AËENÖA VAN DE WEEK. Maandag: Schouwburg: N. V. Het Rottardamook' Tooneel. „Jessonda". Voor dien Ha-tb. Kring. Half acht. Dinsdag: Stadszaal: Debatvergadering van „Do Middaghoogte" eb „De Dageraad". 8 uur. SLdszaal (kleiine): Alg. leden verg. 3- .Öctober-Yereeniging. Hallnegen. De dienst 's avonds na acht uren eb 's'nachts voor spoededschende hulp wordt van 10 tot en met 13 Mei, evenals de dag dienst op Hemelvaartsdag waargenomen door de apotheken van M. Boekwijt .Vischmarkt 8, tel. 552, en A. J. Donk, Doe zasfcraat 31, tel. 1313.. de voorgestelde redactie in haar geheel goed gekeurd. Vian de drie tegenstemmers motiveerden er twee bun stem op grond van de vergunning aan Israëlieten op Zondag open te houden en één op grond van het opofferen van den Zaterdagavond- Tweehonderd Gemeenteraden hebben nu adhaesie betuigd aan bet wetsvoorstel van mr. Rutgers c.s. ter invoering van Plaatselijke Keuze. De Raad van Aengwir den was nummer 200. Met dien van Nij- kerk begint bet derde honderdtal. Naar bet Corr.-Bur. meldt, zijn de wederzij dscbe regeeringen tot overeenstem ming gekomen in zake het kolen- en cre- dietverdrag met Duitschland. De Duitscbe onderhandelaren zijn weder naar Duitsch land vertrokken. De salariscommissie voor burgerlijke Rijksambtenaren beeft in baar algemeene vergadering, gehouden op 7 Mei, besloten de Regeering mede te deelen, dat het haar door de in dezen tijd snel veranderende toestanden in tal van gemeenten, afgezien van de vraag of classificatie der gemeen ten wenscbelijk is, voorloopig niet moge lijk is ter zake van wijziging van de thans bestaande classificatie een bruikbaren maatstaf te vinden en dus een deugdelijk advies uit te brengen. -7- Te Haarlem begon gisteren in bet Brongebouw bet driedaagsch congres der Landelijke Federatie van Bouwvakarbei ders in Nederland. Als voorzitter fungeerde cle' beer G. A. de Klerk, die om elf uren bet congres opende met een rede4 waarin bij releveerde, dat voor 87 stakingen door de Federatie in het afgeloopen jaar f 51,000 is uitgekeerd. Dit jaar is reeds f 60,000 uitgekeerd. Spr. herinnerde voorts aan de loodgie- tei'sstaking te Amsterdam en die van stu-> kadoors- in Den Haag, die misschien wel een uitsluiting van alle bouwvakarbeiders in Nederland ten gevolge zal hebben. Vervolgens behandelde spr. de organisa tie zelf. Aan do werklooze bouwvakarbei ders is ongeveer één millioen gulden uitge keerd. De Federatie heeft thans een eigen gebouw. Wat wacht ons nu in de toekomst? vroeg »pr. Er is opgericht een Bond van Patroons vereenigingen, betgeen verscherping van den strijd zal ten gevolge hebben. Verster king zal dus ook in het arbeidskamp noodig blijken. "Verder zal moeten worden geageerd te-, gen de anti-revolutie wet, ook tegen de christelijke organisaties, die invoering van deze wet vóórstaan. Vervolgens, protesteerde spr, tegen de handelwijze van den modernen Schilders- patroonsbond, die een contract voor 85 cents per uur met de gezellen beeft afge sloten, 5 cents minder dan in de andere bouwvakken. De Federatie kan zich niet in revolut-ion- naire avonturen storten, maar moet steeds strijd voeren op de basis van een stevige organisatie onafhankelijk van welken po- litieken invloed dan ook. Er zijn thans 117 afdeelingen niet 13.451 leden, 6500 meer dan het vorige jaar. Aan dit congres nemen deel 147 afge vaardigden van 03 afdeelingen. Daarna kwam aan de ordehet algemeen beleid van het Federatiebestuur. Namens de Betonwerkers uit Den Haag ,werd gevraagd, of 't waar is, dat dé 5 pGb'. storting voor de Landelijke"Weerst-andskas afgedragen is aan het N. A. S. Is dit zoo, dan keurt spr. dat af. Do a£d. Timmerlie len Den Haag protes teerde er tegen, cJat een timmerliedensta king in Den Haag niet gesteund is door dé Federatie, omdat deze de staking ongemo tiveerd achtte. Hierna werd gepauzeerd. De middagzitting werd door den heer Lansink van het N. A. S. bijgewoond. De voorzitter de beer G. A. de Klerk, besprak do verschillende opmerkingen, ge maakt naar aanleiding van het algemeen beleid van bet Federatiebestuur. Do 1ste penningmeester, de heer W. van Blijenburgh, besprak de 5 oCt. afdracht aan' •het N. A. S. Met 87 stemmen vóór, 2 blanco en 1 stem tegen werd) het algemeen bestuursbeleid goedgekeurd, nadat besloten was, dat in huishoudelijke vergadering zal worden be slist over de houding van. het Federatiebe stuur in zake het afkeuren door het be stuur van die .staking der timmerlieden in Den Haag. Daarna verkreeg de heer Lansink, voor zitter van het N. A. S., het woord. De heer Lansing zeide, verheugd te zijn dat de organisatie van bouwvakarbeiders vast aaneengesloten staat. De Nederlandsche Te-geering heeft een politiek gevoerd, steunende op die bajonat- ten der witte gardes en van de burger wacht, nu komt zij met een anti-socialisten wet, om de revolutiounaire beweging on der cfe arbeiders te fnuiken- Dat durft zij doen, omdat zij dé overtui ging bezit, dat zij sterker is dan de arbei dersklasse. Do syndicalistische vakbeweging heeft tot beginsel, -dat niet alleen de ty'raunen, maar ook zij, die zich t-yranniseéren laten, sohulcfig staan aan het voortbestaan van het kapitalisme. Daarom moet men werken Voor de bevrij ding der arbeidersklasse. De regeering be reidt wetten voor op de verplichte arbitral ge en op bet collectieve arbeidscontract, die de machtsforniatie der arbeidersklasse zullen belemmeren. Daarom moet tegenover bet kapitalisme gesteld worden een goed functionneerende revolutiounaire vakbe weging. De syndioalistösohe bouwvakarbei ders zijn de eerste geweest, die in de vak beweging het nieuwe geluid hebben doen hooren, die streven naar de groote bonden, de organisatie der industrie. Maar tegen over de 50.000 leden der organisatie staan nog altijd 600.000 arbeiders, die den strijd nog niet zoo willen vc-tren als de syndica listische arbeiders in de bouwvakken. Daarna werd de middagzitting gesloten. Des avonds werd de eerste dag besloten met een huishoudelijke vergadering. („De Crt.") De Ned. Gin-. Textiel arbeidersbond „Unitas" heeft tè Apeldoorn zijn jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden. Vertegenwoordigd waren 29 afdeelingen. Als afgevaardigde van het Nat. Chr. Vak verbond woonde de heer Hamelink de ver gadering b)j. lil liet jaarverslag wordt gezegd, dat de omstandigheden voor de organisatie be langrijk gunstiger zijn dan in de vooraf gaande jaren. Tot Juni of Juli 1919 heeft er groote slapte geheerscht in de textiel industrie toen er algemeene hervatting van den arbeid groqter kracht en met succes gedaan worden. Het jaar 1919 is over het geheel voor. de organisatie goed geweest. Hetreeds in 1918 begonnen groeiproces zette zich regelmatig voort. Het ledental ging vooruit niet S247 leden (ruim 97 pet.); het klom van 2309 op 1 Januari 1919 tot 4555 op 1 Januari j.l. In 1918 bedroeg de groei 65 pet. In 1919 wer den 13 nieuwe afdeelingen gc-licht, waar van tw eeverloren gingen. Het aantal af deelingen steeg boven de 30. Aan contri butie werd f 41.900 ontvangen, dat is f 28.839 meer dan in het vorige jaar. Niet alleen konden de veel hoogere uitkeerin- gen, die f 21.477 bedroegen worden bestre den, zonder de financieele positie te ver zwakken, maar ook kon de weerkracht aanmerkelijk worden bevestigd. Het vrij willig bondsziekenfonds staat er minder goed voor het trad in werking op 1 Jan. 1919. De inkomsten over een half jaar be droegen f 1466. Er moeten voorzieningen getroffen worden. Voorts wordt Ln het verslag gereleveerd, dat de afdeeling Rijs- sen, die reeds een kwijnend bestaan leid de, opgeheven werd, toen de firma Ter Horst aldaar aan de arbeiders ter verdee ling een gift van f 300.000 schonk. De snelle opkomst van de afdeeling Vriesen- veen werd gevolgd door een snelle aftake ling, toen de patroons aldaar als gevolg van de arbeidersactie- flinke verbeteringen invoerden. Na de opheffing van de afdee ling gingen deverkregen voordeelen weer goeddeels teloor. Het financieel verslag van de bondskas sluit in ontvangsten en uitgaven met f 35.110, waaronder een batig saldo van f 8101. Dat van het ziekenfonds sluit met f 2371. waaronder een voordeelig saldo van f 709. Dat van de werkloozenkas sluit met f 16.243, waaronder een voordeelig saldo van f 4822. De bezittingen bedroe- gen op 31 December j.l. f 24.127. Als plaats voor de volgende vergadering werd Enschede aangewezen. Daar zal te vens het 25-jarige bestaan van den bond worden gevierd. Het voorstel van het hoofdbestuur om den bondszetel naar Utrecht te verplaat sen en het hoofdbestuur te machtigen, al daar desnoods tot aankoop van een pand over te gaan, werd met 53 tegen ,20 stem men aangenomen.' Na een korte discussie werd eveneens aangenomen een voorstel van het hoofdbe stuur om in verband met de zetelverplaat sing het aantal hoofdbestuursleden met twee te vermeerderen. Met 34 tegen 32 stemmen werd verwor pen het hoofdbestuursvoorstel om eens in dé twee jaar in plaats van jaarlijks een algemeene vergadering te houden. Een voorstel van de afd. Almelo oiq voor de functie van vrijgestelde ook niet- textielarbeiders benoembaar te stellen, vond heel weinig steun. Met 53 tegen 13 stemmen werd aange nomen het voorstel van het hoofdbestuur om de contributie te bepalen op 10 cent voor adspiranlleden en 20 cent voor leden met een weekloon beneden f 10, welke con tributie met 5 ot. verhoogd wordt voor elke f 4, die net loon meer bedraagt, tot een maximum van 45 ct. bij een weekloon van f 28 of meer per week. De uitkeerin- gen bij staking en uitsluiting werden vast gesteld op f 2 voor adspirantleden en voor de 5 volgende loonklassen op resp. f 4, f 6, f 8, f 10, f 12 en f 14 per week, eventueel verhoogd met een kindertoeslag van f 1 per niet verdienend kind beneden 14 jaar. Aangenomen werd nog een voor stel der afdeelingen Rotterdam en Alme lo om de contributieregeling van het hoofdbestuur aan te vullen met een klasse voor loonen boven f 30 met een contribu tie van 50 ct. en zoonoodig nog met een tweede klasse daarboven. De contributie voor Jret vrijwillig ziekenfonds werd ge bracht op 6 ct. per lid en per week voor de klassen 1, 2 en 3 en op 10 ct. voor de klassen 4, 5 en 6. De leeftijdsgrens voor de aanneming van leden werd bepaald op 16 jaar. Het hoofdbestuursvoorstel óm te bepa len, dat de afdeelingen 16 pCt. der nonde- contributte behouden tot bestrijding vnn de afdeelingsonkosten, in plaats van 20 pCt., als tot dusver, werd bij acclamatie aangenomen. Besloten werd tot "oprichting van P-p-n vakgroep voor touwbazen en daarmede gé- lijk te steleln personen. Het salaris der gesalieerde bestuurde: s wenschte de afdeeling Rotterdam gé bracht te zien op f 36 tot f 45 per week. Het daartoe "Strekkende voorstel werd evenwel verworpen met 33 tegen 30 stem men. Hierna werd zonder stemming be sloten, liet salaris te stellen op" i 36 tot f 40 en het voor do oudste drie vrijgestel den terstond op het maximuüi te brengen. Een voorstel der afdeeling Deventer om over te gaan tot- de vaststelling van. een programma van actie werd bij acclamatie aangenomen. Het hoofdbestuur heeft reeds een concept-program ontworpen, dat aan de afdeelingen zal worden toegezonden. Dit concept-program omvat de volgende eischen: vaststelle- van den 8-urigen ar beidsdag en de 45-urigen werkweek, vast stelling van een minimum loon van f 30 per week, erkenning van de arbeidsorga- niesatie, uitkomend in overleg bij de vast stelling van loon en overige arbeidsvoor waarden invloed op de prijsbepaling van het product en de voortbrenging daarvan, gezamendijke vaststelling van de rechts positie der arbeiders, bepaling van het loon niet alleen naar arbeidsprestatie, maar ook naar gezinsbelioeften, vaststel ling van een uniformtarief,, verhooging van het uurloon voor de eerste twee over uren met 25 pet, en voor de overige met 50 pet., voor Zondagsarbeid met 100 pet. afschaffing van Zondagsarbeid zooveel mogelijk, uitbetaling van loon op de Christelijke feestdagen, verbod van den arbeid der gehuwde vrouwen in de fabrie ken, regeling van het leerlingwezen, ver goeding bij onvrijwillige werkloosheid ge lijk aan het gemiddelde loon, zij ziekte zoodanige loonuitkeering, dat deze met de fondsuitkeering 90 pet. van het loon be draagt, vacantiedagen met ültkeering van extra loon, regeling van het arbeidscon tract, waarbij omsohreven zullen worden de eischen uit het oogpunt van hygiëne, zindelijkheid en veiligheid, en de wijze van ontslag zal worden geregeld; bevorderd worde de oprichting van een spaarfonds, gratis worden de noodige gereedschappen verschaft, regeling voor een beslechting van arbeidsgeschillen door arbitrage, bet verplichte lidmaatschap van de arbeids organisatie. De voorzitter deelde nog mee, dat het actieprogram in een gecombineerde be stuursvergadering zal worden behandeld, waarna de vergadering werd gesloten. De audiëntie van den Minister van Oor log zal op Donderdag 13 Mei e, k, niet plaats hebben. Burgerlijke Stand. Leiden. ONDERTROUWD: J. Rekooy jm. 21 j. en N. Bavelaar jd. 22 j. H. Hoppenbrouwer wedr. 31 j. en M. 0. Taverne jd. 23 j. r— 0. J. v- d. Loo jm. 28 j. en P. H. Koning jd. 23 j. H. M. Dissevelt jm. 24 j. en A. B-, Bouter jd. 23 j. J. N. M, Hai-twjjk jm. 29 j. en P. Kriek jd. 24 j. 0. J. J. Pfijffer jm. 37 j. en H- Nolles jd. 30 j. M. v. Wet> zen jm. .24 j. en J. J. Kelderman jd. 30 j. i D. A. B. Wendel jm'. 25 j. en A. Garrelts jd. 22 j. J. P. Scheepens jm. en E. A. Weers jd. A. P- H. v. Beusekom jm. 31 j. en M. v. d1. Bos jd. 26 j. - H. P- Blok jm. 26 j. en J. F. B- v. d. Schalk jd. 22 j. D. de Vos jm. 28 j. en P. v. d. Vegte jd. 27 j- - J. Bekooi jm. 30 j- en 0. W. v. Delft jé. 31 j. E. E. Weijl jm. 32 j. en B. Barnoh jd. 30 j- H. J. A. A. Bekkers jm. 27 j. en D. G. Stuffera jd'. 27 j. J. T. v. Voort jm, 27 j. en G. Konst jd. 22 j. W. F, Roosen daal wedr. 31 j. en M. v. d'. Mark jd. 25 j. J. ten Haken jm- 24 j. en J. H. Boon jé. 26 j. )t— C. Punt jm. 31 j. en J. M. J. Bijvoet jd. 19 j- RECLAMES, 60. CENTS PER REGEL. GEMENGD NIEUWS, Uit Zoeterwoude meldt men ons: Bij de politie alhier was aangifte gedaan door den veehouder C. B., uit Leiderdorp, dat hij uit een weiland alhier twee schapen vermiste. De veldwachters togen er op uit, naar hun be kende adressen aldaar( en het gelukte, de scha pen (zij waren reeds geslacht en in den kelder opgeborgen) op te sporen bij den opkooper P. B., te Leiderdorp. Genoemde B. en gebroe ders Van A. aldaar zijn als verdachten gear resteerd. B. heeft reeds hekend medeplichtig te zijn. Naar wij vernemen, is liet juBtitidel onderzoek, in zake het zeden- schandaal in Den Haag, thans zoo ver ge vorderd, dat de zaak naar de openbare terechtzitting is verwezen. De eerste groep der beklaagden, een 20 tal personen, zal Donderdag 20 Mei a. s. terecht staan, en Donderdag 27 Mei zal de tweede groep beklaagden, ook onge veer een twintig personen, terecht staan.j lm den Dierentuin in Den Haag Ie hét weer karmis. De hoofdcommissaris' van politie fn Dan Haag heeft de biosc'oop-fiM „Zenuwen" (Nerven) afgekeurd, zoo dat de vertooning van deze fifm daar is verboden. TKane is beslist, dat de Sociëteit „Tïrou moet Mycken" te Haarlem, heeft aange kocht hot perceel van wijlen wit. Ch. Enschedé, op dan baak vOn Hogepateralaan en Dreef. Het sociëteitsgebouw in de stad is indortijd aange kocht door do gemeente. De .buitensociëteit in den Hout wordt gesloopt, In de n „R o o d e-Kr u is"-t r ein. die 18 dezer naar Oostenrijk vertrekt, bevindt zich een wagon levensmiddelen als geschenk van do Nederlandsche Dagbladpers aan do Weensoho journalisten. Alle Weensohe Jóurnalistenvereeni- gingen, van welken godsdienst of richting oofc, hebben zich in één comité van hulp verschaffing vereemgd, om deze zending in ontvangst (o ne men en te dislribueeren. UIT DE OMSTREKEN BOSKOOP. Tot gemeente-secretaris is benoemd de heer O. van Heesen, secre taris te Ambt-Vollenhove. HILLEGOM. Het kantoor au den gemeente-ontvanger is verplaatst van het' Gemeentehuis naar het voormalige Raad huis. Daar wordt zitting gehouden op Maandag en Zaterdag van negen tot één uur. Op het gemeentebouwterrein „De Krocht" is thans een straat gelegdde tweede zal spoedig klaar zijn; De riolec- ring wordt ook aangelegd. Aan de nieu we haven is men ook begonnen. Het uitge graven veen wordt tot turf verwerkt. Vroeger had de laatste buslichting om zéven uren plaats. Met ingang van 11 de zer wordt dat 7.50 nam. en wel voor allé richtingen. Oplichters en inbrekers schijnen bet op deze gemeente voorzien te hebben. Bij winkeliers worden op naam van bekende ingezetenen bestellingen gedaan; de goede ren afgehaald en dan zoogenaamd terug gehaald vanwege den winkelier als zijnde oen vergissing. Een oude truc dus. De po litie heeft op één van zulke oplichters de hand gelegd. Een tweede wist te ontkomen In den nacht van Vrijdag op Zaterdag kreeg een rijwielhandelaar bezoek. De zoon ging met een lamp kijken wat het g© rucht in huis te beteekenen had. De boos wicht sloeg hem de lamp uit de handen en wist toen in "het duister te ontkomen. Het zijn alle vreemde snuiters, die deze kwade praktijken uithalen, waarom het raadzaam is op de lui bedacht te zijn. De St.-Elisabeth-Vereeniging heeft in 1919 68 zieken en 46 kraamvrouwen be deeld met melk, eieren, gerookt vleesclï, soep en biefstuk, tot een totaal bedrag van ruim f 2200. KATWIJK-AAN-ZEE. Met het oog op het a.s. badseizoen werd aan een 15-tal per sonen vergunning verleend, om met een kiosk of wagen op het strand een vaste standplaats in te nemen. Jui|t evenveel als het vorig jaar. De voorraad haring is de vorige week opgenomen. Bij 'telling ie n.l. gebleken, dat er nog ongoveer 40.000 kantjes haring in voorraad is. Gistermorgen wend die omgeving Kor te Dwarsstraat in rep en roer gebracht. Dit is voor ons, Katwijk-aan-Zeeërs, een. ongewoon verschijnsel. Dit) kwam zóó. De barbier De J. was er eenige dagen geleden stiekum van door .gegaan, achterlatende zijn vrouw en een kind. Gistermorgen kwam De J. terug en wilde zijn woning binnen tre den. Dit ging niet zoo gemakkelijk. De toe gang werd hem geweigerd. Hierover werd De J. boos en sloeg een paar ruiten stuk. De omstanders trokken partij voor de vrouw van Da J„ zoodat deze het raadzaam achtte om maar niet weer buiten te komen. De vorige week hebben de vtrsche- visch- en garnalen-vissohers een slechte week gemaakt. Wegens het ruwe weer wa ren cDe vaartuigen auwelijks in staat om zee te kiezen, laat ataan te visschen. De besommingen zijn in doorsnee gering. Slechts een paar vaartuigen, welke nog een besomming van eenige be teekenis heb ben gemaakt. Bij den dienst der dir. belastingen wordt verplaatst ingaande 1 Juli, de beer O. Mooy, kommies 3de klasse, van hier naar Amsterdam, en de lieer L. van der Mei, kommies 1ste klasse, van Kerkrade-Rolduc naar hier. Van de t-rawlloggers kwamen t'e IJtouiden aan den afslag: KW 110, met f719; 107, met f788; 168, met f302; 102, met f 649 57, met f '13189, met f 615 74, met f 269 129, met f 55766, met f 843 43, met f 205173, met f 358 L 4, met f 454 15, met f 36150, met f 367 40, met f 755 9, met f 663138, met f 340 69, met f 346 20, met f 346 en 53, met f 209 besomming. NOORD WIJK. Ons dorp zal op den Hc- tocrlvaartsdag weer eens bezoek krijgen van hel •Loger des Heils, zooals dat vroeger meer ge beurde. De alhier gestationeerde brigade-comman dant der Rijksveldwaoht, T. Langerak, is door den Minister van Justitie bevorderd tot briga dier-majoor. De bakkersvereeaiigiag „De Korenbloem", vergaderde in café „Fortuin". Besloten werd, na verschillende besprekingen, den prijs van het Begeeringsbruinbrood per 8 ons met 2 ct9. te verhoogen, te beginnen 10 Mei, en dien van het „vrije" tarwebrood te verhoogen met 3 ets. de 8 ons. N00DRWIJK-AAN-ZEE. Deze week zul len do eerste vissohers van hier vertrekken, ten einde de haringvisscherij te gaan uitoefenen. Bij net hoofd der Kustwacht alhier, den heer D. Smit, werd aangifte gedaan, dat bij paal 81 een mijn was aangespoeld. Deze waar schuwde onmiddellijk de bevoegde autoriteiten, Van de trawlloggers kwamen te IJmuiden aan don afslag de NW. 3 met f 802 besomming. OEGSTGBEST. De'netto-opbrengst van den bazaar door de ver. Ziekenver pleging voor alle Gezindten, in „Irene" gehouden, bedraagt f 1528.621. De Ver- eeniglng ls in onderhandeling om een ter rein, gelegen bij de Zendingsschool, aan te koopen voor een te bouwen wijklokaal. RIJNSBURG. Van den veehouder v. d. H. is een koe, lijdende aan mond en' klauwzeer, door den dist-rictsveearts by. beslag genomen, aangezien hij -verzuimd had, hiervan aangifte te doen. Bij den veehouder O. B. Pzu., alhier deed zich het zeker niet alledaagselie ver schijnsel voor, dat een koe drie kalveren ter wereld bracht. Men is hier thans begonnen met do aanvangswerkzaamheden voor den bouw der gemeentewopingen, het maken dei;" fundeeringen. Ménig inwoner verdient op die manier'nog een aardigdaggeld. WASSEN A A R. De heer D. van Bar- neveld, alhier, is in Den Haag als on derwijzer geslaagd. N00RDWIJKERH0UT. Gemeenferaaa. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Afwezig! de heeren J. Warmerdam en C. Heemskerk. Do Voorzitter opende met gebed en deed hier na rekening en verantwoording van het distri butie-bedrijf gedurende het 1ste kwartaal 1020. De rekening sluit met een nadeeiig saldo van - f 832.31, wat volgens spreker hoof dzakelijk te wijten is aan den inkoopprijs van het Regee- ïingsmeel. Ingekomen: Een verzoek van den Directeur yan het Postkantoor te Sassenheim, om tege moetkoming in het hezorgioon van telegsazMnen buiten deal kosteloozen kring. Besloten de helft van het bodeloon te betalen. Adres van het Gemeentebestuur van Schagen, om medezeggingschap bij burgemeeslers-honoe- tningen. Voor kennisgeving aangenomen. Eveneens een adres van een drankwoer-coioilé om verlaging van het maximum van het aantal vergunningen, dat in deze gemeente 17 be draagt. Eveneens voor kennisgeving aaa^eno- men het adres van den Nationalen Boud van Plaatselijke Keuze om adhaesie-betiriging aan 't bij de Tweode Kamer ingediende wetsontwerp. Over het adres der vergunninghouder-s, om gedurende den zomertijd het sluitingsuur één uur later te 'stellen; werd heel wat gesproken. De Voorzitter stelde voor om die -menschen ter wille te zijn en gedurende de drie zomermaanden aan ihun verzoek te voldoen. De heeren A. vari Noort, G. van Eourren, en E. Oostadam waren hier tegen; vooral de eerstgenoemde, die .gnoedei' de vrouw" er bij haalde en begaan was met haar lot. Het voorstel werd verworpen. Afwijzend werd beschikt op een ad*es der gemeente-ambtenaren om de pensioensbijdragen voor rekening van do gemeente te nemen. Bij de rondvraag, zei do heer J. Geertmgs, dat door voortdurende ongesteldheid van den heer J. Warmerdam de Raad steeds onvoltallig is en dat daar verandering in dient te komen. De Voorzitter hoopte op spoedig algeheel her stel van den afwezige. Hierna geheime zitting tot vaststelling hoofd omslag 1919. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishui^ •to Leiden op Vrijdag 7 Mei 1920, teo overstaan van: 1. S. A. H. J. Galló, plaatsvervangend notaris te Leiden. Twee huizen Hooge-Krjo- dfik 83 en 82h, niet gegund. 2. B. H. Stumpel, notaris te Leiden* Niepwe-Rrjn 74, kooper de heer C. Hogen- doorn qq, voor f6800. Volmolengraoht 21* kooper de heen P. v. d. Reijden qq, voor 11600. Overige perc. niet gegund. v3. A. J. J. U. van der Heyden, notarif) te Leiden. Lange Raamsteeg 7 en 9, kooper, de hee«r L. J. v. d. Poel', voor fSlï'O. Vlet 36,1 niet gegund. iunrjLAHö DE O ORLO GS-LIQ UIDATIE. Dat van Duitsche zijde uitstel der con ferentie te Spa is gevraagd, is niet juist. Zoodra de uitnoodiging kwam, is er van Duitsche zijde op gewezen, dat deze da tum vrij ongelukkig gekozen was in ver band met de verkiezingen, doch met het oog op het buitengewone belang, welke deze samenkomst voor Duitschland had, verklaarde men zich bereid over die moei lijkheid heen te stappen. De Duitsche pers blijft er echter bij dat van naar Spa gaan niets kan komen, wan neer het niet als gelijkgerechtigde is. En dat laatste ls nog niet geheel verzekerd. De Fransohe pers zet haar campagne on vermoeid voort. Over de bijeenkomst van Millerand met Lloyd George doen verschillende berichten de ronde. Er wórdt gezegd, dat Folkesto ne of Dover de plaat-s van samenkomst zal zijn, anderen houden vol, dat Millerand van 1315 Mei naar Londen zal gaan en ook beet het,-dat Lloyd George naar Frankrijk zal komen, wanneer Millerand met het oog op den toestand in Frankrijk men zie onder dit hoofd niet weg kan Uit Brussel wordt volgehouden, dat dé conferentie verdaagd zal worden en waa? België alles moet voorbereiden, kan men dit maar niet zoo Avegdoezelen. Officieel is te Londen bericht ontvangen dat de Japansch-Britsche alliantie voor een tijdperk van zeven jaar is verniea^wd. Dit verdrag zal aan den Volkenbond woe den voorgelegd en het zal zoo worden ge redigeerd, dat niemand er aanstoot aan kan nemen. In beide landen beseft men dat er wijzigingen in het verdrag noodig zijn. Aan Turkije zal een maand tijd worden gelaten om te antwoorden op de vredes voorwaarden. Wat in het land zeif ge beurt, ls onduidelijk. De „Weekjy Dispatch" verneemt ui 1 Konstantinopel, dat de sultan, de kroon prins en de regeering met aftreden heb ben gedreigd, daar het. vredesverdrag Thracië en Smyrna van Turkije afneemt en een draadloos bericht-uit Moskou zegt, dat de Engelschen den sultan van Turkije naar Broessa hebben overgebracht, de

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2