Autogeen-lasscher. Colporteur, - TELEGRAFISCH WEERBERfCHT. Hoogste barometerstand 703,7 te Neu- ^hrwasser. Laagste stand 743,9 te Rodoe. Verwachting tot den avond van 19 Sept. Matige tot krachtigen, later afnemenden Zuidelijken tob Zuid-Westelijken wiud.Meesb jwaarbêwólktc lucht. Waarschijnlijk regen buien. Dezelfde temperatuur. gingen lo aanvaarden. Deze beslissing der ■Kegcering is een daad ten gunste van de arbeiders, ilio echter vermoedelijk ten ge volge zal bobben, dat laatstgenoemden, er van overtuigd dat hun edschen in zake con- 1 trolo ingewilligd worden, do fabrieken, die u] tot heden bezetten, zullen ontruimen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Het bestuur nier Tsjecho-Slowakiseho sooi- nal-democratischo partij heeft hot ontslag der eociaal-demcoratischo ministers goedgekeurd. Tevens word een niotio aangenomen, volgons welke de communisten niet langer lid van do partij kunnen blijven- Den 25sten December zal een partij-con gres worden bijeengeroepen, waaraan slechts sociaal-democratischc afgevaardigden zullen kunnen deelnemen- Bovendien is aan do bla den verzocht om do sociaal-domooratisohe be ginselen" te-\crdedigen togen het communisme AMERIKA. Volgens een boriobt uit New-York is bet Amc- rikaanscko Departement van Binnenlandscho Zalten ovorluigd, dat de onlploffing iu Wall- street is veroorzaakt door oen uurwerkbom, ge- Jaden met een ontplofmBjamiddol van grooto oilweilcing. Do Amerikaanschc delectivo Bums, dio do fcaak voor do firma "Morgan onderzocht, ver klaarde, positiovo bewijze® to hebben onlvan- •gon, dat eon uurwerkbom word gebruikt. Men 'denkt aan een samonzweci-ing. Do firma werkt in Amerika voor do Engelsohe regeerins^Ev wordt daarom gezinspeeld op een .wraakneming ,van Icrscho Sinn-Fcimers. Do beelo zaak is edi tor nog in bet duister. Inmiddels worden eigenaardige bijzoBderbe- jden bekend. Zoo ontving luitenant Anmaud, .van do Fransdho Hoogo Commissie, wier bu- dicht bij do plaats der onlploffing gevcs- 'tigd is, Woensdagmorgen een brief, waarin do eobrijvor zegt, do lodon der commissie, ten eindo bun loven lo redden, lo willen waaxschu- won, bot bureau om 2 uren 's namiddags te ver- Jaton, daar om halfdrio in Wallstreet een ca tastrophe zou plaats bobben. In den brief wordt verder gezogd: „Zekcro personen zijn gegriefd en hebben hot voornemen zich te wreken." Een offectenmakelaar ontving een briefkaart - uit Toronto, godaloerd 14 Sept., van den volgen don inhoud: „Gegroet. Verlaat Woensdag Wall street, wanneer do klok 3 uur gaat slaan. Good luck, (geteekend) E. D." Do makelaar verklaarde echter, dat deze briefkaart hem door can vriend uit Toronto werd gezonde®. Hij hield bet schrijven slechts voor een grap. Do „Timos "-correspondent to New-York meldt nog: Toen ik na do ontploffing in Wall- Blrec-t aankwam,.stonden daar een tiental meis jes, typisten en klerken met gewonde handen en gezichten do verwoesting aan to staren. Veel bloedvlekken lagen op do straat, die bezaaid was met boaden en stukken kleoron. De lijken werden gölegd op do sloep van Morgan's bureau. Een oogeluigo verklaarde aan den correspon dent: „Ik zag vlak voor bet bureau een man knutsolcn aan een auto; onmiddellijk daarop aohenen vlammon ondor den auto uit te slaan, waarop een zóó bevigo ontploffing, volgde, dat ik .uit mijn auto werd geslingerd. Een vrachtwagen, met paarden bespannen, stond dicht bij don auto". De lijst der slachtoffers bevat de namen van 17 beambten van de Morgan's Bank. Onder bon bovindon zich drio meisjes, wier lichamen horig verminkt zijn. Onmiddellijk na do ontploffing stroomde een gowcldigo mcniglo door con paniek aangegrepen uil de kantoron do straat op. Honderden politie beambten kwamen spoedig op de plaats des on- heils aan, terwijl do spuiten van de brandweer, die onmiddellijk gealarmeerd was, en zich een weg trachtten te banco, de verwarring nog ver meerderden. E-ndelijk vlaagdo do po'iüo er in, de straat af to zetten en kon men met de ver zorging der gewonden goeden voortgang maken. De zoon van Morgan, Junius Spencer Morgan, dio zich in hot kantoor van zijn vader bevond, ia gewond door wegvliegcndo stukken glas. Naar do „Times" meedeelt werd juist op het uur, dat do ontploffing \oor Morgan's Baak plaats greep, een vracht goud, ter waarde van 9 milliocm dollars, van het filiaal van de Schat kist afgehaald. Er is och ter goon poging gedaan om dat goud te stelen Do schade wordt op meer dan twee milliocn dollar geschal. Do burgemeester van New-York heeft zijn Voornemen to kennen gegeven een belooning uit te loven van 10.000 dollar voor de arrestatie van' eenig persoon die bij deze' geheimzinnige zaak betrokken blijkt, en waarvan kan worden bowezen dat hij met nusdadigo voornemens, zijn plan ton uitvoer heeft gebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. Do Belgische regeer in g* is in kennis gesteld met do cisehen van de mijnwerkers, die ccn niouiwe loonsveafhooging van 23 pOt. eisohen. Do kwestie zal Dinsdag worden onderzocht door een bijzondere commissie, Men hoopt oip ee-n schikking. De Iandheereu en biceren in lie?Rijnland klagen over gebrék aan steenkool, dat hun verhindert aan de opwekking van dverhei'da- wege, om zoo gauw mogelijk graan af te le veren, te voldoen. Zonder kolen kunnen de dorschmaohines niet werken, zegt een be schouwing, van belangwekkende zijde in de Nederrijnsche bladen en als er niet gauw ko len komen, staat in het Rijnland eon voedsel' crisis van ongéken'den omvang voor de deur. In Frankrijk zal de zomertij il eerst in dien nachlt van 23 op 24 October een eindo nemen. Naar aanleiding van het verzoek van het departement van Opper-Savoye, om zijn naam te mogen -veranderen in Ment Blane, ten eindo meer vreemdelingen te trekken en Engelsohen cn Amerikanen de aardrijkskundige les te ge- Yen, 'dat de Momt «Blane in Frankrijk ligt, maakt de Temps" de opmerking, dat er in Frankrijk een twintig, of dertigtal Landru's schijnen te zijn, die niet beklaagd worden van moord op een dozijn vrouwen, of zelfs maar op één, en die daarom vragen hun naam te mogen veranderen in Landry, een naam, dié a'Heen maar herinneringen wekt aan een no tarisklerk uit de stukken van Musset en aan een Minister wan Marine. Hot is, zegt de Temps'', voor dio brave menschen te hopen, dat geen Lan'dry hun de kool zal stoven om een beruchte misdaad te begaan- Do krijgsraad te Boedapest heeft twee van de moordenaars van Tisza ter dood veroordeeld, een tot vijftien jaar zware ker kerstraf en een tot drie maanden gevan- Een jonge vissolier uiö San-Sebasbiaan, Manuel Garmendia genaamd, heeft een for tuin geërfd van 20 millioen peseta's, die vol gens den huidigen koers gelijkstaan met 45 miilioen francs. Toen hij nog een knaap ja was, vertrok zijn moeder naar Amerika en lieb hem achter pnder de hoede van een haren zusters. Thans is zij overleden, hem dit groote fortuin nalatend. De eerste zorg van den nieuwbakken mil- lionnair was den groofcsten auto te koopen, dien hij kon vinden. lederen dag gaat fjjj1 daarmee naar de kade, waar hij zijn vroegere kameraden afwacht,, als zij van de visch- vangst terugkeeren. Hij neemt ze dan mee) in zijn auto naar de omstreken en gaat dan met hen aan den zwier. Een uit 140.000 boomstammen bestaand houtvlot, dat van Oseloe naair Amsterdam ge sleept werd, is in do monding van do Elbe uit elkaar geslagen. Vele der stammen zijn op de zandbanken der eilanden Scharkom en Non- werk geworpen, doch een groot naar zee afgedreven. TELEGRAMMEN, In de Hambuigsche haven. HAMBURG, 17 September. (V. D.) Do arbeidsverdeeling in de Hamburgsche haven, dio een punt van geschil met do arbeiders vormde, is Vrijdag door bespre king met vertegenwoordigers van den Rijks dagarbeidersraad geregeld geworden. De arbeid zou heden weder worden opgeno- De Pruisische Landsvergadering. BERLIJN, 17 Sept. (Wolff). De Pruisi sche Landsvergadering beraadslaagde he den over het voorstel van alle partijen, met uitzondering der onafhankelijken, om do provincie Opper-Silezië to beschermen tegen de Poolsche Excessen en geweldda den en or voor te zorgen, dat do volks stemming in Opper-Silezië overeenkomstig do bepalingen van bet vredesverdrag van Versailles en niet door terrorisme be ïnvloed, kan geschieden, en dat Opper-Si lezië niet zonder volksstemming door Polen aan Duitschland wordt ontrukt-. Het voor stel werd met algemeene 6temmen, behal ve dio dor onafhankelijken, aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van allo partijen, met uitzondering der on afhankelijken, om de staatsregeering te ver zoeken door bemidcblïng der Rijksregeering stappen te doen, opdat de bevolking van hot Saargebied niet in haar rechten wordt gekortwiekt. Ook dij voorstel word ten slotte met algemeene stemmen aangeno men. In Opper-Silczië. BRESLAU, 17 Sept. (Wolff). De avond bladen meldenDe Duitsche partijen en vakvereenigingen in Opper-Silezië hebben, met het oog op het feit-, dat alle tot dus verre genomen maatregelen tot herstel der orde zonder resultaat bleven, nogmaals 'n schrijven tot generaal Lerend gericht, dat in het kort de volgende eischën bevat: 1. Onmiddellijke demping van den op stand en herstel van rust en veiligheid; 2. de wettige overheid moet overal, waar zij werd verjaagd weer in haar functie wor den hersteld. 3. Niemand, die aan den j.I. opstand of aan dien van 1919 heeft deelgenomen, mag tot de politie behooren of een open baar ambt bekleeden4. de ontwapening moet streng worden doorgevoerd. Het re sultaat moet van tijd tot tijd worden ge publiceerd; 3. do grenzen moeten voor wapenmakelarij worden gesloten; gedurende den opstand gepleegd© misdrijven moeten worden bestraft. Russische oogst mislukt. KOPENHAGEN, 17 September. (V. D.) Do Bolsjewistische courant „Isve3fcya" meldt, dat de voeding van Sovjet-Rusland door mslukking van den oogst in gevaar ia geraakt. De buitengewone droogte heeft alle berekeningen doen falen. Het koren- gebied aan do Wolga hoeft veel geleden. In geheele districten is do oogst niet eena genoeg om te zaaien. Ook .de hooi-oogat is mislukt, zoodat do veestapel met' ver nietiging wordt bedreigd. LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. Het bestuur van do Vereeniging van Oudi-leorlingen van „M, S. G." hoeft op zijn telegram, aan H. M. do Koningin verzanden, con dankbetuiging ontvangen. Vercenigdo Vergadering van do beide Kamers op boden tot sluiting van do zitting der Stntcn-Genoraal. Do heer VAN VOORST TOT VOORST be kleedt den voorzittersstoel. Do VOORZITTER doet door den griffieT van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit van 14 September 1920 no. 52, waarbij de Minister van Binnenlandscho Zaken wordt gemachtigd heden te drie uren des namiddags ziek te begeven naar do vergadering van do Statan-Generaal, ton einde in oon vereonigdo vorgadering der beide Kamers de zitting in naam derNoningin to sluiten. De VOORZITTER bonoomt oon commissie, dio don Minister in hot gebouw zal ontvan gen en uitleiden, n.I. *do hoeren Van den Berg en Van Eiubden, loden deT Eerste Kamer en Rutgers, Van Beresteyn, Dressolhuys en De Wilde, leden der Twee do Kamer. Kort daarna treedt do Minister, voorafge gaan dooi- de loden der oommissie, de verga derzaal binnen. De heer RUYS DE BEERENBROUCK, Mi nister van Binnenlandsohe Zaken, plaatst zioh achter de Ministerstafel en houdt de gebrui kelijke rode- De Minister woTdt door de commissie uit geleid- Nadat, de commissie in do vergaderzaal ia teruggekeerd;, sluit de Voorzitter de Vereenig- de Vergadering- Prins August Wilhelm van Pruisen is op Wicringen op bezoek bij zijn broeder, den ex-kroonprins. Bij het Departement van Marino is bericht ontvangen, dat Hr. Ma. onderzee boot „K. 3", onder bevel van den luite- nanfr-ter-zeo 1ste klasse F. W. Coster, den 13den j.I. van Forol is vertrokken en den lödlen d.a.v. Sagres, de Z.-W. punt van Por tugal, is gepasseerd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan den heer G. J. Ravoo, commies bij do Provinciale griffio in Den Haag, eervol ont slag verleend in verband mot zijn benoeming tot hoofdcommies aan de Proviciale griffie van Gelderland. Naar wij vernemen zal H. M. de Ko ningin Dinsdag a. s. voor enkel© dagen in de Residentie komen. RECHTZAKEN AMSTERDAMSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft' be vestiging geëischfc van de vonnissen der Tjtrechtsche rechtbank waarbjj de gescheidéh vrouw B. v. cL G., te Nieuwkoop) waf ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf wegens net) verlaten, en haar vader I. v. d. G., al daar. tot S jaar wegens het dooden van een pasgeboren 'kind. i MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 18 Sept. Botermarkt. Prima fabrieksboter (controle) f 3.30. Prjjna bce- renboter f 3.40—3.55. Aangevoerd 4/3 7/8 105/8 en 9/16 vaten, wegende 2565 K.G. Han del goed. LEEUWARDEN ,17 Sept. Vee. Aange voerd 130 stieren, f325—950, 264 vette koeion f475770, per K.G. fl.SO—2.05; 720 melk- en kalfkoeïen f 500—350 75 pin ken f 260—39030 vette kalveren f 70—145 1203 graskalveren f 14027054 nuchtere kalveren f24—32 205 vette schapen f60 90; 301 weideschapen f40—68;'50 lamme ren f 30—40410 vette varkens f 180—380, per K.G. f 1.601.75; 208 magere varkens f 80ISO, per K.G f 1.451.60. 50 vette big gen 252 kleine biggen f 30—50. In gebruiks- voo was de handel vlug; in vetto koeien prijshoudend; in stieren eri graskalveren tamelijk vlot; in varkens stugger; in wol vee flauw. Eieren. Aanvoer 3COO lappen-, 15 a 17 c. Wekelijksch Beursoverzicht, Do Beurs is do laatst© 'dagen aan heftig© fluctuaties onderhevig en de koersen bewogen zich ten slotte in dalend©, richting. Een be paald© reden ia daarvoor niet aan te geven en men bemerkt alleen veel speculatie .ran be- roepshanldélaars. Zooala vanzelf spreekt weet men, zooals dit meestal bij een daling het geval is, velerlei dingen to vertollen, welke dan heel ernstig worden voorgesteld, doch die allen feitolijkon grondslag missen en veelal met eigenbelang in nauw verband staan. Een oorzaak wordt echter genoemd, dié ovenoons slechts een verondlarsteJling is, doch' er niet onwaarschijnlijk uitziet- Men beweert n.I., dat van Duïtscho zijd© den laatstcn tijd veel dollars zijn gekocht en daartoe enorme partijen marken in Holland zijn geplaatst, voornamelijk te Rotterdam, hetgeen tevens in verband wordt gebracht met de kortelings gesignaleerde uitbreiding "van do biljcttencirculatie bij onao buren. Een' speciaal exportartikel „mad© in Germany", Eendeéls zou hierdoor veel liquide kapitaal vastgoliegd zijn, terwijl anderdeels door het enorme bedrag aan marken, dat hier te land© wordt gehouden, de daling van fl-50 in be trekkelijk korten tijd een buitengewoon groot kapitaalsvorües heeft ten gevolge gehad1. Het H oil an (teak bezit aan marken is wel eens ge raamd op 5 milliard en beteekent bovenge noemde daling op dit bedrag 75 mililioen gul- doD I Bovendien is reeds eerfder het verschijn-, sol waargenomen, dat bij belangrijke, fluctu aties in marken de speculatie zich van dé effectenmarkt afwendt. De winstkans is in deze waarden" natuurlijk veel grootër in ver houding tot het aankoopbedrag dan bij effec ten, terwijl men do verldeskans gering acht en aanneemt, dat in het ergste geval, ook' thans wel do daling bij f3.zal ophouden, CULTUURWAARDEN zakten sterk in. De lagere notoeringen in suiker maken nogal in druk op het publiek, hetwelk vergeet en ge deeltelijk ook niet weet, dat deze prijzen oogst 1920 betreffen, welke door de ondernemingen middels de V. I. S. P. reeds lang i3 verkocht). Chincezen, etc- speculeeren thans nog in oogst 1920. terwijl do V. I. S. P. zich alleen bezig houdt met oogst 1921 en volgens haar laatste verklaring alleen biedingen van föO in over weging zal nemen. De eerste afdoeningen kunnen echter eerst const reeks November ver wacht worden. SOHEEPVAART lag mede zeer zwak. even als RUBBERS en TABAKKEN, welke even eens onder aanbod' zoowel reëel als in blanco hadden te 'lijden. Wat rubbers betreft ont stond hiervoor eenige reden, daar de prijs v-au het artikcfl zich thans onder f 1-per pond beweegt HANDELSVENNOOTSCHAPPEN, waaron der Corspama eveneens aangeboden. De eenige afdeoling welke zich goed kon handhaven was die der PETROLEUMWAARDEN. Wel waren ook hier do koersen ten slotte iets lager, doch! do af doeling kon zich niettemin uitstekend op prijs houden, waarmede in de eerste plaats natuurlijk KoninklijkeOlie bedoeld is, doéh! ook Gecons. Holl. Olie. AMERIKA gaf weinig verlaagde koereen te zien, dook was ook aldaar de markt minder aangenaam gesteld; ten gevolge van de daling der wisselkoersen. De handd was hier zeer gering en vonden alleen in obligaties flinke omzetten plaals- Geld op prolongatie aangeboden noteer do circa 4 pCt- Advertentiën. Den 3den October a.s. hopen onze geliefde Ouders IZAAK VEILBRIEF EN MARIA STRAATHOF, hun S5-)arige Ecütver- eenlging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van 3870a Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Leiden, 19 Sept. 1920. Prinsenstraat 10. Geboren: WILLY dochter van D. GAYKEMA. J. GAYKEMAv. D. Worm. Höpital Wallon, 17 Sept. '20. i en algemeene kennis geving. 3874a Heden overleed, in het Ger. Minnehuis, na een lang durig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader PIETER WALLAARD, in den ouderdom van 85 jaren. 10044 Uit aller naam Wed. P. WALLAARD- slngerling. Leiden, 17 Sept. 1920. Eenige Kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Broe der en Behmvdbroeder betui gen wij onzen hartclijken dank. Uit aller naam: Wed. Mr. H. F. M. KORT- MANNClakssens en Kinderen. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn hartelij- ken dank voor de zorgvuldige en correcte behandeling aan zijne vrouw bewezen, geduren de hare ziekten en overlijden in 't Academisch Ziekenhuis te Leiden. 1002ö Inzonderheid mijn oprechten dank aan Prof. VAN DER HOEVEN, Dr. MOUT, de Hoofdzuster en de Verpleeg sters. L. HELLENBERG. Katwijk-aan-Zee, 18-9-1920. Fabriek té Leiden, VRAAGT [voor spoedige indiensttreding éen bekwaam 9973 Schriftelijke sollicitatiën meö 'opgave van referentiën, aaui het Bur. v. d. Blad. onder Nou N.V. CAHEN's Kleedingmaat'l. HAARLEMMERSTRAAT vraagt voor spoedig Leerling Verkooper Leerling Verkoopster Aanmelding Haarlemmer straat 's avonds tnsschen 7 en 8 unr. 10001 Maatsch. v. JLevcnsvar- lekering vraagt een eolied en bekwaam op vast salaris en provisie, zonder goede referentiën on- noodig zich aan te melden. Brieven, met voll. inlichtingen aan het bur. v. d. blad onder No. 9998. AMSTERDMISCHE BEURS. (Naar de ofHcieelc prijsnoiesring van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. Engeland. Duitschlan Frankrijk. Zwitsoclaoi Oostenrijk. Zweden. Noorwegen Denemarkt België PJoieeriiig te: Amsterdam. 17 Sept. 18 Sept. "274 2122!j 5205 44.35 4415 22.524 18 Sept. 1030 STAATSL, N. VV 8 11000 1919.. 5 pCt N. W S 1 1000 1918.. 6 pCt, N. W., I.. 1 1000 1916... 4/ pOt. N. W'. f1000 1917..'., 4/ pa. O. Indiö 1000 S pet. Hong. *02-'10 Kr. 2000 ....4 pet. Ocstonr. Jnn.-Jull Kr. 2000 4 po. ^ortug. Tab.sl. fr. 500 4 1/2 pet. Busl, Gocous, lSflO G.R. 623 4 pot. Vorige L.K. H.K. 93% 934 es '87% S 86 87% 60% 864 92/5 9255 5% 6 4 70 704 7075 94 94 r. Eusl.1889/90 Hods G.b. 825 4 pet. Rus!. 6o En. 1894 G Jt. 625 3 pet. Gr. Russ. Spoorw. G Jt. 625 3 po. Mexico 1-1 Serie doll. 1000 5 pet. Mexico 1899 5 pet. Brazilië funding 1898 ....5 pet. Brasilia 18S9 4 pet. Brazilië lunding 1914 ....5 pot, BANKEN. Aansl. Bank Aand Koloniale Bank Aand Ned.-Ind. Hand.b. Aand. 1000 Nedorl. Bank Cert. v« Aand,.., Ncd. Handel MIJ. Aand Rottcrd. Bankvg. Aand... INDUSTRIE. „Ineallnde" Ollelb, oude Aand, ld. Nlouwo Aand. Workspoor Aand Nod. Gist Spirit.fab', Aand,.. Philips Gloeilampen Aand .Vercon, Bliktabrieken Aand,.., Vereen, Holl. Slg.Iab. Aand, Wo3ter Suikerraülnnderi] Aand. Am. Oar, Foundry Oort. G. 'A'..., Am. Hide, Leather Oert. Pr, A'. Am. Smelt, and ref. Oert, Ananconda Ooppor Oert. Aand. Oentral Leather Gew, Aand... Btudebckcr Oert, Gew. Aand... United Cigar Oert. Corp. Aand. United St, Stee!, Oert, Gew," A. 9744 1434 1194 8304 HOJJS 139ÏK - 63% - CULTUREN. V.K. L.K H.K. Cult. HU. dtr Vorstenl. Aand. 3634 3584 363 Cult. MU. (LVorstcnl.Wlnstbow. 4074 405 Handelsvg. Amsterdam Aand.„ 8474 838 652 Java Cult. MU. 6S0 €85 699 MIJNEN, „Aequator" Aand, 140 65 64 Slngkep Tin Aand 2714 2714 Pittsburgh Coal Cow, Aand,.. 85 83 834 Swansea Oert. v: Aand 27 274 PETROLEUM. Dordtaebe Potrol. Qow. Aond.„ 775 775 782 Qecons. Holl. Potrol. Cert. A. 3354 313 382 KonJnkl. Petroleum f 1000 841 835 64375 Konlnkl. Petrol. Ondora. 100 843 839 Konlnkl. Petrol. Oert. v. A, 100 838 845 Moeara Enlm Aand 1100 „Orion" Aand. L 2000. 864 81 83 Stedua Romana 1254 RUBBER, 'Amsterdam Rubber Aand, 2264 228 230 Dell Batavia Rubber Aand,.... 1854 1854 - Ncderl. Rubber MU, Aand 180 Oost-Java Rubber Aand, 8S94 395 3984 Intoro. Rubber Cort. y. Aand,.. 174 "4 SCHEEPVAART, Holl. Am, Lijn Aand........... 895 393 f», Qem. Eig. ld, Aand.. 360 383 3844 Java China Japan Aand, 287 - -U- Eon. Holl. Lloyd Kon. Ncd. Stoomb. MIJ. Aand. Kon. klkelvaort Aand Ncd. Scheepvaart Unio Aand..- Rotterd. Lloyd Aand- Stoomv. MU. Nederland Aand. Int. Mero. Marino Gew. Aand... Int. Mero. Marina Prei. Aand„. TABAK, Amsterd. Dell Cy- Arendsburg Aand Bcsoekl Tabak Aand...... Doll Batavia Aand... DoU Maatschappij Aand,.....^ Mednn Tabak Aand, Rotterd. Dell Aand Senembah Ta Dak Aand, THEE. Bodjong Teroog Aani Bnnjoowangl Theo Aand,......j Amst. Ballast MIJ Aand, Houthandel AHIub Gow, Aand, Houthandel Pont Gow, Aand. Maxwell L, O. Oert. y. Aand... Maxwell L. Q, Cert. Ine, B. Dell Spoor Aand Holl. Spoor Aand..'.VA.'. 614 MIJ, tot Expl, Staatssp, A. L.K HX 1634 240 - 163 288 32% 334 Ifed. Ind. Spoor Aand. Eoaat. Rway. Cert, t. Aand. Zald-Ital. Spoor t pet. Moskow K. Wor41/2 pet. Mosk. Wind. Rybinsk 1830 4 pet. BJasan Uralsk 4 pet. Wladlkawkas 1912 ....41/2 pet. Wladlkawkas 1885 4 pet. Wladlkawkas 1898 4 pet. Znldoostspoor 1893 4 pet. Atoh. Top. Santé Fé Oert, GA.. Denver Cert. V. Aand Erieo Gew. Aand Illinois Central Oert. V. Aand.,. las City Southern Cort. A. sas Olty South. Cert. Pr, A Missouri K, Texas Cert, v. A. M18S.K.& Tex. Cert. 4 pe. Ie Hyp. MlsaKA Tex. Cert. 4 pc. 2a Hyp. Oregon Colli lo H. Goud..6pet. Southern Paclllo Cert. Gow. A. South. Rway Oy. Orig, Qw. A. Southorn Rway Cy. Cert. ,Y. A, Union Paoltlo Oert, V, Cow, A, Qr, Trunk Rway Cert. Gow, A, Gr, Trunk Rw, Cert, 8 Prol, A, TRAMWEGEN, Madoera Stoomtram Aand,.... Madoera Stoomtram Pref Aand. Semorang Joana St.tram A.. Sonmrang* Cbcribon St.tram A, V.K. LK, B.K, Prolongatie. S -

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3