LEIDSCH DAGBLAD. Maandag 26 Januari 1920. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS BINNENLAND. PRIJS DER ADVERTENTIES: 80 Gts. per regel. Des Zaterdags 40 Cta, per regel. Kleine advertentiën Woensdag 7f> Ots.,- Zaterdag f 1.bij een maximum jaantal woorden van 80. Incasso volgens post- „ócht. Voor eventueele opzending van brieven iO Cts, porto te betalen. Bewijsnummer 5Ct«»« Bureau Noordeindsplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden p. 8 mud. f2.50, p. week f 0.19 Buiten Leiden, waar agenton geves tigd zijn, por week 0.19 Franco por post „2.90 Nummer 18374. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. UITREIKING VAN BROODKAARTEN. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeen© kennis, dfat Dins dag 27 Januari a.s. een aanvang zal wor den gemaakt met de uitreiking van do broodkaarten van 125 tot en met 128ste itijdvak. Deze uitgifte geschiedt uitsluitend op vertoon van do levensmiddelenkaart en wel Aan het Broodbureau Nieuwe-Rijn van 's morgens 9—12 uur, middags van 25 uur en 's avonds van 7—9 uur (de toegang tot het Bureau voor het ontvangen van Broodkaarten is Burgstecg 2) Aan de volgende hulpposten: Stadistimmerwerf, Galgewater. Reinigingsdienst, St.-Jacobsgracht. Openbaro School Prins-Hendrik-Plein, aan den Maresingel, des morgens van 9--12 uur en des middags van 25 uur. DE LAATSTGENOEMDE POST IS BE STEMD VOOR HEN, WIER KAART IS AFGESTEMPELD VOOR POST GAS FABRIEK OF OUDE HEERENGRACHT. Do uitgifte zal geschieden voor hen, wier kaarb is afgestempeld Post -Nieuwe-Rijn Dinsclag 27 Januari Nos. 1 t/m. 1800; Woensdag 28 Januari Nos. 1801 t/m. 3600, Donderdag 29 Jan. Nos. 3601 t/m. 5400, Vrijdag 30 Januari Nos. 5401 t/m. 7200, Zaterdag 31 Januari Nos. 7201 en hooger. Voor hen, wier kaart is afgestempeld voor een der Hulpposten Dinsdag 27 Januari Nos. 1 t/m. 900, Woensdag 28 Januari Nos. 901 t/m. 1800 Donderdag 29 Jan. Nos. 1801 t/m. 2700, Vrijdag 30 Januari Nos. 2701 t/m. 3600 Zaterdag 31 Januari Nos. 3601 en booger. Een ieder is verplicht zich aan boven staande regeling to houden en onmiddel lijk ua in-ontvangst-name der kaarten te overtuigen, dat heb juiste aantal ontvan gen is. Aan later inkomende reclames kan geen gevolg meer worden gegeven. Aan kinderen beneden de 14 jaar worden geen kaarten afgogeven. Het aanvragen voor verandering van B.- voor W.-kaarten kan alleen geschieden na het uitgeven dsr broodkaarten en wel uit sluitend op Maandag en Dinsdag 2 en 3 Februari. N. C. BE G-IJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 28 Januari 1920. GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. Dc Burgemeester van Loiden brengt ter keünis van de ingezetenen, dat morgen (Dinsdag) aan do Gemeentelijke Vischwin- kels (Vdschraarkt en Stadshulpwerf) VER- SOHE SCHELVLSCH verkrijgbaar is a 16 cent per pond. N. G. BE GIJSELA AR, Burgemeester. T, - Januari 1920 INKOMSTENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering, dat den 3teten Januari e.k. de 1ste termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1919—1920, on dat aïzoo op den lsten Februari minstens 1/4- ge deelte van den aanslag moet voldaan zijn. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit oni, ter voorkoming van \ervolging3kosten, tol de betaling van hot verschuldigde ten kantore yan den Gemeente-Ontvanger ovor te gaan. Burgemeester en Wethoudens .voornoemd, N. Gr BE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lei don, 24 Januari 1920. VEE- EN VLEESCHKEURING. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Leiden; Gelet op de Wet van den 27sten November 1919 tot wijziging van de grenzen der ge meente Leiden (Staatsblad No. 777); Gezien de verordening van den 3d en Juni 1909, op don invoer, het vervoer, den door voer, de keuring van vee en vleesch en den handel in vleesch in do gemeente Leiden; Brengen ter kennis van de ingezetenen van do aan de gemeente Leiden toegevoeg de gedeelten der gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude. lo. dat het verboden is veo to slachten, anders dan in het Openbaar Slachthuis, ook al ia het daarvan afkomstige vleesch voor eigon gebruik bestemd (z.g.n. huisslachtin gen); 2o. dat indien veo in nood is geslacht of gestorven, daarvan onverwgld kennis moet worden gegeven aan liet bureau van het Openbaar Slachthuis, waarna de dieren be hoorlijk overdekt zoo spccdig mogelyk naar genoemde inrichting moeten worden ver voerd, om aldaar verder te worden afge slacht. Deze bepaling geldt ook voor, tijdens of voor de geboorte gestorven kalveren en önd ei' vee. So. dat alle ingevoerd vleesch en ingovoer- keuriftg OP het Open baai Slachthuis moeten worden aangeboden behoudens enkele uitzonderingen, in de ver ordening genoemd; 4o. dat invoer van versch vleesch uitslui tend mag plaats hebben bij1 geheele of halve dic-ien met de organen daarna» op natuur lijke wijze verbonden, behoudens onkele uit zonderingen in de verordening genoemd; 5o. dat de invoer van vleesch en vleesch- waren alleen mag plaats hebben gedurende de bij verordening vastgestelde uren; 60. dat heb verboden is lokalen, waarin het bedrijf van vleeschverkooper wordt uit geoefend in gebruik te hebben, indien deze niet vooraf door of vanwege Burgemeester en Wethouders zqq onderzocht en goedge keurd. (Onder deze lokalen zijn o.m. begrepen slageiswinkela, werkplaat en, rooke ij en, zou ter ijen en bewaarplaatsen van vleesch; voorts winkels waarin vleeschwaren worden ver kocht); 7o. dat ten behoeve van het onder 6 be doelde onderzoek de eigenaar of houder van een der aldaar genoemde lokalen, ver plicht is zoo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 31 Januari e.k. daarvan kennis te geven ter gemeente-secretarie. Nadere inlichtingen worden door den Di recteur van het Openbaar Slachthuis ver strekt. N. G. BE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Scoretajis Leiden, 26 Januari 1920, MILITIE. INSCHRIJVING, Waarschuwing. De Burgemeester dor gemeente Leicteu herinnert bij dezen hen, die op l Januari van <Üt jaar him I8de levensjaar hadden volbracht (al/.oo de geborenen in 1901) on die krachtens de Militiiewet (wet van 0 Februari 1912. Staatsblad No 21) binnen deze gemeente voor de Militio moeten mor den ingeschreven, vopr zoover zij zich nog riet tor inschrijving hebben aangegeven, aan hun verplichting om do aangifte als nog te doen en wel vóór of op 31 Januari a s., waartoe de gelegenheid bestaat ten St-adliuizo alhier (afdecling Militaire Za ken) Kamer No 9, op werkdagen van des voormiddags half tien tot des namiddags halfeen en van des. namiddags halftwee tot drie uur; des Zaterdags van des voormidi- dnr's halfcien tot des namiddags halfeen. Hij vestigt hierbij tevens do aandacht op art. 15 van evengemclden wet, waarbij is bepaald op wien de verplichting tot aan gifte overgaat bij ongesteldheid of afwezig heid van hem, die zich ter inschrijving moet aangeven. Ten slotte brengt hij tor kennis van be langhebbenden, dat, indien zij zich niet vóór of op 31 Januari a. 3. ter inschrijving voor de militie hebben aangegeven, zullen worden gestraft met hechtenis van ton hoog Bte 14 dagen of geldboete van ten hoogste 150 gulden en indien rij opzettelijk na laten zich vóór of op gemeldem datum ter inschrijving aan te geven met gevangenis straf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gul den. N. C. BE GIJSELAAR, Burgemeester. Lekten. 26 Januari 1920. HINDERWET. Burgemeester en Wc-tliouders van Lei den Gezien art. 8, le alinea der Hinderwet; Brengen bij dezen ter algemeen© kennis, dat door hen op 22 Januari 1920 voorwaar delijk vergunning is verleend aan A. B. VAN DFR REEP cn rechtverkrijgenden tot het oprichten van een tabaksfabriek iu hot perceel Haarlemmerstraat No. 204, Kad. Sectie H. No. 2252. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Januari 1920. SCHOEN REPARATIE. De Gemeentelijke Duurtecoinmissie maakt be kend, dat voorloopig de navolgende schoen makers: P. DREEF, Mariadaau 4, VAN GILS EN VAN DER PLAS, Nieuwe Rijn 72, A. M. N00RBEL00S, Molenstee# 15, J. PLU, Koestraat 4a. J. SQHRAMA, Verïengdo Maurits straat 46. M. SJARDIJN, Lage Rijndijk 37. P. J. VAN STADEN, Nieuwe Rijn 110. S. TELJEUR, Haagweg 96. C. VEERMAN, Hoefetraat 87. zijn uitgekozen om onder geregelde deskundige controle, van bovengenoemde commissie, hun work af ie lovoren tegen do onderstaande MAXIMUMPRIJZEN: Heorcnzolon eu hakken f 3.75 Hoerenzolen 7 - 3.— Hoerenackteriappen 0.80 Danieszolen eu hakkou - 2.75 Dameszolen - 2.15 Damcsachterlappen Het publiek wordt uitgenoodigd, om gegronde klachten over het werk van bovengenoemde schoenmakers of overschrijding en van de ma ximumprijzen, tor kennis te brengen van de Sub-Commissie, Br. W. Stuurman, Movrouw Eerdmans, Plantsoen 71, den hoer J. J. van Stralen, Bakker Kor ff straat 8, of van het Se cretariaat der Commissie ten Raadhuize, Ka mer 00. 7. De Gemeentelijke Duurtecommiseie, HUGES, Voorzitter SCHOTMAN, Secretaris. Lustrumviering der Vereeniging voer Vrouwelijke Studenten. In aansluiting aan vroegere mededeelin- gen over do viering van liet vierde lustrum van de V. V. S.: L. alhier,' kunnen wij nader meedeelen, dat 'do door de Lustrum-com missie verwachte belangstelling zeer bevre digend belooft te zijn. Er zullen, naar schatting, een 200-tal leden en oud-leden aan deelnemen, aanzien lijk meer dan bij het vorig lustrum. Woensdagvoormiddag te tien uren zullen door de leden de reünisten en gasten, le den van. zuster-vereenigingen van elders, met de verschillende tr©in©n aangekomen, aan het station worden ontvangen. Vervolgens zal men met ontplooide ba nieren en voorafgegaan door muziek, een optocht houden langs den Stationsweg, de Beestenmarkt, de Prinsessekade, het Korb- Rapenburg, do Breestraat.,, het Steen- schuur naar het Clubgebouw (Nut). Wij zouden onzen stad gen ooien in de gonoemde straten in overweging willen geven Woensdagmorgen de vlaggen te steken ter oere van .onze wakkere vrou welijke studenten om aan den optocht meerderen luister bij te zetten. 's Middags te twaajf uren zal in heb groot-auditorium, van het Academiegebouw het lustrum worden geopend met e-en rede dpor do presidente, mej. Asman. Hierna cud-leden-lunch in hotel „Leve- dag" en .van halfdrie tot vijf uren recept tie in het clubgebouw en daarna een diner in de groote Stadszaal. Voor Donderdag vermeldt het program ma: Lunch in heb „Roomhuis", bij het Haagsche Bosch, en een tooneelvoorstel- ling in den Schouwburg met een na-avond in den Foyer der Stadszaal. Vrijdagmiddag van 3 uren tot halfzes een Thé dansante door de V. S. L., citen, Leid- schen Studenten in den Foyer van de Stads zaal aangeboden. Een boerenkermis op de club, waarbij ieder deelneemster in boerenkostuum moet verschijnen, zal do feestelijkheden ©slui ten. Staking der transportarbeiders. Ecnigen tijd geleden deelden wij mede, dat er conflict dreigde in het transportb© drijf alhier Er waren door cte arbeiders looneischen gesteld en do patroons hadden verhoogingon voorgesteld, doch men werd het niet eens Bii enkele patroons werd L- weric neergelegd, doch men kwam, na dab de expediteurs rich hadden georgani seerd, overeen voorloopig het werk weer te hervatten en onderhandelingen aan te knoopen, om,zoo mogelijk, tob overeen stemming te geraken. Dit is echter met gelukt. De patroons hebben een loon aangeboden van f 25 bij een 55-urigen werkweek mot f 0.50 per uur bij overwerk. De werklieden konden daurmed© geen ge noegen nomen cn eisclitcn f 27.50 bij een 51-urigo werkweek met een loonsverhoo- ging bij overwerk van 25 pCb.-, 50 pCt. en j00 pCt., al naar gelang van den duur van het overwerk. Do werklieden deelden ons mee, dat dc patroons in het eerst tegen een loon van f 27 50 geen bezwaar hadden. Hoe dit zij, do staking is geproclameerd, cn alle werklieden, behalve die der Maat schappij Van Gend en Loos en die van do heoren Van Nieuwkerk en Sehravendijk (stechts eon tweetal) hebben het work neer gelegd, in het geheel, naar men ons mede deelde, een kleine 50. Do firma Van Nieuwkerk en Schraven dijk vervoerden vanmorgen het pluimvee van do tentoonstelling, waarbij eenige po litic-agenten aanwezig waren, om zoo noo- dig te waken, dat men het bedrijf belem mert. Do heer Van Nieuwkerk deelde ons me de, dat zijn werk'icden niet bij do organi satie zijn aangesloten, terwijl de werkman, aio meehielp, verklaarde, het geeisehle loon reeds lang le ontvangen Vanmorgen werd een wagen van de Ver- eoniging ,,Do Landbouw'aan den Haag 8ch.cn Schouw door de stakers aangehou- cten. De rijkspolitie zorgde echter dat het voortuig kon doorgaan. Tn de stad zorgt do leidsche politie er voor, dat voertuigen, door db patroons, zelf vervoerd, niet door do stakers worden lastig gevallen. I11 de godsdienstoefeningen der'Ned.- Herv. Gem. alhier werden door de voor gangers woorden gewijd ter nagedachtenis aan den emeritus-predikant W. Briët, die jl. Vrijdag te dezer stede is overleden en morgonnamiddag te één uur op „Rhynhof" zal worden begraven. Naar wij vernemen, is de toestand van dg. Thomas, predikant bij do Geref. Kerk alhier, die, zooals men weet, in het Diaco- npssenhuis wordt verpleegd, ©enigszins voor uitgaande en naar omstandigheden bevredi gend. De Pluimveefcentoonstelling in de Stadsgehoorzaal is blonder geslaagd. Het totaal aantal betalende bezoekers bedroog circa 3000. Alleen op Zondag werd de ten toonstelling door 1700 personen bezocht. Als men weet d3t in 1917 nog geen 700 toegangskaarten werden verkocht, dan be grijpt men, dat de verwachtingen van het bestuur verre zjjn overtroffen. Ook over den verkoop van tentoongestelde dieren zjjn de belanghebbenden zeer tevreden. Vanmorgen werden de zalen weder ontruimd en de^'dieren Weder naar de plaats hunner "bestemming getransporteerd. Gisteravond had men op het concert in het Leidsche Volkshuis allereerst het voorrecht de beroemde „Sonate Pathétïque" van Beethoven te hooien, voordragen door do begaafde pianiste mej. Tine van T^ien. Later op den avond deed zij genieten van een „Nocturne" en een „Etude" van Chopin, do „Prélude" van Grieg en de „Heksendans" van den Amerikaan Max DonelL Mej. Betty Dijkstra, sopraan, mot liederen in drie talen mej D. Blooker, alt, met alleen Nederland- sche liederen, hebben èn door haar juiste "keuzo èn door haar stemmiddelen en het gebruik, dat zij er van maakten, het publiek veel schoons geboden. Een jonge, ongenoem de violist droeg voor, in samenspel met mej. Van Tpca, kleurig on boeiend, een reeks num mers van Godard, Tsohaikowsky, Grieg en Kreisler. Het was een mooie avond. De Schouwburg alhier was gister avond' bij cte tweed© opvoering van „De van van den tyran" door het. Schouwtoo- neol, 'onder directie van Van der Horst cn Musch, gocvd bezet. Het stuk eloog weder om in. Gisteravond werd in „Do'Graan- boura" heb corsbe concert gogeven door het symphonie-orkeob van het stafmuziek korps van het 2de Rog. Veld-artillorie, uit Den Haag. Do verschillende nummers wer den op zeer verdienstelijke wijze ten ge- hoore gebracht, onder de bekwame leiding van don kapolmcester, don heer J. J. vin Rosmalen. Vooral „Pikant und Amusant'' en „Ave Maria", waarin de solo-martij uitsteek end werd ver-tolkt, en „Traviata" verwierven veol bijval. Do zaal wa-s tamelijk goed bezet en het publiek gaf na ieder nummer zijn ingeno menheid te kennen door warm applaus. Op 7 Februari zullen, ter gelegenheid van het 06ste lustrum der Leidsche Univer siteit, Albert Vogel en Ellen Varcno in het- Academiegebouw optreden met hot volgen- do program „Hannibal Ccipio" van Grill- parzer, „Do Maecenas" van Johan de Mees ter, werk van Oscar Wilde, Fransclio en Duitsche poczie. Hedenvoormiddag werd in café „7o- m er zorg" door den architect den heer A. Baart, te Amersfoort, aanbesteed het bou wen van een landhuis te Oegstgee3t. Het aantal inschrijvingen bedroeg vijl, n.L van deheeren Th. T. Derks, te Warmond, voor £56.125.50; L Toet, te Scheveningen, voor f39.000; G. Marselis. te Leiden, voor I £38.451; IL A. Vosse, in Deo Haag, voor f38.448, en Gebrs. Deo Ouden, te Alphen er. te Leiden, voor f37.800. De gunning I werd aangehouden. Vanmorgen werd in de Stadsgehoor- zaal vanwege de gemeente weder een groot aantal coupons katoen en flanel verkocht. Er was weer veel animo voor dezen ver koop. Zaterdagavond, omstreeks tien uren, ontstond in hot café v'fc Moortje", aan het Noadeinde alhier, twist, onder een ijaar be zoekers. Plotseling rolden een paar menschen worstelend naar buiten on vertoonde zich bij één der vechtende bloed. Er werd wel om politie-hulp gevraagd, maar de omringende burgers traden inmiddels zelf maar hande lend op. Nadat de partijen van elkander wa ren gescheurd (éón persoon was nagenoeg een vinger afgebeten), verschenen er twee agenten, die weinig meer te doen hadden. In do Stedelijke Werk-Inrichbing zijn opgenomen van 1824 Januari 269 volwas sen personen, 62 kinderen, totaal 324. Wijziging van het erfrecht. Bij dc Tweede Kauior is een wetsontwerp in gediend tot wijziging van cle bepalingen in het Burgerlijk Wetboek omtrent de erfopvolging. Thans is do erfopvolging aldus geregeld, dat do langstlevende echtgenoot eerst dan als erf genaam wordt geroepen, ala de erflater geen bloedverwanten, nalaat, die hem in don twaalf den graad bestaan. Voorgesteld wordt, evenals in het vooretel- Treub, dxit als orfgenaaui in de eerste plaats kin doren cn ochigenoot en voorts do verdere wettige nederdalende linie in aanmerking ko men. Ook dc wettige opgaande linie erft zonder beperking van graad on eveneens worden de af stammelingen van broers en zusters als erfge naam aangemerkt, onverschillig in. wolken graad zij den erflater bestaan. Voor liet overige zal echter in do zijlinie voortaan alleen hij, die den or flater in den dorden graad, bestaat, (on hier wordt afgeweken van het ontworp-Treub, dal de grens bij den tweeden graad -trekt) aan spraak maakt op diens nalatenschap kunnen maken als wettelijk erfgenaam. Schipperswet. D© Minister van Landbouw heeft gevolg gegeven aan den uit de kringen van gezag voerders en stuurlieden voortgekomen wensch, om voor de scheepsofficieren, dienst doende op schepen van meer dan 800 registerton bruto-inhoud, binnen het gebied voor de kleine vaart te eischcn, dat zij in hot bezit zijn van een diploma voor de groote vaart. In dien zin is het ontwerp- schipperswet gewijzigd. De boterprijs. Met ingang van 29 Januari ai?, zijn de ma- ximum-kleinhandelprijzon van boter bepaald op f 3.25 per KG. Voor boter, bereid onder rab binaal toezicht, mag de prijs met 10 cents per KG. worden verhoogd. De ex-keizer. Uit Berlijn wordt van gisteren gemeld In den circus-Buscli is door 44 patriot tische voreenigingen, waaraan ongeveer 4000 personen zijn verbonden, een vergade ring belegd, om to protesteeren tegen de uitlevering van den Keizer. Ongeveer 100 onafh&nkelijken, die yiet in i het gebouw werden toegelaten, bleven bui ten demonstreeren en vielen de deelnemers aan de vergadering bij het verlaten van den circus lastig. Do Duitsch-Nationalen zongen „Deutschland, Deutschland über alles," terwijl de onafhankelijken „Weg mot Wilhelm" schreeuwden. De politie moest tusschenbeicte komen cn het plein voor den circus schoonvegen. Tijdens do vergadering werd op Koningin Wilhelmina een driewerf herhaald „hoch" uitgebracht, waarbij do bezoekers zich van hun zitplaatsen verhieven. H. M. do Koningin heeft volgens „De Gelder/.'" een sympathiek blijk van Haar belangstelling en daadwerkelijken steun goge ven. Door middel van het „Roode Kruis" heeft H.M. 200 paar sokken eu 100 pakjes baby-artikelen naar Cuyk doen zenden. Al dezo zjoo hoog noodige artikelen zijn terstond onder de hulpbehoevenden verdeeld. In verband met de verandering van de Hooger-Onderwijswet organiseerden z;c!i de studenten om zelf te "kunnen raedespre- ken, waaraan de Minister beloofde gehoor te v'eiTeencn. Dondeid g zijn da vertegenwoor digers van Leiden, Amsterdam, Utrecht, Delft en Groningen te Utrecht voor het eerst bijeengekomen. De vergadering, heeft de eersta beginseten van samenwerking .gelegd en had zoo een administratief karakter. In de eerste plaats verzocht zij den Minister haar inzage te willen verleenen van het Academisch sta tuut, dat nog geheim gehouden wordt. Ver der pleegden de afgevaardigden van ge lijke faculteiten overleg: zoo spraken de af gevaardigden van d8 medische faculteit af, 7 Februari elkaar weer te Amsterdam to ontmoeten en dan ieder uit hun stad het rapport van de subcommissie mee fce_ oren- gen. Die subcommissie (bestaande uit vijf leden) tracht te Leiden gegevens oij.-en te krijgen door een verzoek aan d,® studenten, aan het ziekenhuis opgeplakt, om hun mee ning over de studie liefst schri.telijk kon- baar te maken. Na onderlinge bespreking worden deze rapporten opgezonden aan de secretaresse van de N. S. O., mej. -Audr.es- sen. die ze met de rapporten van de andere faculteiten vóór 12 Febr. hoopt te ontvan gen. ten einde ze 15 Febr. de Nationale Vergadering te kunnen voorleggen. Ver volgens worden zij den Minister overhandigd. Het voorloopig dagelijksch bestuur van de Nation. Siudcnten-Organisatie voor Stud ebe- iangea bestaat uit de h.h. Idenburg, Amster dam, praeses; Tendeloo, Utrecht, quaestor; en mej. Andriessen, Leiden, ab-acts. Ten slotte werd nog een commissie oe- noemd, om de statuten van de organisatie vast te stellen, waarop men de Koninklgke goedkeuring hoopt te verkrggen. Hiertoj werd het dagelijksch bestuur aangevuld met de heeren Zeylemaker, te Leiden, en Eykman, te Utrecht In da vergadering van het Delftsche Studentencorps werd met bijna algemeen© sbemmen aangenomen do volgende motie: De Corpsvergadering, gozden de stroomin gen in het D. S. O., dat de houding van hel Corps tegenover niet-Corpsleden in ver band me»t een goedo behartiging der stu dentenbelangen horzien dient te worden, draagt den Senaat op, haar in dien geest voorstellen te doen. Met algemcene stemmen werd aangeno men oen voorstel tot het instellen van een commissie uit het Corps, om onderzoek t© doen naar do in Straatsburg ontworpen Internationale Stu (ïentenv ereen iging ©d eventueelo voorstellen in te dienen, betref fende al of niet aansluiting. Medo werd met algemeen© stemmen aan genomen de volgende motieDe Oorps- vorgadering spreekt de wenschelijkheid uit, dat hier te lande opgericht worde een Ne- derlandsche Studenten-Organisatie en ver zoekt don Senaat van het D. S. C. daar toe mede te werken. „Be N. Gt." meldt, dat aan T0011 Bupuis is opgedragen het Nationaal Gedenkteeken van Leger en Vloot, dat to Scheveningen zal wor den opgericht. Uit Vüssingen wordt gemeld, dat do Mi- nistor van Waterstaat aan don burgemeester dier gemeonto heeft verklaard, dat do Regee ring met beslistheid blijft inslaan voor het be houd van dc Maatschappij „Zeeland" te Vlis- eingen. Naar „De (Chr.) Amsterdammer" ver neemt, is het salarisbesluit voor de Rijks ambtenaren door H. M. do Koningin gefee- kend. Het wordt nu gedrukt en zal waar schijnlijk Woensdag a.s. verschijnen. De salarissen zijn in hoofdzaak gelijk aan die, door de salariscommissio voorgesteld. Echter zijn er twee wijzigingen in gebracht, n.l.dat zeven pet. van het salaris niot wordt uitbetaald, doch beschouwd wordt ala storting voor pensioen voor weduwen en weozen. Daartegenover staat, dat een kinderbijslag gegeven wordt van f 50 per kind van af het derde kind. Het aantal vacatures in de Ned.-Herv. Kerk. dat 1 Jan. 1919 172 bedroeg, was 1 Jan. 1920 tot 20S gestegen, over de ver schillend© provinciën als volgt verdeeld Gelderland 20, Z.-Holland 50, N.-Holland 35, Zeeland 16, Utrecht- 13. Friesland 18, Overijsel 12, Groningen 20, N.-Brabant 11, Limburg 3 en Drente 10. In 1919 rijn over leden 22 predikanten, emeritus geword-en 22 predikantenuit de Kerk gegaan of ont zet zijn 9 predikanten terwijl 8 nieuwo pre dikantsplaatsen rijn ontstaan. In 1919 zijn 20 candidaten tot den H. 'Dienst toegela ten, van wie 9 nog beroepbaar zijn6 eme ritus-predikanten of uit het buitenland overgekomen traden in dienst. De heer F. van 'fc Sanfc, hoofdcommi#- eaüfl vaa politie te Utrecht, is door den ko ines van Engeland benoemd in de vi^rd®.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 1