f ÏELEGHAFISCH WEERBERICHT; Hoogste barometerstand 766.3 te Scilly. logste 747.5 te Bodo. Verwachting tot den avond van den 8sten: Zwakke tot matigen Westelijken tot Zuidelijken of Zuid-Ooatelq- ïen wind. Afnemende bewollcing. Weinig of geen regen. Warmer. BUITENLAND. DE OORLOGS-LIQUIDATIE. Het antwoord van Rusland ia dus eindelijk ontvangen. Kaïnenef heeft Lloyd Georgo vol gende nota doen toekomen: „Ik heb do eer u mco te deelcn, dat ik gis teravond een dringend telegram aan mijn re geering zond, waarin ik haar medodeeh'ng deed van de beslissing der Britschc regeoring om Polen hij te staan in zijn oorlog met Rusland en do blokkade te hernieuwen, als gevolg van den inval der sovjettroepen binnen de ethno- graphische grenzen van Polen. Terzelfder tijd heb ik opdracht van mijn rogeering ontvangen om ia verband met dc ver wijzing in de Britschc nota van 3 Augustus naar het uitstel in do onderhandelingen tus- schen Rusland on Polen uw aandacht tc ves tigen op de volgende feilen: In de nota aan Tsjilsjerin. van 20 Juli dceldo Lord Curzon hem medé, dat de Poolsohe rogeering door haar bondgenooten is aangespoord om terstond wa- panstilstands- of- vredesonderhandelingen tc beginnen. Op 22 Juli werd een door Prins Sa- piclia, den Poolschen minister van buitenland- eche zaken, geteekend telegram te Moskou ont vangen, voorstellen bevattende in overeenstem ming met het voorstal der geallieerden nopens bovengenoemde onderhandelingen. Tegelijker tijd vermeldde een telegram van het hoofd van den Foolschen gcncralen staf dertig Juli als datum van de bijeenkomst van beide partijen. Dienzelfden dag, 22 Juli, deelde Tsjilsjerin na mens de sovjetregeering de Poolsche regcering lijn toeslemming mee om de onderhandelingen voor wapenstilstand en vredo te beginnen. Do Poolsche afgevaardigden overschreden de grens 30 Juli en ontmoetten do Russische gedelegeer den to Baranowitsji. Het bleek echter, dat, in strijdt mét de tevoren gewisselde telegrammen, do Poolsoho afgevaardigden alleen gemachtigd waren om militaire kwesties te bohaudelen en dat zij huil volmachten uitsluitend van het mi- lilair commando hadden gekregen. Het blijkt duidelijk uit bovengenoemde feiten, dat zulko beperkte volmachten niet in overeenstemming waren met do taak, wclko do bijeenkomst der afgevaardigden had to behandelen volgens dc vooi stellen, zoowel van dc Russische als van de Britscho rogeering. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de Russische regeering niet het verlangen heeft en dat ook nimmer gehad heeft 'm de onderhandelingen over den wapenstil stand te verbinden aan die voor een blijvend vredesverdrag tusschen Polen en Rusland. Niettemin is het onvermijdelijk, dat in do on derhandelingen voor den wapenstilstand meteen begrepen zijn onderhandelingen over zekere voorwaarden en waarborgen, welke buiten het strikt militaire domein gaan. Do geschiedenis van den Poolschen aanval pp Rusland, do on- woorsprekelijko feiten van systematische, onon derbroken steun aau Polen van de zïjdo van Frankrijk cn do tegenwoordigheid op den rech tervleugel van het Poolscho leger van generaal Wrangcl's troepen cisohcn van do sovjetregee ring, dat bi do voorwaarden van den wapen- -stilstand met Polen zoodanige redelijk waar borgen begrepen worden, dat ze alle pogingen van Polen om de periode van wapenstilstand voor do hernieuwing van vijandelijke handelin gen tegen Rusland te gebruiken zouden verhin deren. Zulke waarborgen zouden omvatten gcdeeltc- ljjko ontwapening, hét stopzetten van de inlij ving voor do militio of van vrijwilligere, enz. Do afwezigheid van volmachten om zulke kwes ties to behandelen, dwong de Russische afge vaardigden voor to stollen, dat de Poolsoho af gevaardigden him regeoring om uitgebreidere volmachten zouden vragen. Do Russische gede legeerden stelden meteen voor, teneinde do zaak te verhaasten, dat do onderhandelingen voor den wapenstilstand zouden beginnen, zoodra eou draadloos bericht uit Warschau te Bara- nowiisji ontvangen was, dat een koerier me* .do nieuwe geloofsbrieven onderweg was. Do Pcolscho afgevaardigden aanvaarden dit voorstel cohter niet cn besloten terug to koeren naar Warschau. Daar tevens geen dor legers van oen der oorlogvoerenden do krijgsverrich tingen geschorst had voor het sluiten van een wapenstilstand, was hot natuurlijk, dat het Russische leger den opmarsek voortzette, welke als een zuiver militaire verrichting op den aard van het vredesverdrag niet in het minst vooruitloopt en ook geen aanval beteekent te gen do onafhankelijkheid cn onschendbaarheid van den Poolschen staat binnen zijn cthnogra- fischo grenzen. Do Russisdho regeering heelt meer dan eens 2ioh verbonden do onafhankelijkheid van Po len en het recht van zijn volk op politieke zelf beschikking te eerbiedigen en de voorwaarden voor wapenstilstand en vrodo bovattcn in geen onkel opzicht een belemmering voor liet Pool soho volk in dit opzicht. Do ecnlgo hindernis op uen jveg naar het bogin der onderhandelingen voor de schorsing der militaire operatics is op liet oogeiïblik do afwezigheid der Poolsche af gevaardigden, en hun terugkeer wordt afge wacht door de vertegenwoordigers van de Rus sische sovjets ten eindo terstond do onderhan delingen op to vatten. Men is inderdaad gerechtvaardigd om uit dc houding der Poolscho afgovaardigden, die er do voorkeur aan gaven haar Warschau terug te ieeren, op to uiaken, dat do Poolscho regoc- ring op buitenlandscho steun speculeert en in afwachting daarvan do wapenstilstands- en Vredesonderhandelingen uitstelt. Do Russische regeering zal hel in dc hoogste mato betreuren, indien ccnigo valscho lioop erf overdreven (verwachtingen bij do Poolsche re georing op. krach tigen steun van buitenaf, ten- govojgo itou 'hébben, dat do Poolscho afge vaardigden zich niet zoo spoedig mogelijk bij dé Russische voor onderhandelingen aandienden Wat het voorstel voor oen conferentie to tonden betreft, verklaarden de Brilsclio nota's vjirn 20 Juli, hierboven gomold, duidelijk, dat df> Britscho rejgèering niet hot geringste vcr- Ijjiig^ai koesterde.. andere staten in onzo onder ga ïulélingéiï mét Polen to betrekken, inliep de sovjet-regeering aan haar bezwaren vasthield. Het was op kracht van die verklaring, dat Tsjitsjerin in de nota van 22 Juli een confe rentie aldaar met de voornaamste mogendhe den voorstelde. Het nut van zulk een conferen tie en van geen andero in hot belang van den vredo vloeit voort uit het feit, dat zonder steun dier leidende mogendheden de andero staten aan oorlog met ons niet zouden kunnen denken cn uit het feit, dat zulk een conferentie wer kelijk den algcmcenen Europecsohen vrodo zou waarborgen. Wij zijn nog van meening, dat rechtstreeksohe onderhandelingen met Polen voor den vredo zoowel het belang van het Rus- sischo als van het Poolsche volk zou dienon. Do Russische regeering verklaart nogmaals, dat zij vastberaden volhoudt in baar erkenning van de onafhankelijkheid en do vrijheid van Polen en haar bereidheid om den Poolschen staat ruimer grenzen toe to slaan dan waren aangegeven door den oppersten raad en ver meld in do Britsoho nota van 20 Juli. Zulk een conferentio te Londen tusschen dc Yoornaainalo mogendheden der entente en Rus land zou ten doel hebben do regeling van de in ternationale positie van Rusland en de rege ling van alle hangendo kwesties tusschen Rus land en do geallieerden, ten behoeve van den algomeenen vrede. Ik ben sir, uw dionstwilligo dienaar.- Ka aien of". Men zal aan cüit antwoord! een hooge mato vaal handigheid niet kunnen ontzeggen. Hoewel vastgehouden wordt aan do idee, dat do vredo met Polen iets is, alleen ra kende Polen en sovjet-Rusland, <3at de con ferentio van Londen alleen moet raken den algemeonen vredo etc. en ook verder weinig wordt toegegeven is do toon zeer tegemoet komend ta noemen. Hoofdzaak er van is evenwel, éiat het Lloyd George gelegenheid bieat, om de betrekkingen met sovjet- Rusland niet af te breken mits Mil lerend van zijn rein (zio ook het Buitenl. Week overzicht) wil afzien. Reeds verluidt, dat stappen worden gedaan om het in die rich ting te sturen. Voor Millerand is het wel goen aangenaam iets, volledig bakzeil 't© moeten maken, maar hot lijkt voor de en tente in haar geheel nog do beste oplos sing. Voor den Franschen premier wellicht een les, die hij voortaan ter harto zal Naar verluidt, zou Polen thans opnieuw tot rechtstreeksche onderhandelingen bereid zijn. Het zou zeker het beste zijn in do ge geven omstandigheden. Van het front weinig nieuws. Da laatste berichten willen het doen voorkomen, alsof do Polen zich eenigszins herstellen o.a. zouden tusschen Drchiczyno en Brest-Li- fcofsk de roodeo over do Bceg zijn terugge slagen maar we waarschuwen voor dit optimisme. Volgens de „Tempo" zou gene raal Weygand, een der missieleden aangebeden hebben het Poolsche oppercom mando op zich te nemen, den toestand qog niet- hopelcos beschouwende, maar veel waarde aan deze en meer dergelijke geruch ten, als een aanstaand offensief van Hon garen en Roemenen onder Franscha leiding cos., hechten we niet. Be entente-arbeiders worden door Moskou nog eens bewerkt. De „Freiheit" bevat n.l. een oproepj van het tweede congres der Moskousche Inter nationale aan het proletariaat van alle lan den, waarin wordt aangespoord tot solidair hauaelen met Rusland. Indien Rusland thans de Poolsche witte gardisten op adenn laat komen, zegt de oproep, zon hnn de ge legenheid gegeven worden hun verslagien leger weer op de been te brengen en met behulp der Entente uit te rusten. Dan zou iiob morgen weer gedwongen zijn honderd duizenden- zijner zenen opnieuw naan het front te zenden. De oproep gaat dan woordelijk Verder: „De taak van het proletariaat van alle lan den bestaat hierin, dat het met alle kracht verhinderen moet, dat de regeeringen van Engeland, Frankrijk, Italië en "Amerika de Poolsche witte gardisten op eenigerlei wijze te hulp komen. Proletariaat der Entente- landen, het is uw plicht op allo plaatsen en aan alle grenzen op uw hoede te zijn dat geen enkeie trein, geen enkel schip met le vensmiddelen of wapens naar Polen gezon den wordt. Duitsche arbeiders en arbeid sters, het uur is gekomen,dat gij nw vroegere boiofteo in daden lyjafc omzetten, dat gjj u aan da zijde uwer Russische broeders kunt scharen en tezamen met hen voor do bevrijding van allen strijden. Laat geen enkel schip, geen enkelen trein naar Polec door, toc-nt dat de solidariteit van het proletariaat niet alleen ia woorden^ maar ook metterdaad bestaat!" Wat Duitschland betreft, wordt da op roep'goed uitgevoerd. Alles, wab maar naar hulp voor Polen zweemt, wordt daar gewei gerd te vervoeren. De ondertsekening van het vredesverdrag met Turkije is nu weer tot Dinsdag uitge steld. Uit Parijs wordt gemeld, dat da Italiaan- sche regeering: bereid is zich neer te leggen bij de regeling, die ten gunste van .Grieken land gemaakt is, op voorwaarde, dat Italië Rhodes in bezit houdt, welk eiland de basis moot worden voor Italië's mcreeia en ecoinp- nrisebo expansie in het nabije Oosten, BELGIE. De Kamer heeft het wetsontwerp betref fende het gebruik van de Vlaamsche taai in bestuurszaken met 95 tegen 43 stemmen en negen onthoudingen aangenomen. Voorts nam de Kamer met algemeena stemmen het wetsontwerp aan, waarbij aan allo oud-strijders een toelage wordt ver leend. Het Huis ging daarop voor onbëpaalden tijd uiteen. De gift aan oud-strijders is de volgende: 75 frank per maand van dienst aan de soldaten, die aan het front zijn geweest, cn 50 frank per ïiiaand aan hen, die achter hot front hebben dienst gedaan, to reke nen vanaf Augustus 1914 tot 11 Novem ber 1918. Do tijd, die doorgebracht is als gevan gene of als geïnterneerde, wordt gelijkge steld met dienst, achter het front gedaan. Een, soldaat, dio gedurende den gelieelen oorlog, d, w, z, 4 jaren, aan heb front is geweest, zal ongeveer 4000 frank krijgen, en een soldaat, die gedurende den gehee len oorlog achter het front heeft dienst gedaaD, zal ongeveer 2600 frank ontvangen Deze dotaties zijn niet vatbaar voor be- slaglegging.: DUITSCHLAND. Donderdagnacht zij'n do beambten in het Saargekied een proteststaking begonnen wegens do verordeningen der Fransdho Regeeringscom- missio, volgens welke de beambten aldaar een eed van trouw aan de regeering moeten afleg gen en de Regeeringscommissic hot recht heeft, de beambten binnen 6 maanden te ontslaan zon der opgave van Tedencn. Ook dc spoorwegwer kers zijn in staking gegaan. Do eischen der stakendo beambten zijn het herstel der rechten en vrijheden, die voor 11 November 1918 van "kraoht waren, terwijl de beambten moeten mogen behooren tot Duits oho organisaties. Verder verlangen dc stakers, dat terstond een volks vertegenwoordiging zal wor den gevormd op grond van gelijk algemeen kiesrecht. ENGELAND. Lloyd Georgo heeft in het Lagerhuis gespro ken over do plannen van het kabinet ter voor ziening in het gebrek aan workkradhten bij do bespoediging en uitbreiding van den huizen bouw. Er zijii reeds 50.636 ontworpen voor huizen, dio voor rogeeringssu'bsidie in aanmerking ko men en waarvan ilo kosten tusschen 200 en 230 pond bodragen ,door het ministerie van gezond heid goedgekeurd. Do voorstellen vair het kabinet omvatten o.m. het waarborgen aan de arbeiders van geregeld werk gedurende een zéker aantal jaren en een minimum-loon, waarbij zij verzekerd zijn tegen het stopzetten van het werk ten gevolge van het Ongunstige wodcr. Een bijzonderheid in het plan dor regeering is do instelling van een z.g. vlicgcndo colonne, van arbeiders, welke zal worden gezonden naar plaatsen, waar een spoedige woningbouw nood zakelijk is. HONGARIJE. De boycot van Hongarije is vanaf morgen opgeheven. Het I. V. V. heeft gezien, dat hot op die manier het doel niet kon be werken. Do schuld der mislukking wordt op de Tsj echo-Slowakischo arbeidend ge schoven. Op gronden, reeds vroeger door ons ver meld, kan men dezo mislukking op zich zelf toejuichen, al wordt in Hongarije de toe stand er nu waarschijnlijk helaas niet beter op. Uit Boedapest wordt gemeld, dat het O. M. aan de Nat. Vergadering do opheffing der immuniteit der vroegeren minister van oorlog Friedrich heeft verzocht, daar deze door het Tisza-prgces ernstig is gecompro mitteerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. 'Het mjjnwerkerEcongres 'heeft met alge- wordt gezegd, dat alleen de Internationale meene stemmen de motie betreffende de kwestie van den oorlog aangenomen, waarin Mrcwerkersbcnd den wereldvrede kan ver- Zekeren, en dat, om een 'dergel ijken oorlog als in 1914 te vermijden,heb internationaal mijniverkersverbond zich bereid verklaart de aigemeene staking voor de geheele wereld a! te kondigen, ingeval van een oorlogszuch tige militaire politiek van de zijde van een staatshoofd of regeering, welke dit ook zij, of door middel van boycot tegen het b&- doelde land op te treden en daarbij, zoo ncodig, naar andere middelen te grijpen. "V olgecs Belgische bladen zou ten be- ftfouwvol Duitscher aan de overheid hebben meegedeeld, .dat er een aanzienlijke hoeveel heid ontplofbare stoffen in bet geheim in het station Malmédy was opgeslagen. Inderdaad heeft de. Belgische militaire overheid drie meters van dei r*ails een opslagplaats van munitie ontdekt, in de nabijheid van een spoorwegbrug. Een groote hoeveelheid oor logsmunitie, waaronder handgranaten en kist ai met lonten zijn weggevoerd. Deze laalsten konden reeda door een temperatuurs verandering ontploffen. De bovenste grana ten lagen slechts 10 c.M. onder den grond, zoedat het een wonder genoemd moet wor den, dab dezo munitie-opslagplaats niet in do lucht is gevlogen. jHct „Journal de3 Ikibats" geeft eenigo cijfers over de hervatting van den arbeid in de fabrieken in de verwoeste streken. Van de 9703 fabrieken, waar minstens 20 arbeiders werken, hebben er 30!>i te ken nen gegeven, dat zij de exploitatie geheel of gedeeltelijk hebben hervat, in het depar tement du Nord, dat het meest onder de verwoestingen geleden heeft, hscbea 80 2 pCt. der fabrieken met 20 of meer arbei ders het werk hervat. In het departement Meurthe on Moselle is 79, 6 pCt. der fa brieken weer in gang gebracht, in de Ar dennen 79, 2 pCt., Pas de Galais 76, 8 pCt., in het arrondissement ityssel 85, 6 pCt. De bovengenoemde 9703 fabrieken haddon in 1914 724.185 arbeiders aan het werk; op 1 Juli 1920 werkten er 307.057 arbeiders, dus 42 püt. De loop van de ge leidelijke hervatting van den arbeid in de verwoeste departementen is zeer bevre digend. De grootste' vooruitgang valt op to maken in de textielindustrie, vervolgons in de steen- en pottenbakkerijen en de metaalfabrieken. Wegens een aanval van Albaansche troepen, "die Kastrati hebben bezet, hebben: do Serviërs Albanië verlaten. De kosten van den Volkenbond. Do Raad van den Volkenbond, te San Sebastian bijeen, heeft niet alleen met het Oog op dc aanstaande financicelo conferen tie te Brussel een blik moeten werpen op de groote financieel© wereldproblemen, maar is ook genoodzaakt geweest, do fl- nanoieelo positie van den Volkenbond zelf onder de o'ogen te zien. Do bond namelijk, hoe jong hij ook nog is, begint al verschrikkelijk duur te kos ten, van wege de steeds toenemende be noemingen van nieuwe, aan den bond ver bonden personen tegen stevige salarissen, vanwege de uitbreiding der werkzaamhe den, de kosten der bijeenkomsten, enz. En het is blijkbaar hoog noodig geworden, dat er wat orde geschapen wordt in de geld zaken van den bond. Een officieus telegram uit San Sebastian over de bespreking van de begrooting van den bond zegt: „Het bleek, dat de financiën van den bond deskundige behandeling vereischten, sinds men ten deele leeft op bankcredie- ten". De bond blijkt thans namelijk reeds on geveer 40.000 pond sterling per maand te kosten on de raming van kosten voor het volgend halfjaar beliep een half millioen pond sterling. Daarin zijn geraamd 86.000 pond voor do uitgaven, die het toenemen de werk van den bond moetn bestrijden, 162,000 pond voor de onkosten van het in ternationaal arbeidsbureau, 25,000 pond voor de bijeenkomst te Genève, hetgeen 11,000 lager is, dan de kosten, die de ar- beidsconferentie als raming te Washington hadden meegebracht. De leden van den bond worden verdeeld in zeven categorieën en zullen in de kos ten bijdragen naar een verhouding, die on geveer zal overeenkomen met die, welke vastgesteld is voor. de wereld-post-unïe. TELEGRAMMEN. Re Raad van den Volkenbond. SAN SEBASTTAAN, 6 Aug. (Havas). De openbare zitting van den volkenbonds raad nam de volgende beslissingen. Om trent hèt permanente hof van internatio nale justitie zal men terstond aan alle le den van den Volkenbond exemplaren van het Haagsche ontwerp toezenden, met de memorie van toelichting daaropBour geois zal in de eérstvolgende bijeenkomst een voorloopig rapport uitbrengen, opdat do raad voor de volgende bijeenkomst haar definitief advies kan gereed hebben. Men meent, dat betrekkelijk spoedig een ontwerp omtrent een permanent hof zal kunnen worden aangenomcu door alle sta ted die lid zijn van den Volkenbond. De internationale financieelc conferentie zal 24 September te Brussel bijeenkomen. Duitschland en alle vroegere vijandelijke staten zullen worden uitgenoodigd. Dó voorzitter der conferentie ontving opdracht alle vraagstukken die op het oogeublik be sproken v/orden tusschep de geallieerden en Duitschland, buiten do beraadslagin gen der conferentie te houden. De com missie van herstel zal uitgenoodigd wor den, een afgevaardigde te zenden. De raad droeg Bourgeois op, de verdere noodige maatregelen te nemen omtrent de conferen tie. De raad besloot aan de eerste minis ters der voornaamste* geallieerde landen een schrijven te richten met verzoek, of ficieel© gegevens te verstrekken omtrent de vroeger in Duitschlands bezit zijnde landstreken buiten Europa, alsmede welke staten' belast zijn met de ifiandaten over deze gewesten en de voorwaarden. Even eens omtrent do Turksche gebieden. De raad keurde de begrootmg goed tot 31 De cember 1920. De raad machtigde den secre taris-gencraal de noodige uitgaven te doen voor de overbrenging van den zetel van den Volkenbond naar Genève. In antwoord op het telegram van- den koning van Hed- jaz verzoekende de tusschenkomst van den Volkenbond bij Frankrijk, ten einde de in- vrijneidsstelling te bewerken van de afge vaardigden. Van den Libanon merkt de raad op, dat het vredesverdrag met Tur kije nog niet is geteekend en Syrië nog deel uitmaakt van een vijandelijk land. De secretaris-generaal kreeg opdracht, om mei het internationaal bureau een lijst op te maken der staten volgens het belang hunner industrie. Polen en Sovjet-Kualaud. ZURICH, 6° Aug. (Reuter). De Poolsche regeering verzond -dezen middag volgend1 radiogram: De 'Poolsohe regeering nam ken nis van do nieuwe voorstellen der Sovjet regeering. Zij VTaagt dat haar gevolmach tigden vrij en rechtstreeks met hun regee ring van gedachten bunnen wisselen door middel van het radiostation Minsk eu van koeriers, die op hun tochten alle faoiliteiten genieten, die do tegenwoordige ongunstige omstandigheden vereisehen. Daar de Sovjet regeering weigert een wapenstilstand te slui ten eisciit de Poolsohe regOering dat min stens van weerszijden do militaire actio ■worde gestaakt- WARSCHAU, 6 Aug. (V. D.). De Poolsche regeering heeft aan de bewoners van War schau uen volgenden oproep gericht: „Bewoners der hoofdstad: De vijand be vindt zicih in den omtrek van Warschau. De hoofdstad van het Poolsdho rijk staat voor een dreigend gavaar. In do ure des gevaars hóeft men te Lemberg zich onder het vrij willige vaan geschaard. Warschau lieeft eveneens roemrijke bladen in haar gesfflhie- denis. Het voorbeeld van Lcmherg moet door de 'bewoners van Warschau worden opge volgd. Treedt allen in de rijen der vrijwilli gers. De dag is gekomen. Er is geen keus- Er blijft slechts over, overwinning eq vrij heid of de slavernij. De hoofdstad zal zich niet overgeven. Grijpt naar de wapens. Bootongeluk. BORDEAUX, 6 Aug. (Reuter). Bij een zeil tochtje kantelde ecu boot met 14 personen nabij het eiland Aas. Acht personen ver dronken. LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. Het programma voor het Parkcon cert op Dinsdagavond a.s. te aclit uren, luidt als volgt: Schutterijmarsch, Geijp Ouverture „Das Golden© Kreuz", Bridl; ,,Sivenc>rèaübéyv,- wals, WaldteüfeiFantaisio uit „Les Otq- qlies de Corpévüle". PÏ'anoriette Bajlefci muziek uit de opera „FeramorsV, Rubin stein'; „Kuhstlerleben", wals, Voüstedf en Kalsér Friedrich'', marsch, Frledemann. V/aren wet Men meldt ons: De benoeming van 'den Voorzitten en de leden van de commissie yata advies, bedoeld! m art. 17 van de Warenwet, beteekent piety dat hiermede de commissie voltallig zou zijn, De commissie zal bestaan uit gewone en bui tengewone leden. Da buitengewone leden zullen nader benoemd worden naar gelang de commissie speciale onderwerpen ala bijv. melk, jams, enz. onder handen gaat nemen. Zij worden gekozen uit de mannen va-n heb vak en hebben voor hun speciaal onder worp dezelfde rechten als de leden van do Commiasicn. Geleidelijk zullen dus nader ■nog benoemingen plaats hebben. Eon koninklijk besluit is verschenen, waarbij de aan de Nederlandeche beroeps- consulaire posten vastgelegde verblijfsver goedingen opnieuw zijn vastgesteld en aaa merkelijk verhoogd. Een herziening van het thans geldende consulair reglement is in bewerking waar bij o. m. met ingang Van 1 Januari 1920 ook de traktementen der Nederlandsche consulaire ambtenaren belangrijk verhoogd zullen worden. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 7 Augustus. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgtprima fabrieksboter (controle) v. f 2.90 tot f 5.03 p. kilo. prima boerenboter f 3 tot f 3.50. Aangevoerd 107/8, 23/16 vaten en 11/3, wegende 3220 K.G. Handel matig» Aanvoer lange turf 275,000 stuks f 15 en f 16 per duizend. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Aug. Aardap pelen per 35 K.G., Duo of York f 1.60 tot f 1.80, dito kl. f 1.10 tot f 1.30, dito eigen heimers f 1.70 tot f 2.30, dito kl. f 1.20 tot f 1.50, peen per 100 bos f 4.40 tot f 0.80, bloemkool I f 19.SO tot f 23.70, bloemkool II f 10.80 tob f 13.40. Aanvoer 6-10 aardappelen en 4800 blocmkoolen. LEEUWARDEN, 6 Aug. Vee. Aange voerd 150 stieren f 300 tot f 870, 180 vette koeien f 475 tob f 750, per KG. f 1.90 tot f 2.10, 086 melk- en kalvekoeien f 475 tot f 800, 110 pinkenf 250 tot f 380, 70 vette kalveren f 60 tob f 95, 857 weideschapen f 30 tot f 70, 1C6 lammeren f 28 tot f 43, vette varkens f ISO tob f 390, per K.G. f 1.60 tot f 1.72, 225 magere varkens f 75 tot f J80, per K.G. f 1.50 tot f 1.60, 250 kleine biggen f 30 tot f 50, 50 vette biggen, 50 bokken, 10 paarden. Boter. Aangevoerd- 208/3 en 61/6 v. Fa- briok f 1.50 tot f 2.S0 per K.G. Kaas. Sleu- telkaas f 0.52 tot f 0.97, nagelkaaa f 0.47 tot f 0.76, Goudsche f 0.36 tot f 1.35, Edammer f 0.60 tot f 1.12. Aanvoer 30,500 K.G. Êdwrtsntiën. On dertrou wd: MAE1NUS VAN WEEREN en MARIA JOHANNA VAN BIEZEN. Leiden, 7 Aug. 1920. Korte Raamsteeg 79. Wittelaan 14. 8571 Getrouwd: W. C. VAN DER WAL en 8573 J. C. WEMERMAN, die, mede namens wederzijd- sche familie hartelijk dank zeggen, voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, Aug. 1920. De Heer en Mevr. DOLSTRA— Dorsman geven kennis van de geboorte van hun Zoon JACOBUS HIELKE. Bandoeng, 3 Augustas 1920. 1006a Heden overleed, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in het Sint Joseph-Gesticht te Alphen a. d. Rijn, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder JOHANNA MASGA- RETHAVAS POELGEEST, Weduwe van GIJRBERTUS VAN DER LINDEN, in don ouderdom van 87 jaren. 8577 Uit aller naam. J. J. VAN DER LINDEN. Leiden, 6 Augustus l^K). Eenige en algemeene kennisgeving. DANKBETUIGING. Voor de vele cn hartelijke blijken van belangstelling en deelneming ons betoond tij dens de ziekte en na het over lijden van onzen onvergetclijken Echtgenoot, Vader, Bchuwd- en Grootvader den Heer NIGGLAAS V. ESMOND Bz., betuigen wij onzen hartclijkeji dank. 9572 Uit aller naam: Wed. N."v. E.dMÖKD— Kromhout. Rijnsburg, 7 Aug. 192Ö.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3