In de bste families RECHTZAKEN, AGENDA VAN DE WEEK. Zaterdag: „Z om crzorg" Gecostumeerd tuin feest. Aanvang 8 uur. Zondag: „Zomerzorg": Accordeon-concert. Aan hang 8 uur. BapelIJks. Vanaf Dinsdagavond Circus Wilke bij ide Oude Vink. Aanvang 8 uur. Woensdag, Zaterdag en Zondag kinder voorstelling. Schoten (Haarlem)Tot 15 Augus tus zomerfeesten (vliegdemonstratie, annex Limapark). Gedurende de maand Juli Tentoonstel ling van de Leidsche Kunstclub „Do Sphinx", Rapenburg 81. Hoofdgroep H. F. Boot. „Hollandia-Bioscoop- en Variété-theater" Orsnjegracht: Dagelijks te 8 uur. 's Woens dags en 's Zaterdag» matinée 2 en 5 uur. „Luxor-Thaater", Stations-pegBios coop- en Variétévoorstellingen. Dagelijks .te 8 uur. „Rembrandt-Bioscoop-theater Hooge- .woerd 49Woensdag- en Zaterdagmiddag ie 3 uur. Dagelijks om 8 uur. De dienst des avonds na acht uren en des nachts voor spoedeischende hulp .wordt Maandag, Dinsdag, Vrijdag, Zater dag en Zondag met avond- en nachtdienst waargenomen door de apotheken van (J. B. Duyster, Nïeuwe-Rijn 13, tel. 523, én iW. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 594, en .Woensdag en Donderdag door de apothe ken van W. Pelle en Herdingh en Blan ken, Hoogewoerd VP, tel. 502. SPORT ZWEMMEN. De uitslag van de gisteravond gespeelde po lomatch L. Z. C.Nepluuus II (Zaandam) is 21. Weer een succes voor de Lcidenaars dusl VOETBAL De Ned. Elftal-commissie bericht, dat .vermoedelijk op 7, 14, en 21 Augustus oefen wedstrijden zullen worden gehouden voor de spelers, die den Neder!. Voetbal-Bond' te Antwerpen zullen vertjegenwèordigen. De tegenpartijen alsmede de plaatsen waar gespeeld wordt, zullen nog nader worden hekend gemaakt. Op de Donderdagavonden zullen onder Enge oefeningen plaats vinden., Korfbal op de Olympische Spelen. Nadat herhaaldelijk aan het Belgische Comité gevraagd was welke der twee i erst opgegeven data was gekozen, kwam ein delijk na weken de mededecling, dat de demonstratie moest plaats hebben cp Zon 'dag 22 Augusus. Bovendien werd daarbij bepaald, dat zou moeten gespeeld worden tegen een ploeg van de IJ. H. G A Daar deze echter een geheel ander spci ver staan onder Korfbal, een spel, dat ge speeld wordt volgens de Amerikaansche re gels en in niets lijkt op het zuiver Nedev- landsche spel, protesteerde de N. X. B. tegen deze regeling. Afgewacht zal nu moeten worden, of het Belgische comité ooren heeft voor de bezwaren van den N. K. B. Is dit niet het geval, dan gaat de demonstratie natuurlijk niet door. In dat geval zal- de N. K. B. zelf moeten zorgen yoor de propaganda in het buitenland. ROEIEN De uitslagen der Olympische eindwed- rtrijden op de Ringvaart bij Sloten waren: Skiff: 3. Eijkcn, Laga, tijd 8 min. 14 sec. 2. Veth ,De Hoop, 2 lengten. Achtriemsgiekcn gewonnen door: 1. Zui delijken, tijd 7 min. 5 3/5 sec. - 2 Noorde lijken vele lengten. Tweeriems gieken: 1. Nereus, tijd 8 min. 64 sec.2. Cadetten lengte.. Do „N. R. Ort." meldt nu: De Olympische Acht is voorloopig samen gesteld als volgt: Jongeneel, slag; Van der Vegte, te Hennepe, Koopman, Haasnoot, Hudig, Van Lier. B. Blaisse. Als invallers zullen in training blijven de heeren «Pos- no, Bouwmeester, Pellekaan, en Van Wa ning, twee atuurboords- en twee bakboord?2" dus. De'ploeg zal in Rotterdam oefenen on der leiding van dr. Kolff en onder opper toezicht van dc commissie. Als twee is do Amsterdamsche gekozen, die onder dr. Meurer staat. Eyken gaat na tuurlijk voor skiff en Veth en De Haas gaan voor double sculL Voor hen zal een Engelsche trainer geëngageerd worden. SCHAKEN Capablanca wenseht te spelen. Naar „De Tel." verneemt, kan Capa blanca binnen korten tijd hier te lande worden verwacht. De Cnbaanschc meester is voornemens nieuwe onderhandelingen te openen voor een mcgelijkcn wedstrijd te gen dr. Lasker, die, zcoals hekend, van den titel van wereldkampioen vrijwillig ten gunste van Capablanca afstand heeft gedaan. De Cubaan zou zich echter geluk kig achten indien hij er in slaagt dr. Las^ ker te kunnen bewegen zijn beslissing te herzien, opdat om den eeretitel een match tuaschen hem en dr. Lasker zal kunnen worden gespeeld. NtEROVERSPANNiNG. clear het werk. Worden uw nioren overspannen do(fr uw beroep Dit is vaak het geval. Werk, dat de zenuwen inspant, de spie ren en inwendige organen schokt, of u in aanraking brengt met madeelige gassen, veroorzaakt dikwijls nierkwalen. Dit is ook het geval bij werk op voohtige plaatsen, in wisselonde temperaturen of met stof be zwangerde lucht. 5278 XI En daarom komen rugpijn, urinekwalen, ontstoken nieren of blaas, nier-waterzucht cn rheumatiek zooveel voor bij machinisten, chauffeurs, stokers, spoorarbeiders, schil ders, metselaars, mijnwerkers, visscher- lieden, enz. Als de urine sterk verkleurd is of slecht- riekend, spaarzaam of te dikwijls komt, pijnlijk is bij de loozing en bezinksel achter laat, of als gij last krijgt ran duizeligheid, rugpijn cn hartkloppingen, dienfc gij ver docht te zijn op ernstige nierkwalen. Verandering en rust zullen u goed doen en de kwaal aanmerkelijk doen verminde ren, maar een speciaal niergeneesmiddel is eveneens onmiddellijk noodzakelijk. Wekt da nieren op en versterkt deze door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zullen do nieren in staat stellen om de vergiften te verwerken, die het bloed bederven, deze met de urine afvoeren en het bloed rein en krachbig maken tot onderhoud van de levensorganen. Geen geneeslijke graad van nierzwakte of urinestoornissen weerstaat Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Zij dienen enkel voor de nieren en blaas en daaruit voortkomen de kwalen. Alleen echt, wanneer voorzien van do handtcekening van James Foster op het etiket. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn to Leiden verkrijgbaar bij de bekende dro gisten fl.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. wordf tegenwoordig oen pijp gerookt in den ealon en in liet bijzijn der dames. Koopt daarvoor een chique pijp in DE BEURSKLOK Leiden - Maarsnianssteeg Vele filialen door het geheele land 8301 BUITENLAND, DE CORLOGS-LIQUIDATIE. Italië heeft do nota aan Sovjet-Rusland to richten, goedgekeurd, waarna dezo is verzón- den. Zij luidt: Do Engelsche regeering is, na haai' hondge- nooten to hebben geraadpleegd, in staat om het volgende antwoord te zenden op Tsjilsjerin's telegram van 24 Juli: Dc Engelsche regeering, die, aannemende, dat een wapenstilstand op het punt staat ge sloten to worden, en dat de vijandelijkheden zul len ophouden tusschen Sovjet-Rusland en Polen aan haar bondgenooten heeft voorgesteld, dat zij zouden' deelnemen aan een te Londen te hou den conferentie, waarop de' Russische Sovjet-re- gecring ook vertegenwoordigd zal zijn, is van mcening, dat er geen twijfel behoort te bestaan omtrent het doel van die samenkomst en de mo gendheden, die zullen worden uitgenoodigd om eraan deel te nemen, noch omtrent de voor naamste onderwerpen, die erop moeten worden besproken. Twee van de laatste telegrammen van de Sovjet-regeering geven reden tot eenigen twijfel met betrekking tot deze punten. Een telegram van 19 Juli schijnt de deelne ming der geallieerden aan do vredesconferentie tusschen de Sovjet-regeering en dc1 regeeringen Van Polen en de aan Rusland grenzènde landen, te verwerpen. Aan den anderen kant schijnt het laatste tele gram deze deelneming too te laten. Do Engelsche xegecring meent, dat, indien de 'geallieerde regeeringen met do delegatie van de Sovjet-regeering met eenige kans op succes wil len onderhandelen, er ook afgevaardigden van de Poolscho regcering en van de andere rand staten, die ei-Dij betrokken- zijn, aanwezig moe ten zijn. Do conferentie zou als essentiüel'doel moeten hebbeu het herstel der vrede in Europa, en in do ccrslo plaats tusschen Polen en Rusland, op voorwaarden, die do onafhankelijkheid van Po len en dc wettige belangen van beide lan-den Do conferentie zou zioh ook hebben bezig lo houden met do kwesties, die nog steeds onopge lost zijn tusschen Sovjet-Rusland en de rand stalen, dio nog niet .-den definitieven vrede met Rusland hebben geteekend. Na do regeling van dio kwesties zou de con- fsrentio kunnen overgaan tot het behandelen van de geschillen tusschen de regeering van Sovjet-Rusland cn de geallieerden, cn het her stel van normale betrekkingen tusschen hen. Hel woord is dus nu weer aan Moskou. Wan neer juist blijk', dat aan Polen de volgende voorwaarden gesteld zouden worden, dan kan men liet antwoord wel achterwege laten, want evenals dezo voorwaarden aan Polen zou het onaannemelijk zijn. Deze voorwaarden zouden zijn: Polen geeft Wilna, Minsk, Grodno' .cn Cholm op. Polen levert al zijn oorlogsmateriaal aan Rusland uit, benevens 70 pet. van het spoor- wegmateriaal. Do Sovjet-grondwet wordt voor den tijd van een jaar in Polen ingevoerd. Polen zal dan zelf over zijn nieuwe grondwet bellissen. Polon wordt voor den tijd van vijf "jaren bezet. Als onderpand worden de Poolscho zout- en kolenmijnen aan Rusland afgestaan. Vooralsnog gelooven we echter dal 'de bericli- iten over zulke onmogelijke voorwaarden, heden bij den aanvang der wapenstilstandsbesprekin gen te stellen, onjuist zijn. 't Zou haast te kras een aansluiting van Polen en «van do entente zijn.Maar geheel uitgesloten is het niet, als men ziel, wat Radek in do „Iswestia" schrijft: „De mannen, die do misdaad begingen om het Poolscho volk tegen de vredelievende klasse der Russische arbeiders op te zetten, durven zich met vredesvoorstellen tot liet Russische volk te wenden. Zij hopen, dat wjj dio judassen zullen vertrouwen, dio het Poolsche volk aan de Entente verkocht en bankroet gemaakt heb beu. Do bandieten-regeering te Warschau moet weten, dat de agenten der Poolsche xegecring, dio in handen der sovjets zijn, met hun hoofd voor het lot der Poolsche communisten zullen instaan. Het Poolsche volk moet weten, dat elke dag, dat dezo regcering langer aan het roer blijft een gevaar te meer is dat de oorlog langer duurt." Inmiddels duurt de roode opmarsch nog voort Eu al beweerde Lloyd George in het Engelsche Lagerhuis, dat die opmarsch verminderde cn dat het niet scheen, alsof deze met veel kracht werd doorgezet, de nuchtere practijk leert anders. Het Poolsche leger bb'jft over 't geheele front wijken, zoodat Dielostok, Brest-Litofsk en L,cm- berg bedreigd worden. Maarschalk Fooh zèi tegen een correspondent der Matin": „"Als men stand wil houden, houdt men stond; wanneer men zich wil verdedigen, verdedigt men zich. Men hoeft slechts te zeg gen: ik wil niet verder terug, en als men*dat zegt, zooals het behoort, houdt een leger stand op het gewenschte punt. Polen heeft daar de middelen toe. Ik heb het nooit aangeraden om agressief te zijn; daarvan zijn do bewijzen voorhanden. Ik heb het echter geraden, zich waardig te gedragen en zich niet de wil van den overwinnaar te laten opdragen. Om niet over wonnen te worden, heeft het dit slechts- te willen." De wil bij de Polen is er wel, maar.H is makkelijker gezegd dan gedaan! Een slecht teeken is echter, dat de Polen dc Fransche en andere vreemde officieren eerst na de grootste moeite een rol van beteekonis wil len laten spelen. Daaruit blijkt toch, dat in hun gyoot gevaar de Polon hun waan van groot heid nog niet willen afleggen. Tsjitsjerin heeft den vertegenwoordiger der sovjelregeering te Berlijn in een draadloos te legram opgedragen dc Duitsche regeering er nogmaals uitdrukkelijk op te wijzen, dat Rus land niet de minste agressieve bedoelingen te genover "Duitschland heeft, maar Duitschland slechts vriendschappelijk gezind is. De Engelsche minister Churchill wil, volgens een artikel in de „Evening News" Duitschland tot een slagboom maken tegen het bolsjewisme. Als het dat wilde, zou het zijn fout van den we reldoorlog voor een groot deel weer goed- maken Duitschland zal wel stichtelijk danken! De berichten over een aanval der roode troe pen cp Roemenië en mobilisatio daar te lande worden tegengesproken. Woensdag zijn te Dorpai de Finsch-Russïscho vredesonderhandelingen hervat. Do RusseH stel len als voorwaarde, voor het bereiken van een j resultaat dat Finland van Petsjenga afziet en de oplossing van het Oost-Karelische vraag stuk als een binneniandsche aangelegenheid aan Rusland overlaat. Van Finsche zijde eischt men daarentegen voor Oost-Karelië het recht om zelf zijn lot to bepalen. Ook de Finsche aanspraken op Petsjenga worden gehandhaafd BELGIE. Nauwelijks was, gelijk do telegrammen gisteren aanwezen, do regeering door hefc bakzeil halen van techta gered of een nieuw incident heeft rich voorgecuaan. Eenige duizenden oud-strijdera hadden he den een betooging op touw gezet als pro test tegen het voorstel der regeering be treffende de stichting van een foncii ten bate van oud-srijders De betoogers eischten een jaargeld voor elk van hen. Een groep van twaalf mannen begaf rich naar het Kamergebouw, waar zij door den voorzitter werden ontvangen, wien zij bun eisch mededeelden. De voorzitter verklaarde dat hij de Ka mer van do desideratje der oud-strijders in kennis zou stellen, doch dat do Kamer hierover zou beslissen zonder den druk van wie ook te ondergaan. Hij voegde er aan toe dat de Kamer zeer goed weet welke toI de oud-strijders gedurende den oorlog heb ben gespeeld, en dat' zij met hun wensehen rekening zal houden." De gedelegeerden keerden daarop naar den grooten stoet terug, doch middelerwijl was een deel der strijders er in geslaagd door het afgezette terrein te breken, en de ministeries en het Kamergebouw te omsin gelen. Da burgemeester van Brussel gelukte 't de betoogers er toe te brengen zich terug te trekken. Doch do betoogers keerden terug om rich voor het parlement te ver zamelen. Do gedelegeerden der oud-strij ders kondigden daarop aan dat do Kamer in afdeelingen was gegaan om hun voldoe ning te schenken. Ondanks den raad om kalm te blijven slaagden de betoogers er in het pa-rlementa gebouw binnen te dringen. Zij 6tieten de deuren in, braken do vensters, duwden do Kamerboden terug, snelden do vergader zaal binnen, waar verscheiden geïmprovi seerde redenaars hun kameraden toespra ken. De- Kamerleden stonden machteloos te genover hot tumult. Ten slotte wisten eeni ge Kamerleden-oud-strijdérs den betoogers duidelijk te maken dat het parlement niet onder bedreiging kon beraadslagen, en hen tot kalmte te brengen. Da oud-strijders ontruimden vervolgens langzaam do zaal. Buiten herstelde do gendarmerie de afzet ting. De betoogers trokken zich daarop vreedzaam terug, de bereikte resultaten be sprekend. De menigte sloeg daarna het défilé der, strijders gade Nader meldt de correspondent' van het „Hbld." nog: De bet-oogers drongen ook den Senaat binnen, doch werden onmiddellijk verdre ven. ïn de Kamer echter kwam. het tot .een. helsch spektakel cn tot- handtastelijkheden, waarbij de Kamerleden Hubin en Mathieu kneuzingen opliepen. -Ofschoon overal Kamerleden, hier in hot Fransch, daar in het Vlaainsch, de betoo gers tot kalmte trachtten over te lialen, was bet rumoer en het geschreeuw buiten gewoon. Overal lagen scherven van ruiten, stokken en hoofddeksels. In de wandelgang zag men bloedvlekken. Nadat dit onver kwikkelijk spektakel had plaats gehad, werd dc ritting veer geopend onder voor zitterschap van Carton de_ Wiart. Hubin. vroeg aan de regeering, welke sancties zij voornemens is te treffen. Hij stelde burge meester Max, alsmede den minister van binneniandsche zaken verantwoordelijk voor het gebrek aan maatregelen, waardoor het Parlementsgebouw overweldigd kon wor den. „Zoolang Max zich niet verantwoord heeft weiger ik hier nog zitting to nemen", besloot hij. Do voorzitter beloofde, dat het bureau der Kamer de noodigc maatregelen zou weten to treffen. Daarop rijn de straten, die toegang ge ven tot het parlement door gendarm an afgezet. Een sterke politiemacht en gendar men bewaken ook bet paleis van den ko ning. Deze gebeurtenissen verwekken in do stad, waar hier en daar nog groepen mani festanten ronddolen en den dood eischen van den minister van oorlog, de grootste opschudding. Een groep ontmoette dc auto van de „Soir", gooide de kranten te grab bel, en stak de auto in brand. Naar verluidt werd een nieuwe manifes tatie voor hedenochtend voorbereid. De ministerraad hoeft besloten een ge rechtelijke vervolging te doen instellen te gen do verantwoordelijke daders van do gebeurtenissen, o.a tegen het blad „Óns Vaderland", dat er toe heeft bijgedragen do oudstrijders op te hitsen. De beschuldi ging is „vergrijp tegen do veiligheid van den Staat." De procureur-generaal en do procureur des konings woonden de beraadslaging bij. DUITSCHLAND. Dè vertegenwoordiger van de Beicrsclie regeeringspartij, generaal Von Schock, uitte zich in de zitting van den Rijksdag van Woensdag tegen het opgedrongen Fransche gezantschap te München, en ver klaarde: „Onze Beiersche soldaten rijn niet gevallen voor de gedachten van een nieuwen Rijksbond, maar voor het grootc- re Duitschland. Ik wil liever, als goed Duit schei- krepecren als een hond, dan lui en lekker leven door het genadebrood van Frankrijk te eten". Een verordening van den rijksweer-mi- nister waarschuwt voor militaire werving, gelijk deze eenerzijds voor een z. g. be strijding van het bolsjewisme, anderzijds voor dc vorming van- een rood leger ge schiedt. In den nacht van Maandag op Dinsdag is een overval gedaan op de woning van Dorten, te Wiesbaden. Zes gemaskerde lie den verschaften zich met geweld toegang tot de studeerkamer van Dorten, waar schijnlijk om zich van de daar bevindende documenten meester te maken. De indrin gers werden verjaagd en ontkwamen even snel als zij gekomen waren. De dictricten Allcnstein en Marienwer- den komen aan Duitschland terug. De in- tergeallieerde grenscommissie bezit echter de bevoegdheid om op den rechteroever van de Weichsel de bepaling van het ver drag, welko den Polen het recht tot bewa king van do Weichsel teekent, te laten gelden ENGELAND. Chamberlain's financieele wet, waarbij aan het land de zwaarste belasting wordt opgelegd, die het ooit gehad heeft, met inbegrip van de oorlogswinstbelasting van i .60%, is door het Lagerhuis in derde lezing aangenomen. In antwoord op de kritiek, gaf Chamberlain toe, dat de grens van 't belastingvermogen nu bijkans bereikt was, maar hij weigerde een amendement te aan vaarden, volgens hetwelk aan het nage slacht zou overgelaten worden het groot ste gedeelte van de oorlogsschuld af te lossen. Sprekende over de bezuiniging se dert den oorlog, toonde hij aan, dat de bruto uitgaven in 1918/19 3146 miilioen pond hadden bedragen. Verleden jaar waren zij gedaald tot 2160 millioen pond en tfit' jaar tot 1282 millioen pond, dat bestemd was voor vermindering van dc schuld niet mee gerekend. Deze vermindering is bereikt, ondanks het feit, dut de oorlogspensioenen en an dere lasten ten gevolge van den oorlog ver meerderd zijn. Do regeering heeft machtiging,verleend, om een aantal gewezen officieren, die zich onderscheiden hebben, in dienst te nemen voor samenwerking met de militaire poli tie in Ierland, ten eincfö de rooftochten cn hinderlagen van de Sinn-Fciners te be strijden. Meer dan duizend gegadigden hebben zich aangemeld. De eerste afdee- ling is al in Ierland aan" wal gezet, Zij wor dén aangenomen voor een jaar en krijgen een pond daags. HONGARIJE. De minister van justitie stelt een wijzi ging voor van wettelijke bevoegdheden van den rijksbestuurder. Deze verandering zou hierin bestaan, dat hij het recht zou krij gen de zitting van het parlement te ver dagen cn te sluiten en het departement zoo noodig te ontbinden, met dien verstan de, dat in het laatste geval binnen hoog stens drie maanden een nieuw parlement gekozen wordt. De rijksbestuurder krijgt het recht in geval van nood voor de grens- verdediging vrijelijk te kunnen beschikken over het leger, terwijl hij tevens onder be paalde beperkingen het recht van amnes tie zal krijgen. Dinsdagavond heeft een benile rad draaiers een aanval gedaan op enkelo .koffiehuizen, te Boedapest. Twee.personen werden gedood. De ministér-p resident heeft verklaard dat tegen hen dio de ordc verstoren, scherpe maatregelen zullcn worden genomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. In Mecklenburg Schwerin, dat tot dusver socialistisch werd geregeerd, is, naar aan.' leiding van de verkiezingen, een nieuiv ministerie gevormd, welks president de Duitseli-natïonale professor Reineke is. De verkiezingen in de Rijksdag hebben 17W millioen mark gekost. Daar de Hongaarsohe regeering tot dus. ver het aangekondigde verzoek om uitle vering van Bela Kun achterwege heeft ge- laten, heeft dc Duitsche regeering beslo ten Kun en zijn reisgezellen niet langer fe beletten naar een door hen zelf te kiezen vreemd land te reizen, m. a. w. naar Rus land. Een-troep van een duizendtal Albanee- zen is ten zuiden van Toesji (Montenegro) Zuid-Slayië binnengedrongen. .De Alba- neczen 2ijn slaags met de Serviërs. TELEGRAMMEN De oud-strijders in België. BRUSSEL, 29 Juli. (Havas). Een comité van oud-strijders heeft zich gevormd en een telegram aan den koning gezonden mot ver zoek als oud-strijder zijn tussehenkomst to vcrleenen. opdat hun eischen worden ingó- willige! BRUSSEL, 30 Juli. (V. D.) „Le Pouplo" schrijft, dat zij het gebeurde van gisteren afkourt. Het blad verklaart, dat zich onder de betoogers niet alleen oud-strijders be vonden, doch ook activisten en andere rust verstoorders- BRUSSEL, 30 Juli. (V. D.) Do „Stan daard" schrijft: De baldadige tocmeelen in het parlement zullcn een ongelooflijke op schudding in bet parlement veroorzaken, Vele Vlaamscho jongelingen, die meb den stroom waren medogevoerd naar bet Parle ment, hebben verklaard, dat bet hun be doeling ni'et was, do ordo te verstoren, doch oproerige -.elementen onder de betoogers veroorzaakten de opwindende tooncelcn De Duifsche Rijksdag. EERLIJN, 29 Juli (Wolff.). De Rjjksdag nam in tweede lezing de opheffing der mili- txiiro jurisdictie aan. De rechterpartijen had den zich- tegen verklaard, evenals de omif- hsnkelijken, welke iaatslen echter vóórrtem- den om verwerping te voorkomen. Murstsr Gessier verklaarde te verwachten, dat de aanneming der wet .de politieke rust zei ver: riceren. Wegens bezwaren bij recht:. i dc derde lezing niet terstond plaat?. Ee: noodwet is ingediend tot afschaffing van dta algoraeenen dienstplicht cn tot regeling vu den duur van den 'dienstplicht. - Do bosprclrinucn met Sovjet-Rustand. LONDEN, 29 Juli (R. O.). Behalve liet telegram aan Rusland dat Lloyd George vanmiddag in het Lagerhuis voorlas, '3 ook hedenavond de tekst gepubliceerd van het telegram van 26 7, waarin dc Britscue regeering met het oog op Ruslanc's ant woord betreffende den wapenstilstand, fa ciliteiten aanbieden voor liet- verblijf van Kamenoff, Krassin en Milliutin in Enge land, en dat zij volmacht zullen hebben niet alleen te discuseeren over handclsaan gelegenheden maar oolc voor voorloopigc regelingen voor de voorgestelde vredescon ferentie. Het telegram wijst alle verant woordelijkheid op voor Wrangels offen sief en verklaart dat de Britsche regcering aan Wrangel bericht zond van de verkla ring der Russische regccröig. De Russische opmarsch. AVEENEN, 30 Juli. (V. D.) De Russischo opmarsch geschiedt in de laatste dagen mot een kolosa-le snelheid. De Russen staan slechts 20-K.M. van Oost-Pruisen, 100 van Warschau. 50 van Lemberg verwijderd. Do Russen worden Zondag to Lemberg ver wacht. Het Poolsche leger zou zich in vol komen ontbinding bevinden. Ierland. LONDEN, 29 Juli. R. O Lloyd Geor ge onving een deputatie van Hooger- en Lagerhuisleden, die verklaarden, dat do' Sinfeiners-beweging een krachtiger actio cischte. Lloyd George verklaarde dat de op 5 Augustus in te dienen wet voldoondo maatregelen bevat. Het bericht dat niet langer gewapende garden zullen worden gebruikt voor regeeringsgoederen per spoor verzonden, is onjuist. Munitie zal onder gewapend geleide worden vervoerd,i Indien de spoorwegarbeiders weigeren ge- convoiecrdé militaire goederen te vervoe ren, zullen zij onmiddellijk worden ontsla gen. LONDEN, 29 Juli. (Draadloos De hoop begint te herleven op oen wapenstilstand in Ierland. Het leidende Ierseno blad -„Freeman's Journal'', dat uitgesproken Sinn-Fedn-sympathieën heeft, vraagt om 'n wapenstilstand voor de toestand van liet land erger wordt Algemeen boopt men, dat do Sinn-Foiners op dozen raad zullen ingaan. Do regeeringsautoriteiten van Dublin Castle wijzen er op, dat voor den eersten keor in vijf jaar tijds do dag is voorbijge gaan zonder dat er melding is gemaakt van gewelddaden. De regeering doet blijk baar al het mogelijke oin de handhaving der ordo to bevorderen. Als bewijs van haar verlangen om icderen vorm van provoca- tio te vermijden, hebben do mililtairo auto riteiten aan de spoorwegdirecties meege deeld, dat er geen militaire wachten moor zullen verstrekt worden voor goederen, pon spoor verzonden, on dat-, gezien den too- stand van het land, men thans niet voor nemes is om als regel voor het transport van munitie van de spoorwegen gebruik W maken. RECHTBANK TE 7IEL. De rechtbank veroordeelde W- A. W-, 'oud 17 jaar, te Gameren, die terecht heeft ■gestaan wegens poging tob doodslag, ge pleegd op zijn vader op 24 Juni j.]., wegens poging tot zware mishandeling, lob 11 iaor .voorwaardelijke gevangenisstraf, met "een proeftijd van 3 jaar, overeenkomstig den eisch van het O. M.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2