MULDER arts Dienstbode. STEüTYPiSI(E). LAATSTE BERICHTEN Adverftentoën. rv TBOtaiUPUCK WECRBSKlCHf. Hoogst© barometerstand 765.8 te "Ms>ah- {richt. Laagste otaucl 753*1 te Sylfc. Verwachting tot den avond van 2 Aug. iMecsfc matige, Zuidelijke tot Westelijken •wind. Betrokko.n tot zwaarbewolkte lucht met opklaringen. We.iuig of geen regen, ijota zachter.. RüumeniS en hei Bolsjewisme. BOEKAREST, 3 Aug. (Draadloos). Do nederlaag der Hongaren was volledig. Dc Roemenen maakten 8100 gevangenen., pc Russische Bolsjewisten trachtten do pnjcslr over te stoken, maar werden te ruggedreven. Overwinning van Donildiï. LONDEN, 31 Juli. (R.O.) Off cioel. Denï- ikins leger heeft een grooto overwinning bo kaal d door do verovering van Kamisjin (aan 'do Welga, 110 K.M. ten Noorden van Tsa- ritsin). Do aanval, op 2o Juli begonnen, ■voerde tot een volledig succes. Denikims le ger nam 5000 bolsjewiki gevangen, ver overde 9 kanonnen vele machinegeweren en een aanzienlijke. hJoevcèlhèitl materiaal. Hoe wel de bolsjewiki wanhopig vochten, werden zij tot. 12 K.M. voorbij Kamisjin vervolgd'. B© S. Ia. T. A. Onze Amster damsch e correspondent schrijft: In enkele maanden is aan de overzijde van het IJ, Noordwestelijk van Amster dam, als 't waro een dorp uit den grond getooverd, dat ver weg ligt, feitelijk buiten de bewoonde wereld. Vóór men dit ten toonstellingsterrein bereikt, heeft een voet ganger vanaf do bekende Tolhuisboot nog wel een halfuurtje loop en, maar er bestaat gelukkig een andere en betere verbinding met die boot, die van do De-Ruyter-kade de verbinding met de -tentoonstelling on derhoudt. Dit nieuwe tijdelijke dorp, is reeds algemeen bekend onder den naam van E. L. T. A. (Eerste Luchtvaart Ten toonstelling Amsterdam). Reeds geruimen tijd wordt met koorts- achtigen ijver gewerkt, om alles in gereed heid te brengen. De groote expositie-zalen zijn reeds klaar en maken een geweldigen indruk. Onder de inzendingen vinden wij ook een watervliegtuig der Necïerlandsche ■Marine en het groote Engelsck oorlogs- vliegtuig „Handley Page". Wij moeten even do aandacht van onze lezers vragen voor dit reuzen vliegtuig, dat niet minder <3an 18,000 K.G. weegt en vroeger bewa pend was mot eenige mitrailleurs. In dit modern vliegtuig kunnen niet minder dan '40 passagiers en 10 leden van het bedie ningspersoneel plaats nemen. Bezien wij de machine van naderbij, dan komt men tot de overtuiging, dat hier in derdaad oen meesterstuk van techniek ver vaardigd is. Heel gemakkelijk en rustig als in een restauratie van een D-trein, kan men een vliegtocht medemaken. Een 30 clubfauteuils bieden den passagiers een rustig zitje aan, terwijl men geheel ingeslo ten is en door groote vensterruiten gele-- genhoid heeft het schitterend panorama der natuur gade te slaan. Ook is dit mo dern vliegtuig "van een. groote draadlooze installatie voorzien. Langs een trap kan men, evanis op een stoomboot het boven dek bereiken. Er bestaat gelegenheid, ge durende de tentoonstelling, met dit vlieg tuig voor liefhebbers, tochten te onderne men, en zijn wij welingelicht, dan hebben reeds honderden zich voor een tocht cloor de ruimte aangemeld. Li deze tentoonstel lingshal zullen worden ondergebracht ver keersvliegtuigen, verkenningsvliegtuigen, postvliegtuigen, politievliegtuigen en toe stellen voor het maken van vliegtochten. De tentoonstelling zal worden verdeeld in 17 groepen en wel lo. Historische groep2o. landvliegtui- gen3o. watervliegtuigen4o. motoren 6o. automobielen en motorrijwielen6o. vliegtuigbouw, onderdeelen eh gereedschap pen 7o. photographie, kaarten en lec tuur; 8o. telegrafie en/telephonie9o. oriënteering en verlichting10. instrumen ten llo. meteorologie12o. proefvliegtui- genl3o. medische afdceling14o. klee-. ding, uitrusting en verwarming15o. we tenschappelijke groep 16o. marine en 17o. leger. Heden, Vrijdag, had de plechtige opening plaats. Tal van autoriteiten en mannen van haam 'in de sportwereld, waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. We noemen o.m. het gemeentebestuur van Amsterdam, den voorzitter en leden van do Kamer van Koophandel, den stel- lingcomrnandant, cScn plaatselijken com mandant, den minister van marine. Aan de De-Ruyter-kade werden do go- noodigden door het dagelijksch bestuur, bestaande uit do heer en luit. Plesman, luit. Hofstede en de heer Fuld, aan boord van oen gepavoiseerde boot ontvangen. Gedu rende den overtocht, genoten do passa giers reeds van de vliegtuigen, die reeds boven het tentoonstellingsterrein het lucht ruim doorkliefden. Een watervliegtuig daalde in de onmiddelijke nabijheid van 't bootje,' stoof door 't IJ, waarvan het do golven hoog opzweepte, en zich daarna weer naar hoogere sferen verhief. Aan de landingsplaats gekomen, werden de talrijke gasten door generaal Snijders, oud-opperbevelhebber van ons leger, wel kom gekeeten. Vervolgens begaven wij ons naar de groote tentoonstellingshal, die bijna evon groot is als het Paleis voor Volksvlijt. In deze hal hield de Minister van Waterstaat de heer König, de volgende toespraak De Minister zoide: Het comité, hetwelk de voorbereiding voor de (bot-stand-koming dezer tentoon stelling op zich heeft genomen, richtte tot roij do uitnoodiging haar te willen openen, ten uitnoodiging, welke ik ten zeerste op Prijs stel, niet het minst omdat deze mij do gelegenheid geeft de waardeering dor ^geering uit te drukken yan het krachtig initiatief, dat van het comité is uitgegaan ter overwinning van de vele bezwaren, welke nu eenmaal verbonden zijn aan het inrichten van tentoonstellingen en zeker aan deze, die zich beweegt op een nog zoo geheel nieuw terrein als het vliegwezon. Ik geloof wel uit aller naam te spreken, wanneer ik het comité gelukwensch met het heden reeds bereikte resultaat, nu de moei lijkheden, waarmee de voorbereiding ge paard is gegaan tot een gelukkig eind zijn gebracht en wij zoo aanstonds zullen kun nen ontwaren waartoe energie en vast houdendheid heeft geleid. Onze verwachtin gen zijn hoog gespannen, maar ik twijfel niet of zij zullen volkomen worden be vredigd. Wij kunnen hier kwalijk samenkomen zonder getroffen te worden door de snelle omkeer, die in weinig tijds heeft plaats gejiad op het gebied van het vliegwezon. Immers wij zijn nog geheel onder den indruk hoe nog niet zoolang geleden het vliegtuig bij uitsluiting was een oorlogs werktuig, waarmede de vijanden elkaar be stookten, in do eerste plaats aan de fron ten, maar vervolgens ver achter de linieën, hoo ieder, dio van verre eon vlieg tuig ontwaarde of voor de nadering daar van was gewaarschuwd, een goed heenko men zocht cn in zijn schuilplaats angstig het oogenblik verbeidde eener schrikke lijke ontploffing en ook hoo tallooze stout moedige tochten werden ondernomen, die slechts ten doel hadden vernieling en ellen de te brengen. Thans echter vestigen wij reeds het oog op een hoopvol verschiet, waarin het vliegtuig zijn plaats zal innemen in het vredesverkeer, waarbij het begrip afstand schier zal zijn verdwenen. Dan zal het ons in snelle vlucht overbrengen gaarne ge ziene gasten of vreugdevolle tijdingen cn wanneer de herinnering aan verschrikking en ellende allengs zal zijn vervaagd, be looft dit verschiet ons een juichende ver welkoming van het nieuwe verkeersmiddel. De periode, waarin hetgeen ik schetste, 6taat te worden verwezenlijkt is reeds ge opend deze tentoonstelling is daarvan het tastbare bewijs. Maar er is ook nog een andere aanwijzing voor n.l. dezo, dat het geen met het vliegwezon samenhangt voor taan zal zijn betrokken onder de be moeiingen van het Departement van Wa terstaat, instede van gelijk tot dusverre onder het Departement van Oorlog. Ik acht het een voorrecht, dat de vreed zame periode een aanvang neemt onder mijn bewind, en ik hoop, dat het mij gege ven moge zijn eenige leiding te geven aan de schreden, welke verder op het nieuwe gebied zullen worden gezet. Deze schreden zullen vermoedelijk voor eerst nog wel niet zoo vast zijn als wij dit allen zoo gaarne zouden wenscben, want hoezeer de techniek van hét vliegtuig ge durende do oorlogsjaren met reuzenpassen vooruit is gegaan, blijft nog veel te onder zoeken ten einde cle betrouwbaarheid van het toestel als vervoermiddel tot nog groo- ter hoogte te kunnen opvoeren. Ik meen, dat, hoewel veel voorhands nog tastender wijze zal moeten worden verricht, nu wel reeds het eerste stadium van proefneming en empirie is doorworsteld, zoodat aan het wetenschappelijk onderzoek groote waarde zal moeten worden toegekend en de Rijks- studiedienst voor de luchtvaart in belang rijke mate de helpende hand aan de tech niek zal kunnen reiken. Ook hier zullen theorio en practijk wisselwerking op elkander uitoefenen on zullen door goede samenwerking1 belang rijke resultaten kunnen worden geoogst. Uit hetgeen wij zoo aanstonds zullen aan schouwen zal het ons wellicht mogelijk zijn ons eeniger mate een beeld van de toe komst te vormen. Vooral wat betreft het verkeer over groote afstanden rijzen voor ons aantrekke lijke beeldende onlangs beproefde over tochten over den Atlant.ischen Oceaan, welker verloop wij met spanning hebben gevolgd, wijzen reeds op wat ons te wach ten staat, denken wij eens aan een tocht naar onze Indische bezittingen, die bij de thans onwikkelde snelheden in bijna even- zoovele dagen zal worden volvoerd als zij thans weken kost. Ik zou de vraag of het post- en het passagiersverkeer ten onzent, waar de afstanden niet groot zijn, veel baat bij het vervoer per vliegtuig zal ondervinden niet aanstonds bevestigend durven beantwoorden, maar zeker is het, dat in het internationale verkeer, wanneer het eenmaal zal zijn gelukt over voldoende stabiliteit van het geheelo bedrijf te be schikken, de welvaart van dit snelle ver voermiddel in belangrijke mate zal zijn gediend. Wij behoeven op dit oogenblik, waarin wij allen in opgewekte stemming verkee- ren, met te herinneren, dat wij met de va- dorlandscho techniek met betrekking tot het vliegtuig ons thans nog wat op den achtergrond bevinden, bovendien zoo be grijpelijk, omdat wij ons gelukkig niet be hoefden te begeven in fden afschuwelijken wedijver, welke do oorlogvoerende mogend heden -onderling hebben moeten aangaan. Wij hebben dus tot zekere hoogte reden tot dankbaarheid, dat bij ons eenige ach terstand hcerscht, maar hoe stemt het ons tot vreugde nu wij gewaar worden, dat, zoo spoedig-do gelegenheid tot het inhalen van onze schadö zich voordoet, deze schier onmiddellijk wordt aangegrepen en het kloeke initiatief, waartoe het comité dezer tentoonstelling zoo gelukkig medewerkte, den weg wijst, welke thans moet worden ingeslagen. Nu reeds op zoo velerlei gebied ernstige studio van technische vraagstukken ook aan onze technici, waardevolle oplossingen aan de hand deed, is er allo waarborg, dat ook ons land zijn deel tot de vervolma king van het vliegtuig zal bijdragen. Ik zeide, zooeven, dat wij ons misschien door aanschouwing van het tentoongestel de eonigonnate een beeld van de toekomst zullen kunnen vormen. Misschien eohter ook ni-et. Want wie de geschiedenis onzer vervoermiddelen na gaat, ontwaart, dat het welhaast ondoen lijk is zich bij het gloren van een nieuw; verkeer een voorstelling te maken van het geen de middag brengt. Wij zijn vertrouwd geraakt met luxe-treinen, waarin zich restauratie- en slaap rijtuigen bevinden. Wij zijn ook vertrouwd geraakt met- de groote passagiersbooten die vele honder den reizigers met uitgezochte comfort ver voeren en wij glimlachen bij het zien van oude afbeeldingen van den eersten trein of van de eerste stoomboot. -En zoo is het mogelijk, dat, wanneer wij over eenige jaren weer samenkomen om onze bewondering te uiten over hetgeen alsdan op het gebied van het vliegwezon zal zijn verricht en hulde te brengen aan hen, che daartoe hun krachten inspannen, wij elkander glimlachend zullen aanzien bij de herinnering aan hetgeen thans be reikt is. Deze glimlach geldt dan niet hen aan wier onvermoeid streven van de tot- stand-koming van al dat ongedachte is te danken, maar ons eigen onvoldoend voor stellingsvermogen. Wij zijn er dus ter dege van bewust-, dat wat wij over eenige jaren zullen aanschouwen, niet tot stand had kunnen komen wanneer daaraan niet voor af was gegaan hetgeen men ons zoo da-de- lijk zal toonen. Dit laatste reeds zal ons immers stof to over geven tot bewondering en wij zullen dankbaar gestemd geraken jegens hen aan wier volhardenden arbeid wij de nu al bereikte resultaten mogen, toe schrijven. Yan harte hoop ik, dat de tentoonstelling in ruime kringen belangstelling zal trek ken en dat het comité daarin voldoening moge vinden voor zijn krachtig streven. Hiermede verklaar ik de tentoonstelling geopend. Hierna werd een rondgang gemaakt en word geruimen tijd stilgestaan bij de reeds boven omschreven neuzenvlieg-machine do Hajicffley-'Page. Naast deze reuzen-machine staat eeai ge wone vliegmachine, dio den indruk maakte van een colibrietje naast oen arend. Over het terrein, dat thans in een tuin is her schapen, begaven wij„ons naar het eigen lijke vliegveld, waar de noodigc hangars zijn gebouwd, om do nog aankomende en reeds binnengevlogen vliegtuigen een vei lige plaats to bieden. Hier was het al druk te en beweging. Aviateurs met hun helpers, waren bozig hun machines te bergen, ter wijl aaideren zich gereed maakten een tochtje door het luchtruim to maken. Deze dag gaf nog niet geheel weer, wat do eerstvolgende dagen beloven to wor den, wamt de belofte is grootsch. Tijdens de tentoonstelling zullen verschillende de monstraties plaats hebbeD, als het opstij gen van verschillende soorten toestellen, het houeïen van een geregeleden luchtdienst op het buitenland, het gelegenheid gevon tot het maken van vliegtochten, nachtvluch ten mot begeleiding van zoeklichten, indien mogelijk wedstrijden, en luchtacrobaten. Ook zullen er lezingen worden gehouden over het luchtverkeer, do techniek, de me teorologie, do luchtphotographie, de draad looze telegrafie en telephonie enz. Nadat een overzicht van do tentoonstel ling genomen was, verzamelden de genoo- cfigden zich in het grooto restaurant, waar in thee werd geserveerd. Na afloop kwam men in een goede stemming op het Luna park van Hugo Haase. Dit Lunapark is grootsch aangepakt en biedt vermakelijkheden op allerlei gebied. Wij troffen hier aan een achtspoor, pla- netenspoor, rutschbanen, een lachbuis, ter wijl verschillende café's den bezoekers ge legenheid geven na het vermaak uit te rusten. Een der groote café's is o. a. het Zillerthal of Klein Zwitserland. De tentoonstelling, die geopend is gedu rende de maanden Augustus en September, zal ongetwijfeld zooveel opgang vinden, dat de termijn verlengd zal worden. Het bezoek voor het publiek vangt aan hedennamiddag om vijf uren. Ged. Staten van Zuid-Holland. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ongegrond verklaard het beroep in zake cte niet toelating van D. O. van Leeuwen, te Katwijk, als lid van den Raad dier gemeente. Gedeputeerde Staten hebben, met onge- grondverklaring van de daartegen inge brachte bezwaren, gehandhaafd de militie raad-uitspraken, waarbij niet vrijgesteld werden wegens L-roederdienstA Spruyt, te "Bolnes; G P. van der Burg, te Berkel; J. Brocijer, te. Rotterdam; J. II. v. Omme, te DelftD. Schmidt, te RotterdamChr. Vermeulen, te Krimpen aan den IJsscl; J. van AVouw, te 's-GravenhageH. Eikel enboom, te Rijnzatcrwoude B. Stouten, tc Leiden; J. J Rum, te 's-Gravenhagc; Ahr. van dor Slik, to Bleiswijk; O. J. Yreugdenkil, te Maasland G. 0. La Prijn, te Voorburg. Gedeputeerde Staten hebben, met ver nietiging van de desbetreffende bestreden Militie-raad-uitspraken, voc-r goed vrijge steld wegens broederdieiist G. H. van Meijgaarden, to Voorschoten, en O. van Truoijeu, te Sliedrecht. l AJg. Nod. Vakverbond. Vanwege het Algemeen Nederlandsch Vakverbond wordt het volgen die medege deeld Deze week wordt te Amsterdam het con gres gehoudon van verschillende buiten- landsche en Hollandsche Vakvereenigingen om te komen tot de oprichting van een nieuw Internationaal Vakverbond. De oude Intennatdonale is Dinsdag j.l. be graven en op de puinhoopen van de oude zou een nieuwe worden opgebouwd. Het „Algemeen Nederlandsch Vakver bond", staande op het neutrale standpunt, meende dat dit ook het standpunt was van de vooraanstaand© leiders der buitenland- sche vakvoreonigingen en werd in deze ge- dachtongang gestijfd door uitlatingen in de pers van Gompers en zijn vrienden. Ge noemd Verbond is eohter» in zijn meening teleurgesteld, want ondanks het feit, dat het pogingen heeft gedaan om aan heb con gres deel te nemen, werd het daartoe niet toegelaten. Het „Algemeen Nederlandsch Vakver bond", vast. overtuigd, d'afc door zijn niet- toelating aan de zoo noodige eenheid in de vakbeweging ernstig schade wordt toe gebracht, heeft in liet Congres een 'ernstig protest doen hooren. Dit protest is aan alle afgevaardigden ter hand gesteld in vier talen en zal, naar het Vakverbond hoopt, zijn invloed wel doen gelden. Het luidde als volgt: Kameraden Waar gisteren op uw congres besloten is, het Algemeen Nederlandsch Vakverbond niet toe te laten, moeten wij tegen dezo ongemotiveerde beslissing ernstig protes- tecren. Waar wij overtuigd zjjn', dat de arbeiders belangen alleen gediend worden door een eensgezinde krachtige machtsformatie, mee- nen wij, dat juist dcor onze uitsluiting aan deze eenheid ernstig schade wordt toege bracht. Immers worden door uwe "beslissing, dui zenden werknemers van de gemeenschappen lijke internatiea.le vakactie uitgesloten. Het feit, dat onzerzijds is verzocht aan dit Con gres deel te nemen bewijst, dnt ons .Ver hard zich stelt op het standpunt der inter nationale vakbeweging. Door onze toelating zou ons de gelegen- heid geboden zijn, onze "beginselen tot uiting te brengen en te toetsen aan de daar mee paTalelloopende "beginselen van beide groepen der internationale zusterorganisa- ties. Wij doen dus nogmaals een laatste poging uw Congres terug te doen komen op de ge nomen beslissing en ons adsniog toe te laten tot de zitting. Met maatschappelijke gTÖeten namens het bestuur, Voorzitter: B. HOLTROP. Secret.: F. G. VAN INGEN SCHENAU De Christelijke arbeidersorganisaties en de duurte. Vanwege de Federatie der Dioc. R. K. Volks- en Wevkliedenbonden in Neder land wordt het volgende medegedeeld: Dezer dagen vergaderde do Permanente Commissie inzake Crisismaatregelen uit de Christelijke Werkliedenbonden in Neder land. Besproken werd de voortdurende stijging der prijzen van allerlei levensmid delen. De vergadering was van oordeel, dat in dc naaste toekomst nog zeer veel van de activiteit der Commissie zal worden gevorderd en dat met zorg de komende winter moet worden tegemoet gegaan, zoo- clat er voor optimisme niet do minste plaats is. Beraamd werden i verschillende maatrege len, welk naar het oordeel der Commissie den druk zouden kunnen verminderen. In een request zullen deze aan Z.Exc. den Minister van landbouw, enz. worden medegedeeld, met verzoek in een audiëntie een en ander te mogen toelichten. Men meldt o-ns uit Amsterdam: Hedenmiddag, plm. 2 uur is l)ij een vliegr- domonstratie een watervliegtuig tegen de kade bij de klappabotonfabriek gebotst. Van de inzittenden werd luit. ter zee Bakker uit' Vero, licht- gewond, terwijl Kroeger gedood werd. Onmiddellijk is assistentie gezonden. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, WAARVAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Brieven, Binnenland. Ass. Bankdementor, Amsterdam Bosch Den Haag. Bur. Pub. Wetensch. Nieuws, Amsterdam. Catnphuken. Sneek. P. Farenskein, Delft. Pliilips Bros, Rotter dam. G. M. Gerritsen, Amsterdam. Huis van Bowaring 100, Scheveningcn. J. A. Hofhisckird, Hoogmade. Hoefd- comm. van Politie, Den llaag. W. Jager Zwolle. Leidsche Dagblad alhier. Mej. C., alhier M. Melchior, Amster dam. Montanus Fiele, Leiden. No. 9SS9, zonder nader adres. M. Steenhui- zen, Den Haag. Jan Stol. Groningen. J.^C. Hoop, Dordrecht. C. Sybesma, Utrecht. Imger, Wassenaar. Van der Zaal. Lisse. Briefkaarten, Binnenland. Van Asbeck: Amsterdam. F. v. d. Berg, Arasterdam- D. v. d. Blom, Lei den. M. v. d Geest, Gouda. R. Go- ris, Liddam. F. Has sink, Amsterdam. P. van Kimpen, zonder nader adres. Van Leeuwen, Sassenheim. J. A. Mey, Den Haag. L. G. de Oude, Utrecht. Omvehand, Katwijk aan Zee. No. '183 A. O. Rijkswerkinrichting, Leiden. J. S. L. van Schaik, Groningen. Smulders, Den Haag .0. Wels, Leiden. J. Wol tors, Leiden. H. van der Zeeuw, Kat wijk aan Zee Zirkzee, Utrecht. 0 etuks zonder adres. Brieven, Buitenland. D. G. A. Machead, Sinford Sustm. N. Zuizen, Dusseldorf. Briefkaarten, Buitenland. E. Cramer, Kohlsclieid. Koevoets, Hamburg. Kronenberg, Rhimdablen. Pekel van Zwieten, zonder plaats van be stemming. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 1 Augustus. 654 runderen. 36 kalveren. 1502 schapen. 59 stieren f 25 tot 940. 161 kalf- en melkkoeien f 2S0 tot 750. 261 varekoeien f 230 tot 500 173 vet te ossen en koeien f 475 tot 860. Schoon a. d. haak f 1.65 tot 2.25 per K.G. 15 vette kalveren f 90 tot 220. Schoon a. d. haak f 1.60 t)ot 2.3C» per K.G. 21 nuchtere kal veren f 19 tot 36. 150 vetba schaden f 48 tot 94. Schoon a. d. haak f 1.68 tot 1.96. 1352 weide schapen f 49 tot 70. 745 magere var kens f 45 tot 160. 704 biggen f 18 tot 40. 17 bekken of geiten f 1 tot 32. Aangevoerd 144 partijen Kaas. Bfcsteed werd voor le soort Goudsche kaas per 50 K.G. van f 76 tot 80. 2e soort Goudsche kaas per 50 K G. van f 72 tot 75. le soort Leidsche kaas per 50 K.G. van f 79 tot 31. 2c Soort Leidsche kaas per 50 K.G. van f 74 tot 78. Handel voor Goudsche kaas flauw. Handel voor Leidsche kaas flauw, Aan de Stadswaag gewogen: 117 partij en, 4741 stuks, 541S2 K. G. KATWIJK AAN DEN FJJN, 30 Juli. Tuinbouwvereeniging ,,K. cn O." Groote aardappelen f 2.45 tot f 3. Kleine aardap pelen f 1.90 tot f 2.05 per 35 K.G. Peen per 100 bos f 2.SO tot f 4. Uien per 100 bos f 2.50 tot f 3.50. Kroten f 2.70 tot f 3.4Ö. Tuinboonen per 100 K. G. f 4 tot f 4.20. Bloemkool I f 30 tot f 35. Bloemkool II f 19 tot f 26 per 100 stuks. Aanvoer 49.000 K. G. aardappelen. 12.300 bos peen. 'AMSTERDAM, 1 Augustus. Andijker muizen, groot, f 4.90 tot 5.60. Andijker mni- zen, klein, f 2.60 tot 3.20. Langendijker muizen, groot, x 4 00 tot 5.40. Schoolmees ters f 5.25 tot 6.00. Friesche eerstelingen f 4.90 tot 5.20. Aanvoer b ladingen. DFLET, 31 Juli. 1 Boter. Ter markt waren 188/8 en U/16 v., te zamen 3S30 K.G^ f 2 90 tot 3.15 per K. G. SCHIEDAM, 31 Juli. Spiritualiën. (Bond van distillateurs). Offlc. not Mout wijn 66 pC'fc. f 50, MeJassespiritus ad 1.00 pOt. per H.L. f 100, ruwe Spiritus pes II. L. ad 50 pCt. f 50, Spoeling ad 40 pOt. f 2,90. Ondertrouwd: T. STEENBEEK EN M. WILSCHUT. Leiden, Aloëlaan 59. Zwammerdam, Brugstr. 33. ZwAMMERDAM, 30 Juli 1919. Huwelijksvoltrekking 10884a 13 Augustus 1919. In plaats van kaarten. Heden overleed te Haar lem, na een langdurig ziekbed, zacht en kalm, mijn be3te oudste Zuster ALIDA GEERTRUIDA KAR8EN, in den ouderdom van 81 j jaar. 1845 ELSJE KARSEN. Oeqstgkest, 30 Juli 1919. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, den Heer 1851 JACOB VERHOEVEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie: Wed. J. VERHOEVEN— M. W. van der wllk. Leiden, 1 Augustus 1919. Voor de vele blyken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onzo ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffr. de Wed. MARIA J0HARI3A PASSANT—Vei'straaten, betuigt, ondergeteekende, me de namens de familie, har telijk dank. 30802 A. PASSANT. Den Haag, 1 Augustus 1919.' lieeiL de' practijk HSSItTTiLT», 1840 Mevrouw KIEVIET, Huize .Boschwijk", Lango Kerk- dam, Wassenaar, vraagt een 1829 Jj PRINS ZONEN te Wassenaar, vragen voor direct een geroutineerd Bekendheid met Engelsch en Dnitsch vereischt. Sollici taties uitsluitend schriftelijk onder overlegging van ge tuigschriften. 1789 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze Geliefde Ouders 1850 JAN VAN BIEZEN en ANNA MARIA BLOK den 14den Augustus hun J 40-jarigo Echfvereenf- ging te herdenken. Namens hun dankbare Kinderen, Behuwd- en I Kleinkinderen. i. Wassenaar, 1 Augustus '19.

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3