TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN, Advertenti%n. Telegrafisch Weerbericht. Hoogste barometerstand 7GS.S te Ylis- Üiigen. Laagste stand 740 in Oost-Duiteoh- JaJid. Verwachting tot den avond van 8 Jan. Afnemenden, noordelijken, tot westelij ken wind. Zwaarbewolkte lucht met tijde lijke opklaring. Aanvankelijk weinig of geen neerslag. Kans op nachtvorst, vooral in het oosten. Overdag toenemende dooi. Tusachen twee landen is er vrede gekomen, naar die twee makten 't elkaar niet erg las tig. Het zijn namelijk Rusland en Bulgarije. Het laatste land heeft daarbij alleen iets ver regen, het eerste heeft alleen gegeven. Ra- doslavof, de minister-president van; Bulgarije, leeft in de Sobranje voorlezing gedaan van het volgende bericht: „De Russische delegatie heeft op 27 Dec. aan de delegaties der Centrale mogendheden de volgende voorstellen gedaan: le. De oorlog tusschen Rusland en Bulga rije is geëindigd; 2e. De „status quo ante helium"', d.w.z. de handelsverdragen, consulaire overeenkomsten e.d. zijn hersteld; 3e. Wat de Donaukwestie aangaat, zal mor gen in een volledige vergadering van alle delegaties worden beslist, dat Bulgarije een vertegenwoordiger in de Donau-commissie zal mogen aanwijzen. Wij hebben al die belangrijke voorstellen aanvaard en elkaar wederkeerig geluk ge- wenscht."' Het is gebleken, dat inzake de voor eeni- ge dagen genoemde voorstellen der Russen nogal verschil van opvatting heerschk Zoo b.v. ten opzichte van het terugtrekken der troepen. De Russen zullen direct Galicie ver laten, maar de Duitsehers gaan eerst heen uit sommige deelen, nadat de Russen hebben gedemobiliseerd. Geen groot bljjk van ver trouwen dus. En dan nog niet uit Polen, Koerland en Litauen. Daar moet eerst de afscheiding zjjn doorgevoerd, waarbij de maatregelen door de Centralen doorgevoerd, moeten blijven, als zijnde beschouwd in over eenstemming met de verlangens der bevol king. De Russen zjjn dus bereidwilliger dan de Centralen. Maar de bolsjewiki, dat zijn toch de mannen, die de lakens uitdeelen, zullen toch ten (slotte alles aanvaarden. De doorwerking van de propaganda heeft in het Land de ergst denkbare tweedracht ge bracht en 't dus lam geslagpn. Dat er een vrede van Rusland met de Centralen za 1 ko men, kan haast wel als zeker worden be schouwd. Toch kan niet ontkend, dat de Duitsehers, want hun meening beheerscht toch ten slotte den geheclen vierbond, heel wat tegemoet- komender zijn dan vroeger en dat de stem men, waarin al maar weer gesproken werd over veroveringen en annexaties, heel wat geringer gijn. Een wenk misschien van hom- gerhand? In Engeland is dit ook niet onopgemerkt gebleven en de Londensche correspondent van de „Manch. Guardian" verneemt dat de Briische regeering de vredesvoorstellen door Duitsehland en Oostenrrjk-Hongarije over Rusland aangeboden, als een ernstigen stap ren de zijde der centrale mogendheden be er kouwt en voornemens is, indien de vredes voorwaarden officieel worden aangeboden, een ernstig weloverwogen antwoord te ge ven. Lloyd George zelf heeft reeds plan ge maakt voor een bezoek aan Frankrijk om hierover met Glemenceau te overleggen. In dit blad schrijft „Student of War", dat de Duitsehers in het vredesaanbod afstand doen van de Duitsche veroveringen in het westen, Italië, Servië en Roemenië, in ruil voor afstand van onzen kant van onze ver overingen in zake Duitsche koloniën, Palesti na en Meso'potamië. Het belang_ van deze overwinningen in het Oosten wordt'door de Duitsehers erkend en we", guller dan het in Engeland zelf is ge schied. Dit is volstrekt geen oorlog om België. i Dit geldt alleen niet voor ïirpitz en West- faalsche plutocraten, die niet langer beslis- senden invioed hebben in de Duitsche raden. Op deze plaats is het inzicht blootgelegd dat Duitsehland in October dacht over ont ruiming van een nieuw groot stuk van Bel gië eu Frankrjjk ten einde den oorlog krach tiger te kunnen doorzetten in die dealen der wereld, waar zijn politieke belangen werke lijk op het spel staan en de Dqjtsche aan biedingen bevestigen deze opvat.ing van zijn politiek. Van militair standpunt gezien, is de veld tocht in het Westen voor Duitsehland tot niet meer dan een puist geworden. Het verwacht geen enkel politiek voerdeel daar. Het put slechts zijn krachten uit om politieke begeerten na te streven, waaraan hel een practisch en politiek gewicht hecht. Aan Britsche zijde is een belangrijke over weging voor het openen der vredesonder handelingen, hoe lang de oorlog waarschijn lijk nog duurt-, wanneer wij z9 verwerpen en of wij betere voorwaarden kunnen ver krijgen, indien de oorlog zijn loop neemt Wij nemen deze gelegenheid weer eens te baat onj de meening te uiten, dat er vóór 1919 geen beslissende resultaten in het Westen kunnen worden verkregen en dat, iriflien wij den oorlog voortzetten (hetgeen wij waarschijnlijk doen), wjj ons op twee nieuwe jaren moeten voorbereiden, om ge durende 1918 in Frankrijk en Italië in het defensief te blijven en onze voornaamste offensieve krachtsinspanning in het Weeten tot 1919 uit te stellen, wanneer de Ameri- kaansche kracht haar maximum zal hebben bereikt. De „Giornalo d'Italia" verklaart volgens een Stefani-telegram, dat dé Duitseh- Oostcnrijksche voorstellen slechts kans bie- - den op een Oostenrjjksch-Duitecben vrede. Deze wordt echter door de Entente als schandelijk en verderfelijk van de hand ge wezen. „Italië," zoo besluit het blad. „kan slehts ééj antwoord geven, n.l. dat het aan de zijde zijner geallieerden zal blijven door strijden." De „Idea Nazionale" geeft als haar mee- ning te kennen, dat aanneming der voor stellen gelijk sou staan met de Duitech-Oos- teuFjjkoche overwinning an de militaire. politieke en oeconomische hegemonie .van Duitschlandin Europa zou bestendigen. Do „Corriere d'Italia" merkt op, dat hét antwoord der Centrale rijken het grootste en belangrijkste gedeelte der Russische voor stellen ontwijkt en speciaal de kwestie der nationaliteiten, die toch geregeld moet worden, zal er een duurzame vrede ontstaan geheel en al buiten bespreking Iaat. De „Espoca", laat zich nog ongunstig# uit. De Fransclie regeering weigert passen voor Petrograd en Stockholm. Clenlen. eau heeft in tege woonligheiJvan Pkhón, minister van buitenlandsche zaken,, een afvaardiging ontvangen van de Kamer- groep der geunifieerde socialisten, bastaar de uit Albert Thomas, Hubert Rouger, ^teuau- del, Caeliin en Jean Longuet, die hejm om paspoorten kwam vragen voor Petrograd,. ten einde een afzonderlijken vrede van Rus land te verhinderen, of althans te bewerk stelligen dat deze zoo min mogelijk 6chade- delrjk voor Frankrijk zal zijn. lemeneeau zeide in zijn antwoord, dat hij geenszins twijfelt aan de vaderlandsliefde der vertegenwoordigers, doch dat de toe stand to Petrograd te verward is, opdat men een nuttige uitwerking van hun tussehen- komst zou mogen verwachten. Door hun pas poorten te verschaffen, wekt men den schijn een zekeren steun aan hun missie te geven, hetgeen een ongunstige uitwerking zou heb ben, zoowel op de openbare meening achter als aan het front. Vele lieden zouden niet in gebreke blijven om in dat geval te beweren dpt wij aan de bespreking voor Je vredeson derhandelingen deelnemen. Ten slotte merkte Glemenceau op, dat hij, nu hjj de bondge- nooten niet heeft geraadpleegd, een derge lijk besluit niet kan nemen en dat hij geen enkele reden heeft om te gelooven dat hun inzichten sedert de conferentie van Stock holm gewijzigd zijn. Ontploffing in een Duitsche munitiefabriek. De ..Mannheimer Volksslimme" deelt mede, dat er een ernstigo ontploffing plaats gehad heeft in de mnnitiofabriak te Kirchbaum bij Forbach, waarbij velen godood en gowond zijn. Do slag bracht een benzine-houdor tot ontplof fing, waardoor weer uitgebreide magazijnen in brand vlogen en geheel verwoest werden. KORTE BERICHTEN. Duitsche bladen ontvangen over Genève lericht dat het Frankrjjk is gelukt, de be zwaren van het Engelsche hoofdkwartier te gen de benoeming van één opperbevelhebber over «Je legers der Entente, te overwinnen. Waarschijnlijk zal Castelnau, met den titel maarschalk, op den nieuwen post worden geplaatst. Do vredesonderhandelingen. WEENEN, 1 Jan (Korr. Bur.) Hot „Eromdenblatt" 6chrijft: Eergisteren keerde Czernin met een deel zijner begeleiding uit. Bre8t-Litovsk te Weonen terug. Uit de mede- deelingen, die wjj van een der deelnemers aan do vredesonderhandelingen kregen, blijkt, dat in het verloop der vredesondehandelingen de hoop gerechtvaardigd 6chijnt, dat tusschen de Oentralen en Rusland, een volkomen over eenstemming zal worden verkregen. Het zou echter voorbarig zijn te meemen, dat geen moolijkhedon meer te overwinnen zijn. Over territoriale kwesties bestaan nog verschillen van meening, die voornamelijk betreffen de voorwaarden onder welke de bevolkingen der door de Centralen bezette Russische gebieden zullen stemmen. Geëindigd zijn de onderhan delingen dus nog geenszins, maar zij zijn op den goeden .weg. Aan beide zijden blijkt ernst en oprechte tegemoetkoming, en bij de be raadslagingen was de verzoenende géést de heerschende. Zoo is een groot deel van den weg, die tot den vredo zal leiden, afgelegd, en op enkele punten kwam een volkomen overeenstemming, op andere zulk een toena dering tot filan'd, dat te verwachten is, dat ook hierin overeenstemming zal worden be reikt De Russische gedelegeerden bleken vol komen op de boogie, doelbewuste en handige staatslieden. Zij handelden met de grootste loyauteit en openhartigheid en toonden steeds strenge zakelijkheid. - De tafelgesprekken waren hoogst onge dwongen en er heersehte geregeld een vriend- schappelijkverkcer tusschen de gevolmach tigden» Het meerendeel der Russische gede legeerden is het Duitsch volkomen machtig. De officicele onderhandelingen werden af wisselend in het Duitsch, het Russisch en het Fransch gevoerd, mei behulp van tolken. De gevolmachtigden van de .Centralen en van Ruslad namen op hartelijke wijze afscheid, BERLIJN, 1 Jan. (W. B.) Volgens Rus sische berichten zijn. schout-bij-naclit Zelcmgh en drie zeeofficieren voor de wapcnstil- standscommissie der Zwarte Zee aangewezen. Er zijn dergelijke Duitsche commisiën onder leiding van schout-bij-nacht Dalwigk voor de Oostzee en vice-admiraal Hopman -voor de Zwarte Zee. PETROGRAD, 1 Januari (R. O.) De Rusische gedelegeerden uit Bresl-Litovsk te Petrograd teruggekeerd -verklaarden, volgens de avondbladen, dat de Duitsehers zich be reid hadden verklaard West-Rusland te .ont ruimen, maar weigerden hun troepen terug te trekken uit plaatsen als Riga en Libau, behalve als een algemeene vrede tot stand komt. De Entente en de vredesonderhandelingen. LONDEN,'1 Jan. (R.O.) De parlementaire kringen wordt erkend, dat de voorstellen van Brest-Litowsk een ernstig nieuw feit opleveren, "waarvan officieel kennis moet worden genomen Zelfs met do beperking van de Russische for mule door Czernin wordt daarin een nieuwe geest gezien Hierover wordt reeds tusschen En- geland, Frankrijk, de Vereeuigde Staten en Ita lië van meeding gewisseld. j LONDEN, 1 Jan. (R.O.) Do ..Daily Tel." ver neemt uit New-York,, dat de rcgecring weinig I vertrouwen heeft in de vredeswenkon van I Duitsehland door middèl ^der1 bol jewiki,,"doch dat president Wilson en zijn raadgevers die nauwgezet nagaan; in geval van. een beslist aan bod is de stemming "in Amerika gunstig voor con antwoord, dat nog eëns de speciale positie der geallieerden zou uiteenzetten. Gemeld wordt dat Wilson onveranderlijk blijft in zijn besluit, om geen deel te nemen aan de vredesbesprekin gen, tenzij hij Tedelijken grond heeft voor de moening, dat Duitsehland bereid is zijn militaire bedoelingen op te geven. Wanneer de Duitscho onderhandelingen tastbare verzekeringen geven op dit punt, zal de Amerikaansche regeering on der de eersten zijn om een yredes-conToycntio bijeen te roepen. De toestand in Rusland». LONDEN, 2 Januari. (R, O.) De „Times'* verneemt uit Petrograd -van 31 Decem ber: De geheel e bevolking van het Don- gebied, mannen en vrouwen, is gemobili seerd voor den burgeroorlog. Duizenden officieren van het vroeger geregelde leger voegden zich bij generaal Kaledin, die, naar men zegt, een korps heeft georga niseerd van meer dan 20,000 man, allen ge wezen officieren. Alexandrofsk is zonder vorzet door de Kozakken bezet én het bol# ejeviktech garnizoen is ontwapend. Do bolsjeviki bezetten, nog zekere deelen van de mijndSstricten, maar de verzending van kolen naar noordelijk Rusland is opgehou den. De troepen der bolsjeviki te Orenburg zijn door kozakken ontwapend, die de ka zerne des nachts omsingelden. Gemeld wordt, dat de Oekrainsche troe pen te Kazahn drie bolsjevikische regimen ten ontwapenden. De verduitsching van Petrograd maakt snelle vorderingen. Een. aantal Oostcnrijk sche en Duitsche krijgsgevangenen namen gisteren aan een optocht deel. De gedelegeerden van het viervoudig ver bond namen gisteren een ïeer in het oog vallende plaats in den schouwburg in. Volgens de bladen was het aantal Duit sehers, Oostenrijkers en hun bondgenooten, die hier in dé laatste drie dagen aankwa men, meer dan 200. De prijzen van enkele benoodigdheden zijn gedaald in afwachting van den spoedigen aanvoer van Duitsche producten. Naar het schijnt, zijn een aantal Duitsch era en Oostenrijkers, die zich in het concen tratiekamp van Tozny bevonden, gewapend of kregen ze althans vergunning zich wapens te verschaffen, met het gevolg, dat ze met succes een raid uitvoerden in eén naburig distriet, waar een aantal huizen werden ge plunderd. Gisternacht drongen zeven gewa pende lieden het huis binnen van een En- gelschman, zg plunderden er en namen vele zaken van waarde mee. De „Times"' verneemt van 81 December uit Odessa, dat de vrede daar dien dag is ver stoord. Er ontstonden straatgevechten tys- schen de Oekrainsche troepen en de bolsje- vikische soldaten en zeelieden. Er werd duch tig geschoten met mitrailleurs en geweren. Het aantal slachtoffers is nog onbekend, maar klein. Oekralners en maximalisten. PETROGRAD, 1 Jan. (R.G.) Een telefoonbe richt uit Moskou meldt: Efjït Oekrainsch ula- nenregiment, naar Kief gaande, werd aange houden tusschen de stations.Gjatskfcen Smo lensk. Do Oekrainers werden aangemaand zich over te geven, dooh weigerden. De maximalisten openden mitrailvuur, waardoor tweo officieren, en eenigo dozijnen manschappen gedood werden PETROGRAD, 1 Jan. (R.O.) Do Oekrainsche leden der Constitueerende Vergadering, onge veer 100 man, vertrokken uit Kief naar Petro grad. Avksentief, lid der Gonstitutieerende Ver gadering, een der voorïraamsto leiders van do sociaal-revolutionnaire partij, is gearresteerd en naar de Peter- en Pauley as ting gezonden. LONDEN, 2 Jan. (R.O.) De „Times"-corres- pondent te Petrograd meldt, dat de arrestatie van Avksentief groote opwinding veroorzaakte onder de sociaal-ievolutionnairen. De ontbinding van Rusland. PETROGRAD, 1 Jan. (R. O.) Te Odessa zal een referendum worden gehouden, op het behooren zal tot die Ookraina of tot West-Rusland. Een matroos commandant van Petrograd. PETROGRAD, 1 Jan; (R. O.) Tot com mandant van Petrograd ae benoemd een matroos, Eremyef genaamd. Frankrijk en dé onderdrukte -volken; PARIJS, 2 Jan. (Havas.) In den loop zijnor redevoering op 27 Dec. in de Fransclié kamer zeide minister Pichon, namens de regeering: „Wij hebben nauwgezet rekening te houden met do onderdrukte nationaliteiten, met alleen van België, Servië en Roemenië, wier tragisch lot ons meer den bezorgdheid" moet inboezemen, ons bijzondere plichten oplegt, maar bok van Pol on. Wij kunnen de Poolsche zaak niet schei den van de onze, maar ziÜlëp"db verbintenissen tegenover Polen volkomen ha'ndha-veH, Wij willen een .onverdeeld; on onafhankelijk Polen, met allo waarborgen vobr vrijo politieke, öcóriomiscbe" én militaire-ontwikkeling en alle gevolgen die daar uit kunnen voortkomen." In aansluiting hieraan ynjst, de Fransche pers op do traditioneele politiek van Frankrijk voor alle onderdrukte volken. Do Engelsche arbeiders en de oorlog, LONDEN, 2 Jan. (R. O.). Barnes, het werkmanslid van het ooriogskabinet, zeide in zijn Nieuwjaarsrede tot do. werklieden, een boroép te doen op hun voortdurend én steun, om dezen oorlog, dfo.er een is voor de democratie, te kunnen voordzetten, want mocht de oorlog door de geallieerden wor den verloren, dan is de zaak "der democraties voor generaties achteruitgezet. Vereer verklaarde hij, dat liet onwaar was, dat Engeland geweigerd zou hebben de oorlogsdoeleinden met 'de geallieerden ie bespreken en dat het in liet bijzonder weigerde in discussie te treden met de Rus sische revolutionnaire regeering. Wij-moeten echter wel .opmerken, dat. Rusland m ver binding is getreden' met 'zijn vijanden, die, als z\] een deel van zijn-grondgebied in palmen, een nieuwe bedreiging1 vormen voor den, wereldvrede in~.de iê/lótitët, z'jcdat dan Riga en de Bali'iecHè "profihcfeê-;do rol zou den vervullen van het tdg. nwoor :ige 'Eiaafl- Lotharingen. Wij moeten wel toezien, dat België en de kleine naties volkomen her- sleld worden en dat een toekomstige Vol kerenbond zekerheid biede tegen toekom stige oorlogen. De Btrfjd in het Westen. PARIJS, 1 Jan. (R. O.) Avondcommunï- qué: Vrij levendige artillerie-actie in Champagne bij de Dutledu-Me'snil. Een vij andelijke overval op, onze kleine posten ten Z.-O. van Beaumont leidde.tot geener- lea succes. Wij maakten krijgsgevangenen. Overal elders verliep de nacht rustig. LONDEN, Jan. (R. O.) Sir Douglas Haïg'meldt: Een aanval van den vijand, onder bedekking van hevige beschieting, in den vroegen morgen "tegen een onzer posten ten noord-oosten van Looe, werd af geslagen.. De. vijandelijke artillerie, was nogal actief in de nabijheid van La Vaque- rie, ten Z. van Lens| ten noorden van Ar- mentières en ten oosten van Yperen. In de maand December werden 1018 Duitsehers gevangen genomen, onder wie 12 officie ren in die maand maakten wij 4 kanon nen, .3 loopgraafmortieren en 103-mitrail leurs buit. LONDEN, 1 Jan. (R, O.) Officieel Ba- halvo groote artillerie-activiteit aan weers zijde in do buurt van Arleux en Gohelle en ten zuid-oosten van Lens niets belang rijks te melden. Aan het Italiaansche front. ROME, 2 Jan. "(Ag. Stef.) Communiqué 31 December: Gisteren deden Franse he troepen een aanval tusschen Esteria en Maranzjne. Na een hevig gevecht maak ten zij 44 officieren en 1348 man gevangen en veroverden 60 mi trailleurs, 7 kanonnen en veel oor logstuig. De vijand deed weder een luchtaanval op Padua, waabdoor verschillende belang- rijko gebouwen wérden beschadigd. De per soonlijke schade bepaalde zich "tot 5 ge wonden. Vliegeraanval op Padua. ROME, 31 «tee. (Ag. Stef.) OfficieelDe vijand gaat hardnekkig voort mat de be schieting van niet-verdedigde steden. In den afgeloopen nacht zijn de viegers voor de derde maal teruggekeerd boven Padua en hebben tusschen 9 uur des avonds en 3 uur des ochtends ettelijke tientallen bom men geworpen. Dank zij de maatregelen, die de burgerlijke en militaire overheid getroffen had en de bewonderenswaardige kalmte van de bevolking, waren de eenige menschelijbe slachtoffers vijf gewonden, onder wie een vrouw. De rijke kunstschat ten van de stad leden echter ernstige scha de. De voorgevel van den dom stortte in, de basilisk II Santo, van den heiligen An- tonius van Padua, en het stadhuis werden getroffen en vrij ernstig beschadigd. In Palestina. LONDEN, 1 Jan. (R. O.) Officieel: Generaal Allenby rapporteert-, dat hij zijn front ten noorden van Jeruzalem nog ver der heeft vooruigebracht. Tusschen 27 en 30 December maakten wij 750 gevangenen, o. w. 30 officieren, tot dusverre werden 2006 gesneuvelde Turken geteld. Evenals vorige jaren hösft H. M. de Koningin op den lsten- Januari de in de Residentie aanwezige hooge autoriteiten en leden der Hofhouding in do gelegenheid geatedd II. M. hun gelukwenschen ter ge degenheid van den Nieuwjaarsdag aan te bieden. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben op Nieuwjaarsdag het middag maal bij H. M. de Koningin-Moeder ge bruikt. Heden herdacht de heer J. C. Feun, kamerbewaarder aan het Departement van/ Oorlog, den dag, dat hij 25 jaar geleden aan het Departement in.Deu Haag geplaatst was. j Het heeft den grijzen kamerbewaarder, wiens flinke stoere gestalte aan honderden, die door hem in de werkkamer van tel van Ministers van Oorlog zijn -aangediend, be kend is, lieden niet aan belangstelling ont broken. Het vervcerverfcond van aardappelen. Het gerechtshof te 's-Gravcnhage heeft heden den minister van Landbouw bevoegd verklaard tot het uitvaardigen van een ver- voerverbod van ardappeleri en den beklaag de, die door de rechtbank te 's-Gravenhage wegens het overtreden van dat verbod, ont slagen was van rechtsvervolging, tot f 15 boete veroordeeld, met verbeurdverklaring van de inbesiaggsnomen" aardappelen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Dit Gerechtshof bevestigde bet vonnis legen \V. K-, sigarenmaker te Leiden, wegens huis vredebreuk, door do rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot een week gevangenisstraf. KRIJGSRAAD TE 's-GRAVENHAGE. Principieele dienstweigering. De Krijgsraad veroordeelde W.W. H. v. W. landslormpliehtig soldaat, afkomstig ven Lei den, wegens tweede dienstweigering, tót 8 maanden militaire gevangenisstraf. De eisch was 6 maanden met ontzegging. Beklaagde heeft tegen dit vonnis geappel leerd. MARKTBERICHTEN. Ondertrouwd M. J. R. VELDMAN en EMIL1EH. J. VANBEECK. Huwelijksvoltrekking li Januari. Eenige en algemeene kennis geving. 4348e Verloofd: A: G. KLOOT8 met J. HAGA. Geen Ontvangdag. Oude Vest 53. Jan-van-Goyenkade l| n Eenigo en algemeene ken nisgeving. 6 Verloofd: GREET OTTO en 18 DH. J. A. DE NOOY, Arts. Ontvangdag: G Januari. Bennekom „The Cottage". Den Haag, 2e Sweelinckstraat 93. Geboren: 47 WiLHELMINA PETROMELLA JOHANNA Dochter van: C. H. VAN DER DRIFT en E. VAN DER DRIFT— Berbék. Leiden, 1 Januari 1918. (Oude-Vest 101.) 8 Heden overleed, na een lingdnrig, doch geduldig lijden, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Dochter, Behuwddochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante, £VERDINA MARIA JANSEH- VALK, in den ouderdom van bijna 47 jaren. Uit aller naam: 26 J. M. JANSEN. Leiden, 1 Januari 1918. Voorste Zandstraat 25. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op „Rhijnhoi" te elf uur. Algemeene kennisgeving. Geen kaarten. Heden overleed, na een langdurig lijden, voorzien van de H. H. Saci amen ten der Stervenden, onze ge liefde Broeder, Behuwd- broeder en Oom, PETRUS ULJEE, in den ouderdom van 50 jaren. Uit aller naam: N. ULJEE. C. ULJEEDrïessen. Leiden, 31 Dec. 1917. Heer en straat 25. Eenige en algemeene kennisgeving. Geen kaarten. 37 Heden overleed onze getrouwe knecht, PETRUS ULJEE, die ons gedurende ruim 2G jaren met den meestén ijver heeft gediend. J. BAIJER. M. BAIJER—Dieben en Kinderen. Leiden, 31 Dec. 1917. 38 WOEDDEN 2 Jan. ICa.is. Aanfiev. 21 partijen, le kw. f 09 n TO 2e kw. f 65 a G7. Eijksmcrk. 1 71. liandcl moliff.' AÏISTI-.NJAM, Jan. Vee. 13(J vctlc kalveren le kw. f 2.50. 2e kw. I 2.40. 8e kw. t 2 20,' 107 nuclitère kalveren I 20> 20. Geen', vark-ens. |- KOXTE-ni'AVj, 31 pee. AJraaiunnrkt, In z:n3 ;n piJ)K i ciets om. i'rtj/ iiörïiul&al. Karwljzfferd' t SStn-32'.30 pen 5CH K.t?..'t;ecV niostt^ J 45 nv51 pc .MNL.HLQ. /r.-AUes «otto V '•dV.' Heden ontsliep, zacht en j kalm, na een kortstondig lijden, nog onverwachts," mijn onvergetelijke Echt- genoote en der kinderen zorgzame Moeder, JOHANNA VAN DER GIESSEN, geb. RADE, in den ouderdom van 56 jaar. 4401a Uit aller naam: C. VAN DER GIESSEN, Voorschoten, 2 Jan. '18. Heden overleed, zacht enkalm.naeeü laDgdurigen ziekte, in het Diaconessen- huis, alhier, Mej. ANNA A. COPPIJ, in den ouderdom van bijna 7G- jaar. Namens de Familie J. MA2UREL. Lsiden, 31 Dec. 1917. CoDinck'shof 6. Algcmoene Kennisgeving. Geen kaarten. 85

Leidsch Dagblad | 1918 | | pagina 3