felegraiien. De Wereldkrijg. Gesloten. „MZH-MTiÉS" w. rnjsmnxaS, Flinke Jongen, SPORT. LAATSTE BERIOHTEÜ. Advertentiën. M. VAM KLINKEN. telkgraphisch weerbericht, naar waarn. in den morgen van 12 Juni. edegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, te De. Bilt. Hoogste barometerstand 770.5 te Stock- Jiolïalaagste stand boven 760 in Zuid'1 Duitschland. Verwachting tot den avond van 13 Juni In het noordenzwakke tot matige win- jden uit oostelijke richtingenmeest licht- tofc hallbewolktdroog weer behoudens kans op onweer, warm. In het zuidenzwakke tot matige, ver anderlijke windhalf- tot zwaarbewolkt meer kans op onweer of regenaanvanke lijk nog warm. Dat in Rusland de geheele boel op losse schroeven staat, blijkt nog uit een bericht uit Haparanda, dat de gedeserteerde solda ten rooversbenden vormen ea op het platte land gewelddaden bedrijven. 't'lsde vraag of Henderson met zijn vele conferenties mét me erge no einden r:.ad, waar in hij het standpunt dor arbeiders in weste lijke landen ver kaart, nog iets zal uitwer ken. Rusland is in -zichzelf te veel verdeeld en zijn legers hebben hun macht verloren. Moties van offici -ren-coir res-en, om krach tig tegen den vijand op te treden, zullen ook weinig resultaat kunnen hebben. Maar niettegenstaande dit alle:, niet al leen ontleend aan bladen uit Centrale Jan- den en aan berichten die via Stockholm ons bereiken, komen, er toch nog mededee- lingen over bevredigenden toestand op het zuidelijk front, waar dj tuchteloosheid krach tig wordt onderdrukt en-het leger, goed van al het noodige voorzien, jgeréed is tot den aanval. - Of er veel zullen zijn, die dit .gelooven, vóór ze van een offensief op. dit front bijzonderheden vernemen, mag worden be twijfeld. Do algonieenc toestand. De Dominikaanschc republiek is volgens Duit sche mededeelingen door de Vereenigde Stalen bewogen, ook de diplomatieke betrekkingen met Duitschland af te breken. Er blijven weinig 'Amcrikaansche republieken over, die nog niet lil et Duitschland hebben gebroken. In Brazilië heeft" de Duitsche regeering door bemiddeling van den Nederlandschen gezant ge protesteerd tegen de opeisching van Duitsche ichepen. Verder zal men hierover wel niets meer hooren. Gisteren hebben we nog eenige woorden ge wijd aan het internationale congres te Stock holm. We oordeelden aanvulling van ons tele gram van Zaterdag over de in .September in Zwitserland te houden conferentie noodzakelijk. Het blijkt thans, dal dit bet internationaal vak- rereenigingscongres betrof. De socialistische vre- dcs-actie wordt hierdoor dus niet gehinderd. Maar bet standpunt van do socialistische vre- desmannen schijnt in Bulgarije weinig in den smaak te vallen. Daar is reeds criliek geoefend cp hel feit, dat Hongaarsche en Bulgaarsche so cialisten zoo weinig eischend waren. Dat Bul garije zelf niets gevoelde voor afzien van an nexatie kan men opmaken uit de eischen van Bulgarije, door Radoslawof geuit tégenover een journalist van dc „Nette Freie Presse" na' zijn .verblijf te Berlijn. Het spreekt vanzelf, zeidc Radoslawof, dal ie Berlijn ook over vredesvoorwaarden gesproken i? maar dit heeft op het oogenblik geen. dade lijke practischo beteekenis. Bulgarije zal even als de andere bondgcnoolcn zijn oorlogsdoelein- dep eerst vaststellen, wanneer er uitzicht is op een spoedige opening der vredesondcrhandelin- sen. Maar toch staat bij ons reeds vast wat wij eischen zullen. Wij willen Macedonië, dat door onze troepen reeds bezet is. Wij willen verder, dat onze na buurschap met Oosteniijk-IIongarije" verzekerd wordt door het Moraya-dal. Wij eischen verder de Dobroedsja cn stellen dien cisch te krachtiger sedert wij kennis hebben gekregen van het ge heime verdrag, dat tusschete Roemenië en Rus land gesloten en waarbij RPemenië zich een aan tal onzer sleden, o.a. Roosfjoek en Varna, waar nooit een Roemeen heeft gewoond, heeft laten toebedcelen. Sedert wij van deze ongehoorde aan matiging vernomen hebben, weten wij van geen pardon moer jegens Roemenië. Sprekende over de krijgsverrichtingen, zeidö Radoslawof, dat mén in Bulgarije Sarrail niet vreesde. Spionnage in Noorwegen. To Bergen zijn Woensdag tien spionnen tot gevangenisstraf veroordeeld. Zij had den inlichtingen ten behoeve van Duitsch land ingewonnen ©ver het vertrek van Noorsche en Engelsche schepen en bewe gingen van Engelsche oorlogschepen. Tegen de spionnage in de i Scandinavische landen. In Noorwegen heeft men straffe maat regelen genomen tegen de spionnage, waardoor aan een oorlogvoerende partij bericht wordt gegeven van do aankomst, °P het vertrek van schepen. Zweden gaat dat voorbeeld volgen. In do Tweede Kamer v&n den Rijksdag is er op aangedrongen, vooral nu verscheiden verdachte elementen uit Noorwegen in Zweden waren gekomen. De minister van binnenlandseho zaken zei, dat do regeering do zaak ter harte nam. Dr waren al eenigo personen het land uit gezet en er werd een scherp onderzoek naar andoren gedaan. Af en beval ook aan, 1,1 dezen administratief met Noorwegen saain te werken. Amorikaaiische kafoon. De Nationale Bond van Amerikaansche katoenindustrieelen heeft aan den Senaat verzocht, de leverantie van. katoenen goe deren, zoowel aan de neutralen als aan do geallieerden te beletten, opdat de goe- ly6?1 niet een vijandelijk land bereiken, dit is het resultaat van een onderzoek, dat leeft uitgemaakt, dat sedert het begin van ca oorlog katoen via de. Noord-Euro- Peesche atateo ea Italië naar Duitsch land ging. Geheraai Plainer. De bevelhebber van het Engelsche leger bij Yperen heet generaal Plumer. Deze naam was tot op heden weinig of niet be kend bij hot. groofre publiek, want generaal Plumer had nog geen gelegenheid gevon den, in een offensief te toonen wat hij kon. Generaal Plumer is van middelbare leng te, vierkant gebouwd met grijzend haar, kleine, uiterst beweeglijke oogen, eon dik ken, zwaren knevel en hoogrood© gelaats kleur. Als beroepssoldaat voerde hij ge durende den oorlog in Zuid-Afrika het be vel over de Engelsche colonne, welke Ma- feking te hulp kwam. Bij het uitbreken van den oorlog voerde hij in Engeland het bevel over de noordelijke territoriale strijdmacht. In het begin van 1915 kwam generaal Plumer naar Frankrijk, waar hij deelnam aan den tweeden veldslag bij Yperen. Hij verdiende het, sedert dat tijdstip het bevel to mogen voeren over het Engelsche leger in den uitspringende hoek bij Yperen. Het allerminste wat men van hem zeg gen kan, in afwachting van nadere berich ten, is, dat hij het terrein uitnemend kent. CORRESPONDENTIE. - „Een bewo ner van do steenemuur". Uw stuk over den brand en over den lieer Van Kempen is voor ons ten eenenmale onbegrijpelijk, om het zacht te zeggen. G. v. d. P., te K. a. Z. Dit verzuim was voor U zeer zeker hoogst onaangenaam maar orn er nu ook een ingezonden stuk over op te nemen achten vrij niet wensche- lijk. 't Is geen zaak van algemeen belang en herhaling van zulk een geval zal voor eerst wel niet voorkomen. Hiervan kunt U verzekerd zijn. A. E„ te L. U kunt er zeker van zijn, dat vanwege de Leidsche Duinwater- Afaatsehapij terdege toegezien wordt of er hier en daar'water „verkwist" wordt; méér dan U 'denkt misschien. Wij kennen U niet en weten niet of U zuinig zijt, maar toch raden wij UVlieg er zelf maar niet in FAILLISSEMENTEN. J. do Kloe Mzn.f timmermansknecht to Papendrecht. H. Sijmonds, promotor, to Hoboken. New-York, laatstelijk verblijf gehouden hebbende te Amsterdam. II. Knoop, koopman in manufacturen, to Amsterdam. J. C. Moorman, weduwe H. W. Kroon, pensionhoudster, Amsterdam. D. Weenink, reiziger, Den Haag. W. A. Zevenhuizen, te Middelburg. De naamlooze vennootscliap Roermond- Echo Broodfabriek, gevestigd' en kantoor houdende to Roermond. J. C. van Groencndael, kleermaker, te Weert. ACADEMIENTEUWS. Leiden. Geslaagd zijn voor het eerste natuurkundig examen de heeren W. O. van der Laan,' Th. Niéuwenhuis en J. Taanisvoor het eindexamen Ned.-Ind. Adm. dienst de heer B. Ockers Leiden. Bevorderd zijn tot doctor in de rechtswetenschap, op Stellingen, mej. W. H. M. Geij van Pittius, geb. te Ba tavia; tot doctor in de Ned. letterkunde op proof schrift„Een spul van sinnen van den siecke stadt", de heer H. F. Grondijs, geb. to Koepang. Geslaagd zijn voor het cand.-examen in do rechten de heer A. Bosman; voor het voorber. ex. Nod. Ind. Adm". Dienst de heeren H. W. Vonk en F. J. Freni. Utrecht. Bevorderd zijn tot arts 'de heeren W. C. H. Wefers Bettink en M. de Jong en tot tandarts mej. C. J. Sturm. I'trech t. Bevorderd is tot doctor in do rechtswetenschap, op Stellingen, mej. B. E. L. do Senarclens de Grancy, geb. te S t.-Aliehi els-Gestel Amsterdam, Bevorderd is tot doctor in dé klassieke letteren op proefsehrft „Mens en Animus" Pars I de Voea- bulis, quibus pootae tragici mentem ani- mumquo significant mej. M. M. Ass- mann, geb. te Tegelen. Do promotie ge schiedde cutn lauda. Groningen^ Bevorderd is tot arts do heer H. H. Kruïzinga. géb. te Eenrum. Groningen. Bevorderd is tot doctor in do rechtswetenschap, op Stellingen, de lieer C. de Ma-rees van Swinderen, geb. te Groningen. Dc strijd in liet Westen. PARIJS, ll Juni. (R. O.) Avondcoramuui- qué: Twee vijandelijke pogingen om onze kleine posten bij Goucy té overrompelen, zijn mislukt. Op liet grootste deel van het front tusschenpoozende vuur wisseling, doch bij den Mont Corniüet was de Wederzijdse':e arülle- rie erg in touw. LONDEN, 11 Juni. (R. O.) Officieel: Wij blijven vooruitgaan ten zuid-oosten van Mes- sines. Wij namen o.a. bij de pottenbakkers- hoeve over ongeveer een mijl breedte één foopgravemiate Ver eheidene vel lslu' ken ca gevangenen .vielen ons in handen. BERLIJN, 12 Juni. (W B.) Het hoofdkwar tier meldt van het westelijk oorlogstooneol: Legergroep-prins Ruprscht van Beieren: Aan liet Vlaamse he front 's avondssterke artillerie-actie bij Yperen. en tan zuiden van de Douve. 's Namiddags rukte Fvel- sche cavalerie tegen onze linies ten oosten van Meesen (Messines) op. Slechts treurige overblijfselen er vafl keerden terug. Aleer zuidelijk bij Gutkrub aanvallende infanterie werd door een tegenaanval teruggeworpen. In Artois was vooral in de bocht van Lens als ook in en "ten zuiden van het Scarpe- de _yuuractie levendig. Bij Fromelles, Chapelle en Arleux voor uitrukkende Engelsche verkenningsafdcelin- gen werden afgeslagen, Legergroep-Duitsche Kroonprins: Gisteren deden do Franschen op de door ons bij den aanval ten westen van Czerny op 10 Juni bezette loopgraven, vijf tegenaanvallen, die alle in ons vuur en in gevechten van man tegen man'mefc" groote verliezen voor hen mislukten. Alleen ten noorden van Vailly en aan den 'Winterberg bereikte de artil- leriestrjjd voorbijgaand groote sterkte. In Oost-Champagne, bij Tahure en Vau- goix mislukten PYansche yerkenningsaan- vallen. Legergroep-prins Albrecht van .Wurtem- berg: Niets bijzonders. Dus toch veroveringen. KARLSRUHE, 11 Juni (V. D.) In de Zite zitting van de Badensche Kamer sprak de heer Geck (onafhankelijk socialist) over Duitechlands* vredesdbel.inlen. In antwoord hierop zeide de Staatsminister Von DuscK, dat het Duitsche volk een zoogenaamden Scheridemann-vrede, waart: ij Duitschland zou behouden wat het tevoren had en niets meer zou verkrijgen, niet zou duiden. Passen voor Engelsche socialisten. LONDEN, 11 Juni (R. 0.) In het Lager huis stelt de Unionist Terrel verdaging van het Huis voor als protest tegen liet ver- leenen van passen aan Ramsey Macdonald en Javett. Bonar Law rechtvaardigt den maat regel, zeggende, dat de regeering had te besluiten wat de beste weg was om den oorlog voort te zetten. Waren de passen geweigerd, dan zonden zeer verkeerdè op vattingen zijn ontstaan. Hij deelde verder mede, dat Buchanan, na de verklaringen der Russische regeering te hebben gehoord, van oordeel was, dat het zeer nadeelig zou zijn de passen te weigeren en ook Henderson had er krachtig op aangedrongen, in het belang van den oorlog, de mannen naar Rusland te laten gaan. De motie had geen resultaat. Engeland en Rusland. LONDEN, 11 Juni. (R.O.) In het antwoord op de Russische nota omtrent het oorlogsdoel zegt dc Engelsche rogeering, daarmede van harte in te stemmen. Van den aanvang af was liet Engelands doel, het bestaan des lands te verzekeron en eerbied voor internationale verbintenissen af te dwingen, waarbij thans nog komt'bevrijding der volkeren, die zuch ten onder vreemde tyrannie. Daarom ver heugt het Engeland, dat het vrije Rusland aan Polen de vrijheid wil hergeven, niet al leen dat dool, dat door de Russische autocra tie werd geregeerd, maar ook dat wat onder Duitseh bestuur staat. Bij deze onderneming wcnscht Engeland Rusland dan ook veel succes. Bovenal moet echter gestreefd worden naar regeling, die^het geluk en de tevreden heid der volkeren bevestigt, en alle oorzaken voor een toekomstigen oorlog vermijdh Ook waar Rusland de beginselen aanvaardt cn goedkeurt, door AVilson in zijn boodschap'aan het Congres ontwikkeld, heeft het dë instem ming der Engelsche regéering. Dc overeen komsten door Engeland met de bondgenooten aangegaan passen volkomen in het kader de zer beginselen. Mocht de Russische regeering het echter noodig oordeelen, dan is Engeland volkomen bereid deze overeenkomsten nog eens te overwegen en zoo noodig te herzien. Dc geallieerden en dc Russische oorlogsdoelen PETROGRAB, 11 Juni. £P. T. A.) De ant woorden van de geallieerden op de Russische verklaring over de oorlogsdoelen zijn tot dus verre nog slechts besproken door de „Nowoje Wrem ja", die verklaart, dat de an'woorden eenvoudig, duidelijk en oprecht zijn. Er ont breekt niols aan. Zij bevatten geen schaduw van veroveringslust, maar zij eischen het her stel van 't recht, door Duitschland vertrapt en waarborgen tegen een herhaling van 's kezsrs-avontuur. Zij bevestigen de volko men eensgezindheid van alle. democraten, dïo strijden tegen de imperialistische oogmerken van Duitschland. De voorloopige regeering zal de antwoor den moeten waardeeren naar hun inhoud^ welke geheel in overeenstemming is met de waardigheid en de nationale belangen van hete •Russische volk. Onze geallieerden bet jonden zich wederom ware bondgenooten en niet slechts gewone metgezellen. De strijd in het Oosten. BERLIJN, 12 Juni (WB.) Het hoofd kwartier meldt van het oostelijk oorlogs- tooneel: Aan <le Duna bij Smorgan, Bara- nowssy en vooral bij Brzezany, alsmede aan de Narajofka is de gevechtsactie meer levendig geworden. Aan het Maccdonisch front. BERLIJN, 12 Juni. (W.B.) liet hoofdkwar tier meldt van het Maccdonisch front: Tussöhen het Presba-meor en. de Oostelijke Ozerna alsook aan den rechter Vardar-ocver tot aan het Doiran-meer was de artillcric- bedrijvigcr dan in den laatstcn tijd. Dominica en Dnitscliland. BERLIJN, 11 Mei. (W. B.) De Spaan- sche gezant heeft aan liet ministerie van bui- tenlandsche zaken medegedeeld, dat, vol gens een door hem ontvangen officieel be richt, de Dominicaansche republiek door de Yereenierde Staten bewogen is, de diploma tieke betrekkingen met Duitschland af te breken. Spanje heeft de waarneming van de D_uitsche belangen in dc republiek qp 2ich genomen. 1 Een nota aan China. LONDEN, 11 Juni. (R. 00 Naar wij ver nemen, zond de regeering der .Ver. Staten een nota aan de geallieerden en aan Chiin^ waarin zij verklaart, de binnenlandsche" on lusten in China te betreuren en wijst op de noodzakelijkheid van nationale eenh:id. Ver volgens stelt zij voor in den een of anderen vorm een gemeenschannelijke verklaring aan China te zenden. Welke houding de geal lieerden tegenover dit voorstel zullen aan nemen, is nog niet bekend. Wielrijden. Leidsche Sportvereeniging. Zondag heeft de door bovengenoemde Vereeniging uitgeschreven korte baanwed- strijd over 300 meter plaats gehad. Onder tamelijke belangstelling werd van verschil lende spannende ritten genoten. Winnaars der series warenWol ter s- dorff, Verra en Sips, terwijl Hageman als snelste tweede eveneens in de demi finale uitkwam. De loting bracht Woltersdorff en Hage man en Sips en Yerra tegenover elkaar. Winnaars werden Woltersdorff en Vcrra, die hierna om eerste en tweede prijs reden, met het resultaat dat de 1ste prijs zilveren kruis ten deel viel aan W. Vérra, en 2de prijs zilveren medaille aan W. Wolters dorff. Beurs van Amsterdam. SLOTKOERSEN. Ned. "W. S. 5 pet. 101'/,, id. 2'/* pet. G'/j, iJ. 3 pet. 733/t, Rusl. 1880 56, Nicolai oiP/j, 1889 R.l. 625 58, Hope 59, Smelters 10.1, Sm. Ref. 103, Vorstenl. 236, Kon. Petrol. 5G0, Gecons. Holl. 1721/?, C'igar 40, Perlak GS1/?, Sum. Pal. 250ll/i*. Zd. Perlak SS7/* Handels- Mij 2öl1/s, Am. Vaart 363, Ateh. Top. lOi1/?» Gar Foundry 753/4, Denver lO'/a, Miss. Kans. 6 1/j, Erie 26V2, Hide Leather Gl"/<, South Railw. 25s/3, Un Pac. 140, Rock. Isl. x/2. Un Steel lll7/a. Anac. Dcli-Afij. 510, Sen. 495, Besoeki loO1/?. Deli Cult. 200, R'dara Deli 2447*. Tot gemeente-bode alhier is benoemd de heer J. van Sisseren, opzichter aan de Zwemplaats Heerenpoort. Wij vernemen uit goe»de bron uit Den Hang, dat de politie aldaar op het spoor is van den vermoedelijkcn dader van den in Maart jl. in den Alexanderkazerne op den adjudant-onderofficier gepleegden moord. De politie moet thans in het bezit zijn,, ge komen van aanwijzingen, welke, naar men vertrouwt, spoedig zullen kunnen leiden tot een arrestatie. Spionnage bij de telegrafie. Heden werd voor de rechtbank te Am sterdam behandeld de zaak tegen de twee mannelijke en de vrouwelijke telegrafiste, die zich hadden schuldig gemaakt aan het opzettelijk toevertrouwen van telegram men aan anderen, n.l. aan iemand, die deze inhoud overbracht aan een der oorlogvoe rende mogendheden Het eerst werd behandeld de zaak tegen de beklaagde J. W. F. Daams. Het O M. eisckte tegen beklaagde don maximum-straf 1 jaar en 6 maanden. Wol vordering. Tn ons nummer van Zaterdag hebben we een en ander gemeld over de wolvordering. In aansluiting hierop kunnen we nog mee- deelen, dat voor Zuid- en Noord-Holland de prijs van le kwaliteit scheerwol is vastge steld op f 2.50 per K.G. De „Ecmdijk" getorpedeerd. Het is thans gebleken, dat de .Eeradijk" vau de Rottcrdarnsohe firma Solleveldt, v. d. Meer en Van Hattum's Stoom vaar t-AIij. door een duikboot- tot zinken is gebracht. Onze scheepvaart. Het stoomschip „Hollandia," van de Ko ninklijke Hollandsche Ll'oyd, dat 1-1 Januari 1.1. van Buenos Ayres vertrok en 11 Febru ari te Vigo aankwam, waar het sedert bleef, is behouden te Amsterdam aangeko men. De Noordzeevissckcrij. In do algemeeno ledenvergadering van do Ne-derlandsehe Rcedersverecniging voor de haringvïssclierij bracht dc naar Berlijn afgevaardigde deputatie verslag uit. Be- halvo hetgeen reeds bekend is, werd mede gedeeld, dat in het tot 3 graden O. L. verruimdo gebied eerst in September de haringvisscherij eenige uitkomst zal kun nen opleveren. Thans moeten nog onder handelingen plaats hebben over een billijke verdeeling van de aan te voeren haring tusschen de oorlogvoerende partijen, daar hiervan do uitvoering van de gesloten overeenkomst, afhankelijk is. Dit is een moeilijk punt Vast 6taat dat de haring- visscherij nog lang niet buiten alle moeite is. MARKTBERICHTEN. Leiden, IA Juni. Groenten..Salade f 0.90 a 2 bloemkool f 12 a 19, peen f 14 a 18.50, kom kommers f 8 a 13, selderij f-3 a 7, alles per 100, postelein f 0.09 a 0.13, peulen f 0.15 a 0.18, aardbeien f 0.48 a 0.53, alles p. pond. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN, 11 Juni, Vei ling der Tuinb.ver. „K. en O." Salade voor binnenland f 0.75, dito v-oor zouterij f 0.40 per 100, prei f 16 a 18 per 100 K.G. BODEGRAA'EN, 12 Juni. Kaas. Goudsclie kaas aangevoerd 17 vragens, tezamen 975 stuks, wegende pl.m. 107.850 K.G. le soort Goudsehe kaas f 60 a 63, 2e soort f 56 a 59, Rijksmerk f 60 a 64. Handel matig. ROTTERDAM. 12 Juni. Vee. 6G paarden; 1 veulen, 897 magere runderen, 610 vette run deren, 927 vette cn graskalvëren, 433 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 176 biggen, 3 bokken of geiten. Vette koeien le kw. 140 2c kw. 120, 3c kw. 100 ct., ossen le kw. 138 2c kw. 118,a 3e kw. 95 c.t., stieren le kw. 108, 2e kw. 90, 3e kw. 85 ct.. kal veren le kw. 140, 2e kw. 100, 3e kw. 80 «fc» melkkoeien f 225 a 375, knlfkocien f 235 a 395, stieren f 140 a' 600.pinken f 110 a 155, vaarzen f 120 a 175, werkpaarden f 150 a 350, slachtpaardcn 102 a 115, nuelit. kalveren f 9 a 16, fokkalveren f 18 a 30, biggen f 3 a 10. Handel matig. Eieren. Aanvoer 90455 stuks V. P. N.-eieren, Kippeneieren f 9.25 a 9.60, handolaarseieren f 8.20 a 9.50. Graanmarkt. Zaden ruim prijshoudend.- Maanzaad f 45 a 46, Karweizaad f 41 a 42.50 per 50 K.G., geel Mosterdzaad f 02 a 66 per 100 K.G., alles inclusief baal. Koolzaad f 02 h 01 per 100 K.G. PURMEREND, 12 Juni. Jvaas. Aangevoerd 27 partijen kleine fabrieksbaas f 68, 80 parte kleinere boerenkaas f 70, 2 part. Commissie f 61, '10 part. middelbare f 67, 1 partij Goud sehe f 62 per 50 K.G. Boter. 040 K.G. boter f 2.15 a 2.25 p. K.CE Vee. 575 runderen w.o. 184 vette runderen' f 0.90 a 1.35 per K.G., 371 melk en gelde f 180 a 380, 20 stieren, 58 paarden f 130 a 700, 48 vette kalveren f 1.10 a 1.30 per K.G., handel matig, 438 nucht. kalveren v. d. slacht f 9 a 24, v. d. fok f 15 a 30 por stuk, handel stug, 397 vette varkens f 1.02 a 1.12 per K.G., han del vlug, 74 magere varkens f 10 a 25 per stuk, 334 biggen f 3 a 8, 972 schapen f 16 at 36, 699 lammeren f 9 a 16 per stuk, handel stug. Eieren. Kippeneieren f 9 a 9.75, eenden eieren f 10 per 100 stuks. ALKMAAR, 11 Juni. Aangevoerd 419 vettfl varkens. Prijs 76 a 115 ct. per K.G. TEXEL, 11 Juni. 4e Groote Lammermarkt Aangevoerd 4075 stuk-s. De prijzen waren f 9 a 10 per stuk. Handel stug. Geboren: CORNELIS Zoon van P. KOSTER en J. KOSTER—BLOM. Leiden, 10 Jnni. Eenige Kennisgeving. 1969e Geboren MEOHAUD JOHANNES FRANCÏSCUS Zoon van 6615 H. DONKERS. A. Sr. DONKERS—Meiners. Leiden, 11 Juni 1917. Heden overleed onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer EVERT GROEN, in den ouderdom van 87 jaar. Oud-Wethouder der Gemeente Oegstgeest. Alphen a.d. Rijn. A. J. GROEN. A. SI. GROENSchouten. Amsterdam. J. GROEN. G. M. GROENHülshoff. Amersfoort. E. W. J. GROEN. Amsterdam. SI. J. GROEN en Kleinkinderen. Leiden, 10 Juni 1917. Slorsehweg 18. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. De ter-aarde-hestelling zal plaats hebben, Woensdag 13 Juni a. s. te 12 uren op de Begraafplaats .liet Groene Kerkje" te Oegstgeest. 6351 Heden overleed, na een langdurig ljjden, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Echtgenoot, Zoon, Broeder en Behnwdbroeder PIETER GERARDÜS PIESAAR, in den ouderdom van 57 jaren. Uit aller naam: Wed. P. G. PIESAARSürach. Leiden, 11 Juni 1917. (Brandewynsteeg 9') 6596 Wegens Huwelijk is morgen, 13 Juni de aardappelhandel Vron- wensteeg gesloten. Bestellingen op de nieuwe Bon, worden Donder dag uitgevoerd. 6603 VOORTZETTING der voor Kinderen en verdere belang stellenden: 6604 volgend seizoen. Zie kleine advertentie in het blad van Woensdagavond. Vervaardiger van Kunsttanden en Gebitten. MARE 64a, b. tl. Haarl.straat. 1978a -x Gevraagd: een goed kunnende fieSsen. 6607 Adres: Nieuwe Rijn 62.

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 3