Met aangenaamheid denken wij aan, dezen tijd terug. Behalve dit denken Uw oud- leerlingen met het grootste genoegen terug nan den tijd, dat U als voorzitter der Kna- penverceniging ons in een dezer lokalen des Zondags zoo aangenaam bezig wist te hou den. Kortom, het is, zooals ik reeds op merkte, te veel om op dezo plaats en bij deze gelegenheid to memoreeren. Gij kunt U echter verzekerd houden, hooggeachte Jubilaris, dat gij door Uw aangenaam, humaan optreden niet hot minst in do school, een vriendenschaar hebt verworven, die zeer groot is. Ook heeft hiertoe medegewerkt Uw gastvrijheid want nooit heeft iemand tevergeefs aangeklopt bij meester Holtrust. Deze gedachte bleef bij Uw oud-leerlingen levendig. Toon dan ook de heer Ario Haas noot zijn voornemen bekend maakte om 'dezen dag voor U niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, hebben wij ons spontaan bij hem aangesloten. Bij de uitvoering van dit plan hebben wij weder mogen aanschouwen do warme vriendschap die men U algemeen toedraagt. Behalve dat wij U huldigen, zijn wij tevens in de gelegenheid gesteld U een stoffelijk blijk van waardeering en hoog achting aan te bieden. Op mij rust de vér- eerende en aangename taak U dit couvert to mogen overhandigen. Hot is onze wensch en bede, dat do Heere ;U, Uwe gade en Uwe kinderen nog een lang en gelukkig leven moge schenken en U bij hot klimmen Uwer jaren lust, moed en kracht verleen er om rustig voort te blijven arbeiden Dr. A. J. van Walsem sprak namens het fcomité, dat uit de ingezetenen 'was opge richt, en bood den jubilaris eveneons een couvert aan. De heer Van den Akker sprak namens de hoofden der scholen over het .Verleden, het heden en de toekomst. Verder voorden nog kortelings het woord 'do heeren J. H. de Waal Malefijt, burge meester der gemeente Katwijk, en D. Ouwe hand Azn. Op alle toespraken volgde een algemeen applaus. Hierna verkreeg de jubilaris het woord, 'dio zijn hartelijken dank betuigde voor deze hulde en voor de waardeerende woorden, tot hem gesproken. Hierom werden de aanwezigen in de gele genheid gesteld om den jubilaris te compli- inenteeren, waarna de thee werd rondge diend. Des avonds werd in do Gereformeerde Kerk een fe est verg ad er i n g gehouden, waarbij da. Impeta als voorzitter van het Bch ooi bestuur een bezielende feestrede hield. Spr. zou niet de geschiedenis der school in herinnering brengen, doch bepaalde zijn aandachtig gehoorde Christ, school en de doop, de Christ, school en het huisgezin, de Christ, school en de onderwijzer en de Ohrist school en de natie. Spr. werd met zeer veel aandacht aange hoord. Nadat nog enkele afgevaardigden het woord hadden gevoerd dankte de jubi laris zichtbaar ontróerd voor de hem bewe zen eer. Tot laat in den avond bleef men in "de consistorie-kamer in feestelijke stemming bijeen. KOUDEKERK. - Bedankt ïs voor 'nee oeiViep naar Ja Gerèf. Kerk' alhier door ~ds. 'N- G. Kerssïes, fca Wezep. LISSE. Ter eere van den verjaardag, S'ata H. M. de Koningin, wad er gisteravond muziek in het Vierkant. De 20-jarige J. Lang behoorde ook onder het publiek en fetond te leunen op zijn rijwiel, toen de 18- jarigc J. Warmerdam onverhoeds een schop tegen het rijwiel gaf, en hem een klap in let gelaat gaf, waarop L. kwam te vallen. Hierop trok Wt een mes en gaf L". een steek in den rug. Onmiddellijk vervoerd naar dr. Blok, constateerde deze, da t de Jong. geraakt .was, Per brancard werd L. naar zijn wening .vervoerd en moesten hem de laatste iï. H. Sacramenten toegediend worden. W. is in hechtenis^ gezet, en ontkent alle schuld, doch vier getuigen hebben hem den steek toe zien brengen. Dit muisje zal- voor hem nög wel een Kaartje hebben. 1 De muziekvereeniging „Eensgezind", behaalde gisteren te Alphen een zilveren medaille, en een prijs van 25 gld. r KIEUW-VENNEP. Dinsdag heeft N.- [Vennep op waardige wijze den verjaardag yan H. M. de Koningin gevierd.- Het weder liet zich den geheelen dag wel dreigend aanzien, doch heeft zich vrij goed gehouden. De waarnemend burgemeester, de heer Borsfc, flio met wethouder Knaap en den gemeente secretaris op: het feestterrein tegenwoordig was, opende het feest met een toepasselijk woord. Daarna begon er leven te kompn in de brouwerij en werd met de afwerking van het met zorg samengesteld programma een aan- yang gemaakt. Ongeveer 600 kinderen van de openbare i.v en do vier bijzondere scholen maakten meb de muziek voorop een optocht door het dorp en verhoogden met hun oranjesjer- pon en vlaggendoek niet- weinig do gallig heid. Daarna werden volks- en kinderspelen gehouden, waarvoor bijzonder vee; animo was. Het ringrijden voor paren viel zeer in den smaak, terwijl ook naar hartelust werd genoten van liet ringrjjden voor wielrijders. Aan de noodige ververschingstenten ont brak heb- natuurlijk ook niet. De directeur van een rondreizend paardenspel haiT ver gunning gevraagd het feest met zijn voor stellingen te mogen opluisteren, doch de permissie werd niet gegeven, omdat de feest commissie zelf niet op de aanwezigheid ge steld was. Er heerschte den geheelen dag een pret tige stemming en 31 Augustus was te Nienw- Vennep voor velen, groot en klein, een aangename dag. De feestcommissie kan dan ook meb dankbaarheid terugzien op haar ijverige pogingen om het feest zoo goed mogelijk te doen slagen. N OORD WIJK-AAN-ZEE. Gistero;n hebben wij hier feest gevierd, Ier gele genheid van den verjaardag der Koningin Was or in geen zes jaar hier feest ge weest, thans meende men dit wel te moe ten doen. Benige weken geleden kwamen ter be spreking hiervoor verschillende personen bijeen, waar een commissie werd gevormd en gezien den korten tijd van voorberei ding heeft deze commissie, bestaande uit de heeren Nic. Barnhoorn, L. v. Beveren, M. v. d. Broek, A. v. d. Berg, L. van Duin H. Hock, P. Haak, C. den Hollander, Meiners, J. Plug Jz., J. v. liooren en van Wijk, hard moeten werken. Reeds .vroeg werd men feestelijk ge stemd door al de vlaggen en om tien uur maakte men met de schoolkinderen een muzikale wandeling door het dorp, waar na dezen tamelijk nat geregend op de ver schillende scholen werden getrakteerd. Des middags ringiijderij in de Hoofd straat. De rijtuigen moesten opgesteld staan op den Noord-Boulevard, waar dc jury, bestaande uit de dames mevr. Van Panhuys, mevr. Hermanides en mevr. Punt, de prijzen voor de versieringen toe wezen. De uitslag was als volgt: le prijs A. J. Schild en mej. Schild2e pr. W. v. d. Mculen en L. Haasnoot; 3e pr. H. Plug Pz. en M. Waasdorp; 4e pr. J. P. Vink J. Vink; 5e pr. M. van Wijk; 6e pr. "V. Ph. Bram en C. Zandbergen7e pr. 1». v. Holzt en J. van Rijn en 8c prijs W. Balkenende en C. Kloos. Hierna begon het ringrijden, wat blijk baar erg in den smaak viel van het pu bliek. De Hoofdstraat was vol belangstel lende. Voor het ringsteken verwierven prijzen; le pr. P. v. d. Deil met mej. Coba Cor- dal; 2e pr. D. v. Duin met Hester Waas dorp 3e pr. D. Barnhoorn, A. Bamhoorn- Hoek4e pr. W. Passchier met AI. den Duik; 5e pr. D. Wassenaar met N. Bat- kenende; 6e pr. J. P. Vink met J. Pink; 7e pr-: L. y. cl. Holst met S. van Rijn; 8e pr. J. v. d. Deil met G. Cordol; 9e pr. W. O. Balkenende met 0. Kloos en 10e prijs M. Broekhuizen met O. van Duin. Na afloop hiervan werden bij „De Poor- star" de prijzen aan de winnaars uitge reikt. De heer Hoek wenschte allen geluk, en overhandigde de voorwerpen, 's Avonds te acht uren werd begonnen met een mu zikale wandeling door het dorpdeze bracht heel wat menschen op de been, en toen ging het naar den Noord-Boulevard, waar 's morgens inderhaast nog een mu ziektent was geplaatst. Daar, op den Boulevard, was het gezellig druk, maar zoodra begon het vuurwerk, of alles trok naar het. strand. Jammer, dat een flinke regenbui noodzaakte ,dat ieder een schuilplaats zocht in badstoelen of tentjes. Na het vuurwerk speelde het muziek korps nog eenige liederen en maakte men nog eens een wandeling, waarvoor .veel liefhebbers en deelnemers waren. Een woord van dank past nogmaals aan de commissie cn aan „De Echo der Dui nen" voor de wijze waarop is feest ge vierd kunnen worden. Gisteren ontstond een brandje in het „Casino" .hetwelk gelukkig in het begin werd gebluscht. K1JNJSBURG. De loting voor de na tionale militie zal in deze gemeente plaats hebben op 27 September a.s. Aan Gebrs. Van Boven, aannemers Rotterdam, is gegund de aanvulling en ophooging van de terreinen rondom de nieuw gebouwde gemeentewoningen, voor den som van f 3200. Ter eere van den verjaardag va» H.M. de Koningin werd liter heden feest gevierd. Van torens en de mseste wonin gen woei de driekleur, terwijl den ge- .lieelen dag veel menschen op de been' waren. Het minder gunstige weer had ae animo om bijzonder veel werk te maken van versieringen wel verminderd. Dq kinderspelen in den morgen konden, on danks enkele regenbuien, geregeld voort gang hebben, en werd daarvan ook gre tig gebruik gemaakt door de jeugd. Ook aan den optocht yan versierde tilburys, wagens, fietsen, en kinderwagens, namen vele personen deel, terwijl velo belangstel lenden den stoet volgden, waarbij de mu ziek zich enkele malen deed liooren. Aan hen, dio hun wagens het mooist versierd hadden werden prijzen toegekend. Des namiddags was er ringrijderij voor tilburys, en voor mannen op het losse paard, waarvoor eveneens prijzen waren beschikbaar gesteld. Des avonds maakte de muziek een ommegang door het dorp, waarbij de feeststemming er wat inkwam. Verschillende inwoners hadden'aan hun wening illuminatie aangebracht, terwijl" ook aan den Vliet lampions waren opge hangen. De hevige slagregens doofden echter de lampions en ook de illuminatie kwam niet best tot haar recht, wat wel jammer was voor de gedane moeite. De avond werd besloten met een mooi vuurwerk in den tuin van dr. H. G. Jon ker, waarbij het weer gelukkig zijn mede werking verleende. Hierna keerde weer spoedig de rust in het dorp terug. BASSENHE1M. De Raad vergadert Vrijdagavond om zeven uren. Het hoofd der school met den Bijbel de heer Vercouteren, heeft Dinsdag, in den namiddagschooliijd afscheid genomen van leerlingen en personeel, om als hoofd der Alulc-scliool op te treden. Den kinderen was een feestje bereid. VOORSCHOTEN. Omstreeks halfzeven heeft gisteravond aan het Vroomenpark een ernstig ongeluk plaats gehad De vier jarige L. stapte op een treeplank van een tramrijtuig bij de haltetoen de tram daar op in beweging kwam, viel do kleine er af en gingen de wielen van do wagens over de beenen. Een tramreiziger, R. v. L., heeft nog getracht de kleino te helpen door met een zakdoek een gedeelte af te binden en heeft tevens het kind vervoerd naar dr. D. v. Tw., to A'oorscboten, (So do eerste ge neeskundige hulp verleende en overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Ledden noodig oordeelde. Hedenavond te acht uren vergadert de Raad. Tijdens de volksspelen deed zich een ongeval voor bij het „naar den trein gaan" voor jongens. Men had onder meer opge steld een zeer gevaarlijk 6chot, hetgeen, terwijl de jongens hun handen niet vrij had den, moest worden gepasseerd. Een der jongens, W v. N., kwam in die mate te val len, dat zijn arm werd beleedigd. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Terwijl de koetsier H. de G. zich gis teravond met een rijtuig onder de afoluit- boomen van den spoorwegovergang bevond liet men deze zakken en verwondde hier door zijn hoofd. Zou het niet raadzaam zijn iemand de af- sluitboomen te doen bedienen, die wèl het onderscheid weet tusschen een rijtuig met bestuurder en paard en niets? Bij dén voorzitter van de Yereeniging „Rijndijk Yooruit", de heer C. Werkhoven, vervoegde zich dezer dagen con deputatie van jongelieden met het verzoek om steun te verkenen en medewerking, tot het ver krijgen van een voetbalterrein aan den Rijndijk. De zaak is onderhanden genomen. Getooid met vlaggen en Oranje trok ken, omstreeks halftien, de kinderen der scholen van af het Burgemeester-Ycrnède- park naar de kom der gemeente mot bege leiding van het harmoniegezelschap „Ben- venuto", dir. de heer G. Verhey, van Lei den. Hoewel niet zoo talrijk als andere ja ren, werden tooh nog versierde boogen of wagens in den stoet meegevoerd, oa. de na bootsing van een zwaan. Yervolgens werden deze onthaald en werden zij onthaald met toeren van een goochelaar. Do kinderen van de bewaarschool van mej. v. Kalkeren en Proos werden ditmaal niet vergeten met do traktatie en zoowel vóór als na dit feit waren de toepasselijke liederen ook niet van de lucht; zij hebben de grooten vèr overtroffen wat betreft het zingen. Des namiddags waren ir volksspelen en was plotseling, midden in den nacht nog wel, op den lumineuzen inval gekomen, dat het doodeenvoudig een horlogemaker was, en dat zijn geregelde bezoeken het opwinden dor klok ken tot doel had'. En, meenende bijzonder slim te zijn, ging zij den volgenden ochtend al vroeg bij haar huurvrouw en zéi ze, zoo langs haar neus weg: ,,Ik kom eigenlijk eons informeren hoe laat hc; precies is, want mijn klokken gaan zoo ongelijk. Kunt u geen goeden horlogemaker recommandeeren?"- Dus ook al geen horlogemaker! Fxeulo Reckets, ,dio op den hoek woonde en don meneer dus bijna altijd zag aankomen, bedacht opeens of hel ook soms oen catechi seermeester kon zijn. Zij belegde er een namid dag tca-ljo voor, natuurlijk -zonder tante Coba, maar haar veronderstelling, hoo ingenieus, ook volgens haar eigen mecning, werd algemeen ver- J worpen. Ten eerste was tante Coba voldoende onder- log'l om geen godsdienstige voorlichting van een catechiseermeester noodig te hebben, en dan ookdominee Aalbers kwam zoo geregeld bij baar, dat zij h'eusch geen geestelijke twaalf minuten-kuur van een. ondergeschikten dienaar des Heeren behoefde te ondergaan. Er waren ar. ook.,die leobjkc dingen in- je fa» Slkrtt' weten: oud mal 's avonds was er concert van „Bénvenuto" Zonder een enkele wanklank is deze dag voorbij gegaan en heeft, de Koningin-Wil- helmina-Vereeniging la'cn zien wat. zij ver mag. De prijswinners voor ringrijden met paard en tilbury waren: 1. M. Valk en mej. K. Mulder, 2. A. Rodenburg en mej. O. Rietkerk, 3. C. van Kassei en mej. AI. Duy- nisveld, 4. P. v. Vliet en mej. N Visser, 5. W. Koot en mej. v. Geer. Ringrijderij per rijwiel1. P. J. v. d. Peet, 2. N. v. d. Werf, 3 J. v. Egmond, 4. N. Segaar, 5. mej. Oremus, 6. S. de Groot, 7. J. v. Os. Troostprijs J. v. Vliet. Naar den trein gaan voor Jongens1 P. v. d. Peet, 2. W. Jansen Zzn., 3. H. Hoger- vorst-, 4. Jac. v. d. Ham, 5. D. Versloot, 6. W. Jansen Ezn., 7. D. Kuneken, 8 P. v. d. Kooy. Troostprijzen W. Noord, A. Mols. Naar don trein gaan voor Meisjes: 1. M. Visser, 2. A. Piron, 3. M. verduin, 4. M. de Graaf, 5. J. v Kuik, 6. T. de Groot, 7. M. Riethoven, 8. A. do Vos. Schietwedstrijd: vrije baan, 1. C. v. Giesen, 2. G. IJperlaan, 3. G. Knjjnenburg, 4. R. v. Mulligen, 5. A. P Schram do Jong. Personeelo baan1. Chr. Eggink, 2. A. v. d. Zwet, 3. L. J. Los, 4. D. Limburg. Rozcnbaan1. G v. Bemmel, 2. J. Luy- nenbui'g, 3.- R. C. Eggink, 4. E. v. Wensen, 5. R. v. Mulligen, G. H. Viveen. WARMOND. Al dreigde het enkele malen, er was eenmaal goecl weer besteld, en een regendag zou een mal figuur gela gen hebben, alzoo nog bevredigend weer voor de Oranjefeesten der kinderen. Kinderen, met vlag en sjerp getooid, een geregelde muziekbegeleiding van „De Harmonie", langs stofvrije straten en be- vlagde huizen, was het beeld van den voorrnidclag-feestelijken omgang. Voor het landhuis van den heer Me;l- dens werd „de draai" genomen terug naar het dorp, waar de burgemeester van het Raadhuisbordes de feestende kim deren toesprak. Toen een onthaal van de kinderen in de scholen, waarvoor door „De Econoom'5 een 500-tal verpakte koe ken beschikbaar gesteld werden, die een veilige bergplaats vonden in een even-> groot aantal kindermagen. In 'den na middag werden de volgende standen uit gevoerd waarvan de prijswinn enden hier volgen. Voor meisjes, houtjesrapen 6—7 jaar: 1. Gor. Versluijs, 2de, Nelly Rutgers, 3. Mina v. öeggelen, 4de, Mario v. Leeuwen. Knikker op een bord 8—9 jaar: 1 Nel Moerkerk, 2e Truus v. Beek, 3e Cato v. Leeuwen, 4e Coba Zwetsloot. Paardjespolen met hindernissen 10—11 jaar: 7. Mina Koppers, 2e Milca v. Leeu wen. 3. Marie v. Leeuwen, 4. M'arle v. öeggelcp. Jongens, 6—7 jaar. Turfrapen. 1. Ger- rit ter Beek, 2e. Dorus Heemskerk, 3. Bertus v. Leeuwen, 4, Willem Pluygers. Zakloopen 8—9 jaar. l. Piet i'reenen, 2e Piet Schoneveld, 3. Klaas Ravensber- gen, 4. Berend ter Beek. Hardloopen met hindernissen 10—11 jaar 1. Koos Weijers, 2. Willem Nlekerk. 3. Paul Meerburg. 4. Gerard Beugelsdijk'.;' Ten slotte was voor de hier verblijven de Oostenrijksche en Duitsehe kinderen nog een spelletje „Ezelsprikken" te doen, waarbij de prijzen gewonnen werden doof L. Rüde en E. G. Zehendner. Bij de prijsuitdeeling hield de voorzit ter van de feestcommissie een korte toe spraak, waarbij hij nog hartelijk dank bracht voor de gulle gift door „De Eco noom" geschonken, waarna het publiek zich verplaatste naar het terrein van ver makelijkheden, op de Baanwaar te acht. uren. door „De Harmonie' nog een goed 'uitgevoerd programma werd gegeven, wat bedrijvigheid en feestvreugde kolosaal be vorderde. Vandaag worden de volksfeesten gegeven. Burgerlijke Stane! v Leiden GEBOREN: Wilhelmina Theodora, D. van H. A. van Mierlo én A. Koevo'et. iW.illyj Hetdrika, D. van F. Pijn naken en G. Béif. Henri Frangois Leo, Z. van H. B. Wy- tenburg en H. M. Damave. Adrians, D. van J. de Horn en C. Zaal. Jcsephma Elisabeth, D. van J. B. de Minjer en C. M. La mens. Jacoba, D. van C. du Prie en A. M-. van Dommelen. Pieter Theodorus Constantinus, Z. van C. van Loenen én A. C. Neve. Simon, Z. van T. van As én E. Lama». Maria Catlririna, Dl van P. H. van Egmond en M. C. Hanno. Carolina Maria, D. van M. Teljeur en A. P. van Wijk. Jacobus, Z. van C. Freeké en C. C. W. Petit. Johannes Hendrik, Z. van W- Eónarius en 'AL Arnoldu?. Andries gaat bovenalen de meneer had beslist iets viefsmot oen keurig opgedraaid kneveltje, iets aardigs! In hoeverre tante Coba leed onder al die ver onderstellingen en gissingen, welke soms in min of meer bedekte toespelingen overgingen, weet ik niet. Toen ik Lochem en het kringetje van familie en.... buurtjes verliet, was ik nog even wijs en wist ik evenmin als de anderen wie en wat de meneer van tante Coba was. Ik was al een heelen tijd terug in Indië en weer begonnen de Hollandsche "indrukken le verwagen, toen Reina mij uit Lochem het plot selinge afsterven van het lieve mensclijc be richtte: ,,'t Is een heel gemis voor ons", schroef ze, „en .wij zijn er allemaal erg verdrietig over, te meer, omdat haar laatste weken zoo tragisch waren. Je herinnert je die malle historie van haar geheimzïnnigen meneer? Iedereen had het er over en zij schijnt er, vooral door de buurdames meer over gehoond te zijn dan wij vermoedden. Zoowat een maand vóór haar dood kroeg zij influenza en sedert was zij vervall.cn in een soort van ijlende koortstoesland.op •'t Mndschc af. Zij was heelemaal in do war, sprak voortdurend half luid en had het telkens over haar onbekenden bezoeker. „Er is toch heusch' "geon kwaad bij", zei ze dan, „maar ik Pijnier Pleun, Z. van D. v. Schoondenvoc-rJ den Betemer en C. de Jaeger. Arie, 7- van H. van As en G. de Jong. Jolianna Maria D. van J. B. Sloos en M. Redy Jacobus Dirk, Z. van J. Kulder 011 P. van Rorjen. Ida Maria Wilhelmina, D. v' J- P. Stikkelman en A. H. A." Beurzo. Theodorus Johannes, Z. van J. P. v. d. Holgj (tn A. M. Hoogevéén. Geertje, D. van F.. v.. d. Waals en G. Veklhuyasn. Gerar- dua' Johannes, Z. van J. van Kempen eu NE. -A. v. d. Oud en hove. 'Nelia Maria, D. van G. Vlasblom en R. van Djjk. Jacobus Je- hannes Z. van J. Befcgen en C. van Weer- lee. Arend Willem Hendrik, Z. van A. W, H. Teeuwen en C. van Weeren. Niniche, D. van J. G. Bruijnsteen en C. M. E. Vonk. Pieter, Z. van C. Kefc en AI. vail Tol. Cc-imelia lansje, D. van J. 0., Rosdorff en M. J. de Ruiter» David, Z. van II. Blans- jaar en J. Mieremet. Jacoba! Elisabeth; van J. Fles en B. Segaar. Elia9 Abrai ham Thomas, Z- van J. Vermond "en E. Ml Ncuteboom. Abraham, Z, van J. Pie'anen en J. v. d. Ouweelen. Michiel, Z. van M. Ovcrdijk en E. v. Steenbergen. Reina Cornelia, D. van H. A. Elkerboufc en R. 0. 1)9 Lang, Johannes, Z. van J. .Luik en J. M. Schouten. Willemyntje, D. van J. Spaargaren en C. Griekspcor. Maria Theo dora Servatia, D. van J. van Leyden en J. Hocgervorst. Elisabeth, D. van H. Einlc en A. Labryère. Catharina Grietje, B1. van J. van Meteren en C» Drgef. GEHUWD: A. Waasdorp jm. en J. W. Har- kuik jd. G. van Weerlco jm. en H. M. Frie» soma jd. J. A. Hoogevccu jm. en E. J. Slie- xings jd. J. J. do Haas jm. cn J. S. Vorri jd. J. Buurman jm. en W. Borger jd. H. Vis» ser jm. on A. W. de Bolster jd. A. van Vuu- ron jm. cn G. Boor jd. H. Brouwer jm. en J. v. d. Horst jd. D. Keoroweer jm. en 'A'. A. E. v. Oijon jd. J. Bijlevold W. en N, Touw W. J. Pijunakcn jm. en M. Labor des jd. OVERLEDEN: Abraham van don B^rg Z. 2 w. Hendrik Broers Z. 7 w. Theresia WinkeJhuïjzcn ongeh. vr. 37 j. Adriaan Kop- pier M. 76 j. Reina Cornelia Elfcerbout geb. de Lang V. 27 j. Levenloos geb. kind van T. van Hoorn en J. W. Leijscn. Anlhonie Ver-' straaten W. 01 j. Pieter Kot Z. 4 u. Cor nelia Roodonburg wed. L. J. Engels 75 j. Levenloos gob. kind van J. Ph. Janssen eu M. Wetselaar. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De vacantie der gemeente-ambtenaren. Velo gomcentc-ajmhlcnai'on zullen dezer da gen wol zichzelf afgevraagd-hebben: Hoe heb ik hot nu? Dc Raad geeft vier dagen extra Tacan- tio ou toch krijgen wij zo niet en do werklieden wel. Zelfs do hufpHerken, dio zes dagen bet- ben, krijgen nog -met eens het minimum van tien dagen, waarop' zij, volgens do lezing van den burgemeester,' recht hebben gekregen, ol zijn dezo menschen geen ambtenaren, ook al zijn zij 25 jaar en ouder? ,En hierbij dan nog gevoegd de .verklaring van den brugemoester, dat er zooveel haast bij de indiening was, om dat de menschep,,nog dit jaar er van moesten kunnen profilcoreu. D-'t maakt' den locstand voor ons'geheel onbegrijpelijk. Het voorstel-Dubboldcman wordt niet uitge voerd. Volgt de stad Leiden het voorbeeld van een zekere negorij, ergens op dc Veluwo, waar eon Raadsbesluit ook niet werd uitgevoerd door Zijne Edelachtbare? Zelfs een onpartijdig, neu traal man als de Raajtsc/verzichtschrijver van het „L. D." vraagt zich af of het nu geheel onmogelijk is den ambtenaren vier dagen meer te jfeven (welke vrije dagep tooh in de meeste govallen moeten worden ingohaald, want het werk blijft liggen tot men terugkomt!) Mis schien zijn wij echter alweer hot slachtoffer van het heroèmdo Leidsóhe formalisme?. Met een paar dagc-n vacantie méér waren Le^ trokkci.cn beter geholpen. EEN AMBTENAAR. SCHEEPSTIJDINGEN. KON .PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN 28 Aug. v. Sydney n. Jav 8TV. MIJ. OCEAAM. PYRRHUS, 29 Aug. tc Londen. TANTALUS 27 Aug. v. Padang. THESEUS, 30 Aug. tc Grcveseikr. VRAGENRUBRiEK. Abound, te L. Hol eerste dqor U gevraagd, adres is: A. van Klaveren. 2de-Jan-Steenstraal 39, Amsterdam; het tweede is ons niet bekend- zog het ze niot; zij hebben er niet mee noodig. 't Is mijn geheimEn als er, wanneer M con van alten bij haar waren, gescheld werd. •koek zij onrustig en zei zij: „Als die meneer is, moet je hem maar wegsturen", Tot den laai* sten dag toe hatl tante Coba het er over. Kort vóór haar sterven, had zij nog ecu bei der oogenblik en zei ze heel duidelijk: ..Niemand mag 111e ineer een zoen geven vóór hij er ge- woest is."- En wat denk je nu, dat dc oplosik: is van het raadsel? Tante Coba had, gelijk v«' oude dames, last van haargroei op lippen en kin; toen zij nog go9d ter bcéu was, ging ri zelf ,ccn paar keer per week nre-c.Zutphen, naaf' goh harbier om zich to laten schoren, maal toen zij niet meer loopen kou, kwam hij bij haaf Toen wij dit, na haar dood, van Trinet® hoorden, begrepen wij opeens waarom er da'gen, waren, dat zij ons niet wildo ontvangen; wilde niet, dal wij haar kusten op haar stopP^5 veldje, als 't weer zóó erg was, dat zij do hölp van haar meneer noodig had. Daarom wild® zij jou, op den dag van jo aankomst, niet zie* weet je nog?" V' Arrae ziel, dat was nu haar geheim! En zelfs dat gunden do menschen in k|lD onbescheiden nieuwsgierigheid haar met een*- Kassian! zooals wij in Indië zeggen. 0 1 mevrouw Jansen, haar buurlje links, is tot ziek worden toe over het geval geïntrigeerd en zal zeker geen middel onbeproefd hebben gelalen om er achter te komen wie do meneer is en ,wat hij, precies twaalf minuten lang, bij tante Coba uitvoert, maar het is haar niot mogen gelukken er achter te komen. Trinekc, die an ders nog wel van een babbeltje houdt, is er over in alle keukens en misschien nog wel in do meeste salons geïnterviewd, maar zij laat niets los en zeel enkel maar: ,,Ik weet hel niet." •Wij waren nu buiten en liepen „op een klomp je", zooals zij in Transvaal zeggen; hel gesprek weid dus algemeen en tante Coba's meneer raakte op den achtergrond; even kwam hij nog te voorschijn, toen ik een oogenblik met oom alleen liep, en hij sohortsend vroeg: „Reina heeft je zeker wel op de hoogte gebracht van tante Coba's mysterieuze bezoeken; dat vindon do Lochemsche dames toch zoo interessant. Zij hebben hem al versleten voor een inbreker, een hypnotiseur, een ziener, zooals Lobé in Den Haag; maar elke veronderstelling komt falikant uil i,Wat denkt u zelf/ oom?"- „Ja, ik weet het niet. Ik heb' al eens gedacht of hot ook een employé van een kassierskan toor kan zijn ruib Zutphen of zoo, maar, die zou zoo' dikwijls niet kómenoteoKóün^ --et wel 200 iets zij-n, ïk hën! efge^jjk' hang, dat dc oude dame aan spcculéeren is gegaan- ,-En durft u -dat niet vragen?" „Dat as te zeggen't is haar eigen geldi en het gaat mij niet aan. Wel heb ik er zoo'n beetje op gezinspeeld, dat het zoo gevaarlijk 13 en je tante heeft er haar eens openlijk over aangesproken en ook over dien meneer. „En toen?"- ,.Xu, toen schijnt zij erg driftig te zijn ge worden, iets, wat haar nooit gebeurt-, en zij heeft heel' positief verklaard, dat zij haar eigen baas vilde blijven en niet verkoos be- spionneerd .te worden. Toen wfj van onze wandeling terugkwamen, was tante Coba al op „Schoonzicht"; zij was' één en al hartelijkheid en ik kon niet begrij pen, waarom zij, onze ontmoeting, waar zij zioh, volgens haar zeggen, zoo op verheugd' had. had willen ui te tellen. Om het gezoen? Dat was tooh te gek- Zij zelve kuste mij herhaaldelijk en zei een poosje later: „Hó kind, geef me nog eens een zoen.ik" bon toch zoo blij je te zien." Tijdens mijn logeerparij op Huize Schoon zicht'' by oom Barend en tante Hermien hoor de ik nog telkens over tante Oob'a's meneer en do: meest' ui teen loopen de lezingen over het 'gjjyaL t Mëvroïriy Jansen; Kaar Büiïrinróuw, lin^.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 6