Nederland en de Oorlog. N». 17107 I>ondei'dag 2 ï>ecem.l>ei*. Tweede Blad. A°. 1915. Uit de Omstreken. licserve-Ofiioieren van de IdohUnglSU. De minister van oorlog brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat van de lich ting 1916 geen miliciens zullen worden aan gewezen v oor de opleiding tot reserve-of ficier, herkomstig uit de militie. Smokkelaar.-. In de jongste dagen is het optreden der Daudwecrgrenswacht in N.-Brabant zeer verscherpt. In tal van plaatsen werden huiszoekingen gedaan, waarbij flinke voor raden goederen, van allerlei aard in be slag werden genomen, wegens overtreding der voorwaarden van inslag en aangifte, dloor de betrokken personen. Tevens ia et 1 aantal lieden, die zich met smokke len onledig hielden, uit de grensgebieden verwijderd, onder wie eenige vreemdelin- gen. De burgemeester der gemeente Bud ei heeft bekend gemaakt, dat voortaan alleen vleesch van regeeringsvarkens mag worden afgeleverd aan personen, die in heb bezit zijn van een z.g. varkensvleesohkaart, die tegen 5 cent per stuk, op het Raadhuis verkrijgbaar zijn. Voor ieder gezin word* slechts één kaart afgegeven, waarop de hoeveolheid is aangegeven, die per week voor gezinsverbruik mag afgeleverd wor den. Bij o- er trading" wordt de kaart in getrokken en geen nieuwe meer verstrekt. De slagers, die meer vleesch aflevert, dan op de kaart is vermeld, of die zonder ver toon van kaarten vleesci verkoopt, zal geen regeeringsvarkens meer kunnen be komen. Langs de geheele grens wordt door amb tenaren en militairen verhoogde activiteit Detoond, hoewel er nog vele bosohrijke ter reinen zijn, waar de beste contrólo niet af doende kan zijn. Door de verscherpte maatregelen is echter aan de erg-te smok kelarij paal en perk gesteld. Intussohen lijden de grensbewoners on der een ander euvel, n.l. de groote massa schadelijk wild, waardoor veel cchads aan de wintergewassen wordt toegebracht. De be,sturen van eenige gemeenten hebben reeds besloten zich tot de regee-ing te wen den, om maatregelen toe te staan, waardoor de schadelijke vermenigvuldiging van dit wild, kan worden beteugeld. De uitbrei ding van den wildstand is toe te schrijven aan het in 1914 afgekondigde verbod, om binnen 5 K.M. van de grens jagen. We meldden reeds dat te Oldenzaal door de stations-douane 10 vaten, inh>'idende 3300 K.G. stopverf vermengd met lijnolie, bestomd voor Duitschland, aangehouden. De ,,Maasb." vertelt nu, dat de exporteur was jonkheer Van Suohtelen, kantooroe- die<nde te 's-Gravenhage. Deze adellijke smokkelaar is dezelfde kantoorbediende, over wien wij onder het opschrift ,,Een vreemde zaak", den 17den Nov. schreven, teekent de „Tel."- hierbij aan. En het blad zegt verdoi „Toen had dit heerschap een partij lijn olie-vetzuur weten machtig te worden, wel ke N. O. T.-goed was en dus niet mocht worden uitgevoerd doch op last van het departement van Financiën moest de par tij worden doorgelaten Wij vroegen omtrent deze zeer vreemde zaak opheldering en. minister Troub kon niet ontkennen, dat „partijtje vetzuur" ia uitgevoerd, diooh dit was geschied met me deweten vande N. O. T. Nu heeft men van dezen eagenaardigen jonkheer een nieuw „partijtje" aiangeihou- dlen. en wie weet welken flater dte douane te Oldenzaal heeft gemaakt Misschien had de man voor den uitvoer van deze 10 vaten stopverf ook weer een speciale machtiging In deze vreemde tijden kan je nooit we ten." Tussohen Beek en VHeerenberg zijn een der laatste dagen een aantal smokkelaars betrapt met den uitvoer van een groote hoeveelheid tuben rijwielsolution (om ban den te plakken). Vooral dit goedije is over de grens zeer duur. Verder hadden zij bij rioh flesschen met olie en plantaardige vetten. Do uitvoer van deze artikelen werd bijtijds verijdeld. Er wordt daar in de buurt trouwens nog steeds met levensmid delen gesmokkeld, hetgeen ook blijkt uit de vondst nabij de grensscheiding van een paar zakken, waarin ltistjes met margarine en oen fusbje lijnolie gestopt waren. Een paar lieden bevonden zich daar in de buurt en werden dientengevolge aangehouden. Zooals door een paar smokkelaars, die van hun „baantje" volstrekt geen geheim maken, verteld werd, is hier van het paar- densmokkolen „het vet af". In Duitsch land worden deze dieren thans bepaald slecht betaaldmen behelpt zich liever dan duro paarden te koopen, zoo dat het gevaar, aan paardonsmokbelen verbonden niet meer opweegt tegen de verdienste. In den omtrek van Bud'el, Valkenswaard, Luijksgesteld, Reusel en Hooge Mierde neemt de smokkelarij niet merkbaar af. Er worden dagelijks nieuwe arrestaties ge daan Door onze landtweermannen werd o.a. m de Dommelscbe heide een hoeveelheid van 200 liter raapolie gevonden en in be®lag genomen. Do smokkelaars vluchtten. Onder Budfe-1 zijn groote voorraden ben zine, petroleum en andere oliën door de gTenswaahten buitgemaakt. Vele smokke laars treden brutaal op. Bestendiging van don Staat van Beleg. Blijkens het voorloopig verslag herhaal den bij het afdeelingsonderzoek verschei dene leden de reeds vroeger gemaakte op merking, dat de staat van beleg, die voor, verschillende 'deelen van heb land nu reeds vele maanden ia afgekondigd, toestanden in het leven heeft geroepen, die niet geacht kunnen worden in overeenstemming te zijn met de bedoeling van den wetgever van 1899. Trouwens, voor vele streken is de staat van beleg afgekondigd op gronden, aan eigenlijke militaire belangen geheel vreemd. Daarom werd door verschillende le den de vraag gesteld, of de regeering het oogenblik niet gekomen acht, om in be doelde landsgedeelten andere bevoegheids- v< rhoudingen in heb leven te roepen, de burgerlijke autoriteiten in haar bevoegdhe den te herstellen. Is dit op andere wijze niet mogelijk, dan behoort dit door middel van een wetswijziging te geschieden. Over de wijze, waarop de militaire autoriteiten haar bevoegdheden uitoefenen, rezen voorts klach ten. Zij stelden de vraag, of de regeering kan toezeggen, dat de militaire autoriteiten geen ander gebruik zullen maken van de macht, die &e staat van beleg haar geeft, dan ter bereiking "van het oogmerk, waar voor de staat van beleg is afgekondigd, strikt noodig is. Andere leden kwamen tegen deze opmerkingen in zooverre op, als zij wezen op de moeilijkheid, om, is eenmaal de staat van beleg afgekondigd, de mili taire autoriteiten in haar wettelijke bevoegd heden te beperken. Geklaagd werd over de vele uitzettingen uit de in staat van beleg verklaarde gebiedsdeelen. De wijze, waarop de censuur wordt uitgeoefend, levert in vele gevallen grond tot ontstemming. Aanvan kelijk zoo had men vernomen be rustte de uitoefening van de brievencensuur. bij beroepsofficieren, maar later zouden daar voor ook reserve-officieren en mindere mi litairen zijn gebruikt Gaarne vernam men, wat hiervan waar is. Arbitrair optreden van de militaire autoriteiten schijnt aan de gren zen nog dikwijls voor te komen. Eenige leden stelden de vraag, op welke wettelijke be voegdheid de maatregel zich grondt waarbij aan werklieden en ingenieurs in de metaal nijverheid, ook al hebben dezen niet meer aan eenige verplichtingen te voldoen, de vrijheid om heb land te verlaten, is ont nomen. Een beroep op de web van 1899 achtten deze leden niet afdoende. Andere leden verklaarden intussohen bedoelden maatregel goed te keuren. Een DuitscL Vliegtuig neergestort. Gistermiddag ongeveer halféén daalde een Duitsch vliegtuig in Zeeuwsch-Ylaanderen op het grondgebied van Aardenburg. Er zaten twee jonge officieren in. Zij waren met riemen vastgebonden. De landing zou door den hevigen wind veroorzaakt zijn. Het vliegtuig kwam uit de richting van Brugge en stortte voorover neer. Het werd zwaar beschadigd en de motor was zoo goed als geheel vernield. JDe beide officieren, die niet gekwetst war ren, zijn naar Aardenburg gebracht en zullen geïnterneerd worden. De Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden heeft een adres aan den betrokken minister gezonden, met verzoek, om aan de militairen, die het be roep uitoefenen van kantoor- en winkelbe dienden en met klein verlof zullen kunnen gaan, den termijn van drie weken uitkeering, ais in de missive van den Minister van fi nanciën genoemd, wel te willen verlengen, v'tjl de bedienden over het algemeen binnen dezen termjjn geen betrekking kunnen vinden. Zeegras wordt voor Duitsche rekening tegen hooge prijzen opgekocht. Groote or ders komen in, maar men kan er niet aan voldoen. Wel is er nog voorraad in slootein en aan klampen, maar er is geen gelegen heid tot drogen. Bjj Woudsend (Fr.) is een Duitsche verkenningsballon gedaald en door militai ren in beslag genomen. B. en W. van 's-Gravenhage hebben deD Gemeenteraad modedeeling gedaan van het volgende schrijven: Willebroeck, den 5den Nov. 1915. Wjj hebben de eer u te melden, dat de besturende commissio der burgerlijke Gods huizen onzer gemeente, in haar laatste zit ting, op voorstel van den heer Voorzitter, besloten heeft, uit dankbaarheid tegenover Nederlands Residentiestad, waar onze wee- zenkinderen, gedurende een vol jaar de gul- hartigste gastvrijheid genoten, den naam der gemeente 's-Gravenhage to beitelen in de marmeren eeretafel, die bij den ingang van ons liefdadig gesticht» do namen zijner wel doeners vereeuwigen. Gezegde vergadering heeft ons tevens ge last u te verzoeken, Mijneheeren, haar ge voelens van diepe erkentelijkheid en achting te willen overbrengen aan de brave en menschlievende bevolking van 's-Gravenha ge voor al het goede^ dat zij onzen weesjes heeft bewezen. De „Reichspost" bevat het doodsbe richt van een NecKerlamdschen student, die als vrijwilliger met het korps van de Innsbrücker Standschüt-zen meegevochten heeft. De heear Hagen, zooals zijn naam luidt, is gevallen bij een verkenningstocht op den 29eu Juli van dit jaar. Te Vlissingen is een Belgische Her- denkAngsbond opgericht, welke zioh ten doel stelt het onderhouden in België en in den vreemde van gedenkteekens op da graven der voor het Vader Ion cl gesneuvel de Belgische soldaten en burgers; het vereeren dier Belgische helden en het ver heerlijken hunner daden; het verwezen lijken van het rechtmatig stroven der Bel gen op economisch en maatschappelijk gebied. In den Bond heeft als onder-voorzitter zitting de heer mr. P. Dieleman te Mid delburg. Het klompenmakers-gilde ontvangt geregeld nieuwe bestellingen. Verschillende wagons worden naai* Duiitschland gevoerd en een nieuwe order van meer dan 100.000 klompen i3 in uitvoering. Er komen over de grens bij Luykges- tel vele vluohtelingen. De Duitsche pos ten laten dc vrouwen de grens pa-sseeren, wanneer zij het doel van hun tocht ken baar hebben gemaakt. Onder Lommei zijn daarentegen twee personen aangehouden, die ove-r het kanaal trachtten te roeien. De boot is beschoten en gekanteld. Een der vluchtelingen verdronk. Wegens den verminderden aanvoer van garens uit Engeland zal in de wevergen „Oostburg?' en „Noor der hagen" der firma Van Heek Co. te Enschedé deze week slechte 5 dagen gewerkt worden. Dinsdagavond werd op het perron van heb station S. S. te Enschedé door de po litie aangehouden de caféhouder Snuverink uit Losser, die eigendunkelijk in het in staat van beleg verklaarde gebied terugkeerde, niettegenstaande hem het verblijf in dit ge bied door den territorialen bevelhebber was ontzegd. Hij is naar Almelo overgebracht. De commandant der stelling van Anv- sterdam maakt bekend, dat in het belang van den Staat van den nacht van den Sden op den 4den December a,s. te 12 nur of tot nader order heb vervoer van xrit het gebied van de stelling Amsterdam naar het overige gedeelte van het Rrjk is verboden van afle stroo van halmgewassen (tarwe-, haver-, rogge-, gersb- en kanariezaadstroo). Van vorenstaand verbod kan uitsluiting verkregen worden voor toevoer aan het leger en de vloot. In bijzondere gevallen kan ten aanzien van het vorenstaande verbod van uitvoer ook nog door een bijzonder besluit van den com mandant der stelling van Amsterdam wor den afgeweken. Zaterdag worden te Veendam aan de machinefabriek van de firma J. ten Horn 29 Belgische geïnterneerden te werk ge steld. Vermoedelijk komen aan de machine fabriek van den heer Ph. Holthuis te Veen- dam eenige Engelsche geïnterneerden wer ken. Reeds is gemeld dat, de graaf De Hemp tinne, een in Vlaanderen lbekenden Belg, de doodstraf, waartoe hij in België in het tegen hem gevoerd proces veroordeeld was, veranderd 2ag in levenslange gevange nisstraf. Naar de „Tel." van zeer oevoegde zijde verneemt, was zijn gratie door de Nêder- Iandsche Regeering bij1 de Duitsche Regee- ring gevraagd. „Het dozijn is volschrijft de „Tel." boven 'n bericht van den volgenden inhoud „Tegen onzen hoofdredacteur is wederom een aanklacht ingediend. En wel op grond van het volgende: In oen polemiek tegen de „Nieuwe Cou rant", in ons blad van 27 November j.l., wordt o.m. gezegd: „dat wij niet zullen ophouden een regee ring en een medeplichtige pers te bestrijden, dio onder het mom van een „waardige neu traliteit" door een onverantwoordelijke uit- voerpolitiek Duitschland voorziet van de meest noodige levensbehoeften, het daardoor in staat stelt den strijd vol te houden en verraad pleegt aan het eigen vaderland niet alleen, maar ook aan de zaak der mensch- heid, die door een krachtige, moreel hoog staande regeering op geheel andere wijze zou gediend zijn." Deze tin heeft aanleiding tot de vervol ging gegeven." We weten niet, of bij dit dozijn ook de volgende aanklacht tegen de „Tel." is, waar van we nog melding vinden gemaakt. Naar de „N. R. Ot." verneemt, heeft de heer O. Kaufmann, een Duitscher, handelen de te Rotterdam onder de firma S. G. Kaufman, een aanklacht ingediend tegen de „Tel." wegens een artikel waarin de heer Kaufmann van ontduiking van een uitvoer verbod wordt beschuldigd. Bij kon. beal. van 19 November is be paald, dat tob nadere beschikking vrijstel- Hing van porb is verleend voor de Verzon ding van de stukken, betreffende aanvra gen om bijzonder verlof voor militairen door hun onmiddellijko chofs aan: den directeur-generaal van den Arbeid; den secretaris van den Federatieven Zui- velbond te 's-Gravenhage; den seoretaris van den Nederlandschen Tuinbouwraad te 's-Gravenhage; den voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt te 's-Gra venhage de Bemiddolingsbureaux voor den Land bouw in de provinciën Noord-Holland, Zuid- land en Zeeland; den secretaris van den Limburgschen Landbouwbond te Roermond; den gemachtigde van den Noord-Bra- bantschen Christelijken Boerenbond en van de Noord-Brabanteche. Maatschappij van Landbouw te Sleeswijk; den gemachtigde van het TJtrechtsche Landbouwgcnootschap en van den Sticht- schen Boerenbond te LTtrecht; den gemachtigde van den Provincialen Gelderschen Boerenbond en van de Gel- derschiOverijselsche Maatschappij van Landbouw te Dreumel; den gemachtigde van den Provincialen Overijselschen Boerenbond en van de Over- djselsche Lancïbouw-Maatsohappij te Mep- pel; het Genootschap tot bevordering van den Landbouw in Drente te Ruinerwold; de Friesche Maatschappij van Landbouw te Leeuwarden; het Bemiddelings-bureau voor den Land bouw in de provincie Groningen, te Gronin- HTT.T iRGOM. De uitslag der herstemming voor twee notabelen der Ned.-Herv. Gem. alhier was gisteren, dat gekozen werden de hoeren C. Broeken en Joh. van Til Jz.; de laatste perio diek aftredend. KATWIJK. Gistermiddag speelde zich bij 'dein tol het volgende tafereeltje af: Een drietal lands- verfledigera kwamen met een victoria aan gereden en wilden gratis den tol passeoren, wat hun door de dienstbode van den tolgaar der zeer terecht werd belet. Zij namen toen hun toevlucht tot het langs den weg Ipopende voetpad en zetten over dit, voor rijtuigen natuurlijk veel te Hmalle pad, hun tocht voort, waardoor wandelaars en wielrjjders als het ware op de vlucht werden gedreven. De politie kan natuurlijk niet overal te genwoordig zijn, andera ware "het zeker wen- Bcholijk geweest; dat van een dergelijk op treden proces-verbaal ware opgemaakt. Wjj gelooven, dat de soldaatje! zpich dan wel zouden wachten om voor de tweede maal een dergelijken tooht te ondernemen. KATWIJK-AAN-ZEE. Mej. D. M. van Leeuwen, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen vrije- en ordeoefeningen. LEIDERDORP. Gedurende de afgeloopen maand i3 het aantal hier vertoevende Belgische vluchte lingen verminderd met 3. Het bedraagt thans 48. Met het oog op het voorkomen van mond- en klauwzeer is verboden het vervoe ren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring, omvattende dat gedeelte der gemeente, begrensd door de Zjjl, den Rjjn, de Dwars- wetering en Léjjsloot. Onder voorzitterschap van ds. Kramer werd in het Kinderhuis „Voordorp" de jaar vergadering gehouden van het Comité tot Ondersteuning van Vluchtelingen, te Leider- derdorpZoeterwoude (Hooge Rjndjjk). De Voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan de oprichting van het Comité, nu ruina een jaar geleden 'en dat het comité steeds was blijven voortgaan met het verleenen ran hulp en feteuu aau gezinnen, die door den oorlogstoestand uit hun land verdreven waren. De secretaris-penningmeester, de heer Viervant Tukker, had 'over de werkzaam heden van het Comité ©en kort yerslag op- Door de oomm. yopr het nazien van de kas, bestaande uit mevrouw BootFilippo en den heer Van 'Oosterhout, waren de rekening enz. van den penningmeester nagezien en werd een verslag uitgebracht. Totaal was aan steun uitgekeerd Ï9732.D7V2. Besloten werd op 'deze vergadering, dat het Comité geheel 'op dezelfde wijze Zal voort gaan en zoolang 'do oorlogstoestand het noo dig maakt, hulp te verleeneu aan personen en gezinnen, die hier een toevlucht zoeken en dezen met raad en daad ter zjjde te staan. Nog sprak het bestuur een woord van dank aan de dames, die de zorg voor de verschil lende gezinnen hebben, 'en aan den burge meester voor de medewerking, die men in het afgeloopesn jaar had ondervonden. LEIDSCHENDAM. Bedankt is voor het beroep naar de Gerei Kerk te Driesum, door ds. D. Sikkel, alhier. LEIMUIDEN. Nadat dr. li. Bouthoorn in den loop van dezen zomer, ter vervanging van den heer A. Jansen, als lid van den Raad alhier gekozen was, heeft eerstgenoemde getracht het daarheen te leiden, dat hij zitting dis Raadslid kon nemen en tevens gemeentege neesheer blijven. De pogingen hiertoe aange wend, schijnen echter zooveel tijd vereischt te hebben, dat dr. Bouthoorn geen gelegen heid gehad heeft, op tjjd zijn geloofebrieven fcjj den Raad in te zenden.. Een nieuwe verkiezing is dus noodig, waarvoor de candidaatstelling is bepaald og Maandag 6 Dec, a.s. De candidatenljjst voor. dr. Bouthoorn, wordt bereids in orde ge bracht. WARMOND. Gisteren brachten Sint-Nioo'aas, zwar te Piet en üog een paar knechten hier een bozoek. De Sint liet kwistig een en ander uit- deelon en werd 'door de jeugd zeer toege juicht. Gisteravond vergaderde alhier in het café „Warmonderhek", de VogelSchietver- eaniging,,Ons Vermaak". De voorzitter open- do de vergadering eu betreurde de piechte opkomst. De penning meester bracht verslag uit over. den toestand der kas, waaruit bleek, dat op de Bank is geplaatst f182.75 en jn kas is f 201.85, waarna de rekening onder applaus werd goedgekeurd. Hierna werd het voorstel behandeld of de reglementen uit de kas zou den betaald worden, of ieder lid daar 20 ets. voor zou beialen. Besloten werd, dat fleze uit de kas zouden worden betaald, met uit zondering van voor nieuwe leden, die zelf moeten Delalen. De heer Brama stelde voor, om den eerst- volgenden wedstrijd ie doen houden te Noortl- wjjkerhout, bp "J. Remmers waal, doch de heer De Bruijn merkte op, dat dit tn strijd is met het reglement. De voorzitter zei ook, dat niet in strijd met het reglement mag gehandeld worden, en stelde voor om een nationalen wedstrijd te houden, buiten nezwaar der kas en tegen inleggeld, en wei op Donderdag 9 Dec. a.s., en op 12 Januari 1916 te Warmond. Door het lid Van der Kemp-, werd nog. voorgesteld om nu "en dan schijf te doen schieten. Besloten werd, om dit op. een al gemeen e vergadering "le behandelen. Wekelijksehc Mededeeling betreffende Mond- en Klanwzcer. Sedert de vorige opgave d.d. 24 Novem ber wérden geraden van mond- en klauw-, zeer geconstateerd: in Noord-Brabant 1 geval te Boxmeer; in Gelderland 1 geval in elk der gemeen ten Bergli, Ambt-Doetincliem en Gendringenj in Zuid-Holland: 1 geval in elk der ge meenten Leiderdoqg Papekop, Rotterdam,; Klaaswaal, Veur, Rietveld en Sliedrecht; in Noord-Holiand: 1 geval in elk der ge meenten Oudorp, Sybekarspol, Amsterdam (het geval 'te Amsterdam werd geconsta teerd aan het abattoir en betrof een koe, afkomstig van de besmette hoeve te Ilpen- dam), Sloten, Weesperkarspel en Ilpendaipi; in Zeeland: 1 geval in elk der gemeenten Neuzen en Nieuw- en St-Jooelaria; in Utrecht: 3 gevallen te Snelrewaard en 1 geval te Linschoten; in Friesland: 2 gevallen te Sc boter land en 1 geval in elk der gemeenten Weststelling werf en Sneek; in Overjjsel: 1 geval in elk der gemeen ten Staphorst, Blankenham en Zwollerkers- pel; in Groningen: 3 gevallen te Aduard, 2 gee vallen te Zuidhorn, 1 geval in elk der ge meenten Leek en Haren; }n Limburg: 3 gevallen in elk der ge meenten Vaals en Oud-Vroenhoven, 2 go- vallen in elk der gemeenten Eyéden en Noorbeek, 1 geval in elk der gemeenten Wit- tem, Limbricht, Boeholtz, Maastricht, Maaa- bree, Klimmen, Echt, Itteren en Weert. De maatregelen werden opgeheven te Veldhoven, Raalte, Borne, Sittard, Geleen, Oud-Gastel, Oud-Alblas en Wijngaarden. Met ing. van 2 Dec. is ingetrokken het verbod op het vervoer van herkauwende die ren en varkens uit, naar of binnen de gom. yeldhoven. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Voorzitterde burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Boon en Bakker. De notulen worden gelezen en onveran derd gearresteerd. 1. Ingekomen stukken: Missive van Ged. Staten, inhoudende de goedkeuring van de begroeting. Van de heeren Yan Itiessen en Kok is ingekomen een dankbetuiging voor de hun geschonken gr?«tificatie. De heeren Temmink en Kolderwijn, ver zoekende restitutie van den H. O. wegens vertrek "uit de gemeente. Al heeft de laatste eerst, in November zijn verhuisbiljet ingediend, B. en W. vinden er geen bezwaar in hem van af 1 Mei te ont slaan van de betaling, daar hij 1 Mei de gemeente reeds verlaten heeft. Missive van Ged. Staten, behelzende de goedkouring op het ^esluit der Raad, in- zako het verkoopen van boomen. Verder is ingekomen een schrijven van de gecombineerde besturen van verschil lende voreenigingen van drankbestrijding, met het verzoek bij H. M. een verzoek schrift in te dienen, ten einde het maxi mumaantal verloven te veriagen. De voorzitter deelt mee, dat er in oDze gemeente 20 mogen zijn, terwijl er maar 9 zijn. B. en W. vinden geen aanleiding derge lijk verzoek aan de Regeering te richten en stellen daarom voor het adres voor kennis geving aan te nemen. Als punt 2 komt aan de orde, de vast stelling van de jaarwedde van den ge meente-ontvanger.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 9