telegrafisch weerbericht. Hoogste barometerstand 765.6 te Dres den, Breslau, Miinchen. Laagste stand 746.2 'ito Vestmanoeur. Verwachting tot den "avond van 16 Juli Zwakke tot matigen vrind, uit Zuidelijke richtingen. Aanvankelijk zwaarbewolkte itot betrokken lucht. Later wellicht weer 'opklarend. Kans op regen of onweersbuien ''Aanvankelijk warm. ion en dat de stemmen enorm zullen toenemen als reactie op de uitzetting van de socialisten uit de wetgevende vergadering van New-York. ]3o New-York Evening "World denkt, dat Eugene Debs, die bijna een milliocn stommen kreeg, toen hij candidaat stond do laatste keer, de beste keuzo is voor de socialisten voor bet presidentschap, daar hij de ecnige candidaat is, welke alle socialistische fracties kan vereenigen. Maar aantieren zeggen dat de kracht van de so cialisten meer ligt in het partijprogram dan in den candidaat. Do programpunten van het.socialistische par tijprogram zijn, naar de New-York Call meldt, deze: lo. Do Ver. Staten moeten bevrijd worden van do conlroló van particuliere belangen. 2o. De socialistische partij is de partij der arbeiders, omdat ze tot beginsel heeft, dat in do arbeiders de hoop ligt van den cconomisohen, (politidken cu socialen opbouw van het land. 3o. De socialisatie van allo industrieën is daarvoor noodzakelijk. 4o. De socialistische partij komt niet in het familie-instituut tusschenbeide. 5o. Zij tracht haar doel te bereiken langs ge wettigde middelen. 6o. Zij orkent de volledige scheiding van Kerk ?n Staat. 7o. De socialistische partij is tegen de groolc aandacht, welke dc bezittende klassen .aan het patriotism©- wijdon en geeft in plaats daarvan haar diensten aan do arbeidende klassen, de groote massa van Amcrikaansohe volk. 8o. Dc socialistische beweging is in de wereld do strijd teil behoeve der menschelijke bescha ving. BUITENLANDSCH GEMENGD. Paderewski, de gewezen Poolsche minister president, heeft gisteren te Spa Mülerand een bezoek gobraclit. Do Hongaarscho xegeerjng zal de Nationale Vergadering voorstellen dc staatsspoorwegen voor 00 jaar te verpachten aan een groep Fran sche financiers. Do pachtsom zal bedragen 250 mïïlicen francs per jaar. "Clcmenceau vertoeft te Viohy, waar hij een kuur doet. Dezer dagen is hij daar, terwijl hij in hot park jiep te wandeien, geestdriftig toege juicht, terwijl de Marseillaise werd aangeheven. Door in een auto te stappen heeft do „vader van de overwinning" zich aan de ovatie kunnen onttrekken. Naar uil Engeland gemeld wordt, zou dc na latenschap van keizerin Eugenie ruim twee mil- Jioen pond bedragen. Daar eenige afdeeliugcn van den Engelschen typografenbond geweigerd heben, do onlangs bij gemeen overleg getroffen loonregeling te aan vaarden, dreigt komende week een uilsluiting op dc zetterijen en drukkerijen van alle provin- -.pialo kranten in Engeland. Claire Dux, do bekende Duilscho concertzan geres, is gisteren te Berlijn met haax automo biel tegen een tramwagon gereden. De automo biel sloeg om: de zangeres werd bewusteloos onder den wagen uitgehaald. Haar toestand is ernstig, maar niet onrustbarend. Een 21-jarige vriendin, die ook in don automobiel zat, werd echter op slag gedood. De raad van de Londenschc City heeft be sloten, 3 milliocn to besleden voor het bou-, wen van huizon in het graafschap Essex ten he- Oioevo van kantoorbedienden uit do City die In den oorlog gediend hebben. TELEGRAMMEN Een telegram van Hue san Br. Simons te Spa. BOCHUM, 15 Juli. (V. D.) De arbei dersleider Hue, die uit Spa is terugge keerd, heeft met het oog op den ernstigen toestand in het Roergebied, liet volgend© dringende telegram aan Dr. Simons in Spa gezonden: Toenemende onrust der mijnarbeidex-s. Oorzaken: le. buitenge wone slechte voedselvoorziening, vooral ongenietbaar brood, 2e. heete temperatuur welke intensief werk belemmerd, -3e. de berichten uit Spa betreffende dwangmaat regelen ten opzichte van het Roergebied. Ilc verzoek U bij de verdere onderhande lingen hiermede rekening te hóuden. (w.g.) HUE. Do mijnwerkers in het Ruhrgobied. BERLIJN, 15 Juli (W. B.). De ochtend bladen vermelden uit het Ruhrgebied, dat do onderhandelingen te Spa over do kolen- leveringen onder do mijnwerkers levendig© onrust hebben gewekt. Yolo arbeiders ma ken zich nu reeds met het denkbeold ver trouwd het Ruhrgebied te verlaten, zoo dra -dit bezet zou worden. In een gisteren te Essen gehouden zitting van ^de groep van werknemers uit de Kamer van Arbeid voor de mijnindustrie in het Ruhrgebied, werd een beslissing genomen, waarin werd geprotesteerd tegen het dictaat van'de en tente in zake de kolonkwestio en in ver- 1 band hiermede elke overeenkomst betref fende het verrrichten van overwerk werd geweigerd. Boven de eischen van de en tente staat het recht der arbeiders op vrij heid en onafhankelijkheid. Dit recht zullen de arbeiders niet prijs geven, zelfs indien indien de Duitsche delegatie, zich aan het dictaat onderwierp. Een réiletje voor het Fransche gezantschap 'te Berlijn- BERLIJN, 14 Juli (Wolff). Ter gelegen heid van den Franschen nationalen feest dag woei do Fransche vlag heden van het gebouw van het Fransche" gezantschap op den Pariser Platz. Een 50O-tal betoogers liep voor het ge bouw to hoop en eischten het neerhalen van de Fransche vlag. Door de veiligheids politie werden de betoogers uiteen gedre ven; later klom een werkman op het ge bouw en haalde de Fransche, driekleur weg. De politie vond later tfe vlag terug en is den dader, naar gezgd wordt Manilla ge- heoten, op het spoor. 's Avonds hield do Rijnlandsche vrouwen bond een protestvergadering tegen de be zetting van het Rijnland door zwarte troe pen. Het plan om na afloop een protest meeting voor het Fransche gezantschaps gebouw te houden kon niet plaats vinden, daar de geheele Pariser Platz en omgeving afgezet waren. Naar aanleiding van het stelen van do Fransche driekleur, heeft, de staatssecreta ris van buitenlandbche zaken den Franschen gezant persoonlijk zijn leedwezen en dat der regeering betuigd over het tegen het Fnan- scho gezantschap gepleegde euvel. De po litiebeambten, door wie onachtzaamheid do betöoging mogelijk is geweest, zullen bij ver ordening van den Pruisischen minister van binnenlaatckehe zaken worden geschorst. Commissie voor do schadeloosstelling. SPA, 14 Jiuli. (Havas). De commissie voor de schadeloosstellingen heeft voorgesteld den oppersten raad een stuk voor te loggen, dat strekt om een gelijk bedrag vast te stel len veer eiken man van liet bezettingsleger, dat 16 franken per dag zon bedragen. Tot dusver wisselden de kosten naar gelang van de nationaliteit en bedroegen 52 fr. 'voor een Amerikaan, 32 voor oen Engelschman, 10 voer een Fransebman en nagenoeg evenveel voor een Belg. Het verschil, indien dat on- vermijd®lijk moet blijven bestaan, zal dan voortaan door de betrokken regeoringen zelf gedragen moeten worden- Dc 14dou Juli-viering to Spa. PARIJS, 14 Juli. (Draadloos). Delacroix, Belgisoh minister-president, en Hymans, mi nister-van buitenlandschc zaken, hebben te genover Miller and uiting gegeven aan de goede wensohen, wel'ke dc Belgisch© - regee ring en do Belgische natie ter gelegenheid van den nationalen feestdag voor Frankrijk koesteren. MMlcrand dankte voor de wonschen, en zeide verheugd te zijn don 14en Juli door te brengen temidden van het Belgische volk, dat hom overal met hartelijke sympathie heeft ontvangen. Vee van Zuid-Afrika naar Holland. LONDEN, 15 Juli. (B.O.) Zuid-Afrika zendt naar Nedorland afstammelingen van ihet oor spronkelijk door Holland er heen gezonden ^tam'boekvee, ter aanvulling van zijn godurendo den oorlog en dooi' ziekte gedunden veestapel. Het Engelsch-Japansch verdrag. LONDEN, 15 Juli. (R.O.) Engeland en Ja pan hebben den raad van den Volkenbond me degedeeld to erkennen, dat, als het in 1011 tus- sdhen beide landen gesloten verdrag na af loop daarvan, in Juli 1921 wordt verlengd, dit' zoodanig moet geschieden, dat deze overeen komst niet jn strijd is met het Volkenbond- verdrag. De conferentie der Baltische Staten. RIGA, 15 Juli. Lettisch Persbureau. Op 20 Juli komen bier de deelnemers aan do conferentie der Baltiscbe Staten aan. De agenda der conferentie zal de behande ling omvatten van grens-, chronomische-, sociale-, gezondheids- en militaire vraag stukken. Luchtdiensi Engeland— Portugal. LONDEN, 14 Juli. (V.D.) Dc Engolsch-Por- tugeescbo Kamer van Koophandel overweegt het voorstel van een luchtdiensi tussdhen Grool- Brittannië en Portugal. Staking te Manchester beëindigd. LONDEN, "15 Juli. (Reuter.) De gaswerkers te Manchester zullen Vrijdag den arbeid her vatten. Er is een schikking getroffen, volgons welke de loonstand'aard zal worden herzien. Engeland en do Sovjet-regeering. LONDEN, 14 Juli. (V. D.) Bonar Law deelde ia het Lagerhuis mede, dat de En- gelsche regeering den llden Juli aan de Russische Sovjetregeering het - vo!g$n'- telegram had gezonden De Britsche regeering neemt kennis van het aanvaarden door de Russische Sovjet- regeering van de grondbeginselen, uiteen gezet-in de motie van.epazZolil-hgdigco gezet in de memorie van 1 Juli, als basiu ©ener overeenkomstvoor de hervatting der handelsbetrekkingen en het ophouden der wederzijdschc vijandelijkheden- en stemt er dientengevolge in toe ,de onder handelingen over een definitieve handels overeenkomst voort te zetten, zooclra de Russische gedelegeerden zijn teuggekeerd. De Britsche Regeering heeft verder een voorstel te doen. De Sovjet-regeering van Rusland heeft herhaaldelijk haar verlan gen te kennen gegeven, vrede te sluiten met al haar buurstaten. De Britsche Re geering verlangt niet minder den vrede te herstellen in Eui-opa en stelt met het oog hierop de volgende regeling voor: Ten eerste,'dat er onmiddellijk een wa penstilstand zal worden geteekend lus-i sehen Polen en Sovjet-Rusland, waar door de vijandelijkheden geschorst worden De voorwaarden van dien wapenstilstand zulien eenerzijds bepalen, dat het Poolsche leger terstond zal terugtrekken naar een lijn, vei'leden jaar voorloopig vastge steld door de vredesconferentie. Ten tweede, dat zoodra mogelijk een confei'entie te Londen zal bijeenkomen on der de auspiciën der conferentie, welke zal worden bijgewoond door vertcgen- wooi-digers van Sovjet-Rusland, Polen, Lithauen en Letland om onderhandelin gen te voeren ten einde tot een definitie ven vrede te geraken tusschen Rusland en de aangrenzende staten. Vertegenwoor digers van Oost-Galicië zullen eveneens worden uitgenoodlgd te Londen te komen, om hun zaak aan cTe conferentie uileen te zetten. Groot-Britannië zal geen beper kends bepalingen maken aangaande de vertegenwoordigers, die Rusland mag be noemen, mits zij zich verbinden, zich niet te' mengen in' de staatkunde of do inter nationale zaken van liet Britsche rijk, of propaganda, te bedrijven.. Voorts doet de Britsche. regeering een afzonderlijk voorstel,nl. dat er een wa penstilstand zal worden geteekend tus schen de legers van Sovjet-Rusland en aie van generaal Wrange!, op voorwaarde, dat V» rangels strijdkrachten terstond te rugtrekken naar de Krim,. en dit geduren de den wapenstilstand neutraal gebied moet zijn en Wrangel zal worden uitge- noodigd naar Londen te Komen, ten einde het toekomstige lot van de troepen onder zijn bevel te bespreken en dat der vluch telingen die hij in. bescherming genomen heeft, doch zal hij geen lid der conferen tie uitmaken. Indien de Sovjel-regeex-ing in spijt van haar verklaring, niet tevreden is met het terugtrekken van het Poolsche leger uit het Russische gebied op voorwaarde van wedei'zijdschen wapenstilstand, maar vooi'nemens is, den strijd met Polen voort te zetten, zal de Britsche regeering ver plicht zijn, de Poolsche natie met alle be schikbare middelen bij te staan. Rusland en zijn oude schuld. PARIJS, 14 Juli (Draadloos). De „Echo de Paris" maakt. melding van geruchten in de Finsche en Estlandsche pers, als zou Krassin bewerkt hebben, dat de oude Rus sische schuld voor'25 pCt. zal worden er kend, en merkt daarbij opVermoedelijk zal Krassin met den schijn van deze tege moetkoming Lloyd George do oogen willen verblinden, doch die tegemoetkomingen zijn illusoir, want ondanks de meest plechtige belofte zal de bolsjewistische regeering on der de leuzen Derde Internationale, Com munistische Partij, enz., voortgaan met haar politiek van ophitsing. Haar agenten werken onder nationalistisch masker in Perzic, Turkije, Indië, ja, overal. vTe Ba koe, dat in theorie aan de republiek Azer, beid jan behoort, hebben de bolsjewiki een centraalijbureau van revolutionaire Turk- scho organisaties opgericht. Zij hebben to gen Augustus een communistisch Ottc- maansche congres bijeengeroepen, dat in naam door Foead Pasja wordt) gepresi deerd, doch in werkelijkheid door Lenin geregeerd wordt, wiens handlanger Foead slechts is, evenals Kountshouk, dat in Per- zië is. De strijd in Rusland. KOPENHAGEN, 14 Juli. (V.D.) Volgens een telegram uit Kowno hovinden zich de Lithau- scho troepen in ijlmarsch op weg naar Wilna, om deze stad te bezetten, alvorens de roode (roepen daar aankomen, die zich eveneens op marsch daarheen bevinden. Do Bolsjewisten hobbcn Sohwentschany en Molodetsohno,- hei-do oostelijk van Wilna gelegen, "bereikt, waar hun spoedig groote hoeveelheden Poolsch oorlogs materiaal in handen vielen, In Wilna heerscht groote opwinding; do Polen hebben de bevol king lot schansarbeid aan het Poolsche front opgeroepen. Wilna is met vluchtelingen gevuld, die uit de oostelijke door de Bolsjewisten be dreigde gebieden in de stad s'troomen. Grondbe zitters enhoeren hebben ook groote hoeveel heden vee naar de stad gedreven. BERLIJN, 14 Juli. (V.D.) Uit Riga wordt de" inneming van Novo Alesandrowsk door het Roode leger gemeld. Ook de .vesting Luck is door do Bolsjewisten bezet geworden. Verder wordt gemeld, dat dc Gallicische. grensvesting Brody door do Polen is ontruimd. Poolsohe soldaten hebben zich in grooten getale naar het Tsjccho Slowakijsche gebied begeven, waar zij ontwapend en gcinterneerd worden. WEENEN, 14 Juli. IV. B. Naar de Ukrainsche persdienst uit KamenetzPo dolsk meldt, zijn sedért 4 dagen de Ukra- nischo troepen in 't gebied van Proskurow- Mokileff in hevige gevechten gewikkeld met de Russische strijdmacht. De hoofd aanval van het bolsjewiken-leger is begon nen, welke over Tarnopol en Brody tegen Lembei-g gericht is. Intusschen is bet aan sterke Ukx-anische troependeelen gelukt, ten Zuiden van het gevechtsfront, aan de Russische linie to breken en in het bin nenland door te dringen. De bolsjewiki rukken naar Teheran op. LONDEN, 15 Juli. (R.O.) Reuter verneemt uit Officieelo Perzische bron dat do bolsjowiken troepen do Noor-bergen, tussohen Teheran en Mazanderan hebben beröikt en dat tenzij zij kraohtigon tegenstand ontmoeten, Teheran spoedig in hun macht zal zijn. Uit Italië. ROME, 15 Juli. Havas. Het in het bui tenland verspreide bei'icht omtrent de on- derteekening van een Italiaansch-Albanee- sche overeenkomst is onjuist. ROME, 15 Juli. R. O. Gedurende do discussie in den Senaat oveï' de Regeerings verklaring verklaarde de oud-minister van "Buitenlandche Zaken, Scialoja, dat de Ita- liaansche legaties te Londen en te San- Remo de tegenwoordige moeilijkheden be- treffö&d© het vredesverdrag met Turkije hadden voorzien. Hij maakte aanspraak op de eer, de juridische stelling ondersteund te hebben, dat toepassing van het verdrag van Londen geen zelfbeschikking betreffen de Fiume uitsloot, maar Frankrijk en En geland erkenden zelf deze stelling niet eu gaven te kennen, dat, bij toepassing van het verdrag van Londen, de geheele Croa- tische kust moet toegewezen worden aan Croatië. Do eenige grens, welke serieuze waarboi-gen aan Italië geeft, is die, ge trokken door het verdrag van Londen. De spreker voegt er aan toe,. dat hij nooit geheime besprekingen met de Yoe- go-Slaven heeft willen beginnen, en dat do vraagstukken van Fiume, Dalmatié, Montenegro en Albanië met elkaar ver band houden. De oud-minister heiinnerde er aan, dat erkend was, dat het vraagstuk betreffend© den politieken toestand van Montenegro nooit werd opgelost. Het ItaliaanschSeryisch geschil. TRIEST 15 Juli (Draadloos via Anna polis). Naar dc „Associated Press" meldt, heeft vice-admiraal Andrews, bevelhebber van het Amerikaansche eskader, de leiding dn handen genomen te Spalato in Dalmatië, naar aanleiding van. de onlangs plaats ge had hebbende botsingen tusschen Italianen en Serveu. Uit Servië. .DELGRADO, 15 Juli. (R.O.) Do Politikei' be vat een van 11 Juli gedateerd bericht, volgens hetwelk Albancesche benden een aanval op do grens gedaan hebben bij Piehkopeya, op do stelling van Dvabrata, doch dal zij met zware verliezen werden teruggeworpen. In een bericht uit Split werpt het Servisch persbureau op do Italianen de gcheelo verantwoordelijkheid voor dc incidenten van 11 Juli. Uit GriekenlanA ATHENE, 14 Juli. (Reuter). De kolonels Valotta en Kaïraikalos, döo te Goerlitz geïn- tomoord zijn geweest met hot Gxkksdhe lie- gerkorps, dat zioh tijdens den ooriog aan. ctö Bulgaren overgaf, zijn tor dood veroordeeld* De revolutie in Bolivia. SANTIAGO (Chili), 15 Juli. (Reutor). De re volutie in Bolivia heeft dc regeering overwel digd, de revolutionaire aanvoerder Saavedra heeft het bewind aan zich getrokken, de ex pres id ent en de leden der regeering zochten een toevlucht' in het gebouiv der Amerikaansche legatie. Uit Mexico. MEXICOCITY, 15 Juli. (Reuter.) Volgens be richten ontvangen door 'het departement van arbeid zijn tienduizend arbeiders van do pelro- leumveldon in do omgeving van Tampico in sta king gegaan. Zij vragen een loonsverhooging van 75 pet. LAAÏSTEBERICHTEN Onderscheidingen op den verjaardag van H. M. de Koningin. Naar wij meenen. te weten, .aldus meldt men ons, bestaat thans het voornemen bij de Regeering om de toekenning van onder scheidingen in de Nederlandsche ridder orden, ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin, en welke sedert het uitbre ken van den oorlog niet geschiedde, op 31 Augustus a. s. weder te bevorderen, even wel in veel beperkter mate dan vroeger het geval was. Onlangs werd gemeld, dat de Nêderlanld- sefce Bank tot onderscheidene gemeenten, wolko een tweede uitkeering uit de oorlogs winstbelasting zullen ontvangen, een circu laire heeft gericht, waarin het verlangen wordt uitgesproken, dat de genoemde uit- keeringen zullen wonden aangewend tot ver mindering van de vlottende schuld dier ge" meenten. Naar aanleiding hiervan verzocht eon be langhebbende vereeniging te 's-Gravcnhage om oen afdruk van dc bedoelde circulaire. In antwoord op dit verzoek ontving deze vereeniging van de Nederlandsche Bank een bérioht van den volgenden inhoud: „Van een door ons aan gemeenten gerichte circulaire, is ons niets bekend. Aan de drie groote gemeenten sehreven wij, dat haar bevoegdheid, om bij ons door •middel van haar bankiers antielpatiebiljet- ten te beleonon, uit- den aard moost worden verminderd inet het bedrag der door haar uit de oorlogswinst ontvangen of te ontvan gen uitkeering. Waarschijnlijk wordt hierop idoor u gedoeld-" Aan het Depaa-tement van Marine is -telegrafisch bericht ontvangen, dat Hr.- Ms. torpedobooten ,,Z. 7" en ,,Z. 8" en de onderzeeboot „O. 6" don 13den Juli te Bergen zijn aangekomen. Naar wij vernemen, zullen twee op- leïdingsvaarfcuigen dei- Fransche Marine, de „Audacieux" en de „Chamoiso", in den loop der maand Augustus een bezoek bren gen aan Vlissingen, Rotterdam en Am sterdam. SPREEKCEL.. In de Wittelaan- D. wensoht onder het oog van autoriteiten1 gebracht te zien den onhoudbaren toestand: iix 'da Wittelaan van No. 12 tot en met No. 15, Een drie a vier woken reeds is daar een kolk verstopt, hetgeen walglijke geuren doet ontstaan eu nog meer onaangename gevol ge heeft. Voor klachten blijft do huiseigenaar doof. VRAGENRUBRIEK. D. van N.; te L. TJ is verplicht den godspenüing terug to geven. M. F., te L. Leiden, Leiderdorp, Hoog made, Woubrugge, Langei;aar, Nieuwveen, Vi'ouwenakker, Uithoorn, Vaverveen, Vin; kevcen, Baam.brugg<\. Loenersloot, Vree» land, 's-Gravclaud, Hilversum. 64 K.M. V. te W. Rotterdam Wevershoek, Rij3" oord, Zwijndrccht-, Dordrecht, 23.9 K M. Dordrecht), 's-Gravendeel;, Strijen, Nu» mansdorp, Willemstad, Dinteloord, Steen-" bergen, Oudo Molen, Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Goriehoek, Kapelle, Epoe tin ge, Goes. 78.3 K. M. Men loopt gemiddeld 5 K. M. per uur.| SLOTKOERSEN. Doli-Batavia Aand. 492. AMSTERDfUViSGHE BEURS. (Naar de officieels prijsnoteering van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. K'oieerisig ie: Amsterdam. Engeland Dullschland. Frankrijk Zwitserland. Oostenrijk. Zweden Koorwegen. Dtncmarkcn. 23.70 50 60 190 G3 4790 47.90 15 Juli 1105 7.30 23 55 50.50 1.92% 62 70 47 65 47.60 I» Jnli 1Ö»0 s STAATS L. N". W. 1000 ...5 pet. 11/2 pet. N. W. 1000 IndlB 1000 Hong. '92-'10 Kr. 2000 ....4pet. ■Ooitenr. Jan.-Jull Kr. 2000 4 pc. Portug. Tab.sl. fr. 500 4 1/2 pet. SBjul. Gecona. i860 G.B, 025 Pet. 9lh-n - Ï7J4 90Ji - Husl. 1889/90 hodo o.k. 025 4 pet. Rus! Co Em. 1s9-1 G.R. 025 3 net Gr. Russ. Spoorw. G.R. 625 8 po. Mexico 1-4 Serio doU. 1000 5 pel. Mexico 1899 5 pet. Brnzlllü funding 1893 ....5 pet. Brazilië 18S9 4 pot. Brazillö funding 1914 6 pot. BANKEN. Amst. Bank Aand Kolonlalo Bank Aand Ncd.-Ind. Hand.b. Aand. 1000 Ncderl. Bank Oerl. v. Aand,..> Ncd. Handel Mg. Aand Rottcrd. Bank vs. Aand INDUSTRIE. „Insullndo" Ollolb. oudo Aand. ld. Nlouwo Aand. Werkspoor Annd Ncd. Gist Spirit.fab, Aand... Philips Gloeilampen Aand Vereen. Bllkfabrleken Aand,.., Vereen. Holl. Slg.fab. Aand. Wester Suikerraffinaderij Aand. Am. Car, Foundry Cert. G. A..., Am. Hldo, Leather Cert. Pr. A. Am. Smelt, and ref, Oert. A, Ananconda Oopper Cert. Aand, Central Leather Qew. Aand... Studebakcr Cert. Gevr. Aand... United Cigar Cert. Corp. Aand. United St. Steol. Cert. Sow. A. 191% 237 135% CULTUREN. Cult. MIJ. der Vorstenl. Aand. Cult. M1J. d.Vorslcnl.Winstbow. Handclsvg. Amsterdam Aand... Java Cult. MU. MIJNEN. „Acquator" Aand. Redjaug Lcbong Singkcp Tin Aand Pittsburgh Coal Gew. Aand... Swansea Cert, v: Aand PETROLEUM. Dordlsche Petrol. Gew. Aand... Gccons. Holl. Petrol. Cert. A. Koninkl. Petroleum f 1000 Konlnkl. Petrol. Ondcra. 100 Koninkl. Petrol. Cert. v. A. 100 MOeara Enim Aand „Orion" Aand. L 2000 Stedua Romano RUBBER. Amsterdam Rubber Aand Dell Batavia Rubber Aand Nederl. Rubber My. Aand Oost-Java Rubber Aand.u Interc. Rubber Cert. v. Aand,.. SCHEEPVAART, Holl, Am. Lljn Aand.. Gem. Efg. Id. Aand Java Ohlna Japan Aand, ILK. 384*4 58SJ4 73 - 251 67Ji - 417 415 - 16 390*4 381 302 Kon. Holl. lloyd Kon. Kcd. Stoomb. MIJ. Aand. Kon. Fukelvaort Aand. Ncd. Schecpvanrt Unio Aand.. Rottcrd. Lloyd Aand Sloomv. MU. Nederland Aand. Int. Merc. Marine "Gew. Aand... Int. Merc. Marine Pref. Aand., TABAK. Amstcrd. Dell Oy Arendsburg Aand Bcsoeki Tabak Aand Dell Batavia Aand... Dell Maatschappij Aand...... Medan Tabak Aand Rotterd. Deli Aand Scnombah Tanak Aand THEE. Bodjong Tcrong Aand. Banjocwangi Tbeo Aand DIVERSEN. Amst. Ballast M1J Aand Houthandel AJtius Gew. Aand. Houthandel Pont Gew. Aand. Maxwell L. G. Cert. v. Aand. Maxwell L. G, Cert. v. Inc. B. SPOREN.' Dell Spoor Aand..... Holl. Spoor Aand Ml], tot Exp], y. Staatssp. A. V. K. i Ned. lnd. Spoor Aand Or. Eeast. Rway. Cert. v. Aand. Zuid-Ilal. Spoor 8 pet. Moskow K. Wor.. 4 1/2 pet. Mosk. Wind. Rybinsk 18D0 4 pet. RJasan Uralsk 4 pet. Wladikawkas 1012 4 1/2 pet. Wladikawkas 1855 4 pet. Wladikawkas 1893 Zuldoosispoor 1898 4 pet. Atcb. Top. A SanlA Fé Cert. G.A, Denver Cert. v. Aand Erlco Gew. Aand I Illinois Central Cert. v. Aand... Kansas Olty Southern Cert. A. I Kansas Olty South. Cert. Pr. A. Missouri K. Texas Cert. v. A. Mlss.K.A Tex. Cert. 4 po. lo Hyp. Miss.K.& Tex. Cert. 4 pc. 2o Hyp. Oregon. Calif 1c H. Goud..5 pet. Southern Paclfio Cert. Gew. A, South. Rway Oy. Orig. Gw, A. Southern Rway Oy. Cert. v. A. Union Pacific Cert. v. Gow, A. Gr. Trunk Rway Cert. Gow. A. Gr. Trunk Rw. Oert. 8 Pref, A, TRAMWEGEN, Madoera Stoomtram Aand, Madoera Stoomtram Pref.Aand.I 8cmarang Joana St.tram A.....I Eemarang Oheriben St.tram A, 130% 130/4 Prolongatie 8^ -s 5*

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3