ÜÉ^atei*dag f£Y November, Tierde I3Ia<l. A0. 1915. Uit de Omstreken. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. 'AARLANDERVEEN. De antirev. Ttïésvereeniging heeft ca.i- 'ctidaat gesteld voor den Raad (vacature J v_ d. Koijf) den heer m. van 't Riet. ALPHEI. Tot concierge hij het kantongerecht (alhier is benoemd, de heer J. de Bruyn, brieven- en telegrambesteller. BODEGRAVEN. De rederijkerskamer „H. K. Poot", alhier, gaf haar eerste tooneeluitvoering in dit seiaoen. Z13 voefde op „Feest", van Heijer- pians, waarmede zij veel succes had, en daarna „Oorlogsmannen", satyriek blijspel door Shaw. Er was veel zorg besteed aan monteering en kleeding van dit stuk; som mige rollen werden ook wel verdienstelijk gespeeld, maar het geheel beviel niet aan het publiek. Tot kantoorbediende aan het post- en telegraafkantoor, alhier, is benoemd de heer 'Bh. de Bruijn. Mond- en Klauwzeer. Br hebben zich nu in onze gemeente by het Vee van vier landbouwers, gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan. Ds. G. Wisse, alhier, is beroepen bij *^de Geref. Kerk te Kamerik. HAZERSWOUDE. Op den leeftyd van 64 jaar, overleed ölliier de heer A. W. Straathof, die ruim 24 jaar lid was van den Gemeenteraad en ge durende een reeks van jaren bestuurslid van de „Grooto Hazerswoudsche Droogmakerij". Bovendien was de overledene plaatsvervan gend hoofdingeland van Rijnland en lid van het R.-K. Armbestuur. De 14-jarige M. v. d. Haven, viel gis teren uit een hoogen strooberg bij Gebr. van Beek, waar hij aan 't werk was. Naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd, werd gecon stateerd, dat hem twee armen en een been gebroken waren, terwijl hij ook nog andere verwondingen had bekomen. De vischverkoop, die in deze gemeen te goed opneemt, is nu ten gerieve van de afnemers in dier voege gewijzigd, dat de visch aan dp huizen te koop wordt aange boden en men zich niet meer naar de op slagplaats behoeft te begeven, om ze daar af te halen. Hiermede wordt heel wat nut teloos tijdverlies voorkomen. HILLEGOM. De Raad vergadert Vrijdag 3 Dec., 's avonds te halfacht. Op de Nieuwe Hillegommer beek al hier beslaat een waterto), tioebehoorende nan de R.-K. Armen, en gelegen onder de Hippelaarsbrug. Veel vaart is daar niet, jiaar toch nog van dien aard, dat 32 onder- teekenaren in November 1913 aan den Ge meenteraad verzochten dien tol af te kee pen. Do gemeente zoekt steun bij Ged. Sta ten en by het waterschap „HLlegom", want het R.-K. Armbestuur verlangde een som van f7000. Ged. Staten en het Waterschap weren er beide niet voor te vinden, en daar B. en W. oordeelen, dat het gemeentebelang er niet genoegzaam by geïnteresseerd is, stellen zij voor niet tot afkoop te- besluiten. NOORDWiJK. De Noordwijksche IJsclub vergaderde gisteravond in café „Flora". In zijn ope ningswoord toornde de voorzitter de heer N M. Alkemade, met recht over de slechte opkomst. De notulen der vorige vergado- ding verwierven de goedkeuring, evenals de rekening en verantwoording van den Pen ningmeester. De heeren N. M. Alkomade, A. Gordijn, W. v .d. Holst werden als be stuursleden herkozen, terwijl de heer H. Reekers in het bestuur zitting kreeg in de plaats van den heer H. de Groot. De jaarlijksehe uitdeeling van „Dor cas" heeft plaats gehad. De echtgenoot©.) der kerkeraadslcden van de Ned.-Herv. Gom. to Noordwijk-Binnen, vormend het bestuur dezer Vereeniging, konden een 60- tal kleodingstukken onder bekoeftigen ver- deelcn. :n oordwijkerhout. De afd. Noordwijkorhout van den R.-K. Volksbond bood gisteren een feestavond aan aan haar leden en donateurs. Een kluchtspel werd afgewisseld met komische duetten. Alles viel zeer in den smaak. rijnsburg Door de stemgerechtigde lidmaten der Ned.-Herv. Gem. zijn a la kerkvoogden her kozen de heeren N. van Egmond Dz. en A Roodenburg. WARMOND. De Road komt bye-en op Dinsdag 30 Nov. a.s., de& morgens te halfolf. Op de agenda komt o.m. voor: Salarisverhooging ambtenaar ter Secretarie en instructie wyL ziging voor den lampenist. ZOETERWOUDE. De Raad vergadert Woensdag a.s., *8 morgens te tien uren. KERKELIJKE BERICHTEN. Voorschoten» .Teruek Woensdagavond te halfacht: Bijbelverklaring. Zondagavond te halfacht: Evangelisatie. Warmond. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen te tien uren, do beer Hckelaar, \an Breda, 's avonds te zes uren, ds. Hase- lager. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer N. van Egmond Dz., waarnemend burgemeester. Na opening der vergadering met gebeu worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd, behoudens een kleine opmer king van den heer A. de Mooy. De waarn. -voorzitter deelt mede, dat van Rijnland een aanschrijving is ontvan gen, dat het terrein langs het Kanaad, door dc gemeente als vuunisbolt gebruikt, met 31 December a.s. weer als teelland moet -worden opgeleverd. De gemeente komt hierdoor voor een moeilijke en kostbare zaak te staan, de vuilnis zal nu moeten worden weggehaald. Met op twee na algemeen© stemmen wordt aan B. en W. opgedragen maatrege len te nemen. l>e heer A. de Mooy geeft in overweging eerab nog eens te advertoe ren. B. en W. stollen voor aan de gemeente- beambcen wegens de dure tijden een toe slag te geven en wel voor een halfjaar voorloopig 1 per week en 40 cents voor elk kind beneden 16 jaar. Dt. Jonker vraagt inlichtingen op hoe veel geld dit de gemeente zal komen te staan. De heer Schoneveld vindt de grens van 16 jaar wel wat hoog. Do heer Van der Gugten acht het salaris van Verst, nog niet zoo gering, deze ver dient minstens zooveel als een vaste kneoht. Do heer SohoneveCd wil daar niet over spreken, de kwestie is: Kunnen de beamb ten met hun salaris nu toekomen! De heer Van der Gugten wil dan ca en- als andere gemeenten, oen som, bijv.f 25 of f 50 ineens, geven, dan kunnen zij er mee doen wat zij willen Daar zijn vele le den echter niet voor, het geld kon dan wol eens minder goed besteed worden. Dr. Jonker stelt naar do leeftijdsgrens voor de kinderen te stellen op 12 jaar. Aangenomen wordt den gemeente-be ambten een toeslag to goven van f 1 per week en voor dik kind tot den leeftijd van 12 jaar ƒ0.40 per week; voorloopig voor een halfjaar, ingaande a.s. 29 November. De waarn. voorzitter deelt mede, dat iemand is aangesteld voor het schrijven van broodkaarten op 40 per maand. De heer Van der Gugten zegt een vraag in „De Gemeentestem" te hebben geplaatst en daarop als antwoord te hebben gekre gen, dat B. en W. wel een beambte kon den aanstellen, maar heb bepalen van het salaris aan den Raad moest worden over gelaten. De voorzitter antwoordt, dat er spoed achter zat en dat daarom zoo is gehandeld. De heer Van der Gugten is tevreden als B. en W. willen erkennen, dat zij te haas tig zijn geweest. Ook de heer De Mooy vindt het jammer, dat B. en W. zoo haastig zijn geweest, zij hadden goedkooper terecht kunnen komen. In verband met de opruiming van de toekomstige vuilnis wordb op voorstel van den heer S. Schoneveld besloten weer een 50 M. van don Ouden Vliet te dempen. In verband met een en ander zal er een leening gesloten moeten worden. Rondvraag. De heer D. v. d. Eijkel doet zijn beklag over den Vinkeweg, die is uiteraard slecht. De heer Schoneveld verklaart alle we gen rondom Rijnsburg slecht. Wat is daar van de oorzaak; komt er op die wegen we* wat er op moet; wordt er wel de hand aan gehouden Wethouder Van Iterson zegt, dat er vol doende puin op de wegen wordt gebracht; alles wordt échter stuk gereden en ver waarloosd door de eigenaren van aanlig gende landen. Do heer Schoneveld begrijpt niet waar het geld, dat uitgetrokken is, wordt be steed, moet het meer koston, dan maar meer, zoo kuünen de wegen niet büijven lig gen. Ook de heer A. de Mooy vindt den toe stand der wegen allesbehalve goed. Wethouder Van Iterson: Als men de we gen voor deze regenporiode bekeken had, zou men zo mooi genoemd hebben. Do heer Schoneveld heeft het zijne er van gezegdhy beveelt de wegen ten zeerste aan by het Dagel. Bestuur. De heer K. van Delft verklaart, dat de lantaarns aan de bruggen den laatsten tijd des nachts niet meer branden. Ook dr. Jon ker bevestigt dat Er zal naar worden onderzocht De heer Schoneveld vraagt hoe het staat met de klok. Wethouder Van Iterson zegt, dat hy een eckryven heeft gehad van den heer IJslx>uts, van Asten, waarin deze aanbiedingen doet, o.a. ook van een reeds gebruikt uurwerk voor f125. De verandering van wyzers, enz. komt op "ruim £200; alles met 10 jaren garantie. Wethouder Van I. wil, als er toch veran derd moet worden, liever een nieuwe klok nemen, dat is echter te duur; ook de gar iantie vindt hy kort. De heer Schoneveld lbotreurt het, dat hSgl dit punt bg de rondvraag te berde moet bren gen; hij had gedacht, het op de agenda te vinden. Bovendien zyn de mededeelingen ran den wethouder niet juist en volledig. Hy noodigt den wethouder uit, meer en volle diger inlichtingen te geven, anders zal hij dit zelf doen. Hij heeft, de stukken en de briefwisseling over deze zaak bij rich. Weth. Van Iterson doet nog enkele mede- deelingen; ook wordt een gedeelte der brief wisseling voorgelezen door den ambtenaar, ter Secretarie, en door den heer Schone veld. 't Blykt, dat de geheeld torenklokge- schiedenis bij het Dagelyksch Bestuur niet veel sympathie heeft, vele en allerlei rede nen worden gegeven om de zaak weg te werken. Zoo oordeelt de heer Schoneveld, die lang zamerhand zyn bloed voelt warm worden. Dit was echter niet het gevolg van de tem peratuur in de zaal, want de kachel had ions ondertusschen in de steek gelaten. De heer Schoneveld werd heftig, Hy verweet het Dagel. Bestuur, dat het persé deze zaak in den doofpot wilde stoppen. En nu kwam de aap uit de mouw. Wethouder Van Iter son verklaarde, dat het Dagel. Bestuur de ty'den veel te ernstig vond, om zich met luxe-dingen, als een nieuwe torenklok op te houden. De heer Schoneveld: Dat had u ons in de vorige vergadering moeten zeggen en den Raad geen besluit moeten laten nemen en liet geld uittrekken voor verandering van het torenuurwerk. In ieder geval had het Dagelyksch Bestuur den Raad mededeelin- gen behooren te doen over deze zaak, wier afwerking aan dat Bestuur was opgedra gen. Ook dr. Jonker stemde hier volkomen mede in; uit eerbied voor den Raad had het Dag. Bestuur mededeelingen moeten doen. Weth. Van Iterson verklaarde hierop, dat hy zulks ran plan was te doen, al3 de heer Schoneveld hem niet vóór was geweest. De heer Sch. merkt op, dat hij met opzet tot 't laatst bij de „Rondvraag" heeft ge wacht. Hjj is echter niet van plan de zaak te laten rusten. Nog lano; wordt gediscussieerd, waarbft vooral de heer A. de Mooy aan de zyde van den heer Schoneveld staat, tegen het! Dagelyksch Bestuur. Om de zaak te beëindigen, verzoekt de heer Schoneveld den Voorz., in rondvraag te brengen, of de Raad zich wil uitspreken voor of tegen verandering van het toren uurwerk. Dr. Jonker is hier tegen. In de vorige vergadering heeft de Raad zich reeds ui toe gesproken vóór verandering. Toch wordt de rondvraag gehouden; 9 leden zijn vóór verandering, 2 tegen. Nu stelt de heer Schoneveld voor, het aanbod ran den heer IJsbouts te accepteeren, waarby deze een reeds slechts korten tijd gebruikte klok aanbiedt voor f 125 en op "de wijzerplaten 2 wyzers te doen aanbrengen, enz., onder voorwaarde, dat door den heer IJsbouts by aanschaffing van een groot uurwerk binnen tien jaar de klok voor den zelfden prijs zal worden teruggenomen. Ook dit voorstel wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. En hiermede was de klokgeschiedenis af- geloopen. De heer Van der Gugten, vraagt nog hoe hot komt, dat de Raad nooit medodee- lrag ontvangt van het verslag der kasop- neming by den gemeente-ontvanger. Art. 82 der Gemeentewet wil dit toch. 't Blijkt, dat zulks tot heden is verzuimd. Er werd beter- schar beloofd, waarna de Voorzitter de open bare vergadering sloot, om nog eenige re clames tegen den H. 0. te'doen behandelen. VOORSCHOTEN. ,_j j Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer K. Eggink. Ingekomen ia een adres van het bestuur van «en Algem. Timmerliadenbond. om dem Raad te verzoeken, over te gaan tot oprich ting ran oen Gemeentelijk Werkloozenfonds. Gesteld i n handen van B. en W. De heer C. Eggink heeft een voorstel in gediend om aan gemeentewerklieden met een eoiaris beneden £700 een kindertoeslag te verleenen van f20 per kind en per jaar voor 5 kinderen of meer beneden 14 jaar. Gesteld in handen van B. en W. Aan den heer Thomann wordt restitutie verleend van 2/12, zjjnde f4 871/, in den H. 0., en aan den heer H3itsma Mulié van 6/12 is f8.75. B. en W. stellen voor, in verband met de tijdsomstandigheden, aan den gemeentewerk man J. A. Laraboo, die f 12.60 verdient en 9 kinderen heeft beneden 15 jaar, voor het tijd rak van Dec.Maart een toeslag te ver leenen van f 60, en aan A M. v. d. Krogt, die een salaris geniet van f 11.50 en 2 kin deren beneden 15 jaar heeft, een toeslag van f 20. De heer J. A. Mens wil dit voorstel aan houden tot het voorstel-Eggink behandeld wordt. De Voorz. merkt op, dat deze voorstellen geen verband met elkaar houdon. B. en W- vinden voor deze twee werklieden dringende termen aanwezig om een duurtetoeslag te verleenen. De heer 0. Eggink vindt het onbiüjjk te genover andere arbeiders, niet in gemeen tedienst^ die onder dezelfde omstandigheden geen duurtetoeslag krjjgen. ve heer P. J. Bakker is het niet eens met den heer Eggink. De Gemeente als werkgeef ster, is ook verantwoordelijk voor haar eigen werklieden. Hjj ja bijzonder voor, om in dezen duren tjjd hun te gemoet te komen. De heer A. W. Kwak vindt, dat de Baad in dezen een voorbeeld kan geven aan par ticuliere patroons. Later kan dan het voor stel-Eggink besproken worden. De Voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. en merkt op, dat hun voorstel, ver- feleken bij andere gemeenten, zeer beschei- en kan genoemd worden. De heer C. Eggink wijst er nog op, dat een vergelijking tusschen particuliere pa troons en de Gemeente ais werkgeefster niet cjpaat, daar de patroon het moet batalen uit eigen middelen en de Gemeente uitgeeft van het geld der ingezetenen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 8 tegen 2 stemmen, die ran de heeren C. Eggink en J. A. Mens. In verband met het verzoek van den Voor zitter, om voortaan vragen schriftelijk in te dienen, zijn van den hear De Graaf twee vragen ingekomen. ."e eerste is deze, of er niet iets op ge vonden kan worden, dat verhinderd wordt, dat op R.-K. feestdagen, zooals Allerheiligen, de R.-K. gemeentewerkman J. A. Lamboo, met een vuilniskar tusschen de kerkgangers doorredt. De Voorzitter zal in de' volgende vergadering daarop antwoorden. Do tweede vraag is, hoe het komt, dat van de IÖÖ0 H.L. aangevoerde cokes zoo weinig gebruikt is. De Voorz. zegt, dat er slechts ongeveer 200 mud is aangevoerd, die geheel afgele verd zjjn. BURGERLIJKE STAND -OMSTREKEN. HAZEBSWOTTDE. Bevallen: J. H. Groen gob. Zandvliet D. M. Vink geb. Van Leeuwen, D. M. P. Groen geb. Van der Heijden, Z. M. P. Schakenbos gob. Van der Pee, Z. 8. van Nes b. Do Koning, D, A. K. van Veon geb. Franoken, Z. J. van Ommering geb. Van Dorp, D. M. Zaal geb. Koeteier, Z. D. de Jong geb. Van Hemert, D. O. "W, de Boer geb. Vermeulen, Z. Overleden: Barbara Blijleven, wed. van W. Schippers 84 j. Isaac Straver, geh. met Willemina Stelling, 63 j. A. 8. van der "Werf. 2 mnd. Dirk Anthonie Willemsen, 11 mnd. A. Bedegeld, wed. van J. van der Poel, 76 J. SASSENHEIil. G e b o r e ni Wilhelmina Jo hanna, D. van J. Overdevest en A. M. Noorder- meer. Gotrouvd: P. G. M. Peeters, 34 j., en G. O. Schipper, 28 j. J. W. O. Entten, 25 j., on J. A. IJ logervorsl, 25 j. 8. Brussee, 26 J., en O. v d. Borg, 22 j. J. do Vreugd, 23 j., en A. Keijzer, 25 j. Het afmaaksysteom. -Men schrijft uit Frie-sland: Donderdagmiddag werd door den rijks- veearts mond- en klauwzeer geconstateerd order de schapen van den veehouder K. Nyholt, te Knijpe (Fr.) Direct werd last gegeven de schapen af te maken, wat ge schiedde. Tot nog toe werd geen last ge geven over te gaan tot afmaking van het beslag beet rundvee, samen 40 stuks, van den heer Nyholt. Het oonfliot te Hengelo. Gisteravond vergaderden de wevers der Hengelosche Bontweverij. Verschillende kiachten werden geuit. Besloten werd een commissie naar de directie af te vaardi gen ter bespreking van het geven van scha- devergoeding voor het verwerken van sCeohte grondstoffen. E'ij den kleermaker K. aan den Draaiweg te 'Utrecht had een ont ploffing plaats in de brandende kachel, waardoor deze met een harden slag uit eenvloog. Hot plafonu van de kamer, als- mode de ruiten uit de vensters, werden ver brijzeld. De bewoners kwamen er met den schrik af. Vermoed wordt, dat een of andere ont- ploffingsstof in de steenkolen heeft geze ten. De Algemeen© Ned er lam d- sche Bond van Handels- en Kantoorbe dienden bericht: De firma Van Gond en Loos heeft thans, na herhaald aandringen, een duurtetoeslag gigeven aan het kantoorpersoneel en wel van 10 pCt. voor hen, wier inkomen (sala ris plus emolumenten) de f 1000 niet te boven gaa. Dit is een goed begin in de riohting van verbetering der salarissen. Op do reeds vastgestelde vergadering, welke morgen te Utrecht met het perso neel zal worden gehouden, zal dit eerste resultaat nacler onder de oogen worden ge zien. Te Haarlem is gisternacht ingebroken in het kantoor van den heer Caderius van Veen, meubelfabrikant, in de Zijlstraat. Getracht is de brandkast te for- ceeren, maar dit mislukte. Er werd slechts één gulden vermist, die in de keuken lag. In het aangrenzende magazijn in goud- en zilverwerken van den heer Kreek is een ruit verbrijzeld en uit de étalage een kus sen met 71 gouden ringen van f 4 tot 15 per stuk gestolen. De heer Kreek is tegen inbraak verzekerd. Omtrent het spoorwe g-d e r a i 1- lement op de lijn ZevenaarDoetinchem wordt nader gemeld, dat niet de perso nentrein, maar de juist voorafgaande goe derentrein ontspoord is. Een wagen voor het vervoer van bananen kwam dwars over ds rails te staan. De passagiers moeten op die plaats overstappen. Het ongeval is ont staan door het te vroeg overhaJen van den wissel. Naar de „D. Ct." meldt, heeft er Donderdagavond omstreeks halfzeven in den mond der Kifl bij den lichtopstand van Willemsdorp een aanvaring plaats ge vonden tusschen de sleesehepen van twee sleeptreinen, die beide naar Dordrecht voeren. Een der sleepschepen, de „RafaëP heeft diuirbij geducht averij beloopen. In vier ruimen stond het. water, zoodat het schip slechts met moeite aan den tegen- overgestelden oever aan den grond gezet kon worden. Do ongeveer 50-jarige vrouw van den schipper der Rafael", den Neder lander Bosman, is bij het ongeval over boord geslagen en verdronken. De „RafaëV werd gesleept door de sleepboot „Flora," welke te Gent thuis- behoort. Volgens bij de directie van de' gen telegTam uit Kaaps'ad, is men de brand Stoomvaart-Maatechapprj „Nederland" outran aan boord van het s.s. „Riouw" meester en thans bezig de beschadigde lading en kolen te lossen. Daarna zal de reis naar Austra lië zoo spoedig mogelijk worden vervolgd. Men meldt uit Alkmaar: Een der. beide gebrs. B. is aan de gevolgen van de kolendampvergiftiging overleden, terwyl de andere nog niet Duiten gevaar is, hoewel hij reeds teekenen van wederkeerend be- wustzyn heeft gegeven. De Delft is op last van den of- ficier van justitie door de recherche aan gehouden en naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebracht de koopman L., die, gefailleerd zijnde, niet verkoos inlich tingen te geven aan den curator in zyn faillissement. Men meldt uit Winschoten, dat E. K, 15 November j.l. ontslagen ah deur waarder by het kantongerecht a daar, na ver hoor voor den rechtercommissaris naar het Buis van Bewaring is overgebracht, ver dacht van vervalsching van authentieke stuk ken. In de nabyheid van Ede is door. de Vereeniging tot ondersteuning van ryk3- ambtenaren en -beambten een terrein aange kocht ter grootte van ongeveer 50 H.A., met de bedoeling aldaar een rust- en herstel lingsoord te stichten. Bij het afbreken van een oude boerenwoning van den heer 0. M. van Houweling, te Peursum, zijn in den grond twee potten met geldstukken uit don tijl van Koning Willem II gevonden. De eene pot was gevuld met gouden de andore met zilveren munten, alles ter waarde van on geveer f 1700. KRIJGSRAAD TE ARNHEM. Doodslag. Voor dezen krijgsraad heeft terecht ge staan een milicien-soldaat by het 12e regt. inf., gedetineerd te Arnhem, wien ten laste werd gelegd, dat hij op 10 Augustus 1915 te Groningen in de kazerne opzette lijk J. B03 van het leven heeft beroofd door hem met een mes in den onderbuik to steken, waardoor de daim is doorgesne den en buikvliesontsteking is ontstaan, ten gevolge waarvan de getroffene op 11 Augustus d.a.v. is overleden, althans dat hij J. Bos zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht, ten gevolge waarvan deze is overleden. Beklaagde verkeerde in beschonken toe stand en kan zich van het gebeurde niets herinneren. Uit de behandeling der zaak bleek, dat beklaagde, die te bed lag, voortdurend door derl verslagen© werd lastig gevrdlea, ten sdotte is hij opgesprongen en beeft Bos, na een woordenwisseling, den doo- delijken steek toegebracht. Voorts bleek, dat een soldaat, die ge tuige was van de mishandeling, den com mandant ging waarschuwen deze was niet in de wacht-, maar in de cantine. Daarop ging de soldaat naar den commandant der wacht in het geinterneerden-depot, doch deze achtte het tele^oneeren naar een dok ter niet op zijn weg te liggen. Ongeveer anderhalf uur bleeg de verslagen© liggen alvorens hij naar het ziekenhuis werd ver voerd. De waarnemende auditeur-militair mr. G. L van Oosten Slingelandt, eïsohte be klaagde® veroordeeling wegens zware mis handeling, den dood ten gevolge hebben de, tot een jaar gevangenisstraf, mpt- af trek van het voorarrest. De verdediger mr. J. Bolt, uit Gronin gen, pleitte vrijspraak, subs, oplegging van een lichtere straf. Z i. was de verslagene in de kazerne slecht verzorgd, hetgeen van invloed heeft kunnen zijn on het verloop van het ziekteproces. Voorts was alleen bewezen eenvoudige mishandeling, die zwaar lichamelijk letsel ten gevolge had. GFE °TTTSTT0F TE LEEUWARDEN. Poging lot moord. Dit Gerechtshof heeft het vonnis beves tigd van de rechtbank, waarbij Christiaan J. G. A., oud 56 jaar, weerkundig instru mentmaker t-o Leeuwarden, wegens poging tot moord op de dienstbode Jantje van Ge i- dcren, door met een scherp geladen revol ver op haar te vuren, is veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf. De eisch was 3 jaar.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 17