"sport. N*. Woensdag 22 September. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. leiierianii en de Ooiiog. Militaire Uitvoering op het Schuttersveld. A0. 1915. PBIJS DEB ADVERTENTIES: Van 16 regels f 1.05. iedere regel meer ƒ0.17k. Kleine advertentiëi fan 30 woorden 40 Oents oontanti elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het incaaseeren wordtƒ0.05 berekend Bewijsnummer 6 Oents. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leidsn per 3 maanden ƒ1.30; per wee»f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. J 0.10. Franco per post 1.06 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de firma Wed. W KOO- BEMAN. om vergunniDg tot oprichting van een lompenbewaarplaat-s in het peroeel Oude Bljn no. 51. Sectie I no. 438. Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet: Geven bij deze kennis aan hot publiek, dat ge noemd verzook met de bijlagen op de Seoretorio dezer gemoento ter visie gelegd is; aLsmede dat op Woinsdag, den 6en Ootober ®.k.. des namiddags te balftwee, .op het Baadhuie, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen ait verzoek in Ie brengen, terwijl zij or de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep vercchtigd lijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der TTln- lerwot voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe to lichten. Burgemeester en Wothouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN 8TBIJEN. Secretaris. Leiden, 22 September 1915. LEIDEN, 22 SEPTEMBER. Loiüsche Koetsiers-Vereeniging. Ff 13de jaarvergadering van de Leidsche J^cetsiers-Vereeniging „Verbetering zij on3 breven,werd gehouden, in de zaal van tien heer Wervelman, aan de Nieuwe Bees tenmarkt De voorzitter, ide heer W. van Ingen, open- tie de vergadering. Hij zei, dat het voor hem een aangename ta3k was, deze feeste- '1jjke bijeenkomst te openen, heette allen wel kom, erkende, dat deze vergadering beter be- v zet is, dan bij gewone gelegenheden, en (tenschte dat dit ook in de toekomst, van de gewone vergaderingen gezegd, zal mogen worden. Hij bracht aank uit aan de donatri- iCPs en donateurs, voor hun hulp. hoopte, dat tiit in de toekomst minstens zoo blijven mag. ift'enschte den dames, leden en genoodigden leen gezelligen avond en verzocht, dat zij, die zich wenschten op te geven, als lid, lof donatenr, het bestuur daarmede in kennis pouden stellen. Na de gewone werkzaamheden werd het programma, hetwelk rijk voorzien was van voordrachten, vlug afgewerkt en werden al- »lr.n, die daaraan medewerkten, luide toe gejuicht. Na de jianze, welke twintig minuten ge- tiuurd had, was hét den heer H. J. van Kerk- .holf, die op verzoek van het bestuur cis 'Spreker optrad. Spreker zette in het kort uiteen, waarvoor faen vereenigdis, en gaf den weg aan, welke bewandeld moet worden, om het devies, hier boven aangegeven, tot zijn recht te doen komen. Hij zette uiteen, waarom men een banier heeft, welke omringd was met groen en bloemen, en verzocht vooral de hulp Van de dames, waardoor de vergaderingen Biet alleen beter tot haar recht zouden ko ppen, doch ook het daardoor voor de leden gemakkelijker zou zjjn, om leden aan te erven. Hij eindigde met- den wensch uit te spreken, dat spoedig moge aanbreken de tijd, waarin alles, wat het reglement en de tain ten aangeven, in vervulling moge ga3n, ff. ardcor de Eendracht, die Maoht maakt, Veder bewaarheid worden zal. Het verder afwerken van het programma fjing vlug, terwijl men het bewijs leverde ook als genoodigde er thuis te zijn, daar ïnenige voordracht daarna ook door hon ten i beits gegeven werd. Men ging huiswaarts tiadat er een dansje gemaakt was, en de Voorzitter zijn dank aan allen had betuigd. Er werd gisteravond nog een uitvoe ring in de openlucht op het hoóge „Burcht"- terrein gegeven, 't Was er in 't midden frisch, maar in de nissen was het best uit te houden. De opkomst was nog vrij goed. Het Stedelijk Muziekkorps onder leiding van den heer Joh. C. Geyp voerde een opera tin operette-concert uit, dat velen voor het weinige geld, hetwelk voor toegang geheven werd, een paar aangename uren bezorgde. De inauguratie van de nieuwe leden van het Leidsch Studentenkorps zal plaats heb ben op Woensdagavond 13 Oct. Den heer L. Sijens, alhier, is te Am sterdam het gewoon politie-diploma ui tg 3- reikt De heer A. Zwarts, alhier, is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het voorloopig di ploma machinistenexamen. Op de Staatsbegrooting voor 1916 is Onder Hoofdstuk Justitie uitgetrokken f 100 voor aanstelling van een assistent ambtenaar voor de Kinderwetten alhier; onder Hoofd stuk Binnenlandsche Zaken f1000 voor een assistent van den lector in de dermatologie aan de universiteit alhier; wordt voorgesteld verhooging van het Rijkssubsidie voor de teekenschool van den R.-K. Volksbond al hier met f300; onder Hoofdstuk- Marine wor den gelden aangevraagd voor aanbouw b:j het gebouw van de verificatie van 's Rgk* zeeinstrumenten alhier. VERKEER MET BELGIE. De opening van de BMgisch-Nederland- scho grens voor goederenvervoer per spoor over Baarle-Nassau-Weeldo ia uitgesteld tot 1 October. GESCHORSTE KAASEXPORTEURS. Vanwege het Rijks Centr aal-B ure au voor den uitvoer van kaas, is tot de kaasex- porteura de volgende circulaire gericht: Wij hebben do eer u .te berichten, dat voorloopig als exporteur geschorst is: Rot terdam, N. V. Kaashandel Vezet. Verder is gebleken, '"at, de heer A. Blok- Calanderstraat 41, Enschedé, van be roep- reiziger in muziekinstrumenten, be trokken is geweest in do handelingen, wel ke tot schorsing van de exporteurs Fa. Gebrs. Bootsma, Enschedé, en A. G. van Yiict. VI aar din gen geleid hebben. Wij ver wachten, dat de bij ons bureau ingeschre ven exporteurs en grossiers geen kaas van genoemde heeren zullen koopen, noen aan hem verkoopen. ENGELSOHE VROUWEN EN KINDEREN. zijn geraakt en over het werk der Duitsche splonnage te Rotterdam, nadere bijzonder heden te kunnen verstrekken." EEN VERVALSCHT TELEGRAM. Donderdag a.s. zullen c.. je veer 90 Engel- sche vrouwen en kinderen van Brussel over I EsschenRoosendaal naar Rotterdam rei- J aankomst aan het station D. P. 'al daar 4 uur te namiddags. Eenigo leden der Engelsche en Amari- I kaansche legatie zullen ter ontvangst van I het gezelschap te T^osendnal aanwezig zijn. DE GEESTELIJKE BEi^iNGEN DER MILITAIREN. 25 Augustus was 1 -t - jaar geleden, i dat. het comité tot behartiging van de, j geestelijke belangen der -oteetanteche mi litairen in Noord-Brabant en Limburg werd opgericht. Het comité had, eer het jaar ten einde liep, 50 tehuizen, waar iederen avond de manschappen onder de wapenen bijeen konden komen. Het eerste boekjaar sloot met een uitgaaf van 20,400. De wekelijk- 1 sohe uitgave beloopt /400. In het tweede jaar zijn er nog 5 tehuizen bijgekomen.. DE BATAVIER IIP'. De minister van Duitenlandsche Zaken 'brengt hiermede ter kennis van belangheb benden, dat de „Procurator General" bij het. Brit-sche prijsgerecht een eisch heeft in gediend tot verbeurdverklaring van 11 kis ten, bevattende valecüe juweelen uit het stoomschip „Batavier III". GEZONKEN DUITSOHEJ TRAWLER. Volgens rapport van den stoomtrawler „St.-Nicolaas", is do Duitsche stoomtrawler „Fischhandel" op 11 Sept. op 55 gr. N.B. en 6 gr. 10 min. O.L., door een Engelsch oorlogsschip door een achttal schotén tot zinken gebracht De opvarenden werden ge waarschuwd van boord te gaan en zijn daar na overgenomen op het Engelsche "oorlogs schip. De bemanning van tie „"St.-Nicolaas" is aan boord geweest van den Duitechen trailer' doch deze zonk steeds dieper en verdween, na vijf nren rondgedreven te hebben. De scheepsboofc is geborgen en door de „Batavier II" te IJmuiden aangebracht EEN OPZIENBARENDE SPIONNAGEZAAK. Een bijzondere1 correspondent van de „Tel." te Rotterdam meldt: „Naar ik uit de beste bron verneem, heeft de'Nederlandsche justitie de bewijzen in handen van een opzien barend geval van spionnage, waarbij, behalve 6en Nederlandseh zeeman, het Duitsche con- I sulaat te Rotterdam betrokken schijnt te zijn. ODgeveer een week geleden heeft de Né- derlandsche justitie beslag doen leggen op een trol documenten, die gevonden waren in een wagon van een trein op het traject BentheimDen Haag. Deze rol was gesloten met blauwe, papieren zegels, die het op schrift droegen: „Duitsoh consulaat te Rot terdam." De rol was geadresseerd aan het „Nachrichten-büreau Admiralstab Berlin." Het bleek, dat de rol drie zeekaarten be vatte, welke 't mgnengtb'cd aan de Zuidkust van Engeland on aan den mond van de Theems in beeld brachten. Op een der kaar ten was zeer nauwkeurig de mjjn-vrije door vaart door de Theems aangegeven. De kaar ten bevatten in een hoek de mededeelingen, dat zij geleekend waren volgens gegevens, verstrekt door den kapitein van de sleepboot „Blankenburg", te Rotterdam. Hoewei onze justitie reeds sedert een week in het bezit is van dit materiaal, door haar nog geen maatregelen tegen de bij deze spionnagezaak betrokken personen genomen. Gisternamiddag om 2 uur bevond de ka-' pitein van de „Blankenburg" zich nog pp vrije voeten. Ik hoop u binnen weinige dagen over de wijze, waarop de compromitteerende stukken in het bezit van de Nederlandsche justitie De heer K. Wybrands, van het „Nieuws van den Dag voor Ned.-Indië", thans te Nice, vertelde het volgende aan een repor ts van „Le petit Nipois": „In het begin van 1913 schreef hij een artikel over „Het Duitsche gevaar'', waarin hij de woorden van den keizer aanhaalde „Völker Europas, wahrt eure heiligste- Gü- ter". Daarin voorzag hij reeds den dreigen den. oorlog en hij had de eer en de vol doening te vernemen, dat de Duitsche con sul te Batavia, dr. Lettenbaur, zijn artikel naar Berlijn had gezonden, terwijl hij den auteur en zjjn blad signaleerde ate „Deutsch- feindlich." Na het begin van den oorlog, dé schen ding van België, de wreedheden in Frankrijk, België en Polen, werd de toon van het Hollandsche blad er voor de Teutonen r.a- tuurlijk niet vriendelijker op. En bij.ia iederen dag dienden de Duitschers op Java een klacht bij de rechtbank in tegen de redactie van het „Nieuws": voor schending der neutraliteit, beleedigingen van 't Duit sche leger, enz. zonder, 't is onnoodig dat te zeggen, eenig resultaat. Zij slaagden er zelfs niet in, de redactie te intimideeren. Ziehier hoe de Duitschers zdcli wreekten. Eeni.ge wekengeleden wilde Wybrands van Batavia naar Amsterdam gaan; men weet, dat de Hollandsche booten na een reis van bijna vier weken Genua aandoen. Daar kan men aan land gaan en langs een korteren weg over Italië, Zwitserland en Duitschland, Holland bereiken. De reiziger heeft daarvoor in dezen tijd een paspoort noodig. Doch de Duitsche con sul te Batavia weigerde het paspoort Van aen neer Wybrands af te teeken/u, een lor- maHteit, noodzakelijk voor iemand, die vla Duitschland zjjn vaderland, een neutraal land, wil bereiken. De consul weigerde brut:al- weg, zonder een andere reden op te geven dan: „ik wil nietl" De heer Wybrands vertrok, ging te Genua aan land en vestigde zich voorloopig in Zwitserland in Luzern. Van uit deze stad schreef hij z$n bruid, eeu Poolsche dame, Duitsch onderdaan, hem te komen opzoeken, voorzien van de pa pieren, noodig voor het sluiten van een hu welijk dat te Luzern voor den Hollandse-hen consul gesloten zou worden. De dame kreeg een paspoort om naar Zwitserland te gaan, maar aan de grens ziet de Duitsche grenswacht haar papieren na Waar gaat u heen? Naar Luzern. Waarom? Mjjn bruidegom opzoeken oen Hollan der, gekomen uit Nederlandsch-Indië. Zoto! Waarom komt die meneer niet in Duitschland? Zijn paspoort is alleen maar gteldig voor "Zwitserland Zoo, zoo! Hoe heet uw aanstaande? Wybrands. Wybrands?? Hum! Voornamen, beroep, woonplaats? Oh de journalist Wybrands van Batavia? Néén, juffrouw, wij kunnen u niet toestaan het „Vaterland" te verlaten om die meneer te gaan zien. U. kunt de grens niet passeeren Teleurgesteld vroeg de dame verlof, haar bruidegom te telegrafeeren, ten einde hem op de hoogte te stellen. „Zonder twijfel! Telegrafeert wat gjj wilt. Alleen verlangt het reglement, dat wjj uw telegram verzenden." Daarop stelde de dame hem het volgende telegram ter hand: „Ka-nn Grenze nicht pas- sieren. Brief folgt Minnie Koslowska." Maar de heer Wybrands ontving het vol gende telegram: „Kann wegen ungenügender Papiere Grenze nicht passieren. Du kannst passieren. Erwarte dich hier." Het vreemde feit, dat $en Duitsche Pool sche niet van Duitschland naar Zwitser land kon gaan, deed de heer Wybrands te Luzern blijven! TEXTIELNIJVERHEID. In de vergadering van de Kamer van Koophandel, te Hengelo, is voorgelezen een adres, dat gericht is aan den minister van landbouw, nijverheid en handel, waarin de moeilijkheden worden uiteengezet, welke de texfciefabrikanten ondervinden bij den ïn- j voer van verfstoffen. Uit de mededeelingea van enkele leden bleek, dat het met dien in voer slechter gaat-dan ooit; in geen twee maanden heeft de Duibsclie rogccring een consent voor den uitvoer ervan gegeven. DE BELGISCHE UNIVERSITEIT TE 1RSFOORT. Men meldt aan de „N. R. Ot.": Maandagnamiddag hebben de Belgische professoren en de geïnterneerde stuuenten te Amersfoort pr J. Schrijnen uit Utrecht, gehuldigd. Prof. Schrijnen vatto het eerst de gedachte op, hoogcr onderwijs te ver sohaffen aan de Belgische studenten,-die in de interneoringskampen verbleven, en het is grootendeeie aan zijn onverpoosde toe wijding te danken, dat ze allen -samen wer den gebracht te Amersfoort cn dat, sedert het begin van dit jaar, dagelijks voor hein colleges werden gehouden en Utrechtsoko professoren, met cle web.a.aMide mei' i.ulp I der Nederlandsche. militaire overheid. Prof. L. Coi-ard (uit Leii-- en) en prof. Tco van Buy velde (uit nt) spraken bei- J dén een recfo uit ter huiuiging Van prof. Schrijnen, en twee studenten^ een van 1 Amersfoort en een van Utrecht, spraken woorden van Verder werd prof. Schrijnen een geschenk aangeboden. Deze dankte op zijn beurt en wees op de vruchtbare toenadering, die tusschen het Nederlandsche i het BelgL - volk is tot stand gekomen. I IN ERNSTIGEN TJJD. Men schrijft aan „Het Volk" „Van 13 tot en met 17 September is er een manoeuvre gehouden in de Betuwe, waaraan o.a. is deelgenomen door het 22e regiment infanterie. Toem deze vijfdaagsche oefehng afgeloo- pon was, betuigden sommige commandan- ten hun tevredenheid aan de manschappen met de wijze, waarop deze hun plicht ge- i daan hadden. Toch mocht niemand de kam pen verlaten, hetgeen tot veel o-ntevreden heid en gemopper aanleiding gaf. Doze manoeuvre heeft zich gekenmerkt voor de manschappen door zwaro ver moeiende oefeningen voor sommige offi cie reu door hun veel offeren aan Bacchus. Vooral den laatsten avond voerde koning alcohol het bevel. De regiments-arts was niet in staat alleon in zijn kwartier te komen en moest gehol pen worden door eeu kapitein. Buitenge woon onverantwoordelijk is het van dezen dokter, daar hij over de gezondheid van ruim 3000 man moest waken en dat on der deze bijzondere omstandigheden In het kamp in de Spees bij Opheusden was een kapitein zoo beschonken, dat hij als speelbal door den manschappen ge bruikt werd. Men verzamelde zaoh voor zijn tent, zong en joelde, waarop een der man schap f n oen voorstelling gaf van een be keer dot dronkaard in het Leger des Heils, waarbij allen met het refrein' in stemden „Dronkaard, er ls ook redding voor u". Daarop gingen zij in optocht met hun „superieur" naai^ den bataljonscomman dant. Dezo liet ^ioh ever.wel niet zien. Daarna werd spontaan een optocht door het kamp georganiseerd. De manschappen namen dezen kapitein op de schouders, sloegea hera een deken om, en haalden een anderen kapitein, eveneens dronken, uit zijn bed on-der de woorden „Kom, ouwe Judas, jij d'er ook bij'V Dit illustre gezelschap werd vergezeld door andere heel of half beschonken offi cieren, w. o. één in zijn hemd meedanste. Tot meerdere luister van dit even onge woon als verheven schouwspel moest de ser geant-tamboer voorop loopeu en blazen. Een menigte burgers keken, van af de hoogte van den dijk met welbehagen naar dezo gratis voorstelling in de laagte. Be halve deze burgers "profiteerden ook do wachten, die gingen slapen met de ge dachte als de kat dronken is, kunpen de muizen rustig slapen." De redactie van voornoemd blad teekent hierbij aan Wij ontvangen dezo mededeeMngen van zóó betrouwbare zijde, dat wij niet aarze len ze te publiceeren. Wij doen het in het algemeen belang. Want wij zijn van oor deel, dat in deze hoogst ernstige tijden of ficieren, die het bevel voeren over groote groepen jonge mannen, een ander voor: beeld moeten geven dan zij door deze er- geliiko zwijnerij doen." Voetbal. De Extra-Competitie van dên „L. V. B." Wegens het niet-dee'memen van „Ajax II" aan de Extra-Competitie aal dit seizoen deze afdeeling niet ingesteld worden. De L. A. V. „Leiden." Door de vereeniging „Leiden", is een ver zoek tot den „L. V. B." gericht, om zich te mogen terngtrekken voor de competities, waarvoor het met twee elftallen had inge schreven. Het wil ons voorkomen, dat Leiden, of wel wal lichtvaardig met twee elftallen heeft ingeschreven, of zich wel wat overhaast ge heel terugtrekt. We kunnen ons indenk n, dat er verschillende bezwarende omstan lg- heden komen, maar had men dan niet de terugtrekking van een elftal kunnen ver zoeken. Bovendien zou het ons niet verwonderen, dat de geheele terugtrekking van Leiden/ten slotte op een ontbinding uitliep. Verbeterde Wedstrijdresultaten. NEDEKL. VOETBALBOND. Westelijke Afdeeling. Tweede Klasse B. Den Haag: D. V. V.E. D. 0. 14. Reserve Tweede Klasse A. Rotterdam: Sparta IIIV- 0. C. Ill 21. Aan de eerste voorwaarde voor het wel slagen van de Militaire- en Bportuitvoering op het Schuttersveld is voldaan. Het weer is frisch en zonnig, het terrein kurkdroog, voor het houden van oefeningen en demon straties een haast onmisbaar vereiBchte. Een en ander verhoogt de goede stemming der Leidsche menschen, die waarlijk ook wei tenige nenoefte aan een reestdag hebben. Vrooiijk wapperen de viag^on in de na jaarszon, vooral langs den weg, dien de Vor stelijke stoet volgt, en voorts van alle openbare gebouwerp Op het Schuttersveld was ook al vroeg alles leven en beweging. Het veld zelf heeft) een feestelijk aanzien, al heeft men zooveel mogelijk aan den wensch van H. M. de Ko ningin voldaan, om ook in dit opzicht de soberheid te betrachten, opdat de baten van dezo uitvoering, die zullen vloeien in de kas van het Leidsch Steuncomité, zoo groot mo gelijk zullen zijn. Gelukkig heeft dit de aan kleed ing in haar geheel niet behoeven te schaden, die van een goeden smaak ge tuigt, evena's de uitvoering van 't eenvoudig en toch artistiek programma. Smaakvol i3 vooral' de Vorstelijke loge, aau den kant van de Aloëlaan, door Gebr. Van Ewijk gestoffeerd. Ter weerszijden van deze loge zyn de eerste-rangSrZ'tplaatren aan gebracht. Aan de overzijde langs den kant van „Zomerzorg" en „Zoineriust" berinden zien de anatre zitplaatsen Daartusschen in is het oefeningsveld. Aankomst van de Vorstelijke Persoïien. Al vroeg scharen zich de menschen langs den weg, dien de Vorstelijke stoet zal pas seert. Vooral in het Noordeinde en aan het Ncordeindsplein is het vol. Ieder wil de eerste zijn, om onte Koningin te begroeten. Te kwart voor twee ongeveer naderen de vorstelijke gasten, H. M. de Eoningin-Moe- dér in een rijtuig, bespannem met twee paarden, H. M. de Koningin on Z. K. H.- do Prins in een auto, met luide toejuichin gen door groot en klein begroet. Lang zaam rijden do auto's door de stad naar den Rijnsburgersingel; overal rungs den weg worden H. M. de Koningin en de Koningin- Moeder geestdriftig toegejuicht, waarvoor, zij buigend danken. Aan den ingang van het Schuttersveld, worden de Vorstinnen en de Prins der Ne derlanden en hun gevolg ontvangen door den opperbevelhebber van land- en ziemacèt, ge neraal Snijders, den commandant der 1ste divisie generaal-majoor Klerk de Reus en den commandant van de 4de Infanteriebri gade, kolonel Van Bockom Maas. Op de voorste rij, in de Vorstelijke lose nemen plaats H. M. de Koningin, H. M. 3e Koningin-Moeder, Z. K. jH. de Prins, en rechts van de Koningin de opperbevelheb ber. Op de rij daarachter nemen plaats de sdj., de hofdame en de ordonnance-officier van H. M. de Koningin, de adj. van den Prins, de hofdame en de kamerheer van H. M. de Koningin-Moeder, andere militaire en burgerlijke autoriteiten, waaronder 3e bur gemeester jhr. De Gijsela ar. H. M. de Koningin was g/kleed in een wit stoffen japon, met zwarten boei met witte aigrette 'en droeg een bruin sabelbont. De Koningin-Moeder was in het zwart gekleed- Het gevolg van H. M. "de Koniagin be stond uit den adj.-generaal-majoor graaf Schim melpenninck, de hofdame baronesse Van Burmania Rengers, den ordonnans-offi cier j'hr. Quarles van Ufford. Eet gevolg van H. M. de Koningin-Moeder stond uit Kamerheèr luit.-kol. jhr. Van Tets, hofdame jhvr. Van der Poll, en het gevolg van den Prins uit ordonnans-officier d.d. adjudant Backer. In de vorstelijke loge hadden, behalve de genoemde personen, o.a. nog p'aate genomen de chef van den staf, overste Crooekewit, generaal Scheltema, generaal Kleinhans, de commandant van de 4de inf. Brigade gene raal-majoor Van Bockom Maas, generaal- majoor Klerk de Reus, kolonel Van Hoog- straaten, prof. Hseres, prof. Knappert, de rector-magniLcus, pref. Krist n ea, de adj. van den opperbevelhebber kapitein Ver- Leidsch Sludentenkorps, de h er Harmens en de assessor Wynaents, en enkele anderen. De uitvoering op het Schuttersveld. Hierna begon men met de uitvoering van het aan afwisseling rijke programma, aller eerst een gymnastiekoefening met geweer, die, door 200 man van het 4de regiment, on der leiding van kapt. Lcers de voorbe reiding had plaats onder leiding van 2de luitenant Oifwerkerk en Sergeant de Koele op correcte wijze werd volbracht. Hierna een nummer poïsstok*pringea onder leiding van luit. Senff door 6 personen. Beginnende met 2.20 M., werd deze hoogte langzamer hand opgevoerd tot 3.10 M. De eerste prijs werd gewonnen door den milicien Mars, met 3.10 M., waarmede het record van het Sta*

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1