Vrijdag 1 Juni. Eerste fiSlad. A°. lölt §eze <iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. DU nornmer bestaat uit TWEE Bladen. Olticieele Kennisgevingen. Onder onze Vroede Vaderen. 17563 LEIDSCH DAGBLAD PEIJS DEK ADYERTENTIEN: Van 1—5 regels /1.05. Iedere regel meer 0.20. Kleine advertentiên Tan 30 woorden 40 Oents oontantj elk tiental woorden moer 10 Oenti. Incasso volgens pootrecht- Bewijsnummer 6 Cents. PEIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1.601 per week. I l f 0.12. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. J I 0.12. Franco per post J ;'f 2. GELDIG VERKLAARDE BONS. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat voor de week van 2 tot en met 8 Juni geldig wor den verklaard: BON No. B 57 voor 1 K.G. KLEIAARD APPELEN. BON No. B 58 voor ll/s ONS RIJST. BON No. B 59 voor 1 ONS GORT. BON No. B 60 voor 2 ONS ZEEP. De Burgemeesiei voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 1 Juni 191-7. WIJZIGING IN DE DISTRIBUTIEREGELING VOOR BROOD, BLOEM, MEEL EN ROGGE. De Burgomcester der gemeente Leiden brengt ter algomecnc kennis, dat bij circulaire van 29 Mei 1917 No. 61312/36 door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien de Dis tributieregeling voor brood, bloem, meol en rog ge, vastgesteld bij zijn beschikking van. 27 De cember 1916 (Ned. St. Ct.)» No. 303, is goedge vonden to bepalen: dat daarin do artikelen 1, lid 1, sub a 7, 20, 21, 22, 23, 24 en 25 vervallen en vervangen wor den door de volgende: Artikel I (D Het Rijk stelt door tusschcnkomst'van de gemeentebesturen verkrijgbaar a. Wiltebroudkaarton, ter voorziening in do behoefte van wittebrood, zout roggebrood en bak kersbeschuit, uitsluitend van den houder en van het gezin waartoe hij behoorL Onder bakkersbe- scbuit wordt in deze regeling verslaan allo be schuit, met uilzondering van die, welke ia onge schonden originoele verpakking wordt verkocht en vervaardigd ia door beschuitfabrieken, welke als zoodanig door het na te noemen Centraal BroodkantooT zijn erkend. v Artikel 7. Behoudens het bepaalde in het eerste" lid van het volgend artikel, geschiedt koop cn ver koop van brood en bakkersbeschuit tegen door den verkooper af te scheuren bon of bons, in aanduiding overeenstemmende met het gewicht en soort van hetgeen word afgeleverd. (2) De afgeleverde hoeveelheid bakkersbeschuit zal evenwol slechts 75 pCt. hebben tc bedragen van het op de bons aangegeven broodgewicht. .(3) Losso bons zijn ongeldig Artikel- 20. (1) Onverminderd de straffen, door de Dislri- butiewet 1016 bedreigd tegen overtreding dezer regeling, kan do Centrale Broodcommissie, al dan met op voordracht van hot Centraal Brood- kantoor, een Provinciale Brood-Commissie of een Gemeen»ebesluur een uitsluiting voor tijde lijk of voor goed uitspreken bij overtreding van bestaande verplichtingen; a ten aanzien van den houder eener inrich ting, waar nachtverblijf wordt verstrekt aan tij delijk hier te lande vertoevende vreemdelingen,- voor zoover betreft de tc zijner beschikking stel len yan dagbroodkaarten ter uitreiking als be doeld in artikel 3, sub Ce. b. ten aanzien van den houder eener inrich ting, geheel of gedeeltelijk bestemd tot het ver strekken. van maaltijden aan het publiek, voor zóóver betreft de toepassing van artikel 8, le lid. Een uitsluiting van dezen aard schorst voor. eenzelfde tijdvak do mogelijkheid van toepas sing van artikel 9, ten aanzien van "den uitgo- slotene; c ten aanzien van bakkers en winkeliers, voor zoover betreft de verstrekking van nieuwe grond stoffen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 Een uitsluiting van dezen aard schorst voor e,on zelfden tijd tïo mogelijkheid van toepassing van artikel 16 ten aanzien van den uitgcslotcnc. d, ton aanzien van koekfabrikanten, biseuit- fabrikanten, kook- en banketbakkers voor zoover betreft de toepassing van artikel 17, Isle lid. Iste zinsnode en artikel 17, 3do lid. (2) Van de uitspraak dor Centraio Brood-Com- inissie is hoögcr beroep toegestaan bij den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Dit beroep moet binnen drie dagen, nadat de be langhebbende met do uitspraak der Centrale Bi'ood-Commissie in kennis is gesteld, worden ingediend bij het Centraal Broodkantoor. Artikel 21. (I) Het is een ieder verboden: 1 voor ecnzelfden persoon en voor eenzelfde week meer dan een broodkaart aan te vragen of «n ontvangst te nemen, behoudens de gevallen, voorzien In artikel I, 1ste lid sub e en ih lid 4. 2 Datgene, wat op een kaart verkrijgbaar is, to koopen ander* da»? a. op een kaari, welke is uitgereikt ten be hoeve van hemzelf of een der leden van het ge zin, waartoe hij behoort. b. Tegen bon of bons, geldig op het tijdstip waarop en in aanduiding van gewicht en van soort in overeenstemming met hetgeen wordt gekocht, met dien verstande, dat tarwe bloem en tarwemeel slechts kan worden gekocht op die bons, waarop de aan brood evenredige hoeveelheid tarwebloem, respectievelijk iatwe- meel, uitdrukkelijk staat vermeld; c. Op bon of bons, welke bij den koop van de kaart worden afgescheurd. 3, Een kaart in bewaring te geven aan een ander dan een der leden van zijn gezin. 4. Bons van de broodkaart af te scheuren", of te doen afscheuren, waarvoor niet de overeen komstige hoeveelheid brood, tarwebloem, tarwe meel of bakkersbeschuit werd in ontvangst ge nomen. Artikel 22. (1) Het is verboden bruinbrood of roggebrood, op een aanvullingskaart verkregen, te doen strekken ten behoeve van een ander dan van dengene, op wiens naam de kaart is uitgereikt, (2) Een Gemeentebestuur is bevoogd dengene, töh wiens behoeve een aanvullingsbroodkaart is uitgereikt, bij overtreding van dit en het vorig artikel uit te sluiten van verdere verkrijging van aanvullingsbroodkaarten. Artikel 23. Het is verboden in ecu iurichting, waar nacht verblijf aan tijdelijk hier te lande vertoevende vreemdelingen wordt verstrekt: a. Een dagbroodkaart uit te reiken zondor deze vooraf te hebben voorzien van den datum van afgifte en den naam der Inrichting, waar zij werd uitgereikt; b. Een dagbroodkaart uit te reiken of af 1e geven aan anderen dan aan tijdelijk hier te lan de vertoevende vreemdelingen, die nachtverblijf hebben genomen in de inrichting, waar de kaar! wordt uitgereikt; c. Aan zoodanigen vreemdeling op één dag meer dan één dagbroodkaari fo verstrekken; d Aan zoodanigen vreemdeling een volgende dagbroodkaart te verstrekken, tenzij de vorige tegelijkertijd wordt ingeleverd. Artikel 24. Het is verboden in een. inrichting, geheel of- gedeeltelijk bestemd lol het verstrekken van maaltijden aan het publiok: a. Aan dengene, die oen maaltijd in die in richting komt gebruiken, wittebrood of bakkers- beschuit af te leveren, anders dan tegen af scheuring van de broodkaart van den bezoe ker van een bon of bons, overeenstemmende in gewicht met hetgeen wordt verstrekt. b. Beschuit, vervaardigd van grondstoffen, die verstrekt zijn ingevolge Artikel 17, 1ste lid, af te leveren anders dan met inachtneming van liet bepaalde in het 2e lid van Artikel 17. Artikel 25. Het is yerboden: (I) Brood, tarwebloem of tarwemeel of bak kersbeschuit te verkoopen anders dan: a. tegen bon of bons, geldig op het tijdstip waarop, en in aanduiding van gewicht en soort overeenstemmende met hetgeen word! verkocht, met dien verstande, dat tarwebloem en tarwe meel slechts kan worden verkocht op die bons, waarop de aan brood evenredige hoeveelheid tarwebloem respectievelijk tarwemeel uitdrukke lijk staat vermeld. b. Op bon, of bons, welke bij den verkoop van de broodkaart worden afgescheurd. 2. Een broodkaart in bewaring te nemen van een ander dan een der leden van het gezin, waartoe de bewaarnemer behoort. 3. Bon of bons af te scheuren, te doen af scheuren of in enfvangst te nemen, waarvoor niet de overeenkomstige hoeveelheid brood, tar webloem, tarwemeel of bakkersbeschuit werd afgeleverd. 4. Beschuit, vervaardigd van grondstoffen, welke ter beschikking zijn gesteld, ingevolge het bepaalde in artikel 17, 1ste lid, af te leveren anders dan met inachtneming van het 2de lid van dat artikel. De Burgemeester voornoemd, N. G. DE GIJSELAAR Leiden, l Juni 1917. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van de firma I\ GLOS EN LEEMBRUGGEN om vergunning tot uit breiding van de fabriek van wollen garens in het perceel Verversstraat no. 8, Sectio C no. 1856, door plaatsing van drio elektromo toren, waarvan 1 van 150, .1 van 102 en .1 van 85 p.k., tor vervanging van de aanwezige stoomkracht Overwegende, dat het onderzoek ter zake nog niet geëindigd is; Gelet op art. 8 der Hinderwet; Hebben besloten de beslissing op het ver zoek te verdagen. Burgemeester eu Weth. voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LerJwi, 31 Mei 1917. ZEGELWET 1917. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan de in wer king treding der nieuwe „Zegelwet 1917" op .Vrijdag 1 Juni a.s. Zij vestigen er de bijzondere aandacht op, dat in het vervolg alle verzoekschriften, zelfs al zijn deze in briefvorm, tenzij zij bij de Wet uitdrukkelijk van het recht van zegel zijn vrijgesteld moeten worden gesteld op gezegeld papier van 30 cents, welk papier een oppervlakte mag hebben van ten "hoogste 425 c.M*. Voorts wijzen zij nadrukkelijk op art. 15 der genoemdo Wet, waarin het o.a. aan de Gemeentebesturen verboden wordt bij hun beslissing of beschikking rekening te hou den met den inhoud van ccnig stuk dat, hoe wel aan zegelrecht onderworpen, ongczegeld of niet voldoende gezegeld te hunner kennis is gebracht. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Mei 1917. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, le alinea, der Hinderwet; Brengen bij dozen ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver- leond aan M. H. VAN WAVEREN en recht verkrijgenden tot het oprichten van een drogerij van veldvruchten in de „Brinio- moutcrij" in het perceel Hansenstraat no. 53, Sootic K no. 2671, voor een proeftijd van zes maanden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. G. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 31 Mei 1917. Yan de weinige ingekomen stukken, gis teren ter tafel gebracht, werd alleen eenige bijzondere aandacht gewijd aan een. adres van bewoners der R-ijndijkstraat, een onge lukkige erfenis, zooals men weet, van Lei derdorp. Iu deze straat, nog altijd parti culier eigendom, is nog geen gasaanleg. In donkere avonden walmen ei' een paar petro- leumpitton en in de huizen zelf brandt of liever brandde men ook petroleum. Doch nu deze niet meer te krijgen is, wa^Lei- den er in last. En dit nog meer, tfhdat het er met de brandstoffen ook slecht kwam uit te zien. Zonder kunstlicht kun je het in dezen zomerdag nog stellen, maar zonder brandstof en zonder een wèlvoorzien petro leumstel, dat gaat moeilijk. En men zat er toch zonder. Men ging van den burge meester naar de brandstoffencommissie en misschien nog naar anderen, doelt zonder baat. In deze gemoedsstemming werd door een der bewoners een adres opgesteld, dat niet malsch was. De anderen teekenden het en zoo ging het naar den burgemeester. Van aansluiting aan de Gasfabriek kon niets komen, dooh er is nu- voor brandstof gezorgd, zoodat in den grootsten nood is voorzien. Het adres werd dan ook inge trokken, doch do Yoorzitter heeft het als een voorbeeld van onaangenamen toon toch nog laten voorlezen. Hierbg verkreeg de heer Van der Pot nog de geruststellende verzekering, dat het niet-aansluiten aan de gasleiding inderdaad een go volg is van het gebrek aan materiaal en niet van direct tekort aan kolen. Voorts waren er verschillende amendemen ten ingekomen op het voorgesteld ontwerp^ regelende de Rechtspositie, en wel van de heeren Briët, Van der Eist, Pera, Van der Pot en Sjjtsma. Naar wij vernamen zij werden nieb voorgelezen hebben zij voor namelijk betrekking op het aantal dienst uren, do vacanties, de straffen, het ontslag der vrouwelijke ambtenaren bij het aangaan van een huwelijk en de Zondagsrust. Zij werden in handen gesteld van B. en ,W. om praeadvies en zullen later met de ver ordening zelve jn behandeling komen. Het was voor sommige Raadsleden, die ook na de mededeeling van den Voorzitter in de vorige vergadering nog in den waan waren, dat deze „dikke boterham" gisteren nog zou worden aangesneden, een meevaller. Uit wab wij zoo pnder de bedrijven op vingen, bleok ons, dat de verdediging van de concept-verordening voornamelijk aan den wethouder uir. Van der Lip zal zijn opgedragen, aan wien dat zeker wel is toevertrouwd. Of er ook nog meer amen dementen zullen binnenkomen, weren wij niet. Het zal wel in de bedoeling van den burgemeester hebben gelegen, om nu heb lick te sluiten, doch wanneer er voor de openbare behandeling nog meerdere wijzi gingen worden voorgesteld, kan men deze moeilijk afwflKen. Het zal voor een grondige behandeling dan echter wenschelijk zijn, dab de heeren er niet te lang mee wachten. De agenda leverde overigens niet veel bijzonders. Er werd over de verschillende punten dan ook weinig gedebatteerd. Dat het praeadvies inzake het verzoek tot verplaatsing van de groente- en ooftmarkten zonder slag of stoot er door ging. viel ons niet tegen. Men kan trouwens de markt wel verplaatsen, doch daarmede verplaatst men ook den last. Overweging zou het, dunkt ons, verdienen, dat de markten nog meer dan tot dusver het geval is, werden gecentraliseerd, en dan richten wij onzen blik in de eerste plaats naar de veemarkt met omliggende terreinen. Hier is men eenmaal aan wat lawaai ge wend en heeft zich tegelijk er op ingericht om aan de raarktbezoekers iets to verdienen. Laat de Marktcommissie, die blijkens haar rapport aan B. en W. de aandacht aan deze zaak bljjft wijden, er eens over denken. Over het adres van den heer Suringar c.s., om verbetering te doen brengen in den toe stand van een deel van jjen Zoeterwoudsche- Singel, heeft o.i. de heer Hoogenboom nut tige wenken aan het College van B. efli W. gegeven. Wij hopen niet, dat de gemeente, ooit besluib tot heb bestraten van dezen mooien Singel, waardoor hrj geheel het ka rakter van Singel zou verliezen. Een paar- denspoor in het midden aanleggen, zou den weg ate Singel nog meer bederven. Hem met een lichte teerlaag doen bedekken, lijkt ons voor vrijwaring van het stuiven uitne mend. Aan den Witte-Singel voldoet deze maatregel bijzonder, maar tegen de najaars- en winterregens is een laag teer niet be stand. De Witte-Singel heeft het al geleerd. Een trottoir langs den huizenkant, zij het dan ook heel smal, hier en daar, zooals do heer Hoogenboom het wil, helpt de voet gangers voldoende en daarom is het toch tè "doen. Het debat 'over ambulantisme is nu tot geringen omvang beperkt gebleven. Er was in de vorige vergadering ook reeds genoeg van gezegd. De nu voorgestelde motie zou trouwens geen principieel© beslissing over deze kwestie brengen. D.e voorstanders heb ben nog eens duidelijk doen "uitkomen, dat' do bezwaren tegen afschaffing op groofce scholen niet, of slechts in geringe mate voor deze scholen golden. B. en W. zagen er nu weer andere en de heer Pera bleef, contra rie met zjjn bonding in 1911, ook in dit geval in zijn verzet volharden, omdat hjj den geest der klasseonderwijzers niet ver- tróuwt. Een man als de heer Zwiers, di<0 tegen afschaffing van het ambulante hoofd op groote scholen is, kon nu echter mee gaan. Toch werd de motie met 9 tegen 14 stemmen verworpen. Vergeleken met do stemming over een soortgelijke motie in 1911, die toen werd verworpen met 6 tegen 20 stemmen, kurmen de voorstanders met den heer Fokker zeg gen/ dat de ideeën marcheeren, al gaat het niet zoo heel snel. De heer Fokker was nu ook tot voorstander bekeerd. Voorloopig zal deze kwestie "wel van de baan zijn in den Leidschen Raad. Maar als na 1909 onder invloed van het algemeen verplicht kiesrecht en onder het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, zulk een mo tie nog eens weer op de proppen komt, kon den de cyfers der stemmen wel eens om gekeerd worden. De heeren, die haar verdedigen of bestrij den, kunnen dan het 'materiaal voor het debat wel uit de oude jaargangen' der han delingen putten, Het vóór en te^on is nu, zoowel als in 1911, weer uitvoerig bepleit. Eigenlijk zonder nut; want bij zulke kwesties, die tot principes en dogma's worden ge maakt, is er van overtuigen toch geen sprake. LEIDEN, I JUNI. Tot lid van de examen-coariimissie voor de te 's-Grarvenh-age af te nemen notarieel© examens is benoemd prof. mr. E. M. Mey ers, ali'hier. Gisteren bod plaats een buitengewone» algemeene vergadering van aandeefhóudera der N7V. Houthandel voorh. J. J. v. Hoe ken Zn. Da vergadering, zich niet kun nende vereemagen met hot optreden van den in Januari j.L benoemden commissaris der Verunootschap, den heer Jan van der Lip, te Utrecht, besloot met algemeene stem men dezen heer als commissaris te ontslaan en bij acclamatie werd aangenomen, dit ontslag onmiddellijk te doen ingaan. De vergadering sprak tevens haar ernstige afkeuring uit over de wijze, waarop deze commissaris, staande blijkbaar onder in vloed van een aandeelhoudsterook meen de te kunnen en te mogen optreden tegen den directeur, den heer C. Serló. Dat. een onderwijzer der openbare söbool predikant wordt, zal wel niet veel voorkomen. Hot is nu gebeurd, meldt »,De Ned." want de heer W. Banning, vroeger onderwijzer aan do openbare school, te Nieuwendam, Tbeol. cand. te Leiden, is thans toegelaten of zal binnenkort worden toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned.-Herv. Kerk. De Haarlemsehe Bamikvereeniging heeft, met ingang van 1 Juni, het bedrijf der firma Van Wensen Co., alhier,- ala bankiers, kassiers en conimissionnairs in e£- fee tan overgenomen. De leiding van het bijkantoor dezer in stelling is opgedragen aan mr. H. v. Wensen. Verder wordt meegedeeld, dat procuratiai is verleend aan de heeren mr. P. A. W, Lykles, L. H. C. Storm- W. P. Costerua Pz., mr. H. I. J. M. vam Wensen, P. A, Brand en Z. A. Smit. Dr. J. Riemens Jr., te Dedemsvaarfc, hoopt van zijn tegenwoordige gemeente op 2G Augustus a.s. afscheid te nemen e*n zijn intrede bij de Ned.-Herv. Gem. alhier te doem op 2 September d.a.v., na bevestigd te zijn door cis. O. L. Laan, em.-pred. te Hilversum. Do Unie-Liberale Kiesveroeniging „Thorbecko" heeft gisteravond het aftre dend lid prof. mr. J. E. Heer es met alge- moeno stemmen* candidaat gesteld, van het lidmaatschap der Tweede Kamer. Naar de bladen melden, zou prof. mr* J. E. Heoros, lid van don Gemeenteraad alhier, zich bij do periodieke verkiezingen niet weder herkiesbaar stellen. Wij vertrouwen dit bericht minstens als voorbarig. Heden namiddag heeft de firma S. H. C. Smits, in garen, band en mode-artikelen Prinsessekade, een filiaal geopend in hot perceel Doezastraat, waarin tot dusvorr* de kaashandel van den heer Kortekaaa was gevestigd. Eerst was het filiaal geplaatst aan de overzijde, Doezastraat no. 9, doch door dien de ruimte daar te klein word, werd heb genoemdo pand aangekocht en voor deze branche op uitnemende wijzo inge richt. Alle goederen worden uit de reeda 33 jaar bestaande zaak aan de Prinsesse kade betrokhen. Bij de Leidsche Spaarbank is in do maand Mei ingelegd f 149,175.42 en terug betaald f 131,092.56, terwijl 68 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 75 boekje* geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 14,173 inleggers bedroeg eindo Mei f 2,985,052.02. Mr. A. S. de Blécourt, nieuwbenoemd hoogleeraar bij do faculteit der Rechts geleerdheid, alhier, om onderwijs te geven in het oud-vadorlandsch recht, hoopt zijn ambt to aanvaarden met het uitspreken eener redevoering in het groot auditorium van het universiteitsgebouw op Woensdag 2fT Juni a.s., des namiddags "t© twee uren. Aan het postkantoor to Leiden en de daaronder ressorteerende hulppost-kan toren werd gedurende de maand Mei 1917 ingelegd f 87190.78, terugbetaald f 77016.01 Het laatste door dat kantoor uitge^eve* book je draagt het nummer 42095. 3<Oc tober - ereenigin Gisteravond hield de 3-Octobor-Vore-en. haar gewone zomervergadering in de klei ne Stadszaal, onder voorzitterschap van den heer N. Brouwer. Het bezoek der leden was, ails gewoonlijk, weder niet bijzonder groot. De uitvoerige notulen der vorige verga dering werden door den secretaris, den hoer F. H. A. Drieosen, gelezen en daarna onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens werden uit dubbeltallen, door het bestuur aangeboden, tot leden dor Commissie voor het nazien der rekening, benoemd de heeren H. D. Sala, dr. Th. W. Van Lid'th de Jeu de en Oh. van Spall", resp. met 13, 12 en 14 stemmen. De heeren A. J. Sta-llinga, Carl Driessecn en F. Lee ca» verkregen onderscheidenlijk 5, 6 en 2 stem' men. Hierna kwam ter tafel liet voorstel van het bestuur, om dit jaar op beperkte schaal woder oen feestviering te organiseeren De voorzitter, dit voorstel toelichtende, zeide, dat zeker vele leden^jet verbazing vam drib voorstel hebben kennis genomen, in 1914 we'0.1 met zeldzame eenstemmigheid besloten, geen feestdag te houden. De mon- schen waren verslagen en meenden, dat hot nieb aanging, om feesit te vieren, nu do -ccilog om ons hier woedde Thans is de o-rkig mg wiet voorbij; into.gecdeol, ue scm van ellende is nog veel vr-j iter ge worden. En zouden wi; nu wel feasc-viorer f vragen deze leden schamper. Ma-ar er zijn ook anderen, die, erkennen de dat de tijden ernstig zijn, juist daarom meemen, dat de menschcn, meer dan an ders, behoefte hebben da-n in normale tij den, aan eenige gepaste ontspanning, waar door do sterk op proef gestelde energie kan worden versterkt. Andere vereenigingen zijn oois bovendien hierin ad voorgegaan. Sport- en andere ver eenigingen organiseerden reeds feestelijk heden. En een dee-1 van de leden e<n van het bestuur houdt het met de laatston ea daarom wordt het worstel gedaan.

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 1