Oe Ënropeesclie Oorlog. No. 173Sê. LEID3CH DAGBLAD Donderdag 28' September. Tweede Sfëd. Anno 1916. Binnenland. 412e Staatsloterij. Eerste Kanjer. Vrageii en Antwoorden. t=j Hei voorleopig comité, oiü via 'den joolden Do Purmer feen zelfstandige ge- jSeonte te maken, hield in het'café ,,'t Pur- jherwapen" aldaar, een openbare vergade ring voor alle inwoners van de Purmer, Jen einde doel en streven verder uiteen )a zetten. Da vergadering was zeer druk gezocht; er waren 124 personen aanwezig, daaronder eon aantal vrouwen. De bijeen komst werd geleid door ds. ff. Korevaar, predikant der Ned.-Herv. Gem. te' Purmer, die in zijn openingswoord er aan herinnerde, wat er alzod door het voorloopig comité fcedaan was, en er op wee3, hoe noodza kelijk het is, dat do Purmer een zelfstan dige gemeente wordt. Door mr. H. Verkouteren, advocaat te Amsterdam en lid der Prov. Staten van Noord-Holland, werd daarna een "rede ge houden. Verder deelde mr. Verkouteren mede, hoe een en ander in zijn werk zou gaan en dat kei voor de vier gemeenten, waarboe nu do Purmer behoort, geen nadeel zal opleveren. De leden van het voorloopig comité, .be staande uit de heeren ds. W. Korevaar, G. I. de Goede, C. Groot Mz., werden bij acclamatie gekozen in de officieole com missie. Op voorstel van deze leden werd besloten de commissie met een viertal leden t9 ver meerderen. Deze vier leden, die daarvoor benoemd werden, waren de heeren T: Heye- pes en J. Vessels voor het gedeelte Edam, V. de Waal voor het gedeelte Ilpendam en Jb. Groot voor Monnikendam. Deze offi- eieele commissie zal nu een verzoek indienen bij Ged. Staten, dat de Purmer een zelf standige gemeente zal kunu u worden. Benoemd is tot directeur der Rijks kweekschool voor onderwijzers te Gronin gen de heer Th. Lancée, te Amsterdam. De afdeeling Dordrecht der S.-D. A.-P. heeft besloten aan. het verzoek der vrijzin nige kiesvereenigingen te voldoen en de nieuwe verkiezing voor de Tweede Kamer bij enkelocandidralstelling te doen adeo- pen. Zij zal die candidaatstelling geheel aan ie vrijzinnige kiesvereenigingen overlaten. De Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" hield in ,,De Vereeniging", te 's-Gra- vonhage, haar eerste aigeme no vergadering, in hoofdzaak ter behandeling van voorstellen tot statuten-wgziging, De voorzitter, jhr. mr. 0. W. F. C. van LidIh do Jeude, voorzitter van heb hoofd bestuur, hield een openingsrede. Nog geen anderhalf jaar is heb geleden, aldus ongeveer de voorzitter dat in deze gemeente de stiohtings-brjeenkomst plaats had en thans reeds bestaat er een krachtige vereeniging, die dcor het ge- heele land met grooto ingenomenheid wordt begroet, in de eerste plaats door H. M. de Koningin, die als bewijs v.in Hare hu-ge ingenomenheid het Beschermvrouwschap van de Vereeniging heelt aanvaard, door onze Eegeering, dia de Vereeniging een subsidie ■heeft gegeven ter tegemoetkoming ia de groots kosten, en eindelijk door het Neder- landscho volk, ten bewijze waarvan de ge regelde on sterke toeneming van het aan tal onzer leden. Elke maand toch zien wij ons ledental met ruim 100 toenemen en het totaal komt het getal 3000 al vrij na. Het orgaan der Vereeniging neemt in omvang en belangrijkheid steeds toe. Het oontrölemark wordt meer en meer gevraagd en de aanvraag zal stellig toenemen, nu het bekend is, dat de formaliteit© voor den uitvoer, voor zoover deze p'iaaU heelt door bemiddeling van de Ned. Overzee-Trust- Maatschappij, zeer worden vereenvoudigd, indien do fabrikant gerechtigd is het con- trélemerk der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat te voeren. Onze Vereeniging komt de eer toa het initiatief to hebben genomen tot hot houden van de eerste Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. Na de openingsrede werd op voorstel des voorzitters, onder blijken van instemming der vergadering, besloten een telegram van hul de aan H. M. de Koningin te zenden. Vervolgens werden de in het orgaan der Vereeniging aangekondigde Voorstellen tot statutenwijziging behandeld en. behoudens enkele nader door verschillende afgevaar digden of door leden van het hoofdbestuur Aangegeven wijzigingen, aangenomen. Besloten werd te bepalen, dat ieder- af deeling bij do oprichting moet bestaan uit ten minste 30 leden. Met het begin van den nieuwen cur3us zal prof. Hugo do Vries niet meer tot de bewoners der hoofdstad bahooron. Naar „Het N. v. d. D." meldt, heeft de heer Do Vries te Lunteren, in Gelderland, het buiten „Do Boeckhorst" gekocht en gaat hg zich metterwoon aldaar vestigen. H(j blijft echter totdat hg over twee jaren zijn emeritaat zal hebben bereikt, zijn colleges in den Hortus geven en korat daarvoor eenige keeren per week in Amsterdam Prof. De Vries laat te Lunteren naast zijn huis een laboratorium en een proef tuin bouwen, nagenoeg gelijkende op wat hjj thans in den Hortus ,tot zijn bez-ohikking heeft. Hij is dus, ook nadat de wet hem genoopt zal hebben het hoog'eeraarsambb neder to leggen, niet van plan met het doen van wetenschappelijke onderzoekingen op te houden. Zondagavond j.l. is in het gebouw ,.Tal- tnoed-Tora", te Amsterdam, eeu bijeenkomst belegd door de orthodoxe Zionisten ,.Miz- raohie", ter herdenking van den stichter der Mizrachie, nu wijlen den Russischen rab bijn Kenees, op den verjaardag van zijn overlijden. g Den heer W. Reissel, eersten voorzanger ter Nieuwe Synagoge, was verzoekt in hot avondgebed voor to gaan. Het daartoe noo- digo verlof werd hem ovenwei door het Kerkbestuur der Hoofdsynagoge óp krach- tigen aandrang van liet Rabbinaat gewei gerd. {.jGentr. BI. y. Isr.'j De nieuwe leden van het Utrechtsch Studentencorps zullen 4 October d©3 avonds geïnstalleerd worden. Den volgenden dag houden zij een rijpartij eerst door Utrecht en daarna haar DriebergenRijsenburg. VIJFDE KLASSE, De algcsuecnc toestand. W«ab -de Emgelsoheii en F rausdhen bij cle Sommo bobben gepresteerd is iets, dat de Duitsdhcrs 'niet mogelijk bobben geacht. Herhaaldelijk hadden de laatsten ver klaard, dat 't niet mogelijk was om door den muur van pantser on beton heen te breken. En van een dergelijk zwaar ver sterkt gebied dia hun nu roedte 300 vierkante kilometer ontrukt, waarin 46 plaatsen ge legen waren, alle in ontzettende verster kingen herschapen. In twee dagen tijd heb ben F ranstihon on Engelsehen te zarncn 6000 gevangenen gemaakt Oombles en Thiepval bedde geno men. 't Is een beteekenisvol feit en voor de geallieerden is 't een hoopvol feit, want wanneer zulke sterke punten vallen, is er alle kans dat er meer terrein genomen wordt. Het moorddadig geschutvuur is wel een voorname factor tot de zege geweest. Hoe ontstellend dit was, blijkt hieruit, dat in de straten van Combles 1500 lijken vau Duitsöho soldaten zijn verwijderd. En hon derden gewonden waren in de kelders ach tergelaten. Hoe groot de buit bij Thiepval is, weten we niet. Daaromtrent wordt niets gemeld. En evenmin vernemen we of er kanonnen zijn buitgemaakt. Volgens de Engelsche en Fransohe berich ten is hefc moreel der Duitsohe troepen zeer geschokt. Dat is niet te verwonderen na zulk 'hevig granaatvuur. Ze zijn dapper ge noeg, maar ten slotte kan 't toch te erg worden. Uit meer dan duizend kanonnon, van de kleine tot de grootste is te gelijk het vuur losgebroken. Een oogenblik poogden de Duitschers nog een tegenaanval, maar 't leverde niets op. Het vuur va<n de andere* zijde belem merde hun. De „Voss. Zbg." komt haar landgenooten troosten. Drie maanden heeft de slag nu geduurd zegt het blad. En clan komt hot met een schatting van een half millioen man aan doodeu, gewonden en gevange nen voor do vijanden der Duitschers. Dan volgt een andere becijfering. Van België is beaob 29.000 vierk. K.M., van Frankrijk 50.000. Drie4ien.de percent Van dit gebied is volgens de ,,Vos3. Zbg." terug gewonnen. Voor slechts één peroont, een honderste deel van het geheèle gebied, zou li millioen man moeten worden opgeofferd. Een glad verkeerde redenee ring. Ten eerste is 't de vraag, of de verliezen wol zoo groot zijn. Er is alle reden, daaraan te twijfelen, wijl de .artillerie eigenlijk hét wapen was en dit kost alleen den vijand mannen. Daaromtrent hebben- we al heel veel vernomen. Bovendien is niet al het gebied zoo versterkt. Dat weet de ,,Voss. Ztg." ook wel. Verder komt de vraag, wat verloren de Duitschera hier? Want een minder talrijke vijandelijke macht kan ook minder uitwerken. Heen, zuiverder as de vergelijking met Verdun. En nu zal cle „Voss. Ztg." weinig hebben gevoeld voor een beschouwing over deze beide tooneelen van strijd. Et is voor 't overige nieta van cle slag velden te melden. Alleen hier een woord over de D o b r o e d s j a. Voor Von Moo- kensen is er geen prettig nieu/ws, want hij krijgb een leeldjken tegenstander. Gene raal Pau zal het opperbevel krij gen over de Roemeensch-Russische troe pen. In het Russisch h oofdfewairtier is dit bericht bevestigd. Generaal Iwanof gaat nu weer naar het noorderfront; der Russen terug. Daar krijgb dus een der bekwaamste Fransche generaals de leiding. Niet pret tig nu toch al de noodzakelijkheid zich deed gevoelen om te wijkon. De Bulgaarsche rechtervleugel verkeert vooral in die om standigheid. Zo zijn al een heel eindje naar het zuiden gegaan. En waar Bulgarije geen troepen van heb Maoedonisah front kan te rugnemen en do Duitschers en Oostenrij kera evenmin manschappen kunnen missen, ziet 't er voor Von Madkensen niet schitte rend uit, want- Rusland, kan allicht nog wat bijspringen. We melden reeds de ve rove ri ng van El Taif door de troepen van den groot- 6jerif van Mekka. Sedert Juni zijn die for ten ingesloten geweest. Gevochten is er bij na niet, want de groot-erf erif had bevolen, diat er geen bloed mocht vloeden. In het be gin heeft het garnizoen een uitval gedaan, maar wijl het met groote verliezen werd te ruggeslagen is geen herhaling gewaagd. In Griekenland toekent do toesband zich scherpeT af. De koning heeft zeker in gezien, dat waf, de laatste dagen gebeurde hem niet ten goede zou komen. Een telegram meldde ons, dat do minis terraad, in overleg met den koning i n b e- ginael besl oten had tot militaire samenwerking met do Entente. Dit telegram werd nog door een twee de gevolgd, waarin ons gemeld wordt, dat de ministerraad in over eenstcm- ming met den koning besloot tot militaire samenwerking met de Entente Daarmee was de daad ver richt, doe vele Grieken van cle regeering verlangden. Be beslissing van het „in be- ginsol" samenwerken was reeds de voorbo de voor hefc tweede besluit. De ontevredenheid had ook geweldige af metingen aangenomen. Dat bleek op alle mogelijke wijzen. Vooral uit het feit, dat uit de omgeving des konings sommigen zich aansloten bij do volgelingen van Venizëlos' buitenlandsdhe politiek. Met bijna zijn gc- heele vorige kabinet was Venlzolos vertrok ken. Behalve admiraal Koerdoeriotis, was ook generaal Danglis bij hem. De bedoeling was om te SaloniM het parlement- bijeen te roepen en dan aan de Central en den oorlog tc vorklaren. Onder de officieren was na Kawalla oen beweging gekomen, die ook meer neigde tot do buitenla-ndsche politiek van den oud-premier dan daarvoor hot- ge val was. De torpedo boot jager „Lonohi" was niet heb eenige vaartuig, dat zich bij <3b vloot der geallieerden voegde. Het pant ser s c h i p „H y d r a" verliet ook de an kerplaats en ging naar de vloot der Entente. Er was voor den koning wei nig keuze. Zijn tegenstanders hebben her wel heb vuur zoo na mogelijk aan de sche nen gelegd. Verscheidene vooraanstaande Griekscho generaals hebben den koning als hun overtuiging te kennen gegeven, dat 'a-lands belang een onmiddellijk optreden tegen Bulgarije eischt. Zelfs hebben 70 anti- Venizeli.sten, leden van do huidige Kamei van Afgevaardigden een memorie aan don koning ondertcekénd, waarin interventie geëisdht werd, De Goe-nardsten zijn bijeengekomen, maar wat .die besloten hebben, wordt niet meege deeld. Duitsche bladen oor dooien do laatste da gen, dat de druk op Grieken land zoo sterk was, dat het land wel mee moest doen. Do Centralen verwachten er weinig wijziging van op den oorlogstoestand. De Duikboot- en Mijnoorlog. Lloyds verneemt uit Scarborough d.d. 27, Sept., dat elf treilers in den grond zouden zqn geboord. Verder zonk de- treiler „Tri nidad"; da equipage werd gered. „Finmarkens AmtstidendW deelt mede, dat twee groote Duitschei duikbooten een Engelsche en een Noorweegsche vrachtboot bij Gamvik en een Noorweegsche boot bij Nehawn torpedeerden. De bemanningen werden gered. Lloyds bericht, dat het stoomschip „Brou wen" gezonken is. Volgens een te Kopenhagen ontvangen telegram, tyeeft het stoomschip „Tromp", van Drammen, .den 26sten Sept. op zfra reis van Rotterdam -naar da Tyne in do Noordzee 111 personen gered. De iiiets-outzicnde duikbootc k>g. Te Washington beschouwt men de rede, die Bassermaim (nab. lib. rijksdaglid) eemt- gen tijd geleden te Sa-aibriicken heeft ge houden, als een aanduiding, dat Dui-tschr land van plan is, den nie ts-onfcz-iendeu duikbootoorlog te hervatten. De „Köln Ztg.", die dit langs draadtaozen weg ver neemt-, voegt e.r bij, dat het Amerikaan- sche departement von buitonlandsche za ken met bezorgdheid de komende gebeur tenissen tegemoet ziet. Ook in Beieren wint de beweging voor de hervatting van olm scherpen diiikboot- oorlog veld. De Beienscho cenbrumsgroep - heeft dezer dagen naar de „Bayerisdhs Kurier" verzekert, met algemeen© stem men een motie aangenomen, waarin zij „hefc volste vertrouwen op Hindenburg bo tuigt, om alle ons ter hesdbiikMp'g staande middelen tegen al onze tegenstanders aan te wenden, ten edndc den oorlog spoedig tot oen zegevierend einde te brengen." En te Munchen is dezer dagen eeu „volks oomité voor een snelle overwinning van En geland" gesticht. Een. weinig bemoedigend vooruitzicht Do Duitschers in België. Ddor geheel België ondernomen do Diiilt- schers opnieuw 'n jacht naar jonge man- men van dienstpliciitigen leeftijd, die al len voor eenige dagen in arrest worden gestelid. Voor enkele dagen w-erden naar Nederland nog passen uitgegeven maar daarmede is plotseling opgehouden. Toen de meeste Belgische mannen in de grens gemeenten waren teruggekeerd, werd de grona gesloten voor alle volkeer en wer den do meeste mannen, die in de termen vielen, door de gemeentebesturen aange schreven om op de a-lge-mcoue revue's te verschijnen. Wie ontbrak z u. drie d-ugea hebben om zich alsnog bij do gemeentebe sturen te melden. Nadien zonden de boete bepalingen van kracht worden. De Duit schers moeton het weten, dat aldus zeer ve le jonge mannen op appèl moeten ontbre ken doch gaan met opzet tot een zoodanigen maatregel over. Er worden de laatste da gen weder hooge booten opgelegd, vooraü aan boeren, zoodot de Duitschers een groo te som bijeenbrengen Vergadering van Woensdagavond. Voorzitter: J. J. G. baron vain Voorst tot Voorst. Aan do orde is de verioi-eting van drie leden van de Gemengde öcmmissiie vo>or de Stenografie wegens het aftreden van de heeren Woltjer, Van La-msweerde en - Staal. De aftredenden worden allen herkozen. Daarna wordt do vergadering tot natd<* re bijeenroeping verdaagd. Vraag: ik heb een appelboom, waaraan vele appelen, maar kloin wan stuk; zeker doordat de grond in jaren niet gemest is. Wat moot ik den boom voor mest geven, en wanneer, nu' of in 't voorjaar? Wat zou die mest kosten? Antwoord: Uw appelboom geeit gg eerstens in den herfst wat kalkmergel; een halve kilo per vierkante motor is voldoende.' Volgend voorjaar kunt gij den boom be mesten met koemest, dan we' met kunstmest,- geheel naar eigen verkiezing. Kunstmest is echter in handen van een leek steeds ge vaarlijk, men kan daarmee nok zeer veel bederven. Per vierkante motor hebt gij dan 5G kilo koemest neodig, dio dan ondergespit moet worden. ÏVilt gij met kunstmest bemesten, dan neemt gij ten mengsel van 5 deelen zwavel zure ammoniak, 8 llee'.en auperpkosphaat en 9 deelen patent-kali en van dit mengsol kunt g\j dan 5 kilo per boom goven. Gij kunt nu zelf uitrekenen hoeveel van elk eg noodig hebt. Te Haarlem is gehouden de 25sWI algemeens vergadering van den Ned. Obr. Geheelonthouders-Bond. De secretaris, da heer H. Visser, te Sneek, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental niet vooruit waa gegaan, de afdeelingen Lisse, Koudum on Den Helder waren overgegaan tot do Nat. Chr. - Gaheelonthouders-Verecniging en de afd. Amstelveen werd ontbonden. Nieuwe afdeelingen werden opgericht te 's-Graven- hage en Nieuweroord. Als plaats der volgende jaarvergadering werd Apeldoorn aangewezen. De heeren W. P. I. Overmeer, te Haar lem, en P. ten Hoorn, te ïioogeveen, wer den herkozen als leden van het hoofdbestuur; tot voorzitter werd herkozen de hoer R. R. Posthuma.- Bij het classicaal bestuur van de Ncd.-Herv. Kerk van Breda is een klacht ingediend wegens het optreden van mej. Sparnaaij, voorgangster van de afdeeling Brislle van den Protestantenbond,-in de Herv. kerk te Vierpolders. De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 'sRijks schat kist. namens iemand, die onbekend wenschb te blijven, is ontvangen f 1000 aan bankbil jetten. Op Het Loo arriveerde gisteravond dr. Friedlander, die zijn bezigheden aan het Oostelijk front voor eeu viertal weken heeft onderbroken om in gezelschap van Prins Hendrik door te brengen,. Dr. Friedlander was vergezeld van een verpleegster. De Nationale Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer der Staten-Geueraal ge wend, verzoekende het daarheen te willen leiden, dat invoering van het actieve vrou wenkiesrecht, hetzij onmiddellijk, hetijj bin nen een bepaalden, niet te langen termijn, door de Grondwet o£ de additioneeie arti kelen worden verzekerd. De Güsie vergadering jer Ned. Gustaaf- Adolfvei'eeniging, die te Amsterdam werd gehouden, is door een godsdienstoefening in de "oude Lutherscke kerk ingeleid. Do algemeene vergadering, gehouden ou der leiding van prof. dr. L. Knappert-, uit Leiden, heeft aan de Koningin een tele gram gezonden van hulde en dank voor haar gift. De secretaris, de lieer M. Jouatra, zeide in zijn verslag, dat de Gustaaf-Adolf-Ver- eemging in een slaap verkeert, dieper dan met een goede gezondheid overeen te bren gen is. Hij wékte de verschillende afdeelin gen op, tot krachtigen arbeid en wees in dit verband ook op do talrijke, treffende aanvragen om steun, den laatsten tijd spe ciaal uit Oostenrijk binnengekomen. Do penningmeester, de heer W. J. P. Sn- riugar, deelde mede, dat de inkomsten over het a fgeloopen jaar f 8200 hebben bedragen, waaronder de jaarlijkse' i- bijdrage van H. M. de Koningin: f1000. Na aftrek der onkos ten blijven voor het thans ingetreden boek jaar f5900 ter verdeeling over. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat bet hoofdbestuur pogingcu aangewend heeft tot hei aan,tellen van een propagandist. Den functionaris zou worden opgedragen het houden van lezingen en het doen van huisbe zoek, zoowel in plaatsen, waar de Gustaaf- AdolLVereenigiag reeds bekend is, als daar, waar zg zich nog vrienden moet verwerven. De wintrreampagne, zooals het hoofdbe stuur zich die voorstelt, zal een bedrag van flSOO eischen. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten bijwijze van proef voor één jaar een propagandist aan te stellen en als zoodanig te benoemen ds. G. A. van der Brugge, eertijds predikant te BrasBel, thans te Utree'ot woonachtig. Tot leden ran het hoofdbestuur werden ge kozen prof. dr. P. J. Muller, te Voorburg, en prof. dr. H. M. van Nes, te Leiden, die do heeren M. N. Scholl van Egmond en prof. dr. H. Y fimonowegen, zulten ver vangen. Aetie voor algemeen Jlanjien- en Vrouwenkiesrecht. In een gecombineerde vergadering van hot Hoofdbestuur van den Vrijs. -Democra tisch on Bond met het Cciitraal-Bestuui' van hot AJg. Ned. Werkt.-Verbond, de re dacties der partijbladen en hot Bestuur der Studie- en Prop--Commissie, is beslo ten aan don vOtüra'.oi'.d der openbare be handeling van de herziening van het loies- reöhtartikel der Grondwet in alle plaatsen, waar een afdoeling van genoemden Bond of het Alg. Ned. Werk.-Verbond is geves tigd, een openbare vergadering te beleg gen over den eischAlgemeen Kiasreékt voor mannen en vrouwen, vastgelegd in de Grondwet. A'cstgevnlloa »p Javn. Ton vervolge op het borioht, opgenomen in do „Staatscourant" van 13 dezer, wordt bokond gemaakt, dat bij het Departement van Koloniën het volgende telegram van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsoh-Indië d.d. 26 dezer betreffende peatgevnllen op Java van 25 Augustus j.l. tot on mot 7 dezer is ontvangen Soer.ïibaja (stad) 1 nieuw geval, 2 doo deu Tooloengagoeng 3 nieuwe gevallen, 1 olnodoKediri 1, Paree 1, Blitar 2 en Proholinggo 2 doodolijke gevallen. Hiorbij wordt aangeteekend, dat do to taalcijfers over bovenbedoeld tijdvak zijn 10 gevallen en 9 deader, en dat zij over het nagenoeg overeenkomstige 11-daag- scho tijdvak van het vorige jaar (27 Aug. tot eu met 9 September 1915) bodroegen 130 gevallen on 126 dooden. Trekking van 28 September 1916. Nos. 1692. 7010, 11390, ieder f1000. Nos. 1966, 2366, 4753, ieder £400. Nos. 287. 3888, 7132, 15428, 18202, 19504. 20000, ieder f200. Nos. 160. JG06, 6031, 6535, 8098, 8547, 9341, .13307, 13952, 11902, 17640. ieder f100. Prijzen van 170. 56 112 172 689 696 1155 1183 1238 1311 1374 1378 1560 1598 1800 1844 2121 '2129 2388 2529 2743 2744 2S18 2897 2943 2968 3010 3022 3158 3224 3261 3278 3381 3516 8544 3597 3722 3150 3763 3776 3835 3841 3849 3908 4130 4213 4220 4275 4294 4381 4591 4843 5044 6066 5096 5107 5277 5317 6513 5548 5552 5603 5799 6005 6034 6035 6284 6410 6453 6493 6G08 6623 G917 7094 7135 7191 7289 ,7376 7425 7543 7701 7707 7730 7756 7765 .7819 8045 8073 8246 8275 8280 8316 8440 8571 8372 8674 8722 8767 9141 9182 9191 9303 9411 9107 9483 9499 9557 9793 9913 9958 10121 10224 10315 10793 11074 11170 11212 11223 11319 11491 10327 f0334 10429 10464 10493 10504 10657 11573 11G19 11817 11931 12022 12023 12122 12243 12267 12398 12485 12748 12895 12914 12928 13070 13205 13495 13620 13706 13707 13S17 18911 13944 13967 14247 J.4301 14400 14454 14501 1-1564 ,14636 14718 15119 15126 161-10 15306 15325 15368 15334 15552 15640 15752 15809 15837 15936 15948 15955 16114 1G140 1G231 16409 16505 16522 16652 16654 16747 16882 16395 17255 '17303 17322 17341 17464 17475 17658 J7G65 17708 17822 17847 18010 18068 18081 18250 18366 18377 18554 18610 1S631 1S667 18850 1S972 19122 19218 19217 19301 19394 19402 19521 19591 19648 19773 19775 19777 19793 19866 19906 20058 20059 20133 20273 20322 20353 20380 20410 20643 20771 20927 20949, Nieten. 18 27 46 79 91 97 134 159 166 167 192 20S 209 237 239 261 266 275 2S1 822 397 422 424 463 641 648 662 676 677 678 701 708 728 786 956 963 9593 1025 10241040 1080 10S5 1103 1123 1256 1293 13301353 1394 1585 1599 1631 1686 1690 1712 1742 1764 1773 '1806 1866 1920 2046 2053 2100 2108 2116 2189 2198 2262 '2263 2283 2291 2310 2312 2314 2379 2408 2425 2514 2517 2563 2567 25S7 2611 2636 2672 2704 2723 2331 2828 2852 2867 2930 2937 2944 2958 3089 3104 3117 3148 3151 3220 3271 3309 3310 3374 3376 3388 3426 3435 3450 3467 3475 3482 3529 3536 3571 8594 3643 3644 3654 3721 3724 3765 3767 8819 3886 3928 3942 3963 3971 3977 39S3 4017 4027 4033 4100 4128 4165 4192 4197 4204 4218 4249 4'263 4276 4304 4314 4331 4348 4876 4395 4411 4526 4537 4590 4600 4611 4625 4652 4762 4776 4786 4830 4840 4854 4859 4876 4919 4929 4971 5074 5144 5167 5202 5245 5256 5268 5282 5287 5289 5300 5322 5336 5394 5439 5-168 5476 5504 6564 5581 5600 5609 5652 5672 6694 5747 5787 5811 5921 6071 6145 6168 G211 6247 6250 6268 6300 G337 6375 6433 6551 6553 6565 6574 65S5 6618 6637 6664 6695 6696 6718 6738 6740 6766 6S02 6805 6809 6845 6891 6927 6956 6972 6978 7125 7134 7156 7163 7171 7185 7214 7267 7307 7321 7338 7391 7436 7439 7484 7469 7497 7602 7622 7637 7662 7668 7687 7759 7763 7775 7S08 7822 7871 7933 7939 7999 8032 8046 S044 S064 8066 8102 8128 8148 8197 8225 8258 8282 8305 8313 8319 8340 8367 8385 8514 8517 8528 8523 8518 S590 8625 8647 8668 8680 8716 8721 6728 876S 8815 8853 8882 8938 8971 9055 9057 9080 90S8 9092 9099 9151 9153 9151 9176 9213 9253 9281 9311 9313 7329 9372 9402 9117 9422 9437 9482 9493 9541 9554 9680 9681 9707 9761 9S01 9837 9891 9916 9921 9965 9980 10022 10069 10075 10123 10220 10252 10273 102S4 10322 10375 10379 10392 10416 10449 10541 10563 105 8 10734 10803 10846 10910 10944 10995 10998 11027 11037 11050 11060 110S8 11111 11126 11141 11147 11162 11221 11257 11304 11320 11335 11354 11377 11425 1144S 11605 11633 11612 11839 11870 11872 11905 11911 11926 119GS 11970 11980 12003 12012 12040 12067 12095 12126 12141 12255 12263 12293 12323 12328 12384 1233G 1292 12405 1242S3 12451 12457 12501 12546 12552 12566 12636 12640 12645 12660 12592 12694 12702 12716 12747 12820 12839 12877 12SS5 1'2979 13005 13036 130G3 13083 13120 13130 13138 13192 13258 13309 13317 13355 13419 13440 13467 13169 13472 13490 13449 14683 13671 136S2 13726 13712 13741 13855 13916 139S2 13994 14005 14046 14072 14105 14146 14169 14188 14213 14222 14237 14298 14309 14324 14344 14346 14370 14384 14392 14404 14430 14474 14587 14668 14682 14720 14789 14801 14886 14924 14931 14970 15012 15038 15043 15075 15150 15198 15207 15208 15225 15256 15265 15264 15289 15354 15360 15362 15366 15381 15396 15418 15482 15501 15511 15542 15571 15627 15718 15733 15756 16758 16779 15780 15794 16852 15906 15951 15970 16987 16029 16040 16100 .16148 16160 16172 16211 16224 16248 16264 16266 16284 16295 16359 16343 16360 16429 16451 16488 16633 16536 16583 16599 16605 16624 16699 16774 16778 16780 16800 16853 16874 16888 16935 16947 17020 17021 17065 17191 17254 17256 17312 17332 17440 17544 17545 17558 17G70 176S3 17702 17740 17S05 .17806 17948 17987 18028 1S036 18051 18053 18062 1S09S 18188 18137 18161 1S176 18177 18182 1S199 18219 18239 18257 18279 1S322 18328 18353 1S372 18384 18401 18426 18428 4S430 18454 1845S 1S497 18534 18577 18593 18601 18616 18642 18649 18724 18746 18767 1S834 1S842 18912 18915 18951 19023 19050 19049 19063 19077 19137 19177 19256 19299 19340 19371 19143 19455 19463 19491 19526 19559 19561 19594 15636 19640 19363 19767 19771 19776 19800 19810 19826 19832 19853 19892 19921 19927 19989 20012 20093 20193 20200 20223 20276 20330 20303 20389 20410 20-132 20439 20447 20452 20522 20614 20617 20625 20644 20649 20693 20720 20777 20828 20856 20865 20939 20972 5o Klasse 7e Lijst: 4369 ni.z. 3469.

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 5