SPORT. RECHTZAKEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN, LAATSTE BERICHTEN. Adverfeniêën. TELEGRAFISCH WEERBERICH^ Hoogste barometerstand 761.1 te Memel laagste stand 746.8 te Lerwick. Verwachting tot den avond van SO Aug.': Matige, Zuidelijke tot Westelijker, wind. Zwaarbewolkte lucht met regen- of on weersbuien. Koeler. een' lokaal van de 0. L. S., terwijl voor den Hooge-Rijndijk getracht zal worden de be schikking te krijgen over, het Patronaatsgeh bouw, zooals de heer, Rotteveel voorstelde. Goedgekeurd werd den heerC. J. Persoon hel opsteken van de lantaarns aan den Haag- weg te gunnen voor den opgegeven prijs van 12.25 per lantaarn per maand. De Voorzitter deed hieroj» mededeeling, dat nog van de distributie carbid, kaarsen, soepgroenten enz. voor. een totaal bedrag van 11394 aanwezig was. De dtaad ver leende B. en W. machtiging deze goederen zoo vcordeelig mogelijk aan gegadigden van de hand te doen. Van den heer v. d. Bo3.te Leiden is een aanbieding ingekomen van 2 koperen ge vulde uurwerkwijzers voor het torenuurwerk uvet een garantie van 10 jaren voor 1215. JVerd verwezen naai' B. en W. L'e machinist van de waterleiding te Bos koop vraagt voor de werkzaamheden voor deze gemeente verricht, een v»irhooging van zijn loon van £100 op 1200. Het rapport, daarover uitgebracht, deed de Raad besluiten, op voorstel van B. en [W-. alwjjzend te beschikken. Goedgekeurd wordt hierop, den rijwielhan delaar, die de drie politierjjwielen levert en onderhoudt, een toeslag te geven van 1175 wegeus de enorm hooge prijzen. Bij "de rondvraag vraagt geen der leden het woord, waarop de Voorzitter 't woord neemt om de scheidende leden dank te bren gen voor hetgeen in de vele jaren, dat zrj de belangen der, gemeente voorstonden tot stand was gebracht en voor de sympathie hem steeds betoord, wat hem bij zijn wer ken' steeds een steun was geweest. Vooral den leden Knrjnenburg, v. d. Poel en Dorrepaal, die resp. 23, 23 en 18 jaren de gemeente vertegenwoordigd hadden, bracht hij dank voor him genoeglijk samen werken en hij hoopte, dat zij met tevreden heid mochten tc-ugzien op den tijd, in neze raadzaal doorgebracht. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. KERKELIJKE BERICHTEN. Oegstgeost. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te tien uren, dr. J. Sie mens, van Leidem, (in „Irene"). Zwammordam. Geen dienst. VOETBAL Hot elftal, dat heden tegen de Noren te Ghristiania in het veld komt, is als volgt samengesteldGöbol, Ruffelse, Coufton, Hordijk, Tekelenhurg, Steeman, Yan der Wolk, Houtkooper, Yan Linge, Felix en Kessler. Men spaart eenige spelers voor den officicelen wedstrijd op Zondag a.s. D'e Haarlemsche rechtbank veroordeelde 'een R.-K. propagandist te Lisse, die den Amsterdammer G. Aengenent, dio deelnam aan een betooging van de „Dageraad" to Lisse, had mishandeld, tot 7 dagen gevan genisstraf. D'e civiele vordering van den mishandel- lo werd afgewezen, Do rechtbank to Utrecht heeft gisteren W. C. M., gemeente-secretaris en ontvan ger van de gemeente Harmeien en Veld huizen, wegens valschheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan ten nadeele van dio gemeenten, voorwaardelijk veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. verzet fegën 'dergelijke voornemens'. Te Somer pet-Oost is' 'dientengevolge geconfereerd, is zelfs een' soort schema opgesteld fn 13 punten voor hereenigm» rde nationalisten behoorden eens tot do Zind-'Afrik'aanscho partij In de ge matigde Kaap-.provin.ciG had het resultaat een goede pers, maar in de Oranje-Vrijstaat en 'de transvaal was 'dat minder het gevaL In dezo gebieden, waar ido (goudmijnen zijn Jg'elogen, die Engeland tot zijn imperialistische politiek in Zuid-AMka hebben gebracht, wordt meer rekening gehouden met de arbeiders; en spe ciaal do nationalisten daar zijn langzamerhand in republikoinsch vaarwater gekomen. Ge noemd schema wordt daar niet repuhlikeinsc.h' genoeg gevonden in nationalistische kringen, terwijl de Zuid-Afrikaansche partij clko repu- blikeinsche propaganda afwijst. Vermoedelijk zal de republikeins cho idee daarom wol het groote struikelblok worden inzake de hereenï- gin?- Van unionistische zijdo doet men ook alles, om de Zuid-Afrikaansche paTtij terug te hou den en haar den strijd tegen de nationalisten te doen voortzetten en vooreerst schijnt de kans groot, dat de combinatie Zuid-Afrikaansche partij-unionisten ten slotte bestendigd wor den zal. Afgewacht dient evenwel nog te worden, hoe de diverse leiders zioli zullen groepeeren. Uit gesloten is toch' nl. niet, dat de uitersten der Zuid-Afrikaansche partij en de gematigden der nationalisten elkaar zouden vinden, hetgeen Smuts en Malan aan het hoofd van deze nieu we combinatie zou brengen. Botha mag men (och rekenen tot de reactionaire afdeoling der Zuid-Afrikaanders, terwijl Smuts meer naar don linkervleugel staat. In de nationalistische party hetzelfde ten aanzien van Malan en Hert zog, welke laatste na veel aarzelen openlijk' den repnblikeinsch'en kant is opgedraaid. Evenals overal ter wereld kan men van Zuid-Afrika zeggen, dat veranderingen in do' politieke verhoudingen zich bezig zijn te ont wikkelen, zonder dat evenwel het eind-resul taat is to voorzien. Do stembus zal het oordeel uitspreken. Weinig vermoedden we, toen we dit schre ven, dat wij in ditzelfde nummer Botha zou den moeten uitluiden, men zie daarvoor hier achter. Smuts kómt waarschijnlijk hierdoor naar voren, van belang bij hetgeen wij boven schreven. DE OORLOGSLIQUIDATIE. In de Eransche Kamer ontlast zich' een stortvloed van woorden over het vredesver drag met Duitschland. Groote persoonlijkheden zijn echter nog niet naar voren gekomen. Niettegenstaande allo tegenwerking, heeft Senator Hitchcock, de leider der democraten in don Amerikaanschen Senaat, Wilson vorze- kerd, dat de kans op ratificatie volkomen te vredenstellend was. In October verwachtte hij, dat dit gebeuren zou. Het Shantoeng-amende- ment in de commissie van buitenl zaken aan genomen, zou volgens hem met behulp van- een 12-tal republikeinen worden verworpen, even als allo andere amendementen, dio er op be rekend zijn, Wilson te dwarsboomen. Senator Mo. Cambin heeft in den Senaat reeds een ful- mineorendo redo tegen het Shantoeng-amende- ment gehouden. Nader blijkt dat België van Duitsoh-Oost- Afrika de provincies Ruanda en Urandi krijgt. Een klein incident heeft zich voorgedaan bij het bozoolc van het Eransche oorlogsschip „Marseillaise" aan een paar Duitsche havens In Sleeswijk-Holstein. De Duitsche regeering heeft tegen dit bezoek (dat op verzoek der Denen plaats had naar het heet) geprotesteerd, als zijnde in strijd met het vredesverdrag. ;t Ziet natuurlijk op do weldra ie houden volks stemming. FRANKRIJK. Naar verluidt, zou president Poincarê het doodvonnis van. Pierre Lenoir verande ren in verbanning naar het Duivelseiland. Jnmddels al weer een nieuw schandaal 1 Judet, de vorige eigenaar der „Éclair", wordt beschuldigd van hoogverraad, in welke zaak een parlementslid zou zijn be trokken enz. Wat dat weer geven moet? H ZUTB-AFSIKA. Tengovolgc van den oorlog is Zuid-Afrika ook in den hoek geschoven, waaraan slechts spora disch aandacht werd geschonken .Maar nu wordt dit weer anders, speciaal waar nieuwe verkiezingen voor do deux staan. Een viertal partijen zullen elkaar bij de stem bus bestrijden. Drie daarvan zijn oude bekenden, do vierde doet voor 't eerst mee. De drie ouden zijn: io. de Zuid-Afrikaansche partij, bnder leiding van Botha en Smuts; 2o. de Unionisti sche partij, onder leiding van Thomas Smart, So. de Nationalistische partij, onder leiding van Hertzog en Malan. De nieuwe partij ie do Labour Party, waaromtrent nog slechts heel weinig is hekend. Het schijnt evenwel, dat zij nog al aan den uitersten dinker-kant getint ie. lloeds thans wordt algemeen aangenomen, dat goen enkele partij de meerderheid zal ver werven, zoodat er dus gecombineerd moet wor den. En nu staat Zuid-Afrika in het t-eeken van besprekingen daarover. Tijdens den oorlog zijn de Zuid-Afrikaanscho partij en de unionisten samengegaan. Niet bij vast accoord, maar de omstandigheden brach ten do.t vanzelf moo. Men weet toch, hoe zoo wel Botha en Smuts een voor het Engelsclie empire gunstigo politiek hebben gevolgd, die uil den aard der zaak bij het Engelsche deel van Zuid-Afrika. allen steun moest vinden. iWaar evenwel nu fond do Zuid-Afrikaan6che partij en do Nationalistische elkaar nader slaan, beide willen immers het belang van Zuid-Afrika do^n meespreken, al is het onder scheid, dat dé Zuid-Afrikaansche rekening houdt, met de belangen van het Engelsche dool der bevolking, terwijl de nationalistische alleeiï het oog houdt gericht op Zuid-Afrika vol gens do bekende Engelsche spreekwijze: right or wrong, my country is het vanzelfspre kend, dat uit den boezem van belde partijen «temmen zijn opgegaan, om tot een vergelijk te komen. Echter buiten de loiders om, daar 'dezen zich steeds met hand en tand bobben^ DUITSCHLAND. De kolennood doet zich zeer scherp voelen. Te Berlijn is hef gasverbruik reeds aanzienlijk boperkt en het ergste wordt gevreesd. Uit an dere plaatsen komen dergelijke berichten. Ook de vetvoorziening, die eedert 1 Aug. j.l. wat varhetord was door gedane aankoopen, dreigt weer mis te loopen door het gebrek aan kolen, tengevolgo der aanhoudende stakingen. Hoe wel er voldoende grondstoffen zijn, liggen al weer de helft der margarmefabrieken stü. Ale er niet spoedig meer kolen komen moet het vetrantsoen verminderd worden. Evenals in Beieren hebben nu Ebe-rt en Noske bij hun bezoek te Stuutgart ook hel Wurtembergsche leger voor het rijk overge nomen. DUITSCH-OOSTENRIJK. Dinsdag hoeft be Weenen do oprichtings vergadering plaats gehad van den centralen ra-ad van hoofdarbeiders, die er, met ter zijdestelling van alle partijpolitiek, uitslui tend naan streeft om den economischen toe stand van de arbeiders met heb hoofd te verbeteren. Er zijn 74 beroepsvereenigin- gen met samen meer dan 310,000 leden bij aangesloten. Otm inderdaad alle politiek uit te sluiten is voorgesteld, dat de reetor van de universieit te "Weenen voorzitter zal zijn. Het gezamenlijke ambtenaar sp ereonegl v^n Weenen en Beneden-Oostenrijk heeft het werk neergelegd, omdat gisteren cte duurtebijalagen niet zijn uitbetaald. Wegens bolsjewisme is het 41e bataljon Weensche volkswèer ontbonden. HONGARIJE. Stephan Friedrich heeft een kabinet sa mengesteld. Natuurlijk zonder sooialisten, die immers met Friedrich niet. in ^én mi nisterie willen zitten. Zolf neemt hij bui- tenlandselie zaken. Hij heeft nu een memo randum gericht aan de intergcallicerclo militaire missie in Boedapest, Waarin Bij do samenstelling der nieuwe regeering ter kennis brengt en verzoekt dé nota, welke qan het memorandum is toegevoegd en die de vorming der regeering en 'de lijst van ministers bevat, aan (den president der vredesconferentie,/ Olemenceau, )te doeu toekomen. In Het belang van de mogelijk heid om met succes te arbeiden verzoekt- de nota aan Olemenceau om te bewerk stelligen dat de in Boedapest tg even de mi litaire missie zich niet in de Hongaarsche politiek mengt, of ten hoogste in de rich ting, waarbij zij de Hongaarsche regeering bij het handhaven der orde en het herstel van het economisch evenwicht kon onder steunen. Yoorts .wordtj meegedeeld,' d.at binnen drie tot vier weken de verkiezingen der '•-nationale vergadering op den grondslag van liet. gelijke, algemeene, geheime kies recht zullen plaats vinden Men hoopt dat Olemenceau ter controle van dis verkie zing een delegatie naar Hongarije zal zen den, waarin ook zoo mogelijk sociaal-de mocraten vertegenwoordigd zuTen zijn. De nota besluit met het verzoek aan Cle- menoeau de nieuwe regeering bij het ver vullen barer taak en bij haar streven tot herstel van het grondwettelijk leien te steunen. 'Wat de entente nu zeggen zal? Het ka binet is niet in overeenstemming met Kaar wensch, daar niet alle partijen er deel aan nemen. 't Begint' wat te lijken op een dictatuur Friedrich Het gemeentebestuur van Boedapest heeft 280 leeraïeu en onderwijzers ge schorst-, omdat zij hebben deelgenomen aan het bolsjewistisch bewind. Zij zullen dis ciplinair gestraft worden. RUSLAND. Na do jongste tegenslagen een succeeje voor de bolsjewisten. Do Esten, die naar Ostrof opmarcheerden zijn door sterkere bolsjewistische strijdkrachten op Isborsk teruggeworpen. De verbinding tusschen de Esten en de troepen van het Noordelijke Russische corps bij Pleskof is verbroken. VEREENIGDE STATEN. Door het niet erkennen vande vakver- eeniging is een scherp conflict geboren aan het groote licharam der sta-al-industrie Uni ted States Steel Corporation. Louis Botha, f Zeer onverwacht komt uit Pretoria be richt, dat generaal Louis Botha aan influ enza is overleden, liet is waar, ckut hij reeds eenigszins ziek van de vredesconfe rentie terugkeerde, maar aan een zoo spoe dig heengaan werd toch niet gedacht. Spe ciaal niet, waar de reis hem goed gedaan scheen te hebben en hij nog onlangs op het congres der Zuid-Afrikaainsche partij een rede hield. In generaal Botha is een man heenge gaan die in de geschiedenis van Zui^ct-l Afrika een voorname rol heeft gespeeld. Geboren als zoon van oen voortrekkers- familie, 97 September 7362. te Grevtown in Natal, bracht hij zijn jonge jaren door in den Vrijstaat en nam in 1881 onder Lucas Meijer deel aan de door Transvaalscho boe ren ondernomen campagne tegen de Zoe loes, welke tot de stichting van de nieuwe republiek leidde. Na een verblijf in Swa ziland, waar de eerste pogingen van Trans vaal om zijn gezag te vestigen op het ver zet der Britten afstuitten, vestigde Bo tha zich te Vrijheid, de hoofdplaats van de Nieuwe Republiek, die in dat jaar bij de Zuid-Afrikaansche Republiek werd in gelijfd In 3S07 trad hij meer op den voorgrond, daar hij toen gekozen werd als lid van den Volksraad van het district Vrijheid. Hij behoorde er tot hen, die met de politiek van Kruger niet geheel en al instemden, o. a. niet in de nitlandersquaestie. In den oorlog tegen Engeland Van 1899 nam hij een werkzaam aandeel. Zelfs werd hij Joubert's opvolger als comman dant-generaal van Transvaal. Men weet echter, dat ten slotte de overmacht over won. Zoo werd in 1902 cle vrede van Vereeni- ging gesloten. Botha nam toen stelling te gen de generaals, die nog door wilden vecb ten, begrijpende, dat verder verzet tot den ondergang van het volk zou leiden. Met De Wet en De la Rey heeft hij toeD cten bekenden tocht om hulp door Europa gemaakt, met veel succes, geJiik men weet. Toen in 1906 Transvaal zelfbestuur ver kreeg, behaalde Botha's partij de over winning bij do verkiezingen en trad hij in 1907 op als premier, later ook voor de geheele Unie van Zuict-Afrika- Onafgebro ken ia hij al dien tijd als zoodanig werk zaam geweest- Men weet, dat zijn gevolg de politiek echter veol aanvechting heeft gevonden in kringen van H'ollandsche Afri ka-anders. Men beschuldigde hfcm daar van te Engelsoh-gezind te zijn. Dat gaf aan leiding tot vorming citer naionalistsche par tij. Men mag echter aannemen, dat Botha steeds heeft gehandeld in het belang yan een vereemgd Zuid-Afrika. BUITENLANDSCH GEMENGD. Leuven heeft den traglsoben brand in Augustus 1914 herdacht. Te Waas in België heeft een bende van 15 bandieten een vreeselijke misdaad koel bloedig begaan. „Het Laatste Nieuws*' vertelt daarover Het waa Zaterdagavond omstreeks half- negen. Op den buiten houdt men nog aan het oude uur, zoodat het voor de familie Pauwels slechts halfacht was. Omtrent dit uur ging Alfons Pauwels met zijn zoons ie de ren'dag de beesten eten geven. Do va- Óer Pauwels ging voorop, gevolgd door zijn tweeden zoon René en den oudsten Hector* Toen rij de achter dé ur opentrokken, wer den talrijke revolverschoten *op hén ge lost, op zeer korten afstam!. Vader 'Al fons Pauwels werd op slag gedood; zijn zoon René viel naast hem, terwijl Hector naar boven vluchtte. De moordenaars spron gen over de twee lijken en losten op den vluchtenden jongeling .verscheidene scho ten. Hij werd licht getroffen aan oor en dij. De jongeling trok een bovenraam open eh riep om hulp. Nauwelijks echter stak bij het hoofd naar buiten, of nieuwe ko gels vlogen hem naast het hoofd. Het huis was dus langs alle kanten belegerd. Hec tor liet zich alsdan vallen. Zijn achtervol gers, meenende, dat hun slachtoffer dood was, lieten hem verder met rust. E et oud ste dochtertje Martha was intusschen in den kelder gevlucht, wijl de andere kinde ren te bed waren. De moeder was ook reeds door een Bch'ot ;aan eten arm go- kwetst en lag in de keuken. De bandieten richtten haar op en met twee revolvers op de borst, moest dé arme vrouw het geld aanwijzen. Honderd en tien duizend frank, een groo te hoeveelheid goudwerk (en Jeenige me ters kleerstoffen werden buit gemaakt. Intusschen gebeurden buiten het huis ijselijke dingen. Drie personen, die van de Et-atio van Duizend-Appels kwamen, met name Pica- vet Hendrik, van Kapell-brug (Holland), Apers Gustaaf, van Moerbcke en Alma De Coc, van Sinaal. werden op straat door vier, vijf bandieten vastgegrepen, en op het hof van Pauwels gesleurd. Picavet en Apers moesten zich naast het huis plat ter aarde leggen. Hier werden zij bewaakt, wijl nu en dan een schot naast hun oor weerklonk. Het meisje Alma de Cock trok ken do beulen binnenshuis en legden haar tusschen de lijken van vader en zoon. Na dat de misdaad voltrokken was, werden de drie laatstgenoemden met vrouw Pauwels in den kelder geworpen. Een ber bandieten zegde: „Hier zult gij nog twintig minuten inblijven. Wie zich verroert, wordt neer geschoten". Toen kreeg een der schurken, dien men Arthur noemde, bevel de kelder deur te bewaken. Alles werd toen stal en omstreeks halfelf waagden de ongeslotenen het den kelder te verlaten en de politie to waarschuwen. Om elf uur kwam de veldwachter Edu- ard Vermeiren ter plaatse. Hij vond er twee lijken, een gekwetste moeder en een gewonden zoon. T an de daders was geen spoor meer te vinden. De Eng. monitor „Glomworm" is bij Archangel in de lucht gevlogen. Er zijn twintig dooden en yeertnig gewonden. Na een proces van zes weken veroor deelde de gezworenen-rechtbank te Essen 17 raddraaiers van de Spartacische onlus ten, die daar hadden plaats gehad, tot gevan genis- en tuchthuisstraffen van 1 tot 3V2 jaar. Vier beklaagden werden vrijgesproken. De vrede met Duitsch-Qostenrijk. PARIJS, 28 Aug. (Draadloos). De opperste raad heeft de economische bepalingen van het definitieve verdrag met Oostenrijk aangenomen Vanochtend werden de beraadslagingen voort gezet. Volgens do „Petit Parisieii" zal dc vrede met Oostenrijk niet vóór 10 Sept. gesloten kun nen worden. Do „Petit Parisien" meent te vre ten, dat noc-h Roemenië noch Servië zonder protest de bepalingen van het verdrag zullen 'aanvaarden, waarbij aan do Stalen, voortge komen uit de ontwrichting dor es-monarchie, waarborgen ten gunste van de nationalo min derheden worden opgelegd. Staking te Kopenhagen. BERLIJN, 20 Augustus. (Draadloos). Een staking der havenarbeiders te Ko penhagen werd door de patroonsvereeni- ging beantwoord met de verklaring, dat wenneer 4 September het werk niet her vat werd, allo transportarbeiders zullen worden uitgesloten. Hongaarsche Communisten-Leiders. (WEENEN, 29 Aug. (W. B.). Bela Run,; alsmede .de beide andere met hem in hech tenis genomen vroegere volkscommissarissen zqa naar Karlstein overgebracht, waar ook een aantal andere vroegere volksvertegen woordigers met hun gezinnen geïnterneerd zija. De Amerikaansche Spoorwegen. "WASHINGTON 23 Augustus (draadloos) George Anderson, oud-voorzitter van bet Interstate Commerce Committee, die een wet op het spoorwegbeheer in studie heeft, dringt er op aan, dat de spoorwegen zich tot één enkele corporatie zullen samen smelten, in welky bestuur zoowel werkge vers als werknemens, alsook de regeering vertegenwoordigd zullen zijn. Overigens is hij tegenstander van het Plumb-plan. Samuel Gompcrs zal heden een onder houd hebben met de leiders der arbeiders bonden. Belangrijke besluiten worden ver wacht. Men mag zeggen dat de leiders der .werklieden in de spoorweg constructiewerk plaatsen een staking ontraden. De toestand begint er beter uit te zien. STADSNIEUWS. •-r Gisteravond meldde zich een zekere J. J. L. om nachtverblijf bij de Politie. De man bleek uit Veenhuizen ontvlucht te rijn, werd aangehouden en ib naar Veenhuizen opgestuurd. In egn woide bij de Gemeente Bos koop werd dezer dagen een koe vermist, toebehoorende aan den landbouwer A. H. de Jong, aldaar. Deze koe yrerd hedenmor gen aan de markt te Ledden aangevoerd door een zekeren van L., afkomstig uit de buurt van Gouda. Nadat de koe door den eigenaar werd herkend is zij door de po litie in beslag genomen eh werd Van L. in arrest gesteld* De Haarlemsche-lramkwestle, Vanwege den Prot. Oh rist. Bond vaA Spoor- en Tramwegpersoneel deelt mèn ong mee Naar aanleiding van een aan de directie, der E. S. M. en N. Z. H. T. te Haarlem! verzonden verzoek door het hoofdbestuur van hovengemeld'en bond over het massa ontslag' ontving deze organisatie van ge- noemde directie bericht, dat zij rich inmid-' dels tot de direcie der Ncd. Spoorwegen heeft gewend met-het verzoek bij de uit breiding van haar personeel zooveel moge lijk de vrijkomend© losse beambten de* Tramwegmaatschappij in aanmerking te doen komen. Genoemde spoorwegdirectie heeft zich daartoe bereid verklaard, zoodat men ver wacht, dat een deel der vrijkomende be ambten plaat-sing bij de spoorwegen rij het dan ook in een andere functie dan bij cte tramwegmaatschappij zal kunnen vinden. Door de directie der E. S. M. wefden thans de nooclige gegevens verzameld om trent de betrokken beambten, welke aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen; zulten worden overlegd, waarna zal kun nen blijken wie der ontslagen trambeamb- ten bij de Ned. Spoorwegen zullen kunnen; overgaan. Dezen zal daarvan zoo spoedig mogelijk: kennis worden gegeven, Een onderhoud, dat-heit Hoofdbest our van den Chr. Bond over deze zaak had aangevraagd, wordt in verband niet bovenstaande mcdedcelingen nu verder door de directie der beide Tram- wegmaatschapr.ijen niet noodig geacht-. Ons wordt- echter medegedeeld, dat be doeld Hoofdbestuur voornemens is, om, wan neer deze ontslagkwesrtie niet Voldoende wordt geregeld, alsnog op oen onderhoud met de directie aan tc dringen. inkrimping treinenloop. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, zal ingaande 16 Sept. de treinenloop op de Ncder-i Igndsche Spoorwegen weder ingekrompen wor-ï den. ii To Wagoningen is geslaagd voor hef examen landbouwkunde L. O. de heer ~W. A. y- d. Wal te HiUegom. Geslaagd is voor het examen Fransch1 L. O. de heer G. H. Verleur, te Ilillegom. .De te Brussel gevestigde Nederland-- 6che J/ereemging „Limburgia", welke be staat uit personen, afkomstig uit Neder-f Iondsch-Ldmburg heeft aan den lieer Van Vollenhoven, Nederlandsch Minister-Resident' te Brussel, het eere-voorzitterschap aange boden, .waardoor zij een blijk hebben willen geven aan hun aanhankelijkheid aan Neder land. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 29 Augustus. 697 rimderen; 51 kalveren; 1632 schapen; 75 stieren f 160 tot 920 93 kalf- en melkkoeien f 390 tof 750202 varekoeien f 215 tot 530 224 vetóe ossen en koeien f 490 tot 880; schoon a. d, haak f 1.53 tot 2.15 per K.G.103 graskal-. veren f tot- 16053 vette kalveren f 60 tot 230; schoon a. d. haak f 1.90 tot 2.55 l 18 nuchtere kalveren f JS tot 36; 131 vette schapen f 44 tot 92; schoon a. de haak1 f 1.74 tot 1.96; 1551 weide schapen f -36 tot 70; 503 magere varkens f 50 tot 155; 569 biggen I 20 tot 456 veulens i 350 tot 400 36 bokken of geiten f 3 tot 29. Aangevoerd 128 partijen Kaas. Besteeg werd voor: le soort Goudsche Kaas per 50 K.G. van f 73 tot 76; 2e soort Goudsche Kaas per 50 K.G. van f 7(; tot 72; le soort Leidsclie Kaas per 50 K G. van f 72 tot 75; 2e soort Leidsche Kaas per 50 K.G. van f 64 tot 71. Handel voor Goudsche en Leid sche Kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 117 partij en 5023 stuks 34963 K.G. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 Aug. Tuinbouwv. „Katwijk en Omstreken". Groote aardspp^ f2.65 h f3.25, dito, kleine, i°1.25 h JE 1.80 p. 35 K.G. Peen p. 100 bos f2.80 5: peen p. 100 K.G. fl.50 f4; uiea <p. 100 bos f2.60 h f2.90; uien p. 100 K.G. f6.90 f9.20; kroten p. 10Q bos 13.20 b f3.40; tuinboonen p. 10Ó K.G. 13.60 a f3.80; bloemkool H f28.20 h f39.30; dito n f 19.20 h f24.50 p. 100 stuks.. Aanvoer: 9870 K.G. aardappelen, 11.400 bos peen, 5760 K.G. peen; 8850 stuks bloemkool. LEEUWARDEN, 29 Aug. Aangevoerd 169 enterstieren f150 f400; Twentér- stieren f40i) h f 1000; geen ossen; 405 vette koeien f450 h f875, p. K.G. f2 h f2.30; 902 melk- en kalfkóeien f350 h f750; 108 pinken f125 a f225; 58 vette kalveren £80 a f135; 559 graskalverep, f70 h 1130; 62 nuchtere kalveren f25 f50; 398 vette schapen f60 a f100; 558 weide schapen f30 b. f65; 188 lammeretf f20 a f45; 236 vette varkens f150 h £325, p. K.G. fl.85 h f2.05; 173 magere vatr kens £50 è- f150, p. K.G. f 1.65 h 11.85; 62 Biggen (vette) f80 f90; 173 magere biggen f20 a f50; 35 bokken en geiten; 20 paarden f 250 h 450. Fabrieksboter f2.05 a f2.75; aanvoer, 116/3 127/6; 100 slachtkippen fl.25 a' f3.50; .80 slachthanen f 1.20 a f3; 300 jonge hanen f0.40 h fl.75. t Getrouwd: CORRIE WASSENAAR en J. G. SCH1LTHUIS c.i. die, mede namens hunne weder- iljdsche ouders, dank betuigen yoor de blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. 2762 Leiden, 1 September 1919.

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3