iedeHend sn do Oorlog. N°. 17148 "Vrijdag; 2T. Januari. Eerste Blad. A°. ito.w §eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. DE WATERSNOOD. f 1854.49 l/« Onder onze Vroede Vaderen. Geraagd Kisuws, LEIDSCH - PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regele A105- Iedere regal meer /0.17J. Kleine adyertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant; eli tiental woorden meer 10 Oenta. Voor bet inoaseeeren wordt fO.Ob berekend. Bewijsnummer 5 Oenta. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1.30; per week. f 0.09, Bniten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. li, MO. Franco per post 1.65. Wij ontvingen hedenUit den spaarpot van S. K. en J. 1.63%; G. v. W. 10. Dames Naaikrans Morsoh, Oegstgeest, 5.G N. F. ƒ7.50; W. v. d. W. f 2.50; van den jongeheer G. M. Spl., die een collecte hielc in het St. Blisabeths- gesbicht bij patiënten en anderen 20.10; postwissel Wassenaar 6.Nederi. Werkl. Verbond Patrimonium, te Sassen- heiiji-/ 15.Mej. H. A., te Voorschoten, 1.— De W. 7.50; Mej. S. J. H. 10. Totaal met gisteren De Nieuwjaarsrede, waarmede de burr- geineester de eerste vergadering des jaars pleegt te openen, was gisteren niet het oenïge, wat een beetje decorum gaf aan deze zitting. Br kwam nog een jbechtjgv- heidje hg. Do twee novitii moesten nog b$ hot corps ingeluid, dat eindelijk weer voltal lig js, ai ontbreekt ook de heer Roem nog altijd op het appèl. In gekieede jas verschenen _zy voor den voorzitter'ijken zetel, beloofden of zwoeren der gemeente getrouwelijk te zullen dienen en lcregon vorvo.geo3 den burgemeesterlyken zegen mee naar hun zïtp aatsen, onder aan do groene tafel, waar zij zich zoo gewichtig voelden tuis een pas ingezworen Raadslid het alleen kan. En als w$ or nog bij zeggen, dat het oudste Raads.id, de heer Pera, in verheven proza, zoca s hij van alle Raadsleden het al- ieen uit zijn dichterlijke mouw schudt, den Voorzitter ver.egen maakte, Qnder deo lof, waarmede hij hem overlaadde, dan hebben wij odlès gez.gd, wat aan deze eerste Raads- m.< bijeenkomst rn 1916 eei ig cachet heeft ge- r geren., „Nu gaan wy weer in den tredmolen", riep de jongste der vier wethouders, mr. Van der Lip, wien de dartelheid der jeugd zeldzaam lang bijblijft, al wordt hij in de zucht, er eens iemand fcusschen te nemen, door den burgemeester nog wel eens overv troefd. Het was me er een tredmolen naar! Zel den hebben wjj een zoo slepende, saaie ver gadering by gewoond. Het begcn a! met de ingekomen stukken. Wanneer zal de heer Bomii en hem mogen we toch wel den Leidschen Bestuur- dersbond verp tsooii ykeo? eens matiging loeren beira^hten? Vier adressen voor één. Als de Raad er het oor aan had geleend, en dat moet toch de bedoeling van zulk adresseeren zijn, dan had het de gemeente- kas schatten gekost. De toepassing van de melkverschaffing naar het sysfceem-Bomli, zou alleen voor Leiden f70,000 eischen. Daar zou nog zoo'n bedragje bijkomen voor petroleum. L-e Lei.'scho Vakcentrale trachtte tegen de firma Bomli en Co. nog op te bie- j den, met in één adem de gemeente ook de &>rg voor de levering van goedkoop zeep poeder, ch'oor en dergelijke te vragen. De herren moesten toch den Leidschen Raad en vooral den Voorzitter wel genoeg kennen, om te weten, dat zij met) zulk over vragen er bocéemaal niet komen. Al de verzoeken werden weer gedepo neerd in do groote portefeuille in de Leeskw- nier, waar s', zoovele volgeschreven zegel tjes rusten. Den heeren, bijzonderlijk don h'eer Van der B'st, di© het opnam voor het adres, waarin aangedrongen werd op verschaffing van kleeding en schoeisel aan finne, schoolgaande kinderen, werd door den oorzitter geraden, deze airessen daar tebe- iludeeren, en-als zy het wenschelyk oor- deelen, me? voorstellen 'e komen. Wat de 'natste kwestie betreft, lykfc het ons. dat de Vereen, voor S.hoo kindervoeding,- goed za1. doen bet denkbeeld te overwegen en als zij bot noodig oordeelt, er subsidie, voor aan to vragen. Dan kan het, in welken zin dan ook, practised effect hebben. Een R.-K. werk'iedenvereeniging Is ook een nieuwigheid gaan tavoeien, welke, naar vv,1 hopen, ge .n navo ging zal vinden. hooft by den aanvang dos jaars den Raad oen adres van gelukwensch doen toekomen. 0 wee, als do vele dozijnen vereenigingen, die onze goede stal rijk is, dit voorbeeld cons gingen navolgen! Wij kunnen haar al vast verzekeren, dat de Raad zich voor dit adres heelemaal niet gevoelig heeft ge toond. Met de stemming voor oén plcatsvcvan gend lid in do reclaui ecomml gi<o wilde 'het ook maar niet vlotten. Eerste «rtemming, tweede vrije stemming, herstemming tus- BChen een drietal heeren, dié nu niet mochten meestemmen, wat een hammerr ril- deed, -en tcsen, alsof het geheim der arnnjji-ng niet bestaat, verklaardedtat hij, <o zaken vooruitloopend, een mejuffrouw, t.re strak aan de beurt zou komen had ge- Hom zooda.t zijn briefje geen invloed op n uitslag kon hebben. Leek wel, dat wij in een dorpsraad waren. Do Voorzit ter voelde oen oogenblik neiging om de stemming maar geldig te verklaren, doch vond ten slotte, dat het todh niet ging. Spijt den zuinigen heer Brakel, -die bij mondjesmaat de stembriefjes ronddeelt, werd or overgestemd, en toen kwam juist op het nippertje de heer Huurman uit de bus. Of het lag aan de elf stemmen, of aan dm aard van de betrekking, .wie zal heb zeggen, maar de heer H. bedankte voor do eer, wat hij, als hot om die laatste reden was, beter had kunnen doen vóór de stem ming. Toen hebben de heeren den man van het verkeerde briefje bijwijze van straf maar benoemd en de heer Haitevelt kon nru geen vrijheid vinden te bedanken. Nog volgde een benoeming van een om- derwij zerea, waaraan een" schermutseling vooraf ging tussöhen mr. Fokker en den Voorzitter, waarop men pas aan de voor stellen kon beginnen. Wij hadden gedacht, dat ze zonder disoussde onder den hamer zouden doorgaan, doch dat was van de stemming, waarin de Raad gisteren ver keerde, te veel gevergd. De heer Hoogenbooan viel het voorge nomen plan tot verbetering van den Hoo- gen Rijndijk aan en als de heer H. aian iets begint, ia men niet zoo dadelijk van bom af. Verschillende andere heeren heb ben ook nog een duit in 'het zakje gedaan, maar het eind van het lied was, dat B. en W. hun aïn hebben gekregen en daarmede foHciteerren we de gemeente van harte. Al zal de toestand er nog niet volmaakt worden, de verbebéring zal toch groot rijn. Toen kwamen wij tot het verzoek oan demping van ©enige eloobp^aclcelten aan den Witten Singel. De Voorzitter tilde een groot vel papder omhoog. „Bij mij 4s in gekomen een motieGroote ontstelte nis. Wat ia bij een zeunstemfming als giste ren vreeselijker to bedenken dan een mo tie? Gchddóg, dat buiten oen hagelbui woedde. Do vier voorstellers, de heeren Bober mans c. s., wilden deze sloabgedeelten, maar ineens op kosten der gemeente dempen. Het was maar ƒ1800. De heer Boterma/ns sprak in hcdlige verontwaardiging over de begbrijding van de heeren Sijtsraa en den Voorzitter, zelfs van dén „smeri- gen" Walkten Singel. Do motie kelderde niettemin en als de eigenaars van de per- ceelenwaarvan liet verzoek uitging, niet over de brug komen, zullen die slootgedeol- ten blijven. Zoo kwamen wy eindelijk aan de rond vraag, die in den regel weinig stof levert. Ditmaal was het anders. De hoer Hoogen- boom herhaalde zijn vraag, of B. en W. gren maatregelen hadden kunnen nemen, om den aan den noordwestkant van de Oegstgeester- Iaan geschapen misstand te voorkomen, waar op wij in de volgende verga-lering een ge detailleerd antwoord zullen krygen van den Wethouder van Fabricage, waarvan de con clusie vermoedelijk zal zijn:-, niets aan te doen geweest, tenzij meai er een groote som gelds voor over had, den eigenaar van den grond, waarop nu het vooruitstaand per ceel is gebouwd, z.g. schadeloos te stellen. Prof. Bee res had eon vijftal vragen ih- gediend in verband met de in-gebruik-ne- ming der o. 1. scholen, voor militaire doel einden. met het doel om uit het antwoord van B. en W. te kunnen opmaken, of dit Ooi- lege, in i$n plicht om deze inrichtingen voor het ond«rwys vrij te krygen, de noodige diligence heeft betracht Wy moeten voor deze vragen en het zeer uitvoerig antivoord daarop door den heer Fischer, die blijkbaar als loco-wethouder van onderwijs fungeert (waarom is niet mr. Van der Lip, wiens af- deeling Burg. Stand, toch lang niet zoo om vangrijk is als die van Fabricage, deze taak opgelegd?) gegeven, naar het Raads- verslag verwijzen. Gaarn® verklaren wy hier, dat uit dit ant woord is gebleken, dat B. en W. inderdaad herhaaldelyk en mét nadruk op vrijmaking der scholen by l'eger-oni tori bei ten en zelfs bij den Minister van Binnenlandsche Zaken heb ben aangedrongen, ten slotte gelukkig met vry bevredigend resultaat De Voorzitter had daar in zijn Nieuwjaars rede ook reeds op gezinspeeld en daarbij min of meer smalend over de stuurlui aan den wal gesproken. Toch ietwat ten on rechte, dunkt ons. Het onderwijs is een volksbokrng by uitnemendheid en (kit. het den gemeentenaron en den talryken ouders der schoolgaande kinderen in de eerste plaats zeer aan het hart moest gaan, dat de kinde ren daarvan maandenlang gedeeltelik versto ken waren ,ligt zóó voor de hand, dat een zoeken e.n aangeven van middelen, om daar in verbetering aan te brengen, als de na tuurlijkste zaak der wereld moet worden beschouwd. En of deze aandrang van bui tenaf, niet zijn goeden invloed op B. en W. zal hebben gehad, zouden wy ni-et durven ontkennen.. De Voorzitter, vermeldend dat er wellicht een duizendtal militairen do stad zouden verlaten, zinspeelde er toch met e enigen nadruk op, dat sommige ingezetenen daar mede niet zouden ingenomen zrjn, en de heer: Fischer heeft dit nog eens herhaa'd. Zeker, men kan alle belangen niet doen samenvallen, doch waar het gaat tusschen hot materieel voordeel, dat enkele neringdoenden van de soldaten genieten, en het wel niet in dub beltjes en kwartjes om te zetten belang van goed onderwys, aan het volkskind, scharen wy- ons geheel aan de Zijde van prof. Hee- res, die meende, dat daartusschen geen ver gelijking mogelijk is. De geestelijke en ze delijke belangen van het toekomstig geslacht, moeten verre yrodomïneeren, en 't verheugt ons daarom nog meer, dat nu is gebleken, daat B. en W. steeds op de bres hebben ge staan, de scholen vrij te krijgen. LEIDEN, 21 JANUARI. De steun uit Leiden bij den Watersnood van 1825. De collecte, gehouden te Leiden voor den watersnood van 3, 4 en 5 Febr. 1825 heetfc opgebracht 21308.70 Militair concert muzikanten Schutterij en Kurassiers 801.12$ Officieren der schutterij aldaar 130 Onderofficieren idem 30. Leerlingen v. d. Latijnsche school 99 Twee dienstmeisjes bij Leiden 'n pakje kleeren en 10. Een onbekende 2 coupons A 50 100. Bij de Noderl. Herv. Gem. in het kerkezakje gevonden 2.50 L. B. uit Leiden 25. Van een onbekende oen pakje goederen en 20. f 22526.32$ Bezoek van Z. K. H. Prïns -lendrik. Hedennamiddag bracht Z.K.H. Prins Hen drik der Nederlanden een bezoek aan de Kweekschool voor Zeevaart en het Militair Invalidenhuis. Het bezoek had. een geheel niet-officieel karakter. Te halfdrie kwam Z. K. H per autcrover Wassenaar in hot Noordeinde aan, waar hij door de Commissie van Oppertoe zicht en Beheer der Kweekschool aan den in gang werd ontvangen. Z. K. H. bezichtigde de verscüillonde aföeelingen van de inrich ting in het bijzonder het nieuw aaage*- bouwde gedeelte. Daarna werd naar het Militair Invaliden huis gereden, waar het bestuur met den Commandant hun opwachting maakten den Prins op zijn inspectio van het gebouw vergezelden. DE WOGNUMMERS. Eeu groote aantrekkingskracht blijft u:t- gaan van dszs gemengde zangvereeniging. Zoodra de Wognummers, die door hun j ar- lykflch terugkomen goede bok.n en gewor den zijn, wederom een con?ert aankondigen, dan kan men verzekerd zijn van een groote schare toehoorders op dit concert te vilden. Dit was ook gisteravond het geval bij het concert, dat de Wognummers in de Hoog- landscho Kerk gaven, en uit do opmer kingen, die wij van het publiek hoorden, is er wederom genoten. Reeds by vorige concerten hebben wij de goede kwaliteiten van dit gemengd koor opgesomd; wy behoeven dus nu slechts aan te 6tippen, hoe wederom het nnizikalo zin gen, wars van elk effect; ons getroffen heeft Het programma bevatte nummers, die wrj van de Wognummers meer gehoord hebben, en die veelal van hetzelfde genre zijn. maar lieaereti als Gounod's Rozen li. d, Hiller's Gebed, Dvoraks' „God is rnyn Herder", kan men altijd weer hoor en, om niet te ver geten de vaderlandsche liederen. Dezelfde solostem, welker eigenares on bekend blijft, een met volle, doch lieflijko sopraan»tem, zong enkole solo's, begeleid door het koor. Merkwaardig zooa's dit koor het geluid tot do allerzachtste klanken plooit, om de solostem op h3t voordeeligst te doen uitkomen. Wat lichtheid vaji klank betreft, daarvan leverde do Oud-Nederland- scho meloddo „Herders, Hij is geboren", welko melodio door .1. Röntgen bewerkt is, een keurig staatje. Als goed klinkend noe men wij nog Mozarfs „Ave Verum" en César Franck's „Paras Angelicum". In de ietwat lange Hymna vah "Mendelsohn klonk het koor zoo vol als orgelklanken. Ook zonder tekstboekje, dat menigeen, daar het vrij duister in het kerkgebouw was niet heeft kunnen lezen, was de tekst door de duidelijke uitspraak van het koor, goed te verstaan. Mot het zingen van „Waar ging Vader heen?" van een onbe kenden componist, werd het concert gesloten. Alle eer van hec verkwikken van zoovele toehoorders, komt den Wognummers, vooral hun directeur Willem Saai, toe. Bij de hier gehouden aanbesteding van kiezelzand en gewasschen grind, werd door de Leidsche Bouwmaberia'enliandel H. v. d. Berg en J. den Duyn voor grind niet inge schreven voor f3 90, maar voor f3.09 per kub. meter. Hedenmorgen word bij een koe op een boot, die van Gouda kwam, van den vee- handelaar Van V., mond- en klauwzeer ge constateerd. De koe benevens nog een twin tigtal, dat zich op de boot bevond, werd in beslag genomen en naar het Openbaar Slachthuis vervoerd, waar het vee op ge stald is tot een beslissing is genomen door den districtsveearts. Op de Oude Varkenmarkt alhier gin gen vanmorgen twee paarden, gespannen voor een militair voertuig, veel te hard loo- pen. Een burger vermocht hen echter te be teugelen en zelfs tob staan te brongen. Schadelijk gevolg van deze te snelle be weging dor dieren ondervond, hoewel in niet ernstige mate, het hek van 's Rijks gebouw voor Zeeinstrumenten. Naar men ons meedeelt, bestaat bij het bestuur der Chr. Jongel. Ver. „Pred. XIIla" alhier, het voornemen, eenige open bare vergaderingen te houden, waarin spre kers zullen optreden, met het doel, de toe standen van land en volk der oorlogvoeren de mogendheden in populaire lezingen te behandelen. Naar het veldleger. De landstormpliohtdgen der jaarkla/sse 1914 zullen in den loop der volgende week van de clepöts overgaan bij het veldleger. („Avp.") Uitvoerverbod van schepen. Do volgende motie is door gezagvoerders en stuurlieden aangenomen: Do Vereeniging van N edorlandsche Ge zagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaar dij, gevestigd to Amsterdam; overwegends dat de verkoop van Neder- 1-andsdh.Q zeeschepen naar het buitenland nog steeds voortgang heeft en zeiiL grootere afmetingen dreigt aan te ne-men; overwegende, dat weliswaar vele nieu we schepen in aanbouw zijn, maar het zeer onzeker is, welk gedeelte dezer schepen ton slotte onder N ederlandseiio vlag in de vaart zullen worden gebracht; overwogendo tevens, dat Nederland voor den bouw van zeeschepen geheel afhanke lijk is van het buitenland, wat betrest do levering van materialen; beschouwt dezen verkoop als een gevaar voor de geregelde proviancf-eoring voor het land en eon_ ernstige bedreiging van de po sitie barer lieden en der zcehedon en ha venarbeiders in het algemeen, die zich in steeds grooter getale liun middel van be staan zien ontnomen; dringt bij do rogeering aan om door een uitvoerverbod van schepen aan dezen ver koop paal en pork te stelilen en besluit de ze motio to publiceoron. 2{aar het verneemt, bestaat heb voornemen, en is er zelfs voor een ge deelte reeds uitvoering aan gegeven, om de belastingambtenaren, cho surveillance dienst langs de gTcns verrichten en tot dus- verro gewapend waren met een revolver, in het vervolg, althans tijdelijk, te voorzien van karabijnen. Gebleken is namelijk, dat de smokkelaars op het halt! geroep van de met geweren gewapende grenswachters eer- dor blijven stilstaan dan op hot aanroepen van do m'et revolveiti gowapendo (commie zen.- To Tiel is boricht gekomen, dat J. M. van der Heyden, grossier aldaar verdacht van smokkelhandel, ach Zondag met zijn metgezel to Folkestone naar Amerika heeft ingescheept. To Bargor-Oostervcon (Dr.) is gisteren een Russisch militair aangekomen, die uit een Duitsch gevangenkamp ontvlucht was. Hij zag, ten gevolgo van do doorgestane ontberingen, er zeer vervwtlen on haveloos uit. Het O. M. bij de rechtbank te Hee renveen eischtc gister togen ds. Lccndertz, predikant to Uostorwoldo, wegens op ruiing in het chenstweïgoring-manifest, 3 maanden gevangenisstraf. In het Nieuwe Verkooplokaal te Sahevemngon heeft do Ohr. Matro zen ver eeniging vergaderd. Medegedeeld werd, dab in overleg met het bestuur der Reederijvereeniging de redac tie zal vastgesteld worden van.de veran deringen, die in tta monsterrol worden aangebracht. Met algemeene stemmen werd besloten in de monsterrol opneming te verzoeken van een artikel, waarbij storting van 1 pGt. der gages ten behoeve van het Tehuis voor Oude Zeelieden verplichtend wordt gesteld. Geprotesteerd werd tegen een uitdruk king in de ,,Bad- on Reederij Ct.waar in gezegd werd, dat de reeders, die tegen de loonsverhooging gestemd hebber., <Lit wel spoedig zullen merken aan de hou ding der visschors. De vergadering was van oordeel, dat bet optreden der zeelieden gedurende het con flict geen aanleiding gaf om dergelijke ge volgtrekkingen ie maken, en sprak haar verontwaardiging over zoodanig insiiu- eerend geschrijf uit. Gages voor aeelledea aan die' Hol 1 and-Amerika-lijnDoor.de Zoo- raans-V ereeniging „Volharding" rd 7. Januari aan de -directie van -de Holla/ndl- Amerilcadijn verzocht: lo. de gagee met f 7 per maand te veriioogen2o. invoering van een regeling van den werktijd met vaststelling van het o verwerkgeld op 0.35 per uur. Blijkbaar in antwoord hierop maakt de Holland-Amoriikar-lijn nu per aanplakbiljet een nieuwe gageregeling bekend, waarin een algemeene verhoogdng der gages met f 5 per maand staat aangegeven. Over over werkgeld cin regeling van den werktijd staat in het biljet niets vermeld. B ij den pand huishouder N. Sanders aan den Goudeofaenrijw-eg te Rot terdam oa gisternacht ingebroken. Gesto len zijn 83 gouden ringen, waaronder eend- go met ddamantj es, 100 fantarierin gem, 10 gouden kettingen, 10 gouden horloges, voorts een aantal diamanten oorballetjes, goud'eu dasspelden, oorbellen en broches. Te Belfold (L.) is een 2 0-jarige dochter van de wed. Jacobs bij hob op draaien van een weegbrug door den terug- silaaai'den zwengel zoodanig getroffen, dat zij onmiddellijk dood was. H. M. do Koningin hoeft aan. den burgemeester van Arnhem Hare deel- nsmdn-g doen befbuiigen in het droevig on- go-rail aanden W-esterroortsöhen dijk al daar on inlichtingen verzocht omtrent den toestand der gewonden en omtrent dé noodaaikelijkhck? om bij het ïen%em van den eersten nood dér nabestaanden eenige hulp te verlecnen. Gisteren is do logger „Vis- sefcerswonany" uit Scheveaiingen te IJmuh eten Irinnei^efccanen zonder schipper, die buitengaats overboord geslagen en ver dronken was. Bij het mot kip kar ren vervoe ren van zand in den nabij Steenwijk gele gen polder van den -hoer Reindera, te Hoo- geaand, hadden de arbeiders H. W. van Kallenkote en T. H. van Eesveen het on geluk onder een zwaarbeladen kar te ge raken. Bewusteloos en met een zeer ern stige hoofdwonde werd eerstgonceinde op genomen en per brancard naar Steenwijk vervoerd. Zijn toestand is niïob zonder ge vaar. Laatstgenoemde had schouder en dij boen ernstig gewend. Eon holbewoner. Men schrijft uit Almelo aan „De Tel.' Uit Duftachland was hij afgereisd naar Twente. Breed had hij 't in zijn tweede vaderland nooit gehad, do geestelijk min- clerwaardigo Dvt seihofin dozen kritieken tijd, nu zooveel beteren dan hij den riem moesten inbinden, was cle toekomst voor hom zoo grauw, dat bij bo3ioot „huistoo" te gaan. Eon woning in enger en zin bezat hij niet, maar do omstreken aan Almelo waren hem niet onbekend, en in heb Nyerees-bosch op een halfuur van de stad. maakte hij zich in den grond, naar het voorbeeld der oude holbewoners of der moderne loopgraven- architecten, een woning, zoo kunstig, dat niemand van zijn aanwezigheid iets wit-o. toegang tot zijn ondergrondsch -verblijf was afgesloten -oor een paardendeken, die hij uit clo marechaussee-kazerne had weten machtig t-o worden. Hoe, dat is nog een ge heim hetwelk r >g moet worden opgelost. D. heeft noorfc met go eerlijkheid op een bosten voet geleefd en de omstandigheden waarin hij verkeerde, werkten een verbe tering dier versfcancfkoucfeng niet in de hand. Het koken van zijn potje zou gevaar heb ben kunnen opleveren voor ontaekking. Daarom betrok D. zijn nooddruft van boe ren uit den omtrek. Die „nooddruft" be stond hoofdzakelijk melk en eieren. De „onbewuste' leveranciers bleven natuurlijk niet onkundig van een en ander, maar zij konden het raadsel der vermissing niet tot klaarheid brengen. Wegens uiinren-iing der affaire heeft D. zieü verraden. De timmer man S. vermiste zijn bak mot timmerge- rcockcha.p. Hij deed daarvan aangifte bij do politie. De marechaussees stelden een onderzoek in cn een gevonden spoor bracht hen in 't Nyereea bosch, waar a.'.'s ver blijf werd ontdekt enontruimd. Men verdenkt, hem nu van meerdere dief stallen. Een paar dagen geloden werden bij een -bakker 3d.") verscne taartjes ontvreemd. Een poging om bij een slager eomgo pon den rookvleirch te bemachtigen, mislukte. Melk, eieren, taartfes, rookvleesch. do com binatie is niet onnatuurlijk. Do staat zal ongetwijfeld voor eenigen tijd de verzorging van D. wel op zich nemen. RECLAMES, 40 Cts. per regel. 5142 10

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 1