H'efaluml en de Oorlog. N®. 17028 "W oeosclai» TL ^epteinfoei', feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ingezonden. SPORT. A0. 1915. PRÏJS DER ADVERTENTIES V*n 19 regelt ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17£. Kleino adyfirtentiên van 80 woorden 40 Gents oontant; elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incaweeren wordt ƒ0.05 berekend. Bowijsnninmer 6 Genta. PRIJS DEZER COURANT: Yooi Leiden per 3 maanden 1.30; per weeh I l f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd sijn per week. 0 0.10. Franco per postp 1.05 LEIDEN, 1 SEPTEMBER. Onderofficiers-V crccniging ,,Door Vriendschap Vercenigd". Deze Vereeniging heeft gisteren haar Zon dagavond aangevangen feestelijkheden voort gezet en tot een goed einde gebracht. Voor Koninginnedag stond allereerst op het programma een tocht naar en over do Meren mot een mooie boot van „De Vol harding". Bij zeer ongunstig weer zou deze tocht vervangen zgn geworden door een piatinée in „De Graanbeurs". Het weder liet echter toe, dat de met vlaggen getooide on geheel bezette stoomer regen twee uren uit de Oude Vest bij „De Lakenhal" kon vertrekken. Dit geschiedde onder de tonen van het mobilisatie-muziek korps van het eerste bataljon alhier, dat zich ook verder aan boord kranig hield, en onder stille en ook zeer beweeglijke belangstelling op den wal. De tocht was een zeer genoeglijke. De stemming liet niets .te wenschen over; af en toe werden er aan boord zelfs rondedansen geir.oakt. Van ,de spijzen en dranken uit den voorraad van den heer A. Backer werd door allen met graagte gebruik gemaakt en ook werd aandacht geschonken aan de schoone natuurtafereelen, die zich aan het oog voor deden. Na aankomst tegen zes uren aan het „Yol- harding"-station aan de Haven begaven eenigen der deelnemers aan den watertocht zich dadelijk naar „Den Burcht". Het bestuur der Vereeniging gebruikte daar 'een feestmaaltijd. Het slotnummer van het programma vormde een avondfeest, dat in „De Graan- Lfcuts" plaats had en door zeor velen werd i bezocht. Op het podium verhieven zich hooge plan ten en het borstbeeld van de jarige Vorstin; do achtergrond werd gevormd door een don ken: o ode draperie, waarboven het Nederland- sche wapenschild. Op de meeste tafeltjes stenden bloementuiltjes. 't Zag er goed uit. Precies op tijd zette de strijkmuziek in met liet „Wilhelmus", door de toen nog niet tal rijk aanwezigen staande aangehoord. Van deze muziek kreeg men in den loop van den avond nog heel veel te hooren. Voorts zorgden in de voornaamste plaats vcor het amusement de transformatie- soubrette Kenny Dutreau en haar bloedver- vant de gentleman-humorist Jacques Du treau, 'die nu wel niet met veel nieuws kwamen, wier zuiverheid van stemgeluid wel eens wati te wenschen overliet en die niet aldoor de kunst meester bleken, zich voor allen goed verstaanbaar te maken, maar toch een enorm succes hadden en den aanwe zigen in feeststemming brachten en hielden, hetgeen dan toch het doel van dezen avond was. Een woord van lof komt toe aan de heeren Van Peppen en De Winkel voor hun vaardig en zuiver xylophoon-spel, dat allen terecht in verrukking heeft gebracht. Verrassend waren de schoten aan het slot van het num mer, dat als slot was bedoeld, maar dit niet bleef door den luiden aandrang van het op getogen publiek om méér. Na afwerking van het programma' had oen bal plaats onder leiding van den heer H. J. van Leeuwen Jr., dat velen nog lang bijeen hield. De onderofficiersvereeniging „D. V. V." en haar gasten kunnen tevreden en dankbaar zijn ever en voor deze welgeslaagde feest viering. Deo na-oliffcs hield <le politic op het Haagscihe veer te Botterdam een man aan, die op verdachte wijze rondscharrelde tus- Bohen op den wal geplaatste kisten. Hij werd naar het centraal-bureau van politie gebracht en daar bleek, dat de aan gehoudene militaire onderkl-eeding droeg. Hij had zijn militair tenue uitgetrokken, dit gedeponeerd in een portaal aan do Zandstraat en het voor een burg or pakje verwisseld. Sedert bleek de man do 20-jarige Hage naar J. v. d. D. te zijn, gedeserteerd van hot 4de regiment infanterie alhier. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand Augustus ingelegd ƒ185,391,89 en lorughetaald 154,844.05 terwijl 88 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 40 boekjes geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 13,819 inleggers bedroeg mnde Augustus ƒ2,966,123.51. Te Wageningen is geslaagd voor de •^ndbouwakto L. O. de heer IJ. Sneeuw, alhier. Wanneer de wind niet to veel huilt en r geen regen valt, zal morgenavond van ^gon tot tien uren van den Stadhuistoren k '";r,k van het Leidsch Muzïr :orps klin- Gisteravond werd door het bestuur van de afd. Leden der Koninklijke Vereeni ging van Gepensioneerde Onderofficieren en minderen van het leger, vóór i' wel van 1877, aan do hulpbehoevende leden een 'bij slag op het pensioen uitbetaald. Aan de met raDg van onderofficier werd ƒ50, aan c1" met de positie van sol daat 35 toegekend. Deze uitkeeringen heb ben driemaal per jaar plaats. Het kantoor van den heer Ed. IJdo was hiertoe welwillend aan het bestuur afge staan. OPGAVE VAN PERSONEN, DIE ZIOH TE LEIDEN HEBBEN GEVESTIGD. P. Kuipers, Smidsknecht, Utrechtsche Jaagpad 56a. C. Wesselink, Volmolengradit 23a. Mej. R. S. Willing, Steenstraat 50. W. F. de Wolf en gezin, metaaldraaaer, Morsöhstraat 24. W. Laoourt, dieaistbode, Vliet 37. S.A Meerburg, zee-man, Witte Singel 81. L. Tegolaar, Dillenburgerstraat 1. Mej. T. van Leeuwen, Koningstraat 8. Mej. J. Ju, Langegmcht 45. J. A. Lafober en gezin, smid, Utrechtsohe Jaagpad 70. A. H. Nieseink en gezin, coupeur, Witte Rozenstraat 35. J. C. Dergont, sigarenmaker, Janvossen- steeg 5. W. Gordijn en gezin, scheepstimmerman, Langegracht 2-1. Mej. A. J. Langerak on gezin, werkster, Paradijssteeg 53a. J. H. Buijting, timmerman, Oostdrwars- graoht 15. C. M. van Nieuwkerk, modenaaister, Haarlemmerstraat 237a. T. L. Broekhuizon, bloeinistknecht, Vestestraat 4. Mej. Z E. Mooten, Oude Vest 133. O. Bronsgeest, slagersknecht, Lange Diefsteeg 20. L. van Rijn, huishoudster, Hoogl. Kerk- graoht 14. W. G. -de Roos, verploegstcr, Prins Fre- derikstraat 10 Mej. C'. do Mooy, Schutterstraat 28. J. H. G. va/n den Boom, dienstbode, Rijns- bu rgerweg 3. L. Scherpenisse, dienstbode, Rijnsburger- weg 3. E. Kop, kindeerjuffrouw, Rijnsburger- weg 3. P. A. Pijnacker Hordijk, Dijkgraaf van Rijnland, Rijnsbu rgerweg 3. Mej. C. van Wijnen, Prinsesselcade 1. Me<j. J. van Venetiën, Grocne-steeg 95a. H. A. Borché en gezin, los werkman, Jan Willemhof 3. Mej. Oh. J. van Helden, Papengraoht 25a. J. Hermans on gezin, bankwerker, Aloëlaan 4. H. Molema, dienstbode, Plantsoen 99. A. C. Birkhof, dienstbode Hooigracht 34a. G. M. Los, Hoegewoerd 65a. J. M. J. H. Kerstens en gezin, candidaa-t- notaris, Hooigracht 40. P. H. Haverkamp, Oranjestraat 33. J. van Iterscm, machine-bankwerker, Oranjogradht 59. J. de Mooy, landbouwer, Doezastraat 20. A. M. Overeynder en gezin, leeraaT R. H. B. S. Wasstraait 9. G. Londcrik, dienstbode, Wasstraat 9. Wed. M. SohiildFrank en gezin, Leu venstraat 22. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN Witte kanten kinderkraag; zwart hand- taschje met blauwe portemonnaie; verschil lende broches, waaronder tand met zilveren bandje, prijs van „Njord", enz.; 2 dames mantels; R.-K. kerkboek; kinderlasclije; bril in étui; hondenzweep; damesparapluïe; por temonnaie met inhoud; zwarte rozenkrans; wit kinderschortje; witte wolion doek; gou den kinderoorbel; blauw gebrand kwattahor- loge; steiger touw; notitiehoekje; zilveren da meshorloge in doublé armband; heerenpara- pluie (bruin handvat met 2 witte ringen); slagersmes; spaarzegels; koe- of paarden dek; 2 pakriemen; 2 bank van leening- briefjes; pakje prentbriefkaarten; 6 studie boeken; pak koperen roeden; zwarte rijwiel- pomp; bankbiljet van f10 (gevonden in de Nederl. Bank); 7 sleutels en 4 moeren aan een touwtje; stoffer en vuilnisblik; doublé kettinkj o met zwarten aanhanger grijze hee- renpantalou; ring met sleutel^es en sigaren- knipper gouden lorgnet In bruin étuibrui ne- pet; sigarenaansteker. Gfvon den in de Ele ctr. Tram. Zilveren roksoeld; zakmes; zwarte porte monnaie met inhoud; cahier van W. E. van Panhuijs; paar bruine handschoenen; 6 da- mesparapluies; zwarte sjaal; dameshoed kin- derschortje. Terug te bekomen en inlichtingen te ver- Icrijgen eiken werkdag, behalve Donder dags en Vrijdags, van één tot drie uur mm. ten poliliebureelo alhier. Dc Straatverlichting te Zoetcrwoude. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U het onderstaande op te nemen in Uw blad. Do straatverlichting te Zoeterwoude in de kom der gemeente laat, niettegenstaande er voldoende electrische straatlantaarns aan gebracht zijn, veel te wenschen over. Dik wijls zijn die lantaarns, wanneer hot don ker is en er beslist behoefte aan verlichting is, niet. aan. Dinsdagavond was dit weer bij zonder hinderlijk. Omstreeks kwart vóór ne genen was de kerkdienst bij de Ned.-Herv. Gemeento ter gelegenheid van den verjaar dag van II. M. de Koningin geëindigd. Bui ten was er dichte duisternis, nergens licht. Het was, zooal niet gevaarlijk, toch bij zonder hinderlijk, wat ik van zeer nabij er varen heb. Te meer komt deze fout uit, waar in de buitenwijken, aan den Rijnkant der gemeen te, de lantaarns steeds prompt aan zijn, voor zoover onze ondervinding strekt. Een excuus is er, .onzes inzions, niet, vooral waar met electriciteit de verlichting zoo ge makkelijk te regelen is. Of kwam het mis schien, omdat, volgens den almanak, de maan een tijd later verwacht werd op te komen Ma-ar niemand kan met redelijkheid eischen, dat die ons licht geeft vóór en aleer zij ver rozen is. Wij hopen en verwachten, dat het onacht zaamheid en geen opzet is. Wanneer do hiervoor verantwoordelijke persoon voortaan te dezer zake behoorlijk zijn plicht doet, is het doel van dit schrijven bereikt. Ik tceken rnij, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaats, Hoogachtend, Iemand, die Dinsdagavond de Egyp tische duisternis meegemaakt heeft. Zoetcrwoude, 31 Aug. 1915. lïot voorste!—Sylsma Ski dan Raad. Geachte Redactie. Vergurr ons nog een kort antwoord aan flen heer Van To). Do kwestie, hoe de Leid- Echo arbeidersbevolking in de a.s. •winter maanden leven zal, is o.i. belangrijk ge noeg om u nog wat plaatsruimte te ver zoeken. Wij hebbeai ons geërgerd aan de hulde, Qoor hem (afau don Burgemeester gebracht, meent de heer Van Tok Dit, waarde vriend, is slechts voor de helft waar. N:et, dat gij hulde bracht aan den Burgemeester heeft ons geërgerd, doch dat ge dit deedt op dat oogemblik. Op een oogenbük, Van Tol/dat de heer Sytsma nw werk deed. Op een oogenblik, Van Tol, dat een ar beiders-Raadslid, 'n woord van protest moest ontvallen over de manier, waarop do heer Sytsma bij zijn poging om iets in het belang van uwe klassegenooten te doen, werd be handeld en In een hoek gezet Op een oogenblik, dat het Comité nit de Leidsche Vakcentrales bezig was, door een adres aan den Raad, te trachten het leven 'der Leidsche arbeidersbevolking wat minder moeilijk te maken. In plaats van hulde te brengen aan den Burgemeester, had ge den heer Sytsma, die uw werk deed, moeten bijvallen on steunen. In plaats van hulde te brengen hadt ge moeten protesteeren, dat de brandstof der allerarmsten van onze arbeidersbevolking met 3-5 pCt was omhoog gebracht In plaats van hulde te betuigen aan den Burgemeester, hadt ge het adres van uw1 eigen organisatie mot hand en tand moeten verdedigen. Het werk van den heer Sytsma en het werk van de Leidsche Vakcentrales had uw werk moeten zijn. Als gij, Van Tol, door de arbeiders van district III naar de Raadzaal z(jt gezonden, dan hebbeji die arbeiders het recht van u te eischon, dat gij hun belangen voorstaat En waarachtig, het Comité uit de Leid sche Vakcentrales en de heer Sytsma heb ben het u gemakkelijk genoeg gemaakt Eigen initiatief is van u niet geëischt. Meer dan oen der andere Raadsleden, zijt gü» dis ge u de moeite wilt getroosten, bij uw medearbeiders rond te zien, wat hun ontbreekt, als ge zelfs slechts u wilt af vragen, welke maatregelen in uw eigen be lang dienen genomen te worden, dan, Van Tol, is er in de Raadzaal wel wat anders te doen als hulde te betuigen aan den Burge meester. Niet dus, dat ge een woord van hulde spreekt, doch dat ge niets anders deedt, heeft ons geërgerd. Dat go als arbeiders-Raadslid geen woord weet te zeggen, a's er zulke arbeidersbelan gen tOp het spel staan en ook door u worden dood gezwegen. Dat, Van Tol, heeft ons en moet ieder arbeider hebbon geër gerd. Dankend voor de plaatsing. P. J. BOMLL VOOR HET HERSTEL VAN DEN VREDE. Hot bestuur van den Vrijzmiidg-Democra- tiso'nec Bond, aangesloten bij den Neder- l&ndsohen Antii-0oriograadheeft adhaesio betuigd aan een tot de regeering gericht adres, dato 12 Aug., van bovengenoemden Raad, betreffende eon door de Nederiand- seho regeering te openen overleg met de andere onzijdige mogendheden in het be lang van het herstel van den vrede, en daarbij de hoop uitgesproken, dat de Ne- derlandsche regeoring een initiatief tot sa menwerking van onzijdigen in ernstige over weging zal nemen. UITVOER VAN VEE. Het bestuur van het Friesch Rundvee- Stamboek wijst den leden uitdrukkelijk op het feit, dat de uitvoer van veo door den minister is beperkt. Blijkt, dat ta veel vee weggaat, dan zal de uitvoer weer worden stopgezet en voor stamhoekveois natuurlijk precies na te gaan welk deel van het ingeschreven vee weg gaat; het bestuur vermoedt dan ook, dab dit de reden is, waarom voor <Tfe so or 6 van net nit te voeren stamboekvee geen beperking is gesteld. Blijkt Maandag 13 September, dat er to veel vee weggaat, dan is de uitvoer 20 September weer uit. DE STEENKQOLVOORZIENING. Dc „Coal Merchant and Shipper" van 23 dezer schrijft, naar aanleiding van het. be richt, dat het blad van zijn correspondent in ons land had ontvangen, meldende, dat dc samenstelling van het Kolenbureau ge wijzigd zou worden, om tegemoet te komen aan de algemecne belangen van den gehee- lon Nederlandsohen kolenhandel „Waar wij ons. in ons artikel over be klaagden, was dat het beheer metterdaad in Duitsche handen was. Wij verheugen er ons nu over te zien, dat men zich aan stonds voorstelt, dien ongewenscliten staat van zaken te verhelpen. Tot nog to© schijnt er nog geen beslag te zijn gelegd op En- gelsche kolen, maar de bedreiging, die den Nederlandschcn handelaar werd voorgehou den, had inderdaad dezelfde uitwerking". UITVOER VAN TABAK. Door do Kamer van Arbeid Vo,r de ta- baksindustrie, to Rotterdam is aan do fa brikanten in do tabaks- en sigarenindustrie aldaar do volgende circulair© gericht: In verband met de steeds meer en meer opkomende klacht omtrent gebrek aan goedkoopo binnengoed-tabakken, veroor zaakt door buiten gewone uitvoeren, tracht te reeds het verbond van Yereemgingen van Sigarenfabrikanten in Nederland", door het stellen van eenige vragen dienaan- gaand aan do fabrikanten, een algemeen overzicht van den toestand te verkrijgen. Waar de Kamer ook harerzijdsch nu van oordeel is, dat genoemd gebrek aan bin nengoed moet leiden tot het stopzetten van fabrieken en ontslag van werklieden, meent zij al datgene te moeten doen, wat dit drei gend gevaar kan koeren en verzoekt u daarom beleefd de onderstaande vragen, ge lijkluidend aan die, gesteld door voornoemd Verbond, wel to willen beantwoorden en ons deze antwoorden omgaand to doon toe komen. Met do aldus verkregen gegevens denkt de Kamer zich daarna te wenden tot de regeering om zoo noodig maatregelen te vragen, die Ce tabaksindustrie van nieu we rampen kunnen vrijwaren. De vragen lulden aldus- Vraag 1. Hebt u onmiddellijke en drin gende behoefte aan tabak, dienstig voor goedkoop vulmateriaal en ondorvindt u 'be langrijk nadoel en stagnatie in uw bedrijf door de hooge prijzen der Javascrubs? Vraag 2. Indien bij u nog geen stagnatie gepaard gaande met ontslag van werklie den is ontstaan, verwacht u dan dat deze bij u binnen korten tijd zal ontstaan ten gevolge van bovenaangegeven omstandig heid 1 DE PAARDENUITYOER. Men meldt, uit Ticl d.d. 31 Augustus: Welk een omvang de uitvoer van paarden genomen heeft, blijkt uit liet feit, dat. giste ren dén handelaar in deze streok 860 stuks kocht. Vanmorgen reed een extra-trein van 40 wagons, uitsluitend voor het vervoer van paarden naar uitschland bestemd. IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Van de 700 arbeiders der spinnerij „Eiler- mark" te Qlauerbrug, directeuren de heeren B. W. en II. ter Kuile, te Enschedev werken er thans leeds 400 op de fabrieken dier fir ma to Enschede. De electrische tram brengt de arbeiders naar Enschede en "'s avonds van daar haar Glanerbrug terug. De werktij den zijn wel niet geheel naar wensen gere- getf, maar men neemt het voor lief, temeer waar do directie zich al genoodzaakt zag een aantal arbeiders met 14 dagen 't werk op te zeggen. HET MIJNENGEVAAR. Gistermorgen dreef een mijn aan heJ Ncorderstrand. van Ameiand aan. Ze is onder, militaire bewaking gesteld. ONTSNAPTE KRIJGSGEVANGENEN. Na een moeitevollen tocht van negen nachten is 't tweo Franscben onder-officie^ ren gelukt te Brockheurne, gemeente Lon- neker over do grens op Hollandsch. gebied te komen. Zij waren ontsnapt uit het krijgs gevangenenkamp te Lesschede. Maandag kwamen te Balderhaar (ge meente Ambt-Ha-rdenberg) drie Russische korporaals over de grens, die acht maanden in Duitsche krijgsgevangenschap hadden doorgebracht. Ze hadden drie nachten ge- loopen en zich des daags verscholen, ter wijl ze zich met appels voedden. Ze wil den, naar men meedeelde, nac Rusland terug. Te Dinxperlo zijn drie krijgsgevangenen die uit het kamp to Friedrichfeld waren ontvlucht, over de grenzen gekomen. Het waren twee Belgen en een Hollander. De laatste, T.h J. M., uit Silvolde, zal zijn vrijheid slechts kort behouden, daar hij we gens mishandeling^ in 1908 gepleegd, nog zes maanden gevangenisstraf te goed heeft. Voetbal. De Oompetitie-indeeling van den „N. V.-B." De Leidsche elftallen zijn in de volgende afdeelingen ingedeeld TWEEDE KLASSE B: „Ajax", Lei den; „A. E. O.", „Blauw Wit" en „De Spartaan", van Amsterdam; „Alcmana Yictrix", Alkmaar; „E. D. O.", Haarlem; „D. V. V." en „V. U. C.", Den Haag. RESERVE TWEEDE KLASSE A: „Ajax II", Leiden; „D. V. V. II", Den Haag; „Concordia II", Delft; „S. V. V. II" en „Hermes II", Schiedam; „Sparta III", „V. O. C. III", „D. V. S. II", Xerxes II" en „De Concordiaan II", Rot terdam. DERDE KLASSE D: „De Sport man'' en ,,L. V. V.", Leiden, „Alphen", Alphen; „Gouda", „Olympia" en „T. O. P.", Gouda-. De Revue-Be-ker. De drie tweede-klassers „Ajax", „Xerxes"- en „V. O. C. II", zijn alle in ,de eerste ron de van de Zilveren Voetbal-wedstrijden ai- gespoeld, zoodat een nieuwe loting tus- schen deze drie elftallen noodig is voor de Revue-Beker. De Zilvcren-Yoetbalcommis- sie zal ter gelegenheid van do halve beslis sing 'op 12 September twee van de drie deel nemers tegen elkander laten spelen. De winner zal den 19den September tegen de derde vereeniging om «.-en Revue-beker spe len. De loting, die dit zal uitmaken, zal deze week gehouden worden Zeilen. De wodstrijden van de Koninklijke, e Amsterdam. In de G-meter klasse was „Neerlandia" nummer één in 2 uur 23 min. 30 sec.,; „De Kaag" van L. Doedos, Den Haag, was tweede in 2 uur 24 min. 13 sec. Wielrennen. Baankampioenschappen „N. W.-B." Kampioenschap van Nederland over 1 K. M. in drie ritten: Deelnemers: Didier, kampioen der onafhankelijken, Tulleken, kampioen der beroeps Iers. De amateur- kampioen 'jlir. G. Bosch van Drakesteyn is niet opgekomen. Uitslag: no. 1. Didier met 4 punten (2 maal le en l maal 2e); no. 2 Tulleken met 5 punten (l maal eerste en 2 maal 2de). Kampioenschap van Noderla. d over 50 K M. met motorgangmaking: no. 1 J. van Gent, 2 Blekemolen, 3 Dickentman. Cricket. Het kampioenschap 2d o 1:1. „N. C. B.-" Daar Haarlem Zendag voor den Zilveren Bal te Rotterdam moet spelen en er geen onzijdig terrein beschikbaar is, is de be slissingswedstrijd uitgesteld op 12 Septem ber op het terrein der ,,'s-Gr. C. C." Kan Haarlem den 12en September ook niet spelen, dan is „Ajax" kampioen. Waarschijnlijk wordt er dan nog eon wed strijd gespeeld tegen „Hilversum." op den 19den September. GEMEENTELIJK! ARBEIDSBEURS. A AN VR A AC VAN Y/ERKZOEKENDEN. 4 Kantoorbedienden, 15 Timmerlieden, 2 Met-sc- loars. 5 Steenhouwers, 4 Stucadoor° 1 Voegor, 1 Schilder, 1 Behanger. 1 Goud- en Zilversmid, 2 Slokers, 2 Bankwerkers, 1 Loodgieter. 10 Typo grafen, 1 Banketbakkersonsen, 1 Motor-Schinner, 1 Warmoezior, 2 Bloem1 ten. 4 Grondwerkers, 3 Loopjongens. 12 Loopknechten, 16 losso Werk lieden, 1 Dagmeisje, 1 Verpleeg 6 Werksters, 2 Jfaaistors, 3 Wrsihvrouwen. 1 Breister. 1 Ttnis- houdster, 1 jonjsto Kantoorbr'Mende (meisje).

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1