De Eiiropeesclie Oorlog. Uit de Omsirskêii. Violette of de Schoonzuster. i 1 geval in elk der gemeenten Kaalte, Bor ne en Zwollerkerspel in Groningen: 1 geval in e>lk der ge meenten Zuidbroek, Marum, Noordbroek, Termunten en Adtaard in Drente 1 geval in elk der gemeenten Dalen en Meppol in Limburg5 gevallen te .Wilttem, 2 ge vallen te Eijsden en 1 geval in elk der ge meenten Yaals, Heel, Sittard, Kerkrade, Hoensbroek en Houtliem. De maatregelen werden opgeheven in Alplieoi o. a. (N.-Br.), Kebhel en S paland, VlaardSnger-Ambaoht, Si nt-Annalan dSta- venisse en Hontenisse. BURGERLIJKE STAND-OMSTREKEN. ALPHEN. Bevallen: Oj II. do Broe geb. v. d. Berg, Z. M. "Wolvers geb. Van Dijk, Z. BODEGRAVEN. Bevallen: A. Pouw geb. Dros, Z. J. do Vos geb. Broeren, Z. J. Boorefijn geb. v. d. Heide, Overleden: J. van der Fier, geh. met P. van Roesum, 87 j. G o h u w dG. J. Kazemier, 33 j., en A. Poot. 28 j. BOSKOOP. G o b o r e n: Adrianus Joseph ue, Z. van P. L. Binken on 0. M. Slootjes. Dirk, Z. van W. Tijsterman en M. W. Quak. Gehuwd: F. II. de Graaff, 26 j., en A. Balten, 29 j. NIEU w VEEN. Overleden: Cornells Schouten. 63 j., wedr. van M. Vermeulen. OUDSHOORN. Bevallen: J. van Leeuwen geb. v. d. Berg, D. G. o h u w d: J. D. v. Zwieten, 24 j., en H. M. Breevold, 27 j. R. Plomp, 30 j., en A. II. v. d. ileij, 31 j. REEU WIJK. Bevallen: T. van Benten gob. Hark, D. 0. Th. van Zuilen geb. Van Vliet, D. Overleden: 0. Kool. 60 j. Gehuwd: 0. Bontenbal en M. J. Oosterc-J. TER-AAR. Bevallen: Os M. van Dam geb. Voortman, D. Overleden: J. A. van Damt 1 j. M. 0. Sassen, 10 nmc£ WOUBRUGGE. Overleden: Joh. v. d. Laan. 75 j., echtg. van G. do Groot. W. Dek ker, 79 i,z echtg. val- B. van Dam. ZWAMMERDAM. -Jevallen: A. W. v. d. Pouw geb. Kool. D. E. Witte geb. Broker, Z. A. H. Hoogendoorn geb. v. d. Borg, Z. Overleden: F. van Vliet, 14 d, AARLANDERVEEN Gemeenteraad. Yoorzitter wethouder C. van Egmond, lo co-burgemeester. Afwezig de heer 0. van Muiswinkel. Er is één vacature. Ra' voorlezing der ingekomen stukken werd eervol ontslag verleend als klokluider aan den heer G. v. Aken en in diens plaats benoemd de heer E. van Aken. Goedgekeurd werd daarop, dat een ge deelte van den Aardijk zal worden overge nomen bekrachtigd de overeenkomst van weilandverhuriïjg, waarvan een gedeelte ge legen langs de nieuw aangelegde straat. De nieuw aangelegde straat tusschen de Van-Bootselaer-straat en den Aardijk werd, naar de zich daar bevindende villa „Bloem hof, Bloemhofstraat gedoopt, waarop even eens werd goedgekeurd, de overneming in onderhoud en eigendom van de voetstraten in de Yan-Handeloo-straat-, om ook deze straat in denzelfden toestand te brengen als de Raadhuisstraat.- Dispensatie werd hierop verleend aan den cementfabrikanfc den hoer P. van Dijk, om een fabrieksgebouw meer dan 10 meter uit den weg te bouwen. Goedgekeurd werden de tijdelijke verhoo ging van de jaarwedden van den gemeente secretaris met f 200 on de gratificatiën van de secretarie-ambtenaren de heeren Van Gu llek en Henrique, resp. van 175 en f 100. Het voorstel van B. en W. tot overneming van den Parallelweg langs den spoorweg bij het brandspuithuis werd aangenomen. Mededeeling geschiedde, dat de te Kat wijk werkzame secretarie-ambtenaar, als zoodanig hier ben., bedankt heeft, waarom tot aanstelling van een tijdelijk ambtenaar besloten werd, op een jaarwedde van f 600. Door adressanten G. W. Domburg e. a. wordt verzocht betere verlichting langs den Lagen Rijndijk verder dan de Kerksluis. De voorzitter stelt voor, dit adres te geven in banden van B. en W. wat werd goedgekeurd. Het voorstel van de commissie tot verande ring van het stratenplan, meer in overeen stemming en aansluitend met die van de aan te sluiten dorpen Alphen en Oudshoorn werd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde kwam nu punt 20 van de agenda, waarin do tegenwoordigheid van den gemeente-architect noodig geoordeeld werd, die nu ter vergadering kwam. Het ging hier over de verbetering van den toegang naar het station in het dorp. Do heer Snel lichtte dat nader toe, en zeide, dat van de f 3000 nog f 500 kan bezui nigd worden door aan de zijkanten oude steenen te gebruiken uit het dorp. De Raadsleden hebben die plaats bezocht, welke nogal schikkelijk is bevonden door en kelen; door anderen (eemge dagen later) echter een modderpoel bevonden is. Nog was 500 te bezuinigen door één sloot niet to dempen. De heer Van Dijk brengt het goedkoope plan f 900 nog eens naar voren, waarop de heer Knape bij het goedkoope plan zonder demping daarbij nog één sloot gedempt zou willen hebben, waarop nu nog een plan van c.a. f 1500 er bij kwam. Ra ampele bespreking werd het voorstel van B. en W. (plan f 2500) aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. De heer A. L. Beumer vraagt, naar aan leiding van het afwijzen van zijn eerste ver- zeek, een andere door hem voorgestelde rooi lijn voor zijn te bouwen inrijstal. In Juni is reeds de rooilijn aangewezen en later weer m gewijzigde overgegaan terwijl* adressant met de voorstellen van den gemeente-archi tect genoegen nam. Er is echter geen tee- kening ingekomen. Met algomeene stemmen werd het voorstel, om afwijzend te beschik ken, op grond, dat men hem reeds genoeg zaam ten gunste geweest was. Do heeren J. A. Tolk en A. J. van Gilst, resp. hoofd der O. L. S. aan de Raadhuis straat en in het dorp, vragen beiden verhoo ging van jaarwedden. Da heeren Yan den Bosch en Van Dijk zouden een tijdelijke, doch dadelijk in gaande verhoogmg willen kennen, wat ook door mr. Van der Lee gesteund wordt. Besloten werd tot aanhouding, tot ide volgende vergadering, als wanneer B. en W. met voorstellen zullen komen. Naar aanleiding van do interpellatie van den heer Van Dijk in do vorige vergade ring, en de adressen van de verschillende- werkliedenvereenigingen, in verband met de verstrekking van goedkoope 'brandstof fen, werd besloten dat evenals de gemeen te Oudshoorn dit deed, de Commissie van de Gasfabriek voor de Vereenigde gemeen ten, te verzoeken voor iede* der gemeen ten Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn 400 H. L. cokes beschikbaar te stellen, af te nemen tegen consent vóór l April 1916 ad- 55 ets. per H. L. ongeklopt. Aan de Martha-Stichting werd nog een jaar verlenging gegeven tot het dempen van wegslooten. Do heer Van Lijk vond, dat in do zes jaren, daarvoor gesteld ge weest, het werk wel uitgevoerd had kun nen zijn, en merkto op, dat het adres niet gezegeld was. Het bekende verzoek tot verlaging van het aantal vergunningen werd, daar dit reeds voldoende geregeld werd, voor ken nisgeving aangenomen. Een tijdelijke geldleening, groot f 17,000 a 4-z pCt„ te sluiten bij de Gemeente-Cre- dietbank te 's-Gravenhage, werd goedge keurd, evenals een ijziging ih de be grooting 1915 in verband met stratenaanleg, enz. De begrooting Gasfabriek werd goedge keurd in ontvangst en uitgaaf totr een be drag van 150,660. Hierop volgde de behandeling van de begrooting 1916. Algemeene beschouwingen werden niet gehouden. De financie-ele commissie in deze stelde voor de wethoudersjaarwedden te verhoo- gen en die voor elk op 100 te brengen. De heer Knape, merkto op, dat door de vacature van burgemeester er slechts één wethouder is, en een der wethouders ook het burgemeesterssalaris ontvangt, dus twee loonen. De heer Van Dijk zou afgezien van de jaarwedden, de aanstelling van een twee den wethouder zeer wenschelijk vinden, vooral, daar het nog lang zou kunnen du ren, en gedurende dien trijd het college on voltallig is. Do Commissie dringt bij den post druk werken, er op aa-n, dat. dit aan den laag- sten inschrijver zal worden gegund, waar mede rekening zal worden gehouden. Bij den post politie wilde de commissie de afschaffing van fooien en spekcadeau met St.-Nicolaas. De heer Van Dijk zegt, dat dit Bpek- cadeau vroeger ,gul gfegeven werd door I den burgemeester doch weer uit de ge meentekas werd gehaald. Wil do onmiddel lijke chef zijn dienaren beloonen, dan moet hij dat uit eigen middelen doeniets, wat nu heel goed kan, wip do loco-burgemeets ter er vóór is, het toch uit te reiken. Besloten werd tot de afschaffing. De begroeting werd vastgesteld in ont vangsten tob een bedrag 49,725.85, in uit gaven 49.433.16, saldo alzoo 292.69. De heer Van Dijk vroeg nog vrijheid, eenige opmerkingen, welko niet als aan merkingen mochten beschouwd worden', over het z. i. te ongelijk en to hoog aflos singstelsel, waarin liij zoo mogelijk veran dering zou willen zien gebracht, waarvoor B. en W. overweging toezegden. Bij de rondvraag kwam hierop aan do orde het voorstel van den heer Knape, toegelicht door den heer v. d. Bosch tot de benoeming van een tijdelijk wethouder of vervanger op de burgemeestersplaats. Op de vraag van den hoer Van Dam ver klaarde de heer v. d. B., d!at niet getwij feld werd aan het beleid van B'. en W., doch dat bij hem voorzat, het argument van den heer Van Dijk, dat in een collego van Wee personen, bij stemmingen do' stemmen alzoo zullen staken. De overweging werd toegezegd en del vergadering werd hierop met gesloten den- ren voortgezet. DE HOUDING VAN GRIEKENLAND. Het meest trekt thans Griekenland weer do aandacht. Zal het neutraal blijven of niet? Zal het de Serviërs interneeren, wanneer dezen over Ie grens komen of niet? Hoe zal het tegenover de troepen der geallieerden handelen, de troepen, ■'ie op verzoek van Griekenland zelf ge land zijn? Men is er niet gerust op. Men weet niet met welke geheimen koning Constan- tijn rond'oopt, zoomin als men 't een paar maanden geleden van den Bulgaarschen koning wist. De vriendelijkheidjes van Bulgarije's adres schijnen toe te nemen. Heb begon met het niet-naleven van het GriekschServisch verdrag en nu zal er wel meer geschied zijn, want de Bulgaren halen hun troepen van de Griekscho grens. Aan de Roemeensche grens den ken ze er niet aan zich te verzwakken. Er zal nu langs d'3 GriekschBulgaarsche grens een onzijdige zone komen en in Wee- nen en Berlijn heeft dit een aangenamen indruk gemaakt. De Entente heeft Griekonland al laten weten, dat het geen vergrijp tegen de ge allieerden zal dulden, de vloot ligt bij Malta gereed. Het „Petit Journal" verneemt uit Athe ne, dat de onderhandelingen nopens de Grieksche leening bij de Entente zijn op geschort, tot een duidelijke verklaring döor de Grieksche regeering zal zijn afge legd omtrent de al of niet ontwapening van de troepen der Entente voor het gé val zij op Grieksch grondgebied zullen worden teruggeworpen Ook heeft Enge land van Griekenland geëischt, dat de regeering voldoende maatregelen zal tref fen om botsingen tusschen Engelschpn en Grieken, zooals herhaaldelijk te Salo nika hebben plaats gehad, in het vervolg te voorkomen. Gemeld is reeds, dat die relletjes door het stoken van Duitsche agenten zouden zijn veroorzaakt. Thans verblijft de Fransche minister Denys Cochin te Athene. Hij is met veel eerbewijzen ontvangen. De gemeen te raa I va-n Athene was hierbij tegenwoordig en bood hem het eere-burgerschap van Athe ne aan. De volksmenigte was enthusi ast. Vele hoogwaardigheidsbekleders, ook Skoeloedós waren tot ontvangst aanwezig en bij 't spelen van de Marseillaise juichte men. Op de openbare pleinen was ver lichting aangebracht en tot laat in den nacht bleef het levendig. Het ,,Levo Frankrijk'- weerklonk herhaaldelijk. BOSKOOP. De heer S. Koetsier is ter beschikking gesteld van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot on derwijs-r 3d© klasje bij hefc openbaar Euro pee se k *ager onderwijs. HILLEGOM. De stemming voor vier nota/beien der Ned.-Herv. Gom. alhlier had gisteren tot uitslag, dat gekozen zijn de heeren J. van Til lis., (aftredend) en P. de Vre-ug. Hor- stemming moet er komen tusschen de hee ren J. van Til Jzn. en F. v. d. Ven, en C. Broek es en P. Naber. KATWIJK AAN DEN RIJN. Reeds geruimen tijd, maanden zelfs geledon, heeft eon der Raadsleden gewe zen op liet gevaarlijke voor rij- en voertui gen bij het passceren van de tramrails hoek Grootc SteegVoorstraat. Als gevolg daar van is thans aan het telefoongebouw een eeintoestel aangebracht. Bij aankomst van de tram komt in roede letters het woord „Stop" zichtbaar en worden op die wijze de voerlieden en ook wielrijders opmerk zaam gemaakt, dat. de passage gevaarlijk ie. Een goede maatregel voorzeker jammer evenwel, dat de waarschuwing overdag niet bijzonder duidelijk verlicht is. NOORDWIJKERHOUT. In oafé „Hensbcrgen" hield gister avond de R.-K. Band- en tuinbouwwerk 1 ie- denvereeniging haar jaarfeest-. Ook de vrouwen en meisjes waren genoodSgd. Het ging er tot laat in den avond recht gezel lig toe. Ons torenuurwerk liet ons roods ge- ruimen tijd leelijk in den steek. Voor de dorpsbewoners is dit een groot ongerief. Men weet hier van geen uur of tijd. OEGSTGEEST. In de Leitlsciie Buurt alhier circuleert een adres aan de cüircctde der N. Z. H. T. M. om op haar besluit „opheffing halte" in genoemde buurt, terug te komen. Als men een wandeling maakt van Led den naar Oegstgeest, zal het menigeen zijn opgevallen hoeveel er, hangende do an nexatie, langs den Leidschen straatweg vorclt gebouwd. Ook zijn de voorbereiden de werkzaamheden reeds begonnen voo-r die te bouwen Zendingschool, terwijl op „En degeest" een nieuw paviljoen is aanbe steed In liet Prins-Hendrik-park ver rij ten geleidelijk nieuwe hoerenhuizen en ook gaat er een gerucht, als zouden de daar voor in aanmerking komende huizen in de Deutzstraat- worden gesloopt en plaats moeten maken voor modterne winkelhui zen. Menig vakman zal alzoo in den komen den winter alhier werk kunnen vinden. Maar nog ligt er veel bouwgrond beschik baar. En welko bouwondernemer ds er nu, die het aandurft eenige flinke arbeiders woningen te bouwen? Succes is hem o. i. verzekerd, want juist hieraan is hier ge brek. Zijn er in den loop der jaren veel burgerwoningen verrezen, aan de arbedden- do klasse is weinig of niet gedacht. Komt er 'n arbeiderswoning leeg, dan zijn er wel vijf, zes, en meer liefhebbers en diie dan het meest biedt, is huurder. Of zou de gemeente genegen zijn dit woningvraagstuk op te lossen VOORHOUT. Uit. het Voorloopdg Verslag omtrent het Hoofdstuk Binnenl. Zaken der S taats- begrooting 1913 blijkt, dat eenige leden gaaroè vernamen, of de Minister alsnog geneigd is op dbzc begroeting een post uit te trekken voor do restauratie van <?e Ned.- Herv. Kerk, alhier. VOORSCHOTEN. Door het kiescollege der NecL-Herv. Gom. is als ouderling herkozen de heer H. J. Bijl©veld. In de vacature-v. d. Marei werd tot ouderling gekozen de heer M. de Ruijter (Veur) en in do plaats van den boor P. J. Bakker dë heer A. C. Dijkman tot diaken. De collecte tijdens de uitvoering voor «de militairen heeft opgebracht f 56.52. WARMOND. Ten gevolge van het koud© en natte weer der laatst© dagen, hebben hi:r niet l Uit het Engelsch vail Miss Y0NGE. (Nadruk Verboden). u) Wanneer zijn ©erst© vcrdefdheid wat over is, kanvzulk een jong, onervaren schepseltje bij geen mogelijkheid den in vloed op hem hebben, dien gij op hem hadt. Gij zult zien, dat hij weldra tot u zal vcderkeeren". In dien tusschcntijd zat Vrolette als ver steend en verlaten in het salon, terwijl Lady Martindale haar vam tij 1 tot tijd eens aansprak. Speelde zij oc-k piano of teekendc zij? Neen, Mathilde speelde wel, en Caroline toekende zij was pas begon nen het te leeren en in doodel ijken angst, dat men haar zou verzoeken om wat te spelen, durfde zij haar ocgen niet op de groot© piano slaan. Hield zij veel van bloemen? O, jaVan botanie! Caroline wc]_ Een fraai geïllustreerd maand werk over botanie werd nu voor haar ge legd dit gaf haar eenige verlichting, ter wijl de oudere dames over haar herbaria spraken en zulke wetenschappelijke bena mingen gebruikten, dat het Violette voor kwam als spraken zij een geheel onbeken de taal. Bemerkende, dat een boek ontbrak, sprong zij op en verzocht, dat men haar zeggen zou waar zij het vinden kon, maar hot antwoord, dat zij bekwam, deed haar vreezen, dat zij te gedienstig geweest was. minder dan vier landbouwers een stuk vee verloren, n.I. drie koeien en een kalf, die zijn gestorven door den invloed van het gure weer. WOUBRUGGE. Gisteravond trad in het Herv. Kerkge bouw alhier voor de Chr. Jongel.-vereeni- ging „Obadja" op, ds. Oltvier, van Hoog- mad'e, met het onderwerp „Guido de Bres, de opsteller der geloofsbelijdenis. ZOETERWOU DE. Gisteravond vergaderde de IJsclub Zoeterw oude, in het café van .üen heen Chr. Deckers. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer J. Schouten, en lezing der notulen door den secretaris, den heer J. van Leeuwen, werd door den secretaris heb jaarverslag uitgebracht, dat, waar den winter 1914—15 geen ijs had gebracht, wei nig belangrijks kon vermelden. Het be stuur en de commissarissen .-©stonden nog uit dezelfde personen. Van de hierna gedane rekening en ver antwoording] kloon denzc&fden heer Va-n! Leeuwen vermelden wij, dat bij ~et kas saldo van ƒ735.464 wa-s gel.men een be drag van 164.86£, zoodat het saldo nu be droeg 900.33. Bij het ophalen der contri butie in November 1914 hadden 37 leden bedankt, terwijl 153 heeren- en 7 diamea- leden lid der Vereeniging gebleven waren, van welk getal er slechts 24 op de vergade ring aanwezig bleken. De voorzitter bracht namens de verga derden, den heer Van Leeuwen zijn dank voor het met zorg gestelde verslag en dé accurate rekening en verantwoording, die staande de vergadering 'door de heeren Klaassen, Van der Oulst cn P'. van Niekerk in keurige orde werd bevonden. De voorzitter deelde mede, dat de IJsclub te Voorschoten tot wederopzegging het be heer over den korten Vliet op zich had ge nomen, en van den heer De Best had de IJsclub alhier toestemming ontvangen tot het beheer der nieuwe vaart achter „Cro nestein" en wel tot de spoorbrug. Aan laatstgenoemden heer zal voor dezen winter opnieuw deze toestemming worden gevraagd. De heer Nic. de Jong, hoofd-commissa- ris, wil deze functie liever niet langer be houden, wel die van commissaris. Hierin zal worden voorzien in een vergadering van bestuur en commissarissen. Het werkloon blijft bepaald op 1.20 per dag. Het bestuursvoorstel de contributie-opha- ling uit te stellen, tot de winter invalt, wordt met 2 9temmen tegen aangenomen, ofschoon dit besluit niet reglementair is, maar een nieuwen leden-uittocht hoopt te voorkomen. De aftredende bestuursleden, do heeren J. Schouten en M. Karens, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer Schouten, aanwezig, spreekt zijn dank uit voor het vertrouwen cn aanvaardt de functie opnieuw. Bij de rondvraag hceffc niemand iets; waarna de vergadering met een woord van dank voor de belangstelling door do verga- deden getoond, wordt gesloten. ZWAMMERDAM. 1 1 Beroepen is bij de Rem. Geref. Gem!. in Alkmaar (vac.-ds. De Regt), ds. W. Mackenzie, alhier. Wckclijkscke Medcdeeiing betreffende Mond- en Klauwzeer, Sedert do vorige opgave d.d. 10 Novem ber 1915 werdén gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd in Noord-Brabant2 gevallen te Veldho ven in Gelderland1 geval in elk der ge meenten H eerdé en Gen dring en in Zuid-Holland2 gevallen te Bode graven en 1 geval in elk der gemeenten Lekherkcrk, Oud-Alblas, Wijngaarden, Pa- pekop en Hekendorp in Noord-Holland 2 gevallen te Oudorp in Utrecht2 gevallen te Enelre'waarcS en 1 geval in elk der gemeenten Benschop en Polsbroek in Friesland3 gevallen te Schoterland en 1 geval in elk der gemec-nten Menaldu- madeel, Smallingerland, Wonserad'eel, Hennaarderadeel en Achtkarspclen in Overijeol6 gevallen te Staphorst en „Neen, mijn lieve, ik dank u, geef u geen moeite". Er werd aan de schel getrokken en een boodschap gezonden om Miss Piper te verzoeken het boek te willen terecht bren gen. Een klein, bleek, fatsoenlijk d'ametje sloop zachtjes binnen, vonl het ontbre kende en verdween weder, terwijl Violette meer en meer verlegen werd en zichzelve voor een onbescheiden kleine indringster begon aan te zien, daar zij bij de groot© daanes bleef zitten, terwijl zulk een per soon uit de kamer werd gezonden. De terugkomst der heeren deed haar 1 vrijer ademhalen. Lord Martindale bracht haar in de grootc zaal, om haar het por tret van Arthur en den roem van het hnis het afbeeldsel van Lady Martindale in het karakter van Lallé, Rookh te laten zien. John sloeg daarna de platen voor haar om, terwijl Arthur zich aan zijn tante wijdde, op die aardige manier met haar pratende, waardoor hij in zijn school jon genstijd zoo menigmaal een guinje of bank noot uit haar zak in de zijnen had weten te tooveren. Doch nu werden zijn aardig heden volstrekt niet vriendelijk opgenomen, en hij kreeg slechts bitse antwoorden tot dank. Hij hoopte, dat de winter haar niet lang was gevallen. „Geenszins, met iemand van zooveel be gaafdheden als zijn zuster. Met haar was de eenzaamheid een waar vermaak daardoor kwam de waarde van een ontwik keld verstand des te meer uit". .,Zij was 'daar vroeger toch' niet be roemd om", merkte Arthur aan. „Niet, toen zij een kind was, maar de beste jaren voor studie komen ook eerst later. De opvoeding is nauwelijks begon nen, als men zeventien jaar oud is". „De jongedames zullen u geen dank weten voor die 9telling". „De ondervinding bevestigt die toch. Een vrouw is niets waard, die niet ten, minste een paar jaar een volwa-ssen meis je geweest is voordat zij trouwten wat meer zegt, men kan niet over haar oor- deelen, wanneer zij zoo kersversch van de kostschool is gekomen ruwe grondstof, anders niet!" Arthur lachte, maar het ging niet van harte. „Daar hebt gij nu mevrouw Hitchcock gij kent haar?" „Wie, die dame, die met een koppel honden op de jacht gaat en aan de steeple-chases deelneemt? Ik zag haar vanmorgen door Whitford rijden en zij keek zoo onbeschaamd in de koet-s, dat do goede Violette haar voile voor haar ge zicht deed totdat wij de stad uit waren". „Nu, die is getrouwd zoodra zij de kost school verliet. Toen zij pas hier kwam, was zij het zachtzinnigste, schuwste, ver- legen.st© meisje, dat men. zien konzoo dra men haar aansprak, sloeg zij de oogen neder en bloosde en beefde bij ieder woovd". Arbhur meende hier een boosaardigen blik op to merken, die op het neergebo gen hoofd zijner jonge vrouw gericht werI, doch hij hield zich goed en scheen zich slechts met de kwast van het canapékus sen bezig te houden, die hij er bijna af draaide, terwijl hij lachend aanmerkte, „dat al de schuwheid van die dame dan ze ker al geweken was, vóór dat hij haar kwade. „En dan heb ik Lord George Wilmot ge kend, die met een pao-MerscSoahter was weg- geloopen. Zij maakte waarlijk veel opgang zij was zeer presentabel, heel mooi on wèl- opgevoed maar welk een humeurMen noemde hen in de wandeling George en de draak. Die arme manHij zag er geheel versuft uit." „Er was een zoon van hem bij do lichte dragonders", begon Arbhur, hopende zoodoende een andere wending aan het ge sprek te geven„een groote, dikke vent." „Juistzoo waren al de kinderen. Do Yo rkshdreseh e grootvader kwam bij allen voor den dag, en de arme Lord George was ei' zoo beschaamd over, dat liet wezen lijk naar was om hem in gezelschap van zijn dochters te zien en toch had de moe der een zeer fatsoenlijk voorkomen." Arbhur maakte nu plotseling do opmer king, dat John er veel beter begon uit te zien. „Ja, nu die ongelukkige vrijerij gedaan is, zal hij weer opnieuw beginnen te leven en weldira nieuwe betrekkingen a-'anknoo- pen. Het is bharns van groot belang, dat hij een goed huwelijk doet. Indërdëad, wij heb ben alle reden om dat te hopen." En zij zag veelbeteekenend en zegevierend rond. „Zeer verplicht!" dacht Arthur. „Ik ga heen, het helpt toch niet of ik hier nog langer tot doelwit van haar pijlen sta, zoo lang zij in zulk een luim is. Ik zal eens gaan zien wat ik van haar ladyschap ma- kon kan. Welk oen nieuw plannetje zouden zij met John hebben? RHchworth, mis schien?" Hij was weldra aan zijn moeders zijde en wenschte baar geluk met het herstel van Johnen dit deed haar kennelijk veel ge noegen. „Ik ben blijde, dat gij hem ook be ter vindtHij wordt veel sterker, en wij denken, dat hij nu op den leeftijd is, dio een gunstig© verandering in zijn gestel kart aanbrengen, zocdat wij hem nog eenmaa.1 gezond en sterk hopen te zien." „Is hij in den laatsten tijd ook uat ge weest, of heeft hij gezelschap gezien?" „Neen hij blijft zooals vroeger den ge- heelcu morgen in zijn kamers. Hij is maar eenmaal met uw vader naar Rickworth ge- roden, anders is hij nergens geweest." „Ik ben nimmer zoo verwonderd ge weest, als toen ik hem te Winchester zag." „Hij heeft dit zelf voorgeslagen. Gij kunt niet meer verwonderd geweest zijn dlan wij waren maar dat reisje heeft hem veel goed gedaan door aan zijn gedachten een andere richting te geven." „Zij bevalt hem ock goed", zei Arthur. „O ja, ik kan u zeggen, dat hij zeer gun stig over haar; spreekt." „Wat zeide hij van haa-r?" riep Arthur vol nicuwegiorigheid uat.. „Hij zeide, dat zij in houding en manie ren volkomen een Lady was en dat zij uit muntend© principes had maar, voegde hij er bij, ik zal u maar niet alles zeggen, wat ik van haar denk, uit vrees, dat zij u mocht tegenvallen." „En valt zij u tegen vroeg Arthur, zijn moeder met zijn vroolijke, trouwhartige oogon aanziende. „In geen deele. He was niet op zoo vee! schoonheid en zulk een bijzonder bevallige gesta-lto voorbereid. Mijn tijd van schilde ren is voorbih anders zou ik eens een studie naar haar ge-maakt hebben." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 6