Nederland en de Oorlog. N°. 17316 Vrijdag 7 Januari. Tweede Blad. A°. 1916. Gemengd Nieuws, FEUILLETON. Violette of de Schoonzuster. Vragen en Antwoorden. LEIDSCH DAGBLAD Smokkelarij. p Uit Zevenaar wordt d.d. 6 Januari ge meld Het smokkelen en de pogingen daartoe vindt nog steeds toepassing. Et gaat haast geen dag voorbij of er bereiken ona hier uit de omgeving cenige van die voorvallen. Er zat daarom voor ons niets ander op, dan deze nu maar te generalaseeren, daar wij anders dag in dag uit wel smokkelberichten zónden kunnen inzenden. Een paacr dagen geleden werd door twee kommiezen te Wchl in een bosch nabij do grens een paar zakken met 200 pond meel gevonden. De smokkelaars, blijkbaar verrast, hadden het in hun vlucht daar verstopt. Het meel werd geconfisqueerd. Oudejaarsnacht ontdekten patrouillee- rendo militairen te Herwen op den Rijn eenigo aken, komende uit Duiteohe rich ting. Na vruohtelooze aanmaning tot bij draaien maakten do militairen van hun geweren gebruikeven later werden ze ven mannen, wdarvan drie Duitsclie grens bewoners, gearresteerd cn na verhoor weer losgelaten. Blijkbaar hadden de lieden in hun vier groote aken graan overgesmok keld, daar nog cenige overblijfselen op den bodem werden gevonden. De aken werden verbeurd verklaard en onder wacht gesteld. En steeds komen or meer en meer nieuwe smokkelarijen voor. Te Zevenaar is gisteren getracht een wagon met vaten uit te voeren, welke bij onder zoek bleken in te houden olie vermengd met visschen. Of do uitvoer nu toch toege staan wordt, is to betwijfelen. Ook wor den nog geregeld passagiers in de treinen aangehouden wegens overtreding der uit voerverboden. Aan het station Arnhem zijn een groot aantal vrouwen bekeurd, wegens soortgelijke overtreding. Als een typische bijzonderheid diene, dat aan een grensstation in de buurt een hu lp kom mies de naam heeft verworven van „on derzeeër", omeïait do man een speciale studie heeft gemaakt van de ondergedeel ten der spoorwegwagons, waar hij op den rug liggend tusschen de spoorrails, een onderzoek naar smokkelaars instelt. Te Zevenaar is ook nog voor een paar dag-en beslag gelegd op een groote partij boter, nebjes verstopt onder een lading appelen. Te Didain zijn deze week door de ma rechaussee's van hier vijf personen aan gezegd, om het gebied binnen 45 uren to verlaten. Het is vooral daar ter plaatse een broeinest van smokkelaars, die precies nagaan hoo do grens dienst en geregeld zijn. Een Duits olie r uit Elten vertelde ons heel vertrouwelijk, dat er bijna eiken mor gen een gTOote hoeveelheid meel, rijst en petroleum in de schuur staat, die 's nachts wordt overgebracht. De man zeide zelf, zich niet te kunnen begrijpen, hoo met de zeer verscherpte grenscontrole zooiets nog mogelijk is. Dat het dan ook werkelijk ernst is met het tegengaan van het gesmokkel blijkt uit het invoeren eener lijst, welke aan de win keliers te Wehl vanwege de militaire over heid te Bcrgh is verstrekt, houdende al- pbabetisoh-e opgaaf van personen, aan wie geen fraude-artikelen mogen worden af gegeven, «dan op vertoon van gelei-bil job. De lijst bevat bijna 200 namen. Hollarvd- sbho arbeiders, werkzaam over de grens, krijgen van hun Duitscho collega's aldaar 1.60 mark per pond margarine-, dat hier vaak niet duurder dan 40 ets. per pond wordt ingekocht. Zoo wordt de smokkelarij aangewakkerd. Men meldt uit Noord-Brabant: Dat de smokkelhandel nog niet in allo opzichten den loop is ingedrukt, kan die nen, dab alleen in de omgeving van Es- sok en de vorige week nog 16.000 K.G. vet ten en olieën binnen kwam. Ook vele an dere artikelen worden in die omgeving da gelijks over de grenzen vervoerd. Er loe pen geruchten, dat met flotteurs vele goe deren de rivieren passé eren. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat onder zekere voorwaarden aan ge huwde militairen, verblijvende in vredes- standplaats van hun korps of onderdeed en wier gezin daar is bij onderscheiding door ijver en goed gedrag, kan worden toe gestaan dienstvrije nachten bij hun gezin door te brengen. Gebruikmaking der ver gunning sluit alle recht op vergoeding voor inkwartiering uit. De correspondentie tusschen de beide Vlaanderen en Vlissingen is, ten gevolge van den oorlog, nog steeds zeer beperkt, daar bij avond met het oog op liet mijnengevaar niet gevaren kan worden. Van af 1 Novem ber vertrok de laatste boot van Vlissingen naar Breskens en Terneuzen om 2.45 des middags en van Breskens en Terneuzen naar Vlissingen respectievelijk om 3 uur en 3.30. Nu de dagen, weer gaan lengen zal de dienst van af 15 Januari weer eenigszdms worden verbeterd. Men kan dan van Vlissin gen naar Breskens en Terneuzen nog om 3.43 vertrekken en van Breskens om 4.10, terwrl daarentegen de laatste boot van Ter neuzen nog maar een kwartier later ver trekt, namelijk al om 3.15. Onder de varkensslager3 te Delft is groote ontstemming gewekt door den opf- nieuw vastgestelden in- en verkoopsprijs van regeeringsvarkens. De burgemeester dier ge meente heeft nl. den inkoopsprijs met fO.TO per kilo en den verkoopsprijs met f 0.20 per kilo verlaagd, zoodat de slagers aan 't korb- ste eind trekken. Godurendo do maand December van het vorige jaar zijn op de Nederlandsche kuste-d aangespoeld 28 mijnen, waarvan 8 Duitsche en 13 Engeische, terwijl van 7 do oorsprong niet bekend werd. Thans zijn sedert het uitbreken van den oorlog op onze kusten 755 mijnon aangetrof fen, zijndo 394 Engeische, 57 Fransche, 120 Duitsche en 184 Yan onbekenden oorsprong. De 20-jarigo Sch., onderwijzer aau een bijzondere schooi te Wijk-Maastricht, is sea'ert Maandag spoorloos verdwenen, zon der eenig bericht bij zijn familie achter te laten. Alle gedane nasporingen zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Men vermoedt ccl ter, dat hij naar Duitschland is vertrok ken, om zich daar ais vrijwilliger bij het leger aan te melden, omdat hij zich meer malen in dien geest heeft uitgelaten. S. was bij den vrijwilligen landstorm in gelijfd. Donderdag daalde onder Woensel eeu Duitsche ballon van circa 4 kub. meter in houd. Do ballon was in Ostende opgelaten door den commandant van de Duitsche troo- pen aldaar. In een aanhangenden brief ver zocht do commandant opzending van den ballon, waarvoor 10 mark wordt vergoed. De ballon is reeds naar Ostende opgezonden. Men meldt uit Nes op Ameland d.d. 6 Januari: Heden dreef een myn bij de Ilollumer reede aan het strand aan. Naar de „Tel." verneemt, zullen ver scheidene commandanten van de grenswacht overgeplaatst worden, voor het meerendeel naar het binnenland. De nieuwe verkeersweg door. het Haagache Bosch. "Men schrijft aan 'de „N. R. Ct.": Wie na den beruchten storm van 30 Sep tember1 October 1011, die bijna een vierde var. het Haagsche Bosch neervelde, zich een weg gebaand heeft over de gevallen woud reuzen, langs meer dan manshoog opgewipte aard- en wortelklompèn en door het gewir war van takken, zaJ zich niet kunnen voor stellen, dat die ramp pas vier jaar achter ons ligt, wanneer hij daar thans het weel derig groeiende jonge hout, de krachtig op schietende olmen in de hoofdlaan, het met jeugdige kracht zich vernieuwende oude bosch aanschouwt. Toch liggen daar enkele plekken nog steeds geheel woest, zelfs aan den Leidsche- straatweg. Niets wordt hieraan gedaan; hoog schiet het onkruid op tusschen de oude boschflora, die er langzaam maar gestadig verdrongen wordt. Een eigenaardige beko ring hebben deze plekken wellicht voor som migen, maar toch vraagt men zich af, waar om deze toestand wordt bestendigd, die in str|jd is met het bosehbelang. Zijn wij wèl ingelicht, dan hangt dit nog altijd samen met de befaamde kwestie over den grooten verkeersweg door het Bosch. Het Departement van Waterstaat, do Nederl. Toeristenbond en anderen beschouwden den aanlog van een beteren verkeersweg Amster damLeidenDen Haag als een onafwija- baren eisch, en het auto-ongeval, waarb|j H. M. de Koningin aan een ernstig ongeluk ontkomen is, heeft onlangs b|j velen de over tuiging gevestigd, dat werkelijk ingegrepen moet worden. Waterstaat schijnt ook geen bezwaar te hebben om buiten het Bosch om een verkeersweg te maken, wat zeker de beste oplossing van de kwestie zou zijn; maar hoe het ook z|j, er is geen schot in de zaak. Laat er toch eindelijk een beslissing vallen 1 Wij zouden willen zeggen: Idezen of deelenl Moet de nieuwe weg wèl door het Bosch komen, laat men dit dan aantoo* nen, dan kan daar rekening mee gehouden worden. Komt hij er buiten om, des te beter, dan lean de vernieuwing en verjonging van het bosch ongestoord zijn gang gaan. Maar laat men een besluit nemen, en aan dezen halfsla-chtigen toesiand een einde maken. Zelfs een kind kan begrijpen, dat, hoe eerder heb bosch door nieuwen aanplant weer ge sloten is, hoe gauwer het zijn weerstands vermogen terugkrijgt. Veel wild. Men meldt uit WinterswijkDoor dé jagers is in den Gel de rschen Achterhoek heel wat neer geschoten, hetgeen uit de statistiek der verschillende jachtclubs blijken kan. O.m. werden 2000 hazen, 595 fazanten, 700 pa trijzen, 50 reeën, 60 korhoenders en 40 hout snippen neergelegd. Heden viert mej. de wed A. de Winter-Van Offeren, te Giesscndam, haar lOOsten verjaardag. Te Ginnoken is het anderhalf- ja/rige -dochterbjo van F. in een zinkput ge vallen en verdronken. „Da Doelen", een al sein eon be kend ontspanningslokaal, te Gorkum met al z|jn zalen, manége en grooten tuin, komt eerstdaags onder den hamer. Heb gebouw werd in 1599 door de 12 ridders van St.-Joris en St.-Christoffel ge slicht-. Aan den eersten heilige was oen der 24 altaren in de Groote Kerk gewijd, welk altaar in 1423 door de overheid aan da schut ters der stad werd geschonken. Z|j haddén hun eigen vicaris. „De Doelen" was oud- tfds versierd met een achtkant torentje, I dat naar alle zjjden van de stad een prachtig uitzicht bood- Later werd dit vervangen door een spits, waarop het beeld van Sfc.- Joris j>r|ikte. Verscheidene malen hebben vorsten uit het Huis van Oranje in „De Doelen" gelOh geerd. In de keivk der Remon- strantac-he Gemeente in Den Haag, zijn een jaar geleden hier en daar borden opgehan gen met de woorden: „Bewaart een eer biedige stilte, dit ia een huis des gebeds." Thans is, naar het „Maandblad" der Go- meento mededeelt, hcl besluit genomen de ze borden te verwijderen, o-mdat enkele borden kromtrokken en dus zouden moeten vernieuwd worden, en omdat het er mee ging als met b paalde voorwerpen aan den wand onzer kamer; men merkt ze niet meer op. ,,En dit laatste r ,est wel wor den ondersteld," zegt de redactie, daar tot ons leedwezen deze maatregel niet afdoen de heeft geholpen." Te beginnen met 1 dezer is nu aan het personeel bij de gods dienstoefening opgeuragen, zelf zoo stil zwijgend mogelijk ae kerkbezoekers hun plaatsen aan te wijzen en bovendien hun, die door aanhoudend gesprek anderen hinderen in stemming te kom du, bescheiden een gedrukt briefje te overhandigen, waar op staat: „Het bestuur herhaalt dringend zijn verzoek de stilte voor ue godsdienst oefening te willen bewaren." Een nieuwe brug over het Hollandsch Diep. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Bij do Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zijn plannen en teeke- ningen in bewerking, tot het leggen van een nieuwe spoorbrug met dubbel spoor over heb Hollandsch Diep nabij Moerdijk. De nieuwe brug zou uichter bij Lage Zwa- luwe komen te liggen dan de bestaande en het aantal spanningen zou van 14 tot 7 wor den teruggebracht. Te E m m e n is, doordat het wiegje, dat naast een lampje stond, vuur vatte, het land van P. Ebeltjes, schipper uit Erica, verbrand. Aan de leegstaande Staal fabriek te Terneuzen heeft een brutale dief stal plaats gehad. Door blijkbaar deskundigen is al het koperdraad, dat voor overbrenging van lioht en kracht op de terreinen der fa briek heeft dienst gedaan, in den nacht losgemaakt en medegenomen en met een roei boot vermoedelijk weggevoerd. Men schat het vermiste op een hoeveelheid van onge veer 700 K.G. Men^meldt uit Iïmuiden: De koftjalk „Confiance", kapitein Hin- driks, is voorgaats b|j het beloodsen door de s boomloodsboot aangevaren, waardoor de boegspriet werd afgeloopen. Door de loods boot is het vaartuig voor de pieren gesleept. De polders van Waalwijk, Baardwijk en Besoyen z|jn ondergeloopen. Niet alleen is het verkeer met het Land van Altena daardoor gestremd, maar zjjn ook enkele stoombootveren verlegd, o.a. dat van de Thor, van Brongelen naar Waalw|jk. Op den straatweg nab|j Mui- den had gistermiddag een ernstig ongeluk plaats. Een militair per fiets, die door den stoom van de Gooiacne Stoomtram geen erg had in een auto, die van de tegenovergestelde richting kwam, werd door deze aangereden, en zeer ernstig aan beide bcenen gewond. De auto, die nog wildo uithalen, reed tegen een achttal fietsen aan, die door wegwer kers daar tegen elkaar geplaatst waren. Daardoor werden de meeste der rijwielen beschadigd. Uit het Engelsch van Miss Y0NGE. (Nadruk Vorboden). 551 „Ik begrijp haar niet!" riep John uit. „En ik dacht-, dat gij zoo verheugd over iie verbintenis zoudt zijn." „Heb zou mij zooveel leed doen, wanneer Percy rich bedrogen had en men met zijn liefde spotte. Hij verdient een brave vrouw." „Hcbfc gij gehoord, welken raad Arthur hem gegeven heeft?" „Om do wilde kafc dood te slaan op den bruiloftsdag. Dat zou goed zijn, wanneer rij binnenkort trouwdendoch zij heeft een kat met negon koppen, en ik vrees, dat zij niet zal toelaten, dat men die vóór den bruiloftsdag dood maakt." „Zal het huwelijk dan nog niet spoedig plaats hebben?" „Neen, papa meent-, dat zij niet gosohikt is om do vrouw van iemand zondier for tuin te zijn, e-n hij kan haar niet meer dan 5000 pd. s»t. ten huwelijk geven dus zul len zij dienen te wachten tot zij oen jaar- 1 ijk.sch inkomen zooals het uwe hebben. Mijns inziens is het- jammer, dab zij hun huwelijk uitstellen. Theodora zou er door winnen, als zij mot moeilijkheden te kam pen had, ten minste als zij haar echtge noot hartelijk liefheeft." „En wat zou zij zich goed kunnen behol pen niet een klein inkomen!" „Met dab al durf ik het hun niet aanra den. Hc heb reeds den naam van romanesk en onvoorzichtig te zijn, en toch zou ik er bij papa op aandringen, indien ik zag, dat de jongelieden het ook verlangden. Ik begrijp hen niet recht en zij-zelve nog min der. Het doet mij leed, dab Percy's geluk niet in.betere handen is, eü tooh ben ik niet te vreden met dat uitstel. Misschien zal het ook nu weer blijken, dat de voorspellingen mijner tanto zelden falen. Ik althans heb er een bijgeloovige vrees voor. Zij heeft altijd voorzegd, dat Helena en ik nooit een paar zouden worden. En daar het ontegen zeglijk is, dat zij veel menschenkonnis heeft,'maakt het mij ongerust, dat zij ook nu weder volhoudt, dat het bij de verlo ving blijven zal, en is dat waar, dan geef ik alle hoop op Theodora's verbetering op. Zij zal dan of hard en onvrouwelijk wor- dten, èf geheel voor de wereld gaan leven e-n een tweede mevrouw Nesbit worden. Geloof mij, dat zij daar aanleg toe heeft." „Na doet gij zelf verschrikkelijke voor spellingen." „Ik misken haar goedo hoedanigheden niet, doch zij hoeft oen slechte opleiding gehad; mijn vader bekent dit thans zelf." Daar Fothoringhara binnentrad, wilde Violette zich verwijderen, doch .do vrien den verzoohten haar om hen nog een oogenblikje aan „De Kruisvaarders" -to willen helpen, daar zij Arthur tooh niet bono don zou vinden, dio naar zijn dierba ren sohammel was gaan zien. Arthur, die het weder niet zoo slecht vond als het hem in huis had toegeschenen, maakte een wandelingetje in het park, om zich het genot eener sigaar te kunnen ver schaffen. Toen hij een eindje voortgegaan was, zag hij den bruinen waterproef-man tel opeens uit een zijlaan te voorschijn ko men hij wierp zijn sigaar weg, torwïjl hij zijn zuster toeriep: „Kam eens hier! Wat is dat? Wandelt gij in uw eentje? Hebt gij graaf Percy den zak gegeven?" „Gij verwacht tooh niet, dat hij altijd achter mij aan zal slenteren?" „Dat is tooh een algemeen dwaalbegrip ten aanzien rail gelieven." „Wij zijn niet zulke dwazen." „Maar in ernst, Theodora-, wat kan. Fotheringha-m toch bewogen hebben n te nemen?" „Ik dacht, dat gij zoudt vragen, wat mij bewoog hem te nemen." „Dat zullen wij later zienZeg mij nu eerst waarom hij u vroeg." „Om dezelfde reden waarom gij Violet te gevraagd hebt." „Alsof gij en Violette op één dag ge noemd kondiet worden." „Of gij en Percy." Zij schoten bedden in een lachdaarna sprak Theodora met diep gevoel„Het verwondert mij ook, Arthur, doch daarom doet het mij des te meer genoegen. Hij heeft mij al zijn leven gekend en ziet-, dat ik minder aan den schijn offer dan andere vrouwen. Hij weet, dat ik een ha.rt heb," „Die wetenschappelijke ontdekking is al- zoo zijn reden. Nu do uwe „Omdat hij mij verstaat." „Zoo, dus is uw compagnieschap gegrond op een kapitaal van wederzijdsch ver staan Het is mijin vrome wensch, dat het zoo zijn mogewant ik verbeeld mij, da t Percy geen malle kuren zou dulden." Natuurlijk n i et. „Nu blijft er nog over te bewijzen, hoe u dat aal aanstaan." „Heel goed, want. ik ben niet aan malle kuren onderhevig." Arthur begon een wijsje te fluiten. „En ik behoef niet toe te gerven, wan neer dk niet overtuigd ben." „Dat zal hij u wel leerem." „Hij zal nooit onredelijk zijn 1" riep Theodora. „Daaruit volgt met-, dat gij het niet we zen zult." „Nu doet gij mij onrecht. Ik geef toe, wanneer plicht, gezond verstand of gene genheid het van mij vorderen." A zoo, genegenheid 1 Nu praat gij als een gewoon mensch nu eerst begin ik hoop op u te krijgen." „Dacht gij dan, dat ik zijn vrouw zou rijn geworden, zonder cfat ik genegenheid voor he>m had?" „Neen, zeker, dat is ook de eenige uit leg van uw gedragwamt gij zult on&ervin- dieln, dat er een groot verschil bestaat tus schen dé vrouw te zijn van een armen slok ker van een attaché of de dochter van Lord Martindrile. „Daar ben ik juist blijde om. Mijn hart walgt van de ledigheid van mijn tegen woordige levenswijze. „Bravo!" riep Arthur uit. „Dat verzeker ik u", zed. Theodora. „Wij hebben nimmer één huisgezin uitge maakt; heb was hier niete dan schijn en kunst en ieder leefde in een verschillende wereld. Gij en ik kwamen het best over een maar o, Arthur, gij hieldt nooit zoo veel van mij als ik van u. Het is het onge luk van mijn leven geweest-, dat niemand mij liefde bewees. Door goedheid en liefde had men alles van mij kunnen voricrijgen. Twijfelt gij er aam? Gij weet niet wat er in mij schuilt. Gij weet met, dat ik nacht Vraag: Is de brugwachter van de brug Oude RijnHooigracht nu in dienst van de omwoners of van de gemeente Lei den 1 Wanneer ik passeer, zie ik dien mam altijd burgerwerk doen. Is dit uit ver veling dan geef ik dien man gelijk. Is het dan ook niet beter dat die post daar ver valt, dat scheelt toch ook weer f 700 per jaar, dat tien jaar lang is f 7000. Voor dat geld kan de gemeente een mooie, breedo, vaste brug hebben, gelijk de Donkersteeg- brug. Voor dien U schipper beh-oefb men 't niet to laitejr; 't verkeer zou er zeer mede gebaat rijn en clit is hoofdzaak, en dat zon der geld. Antwoord: We zullen uw vraag ter beoordeeling in overweging voor do auto riteiten en gemeenteraadsleden maar eens afdrukken. Er rit wel een fond van waar heid in. Als straks het vevbindingskanaal tusschen Rijn en Schie klaar is zal cle door vaart door de stad zeer verminderen en dlam kunnen er al lioht meer brugwachters worden gemist. Dit vraagstuk zal dam' weer eens moeten worden herzien. V raag: Mijn tweede moeder is den 17dén November 1914 overledenhet tes tament is toen voorgelezen en daarin' stond vermeld, dat ieder kind een legaat, (zoo groot) kreeg, en wij hebben tot nog toe niets ontvangen. Ik heb mij nu twee maal tot den notaris gewend en ben af gewezen tot nader bericht. Wil u nu zoo goed rijn en mij in uw vragen en antwoor den in deze zaak den weg te wijzen, hoe of ik daar mede aan moet? Antwoord: Als bij testamentaire be schikking u een legaat is toegemaakt, zult u het wel krijgen indien althans de op brengst der nalatenschap het toelaat. De afwikkeling van zulke zaken duurt echter nog al eenigen tijd en de e-ene notaris zet er minder spoed achter dan den ander. Do notaris moet echter eenmaal verantwoor ding doen en dat zal hij ook wel. Duurt het u te lang por hem dan maar weer eens aan. Er is nu al meer dan een jaar verloo- pen, dat is waarlijk wel heel lang. Ver trouwt u de zaak niet ga eten een advo caat of een anderen notaris in den arm nomen. V raag: Iemand was voor do tweede maal getrouwd uit dit huwelijk waren kinderen geboren. Uit het eerste huwelijk waren ook kindleren, die bij heb overlijden hunner moeder een kindsgedeelte ontvin gen. Nu verdrinkt db Vader en ook één der zoons uit het 1ste huwelijk. Moet nu hot moedersgedoelte van den zoon* alleen verdeeld worden onder de kinderen uit' het. 1ste huwelijk of doelen die uit het 2de huwelijk ook mede? Antwoord: De kin-deren uit het eer ste huwolijk deel en eerst de helft met ei- kaar. Dan deel en ze nog do andere- helft gelijkelijk met de kinderen uit het tweede huwelijk op. Stellen wij, dat de overleden zoon een heele en twee halfbroers heeft, dan deeit de heele broer eerst de helft. De andere helft deelen de heele broer en de twee halfbroers gelijk. De heele broer krijgt den Y2 de halfbroers elk deel. Vraag: "Waar kan ik gratis of voor een zekeren prrja een boekje met teekeningen en de maten er by" van meubelstukken ver kregen Antwoord: Mogelijk hebt ge genoeg aan een prijscourant van een meubelfabri kant. Deze kunt u gratis aanvragen. Is dit niet voldoende, dan kunt ge in den boek-» handel een geïllustreerde handleiding voor den meubelmaker koopen. Daarvoor zult u allicht f2 JL f 2.50 moeten betalen. en dag had willen besteden om mijn lessen te leeren, indien mama mij die had willen overhooren. I-k herinner mij nog, dat ik eens, toen ik een geheel en dag stent waa geweest, des nachts wakker liggende ni-ete deed dan schreien en snikken on zachtjes herhalenIk wil zoet rijn, als rij mij maar willen liefhebben. „Wie zou dat gedacht hebben, ctet er aooveel gevoel stak in zulk een wilde kraai als gij." „Ik zou het toen ook voor niets ter we- reJd hebben willen weten. Daarop kwam het bezoek van Helena als een lichtstraal mijn donker pad verhelderen cn mij tob een nieuw leven opwekken dooh het duur de, helaas, te kort. Zij verliet ons en ik heb nimmer mijn gedachten in brieven kun nen uitdrukken. Zij raadde mij, dat ik John mijn vertrouwen zou schenkendoch daA ging niet.. Hij heeft mij altijd veracht." „Dat verbeeldt gij u slechts." „Hij zou mij, als ik in nood was, wel bij staan doch ik heb geen waarde voor hem. Gij waart alles, wat ik bezat, en toen gij uzelven weggaaft. bleef ik alleen met mijn har tel eed en begon te denken, dat het mijn lot was onbemind mijn leven te eindigen." „In spijt van al de minnaars, die gij iü Londen hadt?" „Gij weet zoo goed als ilc, dat diie slechte de hoog aanzienlijke Alias 'Martindole in mij zagen wat wisten rij van de eigenlijke Theodora?" „G-een zier, denk ikanders zouden de arme sukkels wel dadelijk op eü* drafje weggeloopen zijn." „Dat weet ik maar ,nl te wèl. Slechts ue zachte, lieve, vrouwelijke vorm trekt do mannen aan." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 5