Ho. IS521 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 20 Juli. "i'weede BSad. Anno 1920. Prov, Staten v, Zuid-Holland. NIEU \V-VENNEP. Met den bouw van de Middenstandswoningen alhier ia men than© zoo ver gevorderd, dat reeds een vier tal van deze huizen in gebruik kon worden genomen. Ook de aldaar in aanbouw zijnde noodwoningen staan bijna onder de kap en zullen ovenccns spoedig betrokken worden. "WADDINGSVEEN. Te 's-Gravenhage is voor de hoofdakte geslaagd de heer J. de Vries, alhier. WASSENAAH Voor de derde maal binnen enkele weken is er ingebroken in de voormalige lunchroom aan „Den Deyl" Thans werden ontvreemd een heeren- en een damesrijwiel, bonovens een pak Hee ren. Door een ruit aan de achterzijde van het perceel is men binnengekomen. Tot agent van politie te Noordwijk is benoemd D. Hermsen alhier. De melkprijs is alhier gebracht op 19 cents per Liter. ZOETERWOUDE. In den nacht van IS op 19 Juni werd onder de gemeente Valken burg (Z.-H) een partij viechtuigen ont vreemd, en thans is het den veldwachters Van der Stel en Piguililct, van Zoelerwoude, gelukt het ontvreemde op to sporen en in be slag te nomen, en de daders (twee Leide- naars) tot bekentenis te brengen liet ont vreemde was reeds lang verkocht en zoo- doende reeds in de dorde hand, OEGSTGEEST. Gemeenteraad- Aanwezig, met den Voorzitter, tevens secretaris, de heeron Rubenkamp, wethou der, Spaargaren, Van der Hulst, Nijssen, Van Delft en Van Egmond. Afwezig met kennisgeving wethouder Boon, die- wegens ziekte verhinderd is. Tevens afwezig de heeren Zaalberg, Zandberg en Bakker Na lezing der notulen, welke onveranderd werden gearresteerd, heeft voorlezing plaats van de navolgende ingekomen stuk ken. 1. Goedkeuring door Ged. Staten van het Raadsbesluit d.d. 10 Ju.ti 1920 betreffende ruiling van grond openbare school; 2 id. wijziging begrooting inkomsten en uitgaven dienst 19193 beslissingen door Ged. Sta ten op ingestelde beroepen tegen den aan slag in don H. O. dienst 19194. dankbetui ging van den heer Heister borg, oud-gemeen- be-veldwachter voor de aan hem toegekende toeslag op zijn pensioen; 5. goedkeuring door Ged. Staten primitief kohier dienst 1920 6. idem af- en overschrijving op de begrooting van uitgaven dienst 1920 7. ver zoek van don Raad dor gemeento Termun- fcen om adbaesiobo tui ging aan het door door haar ingezonden adres om de gemeen ten vrij te laten in het bepalen van den af trek van levensonderhoud. B. en W stellen voor. geen adhaesic te betuigen, aangezien het hier toch in het bij zonder een Staatsbelang betreft en dient te worden uitgemaakt door don Staten- Generaalwat met algemeono stemmen wordt aangenomen. 8. Verzoek van de Oranje-voreeniging „Oegstgeest" om een gemeentelijke subsi die van föOO om een feost te organiseoren ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin. B. en W hebben het verzoek overwogen en stellen voor een sub sidie to verleenen van f 300 voor het kin derfeest en bijwijze van uitzondering f 200 toe te staan voor het volksfeest Daar het in de bedoeling ligt na het welslagen van dit feest contributeerendo leden aan te werven, waardoor een kas zal worden ge vormd, zoodat- zonder gemeentesteun een volksfeest zal kunnen worden gehouden, meenen B. en W. voor ditmaal een uitzon dering te moeten maken. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met algemeene stommen aangenomen. 9. Verzoek van den R.-K. Volksbond, afd. Oegstgeest, waarin wordt aangedrongen op het in-behandeling-nemen van do op 9 Fe bruari 1.1. door de woningstichting „Oegst geest" ingediende plannon tot den bouw van 72 arbeiderswoningen ten N. van het Sana torium „Rhyngeest". De Voorzitter zegt, dab do behandeling dezer plannon buiten de schuld van B. en W vertraging ondervond, doch zooveel mo gelijk de zaak te zullen bespoedigen en dat adres voor kennisgeving aan te nomen. Hierna komt aan de orde wijziging regle ment van orde inzake invoering gebed. Alvorens tot de behandeling wordt over gegaan, merkt de Voorzitter op, dat bij de vorigo vergadering bij stemming over in voering van het gebed met den aanbot „Al machtige God" de stemmen sta*J"Aen en aangezien deze vergadering, hoewel uit tien leden bestaande, als voltallig moet worden beschouwd, in verband met de bestaande vacature, welke gedurende deze zittings periode onvervuld blijft, het overetiAom- stig art. 50 der Gemeentewet niet is aange- Hierna komt in stemming hot 2de gebeds formulier, hetwelk aanhangt, met „Drae- eenig God.' Alvorens tot stemming wordt overgegaan vraagt- do heer Van Egmond eenige tegemoetkoming van de andere leden opdat dit gebed zal wcv.den aangenomen. De heer Van der Huist vindt dit gebeds formulier minder geschikt en handhaaft zijn ingenomen standpunt, onder opmerking dat hij zich zelf het recht ontzegt den Raad iets- op te dringen en dit ook ontzegt aan den heer Van Egmond, hij vindt dit gebed te ingrijpend. Na een opmerking van do zijde van sten heer Van Egmond, wordt het verworpen met 4 steramen tegen, de heeron Rubenkamp, Spaargaren, Nijssen en Van Hulst. Hierdoor is hot adres tot in voering van het gebed afgewezen. Met algemeene stemmen wordt thans besloten tot het in een vorige vergadering voorgestelde wijziging van eenige artike len in het reglement- van orde. Hierna werden met algemeene stemmen goedgekeurd eenige af- on r verschrijvin gen dienst 1919. Advies op informatie omtrent houw mid denstandswoningen. B. en W. is de strekking van het adres niet volkomen duidelijk en zij kunnen hieruit niet op maken of hier bedoeid wordt de toepas sing van het Kon. B. van 1919, waarbij Rijkssteun wordt toegezegd voor den bouw van middenstandswoningen, of wel, dat het hier speculatieven woningbouw be treft. Wat het laatste betreft, zijn B. en W. tegen financieele steunverleening, aan gezien voor speculatieven woningbouw geen rijkssteun wordt verleend. De Voor zitter zet hierna de strekking van be doeld Kon. B. uiteen, waaruit blijkt, dat- de Vereeniging een kapitaal voorhanden moet hebben vc lV-i-maal de bouwkosten van 1914, dat moet worden aangetoond, dat door middenstanders, die ver plicht zijn hier te wonen, geen woning beschikbaar is en dat de plannen goed keuring behoeven van den Minister. B. en W. meenen, dat het misleidend zou zijn thans toezegging te doen van de zijde van den Raacl tot steunverleening, waar van de zijde der Vereeniging geen plannen zijn ingediend. De heer Tan Egmond dankt B. en W, voor het uitgebracht advies, doch kan er zich niet geheel mede vereenïgen. Hij zet de strekking van het adres uiteen en zegt, dat- het de bedoeling van adressanten is, dat de Raad zich uitspreekt of hij sympa thiek of onsympathiek staat tegenover woningbouw, in het bijzonder midden- standswoningbouw. Spreekt de Raad zich gunstig uit, dan kunnen van de zijde der Vereeniging plannen worden voorgelegd. Wethouder Rubenkamp merkt op, dat de Vereeniging al zeer weinig gebaat fs met een dergelijke beginselverklaring. B. en W., zoowel als de Raad, zijn voor zoover er behoefte bestaat voor woning bouw, doch wanneer zij zich uitlaten als in het adres wordt bedoeld, zouden zij de Vereeniging aanmoedigen tot het makeh van kosten en wanneer later eventueel plannen worden ingediend, waarmede de Raad zich niet zou kunnen vereenigen, zou thans een dergelijke uitspraak mis leidend. althans een vtrkeerde gevolg trekking tegenover do Vereeniging kunnon zijn. Na een breedvoerige discussie van do zijde van den heer Van Egmond, toegelicht en bestreden door den Voorzitter en wet houder Rubenkamp, wordt het voorstel van B. en W., om de Vereeniging mede- deeling te doen van dc eischen, gesteld bij het K. B. en bij de Woningwet om in aanmerking te komen voor Rvikssteun en zij alsdan met plannen bij den Raad kan Blijkens het verslag van de commissie van rapporteurs omtrent het onderzoek in de afdeelingen van de provinciale begroo ting voor het dienstjaar 1921 en van de ver derre daarheen verzonden onderwerpen be pleitten enkele leden verbetering van de drinkwatervoorziening ten plattelande. In de memorie van beantwoording ver blaren Ged. Staten, dat zij hun aandacht op dit belangrijk plan gevestigd houden, en zoo noodig niet zullen nalaten bi] de Rogeering op het betrachten van spoed aan te dringen. Gevraagd werd voorts, hoe het staat met de bevordering van verkeerswegen in de 'Alblasserwaard. Ged. Staten hopen in staat te zullen zijn in de aanstaando najaarszitting een defini tief voorstel tot aanleg van de wegen NieuwpoortSchclluinen en Veer—Slie- 'drecht te doen. Door een lid werd in overweging gege ven voor een volgend jaar de opcenten op de grondbelasting te verlagen en die op de vermogensbelasting daartegenover te verhoogen. Ged. Staten merken op, dat, volgens art. 126 quinquies der Provinciale wet, de op centen op de vermogensbelasting niet hoo- ger mogen zijn dan die op de Rijksinkom- stenbelasfcing. Gevraagd word, op grond waarvan Gede puteerde Staten ook thans nog na de vele yoorbeelden van Rijk on gemeenten in an dere richting, blijven vasthouden aan het instituut van den duurtebijslag. Men iwenschte, mede met het oog op pension- neering, enz., vaststelling vau hoogere sa larissen met opheffing dor duurtebij slagen en drong er op aan, dat daarmede in ieder geval bij do toegezegdo herziening reke- ning zou worden gehoudon. Daartegenover werd ook de opmerking gemaakt, dat nog niet voldoende met bij slagen wordt gerekend, en dat meer be hoorde te worden gelet op het verschil tus sohen de gezinnen. Nu do Staten zich in December j 1. voor 'de bestendiging van den duurtebijslag over het jaar 1920 hebben uitgesproken, meen den Gedeputeerde Staten voorshands ook op de begrooting 1921 memorieposten te inoeten uittrekken. Een beslissing wordt thans echter van do Staten nog niet ge- ïraagd. [Opgemerkt werd, dat de regeling voor veel lager is dan die, welke thans bij het Rijk geldt, terwijl bovendien een herzie ning der Rijksregeling in uitzicht gesteld is. Men zou gaarne in de a s. winterzitting een herziening aan de orde gesteld zien. Komt de in uitzicht gestelde herziening 'der Rijksregeling tot stand, dan zullen "Gedeputeerde Staten gaarne overwegen, of "er reden is, ook tot herziening van de pro vinciale verordening het initiatief te nemen Vele leden betuigden hun dank voor de regeling van het vragenrecht. Echter zou den sommigen daarin nog gaarne opgeno men zien, dat Ged. St. binnen een termijn van een maand de vragen behooren te be antwoorden en verplicht zijn mededeeling te doen van den inhoud der vragen. Ver schil van gevoelen bestond over de vraag of Ged. Staten moeten kunnen geïnterpel- leerd worden over allo aangelegenheden him werkkring betreffende, dan wel uit- sluitend over de onderwerpen in art. 46 bedoeld. EenerzijdB werd de meening voor gedragen, dat Gedeputeerden tegenover de Staten staan in een verhouding min of meer gelijk aan die van gekozenen tegen over kiezers, welke zou vorderen een ver antwoordelijkheidsgevoel aan den eenen kant en een recht von controle aan den an deren. Daartegenover werd met klem betoogd, dat Ged. Staten volstrekt niet van al hun daden verantwoording schuldig zijn aan de Staten. Het stollen van een termijn voor het antwoord schijnt Ged. Staten niet ge- wenscht. De verplichting, om. den inhoud 'der vragen mede te deelen ligt in het slot van het voorgestelde artikel; alleen ten aanzien van vragen, tegen welker vorm of inhoud overwegend bezwaar rijst, be I FEUILLETON FABRIEKSROOE. Roman naar het Engelsch van BOOTH TARKINGTON. (Nadruk verboden.) 39) „Ja, dat vind ik ook," antwoordde zij dadelijk. „Het is werkelijk niet iets, dat we ernstig in overweging moeten nemen natuurlijk. En toch „Ik zou zeggen van niet! Maar moge lijk Aldus schermutselden zij achteruit en vooruit, dooh vóórdat zij do lichten uit draaiden en naar boven gingen, was het tusschen hen afgesproken, dat mrs. Ver trees do eerste de beste gelegenheid zou te baat nomen, om van Sibyl Sheridan be paalde inlichtingoc te verkrijgen omtrent Bibbs' geestelijken en lichamel ijken toe stand. En als hij onderhevig was aan vla gen van krankzinnigheid, dan wilde het on gelukkige paar verhinderen, dat hun doch ter zich opofferde, zooals zij meenden, dat haar voornemen was. Kortom, indien er zich dien nacht boosaardige geesten in het oude huis bevonden, die do treurige come- die afluisterden, dan moeten zij opnieuw ge storven zijn van lachen! Mrs. Vertrees kreeg reeds den volgenden dag de gewonschte gelegenheid. Do sche mering was ingevallen en do werklui waren gekomen om de piano te halen. Juist toen rij den vleugel de stoop afdroegen, en mrs. iVertrees, die achter hen in de open voor- öout stond, zich wilde verwijderen, hoor- staat die verplichting niet. Gelijk ook reeds uit hun voorstel blijkt, meenen Ged. Sta ten, dat het vragenrecht zich naar Neder- landsch Staatsrecht slechts mag uitstrek ken over de onderwerpen, in de artt. 152 tot 162 der Provinciale Wet vermeld. Zoo wel Ged. Staten als hun voorzitter mee nen dat d«-> beslissing, of een vraag al dan niet beantwoord moet worden, in handen van het collego, niet van den voorzitter, moet worden gelegd. Inzake subsidieering door de Provincie ten behoeve van het Vakonderwijs is de commissie tot de conclusie gekomen, dat steun aan de gemeenten ten behoeve van het vakonderwijs, ook onder de werking van de Nijverheidsonderwijswet mogelijk is. Zij is met Gedeputeerde Staten van oordeel, dat in sommige gevallen die steun voor het in stand houden of bevorderen van het vakonderwijs, ook noodzakelijk zal zijn. Mitsdien kon zij zich verecnigen met den „Memoriepost"„Subsidie aan gemeenten ter tegemoetkoming in de kosten van het Nijverheidsonderwijs". De commissie verwacht, dat in do a. s. najaarsvergadering Gedeputeerde Staten met bepaalde voorstellen in deze zullon ko men en die aan het oordeel der Staten zullen onderwerpen. Zal in den vervolge, als door de Provin cie subsidie wordt verleend, ten behoeve van het Nijverheidsonderwijs, niet aan een bepaalde school, maar aan de gemeente ge geven worden, toch meent de commissie dat aan het verleenen van subsidies de voorwaarde kan verbonden worden, dat het aan bepaalde scholen ten goede komen moet. Met Ged, Staten is de desbetreffendo Commissie eenstemmig vaü gevoelen, dat de Provincie uitbreiding heeft te geven aan haar bemoeiing op het gebied van de bestrijding der tuberculose. Echter kan de Commissie niet verklaren dat zij in haar geheel door het voorstel van Ged. Staten ten volle bevredigd is. Een der leden wenscht, dat de Provincie een eigen sanatorium in het leven zal roe pen, hetzij in of buiten do provincie ge legen. Een ander lid ondersteunt dit betoog ten deele. Z. i. moeten er meer sanatoria ko men, omdat velo zieken nu te laat kun nen worden opgenomen, waaraan, naar zijn oordeel, vaak do minder goede resul taten van sanatoriumbehandeling te wij ten zijn en voorts, omdat voor de prae- tuberculeuze patiënten meer dan tot heden sanatoriumverpleging geëlscht moet wor den De andere leden zijn van meening, dat de oprichting en exploitatio van een sana torium door de Provincie moeten worden ontraden. Een der leden heeft bezwaar tegen de voorgestelde subsidieregeling omdat krach tens deze slechts subsidie kan worden ge geven aan de plaatselijke vereenigingen, rechtstreeks aan die, gevestigd in gemeen ten met 25.000 en meer inwoners, en via de provinciale Zuid-Hollajidsche Vereeni ging aan die, gevestigd in gemeenten be neden 25,000 inwoners. Ged. Staten hebben met betrekking tot de tuberculosebestrijding medegedeeld, dat wordt de door hen voorgestelde subsidie regeling aangenomen, zij ook toepasselijk zal zijn op elke confessioneele als vereeni ging geconstitueerde organisatie, welke de tuberculosebestrijding voorstaat, en wier taak plaatselijk bepaald is De voorgestelde regeling sluit niet uit, dat er in één ge meente meerdere plaatselijke vereenigingen zijn gevestigd, waarop die regeling van toepassing zal zijn. Inzake de electriciteitsvoorziening van Voorne en Putten stelt de Commissie voor aan Ged. Staten de verzochte machtiging tot het aangaan van bovenvermelde over eenkomst te verleenen, onder voorwaarde dat de statuten der N. V. Electriciteits- maatschappij behoudens door do Kroon gewenschte wijzigingen zullen blijven lui den als de aan de Staten medegedeelde ontwerpstatuten. den zij een luiden uitroep en mrs. Roscoo Sheridan verscheen blootshoofds van uit de schaduw in het licht dor voordeur. „U is mrs. Sheridan, nietwaar!" Mrs. Vertrees was perplex door dit familiaar optreden; maar zij bedacht, dat heb mis schien door do Voorzienigheid zoo besohikt was. „Wilt u niet binnenkomen?" „Neen! O neen, dank u!" zei Sibyl hij gend, terwijl zfj haar hand tegen haar zij drukte. „U weet niet, welk een schrik u mij heeft aangejaagd. En het was niet3 anders dan uw piano!" Zij lachte schril. Weet u, u heeft er geen idee van. koo dab plotseling sterfgeval van onlangs bij ons, mij van streek heeft gebracht, zoodat ik het nog telkens bijna op mijn zenuwen krijg! Én nu zoo juist keek ik uit het raam, een minuut of wat' geleden, en zag uw voor deur wijd open staan en zwarte mannen- gestalten tegen het licht, die iets zwaars droegen, en ik bon bijna flauw gevallen. Weet u, het was juist op dezelfde wijze als ik zo nog maar een paar dagen geloden mijn armen schoonbroeder hét huis hiernaast zag binnendragen. En ik meende, dab ik uw dochter met Bibbs Sheridan omstreeks drie uur in een auto heb zien wegrijden en zij zijn nog niet terug is het wel „Neen, goede hemel „En het eenige, wat mij door hot hoofd ging, was, dat er iets met hem moest ge beurd zijn, en ik vloog dadelijk hierheen en het was slechts uw vleugel 1" Zij barstte weer in lachen uit. „U zendt dien zeker ergens heen om gerepareerd te worden, nietwaar V1 „Die die woidt naar do stad go- bracht.' zei mrs. Vertrees. „Wil u niet bin nen komen en mij even een bezoek bren gen?" Het speet me laatst) zoo, dab ik was UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Gisteren viel op <ïe scheeps werf van den heer Panne vis, de 15-jarïge v. D. van een zolder, met het gevolg, dat hij spoedig daarop overleed. KATWIJK-AAN-ZEE. Van do trawl- loggers kwamen to IJmukten aan de markt de K.W. 89, met f 705 K.W. 114, mot f 658 on K.W. 110, met f 1048 besomming-, Do commissie, welke zich alhier heeft gevormd om in het laatst van Juli een ba zaar te houden ten bate van het jeugdwerk van de Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alc. dranken, heeft zooveel medewerking on dervonden, dat aan de voorgenomen plannen uitvoering gegeven kan worden. De bazaar zal voor dit doel geopend zijn van 26 tot 30 Juli e.k. en zal worden gehouden in de Ge meentezaak Dank zij de oprichting van een Coöpe ratieve broodbakkerij alhier, blijft de prijs Tan het wittebrood alhier op f 0-16 bepaald. i Do haringvisscherij staat dit jaar ver achter by vorige jaren- Om dezen tijd van het jaar was reeds een groot gedeelte van de vloot van den eersten reis teruggekeerd. Nu zijn er slechts een vijf a zes-tal van de eerste i-eis binnen gevallen. Aan don boulevard zijn een drietal elec- trischo booglampen geplaatst. Hierdoor komt het lioht boter tot zijn recht. Naar wij verno men, zullen oen aantal van deze lampen op verschillende plaatsen in de gemeente ge plaatst worden. Dit zal voorzeker een goede verbetering worden, KOUDEKERK. Begunstigd door heer lijk zomerweder, maakten de kinderen van de openbare zangschool Zaterdag een reisje naar Katwijk. Naar hartelust werd er ge noten. Door eenige ingezetenen was er voor-gezorgd, dat zij ruim onthaald wer den. In opgewekte stemming keerden zij dee avonds huiswaarts LEIMUIDEN. Bier had een schietwed strijd plaats voor de leden van den buiten gewonen Vrij willigen Landstorm in deze ge meente. De uitslag was als volgt1ste prijs G. Brussen, 38 punten 2de prijs B- J. de Hol lander, 33 punten 3de prijs Th. Bosman, 33 punten 4do prijs J. van der Voort, 32 pun- ton 5de prijs A. Rietdijk, 26 punten 6de prijs A. P. Boere, 25 punten 7de prijs J. van der Moy, 25 punten 8sto prijs S. P. van der Voort, 23 punten9de prijs -KI. Breedyk, 22 punten en lOdo prijs C. P- Beuk, 20 punten, terwijl extra-prijzen zijn behaald door G. Brussen en J. van dor Voort voor het groot ste aantal hoogste punten. Do prijzen, waaronder kunstvoorwerpen, klokjes en een horloge, worden deze week te Lei-muiden tentoongesteld en zullen op een nader to bepalen datum worden uitgereikt, NOORDWIJ KERHOUT Brand in het St.-Bavo-gestïcht. Gistermiddag brak brand uit in het St.- Bavo-gesticht ter verpleging van R.-K. krankzinnigen De brand ontstond op do zolders van het paviljoen voor bedlegerige zieken en invaliden. Het kostte veel moeite do patiënten kalm en ongedeerd naar an- -dero afdeelingen over te brengen. De leiding van overste en broeders maak te evenwel, dat dit en ook de blussching zonder ongolukken verliep. Tachtig patiën ten werden gered ec- persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Toen greep het vuur hoe langer hoe meer om zich heen. De slaapzaal, recreatiezaal en een dagzaal worden vernield. Dank zij de hulp der bewoners van .ons dorp ging niet meer verloren. Het terrein, was met beddogoed bedekt. Gelukkig was bet. dag en goed weer. Het ergste is, dat twee der drie brand slangen geheel onbruikbaar waren en de derde zeer lek was. Hot tweede Zendingsfeest in de bos- schen van „Leeuwenhorst" wordt gehou den op Woensdag 28 Juli a.s. Vrienden en goburen, met behulp van politie en politiehond, gingen op zoek naar een verdwenen kind, dat bij Pa op den bollenzolder was ingeslapen. ach Zij hield zeer inconsequent op en horhaalde toen haar invitatie. „Wil u niet binnenkomen? Ik zou werkelijk „Dank u, ik moet gauw weer naar huis. Mijn man komt gewoonlijk om dezen tijd thuis en ik zorg er dan altijd voor, dat ik er ben.'i „Dat is heel lief.' Mrs. Verfcrees daalde de stoep af en liep met Sibyl naar de straat. „Hot is bepaald zacht voor zoo laat in November; vindt u niet? Bijna als een avond in Mei." „Ik vrees, dat miss Vertrees haar piano zal missen," zoi Sibyl, toen zij het instru ment in den grooten goederenwagen zag verdwijnen. „Mrs. Kittersby zegt, dat zij prachtig speelt." „Ja, zij speelt heel goed. Een van uw bloedverwanten kwam hier gisteren na den eten om naar haar te luisteren, en ik ge loof, dat zij den geheelen avond voor hem heeft gespeeld." „U bedoelt Bibbs?" vroeg Sibyl. „Do de jongste mr. Sheridan. Ja. Hij is zeer muzikaal hé?" „Ik heb daar nooit van gehoord. Maar ik zou denken, dat het er niet veel toe doet of hij dat is of niet, als hij miss Vertrees maar ban bewegen om voor hem te spelen. Verwacht uw dochter de piano spoedig terug ?'J „Ik ik geloof niet dadelijk. Mr. She ridan kwam gisteravond om haar te hooren spelen, omdat zij had afgesproken met den dat wil zeggen, de vleugel zou van middag getransporteerd worden. Hij scheen bijna weer gezond.' „Ja," knikte Sibyl. „Zijn vader wil hem weer aan het werk zien te krijgen." „Hij schijnt zeer teer," zei mrs. Vertrees. „Ik zou donken, dat hij veel weerstands vermogen heeft, evenmin lichamelijk als-' Zij hield evo:i op en voegde er toen, opge wonden over haar eigen handigheid, bij „als geestelijk." „O, geestelijk is Bibbs volkomen in orde," zei Sibyl op een eigenaardigen toen. „Volkomen?" vroeg mrs. Vortrees adem loos. „Ja, volkomen." „Maar is hij dat altijd geweest?" Die vraag werd met groote belangstelling ge daan. „Zeker, hij heeft langen tijd aan een slechte spijsvertering gesukkeld, ten gevolge van zijn zenuwen, maar daar is hij nu over heen." „En u denkt „Bibbs is heel goed. U behoeft u niet on gerust Sibyl drukte haar zakdoek tegen den mond, want zij stikte bijna van het lachen. „Goeden avoncl, mrs. Vertrees," zei ze haastig, toen do voorlichten van een automobiel om den hoek hcenzw aaiden en een helder schijnsel wierpen op het gedeelte der straat, waar cle beide dames stonden. „Wilt u niet binnenkomen?" drong zij hartelijk aan, toen zij een vroolijko stem van uit de duisternis achter het naderend schijnsel hoorde. „ToeDaar is Mary en zij Maar Sibyl was reeds halfweg de straat. „Neen, dank u!" riep zij. „Ik hoop, dat zij haar piano niet zal missen." En zij vloog haar eigen huis binnen en liet zich, met den zakdoek in den mond, languit op een lee- ren divan in de hall vallon. Haar luidruchtig binnenkomen bracht blijkbaar schrik in het stille huis, want 'op het dichtslaan der voordeur volgde het breken van een wijnkaraf, die in de eetka mer aan het eind van de gang op den vloer was gevallen en na een onduidelijk ge vloek, kwam Roscoe mot een druipend ser vet in zijn hand, te voorschijn. „Waar maak je zoo'n drukt© voor?" vroeg hij. „Wat. heb je, dat je zoo te keer gaat? Is er weer iemand dood in do familie?" „O, het is zoo kluchtig," zei ze, naar adem snakkend. „Dio oude bevroren luitjes! Ik vermoed, dat zij hun man heb ben gevonden." Vooroverliggend hief zij haar voeten omhoog, en klap to haar hielen tegen elkaar uit een soort dartelheid. „Kom tot de zaak. kom tot do zaak 1" zei haar man knorrig. „Wat heb je uitge voerd „Ik?" riep zij, haar voeten lateudo vallen en zich omwendende om hem aan te zien. „Niets. Zij zijn het! Die VertreesZij veegde haar oogen af. „Zij hebben hun piano moeten verkoopen?" „Nu, on wat zou dat?" „Dat mrs. Kittersby mij een week gele den alles omtrent hen heeft verteld," zei Sibyl. „Zij moeten reeds lang groot geld gebrek hebben en zij zei, dat zij al sinds den vorigen wint-sr wist, dat oen paar wandelschoenen van Mary verzoold en ge lapt waren, omdat zij dat bij denzelfdon schoenmaker had laten doen als mrs. Kit tersby's keukenmeid. En ik heb dien avou van het inwijdingsfeest zelf al zoo iets ver moed. Zij had geen enkel sieraad van wer kelijke waarde aan en je kon zien, dat haar japon een oude was,- en vermaakt. Mannen kunnen zoo iets niet onderscheiden en jul lie maakten allen zooveel ophef van haar, maar ik vond, dat zij er sjofeltjes uit zag. Edith was er natuurlijk verzot op haar te hebben en (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5