kjo_ 17100 Woensdag .34 November ï>ei°cle HESlacl. A0, 1916. (Deze (Courant wordt dagelijksmei! uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen, Het Gouden Tientje Ho 77. Officieels Kennisgevingen. UIT ONS LAND. PRIJS DKR ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels /1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. "Voor het incasseoren wordt f 0.05 berekend. Bowijsnnmmer 5 Cents. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1,30; per week. J 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 1 2 0.10, Franco per post1-65. Te 9.48 T.m. passeerde aan ons Bureau Kopij No. 77 der „Kleine Advertenties", afgegeven vanwege den Heer J. JtOODENBURG, Hooge woerd 5, alhier. Even te voren hadden twee Jonge dames een „Kleintje" ter opneming aangeboden, waarin zij twee nette Heeren vragen, om samen met den prijs, op No. 77 gesteld, pret te maken. 't Spijt ons, Dames; een volgenden keer beterGe waart No. 72. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Zij. die mededingen naar het Contract van 500 Regels en de Vijf en Twintig Gulden, kunnen zien, dat reeds om even voor tienen in den morgen Kopij No. 77 passeerde. Stolt niet tot het laatste oogenblik uit Uw Advertentie neer te schrijven en te doen bezorgen. In het „LEIDSCH DAGBLAD" hoort Uw Advertentie nu eenmaal thuishet is maar alleen de kwestie hoe laat ge Uw belangen veilig aan ons toevertrouwt. INKOMSTENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van I Leiden brengen 11 herinnering, dat den I 30cn November c.lt. de 5e termijn vervalt I van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, I dienst 1915, en dat al zoo op den I lcn December minsters 5/6 gedeelten van I den aanslag moeten zijn voldaan. Tevens worden de belastingschuldigen er op gewezen, dat, tengevolge van het I aanhouden Jer bijzondere ti.jdsomstandig» J heden, ook dit jaar door lo gemeente vele I buitengewone uilgaven moeten worden gedaan. Aangezien do gemeentekas hier toe niet altijd toereikend zal zijn, zullen grootcrc sommen voor xasgeld moeten worden opgenomen. Teneinde deze on- noodigo kosten zooveel mogelijk tc voor komen, worden dc belastingschuldigen 1 verzocht hun bclastingpcnni.igcn stipt op I tijd te betalen. Het verdient bovendien aanbeveling om, zoo mogelijk, den "gehcclen aanslag tc voldoen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 24en November 1915. LEIDEN, 24 NOVEMBER. BegrooSing Rijnland. I In do heden, onder voorzitterschap van I den Dijkgraaf, mr. Pijnacker Hordijk, ge- I houden openbare vergadering van Hoogheem- I raden on Hoofdingelanden van Rijnland werd I de begrooting van het hoogheemraadschap I Dver het dienstjaar 1916 vastgesteld op I f 430.696.641/2 in ontvangst en uitgaaf. Van do uitgaven vormeiden wjj hier: Kos- ten van huishoudelijk bestuur f4S.538; kos- ten voor oponbare werken f237.772; kosten voor waarnomingen en toezicht f 4635. Bui tengewone uitgaven f 100,000; onvoorzieno uitgaven f 12.946.64. De ontvangsten werden geraamd a's volgt: van inkomsten en bezittingen f37.SS2, van vorige diensten ÏS3.55Ö; opbrengst van slui zen en bruggen f 12,457.50, omslagen over Itnderijon in Rijnland fl71.S50.56, en bui tengewone ontvangsten f 100.000. Het bundergeld werd vastgesteld op f2 per H.A., tegen fl.80 over het loopond dienstjaar, verhoogd bij swppleloiren omslag met fl.50 per H.A. -«>—•> -o Het bestuur van het Ned. Genootschap voor Stenografie „Groote", heeft tot lid in öe examen-commissie benoemd den heer W. L D. Sloos, leeraar in ie Stenografie, alhier. Gisteren tot den avond in nog den gan- schon dag gedregd naar het lijk van den overvaren knaap ook met het sleepnet ach ter een roeiboot. Het is echter nog niet ge vonden Drukkersgezellen gehuldigd. Gisteren herdacht de gezel H. Kruit den ck-g, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma E. J. Brill, thans N. V. Boekh. en Drukkerij voorheen E. J. Bril-1. De directeur meende, dat deze dag niet onopgemerkt mcoht voorbij gaan, doch was tevens van oordeel, dat velen anderen le den van het personeel, uie 25 of meer ja ren onafgebroken bij de firma in dienst waren geweest, dezelfde onderscheiding toekwam. Zooals men weet, is de Maat schappij van Nijverheid gaarne bereid aan. zulke werklieden een getuigschrift voor 25-jarigen trouwen dienst uit te reiken, en van de-ze gelegenheid maakte de directeur gebruik om een <Teel van zijn personeel te •huldigen. Zoo kwam het, dat gisteravond, na af loop der dagtaak, behalve de jubilaris Kruit nog een 24-tal andere werklieden, t.w. D. P. Briejor, A. van Buuren, J. B. van Duuren, H. W. Hagemam, J. P. van Keulen, W. H. Kloos, W. F. Kokfcodiee, C. Later veer, J. Lezwijn, H. Massaar, P. Meijer, A. do Mooy, C. Noest, N. L. Se- gaar, W. Segaar, A. Seller, J Slegten- horst, A. Starre, C. M. Umbreit, A. Val- kenburgh, J. G. Velberg, D. J. N. Yot- boog, J. Ycorbij en A. TViggers, in een der lokaliteiten van de drukkerij bijeen kwam. Daar waren, behalve de directeur de heer C. Pelteriburg Pzn., en het kantoorperso neel, ook aanwezig de heeren J. Harbe- velt Azn., en D. Jaeger, resp. voorzitter en secretaris van het Dep. Leiden der Maatschappij van Nijverheid, terwijl zelfs do prerid'ont-commissaris dor vennootschap, de heer TV. P. van Stockum, uit Den Haag, was overgekomen om deze huldiging bij to wonen. Do directeur dankte allereerst de verte genwoordigers der Maatschappij vam Nij verheid voor do welwillendheid, om die fir ma in de gelegenheid te stellen een blijk van waardoering te geven aan haar werk lieden, dlie 25 en meer jaren haar trouw hadden gediend. Hij sprak voort-s ©enige hartelijke woorden tot de aanwezige werk lieden, waaronder nog mannen in de kracht des levens en ook die reeds vergrijsd zijn in het vak. Toen nam de heer Hartevelt het woord Hot was het doel van het dleparteanents- bestuur gewc-est do werklieden uit te noo- digen in een vergadering van het depar tement waar dan de voorzitter van het Hoofdbestuur der Maatschappij, mr. C. Enschede, die diploma's zou hebben uitge reikt Deze was daarin echter verhinderd geworden en nu had spr. deze taak over genomen. Hot dood hem genoegen voor zich! te zien mannen, die 25 en meer jaren met getrouw heid hun plicht hebben betracht, doordron gen van hun roeping als workman on als mensch. Do patroon had het getuigd en de infor maties hadden het bevestigd, dat gij ge ijverd hebt voor zijn belangen. Door uw werk is de aaiak goed gegaan en zal de zaak blijven goed gaan, spijt den oorlog, die toch eenmaal zal worden govolgcl door een duurzamen vrede, aldus spr. Hobt rij met lust gearbeid voor de firma, gij hebt ook uw plicht gedaan voor uw gezin ©n voor do maatschappij door het goede te betrach ten. Daarom huldig ik u, zeidc spr., zeker als ik ben, dot, als ieder, groot en kloin, in dezo wereld, zoo zijn plicht had gedaan het er beter zou uitzien als nu en dat wij deze ontzettende tijden dan niet behoefden te door leven. Hierna reikte de heer Jaeger do fraaie diploma's, door een leeraar aan de School yoot Kunstnijverheid ontworpen, aan de verschillend© personen uit, tot elk hunner nog een vriendelijk woordje richtend. Namens al d© gezellen dankte de heer C. Latorveer voor do huldiging. Zij zouden dit diploma als eem aangename herinnering en als een opwekkend voorbeeld yoot hun kinderen trouw bewaren en een oercplaats geven in de huiskamer. Met enkele woorden sloot de heer Pel- tenburg vervolgens de bijeenkomst-, waar mede deze ©eenvoudige, doch treffende plechtigheid was af geloop en. Voreeniging voor Vrouwenkiesrecht. Gisteravond hield de Yer. voor Vrouwen kiesrecht haar leden-vergadering, onder voorzitterschap van mevrouw Alings—Van Mels, in het lokaal Middelweg 28. Nadat do nutulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, werd het woord gege ven aan mevr. Verwijs, de afgevaardigde van de zomervergadering te Arnhem, die op aangename wijze verslag er over uit bracht en door mevr. AQing-s daarvoor werd bedankt. Nu kwam in behandeling de beschrij vingsbrief voor de alg. jaarvergadering, op 18 en 19 December te Groningen. Over eenige punten werd druk van ge dachte gewisseld, voornamelijk over de be paling van do plaats der volgende jaar- en zomervergadering. 'Besloten werd de af gevaardigde op te dragen voor te stellen, een van beide vergaderingen to Leiden té doen plaats hebben. Hierna werd overgegaan tot de benoe ming van een afgevaardigde en plaats vervangend afgevaardigde, waartoe werden aangewezen als afgevaardigde mej. C. Sijtsma en als plaatsvervangend afgevaar digde mevr. Schilthuiyzen. Voordat mevr. Alings de vergadering sloot, vertelde zij nog een en ander over de meeting, die Zonaag 21 Nov. had plaats gehad to Amsterdam. Ecu IJitstfipje in do Wereldruimte. Een van de aardigst© voordrachten, die we in de laatste jaren hebben bijgewoond, gaf gisteravond de heer'F. G. Geeriing van Amsterdam, in den schouwburg. De belang stelling was groot. Heusch, we hadden niet venvacht, dat 't nog moeite zou kosten in het inwendig© van het schouwburggebouw door te dringen. De inrichtingen van mid- dolbaar ©n voorbereidend liooger onderwijs, schenen al hun leerlingen naar den heer Geeriing te hebben gezonden. Al hun go- schreven rechten ten spijt, zou geen stu dent op een* der vier eerste banken plaats hebben kunnen kragen, want wie zou 't heb ben aangedurfd, zoo'n aardig meisje uit de derde of vierde klasse er aan te herinneren^ dat ze zondigde. De lezing van den heer Geeriing heeft verschillende verdiensten. In de eerste plaats, dat het over een onderwerp handelt, dat ve ler aandacht trekt. Verder, dat dit onder- weiT op zeer populaire wijze wordt uiteen gezet) a-1 zal 'fc nu voor de jongste t>e- heerderessen en toehoorders niet alles even duidelijk zijn geweest, doch dit lag aan hun totale onbekendheid met het gesproke ne met tal van zeer duidelijke lichtbeel den. Dan nog heeft deze voordracht de grob- te verdienste te demonstreeren, hoe nuttig lichtbeelden kunnen werken bij het onder wijs. De heer Geeriing had voor rijn jongste belangstellenden misschien nog iets kunnen doen, door een klein beetje te schoolmeeste ren en met behulp van een stok zoo een en ander aan te wijzen. We hebben weer jeugdjaren doorleefd. Maar 't was interessanter. Vooral moet dit op rekening worden gesteld van de lichtbeelden, die telkens op het juiste tijdstip op het doek verschenen om het gesproken woord toe te lichten. De voordracht zelf was zeer onder houdend, en graag luistert men naar den heer Geeriing. Hij vertelde van het ontstaan der aarde, van de steenkool periode, van de dieren uit de voorwereld, al die reusachtige monsters, va-n planeten, kometen, zon, maan en meteoren, van noorderlicht en nog veel meer belangwekkende dingen. Hij heeft weer eens bijgebracht het gevoel van eigen klein heid tegenover die geweldige oneindigheid, waarin, niettegens'aande de reeds uitnemen de hulpmiddelen, nog zooveel te ontdekken valt. De lichtbeelden waren, we zeiden dit reeds, prachtig duidelijk. Er waren er die behalve door duidelijkheid, uitmunten door mooie kleurschakeering. Inderdaad, de aanwezigen hebben genoten. De heer Geeriing verdient allen dank. De heer J. van der Ylist, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen. OPGAVE VAN PERSONEN, DIE ZIOH TE LEIDEN HEBBEN GEVESTIGD F. W. N. ITugenholtz, Hoogewoerd 40a. H. E. Jelgersma, student, Beestenm. 48. G. Sevenster, student, Bloemmarkt 24. Mej. A. OuwerkerkBrooaard, Ververs- hof 2. L. A. J. Niemöller, Apothekersdijk 27. E. de Roode, dienstb., Rijnsb.weg 22. Mej. C. C. do Man, Levendaal 169. Jhr. A. R. Clifford Hoog van Breugel, lste luik Artil., Breestraat 63. Mej. A. Biegman, Vree wijkstraat 19. I. Florijn en gez., wever, Waardgr." 56. G. J. Bossers, student, Rapenburg 54. F. Mieremet, sjouwer, Volmolengr. 7. E. Tuythoff en gez., fabrieksarbeider, Blauwe Klok 4. TV. F. Piket en gez., ververskn., .Oranje gracht 10. W. Suermondt, Apothekersdijk 34. E. Bijl, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. P. van Royen, Stadhouderslaan 26. F. C. Stork, Breestraat 101. E. Ch. Goyl, Apothekersdijk 24. W. M. Verboom, surnumerair S.S., Rijns- buTgersingel 42. F. Vrêode, Noordeinde 46. S. Brouwer en gez., wever, Uiiersgr. 111. O. A. M. Bik, machineteek., Hecrengr. 9. B. J. Copper, Steenstraat 57. iW. H. Barnak, koopman, Morschstr. 28. C. Springer, Waardgracht 38. J. Sluis, dienstbode, Morschweg 22. H. F. C. Scnolte, Groenhovcnstr. 24. Mej. A. J. P. Kloosterman, Rapenb. 131. J. Kossem teeken. Re touch sur, Korte Ha venstraat 12. A. W. Schinck, Hoogewoerd 26. Mej. M. E. Tummors, Breestraat 76. M. Verhoeff en gezin, rijtuigschilder, Doe- zastraat 23a. G. F. Slijkhuis, smid, Hoefstraat 64. t Mej. M. T. Folmer, studente, Schelpenk. 44 E. Nagel, grossier in chocolade, Haar lemmerstraat 237a. A. Lekkerkerkcr, Rjjnsburgerweg 8. Mej. M. van de Ven, hoofd juffrouw, Hoo gewoerd 159. H. 0. Roeters van Lennep, Noordeinde 37. II. Leenmans, student, Oude Vest 85. J. P. Lancel, dienstbode, St.-Jorisst. 16. J. P. A. Pieterse, Philosophepad 2. M. J. Rasser, dienstb., Zoeterw.singel 48d. F. Veldwijk, boekdrukker, Groensstceg 2. G. J. W. Pollmann, winkelbed., Hoogstr. 4. F. N. Sickenga, Groenhovensór. 2. B. A. Barnasconi, winkel bed., Hoogstraat 1-2. BURGERLIJKE STAND VAN LF.IDEN. Overleden: J. Overstap geb. Dissel,- veld 79 j. K. de Moodj Z. 15 m. TV. Spek w. 81 j. P. Morssiiik m. 74 j. N. L. van Paridon m. 27 j. M. C. van Zijp wed. H. KetJbenis 77 j. A. H. J. de Graiaff w. 53 j. L. Verweij geb. van Teunen- broek 80 j. A. Niesten wed. P. van den Broek 78 j. C. S. Alphcaiaar D. 3 m. J. F. Keerewc-er geb. van der Plas 56 j. M. M. van der Pot geb. van TVeerlee 72 j. A. B. van Geelen ongeh. v. 63 j. C. Leget wed. N. van Podanen 73 j. A. van Dale wed. E. J. d'Haêne 79 j. M. M. Ro bert geb. van den Brom 49 j. Geboren: Jaoobus Z. vain N. de Haas en TV. C. Sirag. PhiLippus Jacobus Z. van A. van der Kaaij en C. ter Beest. Tennis Z. vatn G. O. A. Werkhoven en F. van dc TVeerdihof. Johannes Z. van D. de Bruin en C. E. van der Vos. Come lis Z. van P. do Jongh en J. Spruit. Jan Z. van M. Deyn en TV. Veerman. Casper Z. van R. Vermeer en TV. S. Kloots. TVil- helnuina D. van N. Bink on C. Rotteveel Aldda Hendrika D. van C. J. Ronselaar en J. H. Dirkse. GerarcSus Theodoras Z. vain T'h. G. Breuring en M. A. van den Berg. Theodoras Johannes Hendlrikus Z. van Th. J. Werter en J. Th. de Haas. Jacobus Z. van J. Fakkel en N. Plan jer. Johanna Maria. D. van G. Koolhaas en M. Oudshoorn. Jaantje D. van F. Zirkzee en P. van Ni erop. Hendrik Z. vaal A. Verhoogt en O. B ragman. Gehuwd: W. F. J. Hannaart jm. en H. P. Wakkaar jd. Th. A. Stevens jm. en H. G. Smit jd. E. M. Bermen jm. en M. C. TVennekers jd. J. H. Eilers jm. on A. H. St-eenvoorden jd. H. Kokshoorn jm. en A. J. Schrama jd. TV. Zeilstrai jm. en G. M. van der Bent jd. J. Ciere jm. en J. vin Amersfoort jd. H. H. Th. Heemskerk jm. en B. C. Dieben. J. J. G. Uiterdijk jm. en W. S. Hariand jd. N. Zirkzee jm. en M. van der Reyden jd. P. van Gent jm. en M. C. Verra jd. J. van Hooidonk jm. en R. van Meygaarden jd. A. van der Klugt jm. en J. de Jong jd. H. van Krimpen jm. en A. den Boeslerd jd. UIT ONZE STAD. Motie Duurte-toeslag. De Bond van Werklieden in openbare diensten en bedrijven en de Necl. Ambte naarsbon d stellen zich voor onderstaande motie op de hedenavond plaats hebbende openbare vergadering voor to stellen: De openbare vergadering van Gemeente werklieden en Ambtenaren, bijeen in liet Nut9gobouw op Woensdag 24 November 1915; gezien het preadvies inzake duurte-toe slag van B. en W. en gehoord de bespre kingen, spreekt haar afkeuring uit over ge noemd preadvies; verzoekt den Raad den kindertoeslag, zooals door B. en TV. wordt voorgesteld, te verwerpen en daarvoor ter tegemoetko ming aan dc betrokkenen voor het tekort, veroorzaakt door de economische crisis, B. en TV. op te dragen een toeslag ineens voor te stellen voor alle werklieden en ambtenaren, 'zoowel in vasten, tijdelijken als lossen dienst der Gemeente met een pensioengrondslag beneden f 1200 met een bijslag voor elk kind beneden de 16 jaar. Is van meening, dat de Gemeente als werkgeefster verplicht is haar personeel oen salaris toe te kennen in overeenstem ming met de stijging der levensbehoefte. Dringt er bij den Raad ten sterkst© op aan B. en W. te verzoeken een algeheele loonsveahooging zoo spoedig mogelijk in uitricht te stollen. Draagt den besturen van. den Bond van Werklieden in openbare diensten en be drijven en den Ned. Ambten aars-bond op deze motie ter kennis te brengen aan den Raad. tal te vermeerderen. Het vet is thans ver krijgbaar bij Coöperatie Vooruit". Haarlemmer straat 212Coöperatie ,,Ons Dool", Haar lemmerstraat 184 J.- P. Sierat, Mauritst-, straat 4A. Somerwil, Groenesteeg 48 K. Op den Velde, Stadhouderslaan 1H. J. van Alphen, Kort© Mare 14O. van. Leeu wen, Morséhstraat 13, en P. Arnoklus, Gee rest raat 11. Geestelijke Oefeningen voor Militairen. Op initiatief van het bestuur der R.-K. Militairenvereeniging alhier, zullen alhier van 1 tot en met 3 Dee. geestelijke oefe ningen gehouden worden, uitsluitend voor militairen. b Door den hcK'fdaaümoezenier is bij de autoriteiten het noodig© verlof aange-t vraagd. De predikatiën in de H.H. Missen van 7 uren en onder het Lof zullen gehouden worden door den weleorw. Pater Borro- tmaeus de Greeve O. F. M. De plechtige Hoogmis op 3 Dee. zal opgedragen worden door den zeereerw. h-eor hoofdaalmoeze nier to velde. Onze Onderzeeërs. Door don heer Bichon van IJsselmonde is op het Eerste" hoofdstuk uitgaven in Ne derland, ondorafd. 99 van do Indische Be grooting, voorgesteld een amendement, strekkende om dezen post te verminderen met f 500.000. De bedoeling is voor den bouw van do onderzecbooten K 2 en K 3 geen grooter be drag uit te trekken dan zelfs onder de guns tigste omstandighedon in 191G zal kunnen worden verwerkt. Goedkoop Vet. Aangemoedigd door het voortdurend suc ces met diein verkoop va© het goedkoop e epijsvet. van ƒ0.45 per pond. heeft de voe~ dingsmi'ddelejiconimdsrie alhier besloten, het aantal winkels, waar <ftt vet verkrijg baar wordt gesteld, wederom met een drie Smokkelarij. Naar aanleiding van do onrustbarende wijze waarop üe sluikhandel in den laatster» tijd aan onze grens gedreven wordt, ver toefde de generaal-majoor W. F. Pop, com mandant van de 2e divisie, gister te Ensche de. Naar Glanerburg werd een inspectietocht gemaakt. Maandagavond kwam in Enschedé een detachement wielrijders, 40 man sterk, uit Lochem aan, onder bevel van een offi cier. Dezo wielrijders zullen dienen ter ver sterking van de grenswacht. In verband met de talrijke vet- en marga rine-zendingen, die te Enschede aankomen, zijn militaire wachten geplaatst aan het sta tion S.S. en H. S. M. (Noord). Van 't laatst genoemd station werd alleen Vrijdag j.l. 17.000 K.G. margarine buiten het in staat van beleg verklaarde gebied gebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag wer den door de politie te Enschede 300 K.G-. vet en 60 K.G. meel in beslag genomen en werd tegen verscheidene smokkelaars pro ces-verbaal opgemaakt. Uit Friesland schrijft men aan do „N.Ct."; „Friesche militairen, gemobiliseerd aan de Zeeuwsche grens, met verlof op reis naar huis, hadden het in den trein over het smok kelen. Zij vertelden, dat zij hot er ook goed mee badden, per week werd er wel 50 mee verdiond. Een andere militair aan onze Oostelijke grenzen deelde mee. dat hij van smokkelaars een nieuwe fiets cadeau had gekregen." Door de grenswacht te 's Heerenborg h» een paard, dat men over de grens trachtte to brongen, gevat. Een ander paard werd doodgeschoten, terwijl een derde viervoe ter niet opgevangen kon worden. De smok kelaars ontkwamen. Te Bergh zijn twee paagden geconfis queerd na een horig vuren tusschen grens wacht en smokkelaars, waarbij do laatsten met eenige paarden de grens bereikten. Het smokkelen aan de grenzen bij Weert neemt steeds grooter afmetingen aan. Meel en petroleum zijn en waren steeds do hoofd producten, die werden uitgevoerd. Do laat ste dagen is evenwel ook de smokkelhandel in margarine begonnen. Door de grenswacht werd een quantum van circa 5000 K.G. mar garine aangehouden. Over heel de grensli- nie ontwikkelt zich een buitengewone be drijvigheid door do smokkelaars, die spot- ton met bewaking van grenswacht en rijks ambtenaren. Ook in de buurt van Vcnlo en Tegel en w^rdt. nog enorm gesmokkeld. Door do grenswacht te Weert werden twee Duitschers gearresteerd, die zich op Nederlandsch gebied bevonden. Het waren nog jonge soldaten, beneden cle 20 jaren, behoorende tot de jagers. Op cio Duitsche soldaten werd een hoeveelheid boter bevon den. welke zij trachten uit te voeren van Ne derland naar België. Vóór hun arrestatie worden beiden reeds gewaarschuwd, dat zij zich op Nederlandschen bodem hadden be geven. Door de douane te Gennep werd op de treeplank aan de van 't perron afgekeerd© zijde van een naar Duit-schland vertrekken- den trein, een zakje meel van 10 K.G. ge vonden. De eigenaar meldde zich natuur lijk niet aan on het zoet winstje van 5 a 6 gulden ri vour hem verkeken. Eenigen tijd geleden word door een fabrieksarbeider het-

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1