Nederland en de Oorlog. R*. 17625 Maandag 13 Augustus, Eerste Blad (§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Btadsn. Officieels Kennisgevingen. Binnenland. A°. 1917. PKIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels '1.05. Iedere regel meer /0.20. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Incasso volgens postrecht. Bewijsnummer 5 Gents. Tclcfoonnumwar»: Administratie 175, Redactie 1507. PKIJS DEZER COÜBANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1.60; per week. J j. 0.12. Buiten Leidon en waar agenten gevestigd aijn per week. 0.12. Franco per posta,_. MAXIMUM-PRIJZEN VAN f VARKENS VLEESCH. •r J)e burgemeester van Leiden brengt 'tbr kennis van de ingezetenen, dat de vol gende maximum-prijzen van varkeusvloesch 1 alkoma tig van z.g.u. regceringsvorkeng, vastgesteld door Z.E. den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, bij zijn besduik- king van 3 April 1917, No. 28600b. aldeeling Handel, voor deze gemeente van toepassing blijven. Per l/a K.G. Fricandeau0.80 Rollade w0.75 Oarbonade en magere lappen 0.65 Doorregen lappen 0.50 Vette lappen 0.45 Gehakt 0.55 iVersch vet spek 0.45 iVerseh doorregen spek0.50 Gezouten en gerookt spek0.50 Gezouten en gerookt mager spek 0.55 Reuzel (varkensvet, al dan niet uitge smolten) 0-50 Sluiven0.15 Krabbetjes 0.40 Kruissohijf 0.40 Hanisohijf 0.45 Gezouten varivonsvlcesoh (anders dan gezouten vet en mager spek) 0.55 Slagers, die voor eigen rekening varkens 'slachten, mogen het daarvan afkomstige vleesck tegen geen hoogeren dan den maxi mum-prijs verkoopou. Overtredingzal worden gestraft overeen komstig de bepalingen van do Distributie- wet 1916, en met onthouding van regoorings- yarkcnsvleesch. De Burgemeester voornoemd, U. C DE GIJSELAAR. Leiden, 13 Augustus 1917. r VARKENSYLEESCH. De burgemeester van Leiden brengt 'ter kennis van de ingezetenen, dat vanaf he den, geon gezouten varkensvleesch meer zal worden gedistribueerd, maar uitsluitend var kensvleesch, afkomstig van z.g.u regeerings- yarkens, verkrijgbaar zal worden gesteld. A. Do Burgemeester voornoemd, N. G. DE GIJSELAAR. Leiden, 13 Augustus 1917. Leiden in 1916. Uit hot verslag van don toestand der ge- ttieente Leiden over het jaar 1916, door B. en W. aan den Gemeenteraad aangebo den, stippen wij het volgende aan: De bevolking is in dit jaar met 533 zie- 'teoi toegenomen en bedroeg op 31 December 1916 60,266. Het aantal geboorten bedroeg 1537 pf 172 meer dan in 1915. Het aan- talbuiten echt geborenen bedroeg 191. Het laantal overledenen bedroeg 713 of 8 min der dan in 1915. De sterfte per 1000 inwoners was 12,55 tegen 12,06 het vorig jaar. De opbrengst der plaatselijke directe be lastingen was f 605,088.32, de opcenten ;K>PI de hoofdsom der belasting op het per soneel bedroeg f 105,081.52, die op de ge bouwde en ongebouwde eigendommen t 47,944. i- De uitkeering van het Rjjk, krachtens kïe artt. 1 en 10 der wet van 24 Mei 1897, bedroeg 129,717.71 ya. De veemarkt bracht op f 23,055.60, tegen I 19,798.20 in 1915. De belasting op de honden liep van f7161 in 1915 terug tot 3971. De Rijksinkomstenbelavt:ng over 't dienst jaar 1915/1916 bedroeg f 319.653.64. Het aantal vergunningen daalde van 168 in 1915 itot 163. De Gemeentelijke Zweminrichting, beheerd dóOr de Leidsche Zwemclub, leverde eon (Voordeelig saldo op van f 1409.96; er wer den 22,407 baden genomen. Aangegeven werden 17 ljjdera aan febris lyphoïdea, 60 aan roodvonk, 102 aan diph- theritis en 10 gevallen van meningites, waar onder 6 militairen en 3 van elders. Daar- Tan zijn 6 overleden. i Gedurende 1916 werden 784 aangiften van mazelen ter Gemeente-secretarie ont- I vangen. Aan de Stadstïmmerwerf werden bezorgd (3297 ratten en daarvoor f 164.85 aan promie Uitbetaald. Op de begraafplaats Grcenesteeg werden 19 lijken begraven, op „Rhijnhof' 587 en Op de R.-K. begraafplaats 211. I Voor rekening der gemeente werden in ^het Academisch Ziekenhuis opgenomen 1079 iPatiërrgedurende 29,059 verpleegdagen .,en in Verschillende krankzinnigengestichten /verpleegd 94 mannelijke en 119 vrouwelijke 'patiënten. gis Hópital Wallon werden opgenomen 417. patiënten met 12,230 verpleegdagen, in het Diaconessenhuis .aan den Witte-Singel 713 met 18,800 verpleegdagen en in het St.- Elizabethsgestichb 970 met 22,808 verpleegdagen. Voor kostelooze genees- en heelkundige hulp kwamen in aanmerking 1844 personen. Het aantal aan de Stads-Apotheek gereed gemaakte recepten bedroeg 23,243, tegen 32,745 in 1915. De kosten der politie beliepen f 91,022.261/2, tegen f94,865.96y« in 1915. De Gemeentelijke Lichtbeelden-Oommissie verrichtte 57 keuringen, loopende over 353 films, waarvan 62 werden afgekeurd en 41 toelaatbaar voor kinderen geacht na het aanbrengen .van coupures. Voor het brandwozen werd in 1916 uit gegeven f 7393.37y2f tegen f 6373.08 in het vorig jaar. Het aantal ingeschreven studenten aan dc Rijksuniversiteit bedroeg 1712. Van dit aantal waren 581 leden van het Leidsch Studentencorps, 793 niet-leden en 338 vrou welijke studenten. Het aantal promoties be droog van 15 Nov. 1915 tot 15 Nov. 1916 91. Gedurende dit tydvak werden 39 per sonen tot arts bevorderd en slaagden 29 voor het artsexamen 1ste gedeelte. Examina worden afgelegd: in de faculteit Godgeleerdheid 36, der rechtsgeleerdheid 169, der geneeskunde 120, der wis- en na tuurkunde 41, der letteren en wijsbegeerte 20, voor den Iudischen dienst 69. LEIDEN. 13 AUGUSTUS. Van morgen vonden watersahuimerg, werkzaam in de stadsgracht aan het Stcen- sokuur, hot lijk van een vrouw. Vermoede lijk was het een zwerfster, G. K., afkomstig urt Winschoten. Dit vrouwtje vond Vrij dag nog nachtverblijf in het poKtiebureel zoodat zij althans na Vrijdag te water moet zijn geraakt. Juist toen de politie het lijk van de vrouw op het droge haalde, kreeg eeu oud man, de kantoorbediende H., werkzaam bü den assuradeur den heer J. J. de Cl., al hier, het op het Rijksbelastingkantoor te kwaad. Of de schrik het hem heeft gedaan, wie zal het zeggen? De man bleef op de plaats dood, vermoedelijk ten gevolge van een hartverlamming. De nieuwe Zendiugssobool tq Qegslgeest zal vermoedelijk op 19 September worden ge opend. De zetel van de sohool, alsmede het Zendingsbureau van de vier samenwerkende vereenigingen, is reeds met 1 dezer van Rot terdam naar Oegstgeest verplaatst. De heer R. P. A. Dozy, alhier, is te 's-Gravcnhage geslaagd voor het examen Fransch M. O., akte A. Voor de'afd. Leiden van den Jonge- lieden-Christen-Geheel-On hüud rs-Bond trad' j.l. Zaterdagavond in een openbare vergade ring in „Natlianaël" op de heer H. G. F. Scheps, Bondssecretaris van Den Haag, met het onderwerp Eensgezind met jonge kracht" De zaal was geheel gevuld, toen de voor zitter de vergadering op de gebruikelijke wijze opende, do talrrjk opgekomenen har telijk welkom heette, ook de leden van de Haagsche afd. en v£n zusterorganisaties, eenige mededeelingen deed en het woord -gaf aan den spreker. De lieer Scheps. begon met er op te wij zen, hoe wij dezer dagen den derden oor logsverjaardag herdacht hebben. Spr. bepaalde zijn gehoor bij de vreese- lijko tijdsomstandigheden en hoe de toestand steeds banger begint te worden, nu een steeds meer ontredderd Europa aan onze oogen zich gaat vertoonen. Spr. wees op de moeilijkheden ook voor de neutrale kleine staten. Hoe in het eco nomisch leven de staat steeds meer heeft moeten ingrijpen en hoe juist de arbeiders massa's van de zorgvolle tijden den meest ernstigen druk ondervinden. Maar, dat zien I wij helaas ook in dezen oorlogstijd, dat I zij de kroeg vullen en de derderangs-thea ters en dat z\j op de kermisterreinen jn het laatst van de Juli-dagen de bestialiteit ten toppunt geyoerd hebben. Spr. wees op de onrechtvaardigheid van ons huidig dis tributiesysteem en toonde in den breede aan, hoe het niet aangaat,- dat wij graan als brood per bon en in gerantsoeneerde mate krijgen, terwijl anderzijds graan ^is alcohol tot onbeperkte hoeveelheid ver krijgbaar is. 1 Bpr. stond uitvoerig, mede aan de hand1 van de praktijk des levens, si.il bij de ont zettende gevolgen van liet 20st3-eeuwsch-al- coholïsme en toonde aan, hoe ©:k menscli als praktisch individu thans drankbestrijder moet wezen. De Christen daarenboven beschouwt den drankstrijd als een onderdeel van het groe ten strijd Voor de uitbreiding van het ko ninkrijk Gods. Daarom heeft een Christen jongen en een Chris tea meisje plaats te ne men in eeu Christ Jeugdorganisatie, om gevormd ën gekweekt te worden voor het volle en rijke leven, dat wacht Spr. besloot zijn met groo'.e aandacht ge hoorde rede met een geestdriftige perora tie'op den heerlijken toestand van een drank vrije samenleving. i i Een zestal personen gaf zich op voor debat, welke allen uitvoerig beantwoord werden. Aan het slot der Vergadering had een debdt plaats over de al of niet noodzake lijkheid van een speciaal christelijke orga nisatie. Meermalen werd spr. luide toege juicht Het zangkoor van de afd. zong op ver dienstelijke wijze e?nige liederen. De voorzitter sloot do vergadering ntet een woord van dank aan spr. en debaters en hoopte, dat deze avond voor de bevveging in het algemeen dn voor de afdeeling in het bijzonder, rijke vruchten zou dragen. Do heer Scheps eindigde met dankgebed. Acht personen gaven zich op als lid. Gisteravond te half tien zagen eenige wandelaars op den Haagweg, onder Zoe- terwoude, dat een vrouw zich ter hoogte van de .Waddingersluis in het Galgewater stortte. De heer H-, wonende aan het Leven daal te Leiden, redde haar. De inmiddels verschenen veldwachter Van der Stel wist na veel' vragen en beloven het zoover te brengen, dat (de vrouw verklaarde het leven zoodanig moe te zgn, dat zij er door zich' te verdrinken een einde aan wilde maken, Zg was de 67-jarige J. N., een zwerfster, thuisbehoorende in een steeg bij de Groen- hazengraoht, waarheen zij onder geleide van dien veldwachter per handwagen werd ver voerd. Zij kon daar echter niet worden ont vangen, weshalve de natte vracht aan het politiebureel werd gedeponeerd, in do hoop, dat de familie de vrouw zou afhalen. Een familielid van de ongelukkige, A. O., alhier, word met het geval in kennis gesteld en haalde haar dan ook af. De drank schijnt iu dit drama een groote rol te spelen. Op het z.g. Kooiterrein was het Za terdagnamiddag hommeles, wat zich van morgen nog eens herhaalde. Het aanplem pen van slooten en plassen op dit terrein, waar, zooals men weet. de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmans woningen eenige huizencomplexen zal bou wen, was bij ondershandsche aanbestoJing aangenomen door den "heer Koker, te Al>- benes, voor een bedrag vrg wat lager dan de Jaagète inschrgver bij openbare aanbe steding had ingeschreven. jüen aantal zandschippers pn werklieden was bjj den aannemer in het werk. Het haperde neg al eens met de uitbetaling, tot dat deze Saterdag geheel werd gestaakt. Do zandschippers en vooral de werklieden waren daarover slecht te spreken, doch de man had geen geld. Men trok toen naar den architect, den heer W. C. Mulder, alhier, doch dezo bemoeide zich er voorloopig niet moe. Vanmorgen waren schippers on werklie den weer op het appèl en het bleok toen, dat K. zich failliet had doen verklaren, zoodat er nu van betalen heelemaal geen sprake was. Sommige werklieden hadden er een borrel opgezet en toonden zich heel bal- oorig. De politie kwam er bij to pas en ook de heer Mulder werd er bijgehaald. Wij vernamen, dat de werklieden hun loon uit betaald hebben gekregen; de schippers lijden voorloopig schade; enkelen zelfs tot een bedrag van f60 A f70, werd ons mede gedeeld. Het Openbaar Slachthuis alhier heeft over •1916 eon zuivere winst van 3000 gemaakt en niet 300, zooals in een vorig blad abusievelijk werd vermeld. Prof. mr. J. E. Heeröa, aJhior, is gekozen tot voorzitter der „Liberale Unio". Voor het examen Fransch L. O. is heclen in Den Haag geslaagd iriej. P. A. Bergers, alhier. Te 's-Gravcnhage is voor hot examen L. O. Engolscli geslaagd do hoor J. van Weeren, alhier, onderwijzer te Sassonheira. Bij Kon. besluit is: aan den heer W- Roo seboom, oud-gofrrerneur-genoraal van Ned.- Iudië, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid en yoorzittor van het college van cura- torón van de Ned.-Indischo Bestuursacademie, met dankbetuiging: on is dr. G. Snouck Hur- gronjc, hoogleeraar aan do Rijksuniversiteit alhier, lid van het college van curatoren van de Nod-Indische Bestuursacademie, aangewezen als voorzitter van dat college. In de Stedelijke Workinrichting zijn opge nomen in de week van 5 tot en met 11 Aug. 166 volwassen presonen en 31 kinderoü, to taal 197 personen. Naar wij vernomen is de opzichtor van den Rijkswaterstaat der eerste klasse de heer F. G. Verhoef alhier, benoemd tot technisch ambtenaar van don Rijkswater staat der eerste klasse. Zondagvoormiddag vereen tgden zich op de begraafplaats bij het „Groene Iverk- je'\ te Oegstgeost, een aantal vrienden ea partij gen oóten van wijlen den heer L. Alinge .een der vrijzinnig-democratische voormannen in deze gemeente cn leider van een democra tisch blaadje „De Balans", waarin hij eeni ge jaren lang mot warmte dc vrij zin nig-de- mocratische. beginselen verdédigde en ah hü het noodig oordeelde, met groote eoherpto critiek oefende op toestanden en handelin gen, waarbij hij zoo min vriend als tegen stander spaarde. Van alle zijden waren ldeine en grootcre bijdragen ingekomen voor een eenvoudig gedenkteoken op zijn graf. Het monumentje van wit marmer o-p rood granieten voetstuk vertoont boven een balans, zinspeling op den naam van hot door hem uitgegeven orgaan en symbool van zijn rechtvaardigheidszin on waarheidsliefde tevens. Het gedenkteeken werd bij monde van den heer K. Sijtsma door de commissie, die zioli met de inzameling had belast, aan de weduwe en verdere familie overgedragan* De heer Viel, schoonzoon van den overle dene, dankte namens de familie allen, die aan de oprichting hadden medogewerkt. UIT ONZE 8TAD. STEUNCOMITÉ LEIDEN. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich aan om steun4 pers. Maakt met het totaal der vori ge week k 3191 3195, pers. Hiorvan werden direct afgew, 615 Tot 11 Aug. waren behandeld 2576 In de afgeloopen week kwamen in behandeling 4 2580 pers. Thans worden ondersteund 129 personen. DIT ONS LAND. Het „Eindhoyensch Dagblad" geschorst Hot „Eindhovonsch Dagblad" van gister avond bevat de volgende mededeelingen van den commandant van het veldleger: „Ik heb de eer u te berichten, dat ik, naar aanleiding van -het Hoofdartikel „Hoe laag nog?" voorkomende ia het „Eindhovonsch Dag blad" van Maandag 30 Juli 1917 zulks niet tegenstaande u in Mei j.l. was gewaarschuwd tegen ontoelaatbare artikelen besloten heb de uitgifte, enz. van genoemd blad gedurende hot tijdvak van 13 tot en mot 20 Augustus 1917 to verbieden. Met het oog op de strikte neutraliteit, die Nederland gedurende den ganschen oorlog heeft in acht genomen, acht ik het ontoelaatbaar, een der strijdende partijen te betitelen met namen, als door u in uw dagblad van 30 Juli werd ge daan." Dit besluit is bekend gemaakt door aanplak king op verschillende plaatsen in de gemeenten Eindhoven, Stratum, Woeuscl Strijp, 'Gestel en Blaarthem, en Tongelre, ingevolge opdracht ge geven aan do burgemeesters dier gemeenten door het Militair Gezag. Do directio van het „Eindlioveijsch Dagblad" ,heeft zich naar aanleiding van bovenstaande mededeelingen telegrafisch tot de ministers van Oorlog, Justitie, Binnenlandscho Zaken en den opperbevelhebber van land- en zeemacht ge wend. met het verzoek onmiddellijk to willen, in grijpen op zoodanige wijze, dat gemeld schor sing-besluit onverwijld wordt opgehoveji. In hot bewuste artikel van het „Eindhovensch Dagblad" dat do schorsing heeft uitgelokt, wordt o m. geprotesteerd tegen het optreden van de Duitsoho duikbooten tegenover onze weerlooze visschors, terwijl Duitsche kinderen en krijgs gevangenen hier te lande, ondanks de heer- schende voedselsckaarschlo gastvrijheid ge nieten. De broodkaart. De 23sto broodkaart geldt nog tot morgen, Dinsdag. Concentratie bakkersbedrijven. In oen ten gemeentehuizc te Arnhem onder voorzitterschap van don burgemeester gehouden vergadering van afgevaardigd on van bakkers- patroons, zijn maatregelen besproken om te komen tot besparing van het kolenverbruik. Voorloopig werd concentratie der bedrijven on- gewenscht geoordeeld. Besloten werd de brand- stoffoncommissie iu ovérweging te geven aan dio bakkerijen, die zich met niet onder de distri butie vallende brandstoffen kunnen redden, geon uitdeeling meer te doen geworden en het aan do andere bakkerijen toegedeelde quantum een weinig te verhoogon, op die wijze zou 50 pet. bespaard worden. Verder werd een commissie benoemd om maatregelen te overwegen in geval de Rijks- kolondiatributio het rantsoen voor de Arnhem- sehe bakkers andermaal zou verminderen. Te Alkmaar werd ten slaclhuize een conferen tie goliouden, mot vertegenwoordigers der bak kerspatroons en gezellcnvereenigingen en de brandstoffencommissie. Een commissie werd benoemd. Deze commis- sio zal binnen 4 dagen plannen aan de brand stoffencommissie moeten voorleggen om tot de door de Rijkskolendistributie gewenschte 30 a 40 pet. bezuiniging to komen. To Borgen zullen direct na het seizoen van de 10 bakkerijen 5 voor dit doel worden eiop- gëzet. De „Stlclitscïie Courant". Dozer dagen bevatte ,,Do Nederlander^ eon artikeltje, waarin werd medegedeeld, dat d© ,,Stichtst© Crt." was overgegaan ia handen van eenige Rotterdamscho boeren, waarbij de hoop word uitgesproken, dat een meer Nederlandsch cachet aan dit blad zon wordon gegevon. Ook zou ,,Do Nedorlan* cfor" gaarne gezien hebben, dat do vreemde geruchten, welke omtrent de ,,Stichtsto Courant" en haar directeur liepen, afdoen de weersproken zouden werden. Heb is te betreuren, aldus d'e ,,TeL", dat aan dezen, zeer gegrondlen wensch van ,,De Nod." geen gevolg zal kunnen worden ge geven -en ook niet zal worden gegeven, om dat do richting van dit Utrecht-sch orgaan in 'b geheel niet verandert. In plaats van den heer Jo. Schuppen, over wien hoewel eervol ontslagen en volkomen gedechargeerd als directeur van de ,,Sb. Crt." toch heel vreemde geruch ten loop en, is benoemd de heer M. v. cL Staal, uit Rotterdam. Deze hoer Van der Staal, gewezen onder wijzer, noemt zich thans journalist en... kan zich financieel aardig roeren. In het vorig jaar wilde Van der Staal een persbureau oprichten en bezocht daartoe do redacties van verschillende Christelijke bladen. Zijn voorstellen waren zeer aannemelijkmen zou zijn kopij gedurende een half jaar gra tis op proef ontvangen. Daarna kon men zien of er wat voor kon worden betaald. De kwistige wijze, waarop dit z.g. pere bureau werd geleid, getuigde, dat over hooi wat geld werd beschikt. Geon vaak voorko mend verschijnsel bij onderwijzers of ex- schoolmeesters 1 Langzamerhand schenen de zaken zich uit te breiden, want er kwam meer personeel en de heer Van der Staal maakte zelf rei zen naar Duitschland. Het scheen echter niet voldoende de Christelijke pers te beïnvloeden, de jeugd moest óók worden bewerkfc en daarom werd do pro-Duitsche „Jonge "Garde" opgericht, staande in 't onvervalscht ,,Kultur"-teeken. Tlia-ns staat de „Stichtete Courant" onder directie en hoofdredactie van den Rotber- damichen journalist Van der Staal. Wat. dit boteekont is nu duidelijk. Van verandering van richting is natuurlijk geen sprake. Voor het staatsexamen tot toelating aan dö Universiteit zijn te Utrecht geëxa mineerd 13 candidaten voor de faculteit dor godgeleerdheid, enz. en 4 candidaten voor do faculteit der geneeskunde, enz. Geslaagd voor diploma A: W. Dommering, F.' M. Bartels en mej. J. E. Ilovingh; en voor diploma B: B. Th. Tjabbes en O. H. den Hertog. Het examen wordt voortgezet met 3 candidaten. Na voortgezet examen zijn van de vorige groep nog geslaagd voor diploma B: J. M. A. van yoorthuysen en mej. ht 1. Oppenheim1. De uitslag der stemming voor een lid der FrovineiaJe Staten in het hoofddistrict Purmerend (vacature Kaaskooper) is als volgt: Uitgebracht 321S geldige st Timen. Hiervan verkregen de heeren D. Kooiman van De Wormer (V.-D.) 1121, C. Nolet van Do Iïüp (K.-K.) 860, H. C. Oud, van Watergraafsmeer (V.-D.) 385 en Jacob d9 Vries, van Purmerend, (S. D. A. P.) B52 stemmen. Herstemming tusschen de hoeren Kooiman en Nolet In een bestuursvergadering van dett Provincialen Bond van R.-K. Kiesvereeoi- gingen in Zuid-Holland is besloten op 9 Sep tember a.s. te Rotterdam te houden een buitengewone algemeene vergadering van den Bond ter bespreking van de reorganti satio van de plaatselijke en centrale kies- vereenigingen in die provincie. - Do terkera3d der Ned.-Herv. Gent te Amersfoort is, naar „De Nederl." meldt; voornemens, een vierde predikantsplaats t» verkrijgen. Bedankt is voor het beroep na3T de Ned.-Herv. Gem. te Dedemsvaart (vaa-dr. Riemens, die n^ar Leiden vertrekt) door ds. T. J. Jansen Schoonhoven, te Almela De Centrale Ai-B'. Kiesvereeniging heeft candidaat gesteld voor de Tweede Ka mer voor Enkhuizen met 32 stemmen den heet Coliju, burgemeester van Nieuwer-Amr stel, broeder van den oud-minister. De heer Srueenk, redacteur van Patrimoni um", wiens verkiezing door arbeiders-eler menteu gewenscht weed, verkreeg 22 stem men. i -Men schrijft uit Amersfoort: Ds. W. J. Meiners hoopt 14 dezer zijn zilveren pmbtsfeest te vieren. De jubilaris; is bij velen in den lande bekend als veld prediker der IVde Divisie. Door een oommissie, 'die zich daartoe gcf vormd had, werd hem namens de gemeente een stoffelijk bewijs van liefde en vriend schap aangeboden. Het geschenk 'bestond uit een kostbare fauteuil, beuevens een aan zienlek bedrag; hem, in een prachtige pot-

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 1