üederlaiifl en de Oorlog. Rc. 17453 Vrijdag; 19 Januari. Eerste JBlacl. A°. 1917. <Beze Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zpn- en feestdagen, uitgegeven. DIS nornrrser bestaaS uiS TWEE Bladen. Officieels Kennisgeving, Onder onze Vroede Vaderen. PRIJS D15R ADYERTENTIEN: Van 1—5 regels 1.05. IeJere regel meer 0.20. - Kleine advertentie!! Tan 30 woordon 40 Oents contant; elk tiental woorden meor 10 Oents. Incasso volgens postrecht. Bewijsnummer 5 Oents. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.60; per week. f 0.12. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week, 0.12. Franco per post2. BEKEN 1) 31 AKIN G. De Gedeputeerde Staten der Provincie Suid-Hoiiacd, Gelet op art. 102, alinea 2, der Wet van 3en 7en September 1896 (Staatsblad n°. 154) Noodigen de inwoners der Provincie Zuid-Holland, die elders mjs Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit, om daar van vóór den 15eQ Maart 1917 aan hun College te doen blijken, «oor overlegging ran het aanslagbiljet of van een uittreksel pit de kohieren der Rijks directe belastin gen, opdat daarop kan wórden gelet bij 'het opmaken der lijst van de hoogstaange slagenen, verkiesbaar tot Afgevaardigden ter Eerste Kamer der Staten-Generaal. De aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren moeten, wat de grondbelasting aangaat, den dienst 1917 betreffen. De bedoelde stukken behooren door belanghebbenden to worden ingezonden aan-het gebouw van het Provinciaal Be stuur van Zuid-Holland, met opgave van 1°. den naam, de voornamen en de woon plaats van den aangeslagene 2°. de gemeente en de dagteekening zij ner geboorteen 8°. bijaldien hij buitenslands is geboren, of, on zoo ja, waarom hij als Neder lander is te beschouwen, met vermel ding van de dagteekening zijner natu ralisatie, indien deze mocht hebben plaats göhad. De Gedep. Staten voornoemd, SWEERTS, Voorzitter. DE MONCHY, Griffier. 's-Cra/venhage, S Januari 1917. De Voorzitter heeft gisteren de vergade ring wel met con toespraak geapend, doch ia afgeweken van de gewoonte om een .overzicht te geven van wat er in het af- geloopen jaar door het gemeentebestuur is gedaan en een aspect .te openen voor de werkzaamheden in het nieuwe jaar. De ge wone gebeurtenissen vallen in het niet bij; het gr00ie en geweldige wereldgebeuren en daarom meende hij over de eerste te moeten zwijgen. Maar de oorlogstoestand 'beheerscht ook weder in zoo greote mate do werkzaamheden op gem cent lijk gebied, dat zeker vele, zeer vele zaken hadden genoemd kunnen worden, die daarmede mid dellijk of onmiddellijk in verband staan. De Raad en over .dit College heen vooral de burgerij, zou wel eens graag uit den mond van den burgemees'er bijzonderheden hebben vernomen over den omvang van de levensmiddel en voorziening; do koeten, er uit voortvloeiend, enz. Het vorig jaar gaf hij .daarover ook frappante cijfers. Al werden die ons ditmaal onthouden, niettemin werd de indruk gegeven, dat de toestand ook vcor Leiden ernstig is en zei is zorgwekkend zal werden, wanneer, zocals is te voorzien, de oorlog blijft voortduren. Zuinigheid moet hot wachtwoord zijn, zoowel voor de gemeente als voor hear in gezetenen. Ook wij hebben daarop dikwijls gewezen; doch het schijnt wel, dat de men- schen niet oer aan een roede gelocven, vóór zij de slagen voelen. Men .vergeet maar al te véél, dat men niet enkel plichten jegens zichzelf, maar ook tegenover de .ge meenschap heelt, en daarom paste de ver maning van den Voorzitter aan het slot, den besten niet te na gesproken, voor ons allen en niet alleen of b"j voorkeur de min der weiges'elden, zooals in de rede min of meer geschiedde. Nemen wij er allen goede nota van en moge het mc-e: en meer blijken, dat Leidens genu:ntJ,.stuur en burgerij van den diepen ernst der tijden zijn dc-ordrongen on dit willen toonen door een scbere ingetogenheid - in handel en wandel. De-agenda was lang en belangrijk. Dat het met een middagzitting, ook al begon men één uur vroeger dan' gewoonlijk, niet af zou kunnen loepen, hadden B. on W. wel begrepen, Z\j stelden een avondvergadering in zicht. Onze llaad is in dat opzicht wel wat verwend. Hij houdt van riet al te lange agenda's, die in een uur of drie behoorlijk kunnen w-rdcn afgewerkt Nu nemen wij met den Voorzitter gaarne aan, dat het niet altijd zoo af te passen is, dcch wij meenen, dat men toch wel door een keertje vaker te vergaderen, kan waken tegen overladen agenda's. Er was nu ook al weer ongeveer' een maand verkopen, sedert men vcor 't laatst bijeen kwam. Men krijgt dan niet alleen Veel voorstellen te behandelen, de ingekomen stukken stapelen zich dan ook gewe'dig op ien daarmede gaat eveneons veel tijd heen. Als algemeenen regel zouden wij om de tweo weken willen vergaderen. Dat schijnt ons voor een gemeente als Leiden niet te veel. En het verdiende daarbij aanbeveling, steeds to één uur 's middags te beginnen. Tal van ingekomen stukken gingen gis teren onder den hamer door. Wanneer men zich den tijd er voor had gegund, zou aan sommige dezer stukken vermoedelijk wel iets meer aandacht zijn gewijd. Hetzelfde' geschiedde met het eerste dozijn onder werpen, waarbij bijna schuchter en slechts terloops enkele losse opmerkingen werden gemaakt. Enhaastige spoed, is zelden goed. Over het voorstel tot aankoop van een paar perceelen, noodig ter verbreediDg van tor. gen los. Zuinigheid, beperking in de uitgaven voor do gemeente zoowel als voor 'de burgers zelf, het was het wachtwoord geweest in des Voorzitters rede. Was de verbreeding van de Braudewijnsteeg, waartoe men vóór den oorlogstoestand besloot, dan wel urgent genoeg, om er. nu reeds deze panden voor te koopen, en zooals een deskundige als de heer Huurman verzekerde veel te duur? In zijn groote meerderheid meende de Raad met B. en W., dat het raadzaam was de gevraagde f 15,000 er aan te be steden. Wij hadden het nog maar aange zien. Dat men later meer zou hebben moe ten betalen, gelooven wij niet. Do voorgestelde maatregelen tot kolen- besparing aan het Openbaar SlachTiuis door vermindering der uren van opens'.elling van het koelhuis zoowel als van het Slachthuis zelf, gingen er vlot door. Wie weet of men, als straks de normale tijden weder teruggekeerd zijn, niét ervaren lieeft, dat liet zoo wel kan blijven. De wijzigingen, door B. en W. voorge steld inzake de verstrekking van goedkoop© melk en de voorstellen tot herziening van de regeling der goedkoope cokesv-eorriening giugen er ook zonder eenige discussie door. 'b Zou, gelooven wij, niet zoo geschied zijn, als de heeren den tijd hadden gehad.- De doctoren zijn wel een beetje al te vrijgevig geweest bij 'tr teekenen van verklaringen, waardoor de kosten voor dez>e melkverstrek- king aan zieken en zwakken veel te hoog liepen. Daardoor kon deze op zichzelf uit nemende maatregel, niet gehandhaafd blijven. De duurtecommissie uit de Arbeidersbewe ging heeft dit zelf moeten erkennen. Of de maatregelen, welke zij tegen misbruiken wil de nemen, steekhoudend zouden gebleken zijn, durven we betwijfelen. En nu nog eens met een proefneming in zee te gaan, was wel wat al te gewaagd. De regeling der goedkoope cokesvoorzie- ning is, dank zij de levensmiddelencommis sie, voor hen, die er van profiteeren, wat milder gemaakt. Men is nu gekomen in de richting van het indertijd verworpen amen- demenfc-Srjtsma. Dat hierbij niet ter sprake is gebracht de handel, die in deze kolenbons wordt gedreven, waardc-or het doel, dat men zich met deze regeling voorstelt, niet altijd wordt verkregen, heefb ons wel eenigszans verwonderd. Wij wisten, dat sommige Raads leden er van op de hoogte waren. Rjisschien heeft de vrees te veel van den in verband met de lange agenda, krap toegemeten tijd te vorderen, weerhouden er over te spre ken. Er worden bons. verstrekt aan men- schen, die er voor in aanmerking komen en die met een bedrag van 70 ets. .een mud cokes kunnen krijgen, t:gen minderen prijs van de hand gedaan. Zoo krijgen deze men- schen do brandstof niet en anderen, die er niet voor in aanmerking komen, "profiteeren ervan. Tegen zoc-danige misbruiken moet ge waakt. Lat het sluitingsuur voor vergunnmgs- en verlofslokalen met een uur is vervroegd, zal vooral in de kringen van winkeliers en neringdoenden, aan wie ook beperking van lichtgebruik is opgelegd, voldoening schen ken. Do birgémcester behoudt het recht om dispensatie tc verleenen, al zal hij, ge zien zijn opvatting omtrent de ons in deze lijden passende leefwijze, er zeker een ma tig gebruik van maken. Met betrekking tot deze regeling, die opu geiïomcn werd in een door den Minister van Linp. Zaken geïnspireerde verordening ter voorkoming van uitsparingen en dronken schap bij demobilisatie, had een' merkwaar dig juridisch debat plaats tusschen de hee ren Van der Lip, Van der Eist en prof. Aalberse ©enerzijds, en de heeren van de Commissie-vcor de Strafverordeningen, mr. Fokker, mr. Van dbr'Pot en den Voorzitter, anderzijds. Prof. Heeres kwam midden in dit debat ter vergadering. Hij kon er zich dus moeilijk inmengen, doch de heer Vergou-, wen voelde zich geroepen zijn juridisch ta lent ook eens te toöneti. Hij koos de zekerste zijde blijkbaar; de oppositie kreeg .althans gelijk. De zaak zelf bleef echter precies eender; om elf uren moeten nu des avonds de vergunnings- en verlofslokalen gesloten zijn; of dat behoort te staan in de oorspronkelijke verordening A, of in een wijzigingsverordening B, doet er in- de practrjk niet toe. Of wij de eerste verordening wel moesten vaststellen, al wilde de Minister dit graag, ontkenden de heeren Sijtsma en Fokker. Het getuigde van weinig vertrouwen in de gemobiliseerden en van de burgerij, om bij voorbaat te veronderstellen, dat men zich, als ef straks vrede komt, aan uitspattingen zou overgeven. De heeren Briët, Pera en Van der Pot stelden zich op een ander standpunt. De Voorzitter zag nu ook niet zooveel nut in deze verordening, maar practisch als altijd, redeneerde hjj: „De Minister wil dit nu, laten wij zijn zip doen. Straks hebben wij Z.Exc. ook weer noodig." En zoo kwam men eindelijk tot de voor gestelde sa'arisregelingen van het personeel der o.l. scholen, enz. De publieke tribune stond vol met be langhebbende dames en heeren, wien blijk baar de juridische debatten over de plaats de Brandewiinsteeg,raakten toch even 4^5... van een bepaling eeuer verordening, s.echts 1Ti^lnnc- in hop Kamden. rlr>ch hun onrpn Shiatig belang inboezemden, doch hun ooren spitsten, toen hun belangen werden bepleit. Het gaat niet aan, hier zelfs maar de sprekers te noemen, die aan de beraadsla gingen, welke tot in den laten avond hebben voortgeduurd, te noemen. Wij moeten daar voor naar het verslag verwijzen. Het "moei lijkst had het de» heer Van Hamel, die de voorstellen moest verdedigen en daarbij niet altijd even gelukkig was, al had hij goede ocgenblikken. Het leek "wel, dat ie heer Vergouwen het bijzonder op den wethouder gemunt had, zoodat deze eenmaal de ver zuchting slaakte: „De heer Vergouwen zit mij ook altqd in het haar." Pogingen, aangewend om de salarieering der hoofden van de meisjesscholen gelijk te doen zijn aan die der jongensscholen van dezelfde klasse, leden schipbreuk. B. en W. hadden die gelijkheid wel voorgesteld bij de klasse-onderwijzers, dook deinsden voor deze consequentie terug waar het de hoofden gold, waarbij de verschi.len trouwens ook veelgrooter zijn. En de meerderheid van den Raad ging met hen mee. Ook volgde do .groote meerderheid van den Raad B. en W., waar deze voor de hoofden ongeveer dezelfde verhooging hadden voorgesteld als voor de onderwijzers, wat sommigen met het oog op do bestaande salarissen cn den stand der gemeentelijke geldmiddelen niet noodig vonden. Alleen werd aangenomen een amen dement-Huurman c.s., waardoor de vergoe ding wegens gemis aan vrije ambtswoning, dat door B. en W. was voorgesteld op f450 (thans f350) werd teruggebracht op f400. De heer Van Hamel noemde dit spijtig het anti-hoof den-amendement, wat een protest uitlokte van de heeren Huurman en mr. Fokker. De groote strijd brak los bij het amende ment van de heeren Sijtsma c.s., dat beoog de het verschil in eindsalaris tusschen de onderwijzers met en zonder hoofdakte, door B. en W. op f 400 voorgesteld, terug te brengen op f200, waardoor dan het salaris ran een onderwijzer, zonder 'hoofdakte zou kunnen stijgen tot f1400. 'Het werd, behalve door de verschillende voc-rstellers, ook warm verdedigd door de heereu prof. Heeres en Vergouwen, maar fel bestreden door den heer Van Hamel en den Voorzitter. De eerste sprak zelfs van een premie op de indolentie; een uitdrukking, die in onderwijzerskringen z?ker geen gun- stigen indruk zal maken. De Voorzitter wil de het doen voorkomen, dat de voorstellers zich zouden hebben doen leiden door de on- derwijzersorganisatie, wat een sterk protest bij de voorstanders deed oplaaien, waaraan vooral do lieer Heeres krachtig uiting gaf. Eindelijk dreigde de Voorzitter met schor sing der behandeling, indien het amendement, werd aangenomen. Onder blijkbare spanning had de stemming plaats. De stemmen staakten. Intusschen werd met de behandeling door gegaan en werd zij ten einde gebracht. Dank rij een amendement van dezelfde heeren, werd nog een kleine verbetering gebracht in de trouwens vrij karige bezoldiging van de onderwijzers der bewaarscholen. Men zal nu in de volgende vergadering over het groote amendement moet.in her stemmen en daarna de eindstemming hou den. Er werd vervolgens niet veel meer ge daan. B. en W. trokken voorlooplg een voor stel in; do heer Hoogenboom vroeg voor een ander uitstel van behandeling. Alleen werd nog besloten de boomen aan den hui zenkant van den Witte-Singel om den an dere» te Ti ooien, doch niet, dan nadat de lieer Reimeringer er zich krachtig tegen had verzet en de lieer Hoogenboom nog had getracht ook de hoornen aan den wa terkant, om den andore', to vellen, wat ge lukkig werd voorkomen. Men zou dan on zen mooisten Singel geheel hebben ontsierd. Aan het slot deed do Voorzitter nog en- kelo mededeelingen over wijzigingen, aan gebracht en de indeeling der werkzaamhe den van het College van B. en W. De hee- ïen wethouders zullen eindelijk den burge meester eenigszins ontlasten van enkele zij ner vele werkzaamheden. De heer Bots zal optieöen als voorzitter van de Commissie der Lichtfabrieken, de heer Van der Lip zal voorzitter zijn van de Commissie van Beheer over „Endogeest", „Rhyngeest" en Voor geest." Ten slotte nam de burgemeester den heer Van der Lipi nog in bescherming tegen een onvriendelijke critiek, waaraan hij; had bloot gestaan. Hij vond daarbjj de gelegenheid diens groote Verdiensten als wethouder te doen uitkomen bjj het verrichten van aller lei intellectueel werk, dat niet zoo voor ieder een aan het daglicht komt. Wij gelooven het gaarne. Den lieer Van der Lip' kennen wij als een scherpzinnig en knap jurist en daarvan zal hij zeker ook veel blijk geven in de vergaderingen van B. en W. LEIDEN, 19 JANUARI. In cLc vergadering van do Kamer van Koophandel en Faibrieken ailhicr had de installatie plaats van den nieuwbenoemde n secretaris mr. dr. C. W. van der Pot. Do heeren W. Pera en J. Heringa werden als voorzitter en plaatsvervangend voor zitter herkozen. Onder d;e ingekomen stukken bevond zioh de circulaire- van den heer F. Fckkens, te 's-Grarvemhago, die een beweging op bouw will zetten tot organisatie van Nederlands industrie en arbeid na den oorlog. De Kamer scheen oen ©enigszins gereser veerde houding tegenover dit plan voor alsnog het meest gewensciht. Besloten werd 't in de-Deo.-vergadering vast gestelde tarief voor af te geven verklarin gen ten behoeve van handel en industrie ter goedkeuring te zenden aan den Minis ter van ^Landbouw, Nijverheid en Handel. Het tarief is eensluidend met dat door verschillende andere Kamers- na de jongste wijziging van het Reglement op de Kamers van Koophandel vastgesteld en bedraagt 1 voor iedere eenvoudige verklaring eu zoo een onderzoek noodig is f 3 per vacatie van een uur of gedeelte daarvan. Men deelt ons mede, dat hedenmor gen - te tien uren in onze gemeente bwee wachtmeesters een persoon, niet in uniform gdkBööd, nazetten, omdat cleze zich aan dien militairen dienst had onttrokken. In het Nocrdeinde werd hij gegrepen ctn toen naar d:e nabijzijndo kazerne gebracht. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlands olie Zaken, is voor het tijd vale van 1 Februari tot en met 31 December 1917 buiten bezwaar van 's Rijks schatkist benoemd tot assistent voor de natuurkunde aan de Rijksuniversi teit te Leiden de heer F. P. G. A. J. vain A'gfc. Naar wij vernemen heeft do Staats commissie Hooger Onderwijspersoneel en kele vertegenwoordigers v. d. Aligemeenen Nedorlancïsahen Ambtenaarsbond uitgenoo- digd tot oen samenspreking, welke 23 Jan. e-k. in Don Haag (Departement van Bin- nenlandscho Zaken) sal plaats hebben. In verband hiermede heeft het Hoofdbe stuur van dozen Boncl zijn ledien uit de unive rait e>i ba plaats en bijeengeroepen tot een vergadering alhier, óp Zondag 21 Jan. Uitbreiding van de bevoegdheden dezer Commissie tot een onderzoek van de ar beidsvoorwaarden van overeen komatige personeelen, ressorteerende onder andere Departementen als dat van Binnenlandsche Zaken, stuit vooralsnog op bezwaren. Wel schijnt het in de bedoeling te lig- gen^ het verplegend personeel der Univer- sibeits-Ziekenhuizeii in het onderzoek der Staatscommicasie tc betrekken. Men schrijft ons uit OegstaeostDe directie der N.-Z. T. M. doet alles, wat zij vermag, om den toestand allhier te verbete ren. Wanneer men, van Leiden komende, aan de hslto „Endegeest" moest uitstap pen, Icwaan men vaak in vrij diepe plassen terecht. Door cle directie der tram zal hierin verbetering* gebracht worden door het. ophoogon van den straatweg waardoor ook het in- en uitstappen veel gemakkelij ker za/l worden. Het vertrek van het s.s. „Delfland" van den Kon. Hll. Lloyd near. Zuid-Ameri- ka is uitgesteld tot 23 Januari. De laatste lichting alhier blijft 2.45 m. CIjir. Üestnrdnbond. De propvolle zaal van „De Graanbeurs' leverde een prettigon aanblik op voor het bestuur van den Chr. Besturenbond, toen gisteravond do uitgeschreven propagaoda- vergaaering er werd gehouden. Om ycor eenige aangename afwisseling- te zorgen, had de commissie van voorberei ding zich de medewerking verzekerd van de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" en yan een aantal personen, Lie eenige tableaux zouden voorstellen. Na opening van de vergadering door den voorzitter, werd door de zangvereeniging, -onder leiding van haar directeur, den heer L. Kooien, ten gehoore gebracht: „Beleg en Ontzet van Leiden", van R. Gerretscn, voor soli on koor, hetwelk met onverdeel de aandacht werd aangehoord .on biet een luid applaus beloond. Bij de voorstelling van het hierop vol gend tableau, „De Rots der Eeuwen", werd door een klein koor gezongen, waardoor een schoon geheel werd verkregen. Do voorzitter, cle heer H. Wetzelaar, kreeg nu gelegenheid een opwekkend woord te spreken in het belang van de vakbewe ging, naar aanleiding van het onderwerp: „Christelijke vakorganisatie, onafwijsbare! plicht." Spr. wees achtereenvolgens: lo. op den. eisch van organisatie in het algemeen, om door samenwerking verbetering te verkrij gen, waar dit voor den enkeling onmogelijk zou zijn; 2o. op Christelijke vakorganisatie voor alle arbeiders van Chr. belijdenis, om te betoenen naastenliefde en te strijde» tegen allesL wat vloekt met waarheid en recht; om te bewaren ons godsdienstig be ginsel, ook in den dagelijkschen gang vaJi het leven. In een gloedvol slotwoord wekte spreker, zijn hoorders op tot aansluiting en mede werking in de Chr. vakorganisatie, onï mede te arbeiden aan de geestelijke en zede lijke verhooging van den arbeidenden stand, tot eer van onzen Hemelschen Koning; om te bewerken, dat wij onzen kinderen de maatschappij beter nalaten dan wij haai' intraden. Nadat de Zangvereeniging eenige kleinere liederen had doen hoeren, werd het tweede' tableau gevormd, voorstellende verschil lende vakken, hetwelk uitnemend geslaagd mag koeten. Aan het einde bracht de voorzitter een woord van wolverdienden dank aan alle medewerkenden, do zangver. „Halleluja" ev haar directeur, de voorstellers van do ta bleaux en slotte aan de regelingscommissü voor haar werk, dat met zco schoon sue-, ces vyprd bekroond, waarna de vergadering met dankgebed werd gesloten. UIT ONZE STAD. COLLECTE DUBBELTJE—CENT. De collecte een-dubbeltje-of-een cent heeft de laatste maal opgebracht 306.77, DIT ONS LAND. JlSnïster Bosboom. Men seint uit Den Haag aan „De (Chr.t Amsterdammer" ,,ln legerkringen wordt een spoedig af- trodon van minister Bosboom verwachL Zelfs wordt de naam. van zijn opvolger ge noemd. Deze zou dan zijn generaal Pop,' chef van den generalen staf." DE STEENKOLENNOOD. De invoer van brandstoffen te Zovonaar uit Duitschland is nu van dien aard. dat ge middeld één twee wagons cokes per week ons station passeoren. De handelaren in steenkolen daar ter plaatse kunnen bp lange na niet in de bestaande behoefte voor» zien. DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE IN DUITSCHLAND. Dp Nederlandscho ambulance te Gloiwity is clezcr dagen door keizer Wilhelm Bezocht. PAARDEN NAAR DUITSCHLAND. Van Tiel zijn weer 40D paarden aan Duifc- scho handelare afgeleverd. Óe paarden- monsteringen zijn in vollen gang; geen en kei Betuwsch dorp of er worden er ge houden. DE BROODCÓMMISSIE. Do minister van Landbouw, Handel ön Nijverheid heeft do provinciale broodeom- misoies saamgesfceld. Dio voor do provincie Zuid-Holland be staat uit de val gen do heoren: voorzitter; ■do heer L. von Fisenno, voorzitter van do Znid-Hollandscho Commissie voor do Voer <1 ingsvraag.-1ukken, te 's-Gravenliage; leden\ G. van Anclel, burgemeester van Zuidlamj.; C. L. J. Bos, burgemeester van Zegwaard!: •di*. J. D. Filippo, directeur van het gemeen telijk distributiebedrijf van 's-Gravenhage; dr. A. Lam, directeur van het j-emeent jiijk distributiebedrijf van Rotterdam; mr. S. J. R. de Monchy. griffier der Provinciale Sta ten van Zuid-Holland. In die vcor do provincie Noord-Holland zijn benoemd de heeren: voorzitter: de lieer F. M. Wibaufc, wethouder van Amsterdam; leden: J. Oh. F. Bletz, "burgemeester van WeesperkarspelK. Breebaart, burgemees ter van Barsingerhurn; W. F. G. L. Dries- sen, burgemeester van Westzaan; A. B. Michielsen, burgemeester van Haarlommef- liede^ C. Nobel, Rijkslandbouwleeiaar te Schagen; G. Ripping, Burgemeester van Alkmaar. DE LEIDING AAN HET RIJKSDIST RIBUTIE-BUREAU. „Het Volk" meldt Door het Kamerlid Sannes rijn tot den minister van Landbouw eenige vragen ge richt betreffende het ontslag yan den heer. La Gro als directeur van het Rijksdistri- b'utiekantoor van levensmiddelen. Naar „Het Volk" melcït, heeft de heer

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 1