No. 18517 LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 15 Juli. Tweede Blad. Anno 1920. In de Betuwe en in Maas en Waal worden noten opgekocht voor uit voer naar Engeland tot f 32.50 per H.L. Aan „D e T e 1."' w-o r d t uit Hui zen gemeld: Na de (voorloopige)tot-stand- koming van de Duitscjie credietovereen- komst is de aflevering van haring 30 pCt. der vangst begonnenhet Duit- sche inkoopbureau betaalt slechts f 38 per ton gekaakte haring; een bedrag, dat bij de huidige loonen op trawlers laag is te noemen. De oorzaak hiervan ligt in de reeds maanden geleden getroffen overeen komst in zake import van Deensche en Noorsche haring, waardoor groote hoe veelheden (tweo vischtreinen per dag uit de centra rondom de Oostzee en aan Oo Noordzeehavens) in Duitschland reeds aangeboden waren, vóór onze Holland- sche handelaars met hun invoer (meestal te water) begonnen. Als eon b ij zonderheid kan worden gemeld, dat bij den vcohouder K., te Maarssen, een varken 23 biggen heeft ter wereld gebracht. Door de politic te Hans- weert zijn een. paar mosselschepen aange houden, welke 6400 E.G. steenkolen, clan destien vervoerden De kolen zijn in beslag genomen -en aan de distributie overgege ven. In een loodgi et erswer kplaats aan den Noordweg_tc Middelburg is in braak gepleegd. Waarschijnlijk bij het zoeken naar den weg heeft de inbreker Crand gesticht en is toen op de vlucht gegaan met achterlating van zijn schoe nen. De brand kon in den aanvang wor den gcbluscht. Gisteren is d kabel van een op helling staand schip te Meppol losge gaan. Het schip gleed met geweld naar beneden, waardoor de 20-jarge D. de Gr. onder het schip raakte en vermorzeld werd. De staking der bioscooop- musici te Leeuwarden is afgeloopen. Beide partijen zijn tot overeenstemming geko men. In hoofdzaak zijn de eischen der mu sici ingewilligd. In hevige mate heerscht in iTcrte het mond- en klauwzeer. Het onder linge veefends voor Borger ea omstreken heeft reeds een extra-heffing moeten doen, om de gestorven dieren te kunnen uitbetalen, yerschilienda boeren, vroeger tegen.t mders van het afmaaksysteem, wordéu meer en meer hiertoe bekeerd. In O. o s te 1 ij k-G roningon z ijn de prijzen der biggen en varkens in één weck 20 pet. gedaald. Er zullen wel weinig plaat- sen in ons land zijn aan te wijzen, waar het vraagstuk van den woningnood zulke moeilijkheden biedt als te Kampen het ge val is. Want.letterlijk elke vierkante me ter terrein, welke voor woningbouw icon worden gebruikt, ligt in het niet-water- vrije gedeelte rondom de kom der oude stad. Deze oude stad zelf heeft, dank zij haar practische en veilige afsluiting, bij hooge zeewater-, dus ook rivierstanden van 3,25 M. N. A. P. geen hinder; zij ligt dus veilig droog. Doch de omliggen de terreinen, die voor woningbouw be stemd moeten worden, liggen gemiddeld op 0.30 M. N. A. P., zoodat daar soms circa 3 M. hoog het zeewater staat bij N.- W. stormen. Die lage gedeelten nü worden met ri vierzand tot de vereischte hoogte opge spoten en daarop worden dan de wonin gen gebouwd. Op het oogenblik is de heer Bakker, van Gorkum, als aannemer van zulk een opspuitwerk te Kampen bezig. Een terrein in het z.g. Klooster wordt thans voor te bouwen 190 woningen voor de Bouwvereeniging „Eenvoud" opgespo ten. Men Is reeds bezig met de voorberei dende werkzaamheden voor den bouw. Wanneer straks de dam van Enkhuizen- Wieringen-Piaam het Noordzeewater uit het IJselmeer houdt, zullen we die hoogo waterstanden van 3,25 A. P. wel niet meer om Kampen hebben te vreezen. Dan kan men ongeveer maaiveldhoogte, dus zonder ophooging, bouwen, daar de dij ken van thuis ruim voldoende zijn, om het dan opstuwende IJselwater te kun nen4 kecren. Dat zal de bouwerij voor Kampen enorm goeökooper makenDaar op is de hoop van de Kamper bouwers gevestigd. („Vad.") Men meldt uit Enschede, dat thans door onze Regeerrng voor de No derianders in de Duitsche grensgemeenten wittebrood wordt beschikbaar gesteld naar een rantsoen van 200 gram per dag. Het brood wordt door Nederlandsche bakkers gebakkeu en tegen matigen prijs afgele verd in Gronau en Epe. In li e t „K ölner Tageblatt" vindt men een medc-deeling over een te Keulen ontdekten handel in vervalschte in- en uitvocr-cóncenten die tot 'hooge be dragen zelfs tot een millioen mark, schij nen te zijn verkocht. Een Hollander, die er bij betrokken was, heeft met zulk een concent honderd wagens margarine, boter cn vleeschwaren ingevoerd; een aantal be schuldigden zijn gevangen genomen. Een schuldige zou naar Scheveningen zijn ge vlucht, maar zijn uitlevering wordt ge vraagd. Mc n schrijft uitVcenwoudenaan „Hot Volk": Dat de laatste weck van Juni ruim ccn mil lioen pond boter de conlrolestations passeerde, zegt echter niet, dat zij werd opgegeten.. In Juni zenden "zéér veel gegoede lui hun polten naar de zuivelfabrieken, om ze met boter tc laten vul len. Er zijn fabrieken, dio bijna de goheele pro ductie van Juni op deze wijze verkoopen. Ik ken een fabriek, dio bij een productie van 3000 K.G. in oen week, hiervan 2800 K.G, in potten stopt, tegen 200 K.G. welke ze in 't klein ver koopt! Op verzoek van den Centra- len Raad voor do Bouwvakken in Neder land heeft de Ned Houtbond besloten de door de bouwvakpatroons geproclameerde uitsluiting zoo krachtig mogelijk te steu nen.. Deze steun zal o.a. bestaan in: a. Het staken van alle leveranties aan werken in de bouwvakken, of andere be drijven, waarvan de patroons werklieden in dienst nemen, o' genomen hebben, die door de bouwvakpatroons thans zijn uit gesloten b. het weigeren van alle leve ranties aan werken, die door ongeorga niseerde patroons worden overgenomen of afgemaakt en die eerst aan werkgevers bij deze uitsluiting betrokken, waren op gedragen c. bet onder geen voorwaarden in dienst nemen van thans uitgesloten ar beiders in de bouwvakken. Te Londen wordt, meldt het ,,Hbld." in de volgende maand ccn zeer groot padvinderskamp gehouden. Op uitnoodiging van Engeland komen uit 20 landen vertegenwoordigende P. Y.-troepen die gedurende eenigen tijd de gast ziin' van de Engclsche P. V.-organisatie. Maar behalve die -officieele troepen, die elk pl.m. 50 man sterk zijn, kunnen ook andere P. V.'s aan het kamp deelnemen, op eigen kosten natuurlijk. Men verwacht in Londen 70.000 a 80.000 P. V.'s. Uit Nederland gaat officieel de tweede Haagsche troep, de z. g. baron Van Pal- landt-groep onder leiding van hopman Schaap, versterkt met acht jongens uit Amersfoort, dio zich speciaal op de muziek hebben toegelegd. De officieele troep zal aan do wedstrijden in Olympia Hall deel nemen. In totaal gaan 420 Nederlandsche pad vinders naar Londen, waar zij ondergo- bracht zullen worden in het kamp in het Old Deer Park, te zamen met Londensche en Zuid-AfrikaanscheP. V.'s. De officieele ploeg gaat 26 dezer per „Zeeland"-lijn, de niet-officieele kampeer ders gaan 27 cn 28 Juli per Batavier lijn. Voor de veiligheid onzer w e- gen. De „Nieuwe Koerier'" schrijft: Er is geen enkel vervoermiddel, dat niet vóór of na oorzaak zal zijn van ongelukken. Maar men dient deze toch tot eon mini mum te beperken. En dan denken wij aan verschil Ion de on gevallen, in den laatsten tjjd door automo bielen veroorzaakt, welke wellicht haddon voorkomen kunnen worden, indien de auto's in onde cn de chauffeurs goed geoefend wa xen. Men kan thans een rijbewijs krijgen om een auto tc mogen besturen of een motor rijwiel te rijden, als men het maar aanvraagt en 18 jaar oud is. "Welken, waarborg geeft nu zuik een rij bewijs En toch wordt er waarde aan geheoht, do vorzekeringen b.v- betalen geen schado uit, als bij een ongeluk de ohauffour geen rijbe wijs had. Waarom niet de rijbewijzen alléén dien personen uitgegeven, die bewezen hébben, dat zij een auto kunuen besturen En dan ik; auto's zelf Geen locomotief mag in werking gesteld worden zonder goedgekeurd tc zijn. Maar de auto's mogen op allo wogen rijden, zonder "eenige controle. Vooral in den laatsten tijd worden er uit het buitenland vele auto's ingevoerd, die verre van solicd zijn in het bijzonder wordt nog al eens geklaagd over de mindere accu rate werking der stuurinrichting. Waarom dus geen keuring gevorderd van de auto's, die toch dag in dag uit, op alle wegen rijden en geen klein gevaar opleveren voor de wandelaars en voorbijgangers. Er wordt veel geschreven ovor bijzondere wegen, uitsluitend voor auto's bestemd, maar dat is verre toekomstmuziek. Laat men beginnen met te zorgen voor goed werkende auto's en goed geoofeffde chauffeurs. Hoogedelgestrcn g. Eenl- "gen tijd geleden heeft, naar het „Hbld." wordt gemeld, een hooggeplaatst kadaster ambtenaar, die door een ondergeschikte in een ambtelijk schrijven met Uwelcdel- gestrenge werd aangesproken, den minde- ro officieel verzocht, voor het vervolg er rekening mee te houden, dat hij, volgens zijn positie, niet wel- doch hoogedelge streng was. Ambtelijke s t ij/1. Uit e en brief van de:i Commissaris der Koningin in Utrecht aan de burgemeesters in die pro vincie „Ik heb dc eer U te berichten, dat ik van den Minister van Binnenlandsche Zaken het navolgend schrijven ontving „Ik heb de eer U.H.E.G. hierbij te doen toekomen een tweetal circulaires, door do Nederlandsche Vcrceniging tot Bescheid icing van Dieren te 's-Gravcnhagc gericht tot cn verzonden aan de Burgemeesters in den lande. „Ofschoon enz. „Ik heb de eer U H E.G. te verzoeken do Burgemeesters dc-r gemeente in Uuwe pro- vincio spoedig, namens mij, met het boven staande in kennis te stellen. „Ik heb do eer door deze aan bet verzoek van Zijne Excellentie te voldoen." Onze ambtelijke stijl zou alvast een grooto verbetering ondergaan als het Departe ment van Binnenlaidsche Zaken en de-pro vinciale griffiën eens een voorbeeld namen aan het Departement van Oorlog, dat sedert een paar jpar de vermelding van „do eer tc hebben" en de titulatuur in amb telijke stukken achterwege laat. Dan zou den zeker ook de gemeente secretarieën wel spoedig volgeD. („Hbld.") Hygiëne in de praktijk. Uit een overzicht van de 7l3te alg. vergade ring der Ned. Mij. ter Bev. der Genees kunst, te Arnhem gehouden, in het Tijd schrift der Mij. door prof. Van Rijnberk: Hc-t was bij zessen, toen de acht ste spreker ,dr. Herzberger, het spreekge stoelte beklom De atmosfeer in de zaal was toen onliouaoaar Een leek, die dok tervergaderingen bijwoont, moet ons wel voor grappenmakers aanzien, als wij het -over hygiëne hebben. Op onze vergaderin gen passen wij die althans niet toe. Men stikte in den tabaksrook FAILLISSEMENTEN. Geëindigd: A. Bouma, veehouder en koopman, Uit- weilingerga. H. Jansen, Venray. GEMENGD NIEUWS, De bloembollenexport. Aan het jaarverslag van den Bond van Bloem- bollënhandelaren in het „Weekblad voor Bloembollencultuur", ontleenen we het .volgende Tot de landen, waarheen de bollen wer den geëxponeerd, treden als belangrijk ste afnemers Scandinavië met Denemar ken en Finland en Amerika naar voren. Van de plm. 17 millioen 'gulden waar voor in het geheel werd uitgevoerd, waren plm. G millioen voor de eerste groep van landen, 5 millioen van do laatste. Voor al de afname in Scandinavië c.a. over trof alle verwachting. Besloten werd, dat met het oog op de hooge bedragen, waar voor door sommige afnemers orders wa ren gegeven in een bijeenkomst van de leden van de groep de koopers zouden worden besproken 'cn dat dan voor die koopers, welke men niet voldoende cre- dietwaardig achtte, nadere maatregelen zouden worden genomen, hetzij een ver mindering van de gegeven orders, hetzij een garantie voor de richtige betaling der bestelling. De leden verbonden zich contractueel tot nakoming der nader op gelegde voorwaarden. Aan den invoer 5n Finland waren eenige bezwarende forma liteiten verbonden, aangezien vereischt werd een invoervergunning, welke ver gunningen werden afgegeven door de „Finlands Handelstradgardsmastares Im port Kommission" te Helsingfors en om geving) en door de Hortus A. B. voor het overige Finland. Heel practisch bleek deze verdecling niet, te meor, waar beide instituten slechts konden gaan tot een maximum van E. mk. 1.200.000 en Kr. 75.000 Na een langdurige correspondentie luk- 5e het door tusschenkomst van den Bond een bevredigende oplossing te verkrijgen. De export naar Amerika ondervond geen moeilijkheden. De Scheepvaart-com missie sloot, na vele onderhandelingen een voordeelig contract met de Cunardlij i en had zich geen staking in de Ameri- kaansche havens voorgedaan, dan zou alles op de meest voorspoedige wijze zijn yerloopen. Men meldt, dat de luitenant- Vlieger A. Koppen gisteren per vliegma chine over Nederland een tocht heeft ge maakt, èn daarbij over verschillende ste den affiches heeft uitgeworpen voor het Comité de Vredespostzegel, ten cindo ook op deze manier reclame voor het goede doel te maken. Tot 't verkrijgen van deze zogels (de op brengst is bestemd voor den wederopbouw van de Kathedraal van Reims) kan men zich tot den secretaris van het comité voor de afdeeling Nederland, den heer H. de Sauvage Nolling, te Dordrecht, wen den. Gisternacht, is tc Amster dam een particuliere auto, komende van dc Weteringschans, met schandelijke snel heid naar men aan het „Hbl." mede deelde over het Frederiksplein richting Sarphatistraat gereden. De wagen botste tegen het trottoir, om het middengazon jan maakte, door zijn enorme vaart, een hee- len slag om zijn lengteas. Van de vier in zittenden werden een heer en een dame uit den auto geslingerd; zij werden be wusteloos opgenomen en in het café van het Paleis voor Volksvlijt nnnengebracht. De dame had een ernstig beenfractuur. De twee anderen, dio slechts licht gewond waren, zochten een goed heenkomen. De chauffeur, ernstig aan het hoofd gewond, werd naar hec Binnengasthuis vervoerd, waarheen later ook de twee gewonden werden overgebracht. De zwaar beschadig de auto is in beslag genomen, ten einde te doen vaststellen of de verklaring van den chauffeur, dat de remmen niet werk ten, juist is. Op het landgoed „De Utrecht'*, te Hilvarenbeek, (N.-Br.), zal een gi-oot pension gebouwd worden. Het werk is voor f 238.000 aanbesteed. FEUILLETON FABBIEKSROOK. Roznan naar het Engelsch van BOOTH TARKINGTON. (Nadruk verboden.) 85) Haar Iaohen deed hem net spreken op houden, en Mary Vertrees' lach was er een, waarvan Bibbs' vader na het inwij dingsfeest had verklaard, dat een „kreu pele vijf mijlen zou kruipen om dien te hooren." En bij dit vroolijke, opwekkende geluid kreeg de zoon van Bibbs' vader moed en vergat zijn beschroomdheid. „Ik wil eik soort van idioot wezen," be- weorde hij, „als li nog eens voor mij wilt lachon. Hot zal mij niet mooilijk vallen." Zij lachte weer en Bibbs' wangen ver toonden een weinig kleur, wat Mary op merkte. Het herinnerde haar bijwijze van contrast aan de onnadenkonde, onaardige manier, waarop zij hem aan haar moeder had beschreven, toon zii hem voor het eerst had gezien„Een eenigszins droevige figuur cn totaal onmogelijk Het kwam haar nu voor, dat zij blind moest zijn geweest. Zij waren liet nieuwe huis voorbijgeloo- pen zonder dat één van beiden er zich van bewust toonde of was dat het het doel wit van een van hen was geweest. „Ik zal blijven doorpraten," ging Bibbs vroolijk voort, „en u moet blijven lachen. Ik heb het vanmiddag tot iets in de wereld gebracht. Ik geef geluid en dat bewerkt, dat u muziek maakt. Laat het u niet hin deren, als ik er zulke dingen uitblaat. Ik ben werkelijk bevreesd en dat doet er mij maar van alles uitflappen. Ik ben bang voor tweo dingenten eerste voor hetgeen ik later van mijzelf zai denken, als ik niet met praten d-oorga, ik bedoel praten op dit oogenblik en ten tweede voor wat ik van mijzelf zal denken, als ik dat wel doe. En behalve deze tweo dingen, ben ik bang voor ik weet niet wat. Ik heri.-iner me niet, dat ik meer dan eens of tweemaal in mijn leven zooveel gosproken heb als nu. Ik denk echter, dat het altijd in mij heeft ge- gezeten om dat te doen, wanneer ik voor het eerst iemand ontmoette, dio mij niet voldoende kende, om niet naar mij te luis teren." „Maar u spreekt eigenlijk niet tegen mij," zei Mary, „u denkt hardop." „Neen," antwoordde hij ernstig. „Ik denk in 't geheei nietik maak alleen ge luiden met mijn stem, omdat ik geloof, dat dat welgemanierder is. Ik begrijp dp ge ringe beteekenis, die die geluiden hebben, cn ik zou 'dat gaarne willen veranderen, maar ik weet niet hoe. Ik heb niet de min ste ervaring op het punt van praten en ik weet niet hos ik het moet klaarspelen." „U behoeft niet om mij van onderwerp te veranderen, mr Sheridan," zei zij. „Zelfs niet, als u wcrkolijk over u zelf sprak." Zij beerde onder het spreken haar gezicht naar hem toe en Bibbs hield zijn adem inhij was geheel ontroerd en ver baasd over den blik, waarmee zij hem aan zag. Het was oen vurige blik, warm en vriendelijk en bogrijpend, en, wat hem bij na van streek bracht, het was bovendien een blik vol belangstelling. Bibbs was iets dergelijks niet gewend. gij ik stamelde hij en hot flauwe -tintje op zijn wangen werd bijna oen blos. Zij keek he.n nog altijd aan en zag de vreemde, stralende uitdrukking op zijn ge zicht. Hij had ook iets over zich, dat ver klaarde, waarom menigeen hem „vreemd" zou kunnen vinden; maar in Mary Ver trees' oogen leek hij niet „vreemd"hij scheen de meest eigcnaard'ig-natuurlijko persoon, die zij ooit had ontmoet. Hij waohtto, zei toen logisch„Nu moet u iets zeggen. Ik behoor zelfs niet tot het koor en nu tracht ik hier den solo van den dwazen me. te zingen. U „Neen," viel zij hem in da rede. „Ik zou liever het accompagnement er bij spelen." „Dan zal ik uitscheiden en er naar luis teren." „Misschien bogon zij, maar na een oogenblik van nadenken wees zij met een zwaai van haar mof naar een kerk van baksteen, waar zij op aan liepen. „Ziet u die kerk,'mr. Sheridan?" „Ik zou denken, dat ik die wel zien kan," antwoordde hij eenvoudig-oprccht en keek haar aan. „Maar ik verlang haar niet te zien. Eens, toen ik ziek was, zei de ver pleegster tegen me, dat ik maar alles moest zeggen, wafc ik op het hart- had, en ik maakte mij dat tot. gewoonte. De andere reden, waarom ik die kerk niet wensch te zien, is, dat ik zoo'n gevoel heb, alsof u op weg daarheen is, en ik daar zal terugge zonden worde Zij schudde haar hoofd, vroolijk ontken nend. „Neen, tenzij uhet verlangt. Hebt u lust met mij mee te gaan „Wel wel ja,"zei hij. „Overal heen!" En weer sprak hij klaarblijkelijk in eenvoudige oprechtheid. „Ga dan mee als u van orgelmuziek houdt. De organist is een vriend van mij en spcolt somtijds voor me. Het is een lieve, oude man. Hij had eomgraad te Bonn gehaald en was later professor, maar hij heeft er alles aan gegeven ter wille van de muziek. Dat .s hij, die daar in den ingang staat te wachten Hij heeft veel van Beet hoven vindt u niet? Ik heb zoo'n idee, dat hij dat ook wei weet en hef prettig vindt." -„Ja," zei Bibbs, toen zij de stoep dor kerk haddon bereikt. „En Beethoven zou het zeker ook wel prettig gevonden heb ben. Het moet pleirierig zijn op anderen tc lijken." „Ik heb u toch niet laten wachten," zei Mary tegen den organist. „Neen, neen," antwoordde hij hartelijk, in gebroken Engelsch. „Dat is zoo erg niet, als u maar komt." „Dit is mr. Sheridan, dr. Kraft. Hij is meegekomen, om met mij te luisteren." Do organist zette een zeer verbaasd ge zicht. „Is dat zoo?" roep hij uit. „Wel, dat doet mij genoegen, als .u dat ook verlangt en mijn gespeel hem niet verveelt. Hij is zeker zelf musicus?" „Neen," zei Bibbs, terwijl zij met hun drieën, do kerk binnen traden. Ik speelde op de ik heb geprobeerd te spelen op de Gelukkig hield hij zich inhij was op het punt geweest, do mededecling ten beste te geven, dat 't hem in zijn jongens jaren was mislukt de mondharp meester to worden. „Neen, ik ben geen musicus," vèr- genoegde hij zich te zoggen. „Wat? Dr. Kraft's verbazing nam toe. „U is gelukkig, jonge man! Ik speel voor miss Vertreeszij komt altijd allcon. U is de eerste. U is de eerste buiten haar." - Zij waren de kerk ingeloopcn em toen da organist mot spreken ophield, bleef Büvos, zich omkeerend, even staan en keek Mary Vertrees verlegen aan, wat niet door haar UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Dinsdag werd alhier "in de Ringvaart nabij Aals meer een roeiboot, waarin J. L. gezeten was, door een passesrende motorboot zoo danig aangevaren,'dat ze gedeeltelijk werd vernield. De man, met moeite aan wal "ge komen zijnde, haalde direct een rijwiel om den gezagvoerder van de motorboot tc achtervolgen. Hét gelukte hem spoe dig de boot in te halen, waarop de ge zagvoerder naar den wal kwam om het gebeurde te bespreken. Dit had tot resul taat, dal L. de schadevergoeding ontving, die hij verlangde Dit jaar zijn in dezen polder ook een groot aantal hectaren met vlaszaad be zaaid. Dit gewas belooft een rijken oo~st en de verwachting is ook wel dat er hooge prijzen besteed zullen worden. Vele werk lieden uit deze gemeente verdienen met het „plukken" hooge loonen. DE KAAG. 'Gistermorgen bracht de bur- mecster van Alkomade in gezelschap van do wethouders on den gemecuto-secretaris zijn eerste, tevens officieel bezoek aan de Kaag. Het gezelschap bezocht het atelier van don kunst schilder 'Segaar en de school, waar de leerlin gen 'den "burgemeester een welkomstlied toezon gen, terwijl ton slotte een kijkje genomen werd op do scheepswerf van de firma Akerboom en Van Lent, waar de hoer Van Lent belangwek kende demonstraties hield mot zeer snel varendo race-boot met een motor van 100 P.K. KATWDK-AAN-ZEE- Van de haring- visscherij kwamen te" IJmuiden binnen de loggers KW. 75, mei 21 last, en KW. 176 met 23 last pekelharing en makreel. LEIDERDORP. Ter bevordering van de volksgezondheid blijkt het gemeentebe stuur zeer'actief te zijn wat betreft da voorziening van goed en brui-cbaar drink water. Aan hetgeen in art. 43 der woning verordening is vervat, wordt dan ook streng de hand gehouden. Vele aansluitingen op| de waterleiding hebben in den laatsten tijd plaats gehad en zij die hierin nog in vsr^ zuim zijn, zullen weldra moeten volgen. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Dezw week zullen ruim driehonderd padvinders van el ders in onze duinen komen kampeeren. - Gisteravond gaf de harmoniekapel „Orescendo"' alhier een concert. Lag het eerst in de bedoeling dit concert in do Hoofd straat te geven op het plein voor de Herv. Kerk, wegens ziekte van een nabijwonende, was dit veranderd en begon men lustig op het dak yan de auto-garage van L. Beuk; hier kon men echter van de muzikanten niets zien vanaf de straat en ook krogen ie vrienden het daar blijkbaar oen beetje koud; Men trok ten minste al ras naar beneden en ging op' do straat tusachcn Palace-Hotel en Beuk het programma verder afwerken- Hier, midden tusscken het publiek, en dit was zeer groot, was het een echt volkscon cert, wat zeer op prijs werd gesteld, vooral door de Zoeörs. JNOÜRDWIJK-BINNEN. De Verea- niging Bloembollenculturen v.b. F. A. v. Konijnenburg en*Co c.s. is door aankoop eigenaar geworden van het terrein van de VeilingsvereenigiDg aan den Voorweg alhier. OU DE WETERING. Bij den land bouwer W. L. zijn twee schapen door den bliksem getroffen en gedood. ÖASSENHEIM. De uitslag van den schietwedstrijd 3e klasse is als volgt: 1ste prijs J. Meeldijk 51 punten, carbidlan- taarn; 2de prijs G. Dannijs, 51 punten, armbandhorloge 3de prijs Verbeij, 49 pun ten portemonnaie; 4de prijs P. Kruik, 4tf punten, dasspeld; 5Jts prijs, J. van Dam, 44 punten, tabakspijp. WASSENAAR. Door de groota vracht* auto van de firma Van Reekum, alhier, werd Dinsdagnamiddag een paal van het e'.ectrisch net in de Schoolstraat afgereden'. De draden kwamen over den weg te liggen- Ongevallen hadden gelukkig n'et plaats, ter wijl door het personeel der centrale de zaak weer spoedig in orde was gebracht. werd opgemerkt, want ofschoon ook zij staan bleef, volgde haar blik den organist, dio zich, zijn grijze manen schuddend, naar het orgel begaf. „Ik ben hier een valsch voorwendsel,'1 zei Bibbs. „U wilt vriendelijk tegen den zieke zijn, maar ik ben geen invalide meer. Ik ben zoo goed, dat ik over een paar dagen weer aan hot work ga. Zou het dus niet beter zijn, dat ik heenging, voordat hij be gint. te spelen?" „Neen," zei Mary, weer .doorloopend. „Niet, tenzij u niet van machtige muziek houdt." Hij volgde haar naar oen bank, ongeveer halverwege het sohip, terwijl dr. Kraft heb orgel opging. Dat was enorm groot: de rijeen pijpen bevatten lange, magere flui ten tot dikke, donderende kanonnen. Zij bedekten den geheelen achterwand dor kerk en de organist, nu op zijn hooge zit plaats gezeten, geleek een Iilliputachtigen toovenaar, die de lachwekkende poging durfde doen ceu monster te beheerschen, dat hem zeker zoa overweldigen. „Vanmiddag iets van Handelriep hij, zich omkecrcnd, naar beneden. Mary knikte. „Lijkt u dat goed?" vroeg zij Bibbs. „Ik weet hot niet. Ik heb nooit iets an ders gehoord dan „Largo". Ik weet niets van muziek af, zelfs weet ik niet, hoe ik heb moet doen voorkomen alsof ik er niets van weet. Als ik wist, hoe dat voor te wenden, zou ik het doen." „Neen," zei Mary, terwijl zij hem aan- keek en even glimlachte, .„dat zou u niet) doen." (Wordt vervolgd.^

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5