9s Europeesciie Oorlog. Dinsdag A3 October. Rechtzaken. No, 17063 Tweede Blad. 1915. LEIDSCH DA&BLAD De Strijd in het Westen. We beginnen ditmaal mot oen paar te- geoflp raken van Fransche zijde. t Is ©en vrij sterke gewoonte om berichten, tegen te rpreken van. de tegenpartij en we maken er ook njiet steeds melding van, maar 't be treft nu beriohiten van. eenig belang. De Duitsche communiqué'a deden 't in die laatste dagen voorkomen, dat in Cham pagne verloren terrein herwonnen werd. Officieel wordt van Fransche zijde meege deeld, dat zij geen brokje verloren terrein hebben herkregen. Eveneehs wordt tegengesproken, dat ge neraal Joffre vlak voor heb laatste groote offensief een legerorder zou hebben gepu- blioeord, waarin hij te kennen gaf, dat het froote oogenblik nu gekomen was. Deze or- er is geheel en al verzonnen. Een order van, dien aard iheefb Joffre niet uitgegeven. De communiqué's stemmen weer niet erg mot elkaar overeen. Het Fransche leger- berioht loiicJt ,,In den loop van den nacht viel niets anders voor dan een vrij hevige actie der Duitsche artillerie ten noorden van Scar pa in Champagne op het achterste Fran- ccho front in de streek van Souain. De Fransaho batterijen antwoordden overal niet succes. Volgens opnieuw ingekomen bericht wordt bevestigd, dat de hevige tegen-aan- vallen der Dudtsohers in die laatste dagen tegen het Fransche en Engelsche front in de streek van Loos en ten noorden daar van op een eohè6 zijn uitgeloopen, waarbij zij zware verliezen leden. De hoofdaanval werd uitgevoerd door drie vier divisies, die totaal verslagen en uiteengejaagd zijn. Het aantal lijken, door de Duitsohere voor de linies der geallieerden achtergelaten wordt op 7000 h 8000 geschat-." Het- Duitsche communiqué spreekt niet van eigen aanvallen maar van offensieve bewegingen der Franschen. Officieel wordt uit het groote hoof dik war- tier gemeld: „In de streek van Souchez, Neuville en in Champagne werden aanval len van den vijand met handgranaten afge slagen. Onze militaire aviateurs brachten vier vijandelijke vliegtuigen tot dalen. Een En- gelsch vliegtuig stortte Oostelijk van Po- peringhe neer. Noord-Westelijk van Rijs- eel dwong luitenant Zumelmarrn een En- gelschcn tweedekker op een hoogte van <1000 meter tot dalen. Deze officier heeft hierdoor binnen korten tijd vier vliegers neergeschoten. In Champagne, bij Somme Py en bij de Maashoogten ten Westen van Hattonohd- tel, werd een Fra-nsche tweedekker in een gevecht neergeschoten. Wij verloren een $aarnemingsvli<" gtuig ten zuiden van het Bois-le-Prétre". HET OFFENSIEF TEGEN SERVIE. Het Duitsch-Oostenrijksch offensief is met !aLe kracht begonnen. Alle wapens doen mee én dat het meen en is, blijkt wel dat de Duit schers zelfs kanonnen van 30.5 c.M. voor Je veldtocht hebben meegenomen. Aan het front bjj de Save zijn ook verstikkende gas sen gebruikt. De Oostenrijkers moeten een aanval voor- héreidon op den Montenegrgnschen berg Lowceu. Deze top beheersckt de baai van óattaro, hot punt, waar Servië en Monte negro ook voorraden ontvangen. Doch de Monfcenegrrjnen zjjn niet van plan het er spoe- op over te geven. Ze zullen den berg tot het uiierate ver dedigen en hebben ook zwaar geschut van 30 c.M. doen aanrukken. Uit Lugano wordt gemeld, dat berichten Rit Niflj spreken van een Duitsche nederlaag aan den benedenloop van de Drina. De Duitschers spreken niet van eenigen tegenslag daar ter plaatse. Hun communiqué fuidt: „Aan de Drina hebben zich nieuwe ge vechten ontwikkeld. Op het front tusschen Sabats en Gradiste de overtocht over den Donau voltooid. Ten zuiden van Belgrado zijn de hoogten tusschen Zarkowo en Myriowo veroverd. Ook Verder oostelijk ontwikkelt zich een aanval. De stelling van Anatema in de Donau-bocht Bam is stormenderhand genomen. B$ ófisows hebben verder plaatselijke artillerie- gevechten plaats. De Duitsche troepen hebben tot nu toe 14 Officieren en 1542 man gevangen genomen én 17 kanonnen vermeesterd (waaronder 2 zware) benevens 5 machine-geweren. In het ofiicieel Oostenrrfksch communiqué .wordt gemeld: „In Macwa en bij Obrensvats vonden geen bijzondere gebeurtenissen plaats. De bij Bel grado voortrukkende Oostenr.-Hong. en Duitscho troepen wierpen de Serviërs uit hun ten zuid-oosten en zuid-westen van de efcd gelegen verschansingen, waarbij onze troepen den Groenen Berg en Velky .Vracar stormenderhand veroverden. In het gebied van Semendria en Poza- rëvaüs wonnen de divisies van onze ver bondenen opnieuw aanmerkelijk terrein. Bij de inneming van Belgrado vielen onze trofepen negen scheepskanonnen, 26 stukken veldgeschut, een zoeklicht, tal van geweren én veel munitie en ander oorlogsmateriaal in handen. Tien Servische officieren en 600 man Wérden krijgsgevangen gemaakt. De bloe- 'uigé verliezen van den' yijand waren zeer groot. De Donau-flottielje verwijderde een aantal rivier- en Russische zeemijnen." De cijfers van Duitschers en Oostenrijkers kloppen niet bijzonder, naar meu zal op merken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. H. Corn. v. Z., te Leiden, stond terecht we gens het baggeren in Rijnlands boezemwater (de Stinksloot) zonder consent van Rijnland. Beklaagde ontkende. Hij had niet gebag gerd. De rijksveldwachter Teyn, die beklaag de had geverbaliseerd, bleef zijn proces verbaal handhaven. Er was nog een per soon bij, die echter wegliep. Eisc-h f 3 of 3 dagen. Beklaagde was daarover slecht te spreken en vroeg ook nog eèn baggerbeugel terug, die in beslag was genomen. Dat kon later misschien wel gebeuren. Het was een beu gel van De Graaf. P. van der H. en J. H. S., bouwonder nemers te Leiden, waren gedagvaard om dat zjj een sloot aan den Witten Singel niet op behoorlijke wgze hebben schoon- gé houden. De eerste beklaagde zeide, dat hij de biezen wel heeft verwijderd. Maar bagger za<t er niet in, wel ander vuil. De tweede beklaagde zeide, dat hij met de aloot achter de Gerrit-Dou-straat niets maken heeft De sloot is niets anders dan een zinkput, waarin een veertigtal huizen loozen. Deze bewoners moeten daar maar voor zorgen. De gemeente heeft nu de sloot zelf schoon gemaakt en vraagt daarvoor f145 vergoe ding. De gemeente heeft daarvoor, zonder toe stemming, gebruik gemaakt van terrein, toe- behoorend aan beklaagden. Hij vraagt daar voor f145 vergoeding. De gemeente-opzichter M. Splinter, die de sloot had geschouwd, constateerde, dat er biezen en bagger in de sloot aanwezig waren. De gemeente heeft geen last gegeven, dat de aannemers van het schoonhouden daar voor gebruik zouden maken van het terrein van beklaagden. De Ambtenaar zedde, dat deze zaak reeds van April loopt. Al de andere eigenaren, die waren aangeschreven hadden tot het schoonmaken medegewerkt. De Ambtenaar vroeg tegen ieder een boete van f 25 sub3. 5 dagen. Oorn. B., landbouwer te Valkenburg, stond terecht wegens het zonder vergunning van den eigenaar rijden op de Torenvlietlaan onder Yalkenburg. Beklaagde erkende er gereden te hebben, doch meende er geen vergunning voor noodig te hebben, omdat het een openbare weg is, naar zijn meening. Als getuige werd allereerst gehoord een stokdoof man, de 89-j. K. Star, wien met veel moeite de verklaring ontlokb werd, dat volgens zijn heugenis die weg is afgesloten geweest met een slagboom. Ditzelfde verklaarde ook de eigenaar, de heer A. Kruit, uit 's-Gravenhage. Het is een weg, die naar zijn hofstede loopt. Toen de eigenaar, die 54. jaar is. nog een kind was, stond er al een boqm. Bekl. had een oude kaart meegenomen, van 1650 ongeveer, waaruit moest blijken, d'at do weg openbaar is- Béklaagde heeft tal van andere personen gesproken, die zich niet herinneren konden, dat er vroeger een boom heeft gestaan. Nadat de bewoner van de hoeve, J. Yisser en de veldwachter H. Muller waren ge hoord, eischte de Ambt. 2 of 2 dagen. Beklaagde hield vol, dat deze weg een openbare weg is. A. S., kapper ëu barbier te Leiden, had na halftien nog een klant in zijn winkel gehad dien hij kapte. Beklaagde zeïde, dat de klant reeds voor negen uren in den win kel was. De Ambtenaar achtte dit niet een behoor lijke verontschuldiging en ei9chte daarom een boete van 1 of 1 dag. Uitspraak in alle zaken over 8 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Poging tot Doodslag. »Yoor deze rechtbank stond zoca's wij preeds in 't kort meldden terecht ter zake poging tot doodslag, de 21-jarige verver J. M. V., Scheveninger. Hem is ten laste gelegd, dat hij op 26 Augustus op hét Marcelisplein te Schevenin- gen op zpn meisje Ga. Fa. Walhof, twee schoten uit een met scherp geladen revol ver heeft gelost, waardoor zij aan de rech terwang en op de borst verwond werd, welke wonden bleken niet ernstig te zijn. Bekl. bekende, hetgeen hem werd ten laste gelegd. Hij had op het oogenblik, dat hij schoot, niet begrepen, dat hij met de revol ver, die hem nu vertoond werd, iemand kon doodschieten. Als getuige-deskundige werd eerst ge hoord dr. Teupken, die de wonden van liet meisje het eerst onderzocht. Deze verklaar de, dat zij niet ernstig waren. Het meisje, dat zeer zenuwachtig was. is naar huis ge loop en. De wapenhandelaar A'. G. Geerté. gaf in lichtingen omtrent de revolver, een vrrj goe de, die in handen vah een goed schutter gevaarlijk was. Bekl. bekende het wapen gekocht te heb ben bij getuige. De getroffene, de 16-jarige C. F. W., deelde mede, dat zij verkeering met bekl. heeft gehad. Hij kwam wel bij haar thuis en haar moeder was zeer met hem ingeno men. Zjj daarentegen had ten laatste geen zin meer in hem, en zij maakte het pi. Bekl. is haar daarna blijven naloopen en sprak haar nu en dan wél eens aan. Op Zondag 26 Augustus stond hij op haar te wachten, toen zij uit haar dienst in de Renbaanstraat kwam. Bekl. is toen met haar medegeloopen naar den Boulevard in de richting van de Pier. Getuige beduidde hem, dat zij met «rust gelaten we use h te te wor den. Zooals ze bij ae politie verklaard heeft, moet bekl. haar boen gedreigd hebben. Thans wist zij zich dat niet meer te herinneren. Bij de Pier stond een chauffeur, die haar vroeg of zij last van iemand had. 0p< haar toe stemmend antwoord, heeft deze toen zjjn diensten aangeboden als geleider en werden deze door haar aanvaard. Zij is toen met dien man naar het Palace-Café gegaan. Terwijl daar iets gebruikt werd, hield bekl. het tweetal in het oog, en toen zij later sanion opwandelden, heeft hij hen ge volgd. Op het Marcelisplein ontstond tus schen bekl. en den chauffeur, die hem aan sprak, een woordenwisseling. Daarbij werd bekl. door den chauffeur gedreigd, en ge tuige erkent, dat zjj toen tot bekl. riep: „Nu durf je niet." Toen bekl. bedreigd werd, trok hij zijn revolver en schoot in het wilde. Hij ontkent thans op het meisje gericht te hebben en ook niet de bedoeling gehad te hebben om haar te dooden. Voorts ver klaart hjj, dat hij veel van het meisje hield en meende, dat zij het had afgemaakt-, om dat zij blijkbaar hooger op wilde. Zij ging liever met jongens om, die een betere po sitie hadden. Haar moeder, aanvankelijk zeer met hem ingenomen, vernam later, dat een schilder nogal 'eens zonder werk was, en werkte toen de scheiding in de hand. Bekl. zegt, 'dat het hem hinderde, dat zij met heertjes uit wilde; hij wilde dit tegen gaan in 'het belang van het meisje zelf. De officier van justitie, mr. Bjnen. on dervraagt nader het meisje, dat bij den rechter-oommissaris verklaarde, dat zrj ge- fcien heeft^ 'dat bekl. op haar richtte. Dit nu wist 'ze niet meer. De officier Svees er haar op, dat zij 'de waarheid had 'te zeggen. En toen zij bij deze terechtwijzing een lachend gezicht trok, bezorgde haar dit een berisping en werd haar gewezen op den ernst van de feiten. De chauffeur J. M. N. V., uit Wassenaar, Öeelde mee, hoe hij, ziende dat het meisje werd lastig gevallen door bekl., dien hij niet kende, zijn diensten aanbood. Voornamelijk, omdat hij zag dat bekl. zeer zonderling deed. Hjj volgde steeds en liqp onophoudelijk om hen heen. Op het Marcelisplein grabbelde de jongen herhaaldelijk tusschen zijn klee deren en daarom sprak hij hem aan, waarop de schoten volgden. De agent van politie, die. bekl. arresteerde, zei dat bekl. zeer zenuwachtig was en di rect zijn revolver overgal De officier van.justitie requisitoir nemend, wees op het uitstekend verleden van bekl. m.tegenstelling met het gedrag van het meis je, dat geheel andere neigingen vertoonde. Zij verlangde van bekl. o.m., dat hjj zich meer als ..heer" kleedde en verlangde o.a. dat hjj met een witte pantalon langs het strand liep in plaats, dat zij het op prijs stelde, dat hij eenvoudig bleef. De liefde voor het meisje, van wie hij zeer veel hield, heeft hem blijkbaar in de war gebracht. Evenwel mag niet uit het oog verloren wor den, dat bekl. expressievelijk de revolver kocht voor het meisje en er haar vroeger reeds mede dreigde. In verband met een en ander vorderde de officier schuldig verklaring en veroor- 'deeling tot 7 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van der Chijs, wees op verschillende omstandigheden, die z.i. dui delijk deden zien, dat bekl. nimmer het op zet had om het meisje te dooden en con cludeerde tot vrijspraak van bekl. Mocht de rechtbank tot een andere conclusie ko men dau beval hij bekl. in verband met diens zeer gunstige reputatie, in de uiterste cle mentie van de rechtbank aan. De president, mr. Van Rees, gaf bekl. den raad voortaan maar van het meisje af te zien. Dat werd tóch nooit wat goedé, meende Z.Ed.Achtb. Uitspraak 18 dezer. Vergrijp legen de Goede Zeden. Heb O. M. heeft in een zitting met- geslo ten deuren geèischt tegen J. v D., schilder to Leiden, 9 maanden govarygenisfetraf. H. G. J. d. B. student, en J. G. B., zon der beroep, beiden te Leiden, resp. 100 boeto of 20.dagtfn hechtenis en f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraken 10 dezer. HOOGE RAAD. Valsehc G oedkeuringsmerkeiu Do Hoog© Raad verwierp het niet door cassatiemiddelen gesteunde beroep va-n S. Niekork,..slager te Leidschendam, door hot Gorechtshof te 's-Gravenhage veroor deeld tob 2 maanden gevangenisstraf wegens hof op rundvleesch aanbrengen van valscho goedkouringsmerken van het Haagsche abattoir. „Lötisko". Advocaat-generaal bij den H-jogcn Raad mr. Besier nam conclusie in de zaak van een agent van „Lolisico", sigarenhandelaar re 's-Gravenhage door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 25 boete of 5 dagen ë.ecb te nia wegens loterij weto verbreding, voerd was, dat de rechtbank ten onrcci::© den requirant had veroordeeld wegens het openstellen van de deelneming in een lote rij, terwijl vooraf beslist was, dat de be wijzen van deelneming (strookjes) noch wa ren aandeelen in een loterij noch certifica ten. Geconcludeerd werd tot verwerping van het cassatieberoep. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Door heb Hoog Militair Gerechtshof werd uitspraak gedaan in de zaak tegen den 20- jarigen Th. H. H., geiboren te Arnhem, mii- lioi en-soldaat der infanterie, die, in eer sten aanlegr door den krijgsraad in Den Haag was vrijgesproken van de beschuldi ging van het te Leiden op het middag-ap pèl van 12 April 1915 bij zijn korps mankee- ren, hebbende hij te voren dien dag bij een oefening te Katwijk zijn compagnie verla ten, en sedert voortdurend afwezig blijven, totdat hij op den 15 den April 1915 te 's-Gra venhage is gearresteerd. De krijgsraad grondde zijn vrijspraak op de omstandigheid, dat de arrestatie niet op wettége wijze was geschied. Het Hof daarentegen oordeelde thans, dat de arrestatie wel wettig was, verklaar de beklaagde schuldig aan eerste desertie en veroordeelde hem deswege tot 4 weken militaire detentie. KANTONGERECHT TE DELFT. Y eroordeeld H. H., te Stomp wijk, wegens visch- overtreding, tot drie gulden of drie dagen. L. A. T. P., te Wassenaar, wegens met motorrijtuig een persoon op verboden wijze vervoeren, f 0.50 of een dag. J. L. M., te Zoetermeer, wegens rij den zonder licht, toti twee gulden of twee dagen. •J. M. v. L., te Leidschendam, we gens leerplichtwetsovertreding bij herha ling tot twee gulden of twee dagen. Gemengd Miaows, Verleden week vermeldden wij, dat aan „De Ned." uit een welvarend dorp bij Leiden geschreven werd, dat se dert een paar jaar de dienstdoende predi kant der Ned.-Herv. Gem. aldaar niet moer in zijn gemeente, doah met zijn ge zin elders woont, 's Zaterdagsavonds komt Z.Eerw. in de gemeente om 'aZondags één- of tweemaal te preeken. 's Maandags wor den. alle catechisatiëir achter elkaar gehou den. En nu is de gemeente meestal van Maandagavond tot Zaterdag zonder herder en loeraaf, en de pastorie gesloten, zoo heette het. Tirana leven wij in dat blad Wat is de zaak'? De predikant V., to N., een bemiddeld man, die zich in het bezit van een of meer automobielen ver heugt, heeft zich enkele jaren geleden aan gemeld voor het vrijwillig automobielTij- dorsoorps, waarschijnlijk als zoovele auto bezitters lichtvaardiglijk meenende, dat. niet beschikbaarstelling van auto - en zichzelf gedurende eenig© weken per jaar, gemak kelijk een eervol!en en vrij hoogen rang in het leger zou te verkrijgen zijn. De oor log haalde door dlit „gemakkelijk" een streep, en de automobilisten zijn geduren de de mobilisatie verplicht geworden tot den dienst Sn het leger, waarvoor zij zich hebben aangeboden. Ook ds. Y. is daarvan het slachtoffer geworden. Zijn afwezigheid uit zijn gemeente wordt hierdoor genoeg zaam verklaard. Men mag achteraf vinden, dat dominee lichtvaardig gehandeld heeft te voor zien was dit alles zeker niet. Ds. Y. tracht in elk geval datgene, wat nog mogelijk is, van zijn dienstwerk te volbrengen. Een feit is, dat de Gemeente hieronder lijdt, en die besce oplossing zou misschien dan ook deze zijn, dat er hetzij tijdelijk een hulpprediker aangesteld, hetzij aan ds. Y. emeritaat verleend werd. Wanneer de oorlogstijd voorbij is, zou hij zich dan mis schien weer beroepbaar kunnen stellen. Te Raamsdonlcveer isgisfcer- avond de werkman E. v. Biezen door een militair onverhoeds aangevallen en door een steek in de linkerlong gedood. Twee mi litairen, op wie verdenking rust, zijn ge vangengenomen. Waarschijnlijk t- en gevolge van cle hooge vleeschprijzen is er zeer veel vraag naar oudo slachtkippen waarvoor dan ook hooge prijzen worden betaald. Het ge volg is, dat vele kippenhouders, ook met het oog op d© duurte der voerprijzen, hun kippon opruimen. Yadermoord t© Berlicu m. Te Berlicum heeft zekere van Lokven zijn vader doodgestoken, toen deze in dronken schap verkeerde. De verslagen© van Lokven had als naar Zondagsche gewoonte het kroegje buiten Berlicum bezocht en kwam 's namiddags van daar dronken thuis. Terwijl hij to lag, om zijn roes uit te slapen naderde zijn zoon, j Driek van Lokven, en stak met een vlijin- scherp broodmes zijn vader in de linkerzij. De dood trad onmiddellijk in. De moorde- naar ging daarop naar de buren met het verzoek of zij zijn vader wilden komen af-« I leggen, want dat deze cio'od to bed lag. - Ousteld gingen de buren ae woning bin- zien, doch toen zij het sterfbed naderden, vonden zij den doode afzichtelijk over stroomd van i .oed, dat tevens het heela i' d doortrokken had. Men liet het lijk in j J\3ii toestand liggen tot eerst het parket uit 's-Hertogenbosch, dat in aaerijl met het gebeurde in kennis werd gesteld, ter plaat se zou geweest zijn. Inmiddels meldde de dader zichzelf bij de politie aan. Hij werd gevangengenomen en tijdelijk onder het ge meentehuis opgesioteu. De zoon bekende aan de justitie den moord op zijn vader, doch verklaarde met te weten waarom hij die ontzettende misdaad heeft gepleegd. Tijdena de uitvoering, welke de Koninklijk© Letterlievende Vereeniging „Nieuwland". in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag gaf, heeft een ambtenaar, belast met de uitvoering van de verordening op de invordering van be lasting op openbare vermakelijkheden, pro ces-verbaal opgemaakt tegen het bestuur van „Nieuwland", op grond, dat de Vereenigmg niet had kennis gegeven, dat zij een open bare voorstelling gaf. Tot de voorstelling hadden ook toegang in- troducé's, die echter bij den ingang der zaal op vertoon van hun introductie-kaart ver plicht waren een programma te koopen. In de Groote Kerk te 's-Graven- hage zijn telephonische toestellen aange bracht ten dienste van hardhoorenaen. Blij kens de in de ,,'s-Gravenhaagsche Kerk bode" medegedeelde regeling voor het ge bruik dier toestellen kunnen houders van. een vaste zitplaats zulk een telephonusch toe stel bij hun plaatsen verkrijgen. Yoor hard- hoorenden, die geen vaste zitplaats hebben, zijn toestellen aangebracht in twee banken ttgenover den predikstoel aan weerszijden van de hofloge. Onvermogende hardhooren- den kunnen bij de aanvrage van een „kaart voor kardhoorenden" geheele of gedeeltelijke vrijstelling verzoeken, over welk verzoek door kerkvoogden wordt beslist-. In de Lange Viestraat, te Utrecht, ging Yrijdagavond ten lieer in de lunchroom aldaar wat eten, en liet een jon gen, onder belofte van een fooi, buiten pp, zijn fiets passen. Een militair had dit gezien en kwam even later naar den jongen toe, duwde hem eeD dubbeltje in de hand, onder mededeling, dat die heer een broer van hem was, voor wien hij even per fiets een boodschap ging doen. Hij zou dadelijk weer terug zqn. De jongen, deze truc niet snappende, gaf de fiets aan den militair en deze er op vandoor. Even later kwam de eigenaar bq den jongen terug om zijn fiets in ontvangst te nemen, doch het karretje met den pseudo- broer waren verdwenen. De onbekende „broer" rijdt nog en de eigenaar met de recherche zijn zoekende. De politie te Deinumheeft* schrijft men aan de „Leeuw. Gt.", een 14- jarig schippersmeisje. dat van boord was gel o open, naar Harlingen teruggebracht. Toen men het kind aan boord wilde bren gen, sprong hst te water, doch kon geluk kig nog worden gered. Huiselijke twisten moeten oorzaak zijn van deze droevige han delwijze. Te Zwolle geraak te n de klee- ren der echtgenoote ran den hoofdconduc- teur der S.S. E. v. d. Woude, in brand. Zij kreeg daarbij zulke hevige brandwonden, dat zij, na voorloopig verbonden te zjjn, naar het Sophia-ziekenhuis moest worden overgebracht, waar zrj kort daarop is over leden. („N. v. d. D.") In verband met het-feit, dat mi litairen eigenmachtig plaats nemen in een hoogere klasse dan hun plaatsbewijs geldig is, heeft de directie der Staatsspoor haar personeel opgelragen voorkomende gevallen ond r opgave van naam, regiment, onz., ter kennis der directie te brengen. De boerenknecht Dv van den veehouder P. v. d. Voort, aan de Loozerlaan te Loosduinen, wilde gisteren eon stier in het land vastleggen, toen het dier plotso- ling wild werd en D. overhoop stiet. Hevig bloedend aan hoofd en handen, moest de ongelukkige naar -het ziekenhuis te 's-Gra venhage worden vervoerd. Zijn toestand was zorgelijk. Zaterdagavond t'<© halftwaaff is dé geladen motorboot „Zeemeeuw" van de firma Vermeer Yan den Arend, lig gend© aan. de kade van het terrein d©r fir ma Furness aan do Maashaven, to Rotter dam, gezonken. Persoonlijke ongelukken hadden door dit ongeval niet plaats. Do Duitsche'r H. H. V., een rei ziger uit Dresden, is gisternacht in de Keer- weerlaan to Rotterdam in kennis gekomen met een vrouw, c!i© hij gevolgd heeft naar een kamer in die laan. Daar is dezen vreemdeling, volgens zijn aangifte, f 337 aan bankpapier ontstolen. Een vrouw uit do Lijnbaanstraat is, als verdacht den diefefcal gepleegd te hebben, aangehouden. Te Heemstede i3 Zondaguaoht een beruchte Haarlemsohe inbreker, T. <L L\, op heeterdaad betrapt

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5