Binnenland. MAISON „LUXE", SPORT. Uit de Omstreken. Eerste Kamer. Gemeenteraad van Leiden. Gemengd Nieuws, AGENDA VAN DE WEEK, Donderdag: Pieterskerk: Gemengd Koor „Sursum Corda" A-capella-Uitvoéring, 's avonds 8 uur, Leidseke Volkshuis: Nat Ver. v, d. Vólks- tang, Uitvoering 8 uur. Vrijdag Leidsche Schouwburg: Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, Eerste gewoon Concert, s avonds 8 uur. Leidpehe Volkshuis. Cursus Stedenbouw, Dr. H. P. Berlage, 8 uur. „Zomerzorg": Bond v. Melkveehouders, Vergadering 7 uur. Zaterdag: Leidsche Schouwburg: Maatschappij, voor Toonkunst te Leiden. Eerste gewoon Concert, avonds 8 uur. „Zomerzorg5': Dansclub „Cleo de Mérode", .Gezellige dansavond. Dagelijks: Bioscope Variété-Theater, Stationsweg 19, uur. (Zaterdag, Zondag 8 uur). Thalia Bioscoop en Variété-Théater, Haar lemmerstraat 52, 7 uur. 's Zondags alleen 8 uur. (Woensdag- en Zaterdagmiddag ook 2 nor). van zgn onderdeel uit te laten, daar de vrees bij hem moet opkomen, dat een ongunstig oordeel zijn bevorderingskansen zdu kunnen pchaaen. Deze legerorder zal dus ten 'slotte ten gevolge hebben, dat de legercommissie een felieel verkeerd beeld van den toestand zal rijgen, waardoor haar werk waardeloos zal worden." Men schrijft uit Limburg: Geen dorp meer, althans in Midden- Limburg, of men riet er menschen bezag met net omkappen van noteboomen. Voor den voet op zijn ze alle vanwege de mili tairen opgekoebt, vertelde iemand. Alleen do heel oude boomen, er zijn er bij van vol haast 200 jaar en de jonge stam men mogen blijven staan. Do overigen zijn- gerequireerd om er geweerkolven van te maken. Bijzonder tevreden zijn de menschen niet met dten maatregel. Eendeels haperde het aan de prijzen en andersdeote lag het aan het, ongerief. Dit laatste hield hiermede ver band, dat de noteboom bij cfe meeste wonin gen dienst, deed als zonnescherm. Een scha duwrijken boom mist men niet graag voor lijn huis. Wat de prijze-n aangaat, meende mem dat getaxeerd wercl naar een maat staf van zestig gulden per kub. meter. Dit komt bij de tegenwoordige boutprijzen over een met den prijs van zwaar dennenhout, terwijl notenhout moet opwegen tegen eiken en dus feitelijk hooger in prijs -dient te- «ijn. - Het grootste bezwaar échter was, dat men nu niet vrijwillig verkocht, dreh dat men moest. Zoodat goe-de vrucht-dragers er even zeer aan geloovon moesten als mmderwaar- üge boomen. En met de opbreng.,, hielden de taxateurs geenerlei rekening. Zoo werd voor een grooten boom 29 gulden betaald. Het vorig jaar bracht hij nog SOOo noten voort, die verkocht werden voor 2-5 cent de honderd stuks. Een ander ontving 41 gulden /oor twee boomen, cnc hem gemiddeld per jaar voor tien gulden aan noten opbrach ten. Een derde kreeg 5S gulden uitbetaald, terwijl hij andere elk jaar voor 20 gulden aan noten kon verkoopen. Door do besturen der vereenigingen van land- en tuinbouwer en van de ver eenigingen voor vreemdelingenverkeer te Yelsen en omstreken is aan dien Minister van Waterstaat een door dergelijke ver eenigingen in de omliggende gemeenten mede ond-erteekendl adres inzake het Rijks- pontenverkeer over het Noordzeekanaal te VoLsen verzonden, waarvan afschriften ge zonden zijn aan de TweecL Kamer en aan den vertegenwoordiger voor het district Beverwijk in dat lichaam, mr. L. N. Roo- denburg. De al genree ne vergadering van de M afcschappij vaD Nijverheid zal dit jaar te H arlem worden gehouden en wel op 29, 23 en 24 Juni. Te Eengelo s de beer F. P-h. Claus, mede-directe ar der Twentsche bontweve rij, na een korte ongesteldheid overleden. Sedert eenige iaren was hij lid van den Raad. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende bepalingen tot wering en bestrijding van ziekten van aardappelen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is aan mr. dr. Ant. van Gijn, Minister van Financiën, met ingang van 9 Februari op zijn verzoek eervol ont sla# verleend als Regeeringscommissaria bij den Koninkl. Holl&ndschen Lloya, onder dankbetuiging en is met ingang van 9 Maart in voormelde functie benoemd mr. M. W. F. Treub, oud-Minister van Financiën is aan den tijdelijk paardenarts 2de kl. A. D. Oosterbaan op zijn aanvrage een eervol ontslag als zoodanig verleend zijn benoemd tot substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank to Heerenveen mr. M. de Muinck, advocaat en procureur \e Heer en veen en rechter-plaatsver vanger in de arrondissements-rechtbank aldaar; tot griffier bij het kantongerecht te Oss jhr. nir. J. li. M. L. J. Verheyen, advocaat en pro- ourour te 's-Hertogenbosch en plaatsver vangend griffier bij het kantongerecht al daar; zijn benoemdmet 'ingang van 30 Maart tot burgemeester van Duiven, Z. Th. F. J. oaron van Dorth tot Medler van Grooto- br<^k, S. Prins; met ingang van 23 Maart tot burgemeester van Zwaag, J. E. G. O. "Bibbits, secretaris dier gemeentemet in gang van 29 Maart tot burgemeester van 's-Gravenpolder, D. P. Prumers, secretaris dier gemeente; niet ingang van 24 Maart tot burgemeester van Hemelumer Oldephaert, P. Eringamet ingang van 16 Maart tot bur gemeester van Avereedfc, U. P. Oavaljé; met ingang van 24 Maart tot burgemeester van Yries, H. A. Aalfs, secretaris dier gemeente; is met ingang van 1 April benoemd tot schoolopziener in het district Haarlem, J. F. M. Sterck, te Heemstede, mot gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn be trekking yan schoolopziener in het arron dissement Haarlem. RECLAMES, 40 Cts. per regeL A LA CORSETIERE RAMONDT. LEIDEN. Breestraat 34. Tel. Int. 1425. Wassche'n, Reparderesn en Vermaken van Corsets. 067u 3 4 ONTVANGENNouveautés in Broches, Aanhangers en Ringen. 7796 4 Korfbal. Eenige rechercheurs van het hoofdbureau van politie te Amsterdam heb ben, op verzoek der"directie van den Fran- schen Bazar in do Reguliersbreestra&t, ge durende enkele nachten de wacht gehou den in de groote verkoop af deeling. Er wer den den laatsten tijd herhaaldelijk voor werpen vermist, zoodat aan diefstal werd gedacht. Den af geloop en nacht gelukte het hun, in den bazar de hand te leggen op een 18- jarigen jongeman, die vroeger geëmployeer de van de zaak was. Terwijl een medeplich tige op den uitkijk stond, was de jongste door een vallicht in het lokaal gekomen. De jeugdige inbreker en zijn makxer wer den gearresteerd. Te Purmerend was men gigte- xen bezig boomen te rooien aan den Purmer- Rteenweg. Een boer, dio zich in gezelschap van zijn dochtertje van de markt per kar huiswaarts begaf, reed, ondanks tijdige waarschuwing, door. Juist, terwijl hij op do bewuste plaats was, viel een zwaar boom stuk neer, waardoor het kind op slag werd gedood en de rijder zolf aan het hoofd zwaar gewond. AALSMEER. Te Utrecht is geslaagd voor het exa men nuttige handwerken mej. H. A. Roos- jen, alhier. BOSKOOP. i Vergadering van Woensdagavond. Voorzitter J. J. G. Baron 7 an Voorst tot Voorst. Regeling van Werkzaamheden. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale Sectie besloot de wetsontwerpen betreffende de geldleening, vrijstelling van succesïerecht voor een collectie Delftsch aardewerk en de Schepen-uitvoerwet Don derdag in de afdeelingen te onderzoeken. Aldus werd besloten. De VOORZITTER hoopt Vrijdag te elf uren de wetsontwerpen, die in staat van wijzen zijn, in openbare vergadering te be handelen. De vergadering wordt verdaagd tot Vrij dagochtend te elf uren. Hedenmiddag 2 uur vergaderde de. Raad dézer gemeente. Voorzitter de burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. die Gijselaar. Aanwezig 24 ledenafwezig de heeren Roem, Bots, Korff, Timp, Aalberse, A. Mulder en Heerea. De Voorzitter ueed medecieoiing van de volgende in gekomen-stukken INGEKOMEN STUKKEN. Mededeeling van Ged. Staten, dat ten be hoeve van de Hoogere Burgerschool voor Jongens over 1916 een subsidie van 1 8666.67 is verleend. (Wordt aangenomen voor kennisgeving.) Mededeeling van mevr. C. A. RoemBoeit, dat zij de benoeming tot lid van het col lege van Vrouwen-K raammoe Iers aanneemt (Wordt aangenomen voor kennisgeving.) Mededeeling van de heeren J. Verheul Dzn. en W. Kromhout Czn., dat zij de be>- noeming tot lid der oommissie van beoor deeling in zake den gevelwedstrijd aannemen. (Wordt aangenomen voor kennisgeving.) Verzoek van W. Frasen, om adhaesie te betuigen aan een aires door de Hotel- en Stalhouders te Leouwarden aan den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel gericht inzake de sluiting van de veemarkten te Leeuwarden on te Sneek. (In handen van B. en W. gesteld.) Verslag van de Plaatselijke Schoolcom missie omtrent den toestand van het Lager Onderwijs in 1916. (Opgenomen in Ge meenteverslag). Amondementen van mr. A. v. d. Eist op het voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met do Leidsche Zwemclub inzake het beheer over de Gemeentelijke Zwemin richting aan het Rijn en Schiekanaal. tTe behandelen bij punt 6), Verzoek van het bestuur van het Ge nootschap )rMathesis Scientiarum Genitrix" in zake beschikbaarstelling van een nieuw gebouw, het verleenen van een grootome subsidie en de toekenning van een bijdrage in de verschuldigde annuïteiten der bouw kost-en. (In handen van B. en W. gesteid.) Verzoek van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer to Leiden en Omstreken, om niet over te gaan tot slooping van den molen „De Stier". (In handen van B. en W. gesteld, om te behandelen, zoodra de gelegenheid eventueel aan de orde mocht komen). Suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving op do begrooting, beide dienst 1915, van de Gemeentelijke Bank-van- Leening. (In handen gesteld van do Commissie van Financiën). Verzoek van J. Kukler, om niet over "te gaan, tot onbewoonbaar-verklaring van per ceel Michielsiraat 4. (Te behandelen bij punt 5). Missive van de Kon. Ned. Automobielclub in zake het afronden van straathoeken, ter verkrijging van een vrq uitzicht over den weg. (Het voorstel wordt als ongezegeld ter zij dé gelegd). Midzfve van de Kon. Ned. Automobiel- olub in zake de toekenning van een sub sidie in de kosten van het wegruimen van belemmeringen voor snelverkeer. (Wordt ook als ongezegde!' ter zijde ge legd). lo. Verzoek van H. Sohaap, om eorvol ontsla? als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de eohool der 4o klasse No. 2. (53) Het verzoek wordt ingewilligd. 2o. Verzoek van G. H. 8ljthoff om vergrmnin? tot demping van een gedeelte eloot langs den Witten Singel, vódr het porceel Sectie M De heer FOKKER vraagt wat het ge meentebestuur te maken heeft, met het Rtipfe opvolgen der voorwaarden van Duinwater en van Telefoon-Maatschappij? Die kan nen wel lastig zijn. De heer HOOGEBOOM vraagt of bet niet beter is juist aan te geven welk ge meente-eigendom in bruikleen wordt gege ven. Is de gemeente misschien niet heel ze ker, hoe ver haar eigendom streK*. t De hear FISCHER, wethouder, zegt, dat hier gesproken wordt van de Duin water- Mij., omdat vlak bij dit te dempen gedeelte een zinker ligt Later moet nog precies worden uitgemeten, welk deel de heer S\jt hoff in gebruik krijgt 't Betreft hier maar de rekening van de betaling. De heer FOKKER geeft te kennen, maar een half antwoord te hebben gekregen; om trent de voorwaarden der Telefoon-Mij. koor hij niets. Is het niet mogelijk, dat voor waarden worden gesteld, die de gemeente zelf niet heoft gewild? De heer BOTERMANS meent dat op het teekeningetjo met een ljjn duidelijk de schei ding tussohen de eigendommen is aange geven. De heer FISCHER deelt mee, dat de Tele- ftxm-Mg. soortgelijke belangen heeft als de LW Bterleiding-Maatschappjj. (De heer Heeres komt ter vergadering). In (antwoord op een vraag van den heer FabiuSj zegt de Voorzitter, dat het hier de gewone voorwaarden betreft, in dergelijke gevallen gesteld. Den heer Hoogenboom zegt spr., dat de bepaling omtrent den eigendom als hier aangegeven, slechts een veiligheids- klep is. 't Is slechts een principieel besluit Naderhand volgt de juiste vaststelling. Het verzoek wordt toegestaan. 3o. Voorstelom aan dr. W. Stuurmal toësfcoin.- minff te verleenen om bot Gemeentebestuur van Heerlen van advies te dienen bij de opnohting van een elachthuis aldaar. (66) Het voorstel wordt aangenomen. 4o, Voorstel tót toekenning van een gratified* tie aan den Opzichter in algemeenen dienst 1>1J Gemeentewerken. M. Splinter, wegens bewezen buitengewone diensten. (57) Den heer BOTERMANS is 't opgevallen, dat wel deze opzichter een gratificatie krijgt en niet de hoofd-opzichter. Spr. heeft anders niets tegen het voorstel. De heer SIJTSMA is niet zoo royaal ge 8temd. Spr. vindt, dat niet elke extra arbeid van een ambtenaar beloond moet worden. Men moet wat voor elkaar over hebben. Wanneer het systeem wordt, wordt dc zaak anders, maar 6pr. merkt op, dat bij de politie, wanneer adjunct-inspecteurs weggaan, ook die ben vervangen, niet steeds toelagen krijgen. De heer HUURMAN steunt het idee van den hèer Botermans. Het is niet goed ge voeld om den hoofd-opzichter geen gratifi catie1 te verstrekken. Hij heeft hier ook zijn werk gedaan en is wel meer als ver vanger opgetreden. Do heer FOKKER meent, dat de hoofd opzichter verplicht is don opzichter van advies te dienen. De VOORZITTER vraagt i de heeren zich tot het voorstel té bepalen. Anders it t' nooddg een ander voorstel in te cKen.m. De heer FISOHER acht 'i moeilijk een systeem te ontwerpen. Elk-geval moet op zichzelf worden beschouwd en hier heeft de opzichter al bijna anderhalf jaar extra werk verricht. Particulieren zullen in zoo'n geval ook wel extra beloonon. Spr. merkt op, dat do hoofd-opzichter alleen van voor- liohting heeft gediend. De heer PERA vraagt of de opzichter het werk binnen den werktijd hoeft gedaan, of dat hij van zijn eigen tijd er voor heeft moe ten gebruiken. Do heer FISCH IR zogt, dat lit moeilik is aan te geven, daar de ambtenaren geon vasten werktij hebben. De heer Hü ÏJRMAN birjft bij zijn - ge dichten en geeft B. en W. in overweging alsnog eens te overwegen den hoofd-opzich ter te beloonen. De heer SIJTSMA oordeelt, dat het de bat hem in 't gelijk heeft gesteld. Direct wil men nog een ander beloonea. Spr. wijst op het belang van de vraag van den heer Pera. Hij blijft er bij, dat men hier op ge vaarlek terrein is. De heer Sgtema aal zich er niet bepaald tegen verzetten, doch raadt de uiterste voorzichtigheid aan, tenzij, men er systeem van gaat maken. De heer VAN DER LIP acht 't gevaar nog meer van tijdelijken aard, want kwes ties als deze worden geregeld bij de rechte posities. De VOORZITTER is 't in het algemeen eens met den heer Sijtsma. Maar hier is 't t-oph even anders: Het betreft het ver vullen van een vacature en dit salaris is dus uitgespaard. De hoofd-opzichter be- heeft volgens spr. geen gratificatie. Een superieur cliënt zijn mindere inlichtin gen te geven. Omdat deze ambtenaar veel meer dan anderen heeft gedaan, hebben de commissie van fabricage en de directeur van P. W. dit voorstel aanhangig gemaakt. De heer BOTERMANS zou in een gehei me zitting mededeelingen hebben kunnen doen, dat de hoofd-opzichter ook recht heeft op een gratificatie. Het voorstel wordt aangenomen, x 6o. Voorstel tot onbowoonbaarvcrliiarin? van de perc-oelen Michielstraat Nis. 2, 4, 6 en 8. (54) De heer BOTERMANS is tegen het on bewoonbaar verklaren van perceel Michiel- ëtraat 4. Dat pand kan nog voldoende ver- oeterd. Mochten dergelijke pandon aan de beurt zijn, dan kunnen er honderden vol gen. Kamerverhuurders in de Breestraat wonen slechter. De heer FISOHER zegt, dat dit huicje werkelijk er wel aardig uitziet, maar het ia zeer vochtig. De eigenaar geeft zelf in zijn request dit gebrek toe. De oppervlakte is wel 30 vierk. M«, maar het komt op de verdeeliug aan. De woon ruimte is een kamertje' van 2.60 M. bij 2.95 M. Een der redenen voor afkeuring was de vochtigheid en de kamerhoogte, die veel minder is, dan de verordening voor schrijft. Moeten er meer worden afge ieurd, dan oordeelt spr. dat één pand toch het eerste moet zijn. De heer VAN GRUTING pleit voor de Gezondheidscommissie onbewoonboarverkla- ring. Do-oir «rfe tijdsomstandigheden is dit voorstel uitgesteld. Hygiënische eisch n mo gen echter niet te lang worden uitgesteld. De heer BOTERMANS geeft toe, dat de vochugneid bestaat Maar zijn de -muren ont daan van de kalk en worden die opnieuw met cement overstreken, dan is er veel ver beterd. De eigenaar wil het geheel verbe ren volgens de door B. en W. aangegeven eischen. De heer SIJTSMA is 't met den heer Bo termans eens, dat in de gemeente til van woningen zjjn, die slechter zijn dan perceel 4. Spr. heeft gedacht, dat het huis genomen Is, omdat het m het rijtje staat. acht ook dit huis voor voldoenae verbetering vatbaar o.a. door betrekking van een gedeelt9 van dep winkel. De he-er FISCHER geeft nogmaals aan welko de voornaamste gebreken zijn. Neemt de eigenaar afdoende maatregelen in overeenstemming met -de bouwvoor schriften, dan kan op grond van de Wo ningwet worden voorgesteld de onbowoon- baa-rverklaring op te heffen. Dé Leer FOKKER merkt op, dat men don de eischen gaat stellen, die voor nieu we perceclen gelden en <he hooger zijn, dan dl(e gelden voor verbetering aan woningen. Waar déskupdigen zijn tegon onbewoon baarverklaring kan epr. met dit deel va-n het voorstel niet meegaan. Verder merk* spr. op dat de wijze van bewoning en nie Regeling der Kampiocns-, Promotic- cn Degradatie-Wedstrijden. Kampioenschap van Nederland: Do kampioenen IN., 1Z. enlO. spelen 'n ge wone competitie. Zoo twee twaalftallen een gelijk aantal punten behalen, worden een of meer beslissingswedstrijden gesteld, vast te stellen en te regelen «door het B. B. Kampioenschap van Ille Klasse Zuid: De kampioenen van HI Z. A. en IH Z. B. spelen twee wedstrijden, op iedera veld een. Indien beide twaalftallen een gelijk aantalpunten behalen, beslist het doelger middelde. Is ook dit gelijk clan wordt ge loot. De laatste plaats in de Ille Klasse Zuid De laatöbo van HI Z. A. en van IH Z. B. spelen twee wedstrijden, op ieders veld een. Indien beido twaalftallen een gelijk aantal punten behalen, besluit het d'oelge- middclde. Is ook dit gelijk, dan wordt ge loot. Het twaalftal, dat in deze wedstrijden het kleinste aantal punten, resp. doelge- middelcle maakt, neemt de laatste plaats der geheole klasse in en moet Hjn derde- klasseseliap verdedigen tegen den kam pioen der vierde klasse. Zij spelen daartoe twee wedstrijden, op ieders veld een. Het twaalftal dat beide wedstrijden wint, of één wint en één gelijk speelt, dingt het volgende jaar mede in de derde klasse. Het andere twaalftal blijft of komt dan in de vierde klasse. Behalen beide twaalftallen 2 punten, dan spoelen zij een beslissings wedstrijd Eindigt ook deze in een gelijk spel, clan blijft iecler twaalftal in de klasse, waarin hij speelde. -Dezelfde regeling geldt voor den kam pioen van ni Z. en nummer laatst van II Z. Data voor liet Kampioenschap van Nederland. 26 MaartKampioen ZO. O 2 AprilO. O.Kampioen Noord. 9 AprilKampioen Z.— Kampioen N. 16 AprilO. O.Kampioen Zuid. 23 AprilKampioen Noord—O. O. 30 AprilKampioen N.Kampioen Z. Atbletiek. Dc Zmd-Iiotlandschc Athlctick-Bond. Te Rotterdam is opgericht de Zuid-Hol- lancfeche Athletiek Bond door de afge vaardigden van ,,D. F. -C.", „H. B. S.", „O. S C. R.'L ,,U. S. C.", ,Pro Patria" en R. S. G. V. „Leonidas". „V. O. C." had schriftelijk adihaesio betuigd. Voetbal. Om den Begeer-rans. De wedstrijden tussohen de elftallen van plaatselijke of gewestelijke bonden om den Begeer-Krans zullen dit jaar niet gehouden worden. Ook de algemeene vergadering der Fede ratie aal niet uitgeschreven worden. O- Inenting tegen de pokken te Amsterdam. Het publiek liep ook Woens dag storm aan de verschillende localiteiten, door het gemeentebestuur voor gratis-koe- pokrnënting beschikbaar gesteld. 'Bij de voorbereidende school aan de Nieuwe Egelantiersstraat stonden 's mid dags één uur vele honderden vrouwen en kinderen te wachten. Het was een dichto drom van de school tot aan het Marnix- plantsoenaan het Turngebouw in de Mar- nixstraat haddon zich op het aangegeven uur eveneens vele belanghebbenden verza meld. Bij do koepokinrichting aan de Plan tage Muidergracht was de belangstelling niet minder. Bovendien laten verschillen de groote handels- en fabrioksinrichtingen het perkoaeel inënten en staan de men schen in drommen op de stoepen der par ticuliere geneesheerpn. Het gemeentebestuur doet wat het kaa om zooveel mogelijk aan den drang om kos- telooze inënting te voldoen. Naar wij vernemen, zal nog deze week een lokaal in het Universiteitsgebouw wor den beschikbaar gesteld, waar in de avond uren gelegenheid voor kostelooze inenting zal zijn. Amsterdam staat in het teeken der koe pokinenting. De tot nu toe voorgekomen 31 pokkengevallen, waaronder er 3 uit Bloten, hebben onder do Amsterdammers enorm© propaganda gemaakt voor de vrijwillige vaccinatie. De „Sts.-Orfc.I5 bevat de gewijzigde statuten van do Ver. tot stichting en in standhouding eener school voor M. U. L. O., alhier; HOOFDDORP. Do „Ste.-Crt." bevat de statuten van do Ver. van Winkeliers In Kol. Waren te [Haarlemmermeer „Door Eendracht Sterk", alhier.- NOORD WIJKERHOUT. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem? alhier, de heer A. Heymans, oand. te Overschie. RIJNSBURG. Ingevolge de jongste besluiten etn de daarmee in verband staande Regleanonts- herziening in de vergadering van „Patri monium" benoemd tot commissieleden van advies inzake den gemeenschappelijken aan koop van landbouwbenoodigdheden, enz., de heeren A. van Delft Lz., P. van Eg- mond C.Gz., en P. Ravenebergen. VOORHOUT. In het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem. had, onder directie van den heer A Tel- jeur Jr., de derde uitvoering plaats van „Voorhouts Gemengd Koor." De uitvoering getuigde van veel studie, en gaf veel te genieten, waartoe vooral bedroegen de dames J. Slingerland en H. de Geus, die r esp. optraden als alt en semraan. Aan het einde der uitvoering, dankte ds. Ter Haar Romeny,. de eere-voorzitter der Vereeniging, de medewerkenden aan dezen mooien avond, alsook de belangsteÜenden. Gisteren viel vrouw Van Berkel van een zolder op een steenen vloer. Zij werd bewusteloos opgenomen en had een bloe dende hoofdwonde o; oioopen, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Door do geneesheeren Bots en Lam berts werd direct hulp verleend en de wonde verbonden. VOORSCHOTEN. Gp aanwijzing van den consul van den A. N. W. B., alhier, dr. u. Birkhof, zijn drie wegwijzers van dezen Bond ge plaatst en wel één te Veur, één «tn den Paap-weg ©d één aan net Haagsche Schouw. WARMOND. De afdeeling van den „Bond van Melk veehouders" alhier, kwam gisteravond an dermaal in „De Stad Rome" bqeon. De heer Nederburgh, die de vergadering presideerde, opende met een kort woord, waarbij hij mededeelde, dat nu alle melk veehouders tot den Bond waren toegetre den, waarna hij het woord gaf aan den heer Alb. Oudshoorn, ten einde mededeeling te doen, van het verhandelde op de gisteren gehouden, en door hem bijgewoonde verga dering van den Bond te Rotterdam. -Hieruit, en uit de nadere toelichtingen, bleek, dat den verkoopprijs der melk daar was vastgesteld op 10Va cent per liter, niet tegenstaande stemmen opgedaan wa qd v or nog hooger prijzen. De levering zou zijn franco fabriek of melkinrichting. Aangenomen werd daar ook, dat leden, die onder dien vastgestelden prijs verkoch ten. een boete beliepen van f500. Den toeslag van 1 cent per liter, door den Minister toegezegd, was men over het a1 ge meen niet genegen en enkele leden wensch- ten. dat hij den melkslijters werd gegeven. In deze zaak zou de volgende week het Hoofdbestuur mededeetiu. en doen. daar voor dien een conferentie met den Minister zal plaats gehad hebben; waartoe het Hoofdbe stuur was uitgenoodigd. Dat nu geon hooger prijB te bedingen was, lag in hoofdzaak hieraan, dat de Minister i ingreep. Door de heeren P. Ramp, J. Oudshoorn, J. Versluys en G. uit den Boogaard, werden verschillende zaken besproken met betrek king tot de Aprilmelk, van wintermelkers, ©nz„ en de verhouding tot de melkboeren, waariD later zal worden voorzien; waarop de voorzitter het huish. reglement behandelde, dat daarna werd aangenomen, en vastgesteld. Het bestuursvoorstel, om het bestuur met twee leden uit te breiden, werd door de vergadering goedgekeurd, en daarvoor wer den gekozen, de heeren P. Ramp en A y. cL Geest De Voorzitter sloot na deze de vergade ring, waarbij hg te kennen gaf, dat het hem genoegen zou doen, indien velen der leden Vrijdagavond te Leiden, de groote vergade ring in „Zomerzorg5- zouden bijwonen.

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 2