AGENDA VAN DE WEEK. Zaterdag. „De Graanü-ars"': Uitvoering ,,Le'<lschc- Diiettantenclub." 8 uut. StadszaalBaiavcnd van den heer H. J. van Leeuwen Jr. Halfnegen. Zondag: „Den Burcht" of „De Graanbeurs"Con cert. 8 uur. Leger des Heile: Buitengew. heiligings meeting. 10 uur. Stadszaa!: Ned. Revue-gezelschap. „Kora je nog?" S uur. Delft, „Stads-Doelen": Groote intern, eendaagsche hondententoonstelling. Maandag: Schouwburg: N. V. Het Rotterdamsch Tooneel. „Jessonda". Voor «-Sen Kath. Kring. Halfacht. Dinsdag: Stadszaal: Debatvergadering van „De Middaghoogte" en „De Dageraad". 8 uur. Studszaal (kleine): Alg. ledenverg. 3- October-Vereeöiging. Haifnegen. Woensdag. Leger des Heils: Huwelijksinzegening. 8 uur. Lokaal Yerhuurdersbond: Samenkomst pinksterbeweging" Donderdag: „Oud-Poelgeest": ZendingsfeesL Half twee. Dagelijks. Van 9 tot en met 11 Mei Conferentie Stadsevangelisatie „Jeruel". Land naast „Zomerzorg": Stoomcarous- ■el tot en met 15 Mei. „Hollandia-Bioscoop- en Vardété-thater". Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 'b Za- terdags matin ée 2 en 5 uur. Luxor-Theater", StationswegBioscoop- en Variétévoorstellingen. Dagelijks te 6 uur. „RembrandtrBioscoop-theater", Hooge- woerd 49: Woensdag- en Zaterdagmiddag te 3 uur. Dagelijks om 8 uur. „Thalia-Theater". Haarlemmerstraat 52, iWoenadag- en Zaterdagmiddag te 2 oren. Dagelijks om 8 uur. Rapenburg 81Gedurende Mei tentoon stelling Leidsche Kunstclub „De Sphinx" van schilderijen, teekeningen, enz. door wer kende leden. Hoofdgroep H. H. Kamerlingh Onnes Van 10 tot 12 eq van 2 tot 5 uur. Den Haag: „Scala", 8 uur. ^on-dag ma- itinée- 2 uur. De dienst 's avonds na acht uren en 'g nachts voor spoedeisehende hulp wordt waargenomen door de apotheken van C. EL Duyster, Nieüwe-Rqn 18, tel. 5237 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Deze apotheken zijn Zondag geopend. Gemeentelijke Geneeskundige Dienst. Mijnheer de Redacteur. In het belang der Volksgezondheid van onze goede stad Leiden, doch bovenal in het belang van onze belastingbetalers, ver zoek ik U vriendelijk een plaatsje voor het navolgende. Met belangstelling namen wij kennis van de reorganisatie van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst-, die door B. en W. wordt voorgesteld aan een Raad. Echter zij het ons vergund ten opzichte van sub 2o. der conclusie van de commissie eenige opmerkingen en bedenkingen te ma ken. Genoemd sub 2o. luid als volgt „te besluiten tot de oprichting van een „volledige ontsmettingvin richting met toe- „behooren op het terrein tusschen de „Noorderstraat en de L.mgegracht, in den „geest van een der plannen, behoorende bij „het voorstel van B. c-n W. in 1016". Opmerkelijk is i.et, do,t de commissie, hoewel zij oen ander terrein Ifosmt, dezelf de plannen voorstelt als B. en W. den Raad in 1916 aanboden. Juist tegen Het terrein ging indertijd de ingediende motie. Men had geen bezwaar tegen de oprichting, maar wel iSafc die op richting plaats zou hebben hp een terrein, grenzende aan het Reinigingsterrein. Dit was juist het bezwaar. Men was van oordeel en de practische deskundigen zijn dit nog altijd, dat genoemd terrein voor dia oprichting ten eensnniale ongeschikt is, omdat a. het terrein gelegen is in de bebouwde kom der gemeente; b. genoemd terrein reeds r.u vznl te klein is zoodat bij latere uitbreiding van het be drijf groote sommen noodig zuilen zijn om de aangrenzende perceeien te kunnen koo- pen c. meer genoemd terrein grenst aan het Reixdgingsterrein, waardoor het gevaar voor besmetting door vliegen zeer groot is; (1 het te sticht en bedrijf, niet alleen voor do omgeving, maar cok voor de gemeente zelf, een gevaarlijke besmettingshaard zal opleveren en e. het voor de te observeer en personen heelemaal ongeschikt is, daar deze voor al les een rustige omgeving roodig nebben. Ook wil het ons voorkomen, dat dit voor stel niet getuigt van practischen zin, wan neer do te benoemen Directeur van den Ge neeskundigen' Dienst niet kan optreden als hoofd van den Ontsmettiugsdienst, doch al leen als adviseur. Daardoor komt een des kundige te staan onder ccn leek. Wij hopen, dat de R.:r.d het voorstel van B. en W. en de commissie niet- ongewijzigd zal aannemen, doch om reden van pr&cii- Bchen aard bijv. als volgt zal wijzigen lo. over te gaan tot de benoeming van „een directeur van den Geneeskundigen „Dienst „dat hij zal hebben de leiding van alles, „wat met dien dienst ook maar eeniger- „mat-e verbandt houdt, .waardoor ook zal „behooren de leiding van den Gemcentelij- ,,ken Ontsmetüngsdienst," „2o. te doen vervallen en daardoor als „nieuw 2o. te laten volgen: Bij aanneming „van het gewijzigd voorstel lo. den be noemden Directeur op te dragen het „vraagstuk der Ziekenverpleging en van „den Ontsmettingsdie.ast te Leiden in stu- „die to nemen en plannen te ontwerpen „met kosten-berekening voor den bouw en „de inrichting van een gemeentelijk-Jianvul lingsziekenhuis annex een volledige ont smettings-in richting. Wanneer de Raad dit besluit nam, zou hij voorkomen, dat de gemeente Leiden zich een tweeden sohade-post op den hals haalde. Als eerste schade-post noemen wij de Vuilverbranding. Deze zeer gebrekkige in richting heeft de gemeente reeds schatten van geld gekost en is en blijft een strop, die, wanneer zij goed! in orde gebracht zou kunnen worden, zeker nog 4 A 5 ton gouds zou verslinden. Van af 1914 heeft zij nog nooit volle lig en afdoende gewerkt. Het is gelukkig, dat Leiden, nog zooveel grachten heeft-i want wanneer de Vuilverbranding al hot vuil, dat de gemeeatenaren producee- ren, had moeten verbranden, dan had de vuilverbranding reeds lang en totaal ver sleten! geweest. Eerlang zal het noodig we zen eon beltbedrijf op te richten en gaan wij terug tot het oude vuilnisbedrijf van vroeger. Voorloopig, Mijnheer de Redacteur, zul len wij het hierbij latenechter hopen wij, dat den Raad zoo ad rem zal zijn, dat hij het voorstel van B. en W. en de com missie (ingekomen stfik no. S3) niet zoo zal aannemen, doch zal wijzigen als boven is aangegeven. Met dank voor de plaatsing Uw dr. OPMERKER. Leiden, Mei 1920. SPORT Konlnkl. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag-" Jaarlijksche Algemeene Vergadering ge houden op Woensdag 5 Mei 1920 in het Zuid-Hollandsch-Kofüehuis te 's-Grave n- hage. De Voorzitter^ de heer J. C. van Hool- werff opent de vergadering en drukt zijn spijt uit, dat uit de vrij geringe opkomst zoo weinig belangstelling in de Vereeniging blijkt. Ter wille van het groot aantal leden in Den Haag had hij deze vergadering in Den Haag uitgeschreven en had dan ook op een betere opkomst gerekend. De notulen der vorige Algemeene Verga dering wórden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens geeft de Voorzitter het woord aan den Secretaris die verslag uitbrengt over het aigeloopen Yereenigingsjaar. De Vereeniging verheugt zioh in toene mende bloei. Het aantal leden bedroeg .op 31 December 1919, 534, waaronder 2 eere- leöen en 41 donateurs en donatrices. Gastvrijheid in onze haven werd verleend een 150 jachten, toebahoorende aan leden van onze Vereeniging of van Zuster-Verecm- gingen. De voornaamste gebeurtenis in het ver slagjaar was wederom do Kaagweek. Het totaal der inschrijvingen bedroeg 486. Zon der overdrijving kan dus gozegd worden, dat de Kaagweek in haar tweejarig bestaan reeds bewezen heeft, dat zij levensvatbaar is. De verwachting is dan ook, dat in i920 de Kaagweek wederom met evenveel succes zal gèhouden worden, de noodzakelijkheid doet zich echter voor een vaste financicele basis te vormen tot bestrijding der kosten, welke slechts voor een deel uit de gewone inkomsten kunnen worden bestreden. Daar toe zal een garantiefonds worden gevormd met jaarlijksche vaste bijdragen; het be stuur rekent op de medewerking van alle leden. De nieuwe haven, tegenover de bestaan de haven aan de Z.O.-zijde der Warmonder Leede gelegen is voltooid en kan ligplaats .bieden aan 43 jachten. Door deze uitbrei ding kan vooreerst aan alle aanvragen wor den voldaan, terwijl zonder aankoop van nieuwe terreinen nog belangrijke vergroo ting tot stand gebracht kan worden. Met de verwachting uit te spreken, dafc deze' uitbreiding spoedig noodig zal blijken to zijn wordt dit verslag geëindigd. Na een wjjord van dank aan den heer Doedes voor zijn verslag, dat onder applaus door de vergadering werd goedgekeurd, gcefc de Voorzitter het woord acn den heer Langelaar, administrateur der Vereeniging. Tn verband met het sombineeron der Vereenigings-administratie, met die '-"an de Jachthaven liep het vorige boekjaar over 16 maanden, terwijl dit verslagjaar over 8 maanden loopt, zoodat over 1920 weder over een normaal boekjaar verslag zal kun nen worden uitgebracht. Door een nauw- keurigo verdceling van «Je inkomsten en uit gaven en van alle daartnede verbandhou dende transacties over deze 8 maanden was het echter mogelijk een juist overzicht te geven van don financieel en toestand op 31 December A. P. Hoewel de administraties van de Vereeni ging en van de Oude Jachthaven één ge heel vormen werden do inkomsten en uit gaven o]D 2 afzonderlijke Explodtatie-Reke- lringen gesplitst en kon cibardoor geconsta teerd worden, dat zoowel de Vereeniging ale door de" Haven vrij gunstige financiëele re sultaten bereikt waren en beide met een batig saldo sloten. Voor de gespecificeerde cijfers werd door den heer Langelaar naar do Exploitatie-rekeningen verwezen. Namens het Bestuur siclde hij voor het saldo, van beido rekeningen geheel te ge bruiken voor afschrijvingen, daardoor zou de reserve voor afschrijvingen op installa ties op f 15,000, gebracht worden, waarte genover staat de- boekwaard© oer installa ties, bedragende f 22,098.51%, waardoor chze dus in werkelijkheid teruggebracht zou worden op f 7,09S.ül%een waarde die met het oog op den goeden toestand waarin schuiten huizen en haven vork-ser-an, onge rekend nog de waardevermeerdering door de enorme stijging yan loonon en de prijzen van materiaal, zeker niet te hoog geacht zal worden. Bij monde van den heer Kok wordt nu verslag - uitgebracht namens de .Oommissie van Controleursdeze Commissie heeft de boeken met de bescheiden vergeleken, do balans en veTlies en winstrekening gecon troleerd en accoord bevonden. De commis sie meende hun rapport niet te mogen be sluiten zonder een woord van lof over de keurige en accurate boekhouding, door den administrateur den heer Langelaar ge voerd, hierdoor was het hun mogelijk in betrekkelijk korten tijd een volledig en dui delijk beeld te vormen van de ingewikkelde goldelijke aangelegenheden der Yereeni- ging. De heer Hoolwerff brengt namens de ver gadering een woord van dank aan heeren controleurs, die een geheelen Zondag heb ben opgeofferd om zich van deze, lang niet gemakkelijke taal te kwijten en spreekt on der dankzegging den wensch uit, dat ook dit jaar dé heer Langelaar' opnieuw zijn krachten aan de boekhouding der Vereeni ging zal willen wijden. Onder applaus der Vereeniging wordt de balans en verlies cn winstrekening goed gekeurd, terwijl <?e voorgestelde winstver- deeling algemeene instemming vindt. t>e beide periodiek aftredende bestuurs leden de heeren J. Bots en F. van der Eist worden herkozen. Tot kasnazieners worden Donoemd de heeren J. Bakker te Warmond en P. C. Jongeneel te Rotterdam, beide heeren niet op de vergadering aanwezig'zuil en met hun benoeming in kennis worden gesteld met verzoek hun benoeming te willen aanvaar den. Als plaatsvervangende leden worden be noemd de heeren J. W. J. Fonderie en Ch. Kok, die het vorige jaar deze commissie vormden en zich weder bereid verklaarden deze benoeming aan te nemen. Nadat het voorstel tot het houden van de Kaagweek in 1920 door.de Vergadering was goedgekeurd worde deze vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen, door den Voorzatter gesloten. UIT GE OMSTREKEN HAZERSWOUDE. In café Boers werd een vergadering gehouden door de plaatselijke Land storm-commissie, tot werving van mannen voor den Bijzonderen vrijwilligen Landstorm. Te acht uren opende ds. P. Ch. van der Vliet deze bij eenkomst, in plaats van den burgemeester, die verhinderd was. Als spreker trad op de heer G. TT F. M. EHerkamp, van Rotterdam. Deze ves tigden de aandacht op, dat wel degelijk ge vaar dreigt van de zij dé van bet Communisme en dat vooral Troeletra en de zijnen niet te ver trouwen zijn. Troelstra treedt op in het kleed der Amsterdamsche weesmeisjes, halfrood, hallzwart Bi het róode Amsterdam spreekt bij vuurrood en in bet zwarte, R.-K. '6-Hértogenbosch durft deze zélfde man zeggen: „Bid en Werk". Maar als de nood komt, zal hij zich met de zijnen aansluiten aan de xoode partij van Wijnkoop en de zijnen. Daarom, mannen," waakt, weest pa raat, houdt u gereed tegen die groep, die ons ontrooven zal onze. heilige, dierbare bezittingen. Op deze rede volgde applaus. Na dezen spreker trad op de luitenant Van Rees, van 's-Graivephage. Hij begint te veront schuldigen het geval, dat diegenen, die zich eer tijds zoo enthousiast hebben opgegeven, nog geen legitimatiebewijs hebben ontvangen. Beschouwt dit als een kinderziekte, die de nieuwe instel ling nu reeds te boven is, want debijzondere vrijwillige landstorm is iets nieuws. Het ligt in de bedoeling der Regeering, bij dreigend bnmenlansoh gevaar, dezen landstorm op te roepen. Daaromk--zijn allen, die zich aan sluiten, vrij van opkomst. Geoefend wordt er niet, tenzij men dit wil. Alleen voor bet geval, dat oen buitenlandsche vijand dreigt, ook van Communistische zijde, zal de'Regeering wel do lichtingen oproepen, daar zij niet op de hoogte is, van de wapenen, waarmede zij optrekt. De Voorzitter dankt de sprekers, na het ap plaus dor vergadering, voor hun fiere, manlijke taal. Van de aanwezigen gaven zich ongeveer 20 man op om lid te worden van den B. V. L. S. Het plaatselijk comité bestaat uit de heeren J. v. d. Meulon, burgemeester; W. Slootweg, IJ. de Bruyn, V/. Lommerse,A Heesterman, J. Tim mermans, pastoor De Vetten en ds. Van der VHet. Tot secretaris van den Omring dijk van de Drooggemaakte NoordplaS is benoemd de heer A. Heesleiman. Mr. C. S. van Dobben de Bruyn heeft be dankt als voorzitter van den Ambachtspolder. Tot secretaris-kerkvoogd der Ned.-Herv. Kerk is benoemd de heer J. Vellekoop en tot kerkelijk ontvanger de beer A. Heesterman. HiLLEGOH. De perceelen: 5 woonhuizen, 4 woonhuizen en 1 winkelhuis aan den Looster- weg II, alhier, in bod slaande op f 16,700 totaal, 1 huis aan de Beekkade op f1800, en 1 woon huis met bloembol]enschuren aan de Hoofdstraat op f8900, werden Donderdag ten overstaan van notaris Langeveld niet gemijnd en niet gegund. KATWIJK-AAN-ZEE. Als een bijzon derheid kan worden vermeld, dat m het Gasthuis alhier het eelitpaar A. M. Dulfer en G. van dier Plas wordt verpleegd, welk echtpaar zijn 50-jarige eohtvereeniging her denkt. Dit is sedert mensohenheugenis nog niet voorgekomen. De zaal in dit gebouw is met groen versierd, hetwelk voor deze oudjes een aardige verrassing is. D-oof het Ainerikaansehe „Roode Kruis", afdeeling Nederland, werd aan den inspecteur van politie alhier verzocht orn een onderzoek in te stellen naar de gesteld heid van families, wonende in Nederland, wier zoons wegens hun verblijf in .Amerika in het Amerikaansche leger dienst hebben moeten nemen. De kust- en garnalen-visschers hebben deze week een slechte week gemaakt. We gens het voortdurende ruwe weer kondon zij ternauwernood hun bedrijf uitoefenen. De besommingen zijn dan ook /eer onbedui dend en nauwelijks der vermelding waard. De karreman en schelpenvis6chör v. R-, die oenige dagen geleden eon paard .verloor en daardoor geheel broodeloos was. is door eenige ingezetenen in siaafc gesteld om weder,een paard aan to koopen. Dit -is voorzeker een edele daad, welke niet ge noeg kan worden gewaardeerd. Van de trawlloggers kwamen te IJmiu- den .jian do marktKW 38, met f 936KW 48, met f554; KW 141, met f IC29 en KW 142, mot f 391 besomming. LLSSE. De /oorjaarsdraferij op de korte baan vanwege de harddraverijven- eeniging „Lisse en Omstreken" zal gehou den worden Donderdag 27 Med «e k. op de vanouds bekende baan. NOORDWLJKEItHOUT. - Dé Coöpe ratieve Boerenleenbank hield haar jaar lijksche algemeene vergadering. Aan de orde was: Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens perio dieke aftreding van tien heer C. Heems kerk, die herkozen werd. Verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftre ding van den heer J. Warmerdam. Daar genoemde heer niet meer in aanmerking wensoht te komen, werd in zijn plaats be noemd, de Eeer E. Hogervorst. Op voorstel van het bestuur en den Raad van Toezicht werden da statuten gewijzigd alsook werd een nieuw huishoud olijk regle ment vastgesteld. De rekening en balans over 1919 werd vastgesteld. Uit het ver slag van den Kamer blijkt het volgende: Het saldb der spaargelden, bedroeg op 31 Dec. 1919 f 150,163.09 Terugbetaald aan voorschotten in 1919 voor f 17,213.45. Uit staande voorschotten op 31 Dec. 1919 f 67,761. Op dien datum was de Boerenleen bank schuldig aan de Centrale Bank te Utrecht f 5830.30%. Saldo der loopende rekeningen op dienzelfden datum f 54,608. Dien dag was de gemeente Noordwijker- hout schuldig aan de Bank f 25,000 De ba lans op 31 Dec. 1919 werd vastgesteld: ac tief. f 163,370.90; passief f 183,370.90. De rente der spaargelden bedroeg over 1919 3 pet,, die der voorschotten 4 pet. In loo pende rekening werd voor deposito's 3% en voor voorschotten 4% pet. berekend. Van af 1 Jan. 1920 bedraagt de rente van spaargelden en van deposito's in loopende rekening 3% pet. en wordt van alle voor schotten 4% pet. berekend. Op naam van den bekenden veehande laar v. d. Geert werdén bij den landbouwer J. Ponnings, alhier, varkens gekocht ter waarde van f 2000. Volgens gewoonte zou die som gisteren op de markt, oetaald wor den. Pennings bleek te zijn opgelicht door een persoon, die reeds naar het buitenland vertrokken is. OUDEWETERING. Onze stationschef wordt met 15 Mei as. overgeplaatst naar Liempde (N.-Br.) Het fanfarecorps braoht een serenade aan den notaris, die zich binnenkort in het huwelijk zal begeven. R0EL0FARENDSVEEN. Woonhuis en tuin van den heer A. 0. Boexe gingen gis teravond bij afslag over in handen van den heer J. v. <1. Hoorn voor f 11,011. SASSENHEIM. Wij hebben eens een kijkje genomen in de Overplaats, om den bouw dor 47 woningen, in oogensohouw te nemen. De dagelijksche opzichter, de heer H., verschafte ons zeer welwillend enkel© inlichtingen. Het werk voedert uitstekend, dank zij het voortdurend gunstige weer. Slechts twe© le gend agén zijn er geweest. Van 8 blokken, er zijn er 9, liggen de fun deeringen, terwijl reeds 3 blokken voorzien zijn van bekappïngen. Over de aanvoer van materialen was ook geen klagen. Langs den vijver komt een flinke breed© weg. Een deel van den vijver is gedempt. Do sloot, die vijver en buitenwater verbindt, is schoongemaakt. Maar nu ligt er in die sloot, een verbindingsdam met het eilandje- Dat is allesbehalve fraai. Het dammetje moest verdwijnen en plaats maken voor een landelijk bruggetje. En dan is er nog iets, wat de Bouwver- eeniging had moeten overstappen: "in de blokken A en B loopt de gang niet door, zoo dat de verbinding van "keuken en gang door do achterkamer loopt. Dat is voor huizen van dien prijs een leelijk gebrek. Misschien kan het nog veranderd! VOORHOUT. Benoemd is tot ambte naar ter secretarie dezer gemeente dei heer G. Verheul, thans ambtenaar ter se cretarie te Oud-Alblas. VOORSÖHOTEN. Gisteravond ver gaderde het Comité van den Nationaïeu Bond togen de Revolutie in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw alhier. De Voorzitter, cle heer Wijnmalen van Rosande, opende de vergadering, waarna de heer Zcegers, uit Den Haag, 't spreek gestoelte betrad en een inleiding over .'ie* doel van den Nationalen Bond tegen de Revolutie hield. Daarna trad als spreker op ds. Jansen uit, Den Haag. Na de rode verkreeg een der aanwezigen het woord, en vervolgens weer de heer Zeegers. De bakkers alhier hebben besloten om weder eiken dag, behalve s Vrijdags, brood te bezorgen, maar 's morgens-ma tienen, en één keer per dag. WADDINGSVEEN. „Ds Lefstem" scbónk aan haar leden en begunstigers esn gehotvollen avond. De zaal waa Link Dezet e!n alle stukken werden met het meeate ge noegen aangehoord. WARMOND. De Raad vergadert Dins dagmorgen ta tien uren. WASSENAAR. Tot or.derwijz-.res aan de R.-K. Mesjes school alhier is benoemd oüze vroegere plaat-ge n,oote ip1 ij. M. ïh. vah der. Meer. Naar wij vernemen, zal' er waarschijn lijk op 15 Mei a.s. van het vliegveld aan de' Maaldrift gevlogen worden, ZOETER W0UDE. Gemeenteraad- Aanwezig 10 leden. Afwezig ge-.-a. Voorzitter de heer Wap, burgersaestar. Na opening verzoekt deze den heer G. vat' Leeuwen, het nieuwb .-noemde lid - uen heer J. M. Dgkman, binnen te leiden, dis daarop in handen van den Voorzitter de door. 'de wet gevorderde eedefc af egde, waar na hij zitting nam. De -Voorzitter wanschte den heer Dijk- mata gelpk met zijn benoeming en hoopte, dat deze tot zrjn genoegen mocht mede werken met zijn medeleden en met" het CoA lege van B. en W. in het belang der ge meente, waarop de heer Dijkman ast een er.kel woord dankte. Hierop werdan de notulen der vorigs vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat er juist na de benoéhiing van den i.eer, P. J. Wijnhoven tot secretaris dezer ge meente in de vorige vergadering, een tele gram van den benoemde was ingekomen, houdende de mededeling, dat hij wegens benoeming tot secretaris d?r gsmsente Samsbeek (L.) een eventuee'e beno:mlng te Zoeterwoude niet kon aannemen. B. en W. meenden nu te moeten aanbe velen, den heer H J. E. Smeets, te As ten, no. 2 van de eerste voordracht en be velen verder aan den heer A. de Rijoke, tijdelijk secretaris alhier, in Den Haag De heer De Graaf vroeg of het niet op den weg van B. en W. gelegen had een nieuwe oproeping te doen, daar men fei telijk thans geen keuze had. De voorzitter had daarin geen heil ge zien. Hij leest enkele salarisregelingen voor in gemeenten met Zoeterwoude ge lijkstaande, of kleiner, waar veel meer salaris gegeven wordt. Het zou^ niet on mogelijk geweest zijn, dat er bij een nieu we oproep geen enkele, sollicitant ware gekomen. De heer Stadhouder meende, dat men nog blij mocht zijn zulk een goeden solli citant te hebben. De heer Wesseling heeft beide sollici tanten bij zich gehad en hij vond z© alle twee even goed. Deze man heeft echter nog een diploma, wat no. 1 niet bezat. De heer T os meent, nu wij weer een BChöonè lei ïi- uhen, de aandacht te moeten vestigen öp Mon heer Duifjes, ambtenaar ter Secretarie te Driebergen, die hier amb tenaar is geweest en bijzonder voldeed, doch heenging, omdat hij het niet met den vorigen burgemeester kon vinden. Zoo- dra hij hoorde, dat de heer Wijnhovea had bedankt, heef* Eij zioh tot Duifjes gewen l en van dezen de verzekering gekregea, dat hij zich een GPhoemihg zal laten we'ge- vallen. Hij beveelt den heer Duifjes warin aan Men weet dan wien men krijgt. Hij ia hier in de gemeente-administratie thuis, De stemming had tot uitslag, dat ward benoemd de heer Smeets met 7 stemmen 4 stemmen waren op den heer Duifjes uitgebracht. Bij de rondvraag, die nu volgde, dankte de heer Wesseling voor de toezending der plannen en teekeningeu van de te bouwen woningen. Maar als niet-deskundige zou hij gaarne eenige na dere inlichtingen over do inrichting dezer, woningen hebben. De Voorzitter zegt dal hij, wanneer .>11 e leden kennis hebben genomen van de planhen, gaarne een bijeenkomst wH houden in de Raadszaal, waarbij dan do opzien tor van gemeentewerken kan tegenwoordig zijn om de plannen neder toe te lichten. Dit voornamen wordt door de heeren zeer toegejuicht. De heer Stadhouder heeft nog iets gewichtigs Het is hem ter oore gekomen, dat de gemeente werkman Berk gebrek lijdt. Ook de Bond, die daarover adrosseort, schijnt van dit gevoelen. De man heeft jjpr kinderen en het vijfde is op, komst en dat met f 22! Dat is te weinig. Hij zou wensch en, dat de voorzitter naar den toestand van het gezin eens ging informeeren. Als er hulp noodig is, dan moet óf het loon verhoogd óf een kindertoeslagworden gegeven. Do heer Do Graaf zegt, dat 'a mans toon nog kort geleden is verhoogd. Men heeft hem toen dadelijk op het maximum gezet en dus een voor sprong gegeven boven zijn collega's. Hij wist toch welk loon er aan verbonden was, toen hij solliciteerde'. Wethouder Kampier sluit ziah daarbij aan, het" loon is een maand of wat geledén nader ge regeld. De heer J. van Leeuwen is het m..-t aange voerde ook eens, doch, waar do Raad bij do be handeling der bcgrooting toch in beginsel kin dertoeslagen heeft aanvaard, zou hij B. en W. willen verzoeken spoedig met een omlijnd voor stel to komen. De Voorzittei- zegt dit toe en sluit daanuia dfi vergadering. KERKELï TKE BERICHTEN. Rijhsburg: N:d.-H:rv. Gem. Zondag morgen te half tien ds. Ruys, van Oeget- geest; 's aam, te vijf uren, ds. H, van Bruten. RECHTZAKEN AENHEMSCHE RECHTBANK, Cc meerd cp korporaal Vos, Met deerhis is destijds kexuts ^ona-f var het tragisch einde van den IS-jarigea korporaal G. F. Th. Vos, die ia den avond van 31 Augustus" 1919 welgemoed Bi.in ouders te Deventer verliet, oni per rijwiel Inaar zijn garnizoen in de Harskamp terug to keerön. Hij is daar niet aangek om-a: in eetn onbewoonde woeste streek van da hoogé .Veluwe vo'nd hij een gewelddadige dood. De politie en de justitie hebban jèsït on beproefd gelaten om den sluier, dA over het drama hing, dat daar te midden van zand en heide was afgespeaid, weg te nenvm. Het resultaatvan de gedane nasp^ringen is geweest de arrestatie van den ho!bewonen A. Smit. die zich gLl.ivn v,or de Am'.keni- sche rechtbank bad te verantwoorden geins diefstal met geweldpleging den dood tön gevolge hebbende. Het 0. M. eischte tsgejn des b,$kl. iOMje geyangonisstiafi- j

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2