Persoverzicht. FEUILLETON. De Vergissing van Vivien Eady. Tweede Kamer. Uit de Omstreken. ïïc-t morgen verschijnende nummer bevat o.a. als voorplaat: De Nederlandsche Ge vechtsmachine in het vliegkamp te Soes- 'terberg. Voorts: De feesten ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van ,^Onze Vloot", to 's-Gravenhage. Sport in ons land, met foto's van: Onderlinge wedstrijden van de Ztiid-Holiandsche Jachtvereeniging. De Gvmkbana-races. Zeilwedstrijd voor V her- rv's op den Amstel. Sportfeesten op het sportterrein te Dtrecht. Wedstrijd Haar lemAjax in het Stadion te Amsterdam. Het te-water-laten van de „Patria" op de jyerf „De Schelde." De drievoudige moord te Volkel, in Noord-Brabant. En tal van andere interessante foto's. Engeland en onze aanvoer. „HET HUISGEZIN" zegt: De N. O. T. besbaat uit personen, die ver trouwen bezitten en vertrouwen waardig zijn. Zij geeft den Engelscbman allo waarbor gen, dat de aangevoerde en duur betaald© goederen niet in handen van Duitosohland sullen komen, maar strekken tot voorzie ning in onzen nooddruft. In afwachting vain het Eagelsohe fiat worden die goederen ten oind© ontsche ping in Britsohe havens overbodig te .ma ken in onze havens opgeslagen. Daar "ligt hetgeen we noodig hebben voor onz© consumptie, daar liggen onmisbare grond en hulpstoffen voor allerlei bedrijven. Zij blijven er liggen, omdat, schoon de -.onschuld/ der goederen met de stukken •S bewezen, het Engelscho fiat, zelfs elk antwoord en bericht, uitblijft. Het vrijmakende woord, dat ons aan voor raad voor mensoh en clier, do nijvere han den aan werk moet helpen, wordt niet ge sproken. Is het vernederend, dat de vrije zee een aanfluiting is geworden en Engeland al on to schepen naneust, onhoudbaar wordt de 3Qesftandv wanneer onze bevoorrading feite-, lijk wordt stopgezot. „DE TELEGRAAF'-*, die bij monde van en heer Heldert al lang een ad/vies in dien zin heeft gegeven, moge tevreden zijn heb volk kan de -houding van Engeland maar matig waardeeren. En indien ooit, dan verlangt-het nu, dat, indien het gezag der N. O. T. .niet voldoen de is om in den toestand verandering ten goede t© brengen, de Regeering met den fe moesten nadruk zal protesteeren togen een politiek, die, consequent doorgezet, op uit hongering van ons volk moet uitloopen. Grondwetsherziening. ,,DE RESIDENTIEBODE" merkt naar aanlei ding van het ontwerp-art-ikel 80 der Grond wet eil liet vrouwenkiesrecht op, dat het Ontwerp-artikel/ volgens - sommigen verder, i gaat'dan de gelegenheid voor vrouwenkies recht openen. De slotelausuie „voor zoover"' enz. zo^u het gebod niet louter de- gelegenheid inhouden, dat een gewone wet dat kiesrecht in moet voeren. Dat zou dan nog verder gaan dan het Concentratie-program', het welk alle/en vraag/ft, do beletselen ih dfaj Grondwet weg te ruimen. Behoudens een verduidelijking op dit punt kunnen we ous, als gezegd, bij het voorgestelde omtrent het" actief vrouwenkiesrecht neerleggen. Wat bij deze kiesrechtregeling echter onze steen des aanstoots is, weet men reeds van vroeger, n.l. het passief vrouwenkies recht. De verkiesbaarheid is natuurlijk heel wat méér èn in den aard op zichzelf, en ia de uitwerking, de rechtstreeksche en zij- delingsche gevolgen dan de macht om Uit het EngelscH van Charles* Marriott. (Nadruk Verboden). 36) (Slot) -HOOFDSTUK XXU. Hoewel Vivien er door een gelukkig toe val in geslaagd was ae goede manier te vin den om met Hugo om te gaan, was haar taak niet gomakkelijk. Hij sprak togen haar riet meer van „Mijnheer Stott", maar het duidelijk, dat hij besloten had alleen onder dien naam aan zijn pleegvader to denken. Hij was heel slim in heb veroergen V«-Q' zijn gedachten .Dagen achtereen ge droeg hij zich soms voorbeeldig, nam zijn ge neesmiddelen en liet zich behandelen zonder zich meer te verzetten, dan men vorwach- "^n kon. 'In al dien rijd noemde hij Stott toet, maar wanneer deze in de kamer was, ®Prak hij opgewekt en beleefd tot hemen 'Vivien begon zich al te vleien, dat het "erg ste voorbij was en dat Hugo verzoend was toet den stand van zaken. En dan opeens, *oador eenigc aanleiding, overviel hij haar tofet vragen als 'Veronderstel c-ons, dat mijn vader nog V" de, hoe zoirik hem dan moeten noe- c'i?En voor dat zij de gevolgen van haar 1 °orden eigenlijk inzag:; raco to kiezen. En toch wordt in deze ont werpen aan de vrouw dab passieve recht zoo maar zonder overgang in de Grondwet verleend. Daar is o.i. absoluut geen reden voor. Zoolang de vrouw zelf niet gerechtigd ia tot kiezen, late men haar ook nicfc geko zen worden. We begrijpen niet, waarom ook niet dit passieve kiesrecht aan den ge wonen wetgever moet worden overgelaten. To minder duidelijk, waar op die manier toch weer het. actieve kiesrecht wordt bin nengesmokkeld, n.l. in den tweeden trap voor de Eerste Kamer. Vrouwen, gekozen tot lid der Staten, zouden zoodoende het kiesrecht voor het Hoogcr huis erlangen. Dab werkt verwarrond. En als, wat ook blij kens deze Grondwetsherziening de bedoe ling is, de medewerking der vrouwen aan de politieke bestuurstaak slechts geleidelijk moet verkregen worden, dan beginne men niet bovenaan, maar zoeke men dat geleide lijke ook in de hoedanigheid. Eerst het min dere. Zooals het nu wordt voorgesteld, is het een onlogische regeling, die daarenbo ven door niemand werd voorgestaan. We kunnen er dan ook inkomen, dab het aanstonds verleenen van -het passieve kies recht grooten tegenstand zal verwekken En de Regeering zou wijs handelen, dat gedeel te der voorstellen voorshands terug te ne men, om later beide soorten vrouwenkies recht gelijktijdig te regelen. Tegenover do bezwaren van het kiesrecht- voorstel staat naar het oordeel van heb blad het voordeel van het onderwijsvoorstel (ont werp-art. 192). Het zal de taak zijn van de afgevaardig den en daarna van het Nederlandsche volk zelf te overwegen, in hoever men hét eene nemen kan en heb andere aanvaarden. Zitting van gisternamiddag. Itegeling Lager Onderwijs. De MINISTER VAN BINNENLAND- SCHE ZAKEN verklaarde met genoegen te hebben vernomen, -dat, al blijven er ook de- si de ra ten over, het ontwerp algemeen als een verbetering is erkend. Het ontwerp be treft slechts het M. U. L. O. en het U. L. O. en niet het onderwijs in zijn geheelen omvang. Hieruit volgt-, dat deze oplossing niet is een finale. Aan de subsidie-regeling kan in verband met don arbeid der Bevre- digingscominissie thans niet worden ge tornd. Aan het M. U. L. O. en _U. L. O. heeft spr. een zoo breed mogelijk© basis willen geven. Het dient echter L. O. te blijven. De hoer Gerhard heeft getracht een nieuwen lap te zetten op een oud kleedije, dat daardoor dreigt te scheuren. Spr. acht heb systeem van den heer Ger hard niet Ivoor. verwezenlijking vatbaar, ook al is er veel in, dat spr. toelacht. Den heer Tydeman vraagt spr.Naar welken maatstaf zou een hooger vergoeding moe ten gegeven worden voor do M. U. L. O.- klassen? Spr. vreest, dat men op die wij ze zal komen tot geheel© vergoeding. Tegenover den heer Tydoman merkt spr. op, dat hij tegenover het denkbeeld, dat aan diens amedement ten grondslag ligt, niet onsympathiek staat, dooh er alle con trole zon ontbreken, dat dc gelden goed worden besteed. Daarom oppert spr. een wijziging van het ontwerp. Tegenover het amendement Otto-De Jong staat spr. sym pathieleer dan tegenover het stelsel-Tyde- man. Hij heeft niet iets dergelijks voorge steld, omdat hij van lieden, meer met de practijk van het onderwijs bekend, zeer ernstige bezwaren vernam. Aan den heer De Visser antwoordt spr., dab hij meer waarde hecht aan een school, gevormd in het leven, dan aan een, uitge dacht door een commissie. Replieken yan dè hoeren TYDEMAN on GERHARD volgden. Deze laatste ver klaarde zijn amendementen in te trekken, en stelde een motie voor, verklarende, dat heb gewone L. O. beschouwd moet worden als d'e grondslag van allo onderwijs, waar- „Nu, vader, natuurlijk." Tjoen wendde Hugo zijn hoofd af on glim lachte bitter; als zij maar „pater" gezegci had, zooals hij Stott altijd noemde, zou zij niet in de val geloop on zijn. Do slimme fijnheid van een jongensziel was een openbaringNvoor haar, en zij huiver de, als zij er aan dacht; hoe ternauwernood zij ontsnapt was, niet aan den tijdclijken omgang met één jongen, maar aan do voort durende verantwoordelijkheid voor een twintigtal jongens, die ieder hun eigenaar digheden hadden. Soms deed zij een beroep op Hugo's genegenheid voor haar. „Je moet zelf woten, hoe je je vader be handelt, maar als je zulke dingen zegt-, doe je mij pijn,"- zei ze, en Hugo trok de la kens hoog op, cn mompelde met werkelijk berouw in zijn oogen- „Het spijt me, juffrouw Eady. Ik zal niet meer zeggen, waarover ik denk." Toen draaide hij zijn hoofd om cn sloot zijn oogen, terwijl Vivien zich afvroeg, wel ke nieuwe vraag zijn hersens nu weer plaagde. Soms was zij boos op hem. Eons, toen hij zei„Ja, maar juffrouw Eady, ik ben niet eens Hugo Stott," antwoordde zij„Nu, wie ben jo dan Je bont niet Hugo Lorraine want dat was maar een aangenomen naam van je vador." Hugo keek haar diep verwijtend aan, qn zei: „Nu, daar hooft u mij niet mee te pla gen." aan o.a. het U. L. O. en M. U. L. O. moe ten aansluiten en de subsidieering van heb L. O. behoort te geschieden naar afzonder lijke regelen voor dc drie geledingen te stellen. Deze motie zal op een nader te bspalon dag worden behandeld. De algemeene beraadslagingen werden daarna, nadat nog de heer DE VISSER had gerepliceerd, gesloten. Bij art. 1 verdedigde de heer GERHARD z\jn amendement, strekkende, dat uit de nieuw voorgestelde redactie van art. 2 der wet tot regeling van het L. 0. worden ge schrapt de woorden: „2o. die der handels kennis". De heer OTTO verdedigde, het amende ment, door den heer De Jong en hem inge diend, strekkende uit art. 2 tweede lid te doen vervallen: „de beginselen der gemeen te-, provinciale- en staatsinrichting van Ne derland." De heer TYDEMAN bestreed de amende menten en betoogde, dat het aantal vakken dient te worden verruimd. De heer KOSTER bestreed eveneens het amendement-Otto en acht kennis van .de' ge meente-, provinciale- en staatsinrichting juist voor de M.U.L.O. en- de U.L.O.-scho len, die vele beambten en lagere ambtena ren afleveren, van het grootste belang. De heer VAN DER MOLEN verdedigde vervolgens liet amendement-Otto. Spr. vreest dat een vak, dat op alle lagere scholen z.i. dient te worden onderwezen, tot een spe cialiteit zoji worden gemaakt aan de U.L.O.- en M.U.L.O.-scholen. Ook verdedigde spr. het amendement- Gerhard. De MINISTER bestreed de amendemen ten en acht het wenschelijk, dat de leerlin gen eenige notie hebben van staatsinrich ting en boekhouden. Dupliek van de heeren OTTO en VAN DER MOLEN volgde nog. Dez'e laatste stelde bij amendement voor in art. 2, 1ste lid in te lasscheft Re woorden: „daaronder begrepen de allereerste beginselen van de kennis van "gemeente-, provinciale- en staats inrichting. Het amendement-Gerhard (schrappen handelskennis) werd verworpen met 28 te gen 26 "stemmen. Het amendement-Van der Molen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waardoor het amendement-Otto Verviel. De heer, OTTO lichtte toe het amende ment op art 2 om in het programma der lagere school ook de vakken van liet M.U. L.O. op te nemen. De MINISTER bestreed het amendement, waarna de heer OTTO het introk. De MINISTER bestreed vervolgens het amendement vdn den heer Otto, dat U.L.O. gegeven wordt in scholen met ten minste 8 leeraren. De heer OTTO verdedigde het, amende ment. De heer TER LAAN (Den Ilaag), of schoon gevoelende voor uitbreiding van het aantal leeraren, heeft bezwaar tegen de uit breiding van het aantal subsidievakken. De heer OTTO trok iu de uitbreiding der subsidievakken en vervolgens het geheele amendement. De heer TYDEMAN trok in zijn amende ment op artikel 7, nu de Minister zich be reid toonde ook aan de kleinste uitgebreid lager onderwijs-scholen subsidie te geven. Bij artikel 8 wijzigde de heer OTTO zijn amendement zoodanig, dat minstens 2 uur les zal moeten worden gegeven in elk ge subsidieerd vak en geen klassen ook bij het M.U.L.O. mogen worden saamgevoegd. De heer TYDEMAN trok zijn amende ment in. De MINISTER betoogde, dat het amen dement technisch onjuist is geredigeerd. Het werd ten slotte met 44 tegen 9 stem men verworpen. De heer OTTO trok nu zrjn amendement op artikel 9. in. Het amend ement-Van Wijnbergen, om aan hen, die bij het in-werking-treden der wet in het bezit zijn van het diploma, uitge- Zij wist zeker, dat hij een geheelen dag do treurige rol speelde van een jongen zon der naam. Hij scheen werkelijk iets van zijns vaders talent geërfd te hebben, om zich zelf to beklagen, en in ?fc algemeen voor aanstellerij. Vivien wist nooit, of zijn vra gen werden ingegeven door een waar ver langen, om uit oen moeilijkheid geholpen te worden, of alleen maar om zedelijken steun in de omgeving te krijgen voor de rol van het oogenblik. Soma werd hij aangegrepen door een hë- vigen aanval van berouw over zijn onkin derlijke uitlatingen over Lorraine. Hij scheen zich iedere bijzonderheid te herinne ren van dienst voorkomen on manier van doen, eai kon er over praten met iets van een sombere voldoening, eindigend met: „Hij zag er verloopcn uit, dat is waar, maar hij was toch mijn vador. Mijnheer de pator- was rreeselijk boos op mevrouw Fleming, nietwaar, omdat zij het mij ge zegd heeft. Ik houd niets van mevrouw Fle ming; ik geloof, dat zij een beest is, maar zij meende zeker den pater een dienst te bewijzen, waarom' zou zij liet anders gèclaan hebben? Ziet u, 't is niet prettig, om aan een ander tc vertellen, dat men hem lang genoeg onderhouden heeft. En zij trachtto heft mij zoo zacht mogelijk te zeggen. Zij zei, dat mijn vader een genie was. Dat is zeker iets om trotsch op te zijn' zelfs al 'dronk hij te veel' whiskey en al waeobre hij zich niet. I'k moet zijn boeken lezen, als reikt door do Ned. Vereen, van Handelson derwijs, gelijke bevoegdheid te verleenen tot het geven van onderwijs als aan hen, aan wie wordt uitgereikt de'akte van bekwaam heid van huis- en schoolonderwijs, volgens artikel 66 dier wet, wordt overgenomen. De tweede lezing van het ontwerp zal plaats hebben na het reces. Nadat de VOORZITTER nog heeft irfede- gedeeld, dat de Kamer opnieuw zal worden bijeengeroepen Woensdag 14 Juni en voor do heffing ineens nog eenige kleinere ont werpen zullen worden behandeld, ging de Kamer te halfzes uiteen. BODEGRAVEN. De heer A. Veelenturf heeft 62 lamme ren gekocht voor f 21 het stuk. Deze zullen, door verschillende boeren geweid worden ten voordeele van „Het Groene Kruis", al hier. De R.-K. Kerkmeesters kochten 73 lammeren aan voor 25 het stuk. HILLEGOM. Op de ledenvergadering van het de partement „Hillegom" van het Nut. is mc j. G. Hopman benoemd tot afgevaardigde naar do algemeene vergadering. Naar aan leiding van de Wetswijziging van 1915 werd het reglement herzien en goedgekeurd. De vergadering hechtte goedkeuring aan hot voorstel om de Fröbelschool over te nemen als departementale instelling. Een. school reglement werd vastgesteld en een school commissie samengesteld. Tn deze commissie namen zitting dr. Van Waasbergon, mej. I. van Waver en, mevr. Breesnee, mevr. Van Til-Verschuur en de heer F. Engel Pzn. KATWIJK. De heer A. Haasnoot, alhier, is te Haarlem als onderwijzer geslaagd. LISSE. De zitting van den Gemeenteraad werd heden wegens ongesteldheid van den burge meester niet gehouden. VALKENBURG. De uitslag van de alhier, ten overstaan van notaris Van Riessen, gehouden verkoo- ping, is; Het huis, na verhooging in bod op 2600, gemijnd op 40, koop er D. de Vries- Pzn., alhier. Geen der drie perceelen wei land werd afgemijnd. Het eerste werd voor f 3200 gekocht door den heer L. Verhaar Lzn. te Voorschoten; het tweede voor f 2900Hoor den heer P. de Vries Azd. en het dorde voor f 2-325 door den heer Abr. Zandbergen Czn., beiden alhier. WARMOND. Het voorstel in de ophef fingsvergade- ring van „Kath. Leven" gedaan om doze ver- eeniging op te lossen in „De Hanze'', is met algemeene stemmen in de ledenvergadering van „De Hanze" aangenomen. Hot schrij ven van het bestuur van de afd. van den Ned. R..-K. V., om tot de oprichting te ge raken van een wintercursus voor Land- en Tuinbouw, v(&rd aangehouden tot een vol gende vergadering. Als afgevaardigde naar de Alg. vergadering op Maandag 5 Juni werd gekozen de heer B. Lans. Door den "burgemeester is aan een bakker de straf opgelegd, dat iiij tot en met 11 Juni a.s. geen ongebuild tarwemeel kan betrekken wegens overtreding van de bepalingen der bfoodregeling. WASSENAAR. Dc „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Maatschappij tot Exploitatie van den Theetuin „De Kieviet", alhier. ZOETERWOUDE. To Amsterdam is als onderwijzer ge slaagd, de -heer P. G. J. van der Stel, eer der alhier woonachtig, thans boëedigd klerk- controleur ter Secretarie afd. bevolking) te Amsterdam. ik beter ben", voegde hij er ernstig bij. Toen nam hij de rol van den ernstigen zoeker naar de waarheid. „Moet ik treurig of blij zijn, dat mijn vader verdronken is?" vroeg hij, en schrik te Vivien op,"die meende, clat hij sliep. „Ik denk, dat hij er hier over wilde spreken, om mij bij" zich te nemen, en ik vrees, dat ik dat niet prettig zou gevonden hebben." Vivien wilde zijn edelmoedige gedachte omtrent den doode niet wegnemen, door te zeggen, dat het zeer onwaarschijnlijk was, dat Lorraine zoo iets van plan wasdaar om trachtte zij de zaak te schikken, door te zeggen „Och, ik denk dat zij" Hugo knipoog- .d'o listig, en zij kon bijna zien, dat zijn lip pen de woorden mijn twee vaders" vorm den „zij een soort schikking getroffen zouden hebben. Jo konclfc eerst bij den een en dan bij den ander geweest zijn. „Maar waar zou hij, mijn echte vader, meen ik, hot geld vandaan gehaald hebben John Prow se zei, dat zij enkel wat koper geld cn eenige cenigo 1 ombarefbriofjes in zijn zakken hebben gevonden. Weet u, juffrouw Eady, ik ben bang, dat mijn va der een klaplooper was zooals ik er een ben, al wil ik het niet zijn. Het. is erg on gelukkig, dat ik ziek moest'worden, juist toen ik het gehoord heb en beginnen moest pater terug te betalen, voor alles, wat hij voor mij gedaan heeft." Deze gesprokken hadden écn goede zij- HILLEGOM. Gemeenteraad, Voorzitter: burgemeester Wentholt. Afwezig niet kennisgeving: de heeren H. A. van Waveren, Heemskerk, Nieberding en R. A. van der Schoot; zonder kennisgeving de heeren Guldemond en J. v.an Til. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld en het eenige ingekomen stuk, een missive van aanneming eener be noeming, voor kennisgeving aangenomen. 'Verder worden goedgekeurd diverse comp- tabiliteitsbesluiten, zijnde af- en overschrij vingen tot een totaal bedrag van f 3366.86fy op de begrooting dienst 1915, en verhoo ging van de ontvangsten .en uitgaven dier. begrooting! met een bedrag van f 2903.461/2'. Waar door de Gebrs. Mathot verzocht is een houten schutting voor afscheiding van hun perceèl te mogen vervangen door een Steeneit muur, stellen B. en W. voor, de rooilijn voor "de Meerdorpstraat te bepalen op 3.-50 M. uit het hart dier straat. De heeren Topper en R. V. van Zanten voelen veel voor een straat van 10 M. breedte, doch na de toelichting van den Voorzitter en van de beide wethouders, wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Komt in behandeling een adres van den Ned. R.-K. Bond van Arbeiders om voor de gasstokers het drieploegenstelsel in be voeren. Gascomraissie en directeur advisee- ren beiden "het verzoek toe te staan, do burgemeester, blijkt er voor, doch de beide wethouders zijn er, met het oog op de tijdsomstandigheden, tegen. De heer Balvers houdt voor adressanten een uitvoerig pleidooi, daarin gesteund door den Voorzitter en den heer Vooren. De heer Guldemond komt ter vergadering. De heeren II. V. en R. V. van Zanten en de heer Jonkheer ontraden het adres toe te staan op grond dezer tijden. Met 5 tegen 3 stemmen wordt hierop het verzoek van de hand gewezen. Vóór stemden de heeren Balvers, Voorin en Gul demond. Do heer Balvers zou gaarne zien, dat B. en W. voor de nieuwe groentendrogérij aan do Wilheiminalaan een met cle omge ving overeenkomend geveltje voorschreven. De heeren Guldemond en R. V. van Zanten zouden liet vestigen van een fabriek daar ter plaatse willen verbieden. De Voorzitter antwoord^ dat dit niet gaah Trouwens, er zijn nog geen plannen voor ingekomen. Da heer Balvers zou de behandeling der belastingkohieren villen aanhouden tot een volgende voltallige vergadering. Meerdere 'heeren ontraden dit, omdat de vergadering vroeg genoeg geconvoceerd is. Niemand meer het woord verlangendev wordt de vergadering hierop gesloten. BURGERLIJKE STAND. - OMSTREKEN. BODEGRAVEN. B e v a 11 enP. Wieman geb. Ververs, Z. A- J. llousen gob. Scheer, Z. A. M. van der Bier geb. Van Elk, Z. Gehuwd: J. Walraven, 26 j., on A. M. Brou wer, 25 j. P. van Vliet, 28 j-. en A. van Eijs- dam, 36 jaar. HILLEGOM. Bo vallen: A. J. de Rover geb. Smit, Z. M. Gorter geb. Vijfschaft, Z. A. M. Brouwer geb. Wesselman, D A. P. vau Hestoren geb- Dansen, D. Ondertrouwd: Amos Wouterlood on H. J. Wolzak- Getrouwd: A. Seijscner en P. M. Kortokaas Overledon: R. van dor Steen, 29 j. KATWIJK. Geboron: Trijntje, D. van H. do Jong en C. Varkevissor. Jacoba, D. van L. van Rijn en W. Krijgsman. Klazina, D, van C. Meij- vogel en J. Schaap. "WiUemina, D. van H. Kuijt en L. Snijders. Maarten, Z- van II. V. vau tier Marei en N. v. Duijvenbode. Cornelia Alida, D. van Jï v. Paridon en M. IT. Hoogevcen. Rein, Z. van n. Schaap oil l. Ouwehaud. Willem. Z. van W- Stijger en N. Molenaar. Jacob, Z. van C. v. Duijvenbodo cn J. W. Groen. Willem, Z. van J. Spierenburg en C. Guijt. Overleden: J. J. A. Eekhout. 88 j., wed. van E. Kraaij. M. A. Slootcn, 1 j., D. van A. Slooteu cn M. M. Kooien. LEIDERDORP. Geboren: Elisabeth, D. vau C. do Koning en J. M. Jansen. Clasina, D. van M. Vcrhoeff en J. Baartman. Ondertrouwd: II. Stol. 22 j., tc Sassonheim on G. C. Tuythoff. 25 j.. alhier. Gehuwd: C. van Varick en G. Rosser, bei- deji alhier. C. J. Oostorom. alhier, en O. A. Wiel. te Rotterdam. dezij weerhielden Hugo te tobben over zijn lichamelijke zwakheid. Terwijl rijn her sens zoo bezig waren, nam hij zijn voedsel zonder er bij te denkon. Vivien zag dit gauw cn trok er partij van. Zoodra Hugo neiging toonde tot redenceren, zorgde zij er voor iets klaar te hebben on hij at den oenen hap na den anderen, terwijl hij zijn argumenten met den lepel onderstreepte. Naarmate Hugo sfterikjer werd, begon Sfcott zijn bozoeken aan dc ziekenkamer lan ger te maken, en het werd iets van de oude betrekking, hoewel er een hartbre kend verschil bestond. Vivien vond het pijnlijkste, dat Stott blijkbaar niet graag alleen met den jongen bleef. Voor het ein- do van September was Hugo op en gekleed, en zat op een rieten sboel op het grasveld voor heb huis. Hij stond nog wat onvast op zijn boenen en zijn manier van cV>e.n was zeer veranderd. Hij was nadenkend cn op lettend, en akelig beleefd tegen iedereen. Tot nu toe hadden Vivien en Sfcott elkan der betrekkelijk weinig gezien, en hun angst om Hugo maakte, dlafc zij niet om zichzelf dachten Mevrouw Eady en Stott daarente gen waren zeer voel op elkander aangewe zen en heel natuurlijk spraken zij over Vi vien. Het had beiden verbaasd, zoo gauw- zij den toestand was moester geworden. „Ma-ar, zooals ik u zeiJ> zei mevrouw Eaclj' triomfantelijk, „ik wist,' dat het in haar sta-lc, als er maar iets gebeurde, om het voor den dag te brengen Als u wÏ3t,

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 5