TELEGRAFISCH WEERBERICHT. •Hoogste barometerstand 767.6 te Her- nóosand. Laagste stand 756.0 te Stomoway ,Voi-v>rachtjng tot den avond van 11 Juli: Zwakke tob matigen Zuidelijken tot Zuid- Westelijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Weinig of geen regen.. Dezelfde tem peratuur. BUITENLAND DE OORLOGS-LIQUIDATIE. (Zooals de telegrammen gisteren nog1 mee deelden hebben de Duitschers get eekend. Over het verloop der zitting, waarin dit gebeurde, nog het volgende: Dadelijk na do opening deelde ven Simons, „do Diuitsche minister van buitenlandsche gf.- 'ken, mede, dat de delegatie bereid was de ■voorwaarden der geallieerden nopens de ont wapening te teekenen. Hij voegde er echter ter aan toe, dat de grondwet van het Duit se he rijk hem verbood een verzwaring van het verdaag van 'Versailles goed te keuren, zooals in dit geval de bezetting van nieuw gebied zonder èersfc den rijksdag geraad- ipleegd te hebben. De zitting werd toen even onderbroken en de, geallieerden beraadslaagden. Na de hervatting van de conferentie zeide Lloyd Ggorge den Duitschers: Wö vragen uw toestemming niet voor de dwangmaatregelen, die wij ons voorbehou den in geval gij uw verplichtingen niet na komt. Wij deelen u c-nze voornemens mede. Het is eenvoudig en alleen een aankondiging Van de maatregelou, die u wachten, indien gU niet volgens bepaalde voorwaarden ont- wapent. ;Voor deze voorwaard en vragen wij (uw toestemming om zo met wederzrjdsch goedvih'den te aanvaarden. Kortom: de dwangmaatregelen staan alleen ter beoor- üeeling' van de geallieerden, terwijl wij van de voorwaarden der ontwapening een we- derzïjdsche handeling maken. Na deze uiteenzetting hamen de Duit schers zonder wederwoord aan om te tee kenen. Het was toen kwart over elf. Zij waren echter niet in staat hun handteekening v/er- keirjk te zetten, daar de tekst in machine schrift in twee kolommen, een Engelsch en Fransch, nog met gereed was. De bespre king werd" toen voortgezet en liep alleen over den vorm en de bijzonderheden der redactie. Het document zal den vprnï hebben vain een protocol, bestemd om de uitvoering van, het verdrag te vergemakkelijken. Het zal eerst de overeenkomst nopens de ontwape ning hervatten in den tekst, die in het oif'i- cieele communiqué is bekend gemaakt, en heb bevat natuurlijk ook de bepaling nopens do mogelijke bezetting van nieuw gebied als dwangmaatregel voor hét niet nakomen' door Duitschland van zijn beloften. Men fcal er voorts de voorwaarden betreffende Vloot en Itücht'vaart in opnemen, welke eer gisteren aan de Duitsche afvaardiging zijn overhandigd en reeds bekend zijn gemaakt. Op heb einde der zitting hebben de Duit- feche gevolmachtigden hun handteekening geplaatst onder liet protocol iiGpens de uit- yoering der militaire bepalingen: Nadat de. Duitschers hadden ondertee- kend, zei Lloyd George: Ik ben blijde, dat gij gebeekend hebt. Het zou noodlottig zijn geweest, indien de conferentie was afgebro ken. Hij beschouwde het protocol als ver zachtend en zeide "Wij hebben u meer tijd toegelaten, meev- geweren en machinegewe ren. Wij zullen den len September het eerste rapport verzoeken. Dit zijn werke- -lijke concessies. Hij eindigde met te zeg gen: Wij behouden ons de bevoegdheid voor om alle noodige maatregelen te némen voor .de uitvoering van het verdrag. Onze bedreiging om het Roergebied to bezetten is slechts een waarschuwing, die alleen zal worden uitgevoerd indien het verdrag niet wordt nagekomen. De conferentie besprak daarop heb vraag ■tuk der oorlogsschuldigen. In zijn ope ningsrede zei de Duitsche minister van justitie, dat de Duit-scho gerechtshoven reeds de voorbereidende maatregelen ge nomen hebben. Er bestondéi^ groote moei lijkheden, doordat sommige overgelegde namen onnauwkeurig waren. Sommige per sonen' waren oneigenlijk beschuldigd en sommigen waren reeds .uit Duitschland ge vlucht. Lloyd George ontkende in zijn ant woord dat sommige personen oneigenlijk beschuldigd waren. Ik hoop zeide hij dat Duitschland niet zal trachten, ook de ze, kwestie te ontduiken. Von Simonfe kwam tusschenbeido en zei, dat Duitschand voor nemens was al zijn beloften te vervullen. Wat wij noodig hebben ging hij voort zijn -bewijzen. Wij verlangen de gealli eerden to helpen. - Lloyd George vroeg daaropllebt gij eenige axrestafcUs gedaan Von Simons antwoordde: Neen. Do bewijzen zijn on voldoende om bevel tot inhechtenisneming te geven. Lloyd George zetto uiteen, dat alles, wat de geallieerden wenschten, de bestraffing der schuldigen was. Dit ver klaarde hij evenzeer in hot belang van -Duitschland als van'de geallieerden. De - geallieerden zouden allo bewijzen, dio to hunner beschikking stonden, bekend ma ken, en bij hoopte, dat de gerechtshoven te Leipzig hun plicht zouden do§n. Von Simóns zei, dat do schuldigen zou den v/orden gestraft. Het bevredigde hein, dat de geallieerden alleen degenen noem den, die schuldig waren. Lloyd George en Mallerahd beraadslaagden daarop over de te ondernemen actie. D„e Duitsche en de geallieerde deskundigen confereerdeneven eens over dit vraagstuk en zouden later op den dag rapport uitbrengen. Bonar Daw deelde in heb Lagerhuis me- do dat het aantal personen wier namen de gealliee.de regeeringen aan do Duitsche hebben meegedeeld om uitgeleverd te wor den ingevolge de bepalingen van het ver drag van Versailles 692 bedraagt. Daarop volgdo de steenkolenleverantie- kyestie. Millerand behandelt -deze zaak .vopr do geallieerden. Dg Duitsche piinis^ ter Brugmann zette uiteen waarom nog slechts in beperkte mate was geleverd.- De Duitsche regeering nam de verplich ting op zich, te leveren wat zij kon. D'o steenkoolkwestie in Opper-Silezië bracht echter oen wijziging in het voornemen. Zij kon clo noodige steenkool niet leveren, zoo lang <le Duitschers niet eea deel ontvan gen, gelijk aan. hetgeen zij in Opper-Silezië verloren. Nog andore oorzaken verhinder den de levering; hoog water, pöïitSeko troe belen, do spoorwegstaking in België en de staking van de havenwerkers in Nederland. Delacroix kwam op tegen clezo verklarin gen, vooral betreffende do spoorwegstaking in België. Millerand oordeold al deze redenen niet afdoende. Hij hield een uitvoerige rede, die een acte van beschuldiging tegen Duitschland vormde De Duitschers behoefden ook geen be roep doen op de gevoelens der -entente, zeide hij o.a., omdat zij zonder éenigo mi litaire nodzakolijkheid alleen om Frankrijk economisch te schaden, de mijnen in Noord- Frankrijk hadden verwoest. Vorder verge leek hij in zijn toespraak de kolenpositio van Frankrijk en van Duitschland en be toogde, dat -die van Duitschland nog altijd beter bleef dan olie van do F-ranschen, ook al leverde Duitschland do verschuldigde kolen. Ook wat do hoogovens betreft, zei hij, zijn-do Duitschers er beter aan toe. Onder de andere dingen, die de Fransche minister-president «aan de Duitschers ver weet, was ook de kolenleverantie aan Zwit serland en Nederland. Waarschijnlijk mot oenigo bevreemding zal men vernemen, zegt do ,,N. R. Ct."- dat deze leverantie volgons Millerand onder protest - van de G'oimmi si on Répara-tdon hacl plaats gehad. Hij maakte Duitschland zelfs eon verwijt or van het bekende krediet van 200 mil- lioen- gulden bij Nederland te hebben aan gevraagd. Hadt gij ons er om verzocht, zoo zegde hij, dan zouden wij bet u ook gaarne verleend bobben en u levensmiddelen heb ben geleverd. Het behoeft geen betoog, dat deze mededteeling levendig opzien wekte. Ton slotte kwam het punt waarop het aankwam. Millerand bracht een document ter tafel, dat de beslissing der entente be vatte ten opzichte van de kolenleverantie van Duitschland. Volgens deze „décisiou definitive" der entente krijgt de Gommis- sion de Réparation het karakter van een controlecommissie - op de verdeeling der Duitsche kolenproductie. Deze commisie bepaalt telkens hoeveel kelen eerst over de entente moot werden gereserveerd. Uit do "rest zal dan het. Duitscilio verbruik worden bcstj'oden en dan eerst kan aan export- worden gedacht. Van de cisclien van de entente zal het dus afhangen of wij nog voor Duitsche kolen aan de beurt komen. In het protocol, waarvan men van do Duit schers do omderteokendng eisoht, wordt éen be paald getal tonnen, niet genoemd, maar uit de toespraak" van Millerand moot men den indruk krijgen, dat deze aan eenlovenrantie van 21 millioen ton voor de ienténto hoeft gedaelvt. De Duitschers hebben tot heden 11 'uur- uitstel ge vraagd om hun beslissing medo to deelen. Dus wederom in plaats van onderhan delen, een eiscli,' waaraan al of niet is te voldoen, zonder meer. Geen wonder, dat alle aardigheid voor de Duitschers van Spa af is. Niet alleen voor 'de daar zijnde ministers en deskundigen, maar ook voor het Duitsche volk in zijn geheel.- De pers laat aan de gevoelens van afkeer dan ook geen twijfel bestaan. Natuurlijk juicht men in Frankrijk we gens het „kordate" optreden tegen Duitschland, waarin men de hand van Milleran'd ziet. Wanneer straks die reden tot juichen maar niet verandert in een tot klachten, als Duitschland door te hoo- ge eisehen wordt geruïneerd en niets meer geven kan. In Duitschland zelf is begrijpelijkerwijs heel wat ontsteltenis gewekt door de door gedreven ontwapeningseischen. rresidem Ebert heeft met de achtergebleven minis ters en de "partijleiders geconfereerd. Waar minister Gessier en generaal vön Seeckt met hun staf reecis op do thuisreis zijn, zal men te Berlijn dus spoedig geheel en al op de hoogte zijn. Uit ,'de zuidelijke staten komt reeas verzet. Zoo heeft de Wurtembergsche ministerraad den Wur- lembergsohen zaakgelastigde te'Eerlijn 't volgende eenstemmige besluit van het ka binet meegedeeld: Afzien van 'de politie en burgerwachten is onmogelijk. Dit zou gelijk staan met de ontbinding van alle orde in den staat. Met betrekicing tot de rijkswéertroopen acht cte ministerraad het beter, de be slissing over deze kwestie aan !dc rijks- regeering over te laten. FRANKRITK. De Engelsche bladen bevatten een bericht, volgens hetwelk Deschanel geruimen tijd niet in staat zal wezen zijn werkzaamheden te hervatten. I» welingelichte kringen go- looft men, dat hy binnen korter of langer tijd zaaftreden. Als mogelijke opvolger wor den Millerand en Gastelnau reeds genoemd. Bevestiging lijkt ons echter zeer- _ge- wenscht. ENGELAND. De toestand in Zuid- en West-Ierlamd is tengevolge van het stilstaan van het trein verkeer zoo ernstig geworden, 'dat een aaiitaï steden uit voorzorg raalsosneedng hebben ingevoerd. De gemeenteraad van Dublin heeft met 'éen stem tegen besloten, den gemeente-amb tenaren last to geven, o'ni geen vergunning to verleenen voor het onderzoek van boeken ,of bescheiden door ambtenaren van deBrit- •ache regeering en geen opgaven of-andere inlichtingen te verstrekken, die nuttig zou den kunnen zrjn voor de bntvangesr der be lasting enz. Zulke inlichtingen zullen alleen aan de Iersche republiek verstrekt werden. Be premier: van Canada, Sir Robert Bar den, zal heden zijn functie neerleggen. De minister, van binnewmdsclio zaken, 'Arthur, regeering belast en heeft die opdracht aan- Meighen, is mét do vorming eéneö nieuwe vaarcL Hij id reeds door den gojuverneui'- fleheraa] aid premier beëedigd. DENEMARKEN. Gisteren zijn op het oogenblifc, dat de Deensche koning het verdrag onderteeken- jde, waarbij een gedeelte van Noord-Slees- wijk tot Denemarken terugkeert, van alle Deensche forten kanonschoten gelost. Op alle pleinen in Kopenhagen werden mu ziekuitvoeringen gegeven. Het was in ge heel Denemarken een feestdag. De Noorsche minister-president heeft een telegram van gelukwensch aan den Deenschen minister-president gezonden. De koning, die 's morgéns een kerke lijke plechtigheid bijgewoond heeft, ver trok 's avonlds naar het bij Denemarken gekomen gedeelte van Noorcl-Sleeswijk, dat thans als Zuid-Jutland betiteld wordt. Heden zal hij de vroegere grens over schrijden. RUSLAND. Reeds wordt gemeld, dat da Poolsche re geering Warschau verlaat, maai- dat lykt ons nog wat overdreven, al duurt de Pool sche terugtocht nog voort. Uit Perzië komen ook weer nog onbe vestigde berichten over opmarcheeren der rooden. BUITENLANDSCH GEMENGD. Uit Mexico (stad) wordt gemeld, dat óver- overeenstemming is bereikt tusschen de re- peering eu den opstandelingenleider [Villa. TELEGRAMMEN Spa. SPA, 9 Juli (Havas) De conferentie was bijna geheel gowijd aan het steenkolen- vraagstuk. Staatssecretaris Bergmann gaf inlichtingen over do oorzaken dor vertraag de leveringen en voegde er bij. dat sedert April de levering wear was toegenomen. Dezo bedroeg in Mei 40,000 ton per clag. Duitschland is echter, bereid tot het tref fen eener billijke regeling. Millerand stelde vast dat Duitschland'jaarlijks aan de ge allieerden 39 millioen tor. schuldig is vol gens het verdrag, 25 'aan Frankrijk, 8 aan België'en-6 aan Italië. De herstelcommi&- sie heeft deze cijfers tot 21 millioen ton te ruggebracht met het oog op do moeilijkhe den van Duitschland, doch in de gunstigste door Bergmana.'genoemde, maanden word slechts de helft van de verminderde hoe- veelhedei geleverd terwijl Duitschland in een betere kolenpositiê verkeert dan Frankrijk zelfs indien het volledig aan zijn cantracfcsverplichting voldeed. Niettemin contracteert Duitschland imet zijn buren voor 35.000 ton per maand aar. Zwitserland, 80.000 ton aan Nederland. Simons antwoordde de zaak met de des kundigen te zullen bespreken, waarop Dela croix, een afdoend antwoord vroeg tegen Za terdag elf uur. Na een korte schorsing werd geconsta teerd dat de bevoegde gevolmachtigden het eens waren geworden "over het vraagstuk der berechting der oorlogsmisdadigers. Een dr-arsau opgemaakt protocol werd dadelijk geteekend, luidende: De conferentie heeft met eenstemmigheid der- gedelegeerden van België. Frankrijk, Grcot-Britannië, Italië en Jap&n eenarzijds en van" Duitschland ander-' zjjds besloten om op de grondslagen van den brief in Mei door den president van den oppersten raad der geallieerden tot de L'r.'tscho regeering gericht de instructie "en de procedure te voeren van de zaken onder worpen aan het oordeel van het rijksge- recldihof te Leipzig. In overeenstemming mee genoemden brief en teneinde de instruc ties van deze zaken te bespoedigen en alle wenschelijk geachte inlichtingen te verkrij gen, zal de procur&ur-generad brj het hof te Leipzig telkens aan den Engelschen Attor ney Generaal en aan do ministers van justitie der andex'e landen alle verzoeken om inlich tingen of tot het instellen van ean gereeh- lijk onderzoek door een rcgatoire oommissie cben toekomen. Aan deze/verzoeken zal zco spoedig mogelijk wordeu voldaan en de in gewonnen inlichtingen zullen rechtstreeks aan den .procureur- generaal- te Leipzig wor den toegezonden, Duitschland 'eu Zwitserland. BERN,. 9 Juli. (R. O.) De vertegen woordi- gor (der Duitsche regccring Hockihanimer en dio van den Zwitscrschen bondsraad Stuéki kobben een niéuwe overeenkomst geteekend, volgens wélke per maand 15 a 20.000 ton steenkool en cokes en 15000 ton briketten aan Zwitserland zullen worden geleverd. Do overeenkomst loopt tot 15-Januari 1921, Dreigende staking in het Roergebied. ESSEN, 10 Juli. V. D. Morgen zullen vergaderingen - plaats hebben van de lei ders der arbeidersorganisaties in verband met do bedreiging van de geallieerden tot bezetting van het Roergebied. Overwogen zal worden een. korte demonstratieve sta king te proclameeren tegen de bedreiging der geallieerden. Onder de arbeiders heerscht tevens groo te onrust en ontevredenheid. Men gelooft dat 'S5% der arbeiders voor staking is. Het verzet richt zich voornamelijk tegen de be lasting van 10% op het loon ten behoeve van de Rijksbelastingen. Do Frausclie Kamer. PARIJS, 9 Juli. (Havas). De Kamer heeft met 522 togen 66 stemmen de ailgemeena Ibe- •grooting voor het dienstjaar 1920 aangeno men en ms daarna tot 20 Juli uiteengegaan. Censuur in Polen. BERLIJN, 10 Juli. V. D. De Poolsche regeering heeft do militaire censuur afge kondigd voor alle brieven, van Duitschland naar Polen en omgekeerd. Cp Ierland. DUBLIN, 10 Juli. (Draadloos). Tieu den hoc-fdwegen in D.ublin zijn sedert Woensdag dooi' spldafcen bezet en met prikkeldraad versperd. Naar verluidt' zijn de militairen vaïi meening, dat de Sinn-Feiners thatnsi geteraal Lucaö op. een andera .plaats ger, vanger; houden. i Admiraal Fisher. t LONDEN, 10 Juli. V. D. Admiraal Lord Fisher ip overleden.; Portugeascho kabinetscrisis). LISSABON, 9 Julil (R. O.) De jqgeerinig is afgetreden. Uit Mexico. MEXICO CITY, 9 Juli. (Draadloos). .Vijf generaals hebben naar de voorloopige presi dent aan buiten!, dagbladen mededeelde, dé wapens togen 'de nieuwe Mexioaansche re- igeering opgevat- Hij verklaarde echter, dat. zij geen ernstige militaire bedreiging vormen, aangezien zij haar schatting sléchts 500 wan on-uc.r zich hébben. Volgens O'brigon waren deze .vijf gene raals vroeger aanhangers van Carranza, die thans vreezen wegens knevelarij gerechte lijk vervolgd te worden, Groots brand. MANAGE (Henegouwen, 9 Juli. (V. B.) In den afgeloopen nacht heeft een groote brand gewoed in 4e fabrieken voor houtbe werking „La Constrution". De materieels schade is zeer groot en. wordt op 2 millioen francs geschat. Een der directeuren van de fabiiek werd bjj het blusschingswerk gewend. LAATSTE BERICHTEN, STADSNIEUWS. Toelatingsexamen Stedelijk Gymnasium. Bij het toelatingsexamen zijn tot de 1ste klasse toegelaten: A. A. van Am- mers, J. A". Boorsma, J. Bosman, A. Corts, Donstance F. van Dorp, Martha M. Dries'sen, P. J. Email, Pieternella P. J. Faber, A. J. Fokker, J. Fontein, M. J. Heeping, Joh. Corrie Herfst, J. H. Hui- zinga, J. F. Kok, G. W. Locker, C. A. de Meyere, Margaretha Muys van de Moer, Emilie A. Oort, Philippine O. E. Romeyn, J. Schim van der Loeff, Agnes de Sitter, S. Spaa, Henriette B. van der Steenstraten, Anna J. Storm van Leeu wen, J. Verwey, W. C. de Visser, W. T. W ertheifu. Afgewezen 11 candidaten.- Voor de 3de klasse geëxamineerd 1 can- didaat, die werd afgewezen. Voor de 4 de klasse toegelatenTan ja Ebrenfest, A. de Sitter, B. O. E: Dinger Hattink. Aan een vrouwelijke canSïciaat werd een 'herexamen wiskunde opgelegd. 1 candi,daat werd afgewezen. Voor de 5de klasse geëxamineerd 2 can didaten, die werden afgewezen. Voor 'de 6de klasse, geëxamineerd 3 can didaten. Toegelaten Sophie Hannivoort, afgewezen 1 candidaat. Aan één candidaat werd opgelegd een herexamen wiskunde. Op 70-jarigen leeftijd is in de Residen tie hedennacht overleden een"van de oudste én meest bekende Nederlaadsche journa listen, Martin van Raalte, het laatst verb on een aan „Heb Nieuws van den Dag" voer de parlementaire rubriek. Gisteravond ia de Stoomtram der H. IJ- S. M., komen-flé van Soheyeiïinigon nabij het station Laan van MeerifchvoxW-t in Don Haag op een stilstaan den goederentrein geloopen met het gevolg, dat van de personen train oenige voorbaleons werden in ge drukt, en oonige ruiten verbrijzeld. Twee personenrijtuigen ontspoorden door den schot," m-aar bleven tóch overeind staan, Een tweetal passagiers bekwamen" dtoor glas scherven eenige kleine verwondingen; ver- ider was er alleen materieéle sohadé. Binnen 2 uren was echter alles opgeruimd en kón het verdere verkeer ongestoord plaats 'hebben. Wie. de oorzaak is van het ongeval kon nog niet worden vastgesteld. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE ALPHEN. G. de B., to Boskoop, was den 6en April te Gouwsluis geverbaliseerd, omdat hij zijn roomboter mot margarine vermengd had. Dit had de Rijkscontroleur geconstateerd. -Bekl. opgekomen verklaarde na, dat hij het niet geweest was en ook de Rijkscontroleur ver-zekerde dat. Heb bleek nu, dat zijn broer, P. de.B., do schuldige is, deze had, dus een verkeerde naam opgegeven. Voor G. ok) B. vroeg de ambtenaar nu vrij spraak. Voor het visschen in eeu anders vischwa- ter waren G. eu V. bekeurd. B&kl. whren niet verschenen. Eisen f 6 of 6 dagen met verbeurdverklaring van het in beslag geno men visohtuig. Dos avonds om half acht vervoegde V. zich bij D. to Koudekerk om dezo te spre ken. D. wilde hom echter niet to woord! staan, waarop V zoo verbolgen werd, dat hij de deur trapte, zcodat doze danig be schadigd word. Eisch f 3 cf 3 dagen. Als werkgever heeft v. d. S. van Dec. tot Mei een tweotal personen in dienst gehad, waarvoor nog geen zegels geplakt waren. Toen do ambtenaar kwam en dit bemerkte, bood hij v. d. S. zegels aan om die in zijn bijzijn te plakken". Daar de ambtenaar van f 100 niet terug had kwam er van het plak ken niets. Bekl. zeide nu, dat bij niets te gen die zegels had, doch hij vind heb lastig, ■die telkens te moeten gaan halen, daarom deed hij het maar liever als d© tijd van het boekje verstreken is. Daar dit echter bij do wet niet mag, luidde de eisch 30-maal f 1.50 of 30-maal 1 dag. G. v. d. "W. zette iemand met 'zijn veerschuit over, die h&n vroeg waar bij ergens iii de buurt eeu potje bier kon drinken, v. d. "W. zeide, dat bij wel bier in buis had. Juist zat hij (lat to nutiigen. toen de rijksveldwachter 'binnenkwam en pieces-verbaal opmaakte, daar, v. d, W. gei-n wiói had.. Nu bleek ook, dat agen'; von pr.- lltio te 's-Giavenhage is. Eisch teg-ia v. d. W. c;j üc-5 tegen zijue ochlgenocte f 20 cf 10 dagen. Zonder met de huurcommissie overleg ge pleegd te hebben heeft J. v. H. to B o s k o o P. een woning van f 1.35 huur óp f 2.25 gebracht, r. II. had die woning gehuurd on f 15 sl'outel- geid gegeven; hij had er cell ter do huurcom missie mee in kennis gesteld met hot gevolg, dat ■v. H. f 39 aan kuur terug moest geven en pro- Lces-veihaal jvolgdo, Eisch f 10 of 5 dagen. i L'. H. te Waddinxvoen hééft een' dócfw tortjo dat van Aug. tot Sept. landbowwverloï heeft gekregen en sindsdien de school niet meer bezocht. Eisoh f 6 of 6 dagen. D. B. hooft dioht bij de bebouwde kom eon mestvaalt gehad. 0,p heittiaaldc aanmaning-en' aiam bij dezo niet weg, zoodat pnoces-verbaaï -volgde. Eisch f5 of 5 dagen. B. vr-oeg of hij mi geen vrijspraak kreeg, daar de vaalt nu toch' weg L, waarop de kantonrechter antwoord de, dat het niet zoo gemakkelijk' ging, want' er was een luchtje, aan. SVegens het fietsen zonder licht stond tc-recht J. M. Het was later, geworden dan hij dacht, zoodat hij niet met daglicht thuia kon zijn. Eisch f 3 of 3 dagon. Eenige jongens uit Woubiugige, nJj - AB. en N. R. en nog een drietal, dat niet' verschenen was, waren vedbal-iscer-d, om-dat' zij het de mensöhen op de brug lastig val len, door fietsen vast te houden, met stee- nn te g-ooien enz. Eisch togen A. B. f 4 o-f 4 dagen en togen N. R. f 4 of 1 week tucht-.- sohool. SCHEEPSTIJDINGEN. STV. MIJ. NEDERLAND. ORANJE, wrbr., 1 Juli te Ooloanhow KON. NED. STOOfWBOOT MIJ. DANAE, 7 Julli v. Casablanca to MogaJoirf, EUTERPE 9 Juli v. A'-dam n. Gothenb, IRENE 9 Juli v- A'dam n. Hamburg. JASON 9 Juli v. Amsterdam naar Bremen^ TITAN 0 Juli van Oporto naar Pomnroh. ■ZEUS 8 Juli v.. Lïvoirno- te Napels, ROTTEBD. LLOYÖ. TAB AN AN, thuisr., 7 Juld to Suez, HOLL-AMERIKA LIJN. EEMDIJK pass. 8 Juli Wyght. MAARTENSDIJK 7 Juli v. Rott- te HambV NOORDAM 9 Juli v. Cuxhaiven n. Ro:tter;cf, NIEUW AMSTERDAM vertr. 7 Juli" van New-Yonk n. Rott-er-da-m. PRINS FREDERIK HENDRIK, uitr, KON. WEST IND. MAILD. 6 Juli te-'Madera. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 10 Juli. De prijzen van Bo ter op de heden gehouden markt varëu als volgt: prima fabrieksboter (controle) van f 3.00 tot f 3,10; prima boerenboter van f 3.00 tot f 3,20 per K.G. Aangevoerd 213 achtste, en 15 16de vaten, wegende 4410 K.G. Handel matig. 'LEEUWARDEN, 9 Juli. Vee. Aangek voerd 120 stieren, f300920; 195 vettö koeien f475—750, per K.G. f 1.90—2.20; 619 melk- en kalvekoeien f400740; 60. pinken fl.75300; 140 vette kalveren: f60125; 135 n-uehtere kalveren f2232; 205 Vette schapen f6090; 480 weidescha- f 3070; 574 lammeren f 2542; 272 vette, varkens fl'75380, per K.G. fl.551.70; 158 magere varkens f 70175, per K.G. f 1.40—155; 24Ó kleine biggen f3555; 35 bokken, 15 paarden. De handel in gebruiksvee was vlug; vette koeien nagenoeg prijshoudend; stieren iets minder; kalveren met flinke vraag en iefca- duurder; varkens nog prijshoudendvette schapen iets minder; weide schapen duui\ Eieren. Aanvoer 6500 kippeneieren 12» "a 14% cont; 280 eendeneieren 13 a 14% cenfco Advertentiën. De Heer en Mevrouw VAN DER VEEN—Willexisem geven hiermede kennis van de geboorte van een Dochter,, Leiden, 9 Juli 1920. 9139a "Witterozenstraat 12. Géboren ANTGOH liBENSEKT, Zoon van: 769S A. VAN INGEN SCHENAU A. VAN INGEN SCHENAU— oppe-aar. Oegstgeest, Kempenrerstr. 13. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, in de hope des Eeuwigen Levens, onze in nig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. JANNETJE DEN HAAN Geb. LEERDAM, in den ouderdom van byna 69 jaar. 7643 Die haar hebben gekend zullen eenigszins kunnen beseffen wat wy in haar verliezen. Uit aller naam: ALBERT DEN HAAN. Rijnsburg. 8 Juli 1920. De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. Maandag middag te twee ure op het Kerkhof der Ned. Herv. Gem. te Rijusburg. Heden ontsliep zacht en kalm, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- vader, Grootvader en Over- grootvader 7704 BASTIAAN KRAP. in den ouderdom van bijna i 84 jaar. Uit/ aller naam: Wed. B. KRAP— Hildebrand. Leiden, 10 Juli 1920. Gerécht No. 6. De ter-aarde-bestelling, zal plaats hebben. Dinsdag- te 10 uur van 'Usterfliuis j begraafplaats „Rijnhof". I

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3