418e Staatsloten!. RECHTZAKEN, Agenda van de week, Woensdag: Kantoor N.V. General Trading Company: Jaarlijksche alg. vergadering der N.V. S uur. Donderdag: „Ben Burcht" Concert, 8 uur. Dagelijks: „Hollandia-Bïoscoop". Oranjegrachf, Woens dag- en Zaterdagnamiddag van 2 tob 4* en van 5 tot 7 uur. Dagelijks pm S uur 's avonds. „Luxor-tkeater", Stationsweg 19 Woens dag- en Zaterdagnamiddag van halfdrie tot halfvijf. Dagelijks om 8 uur. „Thaiia-Theater". Haarlemmerslraat 52, Woensdag- en Zaterdagnamiddag te 2 uur. Dagelijks te 7 uur 's avonds, behoudens 's Zondags; dan te 8 uur. „De Sphinx'": Tentoonstelling schildergen, teekeningen en meubelen. Stedelijk Museum „De Lakenhal"Ten toonstelling van poorten, enz, (2de serie). ov*,*-u aan de remmers, om de remmen vast te zetten, vendor to hard heeft goreden en ten slotte de rem op do Jooomohief niet op ibehoarlijk© (wijze hieeft bediend, zoodat 'de locomotief is De (bewtuste train 'behoeft- slecihts bij hoog© uitzondering t© 'Vork te stoppen, zoodbt de commissie meent, dat de ma chinist gedaeürt beeft ook, ditmaal te kun nen doorrijden. Bevestiging1 hiervan vond de commissi© in het feit, <Jat de machinist, zood'ra hij bet onveilig sein van Vork zag, tot dien stoker gezegd! hoeft: „Verd. nu staat Vork onveilig." Vreazende, dat hij bij de groots snelheid van zijn trein ydezen niet tijdig zou kunnen stoppen, beeft (hij te ruw geramd, wat juist nood lottig is geworden. Men berinnertzïcb mls- schien nog, boe in 't laatst van April, een brutale aanranding plaats bad in de Wa- tersbeeg te Botterdam. Eeuig© mannen overvielen en beroofden daar schipper C. J. D. van 4000 mark en eenig Hollandseh geld. Daarmee in verband werden ver schillende persenen in bewaring gestold. Thans is bet gelnkt dien hoofddader te ar- rosteeren. Deze beeft den schipper bij den keel' vastgehouden en 't geld dn een café aan de Zandstraat gewisseld. D ,e 15-j a r -? >g e Sfllocn m a- korsloerling S. S., uit de Aelbrechtstraat te Botterdam, is gistermorgen op bet kan toor van dien beer A. de H. Jr., aan de Noordblaak aldaar, gegrepen. Hij was daar ingebroken, na zich aan de zijde van dan Visschersdijk toegang versohaft "te hebben door een kelderluik. Op het kan toor bad 'hij een-lessenaar opengebroken. Hij werd in bet bezit gevonden van drie doezen, inboudienclle 26 tandenborstels en 6 scheerkwasten, daar weggenomen. Gisteravond is de jongen vrijgelaten, maar vanochtend werd hij weer gegrepen doer twee burgers, toen bij te voorschijn kwam uit den kelder van den winkelier W. N-, in de Van der Hüststraat aldaar, waar hij ingebroken heeft en waar hij koperen gewichten, reepen chocolade en koekjes beeft gestolen. De d i strict s-schoolop- ziener te Middelburg heeft de wensckeiijk- heid uitgesproken, dat, nu de salarissen Efcijgond zijn, d© onderwijzers minder bi]- bebrelzMngcn zullen mogen bekleeden, daar bij meent, dat o. a. arbeid aia oorrespon dent of redacteur van plaatselijke bladen en als verzekeringsagent-, schade doen aan bet werk als onderwijzer en moeilijkheden met de ouders der leerlingen kunnen ver oorzaken. Het aantal gevallen van SpaaÉsobe griep te Botterdam wordt wel is waar gaandeweg minder, maar de ziekte is aldaar tobh nog niet geweken. Goudgeld gestolen. Ten nadeelo van den heer J. B., wonende Piel Heinstraat te 'cs-Gravenhage, zijn in den nacht van Zondag op Maandag 528 gouden Engelsche ponden ont- vrcemcL Typhus. Te Heeronveen zijn tweo nieuwe gevallen van typhus ge constateerd. Ook nu bij kinderen uit een ge zin, dat in een woonscheepje verblijf houdt. Votkramp. Onder de sol daten, die op het Entos-terrein te Amster dam liggen, heeft zich een geval van nek kramp voorgedaan. De lijder is in zeer zorgwekkenden toe- Bte-nd naar het militair hospitaal vervoerd. Ook in het kamp Kranenburg bij Harder wijk heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. Diefstal van distributie- artikelen. Toen deze week te Schalkwijk (prov. Utrecht) de winkeliers zich naar het gemeentebuis begaven öm de voor hen bc- stemdo regeeringssrtikelen te halen, kwam men tot de ontdekking,, dat men hen reeds' voor was geweest. Do artikelen waren daags te voren pos op het gemeentehuis ge bracht en des nachts werden zij door tot nog toe onbekende personen ontvreemd. Er worden vermistvijf vaatj es groene zeep, eenige kazen, kaarsen, petroleum, brood- en koffiekaarten en het gemeente- stempel. Voor hengelaars Een aardig geval, zoo vertelt „Onze Zoetwatervisschevij"', deed zich dezer dagen op Sassenheim voor. Een lid der club trok er met zijn ega op los, ten einde zooveel mogelijk ook zoo'n prachtige Ai karper machtig to worden. Tweo hengels werden medegenomen. Do eerste hengel was reeds ge aasd met aardappel cn to water gebracht, zoo dat do tweede voor gelijke behandeling aan de beurt kwam. Pas had de man deze ter hand of daar zag hij zijn eerstert hengel in den plas drijven, voortgetrokken door een onziehUiarq macht. Het echtpaar in gxooto vervoering! Do man besloot gauw een boot te halen, teneinde hengel en zoo mogelijk visch te bemachtigen! fïjj bracht den tweeden h'sDgeï geaasd te water en verzocht zijn vrouw daarop goed te pas sen. Deze kon echter niet nalaten, moer de bewegingen van haar man te volgen, dan op den zoo stil liggenden hengel te turen. 'Zij ziet haar man reeds met do boot nadéren. De af stand lusschen boot en den nog sieods voortge trokken bengel wordt al kleiner en kleiner, maar wat.ziet zij thans? Ook do tweedo hengel is te water getrokken en beweegt zich nog wel in gelijke richting als de eerste. Zij roept haar man dit toe en deze ontstemd over het zoo slecht oppassen door zijn vrouw, stoort zicli Yoorloopig niet aan dien tweeden hengel. Hij trekt los op den eerste- en is eindelijk zoo geluk kig het snoer te pakken te krijgen en meteen: een flinken karper. Thans naar. den- tweeden hengel. Nog wordt deze voortgetrokken, maar in do onmiddellijke nabijheid er van gekomen tracht hij ook hiervan het snoer te grijpen, maar met een flinkon ruk scheurt de visch zich Jos en kon do vrouw het verwijt hooren, ddt als zij maar beter had opgepast, men vrij zeker eon tweeden karper meer naar huis had kunnen dragen. Meneer „Babie". De Haagscho briefschrijver der „N. R. Ct." vertelt do vol gende, niet onvermakelijke anecdote uit de In dische wijk der Residentie: Een dame, die lange jaren in Batavia ge woond heeft, ontving deze week van oen Indi sche vriendin eenJjricfkaart van dèn volgen den inhoud: Beste W., Mijnheer Babie is vandaag hier aangekomen, hij ziet er uitstekend uit en is heel dik. Ik heb alles voor je in orde gemaakt, dat je den lin kervleugel van zijn huis kunt koop en en zou hem zelf wol naar je toegestuurd hebben, maar hij is erg zwaar op de hand en menschenschuw en vertoont zich liefst zoo weinig mogelijk in bet publiek. Kom 'dus morgen even hierheen (ik zou een rijtuig nemen), dan maken wij de zaak in orde. Tot zoolang" enz. De oppervlakkige lezer zal in dit briefje niets bizon de r-s lezen, het karakter van meneer Ea- bie zal hem niet interesseeren en of hij zijn huis verkoopt of niet zal hem koud latan. De genen echter, die tusschen de regels door weten te lezcoi en een beetje Maleisch kennen, zullen wellicht reeds bogropen hebben wat voor een heertje die meneer Babie was. Do dame in kwes- tio althans begreep het zeer goed. Zij nam den volgenden dag overeenkomstig den raad van haar vriendin een rijtuig en ging meneer Ba bie opzoeken, Babie is n.1. het Malcische woord voor-varken en toen do dame terugkeerde, had zij den lin kervleugel van zijn huis, een ferme zij spek, bij zich in het rijtuig! Men kan ook in zijn correspondentie niet Voorzichtig genoeg zijn tegenwoordigl Minister De Jonge over grin- cipieele dienstweigering. Ter gelegenheid van de opening van een nieuw militair tehuis in het kamp te Waals- dorp, heeft de Minister van Oorlog, de heer De .Tonge, een rede gehouden, waarin hij ook dè dienstweigering ter sprake bracht Sommigen hebben, zoo verklaarde spr., ais resultaat van hun overpeinzingen, ge meend, de wetten des lands terzijde te mogen stellen om dienst te weigeren. Nu de dienst weigeraars bij elkander zijn gebracht, blijkt, hoo weinigën van hen uit werkelijke zedelijke overtuiging, uit eerbiedwaardige motieven, tot hun daad rijn gekomen. Maar zij", die er eerlijk principieel toe kwamen, verwarren den strijd zelf met het motief van den strijd. Jezus heeft zelf gezegd: Ik ben niet gekomen öm vrede te brengen, maar het zwaard. Dat is geen aanbeveling van den oorlog, maar we weten toch, dat strijd inhaerent is aan het christendom. Weigert men dienst, dan moet men dus weten of men dienst weigert om den strijd zelf of om het motief van den strjjd. En wat het motief van den huidigen strijd betreft, hoe kunnen we wijs worden uit den chaos rondom ons? Hoe kunnen we de .lei dende motieven kennen? Maar de vraag veer onzen soldaat moet wezenr hoe zal het Ne- derlandsche leger gebruikt worden en waar voor zal het dienen? Imperialisme is egoïsme, is hebzucht, is grijpen naar wat eens anders is. Maar Neder iand is zwak, en rijn «wak heid zal het altijd behoeden te grijpen naar wat ander3, zal het dus behoeden voor im perialisme! We hebben een vuist! En die zullen we een vreemden indringer wel onder den neus duwen! Maar, al kunnen, we onze hand ballen tot een vuist, om te weren, haar tot een grijpende hand' maken kunnen we niet. Zij ia niet groot genoeg om te grijpen; imperialisten zullen we nimmer rijD. Men zal zeggen: Gij spreekt zoo omdat ge als minister niet anders kunt. Maar spreker heeft uil zichzelf gesproken. UIT EE OMSTREKEN BODEGRAVEN. De heer J. Vink,te Leiden, is be noemd tot directeur van de zangvereeni- gïng „Zangiuste', alhier. De MldJenstanasvereeniging alhier, heeft benoemd lot afgevaardigde naar de aigemeene vergadering den heer I. Jloogen- doorn en tefi.diens plaatsvervanger denbeer B. Bekker. HAARLEMMERMEER Een brutale rijwieldiefstal is dezen morgen verijdeld Terwijl de postbeambten te Nieuw-Vennep bezag waren in het kantoor de brieven enz. uit te zoeken en huu fietsen hui ten hadden staan, .maakte een jongmensch van de gelegenheid gebruik om oen der rij wielen te pakken en er ijlings mee van door te gaan. Gelukkig werd het Van binnen gezien en op h'efc geroep: „houdt den dief7, werd hij bij den landbouwer v. d. M. door den heer V., die. juist van Hoofddorp kwam; tegengehouden. Deor den agent T. werd hij naar liet arresiantenlokaal overgebrachte KATWIJK-AAN-ZEE. Te IJmuiden kwamen binnen jje log gers: KW 45, met f1879; KW 46, met f1169; KW 5-3, met f 1149; KW 71, met f1580; KW 86, met f1855; KW; 102, met f1672; KW; 129. met 2032; KW 138, ntet f1517; KW, 145, met fÖ90, en KWl 173f met f 4382 besomming. t WASSENAAR. Na eon ongesteldheid van enkel© dar gen overleed gistermiddag in het R.-K. Zie kenhuis te 's-Gravonhage de weleerw. heer Th. Buis, sedert October 1916 kapelaan al hier. Gistermiddag werd in het Patronaata- gebouw alhier d© 2c6e Huisvlijttentocmstel- ling geopend. Een ruime plaats nemen in d© inzendin gen van verochillpndb huisschilders in deze gemeente gevestigd Tal van stukken bren gen Wassenaar's schoone omstreken voor aten geest. Niet minder trof ons een fraaie kop er drijf- ;en kunstemcewerk die firma van licekum. Ook op hot ge bied van houtsnijkunst en borduurwerk is er veel fraaia te bezichtigen. Do "avond van den eersten dlag werd op geluisterd cteor het zangkoor, samengesteld en geleid door den heer J. B. Ceulemans. Later op den avond vereorde ook de Burge meester de tentoonstelling met een bezoek. RIJNSBUKG. Gemeenteraad. Aanwezig allo leden. Voorzitter; ,de bur gemeester de heer Boeschioter. O. m. is ingekomen een schrijven van den heer Laurens, daarin dezo kennis geeft zijn benoeming als nachtwacht niet te kunnen aanvaarden, wegens zijn benoeming tot po- litie-agent elders. Do Voorzitter deelt mede, dat door hem booken en kas bij den gemeente-ontvanger zijn nagezien, waarbij alles in orde werd bevonden. Aan de orde komt nu de „voorziening van Elestrisch licht". De Voorzitter deelt mede dat door hem met den Directeur der Stedel. fabrieken van Gas en Electricïteit te Leiden over deze zaak is geconfereerd. De resultaten en con clusies van dit gesprek heeft deze in een schrijven bevestigd/ dat afwijzend adviseert inzake den aaflleg van electrisch licht te Bijnsburg. Ten eerste hoopt de directeur, dat bij gepaste zuinigheid in gebruik, de toestand, wat betreft de-aanvoer van gas voor licht en kookdoeleinden, voor den a.s. winter niet als bijzonder critiek behoeft te worden beschouwd; tweedens zal do aanleg f 150,000 f 200,000 meer kasten dan in nor male tijdenton derde moeten de mate rialen voor den aanleg van electrisch licht vooral worden aangewend om hen die slechts op kaarsen en petroleum zijn aange wezen van electrisch licht te kunnen voor zien, zulks naar aanleiding van een circu laire van don Minister van Landbouw. Naar aanleiding van dit advies stellen B. en W. voor niet in te gaan op het verzoek van vele ingezetenen om over te gaan tot den aanleg van electrisch licht, waarmede #de Baad accoord ging. Tot nachtwaker wordt daarop benoemd de heer A Hoge woning Az. Zckerhcidsstelling-Gemeente-Ontvanger. Da Voorzitter deelt mede dat de ontvang sten van den Gemeente-ontvanger over de laatste 5 jaren gemiddeld f39,245 bedra gen. B. en W. stellen dus voor den borg- tochb van den Gemeente-Ontvanger te be palen op f 4000. Enkele leden vind'en dit be drag te laag. De Voorzatter on de heer S. Schoneveld verschillen van opvatting, wat betreft de aansprakelijkheid van den Gemeente-Ont vanger voor do onder zijn berusting pijnde gelden boven die f 4000. De heer Schone veld houdt vol, dat behoudens de borgtocht van f 4000 do Ontvanger aansprakelijk blijft voor allo onder hem berustende gel don. De heer Schoneveld vraagt verder naar do instructie van den Gemeente-Ont- vanger. Do Voorzitter leest deze in zijn geheel voor. Da heer Schoneveld stelt voor dezo eenigs- -rina to wijzigen, vooral omdat de Gemeonte- Ontvanger nog benoemd moet worden. J^ezo wijziging zal plaats hebben in de volgende vergadering. Op voorsbei van dr. Jonker wordt de borgtocht bepaald op f 6000. Benoeming Gemeente-Ontvanger. Er hadden zich 12 "sollicitanten aange meld. Door B. en W. was "een voordracht ge- maakb van 2 personen; vermeldende de heeron Jac. Kromhout Jz. en W. v. d. Ven. Benoemd werd do heer Jac. Kromhout Jz., alhier; op den heer v. cl Ven werden 3 stommen uitgebracht De Verordening op den Keuringsdienst werd zonder discussie aangenomen; en er werd bepaald dat de overeenkomst met Leiden te dier zake met 1 September a.s. in werking zal broden^ Vervolgens werd na langdurig en her haalde stemmingen een voordracht opge maakt voor het Collego '"fan Zetters. Vacaturo-H. den Haan:H. den Haan, H. Star.- Vacature-J. v. Iterson Sr,J. v. Iterson Sr., J. v. Klaveren. Do Gemeente-rekening over 1917 werd aangeboden en zal 14 dagen ter visie wor den gelogd. Ontvangsten: f 130,824, uitga ven f 129,301een batig saldo aldus van f 1523. D6 herren W. v. dL Gugten, H. Star en D. v. d. Eijkel werden ala commissie be noemd om deze rekening na te zien en dharvan rapport uit toebrengen. Bij do rondvraag beweerde de heer K. Zandbergen, dat do tram niet altijd op de daarvobr auftgevezen plaatsen in de Brou- werstccg stopte; de heer v. d. Gugten be sprak het ontzettende alarm-gefluit bij d© remise, waarvan do paarden schrikken en waardoor ongelukken ontstaan. De heer S. Schoneveld had iets op te mer ken, maar vroeg daarvoor geheime verga dering, waarop do Baad in besloten zitting overging. LISSEj Gemeenteraad. Voorzitter: do burgemeester. Do Gemeenterekening, dienst' 1917, word 'den' Raad vamgstog f 69.142; voordeelig saldo f404, en in buiten- gowone ontvangsten f 141.521 cn uitgaven f 142.255, nadeelig saldo f 733. Belast'worden mei het nazien der rekening de heeren Laageveld, Verduin en de Graaf. Daarna word den heer J. van Hemert op zijn verzoek, ontslag verleend als zetter voor 's Rijks belastingen, welk ambt 40 jaren door hem werd waargenomen. Daarna werden op (le voordracht geplaatst als zetters voor 's Rijks belastingen do heeren H. Marseillo^en J. Th. Barnhoorn. Vervolgens werd op voorstel van B. cn W. met aigemeene stemmen besloten om do kermis ook dit jaar niet te houden. De heeren De Graaf, Krörschel en Verduin deden een voorstel tot algeheele afschaffing van do kermis. Besloten werd dat dit voorstel in een volgende vergadering zal worden behandeld. Het kohier schoolgeld 3e kwartaal, werd vast gesteld tot ee.n bedrag van f 352. Naar aanleiding van een voorstel van God. Staten, tot verhooging der jaarwedden van de ambtenaren van don Burgerlijken Stand, werd op voorstel van B. en W. besloten, deze sala rissen niot to verhoogen en zulks in vorband met de nevenbetrekkingen, dio door hen wor den bekleed. In 'verband met een indertijd door het .bé stuur van de Lisserbrockpoldcr a .ui den Raad gericht verzoek, om verhooging van bet bedrag der vergoeding voor bet uitmalen van het riool water, word thans besloten hierop afwijzend te beschikken, op grond, dat, weliswaar de bema- lingskostem zeer zijn gestegen, maar dat ook dan het bedrag, dat do polder betaalt aan de Gemeente, voor het onderhoud der wegen, ver hoogd zou moeten worden, omdat ook deze kos ten merkelijk hoogcr zijn geworden. Do heer Verduin drong er op aan, dat er met bovengenoemde polder een schriftelijke over eenkomst zal worden gesloten in zake deze vei*- goedingen. Onder de „Ingekomen Stukken en Medcdee- lingen" kwam op do eerste plaats voor de mede- deeling dat het percentage van de te heffen Hoofdelijke Omslag was bepaald op 31b pet. Hierna werd ter kennis gebracht een schrij ven van Ged. Staten, waarin dit college dm Raad in overweging 'gaf zijn besluit in zake dé vergoeding van de bijzondero onderwijzers, als nog in te trekken „zullende zij in het andere ge val genoodzaakt zijn, dit besluit ter vernieti ging to moeten voordragen. De Raad besloot echter ,dit besluit niet in te trekken. Voor kennisgeving werd aangenomen een dankbetuiging van het onderwijzend personeel van de IJ. L. O. school, voor do verbetering hunner salarissen^ Bij de rondvraag drong do heer "Warmer dam er op aan, om het woningvraagstuk "hier tor plaatse eens- ernstig in overweging te ne men. Hierna werd ter kennis gebracht een rapport van» do brandmeesters, over de demon stratie met do motorbrandspuit der gemeonte Haariemmermeor. Hieruit bleek, dat do brand- meestera zeer, tevreden waren over do hier ge nomen proeven. Dientengevolge gaven zij den Raad in ovor- vveging om over le gaan-tot bet aanschaffen van tweo motorbrandspuiten, en wol één mot een capaciteit van 500 L. water per Minuut en één van 300 L. per minuut, en beide met een straal- hoogto van 30 M. De kosten hiervoor zouden bedragen met in begrip van 700 meter nieuwe slang f 15000, teAlvijl dit bedrag dan verminderd kan worden met f 25000, wegens verkoop van do oude brandhluschmicLdelen. Daarna werd de vergadering gesloten. RECLAMES h 40 CENT PER REGEL. A LA CORSETBERE RABV30WDT. LEIDEN. Breestraat 34. Tel. Int. 1425. Postchéque-Girorekening 5732. Corseis naar maat. Ook volgens medtscEa advies. 6129 SEKEEKCEÏ.. Een 75-jarige abonnée heeft zich in ons Persoverzicht aan „Bergopwaarts" ont leend© stukje over verminderd kerkbezoek gelezen, en meent na dat de oorzaak hier van o.a. moet worden gezocht in de om standigheid, dat do predikanten zich tegen woordig minder aan huisbezoek gelegen zouden laten liggen dan vroeger het geval was. Deze lezeres ia van oordeel dat hier door een zekere vervreemding ontstaat tus schen de predikanten en de gezinnen hun- - lier gemeenten. Ook zou h.i. het kaart- .systeem rdoeten vervallen. Een „Oostdwarsgrachtbewoner" wenschl mede te deelen, dat sinds geruirneh tijd cenigo opge schoten jongens, voor het mecrondeel in de Baaistraat woonachtig, bet den voorbijgangers op de Oostdwarsgracht moeilijk maken, door ben uit te jouwen en na te schreeuwen, waarbij het nagooicaï met slraatvuil een geliefkoosde ge woonte geworden is. Do inzender meent dan ook, dat politietoezicht van :s avonds halfacht tot tienen dringend noodig is opdat aan dezen toe stand een eind komo. Burgerlijke Stand. Leiden. ONDERTROUWD: W. Sira jm. 24 j. cn C. Kapaan jd. 23 j. P. Th. van Rijn jm. 25 j. cn C. v. Barneveld jd. 26 j. T. H. W. Sandberg w. 32 j. en M. C. Vissers jd. 37 j. J. Fa vier jm. 25 j. oil J. Tegelaar jd. 21 j. I Sloos jm. 27 j. en M. C. Verboog jd. 21 j. W. M. Post jm. 20 j. en J. J. v. Koperon jd. 20 j H. Ra- mak jm. 21 j. en P. J. M. van^lijen jd. 21 j. L. A. v. Brero jm. 23 j. en G. de Lange jd. 20 j. E. 0. Stein jm. 52 j. en G- E.l v. Koolbergen jd. 41 j. Jonkheer W.' C. v. Heurn jm. 31 j. en A. C. Besior jd. 24- j. DERDE KLASSE. Trekking van 27 Augustus. No. 1150S f 1.500, I No. 19402 f 1.000. i i 'W No. 19370 f 400. 'j I- f 5 Nos. 10032 13066 ieder f 200. Nos. 190 2063 982? 11270 187-11 1ÖS0£ ieder f 100. Prijzen van f45. 183 284 379 434 -J^8 502 667 574 601 C32 625 656 692 741 791 818 843 854 355 922 926 1077 1105 1361 13-45 1446 1514 151S 1526 1530 1545 1555 1564 1581 1605 1634' 1690 1805 1876 1865 1889 1892 1943 1948 2056 2071 2095 2169 2235 2257 2273 2302 2330 2333 2341 2398 2415 2448 2485 25361 2558 2645 2680 2711 2743 2762 2778 °832 2839 2875 2883 2921 2972 3068 3113 3172 3233 3249 3261 3289 3298 3301 3312 33421 3388 3402 3436 3439 3533 3547 3639 3735] 3789 3805 3S09 3928 4108 4221 42S0 42SGi: ■1341 4439 4442 4611 4709 4846 4995 5035] 50o7 5091 5170 5182 5217 5273 5360 53771 5399 5427 5435 5482 5621 5665 5670 5715! 5778 5827 5-S31 5S52 5865 5882 5980 59S91 5998 6014 6041 6060 6062 6104 6180 6195J 6197'6324 6347 6406 6429 6442 6484 6544) 6553 6583 6652 6671 6700 6745 6791 6817^ 6842 7105 7117 7292 7304 7385 ?463 7481 749R 7514 769S 7721 7761 7S81 '78S3 7899 7927' 7955 8043 S108 8152 8153 8514 S521 856l1 8569 8606 8607 8615 8631 8634 8640 87205 S78S 8-S06 8831 8849 89S3 S992 9043 90571 9067 9114 9155 9174 9203 9227 9234 926Ï 9294 9299 9360 9469 9484 9509 959S 9600 9616 9621 9645 9678 9684 9703 9852 10046 10047 10082 10107 1022G 10295 10304 10451 10456 10483 10574 10672 10742 10744 10779 10817 10844 10859 10S68 10899 10901 10995 10996 11045 11092 11185 11282 11290 11325 11354 11363 11427 11432 11512 11530 115.-3 11639 11641 11661 11675 11735 11767 117S8 11894 11934 11982 12012 12056 12085 12178 12201 12211 12230 12254 12356 12371.12-146 12492 12501 12527 12655 12673 12734 12741 12977 12990 '13019 13087 13091 13136 13139 13198 13263 13276 13312 13320 13435 13448 13471 13523 13542 13551 13583 13596 13608 13673 13719 13727 13746 13782 13S21 13S4A 13899 13913 13956 1399$ |140üS 14032 14053 14098 14129 14260 14337 14465 14711 15038 15293 15650 15875 16080 16240 16380 16553 16821 17098 17418 17587 17816 1SQB4 18200 18320 18581 1S764 19064 19208 19502 19776 20051 20532 20849 - 14460 14025 14885 14988 15256 15274 15560 156H 15733 15814 1606S 16073 1G115 16137 16191 162C3 '16284 16296 16336 16371 14340 J4405 14543 £1552 14S04' 14850 15072 15221 15311- 15391 15711 15712 15715 15889 16006 16061 16106 16253 16401 16415 16421 16674i 16676 16914 16939 17160 17165 17430 17575 176-47 17726 17867 17972 18037 1803S 18225 18245 18353 18383 18399 18582 14420 14427 1459-4 14619 14860 15231 1547S 16686 16961 17179 17510 19092 19301 19615 1S593 18700 .18887 19093 19109 19307 19393 19620 19664 19878 16433 16451 16709 16806 16969 17089 17222 17411 17510 17577 17774 17777 17805 17997 1S029 18033 18J47 18159 18174 18276 18306 1S4S1 184S6 1S706 18734 J 8915 19027 19162 1.9431 19735 15913 10826 19S32 20102 20195 20332 20307 20552 20570 20G95 20729 20744 20S62 20S87 20993 19180 10199 19772 2)0021 20476 GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis aam dten Burcht to Leidon, op Zaterdag, 24 Aug. 1918, ten ©verstaan van Mt. H. M. A. Coebergh, nota-ris te Lei- cfen. Heerenstraat 40, in bocï f 2020, koo- per de heer P. van Berge Henegouwen q.q. Deze bedroeg ingewone ont- Geerograeht 24, in bot! f 1SÖD, kooper de f 69 546 ari la gewone tdtgavcn heer J. Verhoog q.q. voor f1280. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonxecbter'heeft veroordeeld: Wegens loopan op verboden grond; A. A. J. v. d. T. en W. H. beiden te Haarlem ieder tot i 5 of 5 d. Wegens strooperij: A. P. K„ I. F. tot f 2 of m. tsch. A. J. T. tot f 2 of 2 A. le wegens dronkenschap; 2e wegens rijden met een rijwiel zonder licht: J. J. T. te Was senaar tot 2 maal f 10 of 2 maal 10 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel: N. G. te Leiderdorp tot f 2 of 2 d. Wegens overtreding der T-rekhondenwet: H. D. tot f 1 ofl d. Wegens overtreding der Spoorwegwet: W. M. geb. H. en M. C. B. beiden te 's-Gravenhage tot f 1 of 1 d. J. v. L. zwervende tot f 2.of 2 d. Wegens overtreding dér Arbeidswet: P. J. M. tot 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. G. D. te Katwijk aan den Rijn tot 3 maal f 3 of 3 maal 3 d. Wegens overtreding der Veiligheidswet: W. C. R. tol 2 maal f 5 of 2 maal 5 d. Wegens overtreding der Jachtwet: A. v. D. to Katwijk aan Zee, G. L. Gz. te Noordwijkei- bont ieder tot f 10 of 10 d. Wegens varein zonder vergunning: G. L. G. lot f 3 of 3 d. Wegens baggeren in Rijnl. boezemwater: (1 r. d. W, to Voorschoten tot f 3 of 3 d. Wegens helm snijden: L. 0. to Katwijk aan Zco tot f 3 of 3 d. Wegens overtreding der Pol. Ver. voor do gemeente Leiden: J. M. K. tot f 2 o£ 2 d. P. A. D., A. D. K d. T., C. A. N., A. F. v. d. H„ P. D., G. A. S. v. R. v. D., N. V. to Loosdrecbt; L. v. d. S. to Valkenburg allen tot f 1 of 1 d. A. F. D. J. S. tot f 0.50 of 1 d. Wegens te Noordwijk eetwaren ten verkoop voorbanden bobben die tengevolge van bederf in ondcugdelijken toestand vorkeeron: J. V. to Noordwijk tot f 25 of 25 d. Wegens to Leiden als vleéschvorkoopcr vleesch voorbanden hebben dat niet gekeurd is: G. Jt. tot f 3 of 3 dl; H. M. v. d. H., J. W. G. ieder tot f 5 of 5 d. Wegens te voorschoten ongekeurd vleoseh' voorbanden hebben: C. v. V. te Voorschoten lot I 5 of 5 d. Wegens tp Leiden ongekeurd vleesch vervoe ren: J. R. to Hazerswoudo tot f 3 of 3 d. Wegens overtreding van liet slachtverbod: H. H. S. to Zocterwoude, T. P. V. te Voorscholen, A. v. K. le Voorschoten ieder tot f 15 of 15 d. J. W. B. te Haarlemmermeer lot f 10 of 5 d. Vrijgesproken werd: J ~v. E. te Rijnsburg, beklaagd van overtreding der Militiowet: H. O. h.vr. van A, C. beklaagd van overtreding der! verordening voor do gemeente Leiden op den in-< voor van vleesch; J. v. 0. to Noordwijk beklaagd Waar gécn woonplaats ia vermeld, zijn do weroordeelden te Leiden woonachtig.

Leidsch Dagblad | 1918 | | pagina 2