TELEGRAFISCH WEERBERICHT, Hoogste barometerstand 771.4 te Ler wick. Laagsto stand 768.1 te Valentie. Verwachting tot den avond van 15 Juni In het "Noordoosten taafïgc Oostelijke tot Zuidoostelijken wind. Gedeeltelijk be volkte lucht. Weinig of geen regen. In het ZuidweBten zwakke tot matigen verander lijken -wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Kans op regen of onweer. Zelfde tempera tuur. uit Valona verneemt, hebben in den naoli! van 10 Juni opstandelingen een aanval gedaan op- de stad, welke zij tot op 800 meter naderden. Zij werden door een. tegenval met achterlating tan 200 dooden teruggedreven. Verder meldt het blad dat sommige Albancezen in de stad de Italiaanschc troopcn in den rug beschoten Een duizendtal Albaneesohe muzelmannen werd in hechtenis genomeD, en de moslomsche wijk ontruimd. Maatregelen tegen de witte terreur BOEDAPEST, 13 Juni. Hong. Korr. Bur. Door een besluit der regeering wordt een einde gemaakt aan de werkzaamheid van allo militaire formaties, ook die der zooge- naamdo weerorganisaties en detachemen ten tegenover niet-miltairen, behalve ech ter waar het geldt tegen do weermacht ge pleegde misdaden, doch ook in deze ge vallen mogen in-beslag-nemingen, visitaties aan den lijve en huiszoekingen slechts op schriftelijken last der bevoegde militaire overheid geschieden. Ambtenaren die van hun macht misbruik maken, moeten onmid dellijk gearresteerd en aan do militaire autoriteit worden overgegeven. Oo Hongaarsche papiernood. BOEDAPEST, 18 Juni. (Hong. Korr. Bur.) Een verbruikcrsvorceniging is van regeerings- wege belast met den aankoop en de rantsoe Deering van rotatiepapier. Een commissie daaruit, aan wio rogeeringsvertcgenwoordigers ziji^ toegevoegd, bepaalt welken omvang- de couranten mogen hebben en steldo den maxi mum papierprijs op 30 kronen per kilo vaat. Nieuwe conranten mogen niot vorschijnen. Nieuwe geruchten over Rusland. TOKIO, 12 Juni. (R. O.) Volgens de bla den ia een draadloos telegram te Wladi- wostok ontvangen, meldende, dat in Rus land een tegenrevolutie uitgebroken ie en voorts, dat Trotsky vcmoord, Lenin ge vlucht en een nieuwe regeering onder Broessiloff is gevormd. PARIJS, 13 Juni. (Havas). Lr officieele kringen wordt verklaard, dat daar niete bekend is omtrent een tegenrevolutie in Rusland. Uit een door het agentschap Ha vas in offioieele kringen ingesteld onder zoek blijkt dat sinds 11 Juni de Fransche draalooze stations slecbts onverstaanbare telegrammen ontvingen. Hedenavond nog ontvingen zij in de Russische taal gestelde niefc te ontcijferen berichten Klef door de Polen ontruimd. LONDEN, 14 Juni. Draadloos. De Po len hebben' Kieff ontruimd. Naar gemeld wordt, heeft Russische cavallerio hun reeds in den rug do verbindingslijnen over vele mijlen afgesneden. WARSCHAU, 14 Juni. R. O. Offici eel. De Poolsche troepen zijn, overeenkom stig de hun verstrekte lastgeving, met de ontruiming van Kieff begonnen, na de bruggen over de Dnjepr te hebben afge broken. De ontruiming geschiedt in vol maakte orde. De vijand valt de achterhoe de aan, doch wordt met grooto verliezen teruggeslagen. Italiaansch oorlogsschip in Rusland. ROME, 13 Mei. (R O.) De „Idea Na- zionale" deelt mede dat do kommandant van het oorlogsschip „Etna" cüoor de sov jet-autoriteiten van Novorossist goed ont vangen word, doch dat een sovjet-agent aan boord wilde blijven en er op aandrong dat het schip vlak aan de kade gemeerd zou worden. Dit en nog andere omstandig heden deed den koinoimdant. argwaan op- j vatten en hij goi den autoriteiten dan ook kennis dat hij 28 April zou vetrrakken. De bolsjewistische overl: .-don dreigden daarop de „Etna" tot zinken te zullen brengen indien zij zou trachten af te varen, doch in weerwil van dio bedreiging en vau het ar tillerievuur slaagde do „Etna" er in de haven uit te varen, koers zettende naar Ba- toem. Een der scheepsofficieren werd door het vuur der sovjets aan don arn\ gewond, j doch do „Etna" beantwoordde het vuur niet, daar op bevel der Italiaanscho regee- ring elk conflict vermeden moet worden. Do geheele bemanning der „Etna" werd ge decoreerd. Graan uil Argentinië. BUENOS-AYRE8, 13 Juni. (B.O.) De se naat heeft do wet aangenomen, waarbij een mt- voerrecht op graan wordt gelegd. De president der republiek heeft de wet onmiddellijk be krachtigd, waarmee het mtvoerverboed van van graan wordt opgeheven. LAATSTE BERICHTEN, CRICKET. V. V. Y. sloeg Rood en Wit met 4a runs. H. O. C. won van Y O. O. met 68 runs, V. V. V. II met innings en 79 runs van Rood. en Wit H, Haarlem II Albion. Zaterdagavond is op bet „stille strand", op 3e grens van Loosdninen en Den Haag, een 18-jarige jongeman uit 's-Gravenhage bij het zwemmen verdronken Naar wij vernemen, is de toestand van den griffier der Tweede Kamer, den Staatsraad in buitengewönen dienst mr. A. R. Arntzenius, die reeds vrij geruimen tijd door ongesteldheid verhinderd was zijn functie uit te oefenen, in de laatste dagen zorgelijk te worden. De eerste nieuwe Hollandsche haring werd dezer dagen volgens oud-Vaderlands gebruik aan H. M. de Koningin aangebo den. Deze haring, gekeurd door don opper- keurmeester te Vlaardingen, werd aange bracht door de logger „Neeltje Hendcri- ne", VI. 125, Bchipper G. van Noort, van den rceder H. van der Valk Dzn., te Vlaar dingen. Omtrent de uitsluiting in de bouwbe drijven in Den Haag vernemen wij van werknemerszijde dat tot hedenmorgen toe niet alle patroons zich aan het patroons- besluit gehouden hebben. Van de ongeveer 1600 bouwcakarbeiders daar ter stede had den zich ongeveer 600 hedenmorgen als uitgestotenen aangemeld. Men was nog druk bezig de verschillende werkelooze ar beiders in te schrijven zoodat een totaal overzicht nog niet gegeven kon worden. De verwachting was dat het totaal aan tal uitgeslotenen in den loop van den dag nog wel tot 1000 zou stijgen. Op verschillende bouwwerken werd dan ook hedenmorgen nog wel gewerkt. Om trent de uitkeeringen was nog niets vast gesteld. Men wilde eerst eens aanzien welk een omvang het conflict nam, alvorens hier een beslissing te nemen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden voor do zitting van hot Kanton gerecht 183 zaken op de rol, waarvan 152 voor do openbare zittting. E. M. S., koopman,, te Leiden, had de vorige maal terecht gestaan wegens het rijden met een hondenkar, waarop do plaatsnaam Leiderdorp nog stond, hoewel hij na annexatie in de ge meente Leiden woonde. Daarvoor werd hij ge verbaliseerd en verklaarde nu, dat hij ter Se cretarie te Leiden had geïnformeerd en dat hem daar gezegd was, dat deze naam niet behoefde veranderd te worden, evenmin als het nummer van do kar. Do betrokken ambtenaar ter Se- orotario, G. P. L. Wijer, ook gehoord, ver klaarde, dat deze mededeeling niot joist was, waarna de Ambtenaar vroeg twee geldboeten van f 4 subs. 3 dagen voor elke boete. A. J. G. J., hoofd eener waschinriohting te Leiden, had reede twoemaal terecht gestaan in verband met een bekeuring inzako do arbeids wet. Hij verklaardo toen niet het hoofd der on derneming te zijn; dat was zijn vader. De vader, de vorige week gehoord, beves- tigdo deze verklaring. Than9 werd gehoord de inspecteur van po- lilio, belast met do naleving dor bijzondere wet ten, de heer Eskons, die zeide, dat deze firma hem steeds heeft trachten te misleiden. Als hij er komt, ziet hij er beklaagde steede, doch deze beroept zich op zijn vader, dio echter als com pile* der Staatsspoor er nooit is. Thans ia het arbeidsregister geteekend door zekeren Kim- menade, Deze was meesterknecht der zaak, zeide beklaagde. In afwachting van wat de Ambtenaar nader zal doen, vroeg hij voor dezen beklaagdo vrij spraak. G. H., banketbakker alhier, had terecht moeten staan wegens overtreding der Ar beidswet, door het laten werken van een winkeljuffrouw, na den wettelijk vastge- stelden tijd. Nadat de verbalisant, de agent Van Veen, en do betrokken juffrouw Van Went, waren gehoord, eieohte de Ambtenaar f 6 of 3 dagen. M. B., te Warmond, had moeten terecht staan wegens het niet plakken van rente zegels in het renteboekje. Beklaagde was niet verschenen, doch nadat do ambtenaar van den Raad van Arbeid, W. Pera, was gehoord, eischte de Ambtenaar bij verstek f 20 subs. 20 dagen. W. -F. B., winkelier te Leiden, moest terechtstaan wegens het niet willen af staan aan een ambtenaar van den Gemeen telijken Keuringsdienst, F. van den Broek van een half pond soda. Beklaagde was niet verschenen, doch als zijn gemachtig de trad zijn echtgenopte op, die zeide, dat zij een ons had willen geven. Het was in den schralen tijd en zij wilde de soda bewaren voor de klanten. Getuige Van der Broek verklaarde, dat hij van den directeur de order meekreeg, om een halfpond mee te nemen. Een ons had hij niet geaccepteerd. Hij zeide, dat de keuringsdienst wel eens meer last met den heer B. had. Een getuige a .déchar ge trad. op, de heer Van Gulik. had ge hoord, dat do winkelierster een ons soda had aangeboden. Eisch f 6 of 2 dagen. Zij vond dit veel. De Kantonrechter ver moedde, dat er nog wel iets afkon. K. van E., N. van R. en J. van L., drie jongelui uit Oegstgeest, waren gedagvaard wegens het werpen met graszoden tegen de ruiten van de woning van den heer Star aldaar. Van E. en Van L. weren versche nen, alleen Van R. niet. De twee opge- komenen verklaarden niet gegooid te heb ben, wat mej. Star bevestigde. Van R. had alleen gegooid, zóó krachtig, dat de ruit gebroken was. Tegen dezen easebte de Ambtenaar f 4 of 2 dagen voor d- anderefl vroeg hij vrij spraak Th. J. G., J. H. G., J. W. en H. O. F. te voorschoten ^tonden terecht wegens het te laat verblijven in het café van H. F. J., aldaar. De caféhouder zeide, dat hij de jongelui niet uit het café kon krijgen, hoewel rij niet beschonken waren. De jongelui beves tigden dit, rij vonden het er zoo gezellig. De Ambtenaar vroeg tegen de bezoekers f 3 of 2 dagea en tegen den caféhouder f 6 of 3 dagen. J. M. N., verlofhouder _te Voorschoten stond terecht wegens het in zijn verloflokaal aanwezig hebben van een flesoh sterke drank. Volgens verklaring van beklaagde was deze drank voor eigen gebruik bestemd. De Ambtenaar vroeg een boete van. f 60, subs. 20 dagen. De beklaagde was daarover zeer ont stemd. Hij moest maar eens naar den burge meester gaan, zeide de kantonrechter, doch burgemeester en politie staan bij N. niet hoog aangeschreven. D. O., winkelier in de Groensteeg te Lei den, stond terecht wegens het innemen van Btradtruimte voor rijn winkel met winkel- goederen. Eisch f3 of 2 dagen. Uitspraak over veertien dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Door deze rechtbank zijn heden veroor deeld: Do 30-jarige boschwerker C. van D., te Leiden, wegens het zioh door middel van 1 oplichting toeëïgenen van waschgoed, tot 1 maand gevangenisstraf; de 41-jarige J. E., huisvrouw D., te Leiden, wegens be ling van gestolen waschgoed, tot 4 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar; de 24-jarigo 0. H-,, de 41-jarige J. F. C. v. d. H, en de lS-jnrige L- S., alien loodgieter te Leiden, wegens diefstal van zinken platen, ieder tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden met een proeftijd van drie jaar; J. Th. P. S., slagersknecht; P. v. d- P„ J, K, opkooper; G- C. van I., caféhoudslor, en K. B., huisvrouw K., allen te Lei de n, wegens diefstal en heling van bessensap, jam, enz., ieder tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 4 maanden niet een proeftijd van 8 jaar; de 19-jarige koetsier G. de M., te Leiden wegens mishandeling van teen paard tot f25 boete of 25 dagen heuhtenis- De kwestie te Wpnbrugge. De rechtbank te 'a-Graven ha ge veroor deelde heden T. P. K. 47 jaar, zonder be roep, te Woubrug.ge, die den burgemeester, in oen ingezonden stuk in het „Leidsch Dagblaod" boleedigd had, tot f100 of 30 dogen hechtenis. Terecht stonden: De 20-jarige G. M. v. d. P., te Voor hout, die aldaar op den ïsden Mei een rijwiel gestolen had, hoorde heden des wege een jaar gevangenistraf tegen zioh eischen. Tegen den -jarigen koopman L. van R., teAarlanderveca, werd, we gens diefstal van een 12-tal kippen, even eens een jaar gevangenisstraf gecischi. De 46-jarigo machine-bankwerker J. de jJ., te L e 1 d e n stond terecht terzake, dat bij verschillende malen klossen sajet had gestolen ten nadeele van zijn patroon. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. Voor een gelijk feit werd tegen de j8-ja- rige fabrieksarbeidster E. R., ta L e i d e n een gevangenisstraf van vier maanden ge- eiëcht. Den 17en Februari hadden eenige buren te L e i d e n een woordenwisseling, welke ten slotte zoo hoog liep, dat de 4'-jarige A. M. V. haar buurvrouw B. met een klomp In het gezicht sloeg. De 74-jarige vader van eers genoemde, B. V., kwam op de vechtenden toeloopen en greep de 15-ja- xige do-bter van B. beet n heeft deze mis handeld. Tegen beide bekl. werd f 5 boete of 5 dagen hechtenis geëischt. HOOGE RAAD. Vergiftiging te Anna-Paulowna. De Hooge Raad verwierp het cassatiebe roep van Anna Berkhout, weduwe van Pe ter Meijne, te Anna Paulowna, wegens ver giftiging van-haar echtgenoot, door het Ge rechtshof te Amsterdam veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Wapenwot J. P. v. d. V. f 4 of 4 <1., patio- nen terug PoL vcrord. v. Boskoop P. G. B. f 2 of 1 week tuchtsch. Pol. verord. v. Alphen D. K. 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. Art. .427® Strafr. (voorbijgangers niet waarschuwen bij oen verrichting op den openbaren weg) H. v. B. en H. S. beiden f 1.50 of 1 cL Art. 4275 Strafr. op den openbaren weg oen trekdier'la ten staan) P. J. d. G. f 1 of 1 d. Ar!. 453 Strafr. (dronkenschap) H. W. f 2 of 2 d en L. v. R. f 3 of 2 A Varen zonder vergunning P. B. en J. B. beiden f 3 of 2 <L Keur van Rijnland (kal moes snijden) K. W. en H. H. beiden f 3 of 2 d. Visscherijwet T. v. A. f 2 of 1 d. Visscherij- wet jeto. Binnen Visch-Regl. A. V. f 8 of 2 d. schakel verbeurd. Visschen zonder vergunning R. A. f 2 of 1 d. Vtschen. in gesloten tijd H. A f 4 of 2 d. vischnet verbeurd. Motor- en Rijwiel Regl. C. J. K. f 2 of 1 d. Motor- cn Rij wiel Regl (art. 37) B. G. H. Hzn. f 3 of 3 d. idem J. D. f 4 of 2 d. Rijwiel z. licht en valsche naam J. T. f 1 of 1 en f 6 of 2 d. Rijwiel zon der licht P. G., G J. V., A. v. V. allen f 1.50 of 1 d., N. C. J. v. H. en J. B. vrij, G T. f 4 of 2 d„ J. R. en N. v. d. M. f 1 of 1 d., J. J. G., C. P., B. v. d. A., J. B., W. v. S„ D. K., P. v. L., D. d. V„ P. D. v. d. B., K. N. v. S., A. 0. B„ W. J. v. W„ D. v. d. V., B. H. D. C. S., P. J. W„ L. H. v. d. HJ. v. d. B., J. J. C. B., J. Th. L„ D. K, 8. v. L., G. v. 't R., M. K„ A. v. E., J. H., K M., E. v. d. H, G. M., J. v. H. D. J. d. J., allen f 3 of 2 dagen. KUNST EN LETTEREN. TENTOONSTELLING DE SPHINX. L Moderne Meubelkunst. Het zijn in de negentiger jaren de architec ten geweest, die gevoéld hebben dat met het bouwwerk ook het interieur en daarmee de meuhileering een algoheeïo wijziging moest on dergaan, wilde men zich' werkelijk onttrekken aan de 19-eeuwscho smakeloosheid. Het lo gisch verstand moest opnieuw de leiding ne men, en in de eerste plaats trachten te her vinden den gezonden eonstructievcn basis van- waaruit nieuwe arbeid alleen mogelijk zou zijn. En dat het juist do architecten geweest zijn, dio hier do leiding gaven, heeft op de meu bels uit die eersto periode haar stempel ge zet. Zij hadden zich te zetten tot verstandelijke bezinning om in te gaan tegen den stroom van fabrieksproducten en vooral tegen de rage der zoogenaamde ^slijlmeubelen. En ze deden bet r&fioceel en de kracht van hun arbeid is vooral deze geweest, dat het besef voor bet am bachtelijke opnieuw opleefde, al was van onzen tijd uit beschouwd hun streven ai to nuohter, al to verstandelijk en stond het vooral wat de meubelontwerpen botreft buiten het intieme huiselijke leven. Hun werk kwam tol de inte rieurs van buiten af; het had te veel do geur der werkplaats. Maar wat waren ook die bin nenhuisinrichtingen, en wie waren de bewo ners? Het zaad werd uitgestrooid op een land verstikt door het onkruid. De meubels dezer voortrekkers zijn als hun bouwwerk en vertrekken,architectonisch opge trokken, maar gewetensvol en verantwoord. In hun felle reactie grepen zo reeds naar het ge ven van een eenheid, alsof dezo niet langzaam 6lechts kan groeien uit een veelheid waarin de tijd tot rust is gekomen. Hun meubels zijn re calcitrante bouwkundige producten, wars van eenige dienstbaarheid. In hun streven trokken zo vele iunstnijveren met zich mee. Minder ar-< chiteet in eigen ziel, probeerden zij een zuivere ambachtelijk logische samenstelling te paren' aan hun gevoel voor versieren. We denken' aan mannen als Berlage en de Bazel, we zijn him veel dank versohuldigd, en aan Dysselhof, Nieuwenhuis en vooral Lion Cachet. Maar do tijd laat zich niet aan banden leg- gen; woelig Is de 209te eeuw en vol tegenstrijd digheden. En missohien wel omdat in begin-" sel de waarheid van het eeno gevoeld werd, kwam or hot andere, noodzakelijk en even fel, Tentoonstellingen lieten om het work zien van Hildo Krop, van Kramer on de Klerk. Dat keurslijf van het ambachtelijke was niets voor hen, persoonlijkheid moest er zitten in de kunstproducten, het worstelende gevoelige lé ven, do spanning van het wisselende lieden; hun werk" is emotievol, vol plastkche bewege lijkheid en tegenstrijdige krachten, vaak met brute geringschatting van hef samenstellend element. En dan b er nog het werk van Zwart, van Mortens en Gidding, om slechts enkele ty peeringen te noemen. „Do meubelen nomen geen deel aan ons in tieme leven, ze passen on* niet, de meubels van Berlage niet, want ze wijzen "op de strij dende krachten in do groote samenleving en verstoren daarmee de beslotenheid van het bin- ncn-hnis; do_ meubels van Bazel nit-t, ze zijn rondom voltooide wezens van zichzelf vervuld, en niet tot dienstbaarheid bereid; de meubels van Krop niet, zo zijn zwaar van worstelende krachten, als vechtenden onder een laken en verpletterend voor de lichte stemmingen van onze interieurs; do meubels van Kramer en de Klerk niet, want ze zijn excessief; en bok de handclsmeubelen niet, want zo zijn koel ea korrect en blijven vreemd aan do innigheid die we binnenshuis hehoeven." En ook dit kan ik van den schrijver van bovenstaande onderstre pen: de meubelen moeten groeien vanuit het moderne interieur. De meubelkunst is niet in de eersto plaats gediend met persoonlijke scheppingen, haar karakter rij veeleer zelfver loochening; zelfverloochening om op te gaan in dienst van het huiselijke, het intieme, dat mil- lieu waarin we ons onttrekken van de worste lingen des levens en rust zoeken en opbeuring cn inlimileit. Eerst als die zijde tot haar recht is gekomen naast bet reeds gevondene, zal er over dio producten heen sprake kunnen zijn van een moderne meubelstijl, als het sentiment zioh allerwegen heeft uitgesproken en zich hoeft verreind en 'verrustigd tot dienstbaarheid. Eerst dan zal dit tot verwerkelijking kunnen worden als meer dan nu de behoefte zal wor den gevoeld aan een omgeving die ons past; als meer dan nu de individuen zich zullen uit spreken, met den sleur breken, en vragen naar wat za behoeven, als de wordende Nederland- sche meubelkunst gedragen wordt met alleen door onzo nijverheidskunstenaars maar ook en vooral door de menschen zelf, door het pu blick, dat wakker geworden haar behoeften uit spreekt; er mee voor den dag komt. Zoo moet .de groei komen van twee kanten, de belang stelling van tweo zijden. Kunst behoeft om ge zond te blijven de belangstelling van het pu bliek en zeker do meubelkunst. En we weten dat menigeen ons toe zal voegen dat er ia dezen tijd bijna geen plaats is voor eon rustig zich hervinden in het eigen binnenskamers, maar waar de klacht is, daar is het verlangen en waar het verlangen is, daar is verwezenlij king slecbts een schrede verder. Belangstelling voor do eigen huisinrichting geve H belang stelling in do moderne meubelkunst en wat daarmee samenhangt. Mm. Lanselect ende Sanderijn. In deze voorstelling, die Donderdag a.s. dea avonds 8 uur op den Burcht plaats heeft, tre den op: Eduard Palmens als Lanseloet; Henny Deuts als Sine Moeder; Jo van Walraven als Sanderijn; Anton Verheyen als ridder en dea ridders Warande Huedere; Jan Broedelet als Reinout, Adolpho Daymard als de Proloog. De Regio is van Anton Verheyen. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden: Geslaagd zijn voor het vooiiBe* reidend examen Ned.-Indisohe- ndminiartatien ven dienst de heeren M. Herman en J. AJ. Quist. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 14 Juni. Op de marlet waren heden aangevoerd750 vette runde ren, 1289 vette- en graskalveren, 4S5 var kens, 182 schapen of lammeren. Men no teert Yetto koeien le kw. f 2.05—2.15, 2d® kw. f 1.90—2, 3de kw. f 1.70—1.80, ossen le kw. f 2—2.10, 2d<- kw f 1.851.95, 3de kw. f 1.651.75, kalveren le kw. 12—2.20, 2d" kw. f 1.751.90, 3do kw. f 1.50—1.65,'scha.-* pen le kw. f 1.60—1.70, 2de kw. f 1.40-. 1.50, 3do kw. f 1.201.30, lammeren f 1.70-* 1.80, varkens 1ste kw. f 1.80—1.85, 2de kw. f 1.601.70, 3de kw. f 1.401.50, licht soort f 1.30. AMSTEHDAMSCHE BEURS. (Naar de officieele prijsnoteerlng van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit liet Buitenland. Moteering te: Amsterdam. Engeland DuitschJand Frankrijk Zwitserland Ooi Ion rijk Zweden Hoorwegen Denemarken 11 Junl 4 Juni 11.- 1096 7(fc 695 21.15 2110 5005 4035 2 - 1,92) 60 30 50 60 49.25 4930 46.75 46 60 M Juai BÖSO N. W. STAATSL. 1000 N. V7. 1000 0. Ind!8 1000 Hong. '?!-'10 Kr. 2000 ....4 pet. Oeitear.- Jan.-Jull Kr. 2000 4 pc. ^ortng. Tab.si. ft. 41/8 pet. S'Ml. Otcons. ISSO G.R. «25 4 pot. 6 pot. ...4 1/2 pot. ......5 pet. VoriEO Koir: L.K. 66% 8455 90% 83% 87% 6% 58 .9 6 58% 9 Rus].lS89/S0 Hone QJt. 625 4 pet. Rusl 6e Em 1591 U.R U25 3 net Or. Rass. Spoorw. O.R. 625 8 pc. Mexico 1-4 Serie doll. 1000 5 pet. Mexico 1890 5 pet. Brazil» lunding 1893 0 pet. Brazil» 1889 4 pet. Brazil» funding 1914 ....Bpot. BANKEN. Amst. Bank Aand. Koloniale Bank Aand Ned.-Ind. Hand.b. Aand. 1000 Neder], Bank Cert. v. Aand..-, Nod. Handel MIJ. Aand Rotterd. Bankvg. Aand INDÜSTIUE. „InBulindo" Ollelb. oude Aand. Id. Nieuwe Aand. Werkspoor Aand Nod. Gist Splrlt.fob. Aand,.. Philips Gloeilampen Aand...... Vereen. Blikl&brieken Aand...» Vereen. Holl. Slg.lab. Aand. Wosler SuJkei raffinaderij Aand. Am. Oar. Foundry Gert. G. A.... Am. Hide, Leather Cert. Pr. A. Am. Smelt, and ref. Oert. A. Ananeonda Copper Oert. Aand. Central Leather Gow. Aand... 8tudebaier Oert. Gbw. Aand... United 01 gar Cert. Corp. Aand. United St. Steel, Oert. Gew. A. 160 100 376)4 875 379 330 333% 192% 251)2 192% - 257% 268 135 t35)J 22» 22227% 206% 205 207 109% 108)4 - 830% 633 - 724% 720% 138 189 140 140 - 380 J5Ï 152 - 104 104% 69 89)6 - 120*18 126 U 78% 77 K - 80% 81 81% 1WX 106% 107% CULTUREN. Cult. MIJ. der Vorsten], Aand. Cujt. MU. d.Vorstenl.Winstbew. Handelsvg. Amsterdam Aand.„ Java Cult. MIJ. MIJNEN. „Aequator" Aand Redjang Lebong Slngkep Tin Aand Pittsburgh Goal Gew. Aand... Swansea Cert, v: Aand Dordtsche Petrol. Gew. Aand... Gecons. Holl. Petrol. Oert. A. Konlnkl. Petroleum I 1000. Konlnkl. Petrol. Ondcra. 100 Kontnkl. Petrol. Oert. v. A. 100 Moeara Enlm Aand „Orion" Aand. L 2000 Btedua Amsterdam Rubber Aand Dell Batavia Rubber Aand Nedcrl. Rubber M1J. Aand Oost-Java Rubber Aand Intcro. Rubber Oert, v. Aand,.. SCHEEPVAART, Holl. Am. Lljn Aand Gem. Elg. Id. Aand Java China Japan Aand, 261?i 184K 135.W 423)4 14% 79H - 257 61Ji 61X 912 261 261X 163)4 - I35X Kon. Holl Uoyd Hon. Ned. Stoomb. M1J. Aand. Eon. IWketvaart Aand Ned. Scheepvaart Unie Aand.. Rotterd. Lloyd Aand. Bloomv. MU. Nederland Aand. Int. Mero. Marine Gew. Aand... Int. Mero. MaHne Pref. Aand.. TABAK. Amsterd. Dell Oy Areodsburg Aand Besoekl Tabak Aand. Dell Batavia Aand Dell Maatschappij Aand....... Mcdan Tabak Aand Rotterd. Dell Aand Senambah Tanak Aagd. THEE. Bodjong Tcrong Aand. Banjoowongl Thee Aand....... DIVERSEN. Amst. Ballast MU Aand. Houthandel Altlus Gew. Aand. Houthandel Pont Gew. Aand. Maxwell L. G. Cert. v. Aand.. Maxwell L. G. Cert. y. Ino. B. 2781» 261X 301)» 36% Dell Spoor Aand Holl. Spoor Aand Ml], tot Expl, Tj SUetisp, A. Ned. ltd. Spoor Aand. Or Eeast. Rway. Oert. v. Aand. Zutd-Ital. Spoor I pet. Moskow K. Wor. 4 1/2 pet. Mosk. Wind. Rybinsk 1899 4 pet. RJasaD Uralsk 4 pet, Wladlkawkas 1012 ....41/2 pet. WladJkawkas 18S5 4 pet. Whdikawkas 1898 4 pet. Zuldcosispoor 1898 4 pet. Atch. Top. Sam4 Fé Oert. G.A.I Denver Gen. t. Aand Erlee Gew Aand Illinois Central Cert. v. Aand... Kansas City Southcrn'Oert. A. Kansas Olty Soutb. Cert. Pr. A. Missouri K. Texas Cert. v. A. MIss.K.di Tex. Oert. 4 po. le Hyp. Mlss.K.& Tex. Cert. 4 pe. 2e Hyp. Oregon Calif le H. Goud. 5 pet. Southern Paclllo Oert. Gew. A. South. Rway Oy. Oris. Gw. A. Southern Rway Oy. Cert. v. A. Union Paeillo Oert. v. Gew. A. Gr. Trunk Rway Oert. Gow; A. Qr. Trunk Rw. Cert. 8 Pro I. A. TRAMWEGEN. Madoern Stoomtram Aand X! a do era Stoomtram PreLAand. Somarang Joana St.tram A....- Semarang Ohcriben St.tram A. 7% 14%

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3