J. L. Creyghton Visch afs Volksvoedsel S. P. WIELINGA, Dansleeraar, Groot Heerenhuis, POFFERTJES. LOTUS AUTOMATEN Iloidsche Begrafenis-Onderneming Jiëtas", Gemengd Nieuws. ingezonden. Vragen en Antwoorden. Internationale Anti-Militaristische Vereeniging in Nederland OPENBARE PIANO'S en 0R6F.LS. H. J. BIK. T@ koop g,evraag*&: Melksalon lip HaEmaHct 25 Bekroond Zilveren Medaille, internationale Gastentoonstelling AMSTERDAM 1912, voor eigen fats^ifkaat HEYSEÜS, Is U gezond? Gelukkig. Maar weet U, dat U dat altijd blijven zult? ALBAST A-BADKUIP, Directeur: K. KEEREWEER. «m 20 Kantoor Aalmarkt 16. Vast tarief. Telefoonn. 861. een offensieve campagne tegen Servië in de tegenwoordige omstandigheden, zoo lang de Balkahëriski niet de beslissende phase heeft bereikt, zeer onwaarschijnlijk is. Een offen sief tegen Servië zou zelfs met Duitsche hulp even onmogelijk zijn als in September van hot vorige jaar en in Januari. Oostenrijk beschikt niet over voldoende troepen en thans zou do positie te gevaarlijk zijn daar het Sorvische leger in alle opzichten beter is geworden. Voor een snellen doortocht door Servië zouden zeker minstens 800.000 man ncodig zijn en zelfs dan was nog misluk king mogelijk, omdat het Morava-dal een "ware doodenval is, ook indien het Servische leger niet sterker zou zijn dan in December. Alle Oostcnrijksche legers zijn aan andere fronten noodig. Het feit dat Oostenrijk man nen tekort komt, wordt bewezen, doordat on langs talrijke Duitsche troepen over de Hon- gaarsche spoorwegen zijn vervoerd ter ver sterking van den zuidelijken vleugel aan het Russische front. Volk en leger zijn afkeerig van een nieuwen aanval op Servië en men meent, dat de eindelijk© beslissing elders zal val 1 dn en dat al leien in het behang van Duitschland de opmarsoh door Servië wordt geëischt. 9 Op21dezervoncleenconducteur Van de H. T. M. een koffertje, in een wa gen van lijn 1 in Den Haag. Bij nader on derzoek bl-eek de inhoud te bestaan uit zil ver, en diamanten, ter waarde van f 10,000. De eerlijke vinder kreeg f5 belooning. !V ,G>H. Ct.") De „Dommel- en A a b o d e" meldt, flat zes personen üit Boxtel, in het begin van de vorige week te Utrecht, waar zij op bezoek waren, ongesteld zijn geworden na h'efc eten van room taartjes. Zij kregen aan-, vallen van diarrhee, brakingen en kramp. Hun toestand was betrekkelijk .ernstig; tot heden mocht slechts één naar zijn woon plaats teru gkeeren. In het kan toor van het tramsta- (on te Dokkum is inbraak gepleegd. Er üordfc geld vermist. Te Enschede is in de mineraal- naterfabriek van de firma Barske en Zn. fle ketel der mineraalwatermachine onder een druk van 12 atmosferen met een ge weldigen knal gesprongen. De machine is geheel verwoest. Er is alleen materieele schade. De twee personen, die de machine bedienden, kregen in het geheel geen letsél. Vroeg winter? Als voortee- ken - van een vroegen winter kan men waar nemen, dat er al groote vluchten Kraanvo gels zich begeven naar het Zuiden. De over tocht van Noord naar Zuid, geschiedt in den tegel eerst omstreeks half October, 'iïv C,L. K.") Godsdienstwaanzin. Over ïïïj onderwerp schrijft K. in „De N. Ort.": Dö afgrijselijke tragedie, die zich op een Nederlandsch schip heeft afgespeeld, is Diet in alle bijzonderheden bekend, maar vol doende, om verzekerd te zijn, dat men hier met een zeer bijzonder geval van godsdienst waanzin te doen heeft. Het is voor het groote publiek moeilijk zich een voorstelling te maken van den gemoedstoestand, waarin zich de schuldige bemanning bij het dooden van drie kameraden heeft bevonden; maar 'ook de psychiater zal zich slechts met de grootste moeite een beeld kunnen vormen van het zieleleven der krankzinnige misda digers op het oogenblib, dat zij hun daad be gingen. Ongetwijfeld zal een uitgebreid psychiatrisch onderzoek worden ingesteld, waarbij niet alleen de gebeurtenissen op het schip in aanmerking zullen komen, maar 'ook het geheele zieleleven van de misda digers- zal worden nagegaan. Het zeldzame van dit geval ligt niet in do waanvoorstelling van een der leden van de bemanning, dat hij de Christus was. Dit toch komt herhaaldelijk voor, al bemerkt het groote publiek weinig van deze Christus- verschijningen. De eeuwen door zijn er tnenschen geweest, die zich voor den Christus hebben gehouden eu uitgegeven. Yeoral in de wemig ontwikkelde kringen treedt herhaaldelijk een nieuwe Messias op, wanneer die kringen eerst door het geloof aan de zichtbare wederkomst van Christus £>p aarde daarvoor zijn toebereid. Wij denken bijvoorbeeld aan de sekle der Chlüsten in Rusland^ die van af de 15de eeuw talloos vele aanhangers heeft gevonden en waarbjj telkens een nieuwe Christus ver scheen. In den regel zjjn deze pseudo-Mes- siassen niet anders dan predikers, en pro feten, die door hun volgelingen hoog wor den vereerd. Een enkele maal komt het zelfs voor, dat de Christus heet te verschijnen in de gedaante van een meisje, bijv. te Annaberg in Saksen, waar eenige jaren ge leden een vijftienjarige jongedochter in droomtoestand als Christus fungeerde. Evenmin ligt het bijzondere van dit go val in den blijkbaar algemeen overspannen toestand van de bemanning. Bij onontwik kelde personen is het gevaar voor psychische besmetting buitengewoon groot en deze neemt zelfs menigmaal het karakter aan van een epidemie. Wij herinneren ons een psy chische epidemie in Hessen van grooten om vang, waaraan zelfs meer ontwikkelden niet konden ontkomen. Ongetwijfeld heeft in het onderhavige geval het samenzjjn van en kele gedisponeerden op één schip in de een zaamheid het overgaan van de waanvoorstel ling van den éénen leider op de volgelingen vergemakkelijkt, en het is niet te stout hier- bi: de veronderstelling te wagen, dat allc-en de slachtoffers aan die waanvoorstelling weerstand hebben geboden. Het zeldzame van dit geval ligt echter vooral in den moord zelf, zooals die door den pseudo-Christus is gewild en doorgezet. Moorden werden wel meer gedaan uit alge- meenen godsdienstwaanzin, en verschillende overwegingen hebben daartoe geleid. Maar ons zijn geen gevallen bekend, dat de pseudo- Christus zelf daartoe aanzet en nog wel onder het motief van het uitdrijven van duivelen. De godsdienstpsychologie, die de laatste jaren uitgebreid materiaal verzamelt van het gezonde zoowel als het zieke gods dienstig bewustzijn, zou in een uitvoerige zielkundige ontleding van dit allertreurigste feit waardevolle aanwijzingen kunnen vinden, i Welk een tegenstelling tusschen dezen bloedöorstigen pseudo-Christus en den zoo, meesterlijk door Gerhard Hauptmann ge tee kenden Emanuel Quint, der Narr im Christo"! Wij denken bijvoorbeeld aan het tooneeltje in de hut van den arme, waar deze Quint te midden van de afzichtelijkste ellende in zijn gansche ziel ontroerd wordt in stille, hoopvolle geluksgolvingen, dat Gods hulp de grootste nood nabij is en zijn verborgen blijdschap zich aan alle aanwe zigen meedeelt, „zoodat zijn nabijheid als een weldaad wordt ervaren". „En plotseling, hij wist nauwelijks hoe en waarom, begon de dwaas te spreken van de verborgenheden vau het koninkrijk der hemelen". Het ,.Hbld.meldt, dat Gram- Eer Brinkman, die Vrijdag te Batavia te rechtgesteld zou worden, zichzelf van het leven beroofd. In den nacht van Vrijdag o"p Za- terdag heeft de politie te Nijmegen zeke ren v. T. aangehouden, een oamtelagon krankzinnige, cllie op den voorafgaand'en avond twee waardevolle houtmijten, aan den B erg-en-Dalsch en weg, nabij de Tucht school, had in. brand gestoken, v. T. beken de brandstichting te hebben gepleegd en noemde het een studentengrap. De brancle-nde houtmijten bezorgden de Nijmeegsche brandweer heel wat moeite-aan gezien voor belendende perceelen gevreesd werd. Zij gingen vrijwel geheel verloren en slechts een, toebehoorende aan den land bouwer Peters, te Groesbeek, was verze kerd. De andere houtmijt was het eigendom van den heer Wellen, te Groesbeek. Een rooversbende. Men schrijft ons uit Harskamp In den lantsten tijd worden de omstreken van Harskamp, vooral des avonds, onveilig gemaakt, door een bende van ongeveer ze ven individuen, die alle alleen passeeren- de personen aanhouden en berooven van ge.d horloge, ringen, enz. Het is de laatste dagen al meermalen voorgekomen, dat van verlof teiugkeercn- de militairen, die gelegerd zijn in de barak ken te Harskamp, tusschen het station Stroe en het kamp. (ongeveer 2 uur af stand), werden beroofd, van alles, wat zij bij zich hadden, terwijl gisteren, wederom een militair werd uitgeschud tusschen Hoenderlo en Otterloo. Vooral die streken, waar zeer veel bosch is, bieden een prachtige gelegenheid voor dezo straatroovers, can te ontkomen. Reeds wordt van militaire zijde druk gepatrouil leerd, dooh tot heden zonder succes. 't Is te hopen, dat deze bende spoedig onschadelijk wordt gemaakt-, of aan de mi litairen wordt vergund om desnoods gewa pend met verlof t© gaan. Deze toestand is onhoudbaar. („Avp."). Terwijl eenige jongens in de Bagïjnesteeg te Leeuwarden op een kar aan heb spelen waren, viel plotseling die daar ter plaatse staande muur om, met het treurig gevolg, dat het ongeveer 10-jarig zoontje van den heer F. Fischer er bijna ge heel ondier geraakte. In zorgwekkeaiden toestand word de kleine opgenomen en per brancard naar het St.-Bondfiacius-kospitaal vervoerd, ^aar bleek, dat zijn beide been en gebroken waren, on hij dan ook bezweken is. Een kameraad kwa-m nog met den schrik vrij. In den nacht, van Vrijdag op Za terdag brak te Middlelburg brand uit in een confectiewinkel in dc Gortstraat t-o Middelburg. Het vuur greep op ongekend vlugge wijze om zioh heen. Even' nadat cle brand was aangevangen, stond het geheele huis in lichterlaaie en toen de brandweer ter plaatse kwam, was er van behouden van het pand geen sprake meer en was alle kracht noodig, om de belendende percee len, die het gebouw geheel insluiten, te be houden, wat met meerdere slangen op de waterleiding mocht gelukken. De bewoner, de winkelier A. Baan, die beneden werk zaam was en dlie. volgens zijn verklaringen', het ongeluk had, tegen hang-gaslioht te stooten, waardoor het kousje op een partij stroohoeden viel, had alleen nog tijd zijn dienstbod^ met. wie hij alleen het 'huis be woont, te wekken, en' deze wist nog de voor deur te bereiken, maar liep daarbij vrij he rige brandwonden aan gelaat en armen op. De heer Baan zelf kon zich alleen redden door uit de eerste verdieping op straat te springen, waarbij kij zich aan <$en pols ver wondde. De belendende perceelen bekwa men geringe brandschade, doch meer wa terschade. Te Mill zijn drie bosschen vaJn den hoer Van Hout, in de Princepeel ver brand. Te V.eisen liepen eenige hee- ren in een tuin van een te huur staand huis, toen één hunner tegen een ouzichtbaren draad schopte. Daar ging een kanonnetje af, welks lading hem zóódanig in het boven been trof, dat blij; per ziekenwagen naar Haarlem vervoerd moest worden. Waardoor het kwam, dat het wapen nu met scherp ge laden was, moet nog uitgemaakt worden. („N. v. d. D.") Te Heithuij6en is Zaterdagnacht inbraak gepleegd in het klooster van de zus ters Franciscanissen. Eén der dieven kwam in de slaapkamer van een der knechts, die- direct alarm maakte. De dief vluchtte naar buiten, gevolgd 'door den hoofdknecht, die hem te pakken wist te krijgen. Er ontstond een worsteling, waarbij' den hoofdknecht een levensgevaarlijke messteek in den rug werd toegebracht. De dief wist toen te ontkomen. (.,N. R. C.") Een gevaarlijk poetsmiddel. Men schrijft uit Bergharen aan „De Gel- derl.": Voor eenigen tijd werd alhier een onzer ingezetene, de heer B. B., door aankoop eigenaar van een paar nieuwe, geelwitte schoenen. Al spoedig vond men dat lichtere biet hlijvend van duur, waaromtrent men be sloot dit te vervangen door de meest voor- Komende gewone zwarte kleur. Voor dat werk bezigde men een vloeistof, welke vol gens het opschrift der flesch was genaamd: Noir, Jais „La Louvre." De behandeling met dit preparaat s'aagde volkomen naar wenscli, zoodat het schoeisel, na een drogingsproces van korten tjjd, weer in gebruik werd geno men. Aldra deden zich' bij' den heer B. zon derlinge verschijnselen voor. De gewone ge laatskleur veranderde in een waschachtig- gele, die allengs toenam in een loodverrige lijkkleur. Ooren, neus en lippen werden sterk blauw, zelfs de nagels der vingers, doch in mindere mate. De huisgenooten, hiervan getuigen, werden met schrik en -ontzetting bevangen en oor deelden het hoog noodig, hieromtrent onmid dellijk een dokter te raadplegen. De. betrok kene echter vond dit niet zoo noodzakelijk, aangezien ljij slechts een lichte hoofdpijn doch verder geen bijzondere aandoening ge voelde. Men trachtte door het openen der vensters en aanwending van warme baden hem verlichting aan te brengen, doch de toe passing bleef zonder eenig resultaat. Na verwijdering der in voornoemde vloei stof gedrenkte schoenen, welke een eigen aardige lucht verspreidden, keerde eerst joas den volgenden da,g de normale gezonde ge laatskleur terug. Mogelijk vond het voorge- komene hierin zjjn oorzaak, dat door de li chaamswarmte de gebruikte vloeistof gif tige gassen ontwikkelde, die door inademing boven omschreven uitwerking hadden. Men kan alhier van het geval anders geen an dere verklaring vinden. Het fleschje, met- zijn ten deele nog gevaarlijken inhoud, za-1 voor eerst nog blijven bewaard, opdat-, bij moge lijk meerdere gevallen, dit scheikundig Iran worden onderzocht. Brood- en Melkprijs® Geachte Redactie! -v Steeds lees ik met voldoening Uw geacht blad, en zeker dat van j.l. Zaterdag, waarin een bericht staat omtrent de broodprijzen. Meer met mij dachten, dat de prijzen van brood: verlaagd waren, doch jammer genoeg, Ü^ze zijn dezelfde gebleven. Wat zou daar de oorzaak toch van zijn? Vervolgens, ja; ik wreef mijn oogen uit en ik zag de verhooging van den melkprijs. Beleefd vraag ik den melkhandelaren, duide lijk te willen bekend maken, waar die ver- hocging vandaan komt. Leidens burgerij en in hoofdzaak de werk man, kan dan oordeelen, om, zoo noodig, ook tot handelen over te gaan. Wellicht, dat verminderde afneming, of het hoog noodig- Bte gebruik van invloed zou kunnen zfijn lom toch op den voet van gelijkheid te blij ven met zijn beurs. Mag ik op deze vragen eenig antwoord hebben? Melkhandelaren, weest royaal. Dankbaar teeken ik: m Een melkgebruik'er en -•* lezer ven het „L. D." a k v. d. P. STOOMSCHEPEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. „Bahka" (uitreis) paaeuerdc 25 Sept. Gibraltaij .Batjan" (thuisreis) arriv. 25 Sept. te Colombo „Billiton' arriv. 26 Sept. van Amsterdam to Bata via; „Karamala" (thuisreis) arriv. 25. Sepi. to Suez; „Lombok" (uitreis) vortrok 25 Sopt. van Suez; „Radja" (uitreis) arriv. 26 Sept. te Padang „Rembrandt" (uitreis) passeerde 26 Sept. hot Gal loper-vuurschip; „Koningin der Nederlanden" (thuisreis) vortrok 24 Sept. vau Colombo„Niae" vertrok 24 Sept. van New-York Daar Java; „"Von del" (thuisreis) vertrok 24 Sopt. van Port-Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. „Arakan" (uitreis) passeerde 25 Sept. Kaap Bouqaroni: „Bengalen" arriv. 25 Sept. van Ba tavia to Manilla; „Goentoer" (uitreis) passeerde 25 Sept. Dover; „Tabanan" arriv. 26 Sept. v. Java te Rotterdam; „Soernkarta" vertrok 24 Sopt. van Norfolk naar Port-Sa'd. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. „Venezuela" -uitreis) passeerde 25 Sept. de Noord-Hinder; ..Lodewijk van Nassau"* vertrok 24 Sept. van Newnort Nows naar Baroelona; „Olio" (uitreis) rriv. 26 Sopt. to Colon: ..Prins Willem I" (thuisreis) arriv. 25 Sept. te Lissabon, en zette donzelfden dae* do reis voort. HOLLAND-AMER IK A LIJN. „Callisto" vertrok 25 Sept. van Amsterdam naar Tampa„Noordam" vertrok 25 Sept. van Rotterdam naar New-Ycrk: „Noorderdijk". van Cardiff naar New-York, is 24 Sept. Fastnet ge passeerd; „Rijndam", van New-York, is 24 Sept. bij Deal geankerd; „Poeldijk" arriv. 24 Sept. van Rotterdam te Bcston: „Soost-dijk arriv. 24 Sept. van Rotterdam te New-Orleans, KON. HOLL. LLOYD. „Gooiland" (thuisreis) arriv. 25 Sept. te Bahia; „Kcnnemerland" (uitreis) vertrok 2-3 Sept. van Bahia„Maasland" (uitreis) vertrok 24 Sopt. van Leixoes; „Norfolk", van Buenos-Ayres naar Am sterdam. is 23 Sept. Fernando Noronha gepasseerd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Stadstlmmorwcrf. Telephoon No. 127. Geopend's morgens van 912" en des middags van 2—5 uur. AANVRAAG" VAN WERKZOEKENDEN. 1 -Reiziger, 15 Timmerlieden, 4 Opperlieden, 1 Metselaar, 5 Steenhouwers. 9 Stueadoors, 1 Voeger, 5 Schilders, 3 Meubelmakers, 1 Maoh.- Baakwerkcr, 2 Smeden, 1 Koperslager, 1 LoodPgieter, 10 Typografen, Banketbakkersjongen. 2 Motor- sohippers, 3 Bloemist-en. 8 Grondwerkers. 9 Loop knechten. 2 Loopjongens, 13 losso "Werklieden. 1 Dienstbode, 1 Dagmeisje. 3 Werksters. 1 Winkel juffrouw, 2 Naaisters, 3 Breisters, 1 Waschvrouw, 1 Jongste Kantoorbediende (Moisje). V raagAls ik geld leen aan iemand en dde persoon hoeft een borg, on ik maar een contract, is dat nu van kracht met een zo- gel van 22£ cent? Of heb ik nu nog oen no ta rig noodig? Antwoord: Neen, u kunt dat alleen bedisselen. Wanneer u het geld geeft, moet de loener en de bong voluit op het zegeltje schrijven, wanneer zij bijv. honderd gul den van u leenen goed voor honderd .gul den en dat onderteekenen V raag: Heeft oen man die moedwillig zijn vrouw verlaten heeft- en haar achter laat zonder tegemoetkoming om in haar on- dorlioud te voorzien, het recht op het volle bedrag, wat de werkloozen kas in Leiden geeft aan gehuwde personen, dlaar deze be doelde man het volle bedrag geniet? Antwoord: Wel neen, dat is immers te gekGa toch direct met het bestuur van de werkloozenkas, door u bedoeld, spreken Vraag; Bestaat er gelegenheid om aan te vragen bij do Vekhartillerie geplaatst te worden'? Ik ben van do lichting 1912 landstorm. Zoo ja, bij wien kan :k dat dan aanvragen en wanneer 'i Antwoordt Neen, de landstorm wordt voorloopig alleen ingédce1d bij de Infante rie en de Genie. Vraag: Wat is de kortste* en goedkoop ste weg per spoor naar Groningen en hoe laat vertrek Leiden? Antwoord: Per Holl. Spoor Leiden 6.46. Aankomst Groningen 1.08. Per Staatsspoor van Leiden 6.aankomst Groningen 10.51. Vraag: Is hier gelegenheid in theorie onderwijs te bekomen tot opleiding voor chauffeur? Kan dit kosteloos of is hier nog kosten aan verbonden? Antwoord: Hier in Leiden is daarvoor geen gelegenheid; wend u tot de Ambachts school in Den Haag, Nieuwe Haven No. 95. .V r a a g: Ik ben in Haarlem in betrekking geweest en nu te Leiden in betrekking. Ik heb verzuimd in Haarlem mijn verhuis- biljet te halen, dus heb het alhier ook niet ingediend. Zou ik het nu per brief kunnen vragen? Zoo ja, aan wien moet ik dan schrijven? Antwoord: U schrijft een vriendelijk briefje met een postzegel voor antwoord aan het Bureau van den Burgerlijken Stand te Haarlem, dan wordt u het verhuisbiljet toegezonden. Dan bezorgt u het hier op het Bureau. Indien u het verzuimt is u strafbaar. Vraag: Zou u mij ook kunnen zeggen of ik als vaste noodhulp aan de Posterijen to Leiden, mijn gewone loon krijg, terwijl ik getrouwd ben en 10 November in dienst moet bij den landstorm? Antwoord: Wij zouden voor u kunnen informeeren, doch het lijkt ons eenvoudiger, wanneer u dit zelf maar doet. U zijt daar voor dagelijks aan het Postkantoor in de gelegenheid. Wij vermoeden, dat u uw ge wone loon niet zult krijgen. Vraag: Hoe kan ik iemand het tabak- pruimen afloeren, zonder dab hij ©r iets van af weet? Ik heb wel eens gehoord, dat hier voor, evenals voor het rooken. een middel is. Weet u dit misschien? Is tabakspruimen ongezond? i Antwoord: Het pruimen van tabak is evenals het snuiven, waaraan sommige vrou wen nog verslaafd zijn, een vieze gewoonte en ook ongezond. Tabak is nicotine houdend en nicotine is een vergift. Dit vermengt zich met het speeksel, waarvan wordt inge slikt, wat op den duur nadeelig is voor het gestel. Het iemand afleeren, zonder dat iiij er zelf iets van weet, zal moeilijk gaan. Breng hem het verkeerde, het vieze er van, onder het oog en als hij' een wil heeft, zal hij met deze gewoonte breken en er zich' later in verheugen. Vraag: Kunt u mij het recept geven van Yoghurt? Waar ziju de benoodigdhedon ver krijgbaar? Antwoord: Hoewel wij niet gewoon zjjn bepaalde adressen op te geven, mogen we in dit gevai daarvan afwijken, omdat bier, naar men ons verzekert, maar één adres m Leiden bestaat, waar het recept en de benoodigdheden voor Yoghurt zgn te ver krijgen. Dit adres is: Nutricia, Korenburg; steeg 3. Vlschhal Levendaal li. Zijdgracht. Depót, Sassenheim Hoofdstr. 154. Schelvisch 10 en 12 Cts. per pond. Schol 13 en 15 Cts. per pond. Mooie gTOOte kooksckol 18 Cts. per pond. Er zijn weer prachtige versche groote Makreelen aangeko men, die voor 18 Cts. p. pond ver kocht kunnen worden. 820 13 187 25 bericht, dat de Inschrijving wordt gesloten: 2 Oct. a.s. Derhalve is spoedige aangifte gewenscht. 843 14 Spreekuren alsnog dagelijks van 1—44 en 7—94 uur, NIEUWE MARE 25 (naast den Weled. Heer DE WITH. Afdeeling LEIDEN. op Dinsdag 28 September 1815, 's avonds acht uur in de Graan- beurs to Leiden. SPREKER: G. RIJNDERS, van Amsterdam. ONDERWERP: Waarom vervolgt men in het „vrije" Nederland de anti-meïitaristen TOEGANG VIJF CENTEN. 5501 DEBAT VRIJ. RUIME KEUZE VOORHANDEN. 797 10 Breestraat 1. bij voorkeur gelegen Breestraat of Rapenburg. Brieven met be knopte omschrijving en opgaaf koopprijs onder letter T aan BINNEN- DIJK's Adv.-Bureau Breestraat 156. 821 20 Aan de Poffertjeskraam, staande Van-der-Werfpark, zal eiken namiddag deze Week worden gebakken. De kraam is open tot des avonds halfelf. Hoogachtend, 833 11 JOH. EPSKAMP. Bezoekt het BOERHAAVESTRAAT 11, Hoekhuis. Goede Consumptie. 2902 10 Goedkoope prijzen. Aanbevelend, Mej. SLINGERLAND. enz., enz. 847 60 781 15 BESR6S mei era zonder [QoucSte. voor" WAïSfSÏ WATER tSoos- Sieli geeneeüe Smis. Geëmailleerd IJzer, waarvan de Geïllustreerde Prijscourant op aanvraag verkrijgbaar is.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 6