Nederland en de Oorlog. Dinsdag, *7 December. A0 1915 I§eze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieete Kennisgeving. ÖÏI ONS LAND. Binnenland. Gemengd Nieuws. N«. 17111 PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17Kleine adyertentiën ▼an 30 ■woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. Bewijsnummer 5 Oents. PRIJS DEZER COURAST: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1,30; per week. I f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. I r, B 0.10. Franco per post1-65. Verkiezing. D-e Burgemeester der gemeente Leiden Vestigt de aandacht der ingezetenen op den inhoud van de arbt. 57 en 58 der Kies wet, luidende als volgt Art, 57. Personen, bij wie en bestuurders van bij zóndere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf-en- tJwintig jaren hebben bereikt, in dienstbe trekking zijn, zijn, voor zoover niet bij al- gemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, verplioht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tussohon acht uren des voormiddags en vijf uren des na middags daartoe gelegenheid vinde. Art. 58. Personen en bestuurders, in het voor gaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werk plaatsen, verplioht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zóo er meerdere arbeids- ïbkalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende 2 werkda gen vóór en op den tot stemming bepaal den tijd op een zichtbare wijze is opgehan gen een door hen of van hunnentwege on- dortcekende lijst de uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermeldende, voor elk af zonderlijk of groepsgewijze of voo^* alle ge zamenlijk. Het Kon. besluit van 24 Mei 1901 (Staats blad no. 109) tot aanwijzing der vrijstellin gen bedoeld in art. 57 der Kieswet luidt als volgt Art. 1 „Vrijstelling wordt verleend aan „de in art.. 57 der Kieswet bedoelde perso- „Bon en bestuuders van bijzondere instel- „lingon en ondernemingen ten aanzien van „bij hen in dienstbetrekking zijnde perso enen, welke uit hoofde vatn die dienstbe trekking op den dag der stemming tus- „sohe-n de in vermeld artikel genoemde „tijdstippen niet gedurende tv ee achter- „eenvolgende uren vertoeven in do ge- „meente op welker kiezerslijst zij voor tomen." Art. 2. „Vrijstelling als omschreven in „het voorgaand artikel wordt voorts ver teend aan. geneeskundigen en apothekers „ten aanzien van bij hen in dienstbetrek- „king zijnde personen, alsmede aan perso- „nen en bestuurders van bijzondere instel- „lingen en ondernemingen ten aanzien van „bij hen in dienstbetrölcking zijnde zieken verplegers." De Burgemeester voornoemd. N. O DE OTJSELAAR. Leiden, 7 December 1915. LEIDEN, 7 BEGEMBER. Het Thalia^Bioseoop- en Variété theater aan de Haarlemmerstraat is, go- zien het nieuwe programma, thans, d.w.z. tot Vrijdag a.s., enkel Bioscoop-theater. Er wordt nu alleen de aandacht govraagd voor bioscoop-nummers. Maar er worden T veel gegeven, w.o. een bijzonder groote „Heldenschool", een oorlogsdrama in zes afdeelingen, hetwelk zeer zeker do aan dacht verdient. Het geeft, als is het lang, \eel verscheidenheid. Oorlogs- zoowel als huiselijke tafereelen komen er in voor en men ziet Napoleon en krijgshaftige officie- Jen, .maar ook schoone en bekoorlijk© dar mes op het doek. Vannacht hoeft A. G. v. D. gelogeerd op zijn verzoek bij de politie. Deze kwam echter tot de ontdekking, dat hij nog twee dagen hechtenis te goed had, en zorgde voor 'smans aankomst in Den Haag. ppdat hij daar die straf kunne ondergaan. Gistemamiddag geraakten alhier van het elfjarige dochtertje van t., in de mus- .henbroekstraai, toen het kind een petro leum toestel met een brandend stuk papier wilde aansteken, do kleeren in brand. Door G. W. Sdie het ongeval zag, worden gauw Üe vlammen gedoofd. Toch had het kind brandwonden gekregen aan de linkerhand en het gelaat en was het hoofdhaar geschroeid. Het kind werd over gebracht naar en opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis, waar men den toestand niet ernstig oordeelde. gemeentelij kiTarbeidsbeürs. aanvraag van werkzoekenden. 1 Kantoorbediende, 1 Reiziger, 1 Incasseerder, 8 Timmerlieden, 2 Mach. üoutbcw., 10 Opperlie den, Steenhouwers, 5 Metselaars, 1 Voeger, 2 Stuoadoora, 20 Solillders, 2 Behangers. 1 Grof- Bankwerker. 1 Stoker, 1 Smid, 6 Typografen, 3 Broodbakkers, 2 Koetsiers. 1 Sokipper, 1 Bloo dst. 13 Grondwerkers, 6 Loopknechten, 30 losso »V erklledon, 6 Werksters, 2 Breisters, 2 Wasch- vrouwen, i VeiBtelnaalster, J Jongste Kontoor- wdieods dfel«Jeh UIT ONZE STAD. STEUNCOMITÉ LEIDEN. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meld den zich om steun aan. 15 pers. Maakt met het totaal der vorige week ad. 2752 2767 pers. Hiervan werden direct afge wezen247 Tot 6 Dec. waren behandeld 2499 In de afgeloopen week kwa men in behandeling K K 6 2505 pers. Thans worden ondersteund 213 personen. Voor het Steuncoi/rté. Door den penningmeester van de afdoe- ling Ledden van den Bond van Ned!. Ond. is bij den penningmeester van het Steun comité „Oorlogstoestand 1914" gestort een bedrag van f 50, vormende do 14de af dracht nameina een aantal onderwijzers, aan dat comité gedaan. Bjj ministeriëele Beschikking is tier uitvoering van 't Kon. Beel. van 17 Novem ber betreffende gelijktijdig genot van bur gerlijke en militaire bezoldiging, door bur gerlijke ambtenaren enz., die als dienstplich tige bij den landstorm in "werkeltjken dienst worden gesteld, o.a. bepaald, dat aan ben, die sedert 1 Augustus 1914 in een burger lijke Rijksbetrekking, ressorteerende onder het Departement van Oorlog, zijn aangesteld tot tijdelijke vervanging van gemobiliseerd personeel, en die als dienstplichtige bij den landstorm in werkelflken dienst z'rjn of wor den gesteld, voor zoover zulks nog niet is geschied, ontslag uit hun burgerlijke betrek king moet worden verleend; dit ontslag voor ben, die no<j niet in werkelïïken dienst zijd gesteld, te doen ingaan op den dag dor in- dienst-stelling. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat op grond van artikel 2 van vorenstaand Koninklijke Besluit de bur gerlijke bezoldiging van tot de jaarklassen 1915 behoorenden gedurende SVa maand moet worden ingehouden; de tot de overige thans reeds in werkelijken dienst gostelde jaarklassen behoorenden blijven hun dut ger ij, ke bezoldiging genieten overeenkomstig het daaromtrent in artikel 1 bepaalde. Uit Peking wordt aan de „Times" gemeld, dat er op aanwijzing van do overheid te Nagasaki (Japan) twee Nederlanders en op aanwijzing van de overheid te Yokohama twee Indische revolutionnairon uit het land zijn gezet, wegens medeplichtigheid met agenten van Duitsohland. Te gelijk met de zaak vak 'dr. Louis A. Bahler, predikant te Paterswolde, be schuldigd van opruiing door middel van hot manifest der dienstweigeraars, wordt voor de rechtbank te Assen op Zaterdag 11 De cember de zaak van ds. J. B. Th. Hugenholtz te Vledder behandeld, mede een der onder- teekenoars van genoemd manifest. Met zekerheid kan worden gemeld, dat het provinciaal kerkbestuur van Noord- Holland aan de classical© 'besturen in zijn ressort heeft opgedragen, opzicht te houden over die predikanten in Noord-Holland, die het zoogen. dienstweigeringsmanifest heb ben onderteekond. Of hot provinciaal kerkbestuur dit spon taan of in opdracht van de synodale oom missie gedaan heeft, is niet bekend. De beeren J. Oudegeest en J. v. d. Tempel, resp. voorzitter en secretaris van bet Nederlandsch jVerbond van Vakvereeni- gingen, hebben een adres aan de regeering gericht, waarin zjj er op wqzen, dat door het verbod aan metaalbewerkers, ook voor zoover zjj niet dienstplichtig z(jn, het Land te verlaten, aan vele geëmployeerden in de metaalnijverheid de gelegenheid is ontnomen om in bet buitenland togen belangrijk hoo- gere loonen te kunnen werken. Adressanten wijzen er ep, dat tot dusver van dezen maatregel, genomen door of na mens den Minister van Oorlog, geen afdoen de motiveering, ontleend aan het oogenblik- lijk landsbelang, is gegeven. Dientengevolge moet deze belemmering der persoonlijke vrijheid als een willekeu rige handeling van den betrokken minister worden opgevat, zoolang niet wordt mede gedeeld, waarom het landsbelang vordert, dat deze arbeiders in hun persoonlijke vrijheid worden belemmerd. Bovendien vat onder de arbeiders de mee ning post, a's zoude doze maatregel genomen zjn op aandrang der ondernemers in de metaalnijverheid ter voorkoming van te weL mig aanbod van arbeidskrachten en daardoor van stijging der loonen, zoodat dus deze maatregel loondrukking ten gevolge heeft Adressanten verzoeken de rogeering dan bok op_grond van het bovenstaande den maat regel op te heffen of voorzieningen te tref fen, waardoor de schadelijke werking daar van in financieel opzicht voor de arbeiders wordt voorkomen. De vice-admiraal, commandant in Zee land heeft bepaald, dat het in de gemeenten Westkapelle, Domburg en Oosttapelle verbo den is tussohen oen halfuur na zonsonder gang en een halfuur voor zonsopkomst in weningen licht te ontsteken, dat van zee uit zichtbaar ia. Eveneens is bet verboden op het terrein aan de westkust van Wal cheren tusschen strandpaal No. 1 aan den Westkapelschen zeedpk en No. 51 in de femeente Oostkapelle van af do zee tot 00 M. oostwaarts van den binnenvoet van den zeedijk buitenshuis een licht te plaat sen of met zich te voeren. Te Winterswijk zjjn weer Fransehe krijgsgevangenen aangekomen, de 26-jarige artillerist E. Reoloux en do 31-jarige kor poraal-brigadier bfl de artillerie Fournay. Beiden waren met de bezetting van Mau- beuge krijgsgevangen gemaakt en naar. Frks- deiioksfeld gevoerd. Eerstgenoemde was eerst eenigen tijd dicht bg Essen in de mijnen werkzaam geweest, dooh wensehte dezen arbeid niet voort te zetten. Sedert kort waren ze in Wesel, in een zagerij aan het werk. Donderdagavond ontsnapten ze én na een marsch van drie nachten onder bijna onafgebroken regenbuien, waarbij ze o.a de Lippe moesten overzwemmen, kwa men ze eindelijk op Hollandsch grondge bied aan. Voor de ontvangst in ons land waren zo zeer dankbaar gestemd. Ze zijn naar Rotterdam vertrokken. Door den burgemeester te Coevor- d'-n zijn als Sinterklaasverrassing aan ver schillende arme oudjes, pakjes vet en boter uitgedeeld, die door de grenswacht varen aangehouden. Te Wauback zijn twbo uit Duitsoh land gevluchte Russen aangekomen. Zjj wa ren, naar de gevluchten verhaalden, met hun vioren ontsnapt, dooh twee hunner zonden door de Dnitschors doodgeschoten zjjn. In November j.ï. zijn op onze kust 47 mijnen aangespoeld, waarvan 28 Engel- sohe en 15 Duitsehe, terwijl van het restant do oorsprong onbekend bleef. In het geheel zijn thans op de Nederlamd- scite 'kust aangetroffen 727 mijnen, aldus naar oorsprong verdeeld: Engelsche 3S1, Fransehe 57, Duitschte 112, onbekende oor sprong 177. Aan de werklieden, die elke week van Holland naar Dnitschland gaan wer ken, is alteen op Maandag toegestaan, mede te nemen naar Duitsohland om in eigen lerensondorhoud te voorzien, .6 pond brood ten 4 pond spek. 1Iemand, die onbekend wenscht te blij ven, beeft voor de Evangelisatie aan het villadorp De Bilt-Station, onder zekere voor waarde, een terrein geschonken, benevens f 10.000 voor den bouw van een kerkje. Naar „De Ned." verneemt* bestaat bjj het co mité het voornemen een kapitaal bijeen te verzamelen, groot genoeg, om in de kosten van een geregelden morgendienst te kunnen voorzien. De Raad van 's-Hertogenbosch heeft, op voorstel van jhr. mr. Schade van West rum, met 19 tegen 1 stem' besloten in 1916 geen carnaval te doen houden. Bij Kon. besluit is, met ingang van 8 Deoember, onder toekenning van het recht op pensioen, aan den luit.-generaal G. A Buhlman, commandant van het veldleger, op zijn aanvrage, ter zake van langdurigen dienst, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst; den luit.-generaal Buhl man, voornoemd Hr. Ms. bijzondere dank be tuigd voor de uitnemende diensten, door hem gedurende zijn langdurigen diensttijd in verschillende gewichtige betrekkingen den lande bewezen; en benoemd, mede met in gang van 8 December, tot luit.-generaal, commandant van het veldleger, goneraal- majoor W. H. van Terwisga, commandant van de 3de divisie. Met betrekking tot het bij de Kroon in gestelde beroep van den R-aad der gemeente 's-Gravenhage tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeu ring werd onthouden aan zijn besluit ooi aan het schoolhoofd den heer D. Kanon op grond van diens leeftijd ongevraagd eervol ontslag te verlee-nen, verneemt men, dat thans de Minister van Binnenlandsche Za ken, krachtens machtiging van H. M. de Koningin do overweging van dat beroep heeft aanhangig gemaakt bij den Raad van State, afdoeling van de geschillen van bestuur. De nieuwbenoemde gouverneur-gene raal van Nèderlandsch-Indië, mr. J. P. graaf Van Limburg Stirum, is met zijn gezin in Den Haag in „Hotel Paulez" aangekomen, ten einde 24 Januari per s.s. „Insulinde" de reis naar Indië te aanvaarden, waar zijn aan komst 27 Februari verwacht wordt. Met ingang van 1 Februari is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkan toor te Nieuwendam de heer F. H. Schoen maker, thans commies der posterijen en tele grafie 2de kl. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. Men meldt uit Amsterdam Blijkens de jaar-overzichten uit het Ar beidersjaarboekje bedroeg het aantal le den der S.-D. A.-P. op 30 Juni 1914: 26.805op 30 September 1914 bedroeg dit aantal 26.047 en op 31 December 1914 25.642; op 31 Maart 1915: 25.499 en 30 Juni 1915: 25.041. Gedurende elk dezer kwartalen was er derhalve eon daling in de cijfers te consta te eren, welke zich, volgens de gegevens, tot op 30 September j.l. ingekomen, voort zet. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer P. J. A. v d. Cammen, kapelaan te Dordrecht, opge dragen een nieuwe parochie op te richten te Dordrecht. Yoorts heeft Z. D. H. den weleërw. heer Th. H. G. Bremer, eervol ontslag verleend als kapelaan to Wateringen, en als zoo danig benoemd den weleerw. heer F. H. J. A Cornet en benoemd tot kapelaan te Spierdijk den weleerw. heer H. W. Th. Hoorneman, priester van het Aartsbisdom Utrecht. De Haagsche Raad heeft met 39 tegen 2 stemmen aangenomen het amendement van den heer Couvée en 9 andere Raadsle den, om aan de Kroon te verzoeken het traktement van de commissarissen van po litie aldaar to bepalen op 35004000. Te Utrecht is een bijeenkomst gehou den van vrije socialisten en anarchisten ter stichting van een federatie. Zeven or ganisaties waren Vertegenwoordigd en bo vendien waren 10 personen aanwezig. Besloten werd in do roods gepubliceerde bëg&nselv erklaring de „geweld "-clausule a-ls volgt te lezen: In principe verwerpt zij (d. i. de federatie) het aanvallend ge weld aks strijdmiddel, aangezien het den meest bruten vorm van gezag daarstélt, doch tevens er van overtuigd zijnde, dat de zelfverdediging der prcletaiiërsklasse iè een noodzakelijkheid tegenover zijn aan vallers verklaart het daaruit voortvloei ende geweld te aanvaarden. Daarna werd de geheele aldus gewijzig de beginselverklaring aangenomen. Aan de organisatie is de naam gege ven van Landelijke federatie van revolu- tionnaire socialisten in Nederland. Yoorloopig zal als orgaan gebezigd wor den het te Middelburg verschijnende blad „De Toekomst". B. en W. van Den Haag hebben be noemd met ingang van 1 Januari a.s. tot in genieur bij de Gemeentegasfabrieken den heer E. Hijmans. In het „ïïtrechtsch Dag blad" lezen wij over de inbraak te Utrecht het volgende: De heer Mandersloot heeft geen van de te Amsterdam aangehoudenen herkend als personen, die wel eens ee«r bij hem in den winkel zijn geweest; het werd wel ver moed, daf zij er geweest waren, om iets te koop en, maar dat zijn blijkbaar and-eren geweest. De groote vraag is nu natuur lijk deze: Hoe zijn de inbrekers op het idee gekomen, om te Utrecht te gaan in breken bij den heer Mandersloot? Er is, in de eerste plaats, de connectie, die een van de dieven had met het Utrechtsche meisjehij kan van haar vroeger het adres vernomen hebben; in de tweede plaats heeft de heer Mandersloot in het begin van de mobilisatie enkele dag - a een mi litair ingekwartierd gehad, die denzelfden naam droeg als een van de aangehouden inbrekers, hoogstwaarschijnlijk een bl< ed- verwont van dezen, wat op het ooge-nblik nog nader onderzocht wordt; en in de derde plaats zullen de daders bij hun in specties in de voornaamste steden wel be merkt hebben, dat de winkel van den heer Mandersloot was gelegen naast eetn fietsenmagazijn, dat des nachts onbewoond is, 'n gunstige omstandigheid, die hun niet ontgaan zal zijn. Reeds is medegedeeld, dat de deur van dien fietswinkel enkele weken geleden óók al eens openstaande werd aangetroffendien nacht zijn de die ven zeker al eens aanwezig geweest, om poolshoogte te nemen. Ziedaar de loop van zaken nader opgehelderd. De aangehoudenen zijn voorts goede bekenden van de politie te Amsterdam één hunner heeft al eens 4 jaar en 9 maan den gevangenisstraf gehad. Een van d-o aangehouden vrouwen heet.f bij haar verhoor medegedeeld, dat haar vriend in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. afwezig is geweest en zéér vroeg in dep morgen zij meent tusschen 4 en 5 uren is thuis gekomenuit die belangrijke; verklaring valt af te leiden, dat de in brekers met een auto uit Amsterdam naar -Utrecht zijn gekomen e i teruggegaan, an ders was het hun onmogelijk, om 's mor gens vroeg tegen 5 uren weer in de hoofd stad terug te zijn. Nu wil het toeval, dat de Utrechtsche politie ter ore is ge komen, dat Vrijdagnacht tusschen 1 ep 3 uur een licht-grijze auto gezien is, staan de op het Predikhcerenkerkhof nabij het Oude Mamnen- en Vrouwenhuis, welke zelf de auto een oogenblik later is gereden naar de Jacobijnestraat en daar eenigen" tijd heeft staan wachten. Deze interes sante mededeefli-ng sluit zich merkwaardig aan bij het feit, dat de politiehonden Vrij dagmiddag het spoor va-n de inbrekers duidelijk aangaven tot op den hoek Pre- dikheerenkerkhof en Jacobijnest aat, waar ze het spoor bijster weiden op de plek, waar de auto heeft staan wachten en waai d.; dieven met hun buit dus zijn ingestapt, ri van de Oude Gracht door de Lauwer- straat naar het Predikheere-nkerkhof te zijn geloopen. De verstandige politiehon den hebben het goede spoor dus vel magni fiek gevolgd .en hun aanwijzingen blijken nu niet zonder belang. Naar den Am- sterda-msdhen chauffeur, die de licht-grijze auto in den bewusten nacht heeft gereden, wordt nu nog gezocht Gistermiddag heeft de mar m-erpolijster Paz, wonende aan den Boe- zemsinigel te Rotterdam, in een vlaag van waanzin zijn buurvrouw, genaamd A. K., huisvrouw van P. P., met een bijL aan het achterhoofd en rechtersl-eutelbeen ver- Wond, waarna hij trachtte zichzelf met eec scheermes den hals af te snijden. Beiden zijn per brancard naar het ziekenhuis ver overd. De man verkeert in levensgevaar. De toestand van de vrouw is niet ernstig. In de goederenloods van het station Schijndbl (N.-Br.) werd in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken. Ontvreemd werden1 baal koffie, een mand boter, drie pakken diversen en 2 man den vleesch, met een totaal gewicht van 222 K.G Do politie doet onderzoek De omgeving van Schijndel is van oucLsher onveilig, en difc wordt toegeschreven aan die bewoners van den zooge-naamden Sehiju- delschem berg (dorp Wijbosöh), die orver het. algemeen bekend staan ais beruchte stroop era on inbrekers. Tal van gevallen zijn bekend. Zoo herinneren we ons, dat voor ongeveer 20 jaren e>en zware eikeboom op de spoorrails werd gelegd' met het doel den mail trein BerlijnYÜssangen te dóen ontsporen en te berooven, welke toeleg ©venwel mislukte. De daders werden toen opgespoord en zwaar gestraft. Van late- ren tijd zijn inbraken bij landbouwers en winkeliers te Olland, in het haltegebouw te Eerde, bij de wed. Heesakkers te Liomp- de, het schieten door stroopers op den veldwachter to Schijndel, wiens hond ge dood werd, de aanranding van dan veehan delaar van Lijssel op den weg van St.- Oedenrode naar Schijndel, den diefstal van een kist koloniale waren van een voer- manskar op den weg van Veghel naar Schijndel en vele andere. In sommige ge vallen gelukt het de daders te ontdekken, andere blijven onopgehelderd, dooh de zuobt tot snood bedrijf schijnt don menschen in het bloed te zitten en de gevangenis maakt op hos niet den minsten indruk. De marechaussee uit Leeuwar den heeft aangehouden de gebroeders Van dor M. te Snakkerburen, verdacht van dief stal met braak, ten huize van den koemel ker Feitsma aldaar. Een kistje met f 3090 aan bankpapier en effecten en eenige gou den voorwerpen zijn gestolen. Het bankpa pier is ten huize van de aangehoudene in beslag genomen en het kistje met de effec ten is uit de Dokkumer Ee ©pgevisoht. Bei- do aangehoudenen hebben bekend. U t r e c h t h e o f t. dit jaar god uren- die drie dagen St.-Nioolaus gevierd. De le den van het Utrëohtsah Studentencorps haddeii n.l. besloten, ook op verzoek van tal van winkeliers, om dit jaar hun tra- ditioneele rijpartij op Maandag te houden. Tooh was heb Zaterdag, niettegenstaande het ongunstige weer, bar druk in de stad en hadden de winkeliers al handen vol werk en dat was Zondag vrijwel evenzoo, Zater dagavond en Zondagavond zag men reeds bij ritsen de op allerlei wijzen toegetakelde jongens uit- do achterbuurtjes in de stad hun liedjes opdreunen, om op die manier er een broodje uit te slaan. Doch hef eigen 1 ijle© feest is te Utrecht als de studenten hun grappen en schérpte vam geest toonen in den. voirm van rondrijdende

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1