.O. f8490 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 14 JunL Tweeds Blad. Anno 1920. prov Staten v Zuid-Holland, pc aanstaande zomerzitting zal beliou- ^ns bericht van het tegendeel worden gehouden in de vergaderzaal van de Eerste Kanier. De eerste vergadering wordt gopend Dinsdag 6 Juli te elf uren. Voorgesteld wordt ter bestrijding van de uitgaven der provincie voor hot dienstjaar 1021 te heffn: 23 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op do ongebouwde eigen dommen en 23 op gobouwdo; 20 op personeel© belasting; 2 op do vermogensbelasting en 2 op de Rüksinkomstenbelasting. Pe provinciale inkomsten en uitgaven wordon geraamd op f 3,731,557,14 gewoon, 6,000,000 buitengewoon; in totaal öu3 f 8*.871,557.14. Voorgesteld wordt de tot woderopzeggens toe verleende subsidies van f 1000 aan de Ver- ceniging Proeftuin Westland te Naaldwijk on aan ,,Do Proeftuin", te Boskoop, f600 aan do Vereeniging Voorne's Proef tuin te Itockanjo en f 500 aan do Vereeni- ning Pooftuin IJssclmondc voor 1921 en vol gende jaren te verminderen respectievelijk tot f 600, f 400 en f 250; en het tot woderop- zeggens toe verleende jaarlijksch subsidie, groot f500, aan de Vereeniging Proeftuin voor Zwijndrecht met ingang van 1921 in te trekken. Verder wordt voorgesteld in te trekken do tot wederopzegging verleende provinciale subsidies ten behoeve van onderwijsinrich tingen, vallende onder de Nijverheidswet, alsmede de algemeene subsidieregelen voor dc vakscholen vastgesteld in 1909, gewijzigd in 1917 en 1918 (vakonderwijs). Voorgesteld wordt Gedep. Staten tc mach tigen subsidicverhoogingen toe te staan voor vakscholen, vallende buiten do algemeene icgclen, gelijk ook reeds vroeger is geschied. Gedep. Staten willen verder vcrlecnen een subsidie van f60 voor de vaktcekcnschool ie Noorden, gemeente Nieuwkoop, over 1920- Met ingang van 1919 willen zij het pro vinciaal subsidie aan de Ned. Vereeniging voor Hooger Handelsonderwijs (Ned. Han- dclshoogeschool) te Rotterdam tot wederop zegging zien vastgesteld op ten hoogste één vierde van het Rijkssubsidie en één derde van het gemeentelijk subsidie. Over 1920 geven zij in overweging aan 't' kerkbestuur der parochie van de H. There- sia te 's-Gravenhagc ten behoeve van het door dat bestuur gegeven huishoudonaer- wijs tc verleenen oen subsidie van ten hoogste 20 pCt. der uitgaven voor het on derwijzend personeel over dat jaar. Aau de Zuid-Hollandsche Vereeniging ,,Het Groene Kruis" stellen Gedep. Staten voor ten behoeve van een door die Vereeni ging op tc richten ontsmettingsdienst voor do provincie Zuid-Holland oen bijdrage voor ééns too to kennen van de helft der kosten van oprichting tot een maximum van f7200. Gedep- Staten stellen voor hen to mach tigen, nadat hun zal zijn gebleken, dat de Staten van Zeeland hebben besloten aan de Vereeniging tot Christelijko verzorging van krankzinnigen in Zeeland ten behoeve van den bouw van con zusterhuis en van een eigen wnsichorij op het terrein van het ge sticht „Vrederust" te Bergen op Zoom 125,000 gulden ter leen te verstrekken, met het be stuur dier vereeniging een overeenkomst aan tc gaan tot het loenen, behalve het reeds ter leen verstrekte, een "bedrag van f 175,000. Gedop. Staten stellen voor een adres tot H. M. do Koningin te richten, waarin op een 3poedigo indiening van het door do Staats commissie voor de waterstaatswetgeving aan dc Regeering ingezonden ontwerp Wcgcnwct wordt aangedrongen. Over don Vliot, in Zoelerwoudc, wordt, zeg gen Gedep. Staten, op een onderlingcn afstand Tan ongeveer 200 M. door een tweetal veren in de verbinding der beïdo oevers van dat vaar water voorzien. Hel eene veer, nabij dc hoeve „Alemansgeesl" ligt aan hot einde van de Hoflaan zijweg van don straatweg VoorschotenLeiden. en diont tot verbinding van de gemeente Voor schoten met den oostelijkon, onder Zooter wou do gelegen, oever van den Vliot. Het is eon parti culier veer, toebehooronde aan don eigenaar vau genoemde hoeve, en wordt gereld gebruikt, o.a. door do kinderen uit Zoeterwoude, die te Voorschoten ter school gaan. Voor hot over zetten dier kinderen betaalden tot vóór cenigen tijd genoemdo gemeenten aan den veerman jaarlijks een bedrag resp. groot f 150 en f 50. Over do bediening van hel veer wordt reeds goruiinen tijd geklaagd 's avonds en b nachts wordt niet overgezet terwijl ook hol voormateriaal lo wcnschen overlaat. Hel andero veer ligt aan liet einde van rlen voormaligcn Hofweg en dient als schakel in het langs den Vliet gelegen jaagpad, waarmede hot in 1887 in beheer en onderhoud aan de Provincie is overgegaan. Dc betoekenis van dit veer ten behoeve van de jagerij is veel ver minderd, nu door het gebruik van motorkracht op dc schepen aan de jagerij weinig behoefte meer beslaat. Toch komen er dagen voor, dat nog-een zevental jagers met hun paarden wor den overgezet, terwijl voorts het jaagpad vooral des Zondags -veel als wandeling Wordt gebruikt. Het provinciaal veer wordt bediend door een voorman ou een veorkueebt, die vrije woning hebben in een tweetal nabij het veer staande woningen'. Dc veerman geniet voorts volgens Pw besluit van 24 December 1919, no. Va, een weekloon van f 22 tot f 26, benevens dc op brengst van do rechten, geheven voor het «ver- wtteii niet do schouw, ongeveer f 150 per jaar bedragende, terwijl de veerknecht ingevolge datzelfde Statenbesluit, een weekloon hoeft van 23 tot f 27. Het verkeer in aanmerking nemonde, behoeft bet geen nader beloog, dat de kosten, welke dit vpcr voor dc provincio medebrengt, zeer aan- ''enlijk zijn en niet evenredig aan hol belang bij dal veer betrokken. In onzo voordracht van 30 01 iOlG waarbij wij loon voorstelden aan dén •"vcermjin, in verband met den achteruitgang l""" de opbrengst der hem komende vcerrcch- e". een persoonlijke, jaarlijksche toelage van 50 te verleenen,' schreven wij dan ook, dat. *4dien de tegenwoordige veerman, dio reeds 65 ^aar is zijn betrekking komt neer to leggen, rmig in overweging zal zijn te nemen, of het ondcrwerpelijko veer niet door één persoon al leen kan worden bediend. Naar aanleiding van de door het gemeen tebestuur van Zoeterwoude bij ons Colle ge ingediende klachten omtrent dc bedie ning van het veer bij ,,Allemansgeest", is evenwel bij ons de gedachte gerezen of niet op andere wijze een oplossing ban worden gevonden, waardoor eenerzijds aan de bedoelde klachten wordt tegemoet ge komen en anderzijds aan het provinciaal 'veer een bestemming wordt gegeven, waar door 't bij dat veer betrokken belang meer in overeenstemming wordt gebracht met de kosten, die dc Provincie zich voor dat veer getroost. Die oplossing zou naar onze meening hierin kunnen bestaan, dat een toestand werd geschapen waardoor 't veer bij „Al- lemansgeest" overbodig zou worden en dus zou kuuncn vervallen. Daarvoor is het noodig, dat aan de noordwestzijde van den Yliet, tusschen de Hoflaan en het Jaag pad een weg wordt aangelegd, met een verharding van 3 M. breedte, geschikt voor licht gerij, waarlangs men, komende van Voorschoten, het Provinciaal veer kan be reiken. Volgens een door onzen Hoofdingenieur in het laatst van 1913 opgemaakte begroo ting zullen de kosten van de uit te voeren werken, welke, behalve den aanleg van den weg, het overbruggen van twee slooten on het graven van een nieuwe schei dings- sloot zullen omvatten, f 22250 bedragen te vermeerderen nog met ecnigo kosten van recht van overpad over het terrein bij de hoeve „Allemansgeest" welk bedrag evenwel, in verband met de lioogere loo- nen en prijzen der materialen, thans tot f 27.250 zal moeten worden verhoogd. Heb spreekt van zelf, dat, ten gevolge van de opheffing van het veer bij „Alle mansgeest" do opbrengst, van het Provin ciaal veer niet onbelangrijk zal stijgen en wij meenen dan ook, dat het op den weg der Provincie ligt, de hiervoren bedoelde werken voor haar rekening uit to voeren, mits de gemeenten Voorschoten en Zoeter woude, welke bij een goedo verbinding van de beide oevers van den Vliet belang hebben, in de aanlegkosten behoorlijk bij dragen. Het is ons aangenaam te kunnen mede- deelen, dab de Raden van beide gemeen ten, naar aanleiding van een door ons tot hen gericht verzoek van zoodanige strek king. hebben besloten ieder Vi bij te dra gen in de aanlegkosten van bedoelde wer ken, welke toen op f 22.250 waren geraamd tot een maximum van f 5500. Onder deze omstandigheden vinden wij vrijheid voor te stellen te besluiten op kosten van de Provincie aan de noordwest zijde van den Vliet onder de gemeente Zoe terwoudo een weg aan te leggen, met een verharding van 3 M. bjeedte, geschikt voor licht gerij, tusschen de hoeve „Allemans geest" en het bestaande veer bij den voor- maligen Hofweg, een en ander met bijbe- hoorende werken, mits de gemeenten Voor schoten en Zoeterwoude ieder een bedrag van f 5500 in de aanlegkosten bijdragen. Nadat de nieuwe toestand zal zijn inge treden, zal de opbrengst van het veer wor den gecontroleerd en daarna een voorstel worden gedaan tot herziening van het sa laris van den veerman, die de opbrengst dier veergelden geniet. Naar aanleiding van het voorstel-Ten Hope om over te gaan tot benoeming van een commissie ter overweging van dc nood zakelijkheid en mogelijkheid te kunnen overgaan tot «en algemeene afschaffing van alle tollen op de wegen in deze pro vincio en het adres der gemeente Voor schoten van dezelfde strekking en verdere adressen tot ondersteuning brengen Ged. Staten een praeadvies uit aan de Provin ciale Staten, waarin zij o. m. zeggen: Het denkbeeld van afschaffing van tol len is op zichzelf ons College sympathiek. Al is niet iedere tolheffing als ontbeerlijk te beschouwen, on al is een tol zelfs te rechtvaardigen, indien zij dient om aanleg van kostbare wegen of kunstwerken moge lijk te maken, die anders niet tot stand zou komen, toch wil het ook ons voorko men, dat tal van heffingen, welke een niet te billijken belemmering van liet verkeer opleveren, kunnen en zooveel mogelijk ook moeten verdwijnen. Dc groote vraag daarbij echter is of de Staten tot bereiking van dat doel met vrucht werkzaam kunnen zijn en ten deze nu meenen wij dat bij de geldende wetge ving de verwachting niet te hoog gespan nen mag zijn. Het heffen van tolrecht op wegen in deze provincie steunt óf op oude octrooien van vóór het keizerlijke decreet van 21 Octo ber 1811, óf op concessie krachtens art. 10 van dat ook nu nog geldend decreet óf op gemeentelijke belastingverordeningen krach tens art. 238 der Gemeentewet. De Staten nu missen do bevoegdheid bij verordening deze octrooien en concessies op zij to zet ten, terwijl zij evenmin kunnen raken aan de door gemeld artikel der Gemeentewet toegelaten gomeentelijke heffingen. Eene algemecno regeling, waarbij de af schaffing der wcgtollen geboden en de wijze en gevolgen dier afschaffing geregeld worden, kan slechts bij de wet worden getroffen en is dan ook opgenomen in een door de Staatscommissie voor dc waterstaais wetgeving aan den Minis ter van Waterstaat aangeboden onlwerp-We- genwet. Zoolaug dit ontwerp evenwel geen wet Is ge worden, slaat aan dc Provincio in het algemeen geen andero weg om lot afschaffing van tol len to geraken open, dan de particuliero tollen af tc koopen. Tot zoodanigon afkoop kunnen echter do toleigenaren niet worden gedwongen, zoodat do Provincio bij wijze van loven en bie den het mot dezen moet trachten eens te wor den. Het behoeft geen betoog, dat, indien de Provincio op deze wijze een algemeene af schaffing van tollen, gelijk in het voorstel van den heer Ten Hope .wordt verlangd, zou willen bevorderen, de daaraan verhonden kosten niet alleen zeer aanzienlijk zouden zijn, maar zoo goed als zeker de kapitaalwaardc dier heffin gen zouden overtreffen. Wij denken hierbij aan die tollen, welke een ovorschot opleveren boven de kosten van on derhoud (incl. rente, afschrijving enz.) van den wog of het kunstwerk, welke tollen alzoo een privaatrechtelijk bezit vormen, dat echter krachtens de geldonde wetgeving nog niet ont eigend kan worden. Minnelijke afkoop zal vaak niet mogelijk zijn zonder voldoening aan over dreven óisohen der eigenaren, terwijl dan nog in liet jaarlijksch onderhoud moet worden roorzion. Ten aanzien van de overige lollen, welke dus een hooger opbrengst geven dan noodig is •om do kosten te dekken, beperkt dc moeilijkheid zich tot het vinden van een behoorlijke onder houdsregeling. Concessie (c. q. goedkeuring op gemeenteraadsbesluiten) voor tollen als deze wordt steeds slechts voor onkelo jaren ver leend, en deze heffingen kunnen dus immer op korten termijn worden beëindigd, wanneer maar een lichaam te vinden is, dat zich met hot onderhoud van den weg belasten wil. Aan het brongen van al deze tolwegen in onderhoud bij de Provincie valt wel niet te denken. Uwe vergadering heeft terecht als beginsel aange nomen, dat alleen do groote verkeerswegen voor overneming door de Provincio in aan merking komen. Bedoelde tolwegen zullen dus voor het grootsto gedeelte in beheer en onder houd moeten worden gebracht bij gemeenten, polders, of speciaal (laarvoor in het leven te roepon waterschappen. Voor een provinciale bijdrago in do jaarlijksche onderhoudskosten van deze wogen is over het algemeen oven wei nig grond als ten aanzien van de (alloozo an dere wegen in dit gewest, die than»- reeds door eenig plaatselijk bestuur vrij willig en tolvrij worden onderhouden, Ook hier zal dus de tot stand-koming der Wegenwet moeten worden af gewacht, die een regeling van den onderhouds plicht, zoo noodig tegen den zin dor betrokke nen, mogelijk moet maken. Uwo Vergadering zal er zich dus, naar onze mcening toe moeten bepalen om, wanneer er een gunstige gelegenheid zich Toordoot aan een tolheffing op een weg van meer dan plaatse- lijko bcteekenis een einde te maken, daartoe haro modeworking to verleenen, zooals zij dan ook reeds gedaan heelt, toen zij in haar laatste Najaan-zitting ons voorstel betreffende de op heffing van den tol op de Teylingorlaan onder Sassenheim en Voorhout heoft aangenomen. Het overnemen hij de Provincie in beheer en onderhoud van de groote verkeerswegen, waar aan Uwo Vergadering door haar besluiten in zake den aanleg van een tweetal groole ver keerswegen in de Alblassc-rwaard reeds een begin van uilvoering heeft ge-geven, zal voorts hot vervallen van verschillende tolheffingen op dio wegen tengevolge hebbeu. Overigens wil hot ons echter voorkomen, dat, zal een algemoeno opheffing van tollen met vrucht tor hand kunnon worden genomen, de totstandkoüiing eoner wettelijke regeling zal moeten worden afgewacht, waarbij dio ophef fing zoowel voor den toleigenaar als voor het betrokken openbaar lichaam, dat tot de ophef fing bevoegd wordt verklaard, met alle waar- bergen voor een billijke regeling wordt om geven. Terwijl wij derhalve, hoeveer overtuigd, van do wennchelijkhoid van een spoedige afschaf fing der wegtollen, in een commissoriaal on derzoek, als door den heer Ten Hope gewild, geen heil kunnen zien, meenen wij toch, dat dit voorstel Uwo Vergadering de welkome ge legenheid kan bieden, in de door dat lid ge- wenschto richting een bescheiden slap te doen, door hot verzenden aan H. M. de Koningin van een adres, waarbij op een spoedige indiening bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal van het door de Staatscommissie voor de Water- staatswotgeving aan de Regeering ingezon den onlwerp-Wegenwet wordt aangedrongen. SPORT ROEIEN, Njord. Noch op de Varsity, noch op de Hollnn dia-wedstrijden vermocht Njord een prijs iu de wacht te slepen. Doch deze teleur stellingen hebben de animo ond-r de ra ce-roeiers slechts aangewakkerd en hen be zield met den vasten wil op de Koninklij ke te winnen. Met verdubbelden ijver wordt geoefend en wel voor de Jooge Acht en de Jonge Vier. Door het a. o. vertrek naar Indië van de oude boeg is de Jonge Vier thans als volgt samengesteld: J. Pin, boeg; J. Kuenen, Van Lookeren Campag ne, en Goemans, een ploegje, dat er wezen mag. De heeren roeien niet bijster frRai, doch sturen de boot er door, dat het een lust is om te zien. De slag is een pittig roeier, die in den loop van h-:t seizoen gO(de vorderingen heeft- gemaakt Hij is een weinig pedant, doch een slag mag dat wel zijn. No. 3 is in staat, onder alle om standigheden zijn élan te bewaren. Hij heeft een prachtig race-lichaam en weet dat bewonderenswaardig te cxploiteovsn. De fiuisch in het bankjeswerk moeten ech ter nog beter worden. No. 2 moet bij de finisch de schouders laag houden eyi aan dacht schenken aan het rijden Iets voor de toekomst, dat roeiertjel Wat de boeg betreft hem kleven geen zware fouten aan hij kan aardig mee in de ploeg en steunt den slag goed. In de afgeloopen week wer den mooie tijden gemaakt. Do Acht is samengesteld nit de Jonge Vier, aangevuld met de heeren Jaapje Binjamin, Van Gulik. Van Geuns en Bloem sma. De plaatsen zijn verdeeld als volgt: J. Pin, boeg; Van Geuns, Blocmsma, Van Gulik, Binjamin, Kuenen, Van Lookeren Campagne en Goeman. No. 2, 4, 5 en de boeg vormden de ploeg die op het kantje af verloor van Laga op de Varsity. Zij vormen een goede kern en vertegen woordigen heel wat kracht. No. 3 is een eerste-jaaiys-roeier, doch slaat lang geen kwaad figuur in do boot. Hy heeft neiging op rechtop te blijven zitten en is daardoor te vroeg uit het water. Jaapie Binjamin, de eigenlijke motor van de ploeg, kan het maar niet afleeren, uit de schouders te schieten. Zijn waterwerk is zeer vast cn goed. No. 3 is nog wat kort. In het alge meen kan er veel beter ge-eden worden. De boot loopt verder goed door cn bereikt veel snelheid. Voor de driehonderd Meter wordt geregeld een tijd gemaakt van 1 minuut met een tempo van 32 slagen per minuut. Beide ploegen worden gecaocht door den heer Rost van Tonningen. Aan zijn leiding is ongetwijfeld zeer veel goeds te danken en zoo op de Koninklijke een succes geboekt mag worden, waarop o. i. wel kans is, dan komt hem een groot deel van de eer toe.. Die Leythe. „Die Leythe" zal 18, 19 e:i 20 Juni te Amsterdam uitkomen met de Overnaadsche Vier, welke op de Hol]and?a-wedstrijden den Sden prijs won Na eenige dagen van rust werden do oefeningen wederom aan gevangen en do roeiers zien met vertrou wen den wedstrijd tegemoet. De ploeg kan stellig meer praosteeren dan zij te Alphen deed, toen ze met ongeveer een halve leng te achter de Cadetten No. 2 werd. Helaas zullen ze dezen keer niet tegen de Cadet ten te roeien hebben, maar zullen ze De Hoop, Argo en Laga als tegenstanders naast zich krijgen. Ook de dames-Vier, die te Breda en Alphen den eersten prijs won, zal te Amsterdam wederom uitko men. Het ligt in het voornemen met deze ploeg nog een keer een langeren tocht te maken Zij zullen in de dames van de Gro- ningsche vereeniging „De Hunze" weder geduchte tegenstandsters vinden. Intus- achen is gebleken, dat de leiding dezer ploeg bij hun caoch, den heer Moutkaan, in goede handen is. Voor het eerst zal „Die Leythe" ook uitkomen in Junior- Skiff-nummer. De heer C. Rientsma, die zich voor dit nummer oefent, is de slag uit de bekende Vier van verleden jaar. Hij is een krachtig roeier, die zeker over de noodige energie beschikt, om een goe de skiffeur te worden. Voor het echter zoo ver te brengen, zijn meestal heel wat ja ren van oefening noodig. Hij weet in zijn boot goed richting te houden. Do baan op de Amstel is echter in dat opzicht voor nict-Amsterdammers vooral, zeer lastig. Zijn inzet is nog wat onvast, en (1e fi nish niet altijd krachtig genoeg. Ook het slidingswerk is niet altijd even regelma tig. Hij zal moeite hebben zich vier tegen standers van het lijf te houden. LAWN-TENNIS. Nederland—Zuid-Afrika. Het slot is een kleine overwinning voor Nederland geworden, nl. 32, zoodat het eerste optreden van* ons land in de Davis- cup-wedstrijden met succes is bekroond. Zaterdag werd de dubbel door jhr. Van Lennep en Diemer Kool gewonnen van Winslow-RaymonJ met 62, 75 cu 64, gisteren sloeg jhr Van Lennep Raymond met. 4—6, 6—3, 6—4, 3—6 en 6—3, een taaie strijd, zooals men ziet van 5 sets, terwijl Diemer Kool van Winslow verloor met 6—3, 6—2, 7—5. Alle universijteiten, ook Rotterdam en Wageningen, zullen vertegenwoordigd zijn op de van 1618 dezer te Noordwijk te hou den interacademiale wedstrijden, waarvan do heer des Tombes de leiding op zich heeft genomen. Voor elke universiteit ko men 7 spelers, 3 voor 't enkelspel, 4 voor 't dubbelspel. Niemand komt in meer dan een der vijf nummers uit. CRICKET, Hermes IIAj'ax. De verwachting, die er bestond, dat de Schiedammers met een zeer sterk elftal zouden verschijnen, nu het le elftal niet meer in de le klasse uitkomt, is niet be waarheid. Alleen R. Offerman versterkte het 2e elftaL De rest bestond hoofdzakelijk uit jonge spelers. Ajax behaalde dan ook een goede 10-wicketsoverwinning, hoewel het op het kantje af was van een innings- pverwinning. Ajax, den toss winnende, stuurt Hermes naar de wickets. Op het bowlen van Rice cn Gunning Jr. verrichten de Schiedam mers niet veel. Voor een zeer magere 24 zat het gelieele elftal aan den kant. Van der Wal met 8 was nog topscorer. Rice had de mooie cijfers 46, terwijl Gunning Jr. niet onverdienstelijk debuteerde met 315. De Aax-innings belooft -heel wat goeds. Eerst op 55 komt de scheiding van de eerste batsman, als v. d. Mey voor een hardgeslagen 41 gevangen wordt. De rest presteert niet veel. Alleen een stand voor het 7e wicket bezorgt Ajax de 3 cijfers. Het totaal werd 103. LTseldijk had hiervan nog 20 en Janssen Sr. 13 gemaakt. Van der Wal met 2—3 had de beste bowlingcijfers, terwijl Offerman zeer verdienstelijk ge bowld had met 4—18. Engering nam 3—25 en Meyer had 035. Hermes II moest nu 79 runs maken om een innings-nederlaag te voorkomen. Doordat enkele spelers er gelukkig op los slaan, wordt dit aantal net bereikt. Hun totaal werd 81. Hiervan had Offerman er 18, Engering 15, Lindeman 12 en Byloo 11. Rice on Gunning Jr. verdeel den de wickets resp. voor 24 en 48 runs. Het benoodigde aantal runs (n.l. 3 runs) werd zonder wicketverlies verkregen, waardoor Ajax won met 10 wickets. VOETBAL Naar de „Tel" meedeelt, heeft de Ned. Elftalcommissie in een te Den Haag ge houden vergadering de deelneming bespro ken aan de Olympische Spelen te Antwer pen. Het ligt in de bedoeling der commis- sio uit de beschikbare krachten een 22-tal spelers te kiezen, waaruit verder do ploeg zal worden samengesteld. Aan lederen deelnemer zal de voorwaarde worden ge steld zich gedurende twee maanden in trai ning te begeven en zich te onderworpen aan do training en verdere voorschriften der commissie. DUIVENSPORT. Gisteren hield de postduivenver. „De Snelvlieger" haar tweede concours met oude duiven vanaf Compiegne (Noord- Frankrijk) afstand 340 K.M. hemelsbreedte Vermoedelijk te 7 uur iq vrijheid gesteld, was de aankomst als volgt: le prijs J. Vlie- genthart 12.56.29 2e prijs W. A. A. Rij naarts 12.57.46; 3e prijs W. A. A. Rij naarts 12.59.46; 4e prijs W. A. A. Rij naarts 1.9.25; 5e prijs J. Vliegentharfc 1.13.1; 6e prijs W. A. A. Rijnaarts 1.15.12; 7e prijs W. A. A Rijnaarts 1.16.12; 8e prijs W. A A. Rijnaarts 1.24.19e prijs A. H. Fuchs 1.34.15, 10e prijs W. A. A. Rijnaarts 1.35.48; 11e prijs A. H. Fuchs 1.37.8; 12e prijs H. Taverne 1.38.22; 13e prijs W .A. A. Rijnaarts 1.49.15; 14e prijs A H. Fuchs 2.14 60, 15e prijs J. Vlie- genthart 2.43.3116e prijs A. H. Fuchs 2.59.45; 17e prijs A. H. Fuchs 3.27.40. Burgerlijke Stand v Leiden ONDERTROUWDP. J. Stomps jm. 22 j. en D. Sloos jd £7 j. J. M. Mee tons jm. 36 j. en J. Zwaan wed. 43 j. K. J.- Affourtit jm. 30 j en D. Follendcr jd. 24 j. F. G. H. L. de Wan jm. 23 j. en J. M. Wijsman jd. 23 j. F. J. v. Dorp jm. 21 j. en M. A. Gehem jd. 23 j. J. Haga jm. 27 j.en A. G. Kloots jd. 24 j. G. F. v. Leyden jm. 29 j. en A. v. Steijn jcl. 26 j. W. J. Kriek jm. 25 j. en L. H. M. Th. Zon neveld jd. £7 j Mr. F. W. v. Riemsdijk jm. 40 j. en E. Bekink jd. 35 j. J. A. Keupe jm. 23 j. en M. G. Hessels jd. 21 j. F. A. v. Zimmeren jm 30 j. en A. H. Joustra 23 j. H. Kerkhoven jm. 24 j. en T. Homan jd. 20 j. H. H. Verbaan jm. 21 j. en J. v. Wezel jd. 17 j. B. Cuperua jm. 25 j. en M. Atzema jd 24 j.. J. Briër jm. 26 j. en J Admiraal jd. 23 j. A. v. d. Tuijn jm. 25 j. en E. M Beurze jd. 24 j. A. J v. Musteren jr.,. 25 j. en O. Carn- bier jd. 19 j. N A. v. Kalkeren jm. 23 j. en P. A. la Lau jd. 27 j. W. Stikke- lorum jm. 32 j. en 8. P. v. d. Huyzen jd. 33 j. G. M. Seugling jm. 24 j. en J. J. Shrijver jd. 23 j N. v. d. Stap jm. 25 j. en M. H. v. d Broek jd. 26 j. F. Heemskerk jm. 26 j. en C. Polane jd. 23 j. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis te LeideD, op Vrijdag 11 Juni 1920, ten overstaan van: 1. A. D. Vijgh, Notaris le Leiden: Janvos- sensteeg 10 en 12, kooper de heer L. van Duu- rea qq. voor f 4-960; Mirakels teeg 34, kooper do heer J. Kukler voor f 291; Mirakelsteeg 36, kooper de heer J. Mecheise voor f 490; St.-Aag- tensfraat 2i, kooper do heer J. L. P. Bun- ningh, voor f 1700; Doelengraeht 7, kooper de heer J. P. Veen qq. voor f 1800. Overige pcr- ceelen zijn niet gegund. 2. M. H. M. A. Goehergh, Notaris le Leiden: Julianastraat 36, kooper de heer H. v. <L Lelie voor f 610; No. 38 en 54 kooper de heer M. van Nood voor f 1350; No. 40 en 42 kooper de heer J. Marijt voor f 1300; No. 44, koopor do hoer G. L. van Dam, qft. voor f 600; No. 46, kooper de heer F. Groeneveld qq voor f 600; No. 48 en 52, kooper de heeren W. F. Meyer? en a. voor f 1220; No. 50, kooper de heer J. Zitman qq. voor f 660; No. 56 kooper de heer P. J. Marks voor f 640 en No. 58, kooper do heer J. Waxnaar voor f 660, Lange Mare 10 is niet gegund. 3. B. H. Stumpcl, Notaris te Leiden: Utrecht- scheveer 11 kooper de heer J. G. v. d. Steen q.q. voor f 6500; Oranjegiacht 8 en 6a, kooper de heer J. W. Boehmer e. a. voor f 2200; Oran- jegracht 10, kooper de heer H. Stouten qq. voor f 1255; Oranjegracht 23 eu 23a, kooper de heer P. W. Loober qq. voor f 1800. Oranjegracht 25 en 25a, kooper de heer J. W. P. Licht qq. voor f 2650; Oranjegracht 51 kooper de heer P. J. van Zijp qqy voor f 1300; 4e Groeneateeg 59, kooper de heer P. van Bergen Henegou wen qq. voor f 2050; Zuidsingel 27 kooper da heer J. Zitman qq. voor f 2210; Langegracht 62 kooper dc heer J. Serdyn voor f 1175; Mo- lensteeg 12 kooper de heer L. J. P. v. d. Drift qq. voor f 2200 en Sionetoeg 14, kooper de heer L. J. van Sonderon qq. voor f 265. UIT DE OMSTREKEN. KAT WIJK-A AN-ZEE. Van de trawl- loggers kwamen te iJmuiden aan de markfc KW 15, met f 814; 89, met 308 97 met 583, en 147, met f 535 besomming. NIEUW-VENNEP, Alhier is opge richt een gymnastiek- en athletiek-vereeni- ging. Het aantal leden bedraagt reeds 22. Als directeur treedt op de heer W. Straks,- onderwijzer aan de openbare lagere school aldaar. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag vond H. v. d. W. op het strand een vreemd voorwerp. De politie werd hiervan in ken nis gesteld en deze meldde het aan het hoofd der kustwacht, dat den bevoegden persoon opbelde, ten einde opheldering te vxagen. Deze persoon zal komen kijken en gebood voorloopig voorzichtigheid. OEGSTGEEST. Het in den nacht van 31 Mei op 1 Juni ontvreemde rijwiel van den arbeider D. B., alhier, is door de ge meentepolitie na ijverige nasporingen te rug gevonden. In den naoht zijn van den lieer v. d. M. acht fuiken ontvreemd. Zondagmiddag had alhier een ongeval plaats, dat gunstig is afgeloopen. Een dame kwam met haar fiets in aanraking met een haar passeerende auto, met het gevolg, dat zij op onaangename wijze ken nis maakte met de straatsteenen. Het rij-

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5