telegrafisch weerbericht. Hoogste barometerstand 775.1 te Lerwick; jaagste stand 757.1 te Memel. Verwachting tot den avond van den 2Ssten: Matige tot zwakken noordelpen tot noord-oostetijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig, of ge-en regen. Dezelfde temperatuur. - In de plaats van den heer Van Dum- melen, die als Raadslid wegens vertrek naar elders moest aftreden, is gekozen de heer I. .Kleiweg (R.-K.) WASSENAAR. Uit een keet, staande aan de Eikenlaan, is het rijwiel van een I daar werkzaam zijnd arbeider gestolen. In eenige café'sliggen lijsten ter tee- kening om te protesteeren tegen het on langs genomen Raadsbesluit tot het ver bieden van het tappen van sterken dralnk gedurende de a.s. feestdagen. WOUBRUGGE. Dat de passage over, de brug alhier zoo veelvuldig was, be merkte men niet, toen daarvan gebruik werd gemaakt, doch de tijdelijke veerpont onwijst dif thans. Geen oogenbik kan dit vaartuig stil liggen en aldoor moet de staaldraad overgehaald worden. Dit veroorzaakt vooï de scheepvaart groots last. Reeds eenigs malen is tegen dien draad gevaren en dé lier te water gesleept. Vrijdagavond ge schiedde dit weder, waardoor de passage werd belemmerd. Meer personeel zal noo- tig zijn om ongelukken te voorkomen. WARMOND. De R.-K. Muziek-Veree- niging heeft een goed geslaagd tweede zo- merconcerfc gegeven. Hierbij kan vermeid worden, dat zich een milde gever onder het publiek bevond. Het is te hopen voor de vereeniging, dat.de volgende week Dinsdag avond mesr zulke gevers voor den dag ko men. De feestelijkheden alhier de volgende week zullen als volgt plaats .vinden: 31 Aug., eersten dag, 9 uur: kinderoptocht en daarna onthaal der kinderen op do scholen- Om 2 uren kinderspelen, waarna uitreiking der prijzen; 's avonds 8 uren concert der Har monie. Op 1 Sept., tweeden dag: volksspelen den geheelen dag; op 2 Sept., den derdon dag, harddraverij; kramen, enz. zullen aanwezig zijn, zoodat hot een drietal aardige feestda gen kunnen zijn. Er is voor alle drie dagen mooi weer besteldl Of het eehter zal gele verd worden? ZOETERWOUDE. Tot waarnemend ge meente-ontvanger alhier ia benoemd de heer H. J. J. A. Smeets, gemeente-secretaris. Het gemeentebestuur heeft besloten om met ingang van 4 September a.s. de •strekking van goedkoop bruinbrood voorgoed te doen ophouden. Naar wjj vernemen zijn het bestuur der harddraverij en het bestuur der E.N.L.A. niet tot overeenstemming kunnen geraken, zoodat de vliegdemonstraties niet zullen plaats hebben. De loting voor de militie, lichting 3.921, zal voor deze gemeente gehouden worden te Leiden op Maandag 6 September aanstaande. KERKELIJKE BERICHTEN. R ij n s b u r g: Ned.-Herv. Gem. Zondag morgen te halftien ds. Punselie, van Lei den; 's namiddags te vijf uren, ds. Van Bemmel, van Hillegom. BUITENLAND. DE OORLOGS-LIQUIDATIE. Feitelijk is het nieuws over den toestand aan het Poolsch-ïtussischo front en over den vrede van weinig beteekenis. De Polen hebben blijkbaar vrijwel halt gehouden op de door bon bereikte basis, die reeds tot vlak voor Grodno liepen en praten we nog wat na, hoe zij zulk een succes hebben ver kregen, dat hun 70,000 gevangenen ople verde, terwijl 30,000 Russen in Oost-Pruisen blijken geïnterneerd. Generaal Wrangel blijft voor de rooden een gevaar, speciaal wat betreft het afsnij den der verbindingen met Kaukasio. De correspondent van do „Petit Parisien" heeft een interview met Wcygand te War schau gehad. De generaal prees hot Pool- schc leger zeer, maar verklaarde, dat het, om de huidige crisis te doorstaan, een goed cfficierskorps noodig heeft, dat dezelfde methode en militaire opvatting huldigt, alsmede een goed onderlegd onderofficiers corps Do Fransche missie zal Polen bij staan om dit te vormen. Over den militairen toestand liet hij zich aldbs uit: Indien do vveae niet vóór den winter gesloten is, is er kans, dat de bolsje- wiki zich herstellen. Polen zal daarom thans niet to ver moeten gaan, maar een gun- tigo positie moeten uitzoeken, en achter die linie de gebeurtenissen afwachten. Over de positie van .Wrangel zeido hij: Wat de methode van Wrangel 'van die van Denjibin onderscheid is, dat deze de be zette gebieden zoo administreert, cïat geen opstand na zijn vertrek mogelijk is, hetgeen onder Denjikin zoo dikwijls 'gebeurde. Volgons den correspondent van do „Tomps" zeido generaal Woygand bij do be antwoording van de hem gebrachte hulde bij zijn vertrek uit Warschau: Do overwinning van Warschau is een Poolsciie overwinning, behaald dank zij een Poolsch plan, door liet Poolsche leger. Gij kunt er trotsch op zijn, maar het ware een ernstige 'en gevaarlijke fout to gelooven, dat uw taak is geëindigd. Een groote krachtsinspanning wacht, u nog en gij zulk -deze niet kunnen volbrengen dan door na tionale eenheid, politieke en militaire een heid. Ik bedoel, dat uw officieren een zelfde opvatting moeten hebben. gepaald vrede voorspélt' Weygaricl' niet, leert men tusschen deze regels door! Het Engelsche kabinet heeft zich reeds pcrig gehouden met Tsjïtsjerin's nota, maar 13 blijkbaar nog niet tot een beslissing ge komen. althans daarvan verneemt mén nog. niets. De Engelsche pers is .uit den aard 'dei? zaak heel slecht tei Spreken over de' nota, dlo geen fluweeligen toon aansloeg. De di plomatieke medewerker van de „Daily Te legraph" noomb het een oneerlijk document In diplomatieke en andere officieele krin gen, schrijft hij, wordt de bereidwilligheid van Moskou om den eisch in zake een „bur- germilitie" uit de bolsjewieksche vredes voorwaarden aan Rusland te schrappen nogal verschillend uitgelegd. Terwijl deze bereid willigheid door velen wordt toegeschreven aan den triomf der Poolsche wapenen en zonder twijfel niet zou zijn betoond in Vcor ae „rooden" meer gunstig© militaire omstan digheden, wordt door sommige-zeer scherpe opmerkers het standpunt ingenomen, dat de) wensch om nieuwe moeilijkheden te schep pen voor de geallieerde regeeringen, zoo wel met elkaar als met de meening^ der arbeiders en socialisten in hun respectieve lijke landen, nog meer uitstaand© heeft met het ingeven dezer bereidwilligheid. Want do bolsjewistische nota neemt aan, dat nu de fatale bepaling is inge'.rokken, aan de eischen althans van de Britsche en de Italiaansche regeering (heb in het geheel niet noemen tier Fransche regeering is opzettelijk cn ttckenend) volledig is tegemoet gekomen door Moskou, zcodab Londen en Rome den Polen zeker zullen aanraden om de overige bolsjewieksche voorstellen aan to nemen, bi;' gebreke waarvan zij overal heb verwijt vin kwade trouw door de uiterste linkerzijde op zich zullen laden. Dit. karakteristiek biüwe argument zal zeker de aandacht en do officieele afwijzing verkrijgen, die heb verdient. Maar, zelfs afgescheiden van den volledigen ommekeer in de militaire positie tusschen de twee oorlogvoerenden sedert de Britsche regeering den Polen aanried de schetsmatige bepalingen van Kameneff niet lichtvaardig te verwerpen, heeft wat er se dert is gebeurd èn te velde èn te Minsk, zoo den nadruk gelegd op de oneerlijkheid) van de „roode" onderhandelaars, dat brj voorbaat de mogelijkheid is uitgesloteu dat een verslagen Polen en fortiori een zege vierend Polen zich volkomen op genade cl or genade aan de bolsjewieken zal Traden- wtrrpen. Niettemin vervalt door dit toornen der. Eneelsche pers geenszins, dab de bepaling in de vredesvoorwaarden, waartegen de en tente, en met name Lloyd George en Giolitti, zich richtte, i3 teruggenomen ea er dus geen reden meer bestaat om de besprekingen met Kamenef en Krassin, over wier vertrek men ook niets meer hoort, af te breken. In dien geest en in de richting van een algemeenen vrede blijft de Eggelsche ar beiderspartij werkzaam, wat zijn invloed nieb mist. De gebeurtenissen in Opper-Silezië heb ben aanleiding gegeven tot de relletjes van- Breslau, die n\en in Duitsche regeerings- krdngen begrijpelerwijs zeer betreurt. Von Rodenberg, die Simons vervangt, heeft Frankrijk en Polen reeds zijn leedwezen be tuigd. Ixl Silezië zelf wordt de toestand iets beter. Do hoofdcommissie der vereenigdo Duitsche partijen en vakv ereonigingen en de Poolsche refenrendumcommissie hebben" aan Korfanty, den leider der Poolsche or ganisatie oen nota doen toekomen, waa-rin instemming wordt betuigd met de volgende punten1 verwijdering van do veiligheids politie, oprichting van een referendum- politie en in afwachting daarvan bewape ning van een hulppolitie, die voor de helft, uit Duitschers en Polen zal bestaan. 2. Ver wijdering van al diegenen, die naar Opper- Silezië zijn gekomen. 3. Weigering om de wapens in te leveren zal worden bestraft met- ten minste 1 jaar gevangenisstraf en verlies vaa het stemrecht voor het referen dum. Over deze nota worden sinds Donderdag avond 11 uur onderhandeling gevoerd, die volgens de laatste berichten een gunstig verloop schijnen te nemen. Korfanty en de Poolsche organisaties heb ben oen oproep uitgevaardigd, waarin ge zegd wordt: De toestand is zoodanig, dat door verdere agitatie onze rechtvaardige zaak slechts benadeeld zou worden. Wij roe pen u derhalve op, om den arbeid te her vatten, daar de redenen, vcor de staking niet meer bestaan, en do wapens af te ge ven. Vorder moeten allo aanvallen op de Duitsche bevolking nagelaten worden, op dat in Opper-Silezië weder rust en orde komt. BELGIE. Do Fransch-Belgisoho militaire overeen komst is thans definitief gsloten tusschen de militaire autoriteiten van beide landen. Do Belgische ministers hebben met alge- mee ne stemmen het nieuwe vêrbondsverdrag goedgekeurd. De tekst van deze zuiver de fensieve overeenkomst draagt, volgens het „Journal des Dèbats" de onderteokenink van Foch en generaal Maglinse, den chef van den Belgischen staf. 't Is dus toch zoover gekomen, hoewel in België in broeden kring, hoofdzakelijk van Vlaamsohe zijde werd geopponeerd. Of Janson thans heen zal gaan als minis ter van oorlog? De liberale partij, waartoe deze minister behoort evenals Hymans en Franck, die nog op de terugreis uit de Bel gische Congo is, heeft tooh de houding van Hymans volkomen goedgekeurd cn hein zeer geprezen om dit optreden. DUITSCHLAND. Hermes, de Duitsche minister van voedsel voorziening, is uit Londen op do terugreis na do besprekingen aldaar, over welker resultaat nog niets bekend is. Do Duitsohe onafhankelijken staan voor een moeilijko kous. Beslist zal moeten wor.don, of zij al dan niet tot de dordo internationale (die van Moskou) zullen toetreden. Als voorwaarden zijn o.m. tot toetreding gesteld, naar de „Froi- heit" meedeelt: De geheel'o propaganda en agitatie moet een werkelijk, communistisok karakter dragen. Iedere organisatie, dio zioli bij do communis tische internationale aansluit, moot van alle verantwoordelijke posten de reformisten en man nen van het „centrum" verwijderen en door be- prcofdo communisten vervangen. Opportunisten van naam, zooala Turati, Kautsky, Hillferding, Longiuiet, MacdonaLd e. a. moeton worden uitgesloten. Met do gele Amslerdamsdho Ihtcrnatiónalc moet worden gebroken. Partyen, die tot de Derde Internationale wil len loetreden, moeten-binnen vier maanden deze voorwaarden op een congres bespreken. Voorts moeten haar centraio commissies en haar be langrijkste centrale instellingen ten minste voor tweederden uit leden bestaan, die reeds vóór het congres te Moskou zich hebben uitgespro ken vóór de aansluiting bij de Derde Interna tionale. De strijd is reeds in vollen gang, of men deze voorwaarden zal aanvaarden of niet ENGELAND. Ierland en de dreigende mijnwerkersstaking houden do gemoederen thans warm. Inzake den burgemeester van Cork wil do regeering blijkbaar pertinent niet toegovcn, al wordt ook in Engeland door bijna do gohcolo pers daar voor gepleit. In Lisburn, op Ierland, hebben de onlusten een ernstig verloop genomen. De militairen wa ren gedwongen op de menigte te vuren. Er werd een opgeschoten jongen gedood en twee meisjes ornstig gewond. Er worden 46 personen gear resteerd. Do brandweer werd opgeroepen voor veertig branden. Do „Daily Mail" verneemt uit Luzcrn, dat bij zondere voorzorgen zijn getroffen om Lloyd George te beschermen, zulks in verband met het vertrek van een zestal Sinn Foincrs uit Ierland, die, naar men zegt, deel uitmaken van een sa menzwering tegen hot leven van den ccrste-mi- nister. Deze zelf sohijnt zich intusschen weinig om een en ander tè bekommeren. Vaak verlaat hij ongemerkt zijn villa om zonder gezelschap een wandeling te maken. De zoon'van den mi nister neemt echter alle maatregelen om zijn vader te beschermen. VEREENIGDE STATEN. Tot opvolger van Franklin Roosevelt geko zen democratisch candidaat voor het vice-presi- dcntschap, gelijk bekend als ondersecretaris van marine is benoemd Gordon "Woodbury. Hij hcoft reeds do wekelijksche zitting van den raad van secretarissen bijgewoond. BUITENLANDSCH GEMENGD. Do Praagsche politie heeft» een Hongaar- schen vaandrig, mot narao Hamerzky, go- arresteerd, die er van verdacht wordt een aanslag in den zin te'hebben tegen Michael Karolyi, den vroegeren Hongaarschen pre mier, die op het oogenblik in de badplaats Podlebrad vertoeft. Es-Koning Konstahtijn van Griekenland spreekt tegen, dat hij Lloyd George (bei den zijn te Luzern) om een onderhoud had gevraagd en dat deze dit wegens den moordaanslag op Venizelos had gewei gerd. De ex-koning zeide nog niet te begrijpen hoe het bericht in de wereld kwam en bo vendien niets te maken te hobben gehad met den aanslag. In een interview liet hij uitkomen, hoe hij hoopt nog eenu weer den Grieksdien troon te bestijgen als het volk dat wil zolfs met Venizelos als premier. Overeenstemming in Opper-Siiezïë- KATTOWITZ, 27 Aug. (V. D.) De onder handelingen tusschen dc Duitsche partijen en de Poolsohe leiders hebben tot een overeenkomst geleid. Do Polen zijn, dank zij de ondersteuning door do Franschen over do geheele linie over winnaars gebleven. De concessies, die do Duil- eohers moesten doen, kunnen voor het toe- komstigo lot van Opper Silezië van giooto be teekenis zijn. De staking in Stuttgart. STUTTGART, 27 Aug. (V.D.) In de voltallige vergadering van de Stuttgartor bedrijfsraden averd besloten do verscherpte algomoene-staking te proolameeren. Van do 1500 stemmenden, heb ben zich slechts 50 tegen de" staking vérklaard, nadat dc geheime stemming was geweigerd. Er werd een commissie yan 21 leden gekozen, welke voor do verdere regelingen zorg heeft to dragen. Royalistisch complot in Hongarije. WEENEN, 27 Aug. (V. D.). In de Hon- gaarsche Nationale Vergadering heeft gis teren de minister van landsverdediging ont hullingen gedaan over een omvan ,rijk plan van leden der partij van den vroegeren mi nister-president Friedrich, dat d arop neer komt, den vroegeren Keizer Karl op den Hongaarschen troon te plaatsen. De minister deelde mede, dat in de maana Jul'" de vorming van een royalistisch Kabi net in voorbereiding was en dat het voor nemen bestond alle wederspannige leien der Nationale Vergadiring gavang n te u -men. Deze msdedeeling verwekte in de Na'.o- nale Vergadering een buitengewone opwin ding. Ook in Weenen hebben den iaatstan lijd geheime besprekingen met een uit Zwit er- land gekomen vertrouwensman ran den vroegeren Keizer paats gevond :-n Deze besprekingen zjjn echter door het ingrijpen der autoriteiten t9 vroeg geëindigd. Minisfercrisis in Roemenië. WEENEN, 27 Aug. (V.D.) Uit Boekarest wordt gemeld, dat do regeering-Averescu ten val is gebracht. De- socialist Fiorescu heeft de vorming van een kabinet op zich genomen, bet- welk zuiver socialislisoh zal zijn. LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN Do vredesonderhandelingen te Nlinsk. WARSCHAU, 26 Aug. (Havas.) De minister van bnitenlandsobe zaken publiceert thans do verklaring op 19 dezer door den leider der Poolsche delegatie afgelegd op de conferentie to Minsk, dooh welke eerst 26 dezer lo Warschau werd ontvangen. Daarin wordt vooreerst ge zegd dat de oorlog aan Polen door do Sovjctre- georing-is opgedrongen bij haar pogingen om ook in Polen het sovjet-stelsel in te voeren. Do Poolsche republiek moest toen haar pasverkre- gen onafhankelijkheid wel verdedigen, zij be zette gebieden die vroeger' tot Polen behoorden cn waarvan ook de .bevolking dit wcnschlc. Zij stelde verder voor, dat do bevolkingen vaii Wit Rutkenie en Lithauon over hun eigen lot zou den beslissen terwijl aan de Ookrajine onafhan kelijkheid word verzekerd. De handelingen van Poleij. waren dus gebaseerd op hel beginsel van het reokl voor alle volken om nog over hun lot te beslissen volgens don wil der meerderheid. In een verklaring roods begin 1919 afgelegd werd dan ook gezegd, dat Polen alleen oorlog voerde ter verzekering van haar vrijheid en haar grenzen. Russisch gebied werd niet aan geraakt dooh daarentegen trachtte do sovjetre- gcering te profiteered van onze zwakheid om Poolsch gebied binuen te rukken en Warschau te bezetten ten einde daar het sovjetstelsel in to voeren togen dim wil der bevolking. Do Pool sche regcering wenscht ovenwei vrede met de sovjet-ropubliek in hot belang der beide naties, welke vrede duurzaam kan wezen indien beider bolangen worden gewaarborgd met verzekering der. Poolsche onafhankelijkheid en dat Ruslaml zich niet zal mengen in de Poolsche binnenlahd- sche aangelegenheden, hetgeen Polen ten op zichte van andere naties niet wensoht te doen. Op dien grondslag verklaarde do delegatie over den vrede to willen onderhandelen. Van 't Poolsche front. WARSCHAU, 29 Aug. (Havas). Het leger- bericht van 26 dezer meldt uog, dat de Polen bjj de schoonmaak van het gebied ten westen van de lijn MlawaCiechanow nog 3000 bolsjewisten gevangen namen. In het centrum bevinden zich nog .eenige dui- zende Russen van alle wapens, die onder enzen druk naar de Duitsche grens uit wijken. Op dezen sector lcwani het voor,: dat onze afdeeling batterjj- en machinege weervuur kregen van Russen, die zich op Duitsch gebied bevonden. Op deu weg Bol- noMyszyniec ontmoette ons 57ste infaö- tc-ne-reg'iment een sterke vijandelijks afdee ling 'en veroverde na een verwoed gevecht Zes kanonnen, tien machinegeweren en an deren buit. Een afdeeling der derde divisie verraste in den Kobryn-pas den vijand, die bezig was verslagen eenheden weer te orga- niseeren en bracht hem zware verliezen toe,- maakte 1100 gevangenen, waaronder de staf der, 57ste sovjétdivisie,- veroverde .4 Pta- nonnen en 12 machïne-gewëren. i--'- dier.etjare'n. Tc-n aanzien van' het' weezem- pensioen, werd terugkeer tot het stelsel der oude wet verlangd. Voorts wenscht de Commissie voor ambtenaren, die vóór dat zij pensioenge-i rechtigd zijn, den dienst hebben verlaten, da gelegenheid zich voor hun pensioen in tet koop en, mits de pa-emie de kosten vergoedt.. MARKTBERICHTEN. UTRECHT, 27 Ang. Kaas. Aan de kaas-- markt waren aangevoerd 151 wagens kaas, wegende 24.844 K.G. De prijzen waren; eerste kwaliteit f 160168, tweede Invalid telt f152—159, Rrjksmerk f.160174 perl K.G; Handel matigt I STADSNIEUWS. Herinneringsbord „Pügrini Fathers". Naar aanleiding van de Pilgrim-Fathers'- herdenking, worden door d'e Koninklijke Eelitscha Aardswerkfabtee'c „De Porceleyne Fles", te Delft, herinnerjigsbo.den vervaar digd. Als hoofdmotief voor het bord is gekozen de „Mayflower", het schip, dat de Pilgrim Fathers naar Amerika bracht, ter wij. de naam hiervan in het randdécor gesymboli seerd wordt door Meibloempjes. De rand draagt voorts als inschrift: de woorden van" Robert Cushman: „ff we make a plan tation God works a miracle."- Het bord draagt da jaartallen 16201920. Van deze borden wordt slechts een be perkt aantal vervaardigd. De Unie-collecto langs de huizen voor alle Ckr. scholen alhier zal ook dit jaar nog gehou den worden; vermoedelijk op 15 September a.s. De heer H. W. van Zanten, alhier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de opent. lager© school aan do Zijlstraat te Wassenaar. Onderwijzersjaarwedden. De Centrale Commis;-ie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszakan h.'eft haar ad viezen vastgeste d inzake de salarieer.ng van de onderwijzers brj het lager onderwijs; in zake de ontworpen rage.ing recktstoe.tand én pensioenwet voor burger jjke ambtrnaren, alsmede in zake hat bijz-ndr georgahi eerd overleg voor het personeel van de beloo ning en de verlichting van het loodswezen br het Departement van Marine. Ten aanzien van de salari ,-er.ng wan de onder-.ïijz rs werd b.sleten de Regeering te advisêeren de onderwijzers, in net oez:c van de volledige onderwijs bevoegdheid, en de onderwijzsr in het bedt van de noofdakte, volgens de thans vig.erende wet op te nemen in tabel A van het Bezoldigingsbesluit v» or Burgerlijke Rijksambtenaren «n een scuani, die veel overeenkomst heeft met schaal 4o., nl. met een salaris van f2200f 4-500, te bereiken in 16 jaren met 7 jaarl. verhoo- ging van f200 en 3 van f 100. Do onderwijzers in het be?.i. der gewone lagere akte. alsmede onderwijzeressen met akte A, yoigens het ontwerp van wet, f300 minder salaris te doen genieten. Dit advies werd opgemaakt los van het bezoldigingsbesluit, rc-k.teng houdend met de tegenwoordige levenomstandigheden. Voor de hoofden van scholen werd be sloten te adviseeren tot een marge van f S00, terwijl voor het gebruik van een U. L. O.- akte f250 tot een maximum van f500 zou worden toegestaan. De Commissie sprak zich uit voor eam permanent scheidsgerecht; wering van ben Innghebbenden (ambtenaren, bezoldigde be sturen van ambtenarenorganisaties, of le den yan publiekrechtelijke lichamen) en de' aanwijzing der sch'eidsgrechten op voor-, dracht- van de organisaties. Ten aanzien van het or.twerp-Pensioen- wefc werd besloten do Regeering to advi seeren tot premie-vrij pensioen. Voorts de ambtenaren voor wat betreft den leeftijd, waarop zij pensioen gerechtigd zijn, to ver doelen in drie "categorieën van 65, 60 c: j'aar in verband met de mogelijkheid op dien leeftijd naar behooren hun werk te verrichten. Dc Commissie is van oordeel, dat het maximumpensioen van den ambtenaar zelf op f 6000 bohooa-t te worden gebracht, ter wijl do grondslag van het maximum wedu wen- en weezenpensioen eveneens tot f 6000 moot worden verhoogd. I Ten opzichte van de berekening van heS I pensioen werd besloten te adviseeren als grondslag te nemen het hoogste vaste sala ris genoten in de laatste tien onafgebroken! Adverientiën. .Geboren: 9260) 1HEODORUS JOHANNES, 2 o o n van: J. P. v. d. HOLST en M. A. v. d. HOLST— H00GEVEEN. Leiden, 27 Aug. 1920. Inplaats van kaarten. o Heden ontsliep, in de hope des eeuwigen levens; na een langdurig, doch met geduld gedragen lijden, onze geliefde Man en Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer ADRIAAM KOPPIER, eerder weduwnaar van HAARTJE ZUILHOF, In den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: "Wed. A. KOPPIER— Chr. A. P. Bosschaart. Leiden, 26 Augustus f920. TeveliDgshof 11. De begrafenis zal plaats hebben a. s. Maandag te circa elf uur op de begraaf plaats „'t Groene Kerkje", te Oegstgeest. 9171 Bezoeken, kunnen niet worden afgewacht. fl Bij dezen vervullen wij den treurigen plicht U ken nis te geven dat heden na een plotselinge ongesteld heid, tot ons aller diepe droefheid is overleden, onze innig geliefde jongste lieve ling 9225 JOHANNA JANNETJE. op den aanvalligen leeftyd van bijna 10 maanden. B. BLOK. N. J. BLOK—Verboon. A. BLOK. J. J. BLOK. JAC. BLOK. Voorschoten, 27 Aug. '20. Teraardebestelling a.s. Maandag 30 Aug. v.m. 12 uur van huis. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze beste Vader, Behuwd- en-Groot vader, Broeder en Oom, de Heer ANTHONIE ÏERSTRAATEN, in den ouderdom van bijna 62 jaren. Uit aller naam: C. VERSTRAATEN. Leiden, 28 Augustus 1920. Utrechtscheveer 22. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag a.s. te elf uur op Rhjjnhof. 9253 1 1 Door deze betuig ik mijn: hartelijken dank aan allen, die mij na het zwaar ver.ies van onzen zeer. geliefden Ecbtgeh noot en Vader, dan Heen J. ZITMAN Jr., hun deelneming hebben be toond. 9257 Weduwe ZITMAN"— DE KEYZER en Kind. Leiden, 28 Augustus 1920. (Heerengracht 69.) 1 Door de vele blijken van belangstelling ons betoond na het overladen van onzan zeer, geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, den Heer, J. ZITMAN Jr., is het ons onmogelijk ieder, daar persoonlijk voor te be danken en brengen wij langs dezen weg U allen onzen har telijken dank. 925S Uit aller, naam: J. ZITMAN. Leiden, 28 Augustus 1920. (Hooge-Rjjndijk 54) De fffleiseSsaak, gedreven door wjjlen J. ZITMAN Jr., Heerengracht 69. zal door de Firma J. ZITMAN ZONEN op denzelfden voet worden voortgezet. ;en blijft zich steeds aanbe velen. 925<ï Firma J. ZITMAN Zn. Leiden', 2S Augustus 1920.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3