AGENDA VAN DE WEEK, UIT DE OiSTBEKEN SPORT, INGEZONDEN, Maandag. Schouwburg: A.la do kersen bloeien uur. Dinsdag. Stadazaal: Buitengewoon concert Mij. voor Toonkunst door het ^jBoheemsche Strijkkwar. iet 8 uur. Volkshuis: Openb. lezing vanwege „De Dageraad". 8 uur. Volkshuis (groofce zaal): Ds. Pabon, van Kampen. 8 uur. vau Erven Dorens het gezalschapi rondleidde en inlichtingen gal. Over deu Sceenen Tafel werd gegaan naar het terrein van „Vitesse", waai in September de folkloristische op- tociit wordt ontbonden, en vervolgens naar dat van de IJsolub, waar het volksfeest pal plaats hebben. Bjj de Nijmeegsche politie zijn niet minder dan 250 personen bekend, die de Spart3kistische beginselen zijn toegedaan <en daarvoor propaganda maken. („Msb.") Tc B er g en-o p-Zo om troffen bu ren het gezin van Jan Nuyten, bestaande- üit 7 personen, wonende Van-Dedem-straat S3, geheel bewnsteloos in zip woning aan. Bij onderzoek bleek, dat een zware gaslucht in de woning hing, die voortkwam uit een balanslamp in de woon-, tevens slaapkamer, welke lamp defect bleek te zijn. Onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp baatte slechts iu zooverre, dat de vrouw en twee kinderen, hoewel bewusteloos, nog gered konden wor den Deu man en de drie kinderen, resp. 16, 6 en 4 jaren, bleken overleden te zijm Drie kinderen, die boven sliepen, waarvan de oudste nog- naar beneden was gekomen, daar hij onder aan de trap lag, zijn 'blijkbaar het eerst door de gasverstikking aangegrepen. Allen zijd naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe wel de toestand der overlevenden ernstig was, hoopte men hen in het leven, te behou den. Bij de textielfirma M. van Delden Co., te Gronau, werden -45 stukken katoenen goedeiren gestolen. De stedelijke Burgerwacht wist or 6 van op te sporen, doch de andere zijn nog zook. De firma heeft 500 Mark uitgeloofd voor het terugleveren der goederen. Diefstallen zijn ook daar aan de orde van den dag. Koeien steelt men er uit de weiden, paarden en rijtui gen int de stallen, lenzen uit oen pas geopende bioscoop. Slechts heet ijzer en molenstcencn laat men liggen. ALPHEN. Het bouwen van 43 wonin gen te "Wassenaar is voor f 227,000 cypgedra/- gen aan den heer C. Bergshoef, alhier. pa art.f.ataff."R.aff.f,r- De stoomge malen in dezen polder werken dag en nacht om het overtollige water te verwijderen. Nu de landerijen van den regenval zoo goed als doorweekt zijn, zal den eersten tijd wel getracht worden het water op normaal peil te houden. De uitgroei van de verschillend© gewassen houdt hiermee verband In deze gemeente hebben Zaterdag nacht" brutale diefstallen plaats gehad. Door middel van inbraak zijn bij den land bouwer P. M. aan den Leimuiderdijk eenige zakken graan uit de schuur gehaald en ver moedelijk op een wagen vervoerd Uit een in de Ringvaart bij Aalsmeer lig gende 'schuit, zijn, ten nadeele van den brandstoffenhandelaar B., terwijl deze even afwezig was, eenige zakken anthraciet ont vreemd. HILLEGrOM. Blijkens het jaarverslag van de Hall. Middenstands-Crediet en Spaarbank verbetert gestadig do toestand, etijgen de omzetten en maken geregeld meer middenstanders gebruik van de instel ling^ Er zijn onderhandelingen loopendo voor fusie mot- de Alg. Centr. Baukvereeni- giug voor den Middenstand te Amsterdam. KATWIJK-AAN-ZEETe IJmuiden kwam binnen de logger KW 78, met f 1581 besomming. De heer Jb. Pronk, alhier, is eigenaar geworden van de villa „Zonnehe,uvel", staande aan de Woth. v. d. Plastkad'e voor de som van ongeveer .f 19,000. Yan de wed. v. d. AI., alhier, zijn ge-v passeerden nacht eenige konijnen ont vreemd. Yan do daders tot op dit oogenblik geen spoor. De leerling M. v. d. Plas van de Vis- Bcberijschool alhier, is geslaagd voor het sohippers-examen op ze evissch er s vaarbui- gen. Onze plaatsgenoot de heer W. Yerloop Johzn. alhier is te Amsterdam geslaagd voor het examen van bouwkundig opzich ter. In het Zeehospitium alhier, woerden 'thans nog 29 patiëntjes verpleegd afkomstig uit België. Tussehen hier en het Wassenaarsclie- elag zijn twee Engelsche mijnen aangespoeld en door <ïo marine-kustwacht tot ontplof fing gebracht. De ontploffing was zoo ge- weldig, dat de grond dreunde. In verschei dene wcoingen sloegen de deuren open. v NOORD WIJK. Na de ongunstige weersgesteldheid van de laatste week, waar- 'door zelfs het vee, dat hier en daar reeds ,:in do wei liep, bij velen in huis werd ge- 'haald, was het gisteren een gezellige druk te in de strateD. Zeer vele auto's, motorrij wielen, waarvan vele met zijspan, fietsers en voetgangers bewogen zich door de ge meente. Hotels ©n ca-fé's hadden het zeer druk. Het Centraal Drankwe er-comité, ge vormd uit een aantal Drankbestrijdersver- eenigingen heeft voor eenigen tijd een schrijven gericht aan de 36 cand&daten voor de 13 zetels in den Gemeenteraad 26 hun ner hebben geantwoord, en wel in een voor het comité gunstagen zin. De antwoorden zijn openbaar gemaakt. A.s. Dinsdag heeft de stemming plaats voor den Gemeenteraad. NOORD'WIJK-AAN-ZEE. Ten Zuiden van het dorp, dicht bij een gestranden schokker, is een mijn aangespoeld, die gis teren den hcelen dag zonder militaire be waking werd gelaten. Een groote Engelsche mijn dreef gisteren voor de kust heen en weer. Mijnenvisschers zijn bezig drijvende mijnen tot ontploffing te brengen. Af en toe worden hevige knallen gehoord'. NOORDWIJK-BINNEN. De voormar lige R.-K. Jongensschool ia in eigendom overgegaan aan do Ned.-Herv. Gem., die het gebouw zal bestemmen tot een zaal voor Christelijke belangen en tevens tot woning van den koster. RIJNSBÜRG. De verkoop van bet "Emmarbloempj o heeft in deze gemeente op gebracht f 33.54. WARMOND. Te Haarlem is als on derwijzeres geslaagd mej. N. M. S. van Dijken, alhier. WADDINGEVEEN. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. ds. G. Lans te Monster. SASSENHEIM. ^£#5 Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig met ken nisgeving de hecren G. Bijn&burger en H. Ba der. Do vöörzitter begon met don heer 0. v. Eek to feliciteeren mot zijn 20-jarig jubileum als secretaris dezer gemeente, waarmee do Raads leden volkomen instemden. Do notulen dor vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Een verzoek" van A. v. Iierop on P. Meijer, om ontheffing H. 0. 1918. Aangezien deze ver- zooken veel te laat waren ingekomen, werd be sloten er niet op in te gaan, maar de reclaman ten het noodige uitstel te verleenen. 2. Een schrijven vaïi de Kon. Ned. Automo bielclub over het gooien met steenen door de straatjeugd naar de auto's. Gebleken is, dat van drio auto's do voorruiten zijn ingeworpen. Het bestuur verzoekt den Burgemeester do aandacht van de hoofden van scholen hierop te willen vestigen. Do Voorzitter vond het pijnlijk, dat dit schrijven is ingekomen. Hij heeft het in de open bare vergadering gebracht, opdat het de aan dacht van de ouders zal trekken. Hij hoopt, dat dezo zullen medewerken, om het euvel te doen vermin degen. De politie kan niet overal zijn. Op voorstel van den heer Speelman werd besloten de „steenen des aanstoots van het Wandelpad to verwijderen on ze te vervangen door schelpen. 3. Een schrijven van J. W. Filippo e.a. over een overpad van den Menneweg naar hun lan derijen. Dit pad behoort aan den heer Jochem6 te 's-Gravenhage. Het land en dus ook het pad is gehuurd door Gebr. v. Bergman. Deze hebben bet pad laten omploegen waardoor het zoo goed als onbegaanbaar is geworden. Onderteekenaren van het schrijven vragen be middeling van het gemeentebestuur en als 't mogelijk is eenige tegemoetkoming in do kos ten van verharding. >- Het verzoek werd, als pas gisteren ingekomen, gesteld in handen van B. en W. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de daarvoor aangewezen commissie, bestaande uit den voorzitter en de heeren Marbus, Bader en Verhoog een bezoek hebben gebracht aa.-n het Technisch Bureau van Gemeentewerken te Am sterdam, teneindo inlichtingen in te winnen over rioleering. De oommissie heeft de meest uitvoe rige inlichtingen ontvangen. Het stelsel zonder zinkputten was nog niet aan te bevelen, omdat men daarvan nog geen voldoende gegevens had. Bovendien zou het in onze gemeente niet toege past kunnen worden, omdat eene waterleiding ontbreekt. Het rioleerstelsol, zooals bet was voor gesteld door den heer Verhoog, werd voor onze gemeento uitstekend bevonden. In geheime zitting zal dit punt nader wor den besproken. Een tweede bezoek, door den Voorzitter, en de heeren Marbus, Roozen en Verhoog gebracht aan Z. E. den Minister van Waterstaat over de Rijkswegverbreeding zal, naar de voorzitter hoopte, wel goede resultaten hebben. Het door Sassenheim voorgestelde plan viel bij Z.Exc. in goede aarde. Afwachten is nu do boodschap. Aan de orde was nu: hoe te handelen met den gemeentearbeider Vonk. Door ziekte kan Vonk zijn werk niét meer naar behooren vervullen. Do Raad besloot hem zijn weekloon uit te betalen tot Maart 1920, wanneer hij pensioen krijgt Na tuurlijk wordt hij dan niet met zijn klein pen sioen zonder meer afgescheept. Hierna geheime zitting. Na heropening der openbare zitting deelde de voorzitter mede, dat met 1 Juni a.s. de distributie zooveel mogelijk ral worden opgeheven, waarna de salarissen der verschillende gemeenteambtenaren werden behandeld. Op voorstel van Ged. Staten werd het salaris van den Burgemeester gebracht op f 2200, dat van den secretaris-ontvanger op f 3495 en dat van de wethouders op .f 250. Verder keurde de Raad g(^ed het salaris van den len ambtenaar ter secretarie vatft te stollen op f 1500 plus 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100. De 2e ambtenaar krijgt f 750 en do 3c klerk f 3 per week. Het aanvangssalaris van 'den chef-veldwach ter wordt i 1300 met 4 tweejaarlijksche verhoo gingen van f 50. Voor diploma met aanteekening wordt f 50 betaald. De overige agenten krijgen f 1200. Het sala ris van den gemeenteopzichter werd gebracht op f 1200. Voor werken boven f 2000 ontvangt hij 5 pet terwijl voor werken boven f 20.000 de Raad een nadere regeling zal troffen. De ge meentewerklieden ontvangen f 22.50 en f 22 en de parkwachter f 22.50 per week. Het salaris van den gasfitter word vastgesteld op f 1400 por jaar, terwijl zijn helper f 17 per week ontvangt Dq sohoobsclioonmaakster krijgt f 110. Alles ingaande 1 Januari 1919. De Voorzitter zegde, namens de ambtenaren den Raad dank voor de toegestane verhoogingen Op voorstel van den heer Warnaar werd be sloten het gras langs den Menneweg binnenkort te verpachten, waarna jde vergadering werd gectoiea, v t VOETBAL. Overzicht. Zooals wij verwacht hadden is A. F O. N. A. O. do baas gebleven. In een fraaien_ wedstrijd toch wisten de Amsterdammers mot 20 te winnen, zich thans met een zeer fraai doelgemiddelde van 41 nummer twee plaatsend. Ajax gaat het in de kampioens- competitie niet voor don wind. Gister werd met Go Ahead gelijk gespeeld, maar het heeft heel weinig geschoold of de Ajaxciden hadden hun eerste nederlaag dit seizoen moeten slikken. A. S. O. stolde voor de zooveelste maal teleur en verloor mot 41 van Allen Weer baar. Volgende week Kampong. Winnen A. S. C.'ers of anders de derde klas in. Beresteijn, hoewel overwegend sterker, bracht het tegen Teylingen slechts tot een 31-overwinning. L. F. C. speelde tegen D. L. V. gelijk, terwijl U. VL S. met 50 van L. F. O. II won. Uitslagen. Kampioenschap van Nederland- A. F. C.—N. A. C. 2—0. Go Ahead— Ajax 22. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Tweede klasse A: Allen WeerbaarA S.O. 41. LEIDSCHE VOETBALBOND. Tweede bekerronde. Teylingen IBeresteyn I 13. L. F. C. D. L. Y. 1—1. L. F. O. H—U. V. S. 0—5. NoordZuid. Te 's-Hertogeubosoh sloeg het zuidelijk elftal het Noordelijk met 32. NederlandZweden. De Nederlandsche Voetbalbond heeft Zar teldag' een telegram van den Zweedscheai Voetbalbond ontvangen, waarin wordt mede gedeeld, dat de Zweden de moeilgke en kost bare reis met Pinksteren naar Nederland al leen dan zouden willen ondernemen, indien de-NederL Voetbalbond de garantie wilde geven, dat nog dit jaar de „return-match" in Zweden zou worden gespeeld. Het voornemen bestond, den „return-wed strijd' eerst in 1920 te gaan spefen, maar thans is namens den NederL Voetbalb. aan den Zweedschen Voetbalbond bericht, dat "indien onmiddellijk de definitieve toez?gging wordt gedaan, dat het Zweedsche elftal den tweeden Pinksterdag kan worden te gemoet geren het Nederlandsche elftal in Augustus de reis naar Zweden zal ondernemen. KORFBAL. Uil SLAGEN. Kampioenschap van Nederland, Fluks0. O. 9—0. lste klasse C; i D. D. V.Excelsior 52. OVERZICHT, In een slappen wedstrijd heeft Fluks de Oos telijke'kampioenen verslagen en is dus nu defi nitief kampioen van Nederland. Hot doelen van Fluks was erbarmelijk slecht, wat misschien kwam door te veel kansen krijgen. Het begin is neg het beste. Van beide kanten wordt goed spel geleverd, waarbij de O. 0. verdediging zeer actief was. Door een verkeerd plaatsen in de verdediging der Oosterbeekers wordt de jongste Schilthuizen in de gelegenheid gesteld het eerste punt te maken. Door een goed schot wordt de stand dan 20. De aanval van v. Zim mer en faalt daarna steeds dn t doelen. Kans op knus krijgt zij, maar alles gaat er naast of er over. Door zeer goed miudenvakspel der Fluke- menschen wordt de aanval overrold en raakt zeer vermoeid. Eindelijk maakt Popp, die Bos- selaax good verving, het derde punt voor Fluks, terwijl de stoere captain dern etand op 40 bracht. Rust 40. Na rust bracht het volgende aanvalsvak van de Leidenaars het er ook al niet beter af. Door het slechte verdedigen der 0.0.- dames krijgen haar tegenstandsters kans op kans, maar niets wil lukken'. Mej. Hoeks loopt hopoloos naar haar schot to zooken. Eindelijk weet ze één van de vele kansen te benutten, wat zij een tijdje "daarna herhaalt. De begin-aanval levert dan nog oven goed spel en weet vlug door een paar schoten van Mej. Ghristiaanse en den heer Ouwerkerk den stand op 80 tc brengen. Het middenvak van O. O. speelt dan wat beter, waardoor baar aanval meer kansen krijgt, maar zij kan ook den weg door do korf niet vinden. Een van de rushes van v. Zimme- ren levert dan een mooi punt op. Daarbij blijft het zoodat het oindo Öomt met 90 voor de Leidscho rood-wit ten. Do Fluks-menschon le- vorden in het veld een veel beter spel dan 0.0. en het combineeren was dikwijls zeer mooi. De Oosterbeekers speelden beter als den vorigen Zondag, maar missen den steun van de dames, wat vooral tegenover do Fhiksdames uit kwam. Toch hadden ze wel een tegenpunt ver diend. Na afloop werd door den heer Wilson, als vertegenwoordiger van het bondsbestuur, Fluks gefeliciteerd met haar kampioenschap en een beker, door de „O.-Haarl. Courant" uitge loofd voor het mooist spelend kampioenstwaalf tal, benevens charivari's voor spelers (sters) uit gereikt. Door eeu 52 overwinning werd D. D. V. kampioen haror aideeling. Door beter spel der dames van D. D. V. krijgt zij een 40 voor sprong. N rust houdt Excelsior beter vol en weet 2 tegenpunten te maken, waartegenover de Amsterdammers nog een punt stellen. Aan dit kampioen schap zijn echter geen verdere kampioenswedstrijden verbonden. De nieuwe kampioen. Eindelijk, na een 8-jarig bestaan, ,£s liet Fluks gelukt het kampioenschap van Nederland te behalen. Zij kan met trots terugzien op de vorrichtiugen, die zij op korfbal gebied geleverd hoeft. In 1011 opgelicht, werd pas in 1912 aan de competities van de N. K. B. deelgenomen, en wel in do 3e Masse. Zij kwam toen als kam pioen dezer klasse uit den strijd en promoveer de daarna, door de 2o klasser Delft te verslaan, in de 2e klasse. Het seizoen 19121913 was even mooi Als ongcs-Eagen kampioen kwam zij tegenover hot oude A. L. 0. te staan, welke zij in de promotie-wedstrijden versloeg, en daar door haar geluk ging beproeven in de hoogste regionen der korfballers. Na een mindor good begin, eindigde ze toch als no. 2 achter Vitesse (H.) met gelijk aantal punten. Het doelgemid delde besliste toen in het voordeel der Hage naars. In het seizoen 19,151916 eindigde zij als nummer 3 achter Vitesse (L.) en H. S. V. De competitie 19161917 was beter, maar door oen kleiner doelgemiddelde dan Vitesse (L.) moest zij z^h tevreden stellen met de 2e plaats. Deze competitie was wol de spannendste van allon. Alles hing toen af van den wedstrijd Vi tesse (L.)Vitesse (H.), die dè Loidsche ploeg met 100 won. Was echter de uitslag 101 ge weest, dan was Fluks kampioen gowoest. Dit was eon kleine teleurstelling voor haar. Het volgende jaar bracht dan eindelijk hot zoo ge- -wenschte kampioenschap. Als ongeslagen kam pioen mot 11 gewonnen en 3 gelijke spolen kwam zij tegenover D. T. V., de noordelijke kampioen. Het mocht haar echter niet geluk ken deze to verslaan. Dit jaar werd zij weer kampioen haror afdeeling, met maar oen verlo ren wedstrijd. Schitterend sloeg zij zich door de kampioenswedstrijden heen. Zoowel D. E. V. als 0. 0. worden verslagen. Zij maakte 29 pun ten tegen hun, terwijl 7 doelpunten tegen ge maakt worden. Zeker een mooi resultaat in kampioenswedstrijden. In seriewedstrijden toon de Fluks zich ook sterk. Zelden kwam ze zon der een prijs thuis. Zij is houdster van A. L. 0.- cn E. D. N.-korf. Dat Fluks zoo sterk is geble ven heeft zij hoofdzakelijk te danken aan de goede leiding van haar captain, den heer Van Zimmeren. Bovendien bezit Fluks nog eenige oudo spelcrs(sters) die do noodige routine heb ben. Als bijzonder feit mag zeker nog vermeld worden, dat de dames G. Dijkhof en M. Hoeks resp. 8 en 7 jaar achter elkaar voor F tuks uit kwamen. Dit mag. Fluks zeker wel in eere houden. Conferentie Bondsbestuur met 1ste klassers. Op deze conferentie werd met 116 stemmen het voorstel tot het instellen een er hoofdklasse verworpen. Alle clubs, dio niot voor onderbren ging in de hoofdklasse in aanmerking zouden komen, stemden tegen, plus H. S. V. De com petitie-indeeling zal het volgende seizoen waar schijnlijk hetzelfde blijven. WATERSPORT. Het bestuur van de Zeil- en Roeivereenigiing „Hollaaidia." to Alphen a. d. Rijn, deelt mede, dat de xoeiwedstrijden zullen plaats hébben op Vrijdag 6 Juni en Zaterdag 7 Juni. DUIVENSPORT. Gisteren hield do Po3tduivon-vereeniging „De Snolvlieger", haar eerste concours met oude duiven vanaf Bergen op Zoom. De af stand was 80 K.M. Deelgenomen werd door Puoha met 22 duiven, Walraven met 2, Schreuder met 8, De Graaff met 8, Walraven met 4, S. Tap verne met 3. De aankomst waa als volgfb le tot 5o A. H. Fuohs, 6e P. J. de Graaff, 7e A. H. Fuohs, 8e J. Schreuder^ 9 e en 10e A. H. Fuohs. Burgerlijke Stand. Leiden. ONDERTROUWD: W. G. Kloos jm. 34 j. en M. J. Kloos jd. 31. j- Th. A. de Wilde jm. 21 j. en A. M. Vromen jd. 24 j. A. de Klerk Wolters jm. 22 j. en S. M. de Mey jd. 21 j. P. Montague, jm. 27 j. en E. Rekelhoff jd. 25 j. H. Lepelaar jm. en W, Griffioen jd. F. Stormer jm. 27 j. en J. Wefcselaar jd. 27 j. J. Carton jm. 19 j. en C. Piket jd. 19 j. P. Mulder jm. 40 j. en Wi. v. d. Adel jd. 25 j. D. Slot jm. 23 j. en G. de Boer jd. 23 j. - J. Breedevelb jm. 27 j. on A. A. Berg jd. 33 j.A. Th. van Urk jm. 27 j. en E. M. van Riet jd. 30 j. Th. M. M. Greven jm. 31 j. en M. B. Braun jd. 29 j. P. A. Wdckens jm. 30 j. en P. M. Mulder jd. 19 j. A. Heisterborg jm. 30 j. en C. F. Plesman jd. 28 j. J. Wt Kwak jm. 22 j. en C. E. Stroman jd. 22 j. Mr. A. P. C. Nelson jm. 25 j. en A. M. M. v. Leeu wen jd. 23 j. H. Montagne, jm. 23 j. ^G. v. d. Kley jd. 22 j. H. E. F, Bik jm. 26 j en O. M. Vela jd. 29 j. B. M. Geis1 el jm. 28 j. en M. A. de Vet jd. 18 j. O. F. Hartog jm. 33 j. en M. M. L Tbewissen jd. 33 j. P. W.. P. Zalme jm. 22 j. on (X C. J. Slaijer jd. 19 j. J. Arnoldus jm. 28 j. en G. M. Maartense jd. 27 j. P. van der Kraan jm. 25 j. en 'J. yisscher jd. 27 j. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkoopang in het notarishuis aan „Den Burcht", te Leiden, op Zater dag 3 Mei 1919, ten overstaan van: 1. G. Vcrsluys, notaris te Leiden, Hoeren huis c. a. onder Zoeterwoude, aan den Heeremveg, in bod f13200. kooper de heer P. van Ulden voor 13201. Fabriekster rein c. a. aldaar in bod f22.500, koo per- de heer L. J. P. v. d. Drift qq. voor f25.300. Fabrieksterrein a a. aldaar, in bod f4600, kooper $e lieer W. van der Hoogt q.q. voor f5100. Fabrieksterrein, al daar, in bod f4500, kooper de heer J. J. F. van der Meer. Fabrieksterrein, aldaar, in bod f3600, kooper "de heer .T. Zitman. Fabrieksterrein c. a. aldaar, in bod f26.730, kooper de heer X den Duyn qq. voor f30,330. 2. Mr. HL ML AL Ooebergh, notaris te Leiden, Rapenburg 85, in bod f6100, koo per de -heer P* -WL Loeber. Oranje gr acht! 105. in bod f570. kooper de heer H. P. Wijsman qq. 4e Binnenvestgrachfc 28, in bod f1160, hooper de heer J. van Dis voer f1162. iWaardgrachfi 69, in bod f680, kooper de heer "N. Duk qq. voor f681. Waardgra'eht 130 en 130a, in bod f1400 kooper He heer P. J. Verhoog qq. voor; f1425. Langestraat J3T, in bod f1160, koo per de heer P. Kooremlan qq. Kalvermarkt 4, in bod f2120. kooper de heer I. van Tongeren, voor f2121. 4e Binnenvestgrachb 74, in bod fSÖO, kooper de heer S. de Jongh, voor f801. Kcolstraat 11, in bod f360, kooper do ke$r H. Sieze. voor f420. Geeïegracht 28,_in bod f1120. kooper de heer P. v. d. Rley. WaardgTacht 92, in bod f950, kooper 'He heer J. de Haas. Bloemluststraat 3. in bod f3250, kooper de heer A. van Rooijen. Pieterstr?i|J: 6, in bod f3250, kooper de heer A. Steenvoor den qq. Pieterstraat 8, in bod f3200, koov Ier de heer O. H. Pellanders. Pieterstraat 12, in bod f2800, kooper de heer H. P. L. Vorst qq. voor f2850. 3. B. J. J. N. Troost, notaris te Leiden; RpDgeesterstraatweg 37, in bod f 4900, koo per do heer J. W. P. Licht qq. Bijlevelds- liof 1, in bod f510, kooper de heer A, van Rossen, voor 'f511. 4. Jhr. M. B. W. dep Tombe, notaris te Leiden: Levendaal 84, ïn bod! f3850, kooper de heer HL J. Slewe. Looierstraat 17 en 19, samen in bod f2130, kooper de heer J. Marqt voor f2160. Wontershof 1!, 2 ieto 3, samtëin in bod f1590, kcopeM de heer S. de Jontoh voor f1592. Clara- steeg 39, in bod f1575, kooper de heer J. A. Vreeburg. Wittelaan - in bod f 900, kooper de heer J. de Haas. Koolgracht 10, in bod f720, kooper de heer P. Kooroman qq. Vestestiaat 43, in bod 'f480, kooper de heer H. F. Wisman qq. Noordrunder- steeg 6, in bod f600, kooper de heer HL Prins (qq. Groenesteeg 98, in bod f1300, kooper de heer M. Brouwer. Buitengewoon Concert Maatschappij voor Toonkunst. Geachte RedactieI Naar aanleiding van een ingezonden stuk in Uw blad van Vrijdag j.l. betreffende eeo klacht omtrent de matige opkomst bij de uit voering van de „Matthaeus-Passion" zou ik willen wijzen op een buitengewoon conor dat de Maatschapfpij voor Toonkunst r oa> genavond geeft, en waarvoor de plaatsbe spreking zeer veel te wenschen overlaat^ zoodafc het zich laat ^anzien, dat dit concert geen succes voor de Maatschappij zal zijn, wat te meer te betreuren is, daar de Bohe mers vroeger steeds volle zalen trokken. e*> bok do uitvoering te Amsterdam vier dagen te voren totaal was uitverkocht tegen een "t- tréeprijs van f3. Daar 'de prijs in Leiden 'buitengewoon matig gesteld is (fl voor le^ 'den der Maatschapfpij en f 2 voor niet-leden),; vertrouwen Commissarissen der Maatschap pij, dat van de aangeboden gelegenheid etA' ruim gebruik zal gemaakt worden. Met dank voor de verleende plaatsruimte LOUIS AL DRIESSEN, Geachte Redactie, Ik verzoek U beleefd plaatsing van hef onderstaande stukje, U bij voorbaat dan» kond. Een aanval op de S. D. A. P. Volgens het Raatdsvorslag k het „Le-idsch Dagblad" heeft de heer Oostdam ir •Leidsolien Gemeenteraad o. a. hot volgende gezegd„De heer Oostdain heeft in 't ver slag in „Het Volk" over het Congres def S. D. A. P. te Arnhem, gelezen, dat d heer Van Eqk verklaarde, dat men in Lei den den Gemeenteraad heeft bestookt met adressen en moties, ook wanneer men w'st, dat het Rijk de schuld had en de gemeente er niets aan kon doen." Wanneer de woorden van den heer Ooet- dam juist in uw verslag zijn weergegeven, heafb hij slechte gedeeltelijk de waarheid gesproken, want do acht laatste woorden zijn door mij niet geuit en kamen ook niet voor in „Het Volk". Het is waar, dat de Leidsche arbeidersbeweging den Gemeente raad heeft beatocflct met adresse.:, moties, betoogmgdn, ena. ten tijde (der oorloge crisis, niot alleen, wanneer het gemeente bestuur schuldig was aan den nood der be volking, doch ook, wanneer de schuld bij de Rijksregeering, ondter het Gemeente bestuur als plaatselijke vertegenwoordiger van de Centrale Regeering verantwoorde lijk kon warden gesteld voor de daden dier Regeering, waar do nood drong en een plaatselijke betweging geen invloed kon 'uit-* oefenen op de handelingen der landsregee- ring. Van onwaarachtigheid is hierbij nooit sprako geweest. Als de schuld te zoeken was bij de Rijksregeering, is zulks steeds oponlijk uitgesproken. Maar bovendien, niet alleen kon de. plaatselijke Regeering als vertegenwoor digster van de Centrale Regeering voor de, fouten van de laatste ter verantwoording worden geroepen, in dit geval werd het door d'e belangen der massa gebiedend ge- eischt. In tegen»oe]/ling met hetgeen de heer Oostdam zeide, meerde juist de arbeiders beweging, dat ook in het geval, dat de Re geering schuld had 't Gemeentehestuur veel kon en veel moest doen. De arbeidersbewe- ging verlangde van het Gemeentebestuur, dat dit eenerzijds door allerhande sociale maatregelen zou trachten weg te nomen of althans te verzachten de schadelijke gevol gen, door de fouten der Regeering in heb leven geroepen, en anderzijds, dat het Ge meentebestuur de sterkst mogelijko pressie zou uitoefenen op de Rijksregeering, om dezo te bewegen een andere hou ding aan te nemen, in het uiterste geval desnoods door het tijdelijk neerleggen van zijn functie. Ik neem de volle verantwoordelijkheid op mij voor de gedragslijn der Leidsoho arbei dersbeweging en ben ten allen tijde en overal ber eid die te verdedigen, ook in den Leidsohcn. Gemeenteraad, als dit eventueel mogelijk zal zijn, wanneer volgens do wette lijke voorschriften van het wetsontwerp tot uitbreiding van het grondgebied der gej meentè Leiden, de Leicteche Raad ten tweeden male zal zijn i^rnieuwd. D. AL VAN ECK. Oogstgeesb, 3 Med 1919. [Plaatsing van nog een st-uk over het zelfde onderwerp, getcekend X., is dooi* opneming van het bovenstaande overbodig. Red. „L. D."] CORRESPONDENTIE. Coöperaties en „Spaarkas''! Richt u met' die yragen het is u immers om antwoord daarop! te doen? rechtstreeks tot de Brandstoffen- commissie.

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 2