telegrafisch weerbericht. Hoogste barometerstand 768.5 te Mun ten. Laagste stand 745.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 22 Juli: Zwakke tot matigen. Zuidelijken tot Wes telijken wind. Half tot zwaarbewolkte lucht. Weinig of geen regen. Iets warmer.. ming vinden. Ph. R Botha zegt er in de „Toorts" van: „Die Delvdllebos het aan dijj. wijo wereld he tend geword deur die groot veldslao aan die Somme in 1916, waaraan die Suidafrikaansc troepe deel gemeen het tot hullo skade. Dat lede van die Bocrvolk, wat twintig jaar gelode deur Engeland van hulle vrijheid beroof is, nou hullc lewo opgeoffer tot behoud van hullo onderdruk ker en vijand van hulle bestaan vir honderd jaar lang, is n teken van dogcncrasio en die groot meerderheid van Afrikaners wil hulle dio oe uit die kop uit skaam vir sulko swakheid van hulle volk. En tog moot dió skande ver eeuwig word op so'n kosbarc wijso. Vir onder wijs, vir hesproeiing, vir spoorweg uitbreiding en vorgcmakliking van verkeer in dio uitgestrekte Suidafrika het dio Smulsregeering'geen geld nie. Vir hulp aan Engeland in die oorlog het hulle gou genoeg veertig miljoen pond sterling gevind, vir versorging vin terugkerendo soldatc ont breek dio fond-se ook niet en nou moet sos dui- send mijl van Suidafrika zo kuste af nog meer gold op die altaar van Moloch golê word. Wio die godo wil verderf.... Vir gedenktekens van groot Afrikaners soas Piet Relief, Andrios Pre terms, Dirk Mys, Marrlliinus Steyn en andere stigfera van die Afrikaanse nasio moot dio pu bliek geldjics insamcl. Maar diegeno wat geslag is in belang van die Empire, al is hullo naino selfs onbekend, krij 'n kosbaro gedenkteken uit dio staatskas en wel op 5n plek y/aar hullo ouers of vcrwanto seker nooit zal kom om dio eerbetoon te aanskou.nie." TELEGRAMMEN Een rede van Millerand. PAKIJS, 20 Juli (Havas-Reutcr). In dc huidige Kamerzitting, welke door meer dan 500 afgevaardigden werd bijgewoond, terwijl de tribunes stampvol waren, gaf Millerand een uiteenzetting van de Ooster- sche kwestie. Do geallieerden, aldus de minister-pre sident, zijn dc meening toegedaan, dat de Porte de bevriende regeeringen, die haar sedert een halve eeuw hadden gesteund, heeft verraden. Om die reden en ook om dat het wegens de afschuwelijke massa moorden onmogelijk was millioencn harer onderdanen onder de Turksche heerschap pij te laten, werd het verdrag gehand haafd. Betreffende Syrië verklaarde Millerand: De Britsche regeering heeft met volmaak te loyautèit te kSnnen gegeven, dat alleen aan Frankrijk de taak te beurt moest vallen, met de binnenlandsche autoritei ten, die van Frankrijk hun gezag hebben ontvangen, de organisatie van het man daat te regelen. Millerand zette vervolgens in groote lij nen de Poolsche kwestie uiteen. Hoewel de Fransche regeering de sovjet-regeering niet erkent, volgt zij toch met symp thie de door Lloyd Georgo met Rusland aan geknoopte onderhandelingen inzake den wapenstilstand met Polen en hoopt, dat deze succes zullen hebben. Hij deelde evénwel mede, dat hij door bemiddeling van den Franschen gezant fn London vernomen had, dat de Sovjet-re geering op onbeschaamde wijze het voor stel van Lloyd George heeft beantwoord. Millerand wees er op, dat Lloyd George de Sovjet-regoering gewaarschuwd heeft, dat. indien de wapenstilstand niet aange nomen werd, Engeland met alle macht Polen zal steunen. Frankrijk zal woord houden, evenals Engeland het zijne. Gene raal Wrangel heeft overigons op de bot&- jewiki succes behaald. Overgaande tot de met do' Duitsche ge delegeerden gehouden besprekingen ter verzekering van dn uitvoering van het verdrag van Versailles, zeicle Millerand, dat de geallieerden staan op d' nnlen'ng van het ver-lrag. Wij denkon er niet a/in ons te 'mengen In de binneglnndsche politiek van het -Duitsche rijk, dat in het verdr -g wordt erkend en wij zullen het niet O'' genie pige wijze trachten te vernietigen. Frank rijk zal de separatistische intr;"ps niet steeunen, maar de" geallieerden wenseben, dat de verschillende elementen uit Duifseh land zich vrij kunnen ontwikkelen, zonder te worden bedreigd door de Pruisische hegemonie, welker triomf de doodsklok heeft geluid over d~ beschaving on dc,, ondergang van Duitschland heeft veroor zaakt. Frankrijk heeft derhalve te Berlijn een gezant benoemd wiens positie Ret zooveel mogelijk zal versterken. De keuze van Charles Laurent is een aanduiding van het voornaamste doel onzer politiek, n.l. het herstel der normale economische be trekkingen met Duitschlgnd. Voor herstel van de normale economi sche betrekkingen met Duitschland iB de ontwapening een hoofdvereischte. Hierna geeft Millerand een pverzicht van de ver deeling en betalingswijze der schadeloos stelling door Duitschland met de moge lijkheid van uitgifte van leeningen,, be stemd voor economische opheffing, zoowel als voor afdoening der schulden. Hij leest verder het protocol van Spa over de ko- lenlevering voor, waardoor Frankrijk 50 percent harer behoeften krijgt on tevens het recht het Roergebied te bezétten ais de overeenkomst niet nagekomen wordt. Tardieu verklaart hierop, dat te Spa herziening van het Versailler verdrag plaats vond en - dat de protocols betref fende de ontwapening en de kolenlevering voor Duitschland voordeelig zijn, heigeen hij met statistieken uitvoerig aantoont. Hij keurt de onderhandelingen met Stïm- nes af, die de organisator is van de plun deringen in het Noorden. Spa in Duitsche bespreking- BERLIJN, 20 Juli. (W.B.) Officieel wordt gemeld, dat bet rijkskahinet in tegenwoordig heid van den rijkspresident do bosprekmgen ovor do besluiten van Spa voortzette. Hoofdza kelijk wordt do ontwapeningskwestio besproken. BERLIJN, 20 Juli. .fW.B.) In dc Rijksdag- oommissie voor buiteulandsobe aangelegenheden gaf de minister van buitenlandscho zaken dr. Simons, een uiteenzetting over de onderhande lingen te Spa. Do socialist Bernstein en dc onafhankelijke socialist Ledebour hadden beiden den indruk, dat inzake do kolenflrwestie de delegatie niets moor had kunnen verkrijgen. Zij verlangden so- oiaKseering van dokolenmijnen. Stinr.es aan de mijnwerkers. BERLIJN, 20 Juli. (Draadloos.) In een brief aan "do mijnwerkers komt Stinnes op tegen de bewering van do „Essenor Arbeiterzeitung", dat hfj in het algemeen voor opheffing van den achturendag had gepleit. Hij heeft alleen voor mijnbouw, den landbouw en het transportbe drijf overwerk als noodzakelijk beschouwd om de huidige toestanden uit den weg te ruimen. Do mijnwerkers moeten, schrijft Stinnes, geen twoodracht en wantrouwen tusscken arbeiders en do vertegenwoordigers der mijnen stichten, waarmee zij slechts in de kaart apelen van dc gemeenschappelijke onderdrukkers van Duitsch land en zouden bereiken, dat de mijnwerkers ten nadeolc van Duitschland voor het buitenland in do eerstvolgende jaren slavenarbeid zouden moeten verrichten. Communist gearresteerd. - BERLIJN, 21 Juli. (W.B.) Volgens de bladen is te Berlijn gearresteerd de communist Leo Werner, dio tijdens do radonregeering (o Mun- chen ziob tot burgemeester van Hun oh en ge maakt bad. Voor generaal Dyer. LONDEN, 20 JulL (R.O.) Na een debat van tweo dagen heeft het Hoogerbuis een motie van den vroogeren lord kanselier Finlay, waarin verklaard wordt, dat hot optreden der regeering ten aanzien van generaal Dyer een precedent vormt gevaarlijk voor bét bewaren der ordo bij opstand, aangenomen met 129 tegen86 stem men. Dc regeering had zich krachtig tegen do mqtio verzet. Bela Kun. STETTIN, 20 Juli. (W.B.) Volgens een,Stet tin er blad is Bola Kun hedennamiddag om drie uur mot bet stoomschip Lisboa van Stettin naar Rusland vertrokken. In zijn gezelsohap be vonden zich talrijke communisten uit Honga- rijo en Oostenrijk. Zondagmorgen was hij reeds por spoor in Altdamm aangekomen, waarvan daan bij heden naar Stettin gebraolit is. Bo vendien bevonden zticb aan boord van bet stoomschip nog 830 Russische krijgsgevan genen. Turksche kabinetscrisis. PARIJS; 20 Juli. (Havas.) Uit Konstanti- nopel wordt aan do „Temps" gemold, dat do grootvizier Maandag bet ontslag van hot ka binet indiende. Amerika en Rusland- WASHINGTON, 91 Juli (R. O.). Het Staatsdepartement zal binnenkort aan kondigen, dat de beperkende bepalingen voor den invoer van Russische rogge wor den opgeheven. Deze bekendmaking sluit ook den invoer van Russisch goud in. Uit Britsch-lndië. LONDEN, 20 Juli. (R.O.) Het departement van Indiö deelt mede, dat een Britsche troepen macht den 16en Juli een vijandelijke verster king der Mabsoods in Wazaxistan bombardeer de. Zij ontmoette slechts weinig verzet, doch de leden van den 6tam vervolgden de troepen, toen zij naar bet kamp terugkeerden, krachtig, dood den 27 man en verwondden er 29. T)e verliezen van den vijand zijn onbekend. LAATSTE BERICHTEN, STADSNIEUWS. Geslaagd zijn aan dc Kon. Militaire 'Aca demie te Breda voor bet overgangs-examen van bet tweedo naai- bet dordo studiejaar: Van Roven, infanterie bier te lande en Van der Minne, artillerie bier te lande. Voor het overgangs-examen van het eerste naar bet tweedo studiejaar: Linck, te Oegst- geest, genie Ncd -Indië, en voorwaardelijk: Has- selbach, te Oegstgeeet, inf. bier te lande, en Swartjos, te Oogst geest, genie Ncd.-Indië. Hedennamiddlag is het herbouwde pak- Luis en kantoor van do Itotterdamsche Hui denclub aan den Maresingol IS, nabij het Openbaar Slachthuis officieel in gebruik genomen. Bij de opening warsn aanwezig hot be stuur der Rolterdamscbe Huid'enclub, het bestuur der Leidscho Vlecscbbouwers-Ver- eeniging en van de Leidscho Spekslagers- vercenigihg, benevens eenigo genooddgden. Het gebouw, dat is venrezea op een plaats, waar vroeger eenigo onooglijke bouwvallige huisjes stonden, maakt uit- en inwendig een prettigen indruk. Hot werd met een hartelijke toespraak door cïen voorzitter der R. H.-C. geopend. Hierna (Jankte do voorzitter der Leid scho Vleeschhouworsvereeniging, de heer Koekenbier den voorzitter den heer Nije, voor diens hartelijke woorden en bood de zen een foto va.n bet gebouw aan Nadat nog dc heer Hartog, uit Den Haag, do beste wenschen voor de Vereeni- ging had uitgesproken, overhandigde de heer Koekonbier den leider van bet ge bouw, den heer Van der Steen, een foto van do bestuursleden der Leidscho Vleesch- houwersvoreeniging. Ten slotte werd de eerewijn aangeboden. Heden had onder veel belangstelling op „Oud-Poelgeest" de Zendingsdag van de Classis Leiden der Geref. Kerken plaats. Do bijeenkomst werd even elf uren geopend en duurt nog voort. Ter gelegenheid van het ,12de Inter nationale Esperanto-Congres, hetwelk van 815 Aug. a.s. in de Ridderzaal in Den Haag ceiiouden wordt, zal op Vrijdag 13 Atigurcus a.s. een uitstapje naar de Kag&r- en Braeemcinieren gemaakt worden, terwijl, vóór het veitrek der boot, een .vandcn.'ig. langs oe bezienswaardigheden van Leiden gemaakt worden zal. Verklaring zal geschie den iu Esperanto, docr den heer Schar- waohcer, vroeger informateur „V. V. V." alhier. Na een strijd van twaalf weken is de glasblazeisstaking aan de fabriek „De Sphinx" ts Maastricht geëindigd. De onder- hnadeliogen der vakorganisaties met de di rectie, tot erkenning dier organisaties, heelt echter fot geen resultaat geleid. Een nieuwe loonregeling welke bij het begin der staking hi bewolking was, zal op 2 Augustus worden ingevoerd. Op dien datum zal het werk worden hervat. De mijnenveger I der Kon. Noderl. Marine waarover het bevel dezer dagen is opgedragen aan don luitenant-ter-zee lsto klasse E. M. J- Chevalier, is, naar wij vernomen, ter" beschik king gesteld van de onlangs door den Minister van Marino ad interim ingestelde commissie voor proefnemingen met de installatie voor. ra- - diopeilstaitions aan dén Hoek van Holland. Naar wij vernemen zal de luitenant-kolo nel W. A. Frieswijk van het 1ste regiment veld artillerie, to Harderwijk, waar do IVe afdee- ling Van dat regiment ligt, eerlang bevorderd worden tot kolonel, commandant van dat regi ment to Utrecht. Prov. Statenv Zuid-Holland. Vergadering van heden. Nadat zonder beraadslaging of stem ming een subsidie (de helft der kosten tot een maximum van f 7000) is-toegestaan aan de Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis" ten behoeve van een ontsmet- tingsdiensj, komt aan de orde de aan vulling yan het reglement van orde in verband met de invoering van het vra- genrecht. De heer CRENA DE JONGH verklaart zich tegen den tot uiting gekomen wensch om een termijn te stellen voor het ant- woord. Hij waarschuwt tegen oversclirij- ding der door art. 103 der Provinciale Wet gestelde grenzen. Hij is van oordeel, dat Ged. St. volgens het Nederlandseh Staatsrecht niet van al hun daden ver antwoording .schuldig zijn aan de Provin ciale Staten en wenscht daarom, geïijk Ged. Ct. voorstellen, het vragenrecht' be perkt te zien tot de in de artikelen 152 tot en met 162 der Provinciale Wet be doelde handelingen en niet pitgebreid tót de handelingen, waarover Ged. St. geen verantwoording schuldig zijn aan Prov. Staten, met name het toezicht op de ge meentebesturen. De heer COLTOF betreurt het, dat geen termijn wordt voorgesteld voor het publiceeren van de vragen en de ant woorden daarop en dat Ged. St. het recht wordt gegeven een vraag, waarop zij niet wenschen te antwoorden, niet te publi ceeren. Hij dient een amendement in, om voor te schrijven, dat Ged. St. de vragen bin nen 30 dagen na ontvangst moeten publi ceeren, vergezeld, indien zij daartoe aan leiding vinden, van hun antwoord. De hoer v. d. HEYDEN heeft, afgezien van wettelijke bedenkingen, overwegende practische bezwaren tegen de uitbreiding van het vragenrecht In vele gevallen zou den' Ged. St. de gestelde vragen niet kun nen beantwoorden met het oog op de reeks van lioogere lastgevers, de Rijks overheid. Spr. is tegen het stellen van een termijn voor publicatie, doch voor de ver plichting tot publicatie der niet-beant- woorde vrageji, omdat de leden belang hebben bij het kennen van de meening hunner medeleden. De heer Mr.v. ECK vraagt of de weige ring, om een vraag te beantwoorden, on derworpen is aan het interpellatierechT der Staten. Hij bepleit uitbreiding van 't vragenrecht tot buiten de grenzen, ge steld door de artikelen 152 tot én met 162 der Provinciale Wet. Duidelijkheid en klaarheid omtrent de handelingen van Ged. St. zijn een algemeen belang. De heer LIMBURG (Ged. St.) betoogt dat de draagwijdte van het vragenrecht zich niet verder kan uitstrekken dan die van het interpellatierccht. Echter is de weigering om een vraag te beantwoorden ouderworpen aan het inter- pellatierecht. Het vragenrecht is niet strij dig met de wet, maar wel zij tegën "de wet strijden de uitbreiding van het vragenrecht over onderwerpen, waarover geen inter pellatie is toegelaten. Wat het amendement-Goltof betreft, dit zou bet vragenrecht niet elastischer ma ken, doch juist beperken, doordat het de bepaligg, dat de "vraag niet wordt gepu bliceerd als Ged. St. „ernstig bezwaar" hebben "tegen vorm of inhoud; wil vervan gen door het voorschrift dat do vraag ge publiceerd wordt, „als Ged. St. daartoe aanleiding vinden", vergezeld van het ant woord. En daartegenover zouden slechts geringe praktische voordeelen staan. De heer COLTOF splitst zijn amende ment in twee wijzigingsvoorstellen (ver plichting tot publicatie van niet beantwoor do vragen en cèn termijn van 30 dagen voor publicatie) die beide worden verwor pen. Nadat zonder stemming de gevraagde 'machtiging tot, electrifioatio van Voorne en Putten is verleend, bestrijdt do heer COLTOF het Prov. St.-voorstel tot afwij zende beschikking op de verzoeken van do ambtenaren ter Provinciale Griffie om vacantietócslag. Spr. doet het voorstel voor 1920 een vacantietoeslag te geven van 1/20 van het salaris tot het maximum vau f 250, volgens voor dit jaar door Ged. St. te stellen nadere regelen en Ged. Sta ten iiit te noodigen in de najaarszitting te komen met een definitieve regeling. De heer SCHOUTEN verklaart, mede namens vele leden der rechterzijde, het on- gewonscht te achten thans terug^te komen op een in de laatste najaarszitting genomen beslissing. De volgende najaarszitting zal gelegenheid geven op de kwestie torug te komen. Dc heer KOLKMAN (Ged. St.) betoogt, dat Ged. St. reeds uit de deferentie voor de Staten verplicht waren zich tc houden aan de in do najaarszitting genomen be slissing. Het voorstel-COLTOF wórdt verworpen met 46 tegen 17 stemmen. VARIA; Ni^we grondstoffen voor de papierfabricage Een belangrijk schrijven over bamboe ea tropische grassen als grondstof voor de papierfabricage wordt toegezonden aan de „Times" door Sir Harry Johnston, den' bekenden Afrikaanschen onderzoekingsrei ziger. In dezen brief wordt geconstateerd dat naar het oordeel van den schrijver, als aan dg literatuur een eind kwam ten gevolge van gebrek aan papier en de groote wouden in do gematigde streken verdwenen, de mensehheid voor een ware ramp zou worden gesteld. Onder die om standigheden echter zouden de chemici en fabrikanten opnieuw het oog laten vallen op de welhaast onuitputtelijke voorraden" grassoorten en riet en biezen in tropisch Afrika. In verband daarmede wijst hij op de proeven, met gras en biezen in de Bahral-Ghazal-provincie in Soedan, kort na de naanvang van - en oorlog genomen. Het vraagstuk is sedert ook besproken door den heer Wiliam Raitt, celluloise-ex- pert van de Regeering in BritscK-Indië, die zich reeds 5 jaar bezig houdt met het zoeken naar nieuwe grondstof voor de pa pierbereiding. Deze schrijft: Ik zie geen andere oplossing van da' moeilijkheden, waarvoor de fabrikanten staan dan die, welke gezocht kan worden in de tropische en halftropische wouden. Wij bezitten in Indië grassen, gelijksoortig aan die, welke door Harry Johnston be doeld worden, en reeds is het onderzoek' naar de bruikbaarheid van do papierfabri cage heel wat gevorderd, dank zij de werk zaamheden van het Forest Research Insti tute of India, doch ten gevolge van enkele practische moeilijkheden is men nog niet tot volledig succes gekomen. De proeven met de grassen en rietsoor ten in Bahr-al-Glazal hebben vermoedelijk tot gelijke uitkomsten geleid, daar de che mische samenstelling van de daar voorko mende grassen veel overeenkomst vertoont met die van de Savanah-grassen uit Indië. Op het oogenblik hebben zij dus beida geen practische waarde voor de papier fabricage en de aandacht moet dus beperkt blijven tot bamboe als grondstof, waarbij men niet op dezelfde bezwaren stuit als met de bovenbedoelde grassen het geval «is, terwijl de voorraad van dit materiaal vergeleken met hout, vrijwel onbegrensd ls, omdat hout 30 a 50 jaren noodig heeft om te groeien, terwijl bamboe elk jaar groeit. Vooral in Birma zijn de transport- voorwaarden en deze zijn ter zake van het allergrootste belang zeer bevredi gend. Op vele plaatsen kan het geheele vervoer plaats hebben langs de inlandsche wateren. („Handelsberichten1".) ONZE TELEFOONNUMMERS Voor de Redactie, voor het Nieuws, is het Nr. L EI D S C II D Al' BLAD 1507 Foor Directie en Administratie-aan gelegenheden, dus voor Advertentie- orders, voor Abonnementen, Adres veranderingen, enz. LEHSCll DAGBLAD 175 MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 21 Juli.. Vee. Aangevoerd 322 vette kalveren, le kw. f22.20; 2a kw. fl.70Se. kw. fl.401.50. 79 ïiuch! tere ksj met 12545. 504 vette varkens, le kw. /2.05; 2© èn 3e kw. f 1.95-'-2 per K.G. scl.tXKigew. BODEGRAVEN- Kaas. 20 Juli 1920. A-anvcor 273 partijen, waar-onder 117 Rij ka- merk, 13337 stuiks, wegende pl.m. 80022 K.G, Prijs Gou-deche Kaas le scort f77 a f80, 2c soort f 72 a f75, met llijksmerk f 75 a f 811/» Handel vlug. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Aardappe. Ion per 35 K.G. Ducc of York f 2.80f3.00, dito fel. f 1.30—f 1.50,' dito ronde f 3.00—f 3.20, dito kl. f 1.40f 1.70, Peen per 100 bos f 4.80— f 5.90. Bloemkool I f 12.80—f 14.00, Bloemkool II f 10.40—f 11.20. Aanvoer 760 zak aardappelen. WOFRLEN, 21 Juli. Kaas. Aangevored 319 partijen kaas. le kw. f7478; 2e kw. f 6S—72. Rrjksmerk f J479. Handel matig, Koersen der edele metalen. On gei goud in baren f1850 por K.G. Urn. Ongel.'ueerd zilver in baren f 82 per K.G fiia. AiViSTEROASyiSCHE BEURS. (Naar de officieele prijsnoteering van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koerden voor \wis~eis uit he: uiejiland. Ncteering te: Amsterdam. Engeland Duitschland Frankrijk Zwitserland. Oostenrijk. Zwedcu Noorwegen Denemarken. 551 Jnii 5920 STAATSL. N. W. 1000 N- W. 1030 O. IndI6 1000 Hong. '82-TO Kr. 2000 4 pet. öostonr. Jnn.-JulJ Kr. 2000 4 pc. ïprtug. Tab.slIr. 600 4 1/2 pet. ttnil. Gecons, 1880 G.E. 025 4 pet. .4^/2 pet Rusl.l88'J|90 Hope G.R. 6254 pet. Kusl 6e Km IS'Ji U.R 625 3 oct Gr ,-Russ Spoorw G.E. 625 3 pc. Mexico 1-4 Serie doll. 1000 5 pet. Mexico 1890 5 pet. Brazilië funding 1698 5 pet. Brazilië 1839 4 pet. j BrnzlllP funding :914 5 pet. IIANKEN. I Auisl Bank rand. Kolonialo llmk Aand. S'ed -Ind Band.b Aand. f 1000 Neder!. Bank Cerl. v. Aand.. i Ncd. Handel MIJ. Aand. Rottcrd Bankvg Aand. INDUSTRIE. .Insullndo" Ollefb. oude Aand. Id. Nieuwe Aand. Workspoor' Aand. Ncd. Gist Spirit.fab. Aand.. Philips Gloeilampen Aand. Vereen. Blikfabriekcn Aand. Vereen. Holl. Slg.fab. Aand. Wcstor Suikeiraffinaderij Aand. Au. Car. Foundry Cert. G. A.... Ara. Hide. Leather Cert. Pr. A. Am. Smelt, and rcf. Cert. A. Anunconda Copper Cert. Aand. Central Leather^ Gew. Aand. Studobakcr Cert. Gew. Aand.. United Cigar Cert. Corp. Aand. United St. Stent. Cert. Gew. A. IE0>i - j «83.4 n% - 1304 CULTUREN. Cult. MIJ. der Vorstenl. Aand. Cult. M1J. d.Vorstcnl.Wlnstbcw. Handelsvg. Amsterdam Aand... Java Cult MIJ. MIJNEN, ..Aequalor" Aand. Rcdjang Lcbong Slngkcp Tin Aand Pittsburgh Coal Gew. Aand. Swansea Oert. v: Aand. PETROLEUM. Dordtscbe Petrol. Gew. Aand... Gccons. Holl. Petrol. Cerl. A. KonJnkl Petroleum I 1000. Eonlnkl. Petrol. Ondcra. 100 Konlnkl. Petrol. Cert. v. A. 10Q Moeara L'nim Aand „Orion" Aand. L 2000 Stedua Romans RUBBER. Amsterdam Rubber Aand Doll Batavia Rubber Aand.... Ncdcrl. Rubber MU. Aand Oost-Java Rubber Aand Intcro. Rubber Oert. v. Aand.. SCHEEPVAART, Holl. Am. LlJn Aand, Qem. Eig. Id. Aand Java China Japan Aand, H.K. 374!f- Kon. Holl. Uoyd Kon. Ncd. Stoomb. M|J. Aand. Kon. yakelvoart Aand Ned. Scheepvaart Unlo Aand. Rollerd. Lloyd Aand Stoomv. Ml]. Nederland Aand. Int. Mere. Marino C.cw. Aand... Int. Mere Mm'oe Pref Aand... TABAK. Amsterd. Dell Oy Arendsburg Aaud Besookl Tabak Aand Dell Batavia Aaad Dell Maatscbappll Aand Mcdan Tabak Aand Rotterd. Dell Aand. Senembah Taoak Aand. THEE Bodjong Terong Aand. Banloewangl Theo Aand DIVERSEN. Amst. Ballast MU Aand Houthandel .Altlus Gow. Aand! Houthandel Pont Gew. Aand. Maxwell L. G. Cert. v. Aand... Maxwoll L. Q. tert. v. Ino. B. SPOREN. Dell Spoor Aand Holl. Spoor Aand MU. tot Expl, jr. Staatssp. A. Ned. Ind. apooi Aand. Gr. Eeust. Rway. Cert. v. Aand. Zuid Ilal Spoor 8 pet. Moskow K Wor. 41/2 pel. Mosk. Wind. Rybinsk 18J9 4 pet. Rjasan Uralsk 4 pet. Wladikawkos 1912 4 1(2 pet. Wla 1 18S5 4 pet. 4 pet 4 pet. Wladikawkas 1895 Zuidoosiapooi lS'JS Atch. Top SantA F<S Oert. Q.A Denver Cert. v. Aand. Eriea Gew AuDd. Illinois Central Cert. v. Aand../ Kansas City Southern Cert. A. Kansas City South. Cert. Pr. Missouri K. Texas Cert. v. Mlss.K.A Tex- Cert. 4 pc. le Hyp. MIss.K.A Tox. Cerl. 4 pc. 2o Hyp. Oregon Calif lo II. Goud 5 pet. Southern Paclllc Cert. Gew. A. South. Rway Cy. Orig. Gw. A. Southern Rway Cy. Cert. Union Paciiio Cerl. v. Gew. A. Gr Trunk Rway Cert. Gew. A. Gr. Trunk Rw. Cert. 3 Prat. A. TRAMWEGEfl. Madoera Stoomtram Aand.. Madoera Stoomtram Prcf.Aand. Semarang Joana St.tram I Semarang Cherlbon St.traJ 7% - Prolongatie

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3