie. Besloten werd* daartoe tegen de aigemeene vergaderingen voorstellen te doen. Nog stelde de voorzitter voor de z.g.tu internationale commissie op te heffen cn door de vergadering een bestuurslid te doen aan wijzen, die de buitenlandschei aangelegenhe den voortaan zal regelen. Op voorstel van een heer v. d. Wall Bake werd dit punt aangebonden tob de aigemeene vergadering. HOCKEY. 11e hockey dag, waaraan 30 elftallen deel namen, is gewonnen door M. H. C„ dat in de finale H. D. Mi. met 1-0 sloegw Voor de derde maal wonnen de Musschen •Zondag KORFBAL- Uitslagen. West. IA. D. V. D.-tD. E. D. 4—2. West IB. D. H B. S. C.—Vitesse (H.) 0—1; A. L. O.— H. S. V 3—4. West IC5. A. W.D. D. V. 0-7; AdvomdoExcelsior 5-2. Overzicht. Dc wedstrijden van Zondag brachten ons nog al veel verrassingen. Do IGer D. D. V. was ton slot to -de eenigste, die zdch geheel hield volgens on zo voorspellingen. Bracht in Leiden Vitesse de vorrassing, in Amsterdam ging D. V. D. met deze oer strijken. Zij heeft zich op schitterende manier gerehabiliteerd van haar dób&cle togen Fluks, door tegen D. E. D. oen prachtpartij te leveren. Ondanks hot uitvallen van J. Brinok, oon harer beste spelers, bleef ze steeds in de meerderheid, wat zij voor rust uitdrukte in 3 punten, waartegenover D. E. D. eleohts óéu doelpunt kon zetten. D. E. D. speelde vooral in hot middenvak zeor slecht. Na de rust was hot spelgohalte zeer matfe, «oodat men niet kon be merken, dat hier 2 twaalftallen uit de uit de verkapte „meesterklasse" speelden. Bedde wis ten nog een doelpunt te fabriceeren, zoodat D. V. D. een 42 zege behaalde. In dc IB klasso is ons Vitesse (H.) zeor te gengevallen. Zij heoft 't er al zeer loeiijk afge bracht tcgén de nieuwe Ie klaseer D. H. B. S. G. die oen zeer vurigen wedstrijd speelde, waarbij haar dames do hoofdrol speelden. Door beter aanvallen weet de Dordtscho club een 5—0 voorsprong te krijgen bij do pauze. Daarna is or van een overwicht niet meer sprake. Ieder voor zich. doolt nog een koor, waardoor de oindstand 61 voor Dordt wordt. H. S. V. kwam zeer onvolledig op tegen haar stadgenoolen. Het gevolg daarvan was, dat zij na zeer veel inspanning met den oneven goal won. Tegenover hel meer tactische spel dor H. S. V.-ers, plaatste A. L. O. haar zwaar, zwoe gend spel, dat haar m 't begin een 20 leiding gaf, welke echter bij de wisseling tot 21 ver kleind was. Hierna weet H. S. V. gelijk te ma ken. Nadat er aan weerskanten nog eens ge scoord was, wist tenslotte H. S. V. even voor het einde het winnende punt te maken, waar door hot einde met een 43 overwinning voor de jongste Haagsohê Ver. kwam. In de IC klas9Q heeft in den wedstrijd A. W. D. I). V. meer spanning gcheerscht, dan do cijfers doen vermoeden. Tot rust weet A. W. do score blank te houden. Daarna heeft do betere aanvalstaotiek der D. D. V.-ers meer succes, waardoor het ten slotte nog oen 70 overwin ning voor haar werd. Advendo behaalde haar le overwinning. Zoo- als we voorspeld hadden was Exoclsior hier het slaohtoffer. Rust ging hier in mot 31 voor do Haarlemmers. Na dc pauze maakte Advendo nog 2 tegen Excelsior 1 doelpunt. Jauunor dat de meeste punten der Haarlemmers zoo leelijk waron. Hot spel stond niet op hoog peil. zichtig van onder het laken te voorschijn. Maar het hoofd bleef onbeweeglijk. Ik ben blij, mijn jongen, dat het wat beter gaat. Ja, wel oen klein beetje. Je zult beter worden 1 De officier van gezondheid heeft het mij gezegd. Ik wil beter worden, nu Zij heeft geschreven, dat wil zeggendo kleino heeft geschreven maar de moeder bestuurde de pen, dat begrijpt u. Het is alsof zij op het papier geschreven had,,Mijn lieve Pierre." Heel duidelijk! Zoek maar in mijn ransel De oogen van den gewonde, nog wazig van den slaap en van het cJrooimen, dwaal den naar den zoldo. Wil je, dat ik den brief van je vrouw zal lezen? Ja en u zult niet de eerste zijn, Ker- kudol heeft liem ook gelezenmaar hij be grijpt niet zoo alles Onderin, in de portefeuille. De officier had zich gebukt, om den ran sel van den grond) op te rapen, en vond tus- schen den rommel, die te voorschijn kwam, een oud aanteekenboekje, dat met een schoenveter was toegebonden. 0 Het is gemakkelijk te vindener is er maar één, kapitein. Hier is hij briefkaart met het vaan del van de geallieerden „Lieve papa". Aardig, nietwaarHeel aardig 1 „Ik zal blij zijn en mama ook. Zij zegt het mij voor Welnu, Pierre, denk je ook met verlof te gaan, dezen keer Het is nog niet zoo ver, kapitein Hoezoo? En wil je dan aan je vrouw en je dochter je oorlogskruis niet laten zien? De stand in de IA klasso is nu: 'do alp. Vor, gesp gew. gel. verl. pnt. v.—t. gem. D. T. V, o 1 1 3 12- 9 1.50 Deeto3 3 2 1 4 18-13 1,33 Vitesse (L.) 4 2 1 1 5 15-15 1.25 Fluks 2 1 1 2 18- 4 1 D. E. V. 2 1 12 9-9 1.— D. V. D. 2 1 r- 1 2 .5-18 1.— D. E. D. 3 3 12-21 In de IIE klasse: doclp. Ver. gesp gevr. gel. vcrl. pnt. v.—t. gem. Ftluks 11 3 2 1 5 12- 7 1.66 Rood-Wit 2 1 12 8-8 1.— H. S V. II - 2 1 1 2 10-11 1.— Voorwaarts 1 1 12-2 0.50 Vitcsso (L.) II 2 2—3-7 Haarlem II (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), Er kan nog neer bij. Het voorstel van Burgemeester cn Wet houders tot benoeming van een directeur van den geneeskundigen dienst, noopt mij tot. het maken van de volgende opmerking. Zou het niet een daad van wijs beleid zijn, voorloopig stop te zetten met het invoeren van allerlei nieuwe stedelijke in stellingen en diensten? De begrooting toch - voor het nieuwe diensbjaar wijst duidelijk aan in welke fi- nancieele moeilijkheden onze gemeente is gekomen: al onze gemeentebedrijven kos ten hoopen geld; v^lc werken reeds met enorme verliezen, zoodafc het gemeente lijke crediet lang geen begeerde belegging meer is. Het scheppen van steeds nieuwe gemeentelijke ondernemingen moet de uit gaven nog meer doen stijgen^ met het on middellijk gevolghet nog hooger opvoe ren der stedelijke belastingen. Wel is waar lonken B. en W. naar de nieuwe fina-ncieele regeling die de Regee ring in uitzicht heeft gesteld; een ver wachting, reeds vele jaren oud; maar welke, zelf8 in het geval deze werkelijke verlichting voor onze gemeentefinanciën zal brengen, toch weer weinig effect zal sortecren, indien men steeds doorgaat de uitgaven op te voeren en geen evenwicht tracht te zoeken tusschen uitgaven en in komsten (onder inkomsten te verstaan de draagkracht der belastingslaven). Ten opzichte van het creëeren van een- .stedelijkon geneeskundigen dienst zal men. nu wel aanvoeren, dat deze noodzakelijk is voor de openbare gezondheid. Noodzakelij ker, ja, van zeer urgenten' aard zal het m. i. zijn voor de geldelijke gezondheid van het gemeentebeheer met ernst te gaan zorgen en de kranke gemeente weer finan cieel op de been te helpen. Of denkt men-, dat door het steeds hoo ger opvoeren van het vermenigvuldigings- cijfer de prikkels tot initiatief soms niet worden verstompt en de individueele werk zaamhèid bij de belasting betalende bur gerij niet ernstig zal worden verzwakt Wie zal zich inspannen^ indien een ander de vruchten van zijn inspanning geniet - Ook deze nieuwe insteling zal in den loop der tijden weer een heele staf van ge meente-ambtenaren met zch meebrengen. Directeur, onderdirecteur, assistenten, con troleurs, typisten, enz. Allen gemeente ambtenaren, die, zoodra zij benoemd zijn, natuurlijk een vereeniging stichten onder de zinspreuk: „Verbetering zij ons stre ven". Met eischen, als: loonsverhooging, duurtetoeslagi, kindertoeslag, vacantieboe- slag, mitsgaders, om zich van eenige ver ruiming van inkomsten to verzekeren, in de gelegenheid te worden gesteld cm na het verstrijken van hun dagtaak, nog eoni- gen productieven arbeid voor derden te mogen verrichten, enz. enz. Deze voorspelling is geen overdrijving, doch is helder en klaar voor dengene, die oogen heeft om te zien, en ooren om te hooren. Met dank voor, de plaatsing, teeken ik, Hoogachtend, W. VAN ROSSUM DU CHATTEL. Leiden, 12 October 1920. Krijg ik dat dan Heb voorstel is al wegje moet weten, dat ik oen mooi rapport over je heb uit gebracht. Hellequin zag hoe de oogleden over de bruine oogen neervielen en hoe tusschen de wimpers twee tranen vloeiden, die de ver- zwakto wilskraoht niet had kunnen tegen houden. Hij zeide niets, opdat de blijdschap haar vrijen loop kon volgen. Een -windstoot deed de vensters aan de overzij bewegen, als een reiziger, die binnen wil komen. De twee mannen zaten onbeweeglijk en stil zwijgend bij elkaar, terwijl hun gedachten ver van liet hospitaal wegdwaalden. Zij za gen een voorplein v&n een hofstede, de stoep van het huis en een jonge vrouw, die den drempel afkwam, terwijl een kind, dab haar eerste witte muts droeg, met uitge strekte armen den weg op kwam loopen, luid roepend„Daar is papa, die uit den oorlog terugkomtGauw, moeder kom Natuurlijk stelden zij zich de dingen en de porsonen verschillend voor, maar de ontroering maakte hen opgewonden en sprakeloos, omdat het leed van vele jaren op liet oogenblik eindigde on Marie Qué- verne met een zachte uitdrukking op haar bleek gelaat, de linten achter zich aangol- vend, nu ook nader kwam en ook zij de armen uitstrekte. Toen Pierre en zijn kapitein elkaar wedervonden in de zaal van een hospitaal barak, de een in groote haast om zich bij zijn troep tè voegen, de andere met koorts te bed, den linkerschouder zwaar als een graanzak, voelden zij meer dan ooit, dat er vriendschap tusschen hen bestond. Ge woon zichzelf te bevolen, nam de officier een schertsenden toon aan en zeidie met een lachje, dat enkel van de lippen kwam: Mijnheer de Redacteur» Verzoeke beleefd plaatsing van het vol gende. Bij voorbaat mijn dank. Walgelijk. Velen mei ons zullen zich jl. Maandag in Amsterdam on andere steden hebben geërgerd over het te koop aanbieden van het speciale Levennumer, gewijd aan het Beestwijf uit Amsterdam. Luidkeels werd het uitgeschreeuwd in de Kalverstraat. Het Levennummer met de alkoofgeheimen. Het Beestwijf enz. En de op sensatie beluste menigte kocht de exem plaren als of het gratis werd gegeven. Meermalen werd in verschillende bliden, ook in het Leven gewezen op de niets ont ziende Bioscoop. Hoe de meest sensatio neels opschriften worden gebruikt om spo- culëerende op de lage hartstochten van het publiek, uit winstbejag die aan te kondigen. En hoewel overdreven was daar meermalen een kern van waarheid in. Neemt eens de veronderstelling,-dat een film-onderneming op het idee zou komen om een dergelijke uitwas in het maatschappelijk leven te gaan verfilmen. Wij zijn er van overtuigd, dat er een storm van verontwaardiging zou opgaan. Welnu het georganiseerde bios coop zou zich met alle kracht tegen derge lijke films verzetten. Maar nu wordt onder de mom van publiek belang, doch in werke lijkheid uit het oogpunt van geldklopperij een geheel familieleven uit elkaar gehaald. Immers wat wil men met dat signaleeren bereiken? De Nederlandsche Justitie heeft de zaak in handen en het is haar best toe vertrouwd. Indien die ontaarde moeder straf heeft verdiend dan zal zij dié straf niet ontloopen. Het. ligt toch niet op don weg van het Leven om zelf als Rechter op te treden. Als later het kind, dat nu een betere leiding krijgt, misschien nog iets zal worden in de maatschappij, dan zal men aan de hand van de Levensfoto's liem steeds kunnen nawijzen. Wij vinden het walgelijk, dat dergelijke geschiedenissen die ook onder het bereik komen van kin deren, zoo uitvoerig in een geïllustreerd weekblad worden behandeld. Wij zijn er van overtuigd, dat het grootste gedeelte der Nederlandsche Pers het met ons eens zijn. Wij zouden zelfs op maatregelen willen aandringen om meer toezicht op dergelfjke sensatiebladen. Im mers hun opzet is niet het algemeen be lang te dienen. Niets dan alleen winstbe jag. Op welke manier, laat hen onver schillig! Dit is nu geen Bioscoopgevaar. Doch hier hebben wij te maken met een pers- gevaar. Anderen bladen wordt verzocht dit over te nemen. ANDRé DE JONG, Lid Hoofdbestuur Ned. Bond van Bioscoop-theateit-Directeuren. Leiden, 11 October. KANTONGERECHT TE ALPHEN, Veroordeeld werden: Wegens overtreding der Wet. op besmet telijke ziekteG. A. van S. tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der Leerplichtwet: G. H. S. f5 of 3 dagen; J. B. f 3 of 2 dagen; C. P. M. f 5 of 5 dagen; M. van H. f 5 of 3 dagen; P. K. f 3 of 2 dagen; G. K. f 1 of 1 dag; R. W. v. d. W. f 5 of 3 d. Wegens overtreding der Bote.rwefc: J. v. A. f 8 of 4 dagen. Wegens overtreding dor Invaliditeitswet J. C. van der B. 20 maal f 0.50 of 20 maal 1 dag. P. J. K. 18 maal f 0,50 of 18 maal 1 dag; J. J. van N. f 4 of 2 weken tucht school. Wegens overtreding' van art. 425 2 StraE- reglement (geen toezicht houden op een gevaarlijk dier) A. G. vrijgesproken. Wegens overtreding van art. 314 Strafr. (strooperij)G. L. f 8 of 4 dagen; H. d. O. f 5 of 2 dagen; W. de O. 1 maand voor waardelijk tuchtschool met proeftijd van 1 jaar. Wegens overtreding art. 453 Strafr. (dronkenschap)J. de G., B. H., J. V., J. D., J. van der V., tob f 3 of 3 dagen; Dus zal ik spoedig ziekteverlof voor jo vragen? Ik ken den officier van gezond heidswees maar gerust! Quéverno zag hem nu van onder zijn half gesloten wenkbrauwen met een droeven blik aan Is dat nog niet voldoende? Neen? Ja, nu herinner ik het mij l Zefc maar niet zoo'n ongelukkig gezicht, Pierre, ik herinner het mij nu, ik heb je begrepen Je hebt het mij destijds bijna gezegd, weet je het nog? In de loop graaf? Hij bukte zich. Je wenscht, dat het oude vonnis worde uitgowischt, voordat je naar Fouêsnant terugkeert. De arme lippen glimlachten. Een ellendige zaak voor jo, beste PierreAls een soldaat zijn plicht vervuld heeft, zooals jij, heeft men het recht niet meer hem to vragen of h: oor 1914 ook een glas te veel heeft gedrpm.cn Maar je stelt je eer hoog. Je wenscht je titel zuiver te hebben eü de vernietiging van het von nis van het Hof van Rennes, om hot aan je ben ij dors te kunnen toonon. Het is goed, hoor, je zult het hebben! En bovendien een mooi vrouwtje, dat je liefheeft en dat het jo zegt, een lief kind, een groote hofsteê, een oorlogskruis met een ster op de bonst, een eervolle vermelding, de achting van alle kameraden en de vriendschap van jo kapiteindenk eens aan, zou jo dan geen afgunstigen hebben? Kijk eens, jo hebt maar te teekenen daar op die bladzijde van mijn aanteekenboekje Ik zal den brief vanavond nog schrijven on hem langs den hiërarchieken weg verzenden. Je zult, daar sta ik je voor in binnen niet te langen tijd de verklaring van je eerherstel ontvangen A, R. f 4 of 4 dagen; B. H. W. f 3 of 3 dagen. Wegens overtreding van art. 460 Strafr.-, (loopen op weiland, zonder daartoe gereed tigd te zijn) B. van T. f 2 of 2 dagen Wegens overtreding van art. 460 Strafr, (dito en visschen zonder vergunning) A. v., T. f 5 of 2 dagen; dito en visschen zond3r vergunning) H. A. K f 5 of 2 dagen; dito en visschen zonder akte en zonder vergun ning) A. C. V". f 4 of 2 dagen en 22 zetlij nen verbeurd; K. de J. f 2,50 of 2 dagen., Visschen zonder akte P. van L. f 3 of 3 dagen en dobbers verbeurd. Visschen zonder vergunning J. H. H. F., en J. S., beiden f 1 of 1 dag en hengel verbeurd. Wegens overtreding Visschorijwet jefco. Binnenvisscherij-Rcgl. W. H. aangehouden tot 5 November. Wegens varen zonder vergunning: J. M.. f 4 of 2 dagen. Wegens stoomvaartovertreding: M. G.: M. G- f 5 of 5 dagen; J. de K. f 5 of 5 da gen; H. J. f 3 of 1 dag; G. R. P. herope ning onderzoek. Wegens overtreding TrekhondenwetJ,. S. aangehouden tot 5 November. Wegens overtreding Arbeidswet: C. R., 2 maal f 4 of 2 dagen cn 2 oE 2 dagen. Wegens overtreding Keur van Rijnland (baggeren) G. F. van der P. f 3 of 2 dagen., Wegens overtreding Politieverordening van WoubruggeJ. van V/. f 6 of 2 dagen. Wegens overtreding Polfcieverordening van Alphen aan den Rijn J. B. f I of 1 week tuchtschool: G. P. f 1 of 1 dag. WegeDS overtreding Politieverordening van Koudekerk A. L. f 1 of 1 dag. Wegens overtreding Motor- en Rijwiel- reglement W. C. W. J 0,50 of 1 dag. Wegens rijden op motorrijwiel zonder lichtJ. M. B. f 10 of 10 dagen. Wegens rijden zonder licht en het opge ven van een valschen naamW. J. f 2 of 2 dagen en f 8 of 2 dagen. Wegens lijden zonder licht; F. K. f 1 of 1 dag; C. R. f 2 of 1 dag; A. L. f of 3 dagen; P. M. f 1 of 1 weck tuchtschool; W. de J. f 1 of 1 week tuchtschool; O. H.j aangehouden tot 5 November. De overige rijwielen zonder licht allen f 2 of 2 dagen. De namen zijn de volgen- do: A. de II., M. von der H, A. van V.t J G., W. W., J. S, L S, W van der V", J. van W„ W. G C. W. B. A G V, L M, J K., G. H., C. K., D K, W de R, IJ O. 3-, A. A. V. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven: A. Rebers, melkslijter, Rotterdam. A. Dekkers, losse werkman, Rotterdam.: H. Dijkhuis, Den Haag. Wegens gebrek aan actief bet faillisse ment van H. Andrie'sse, te Amsterdam. Vernietigd: J. M. Zeegers, te 's-Gravenzando. Na gedaan verzot het faillissement van J. Paanakker, te Hilversum. V e r n i c t ig d, na gedaan verzet heb faillissement van H. Kaye, te Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan ac tief de faillissemenen van W. Baas te Hui zen, N.-H., en J. N. W. Hoonakker, te Amsterdam. A., te K. Leeftjjd tusschen 18 en 36 jaar. Lengte minstens 1.55 M., li hame'ijk geschikt. Overigens verdient het sanb ve ing mondeling inlichtingen in te winnen op een militair bureau. Anonymus. U is verplicht in Katwijk gemeente-belasting te betalen en in Lei den forensenbelasting. J. C. C., te L. De dader moet de ge- heele ruit betalen, als hem alleen de schuld treft. M. B., te W. Dat stuk kan opgemaakt worden buiten den notaris om. Het geze geld papier zult u wel in uw gemeente ten postkantore kunnen bekomen. H. v. S-, te L. Stel u gerust; heb duurt meestal lang, eer in dergelijke za ken uitspraak gedaan wordt. Hellequin haalde uit den zak van zijn jekker een l^loc-nota, reikte den soldaat een vulpen en toen die in zijn moeilijke houding onder aan het blad „Pierre Qué* verne" had gekrabbeld, ging hij weg, zeg gend o Alles zal terecht komon. Ga nu rusten, Denk aan Fouêsnant, aan. Marie en aan Jeanne-Marie Tot weerziens, mijn held Weinige minuten later steeg Hellequin voor de deu*- van het hospitaal onder de kleine kap van planken, het eenige archi tectonisch versiersel van de barak, in eer automobiel. De eerste geneesheer had hem begeleid Ik maak deze conclusie wonde diep, maar alles is weer op zijn plaats gebracht de operatio heeft uw soldaat van de plin tera bevrijd en van do stukjes wol, die de ontsteking hadden veroorzaaktde koorts is aan het afnemen, binnen zes dagen zal ik hem naar Chalons laten overbrengen Hoe lang zal het duren voor de wond geheel is gesloten? Een maand, misschien wat langer Maar dc man is liecl gezond. Het zal gauw gaan. Tot weerziens, dokter 1 „Binnen een maand, dacht Hellequin, terwijl hij het portier van het rijtuig dicht trok, kan ik het arrest van hot Hof hebben. Pierre Quéverno zal thuis komen met heb oorlogskruis, een schoon strafregister en vreugde in zijn hart. Nu zal zijn vrouw bezig zijn aan hem te schrijven Arm© jongen! Wat was hij blij mij het schrijve» te laten zienIk zou het portret van die dochter van Fouêsnant wol eons hebben willen zien, die mijn dapperen vriend zoo, heeft doen lijden. (Wordt vervolgd-X

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5