Eerste Kamer. De opmarsch naar Warschau. LAATSTE BERICHTEN. telegraphisch weerbericht, naar waarn. in den morgen van 30 Juli. Medegedeeld door liet Kon. Meteor. Inst, to De Pilt. Hoogste barometerstand 765.9 te Maas tricht; laagste stand 750.7 te Bodö. "Verwachting tot den avond van 31 Juli: zwakke, tot maligo winden uit zuidweste lijke richtingenhalf bewolkt, weinig of goon regendezelfde temperatuur. door don krijgsraad tor zake van een poging oirt inlichtingen to verschaffen omtrent "de Engelscho vloot. Een hunner, jtwee Duit schers en de Zweed hebben een volledige bekentenis afgelegd. Allen worden beschuldigd van pogingen ora inlichtingen in to winnen over de En gelscho vloot en het leger, mot do bedoe ling den v^and to steunen. Geen der ge arresteerde personen was op het oogenblik der in-kechtenis-neming langer dan drie we ken in het land geweest. Dank zg do maatregelen der autoriteiten, werd aan hun werkzaamheid reeds zeer spoedig een einde gemaakt. De eerstvolgende Rijksdagzitting. De Duitsche rijksdag zal op 19 Augustus weder voor 'teerst in openbare vergade ring bijeenkomen. De Strijd der Italianen. De aanval der Italianen aan de Isonzo ig thang in kracht verminderd. Ze hebben blijkens de div.erso gegevens succes gehad, al had men dit grooter verwacht. De „Frankf. Ztg. noemt den afloop een ne derlaag voor de Italianen, die met een catastrofe gelijk staat. De correspondent van dit blad, komt ook met een schatting der Italiaansche verliezen en noemt naar het getal 100,000. Hier mag wel opge merkt, dat dit niet steunt op eenige opgaaf der Oostenrijkers, aie toch stellig zulks niet zouden verzwijgen. Do „Messagero"^ van eenige dagen gele den wist daarentegen uit zekere bron to berichten, dat do loop van den slag aan de Isonzo met den dag gunstiger wordt. Oostenrijkscho gevangenen hadden ver klaard, dlat in hun gelederen gesproken werd van een a.s. contra-offensief. Gene raal Conrad zou reeds om versterkingen naar Woenen hebben geseind. De gevange nen bleken zeer afgemat te zijn, en betwij felden, dat het Oostenrijk gelukken zal de Italianen terug te dringen. Zij bevestigden, dat de Oostenrijksche troepen zeer grooto verliezen hadden geieden, dio in de laatste dagen, tusschen 8 en 10 duizend man be droegen. Den 23sten Juli ging onder de troepen, die op het plateau van Doberdo streden, het gerucht, dat Görz reeds ge vallen was. Zoover is het intusschen nog niet, maar volgens ^-e „Messagero" mag men dit bericht toch eiken dag verwachten. Intusschen gaan de Italianen voort met hun leger te vergrooten. Nog lang niet alle miUtieplichtigen zijn onder de wapens. Tolgens de „(Jorriëre della Sera" zaï de nieuwo oproeping van Bersaglieri en-Al- pin" van de lichtingen 18847>8 ongeveer 50,000 man opleveren. Volgens dc „Avan- fci" zullen ook de Jandstormplichtigen van 1884'88, die niet gediend hebben, opge roepen worden. Een nieuwe Balkanbond aanstaande Duitsche bladen vernemen uit Boekarest: Ondanks de jongste logenstraffing hand haaft zich met grooto hardnekkigheid het ge rucht, dat in het begin van de volgendei nraand -een ontmoeting tusschen de koningen tan Roemenië, Bulgarije en Griekenland in gezelschap van hun ministers van buiten- lacdsche zaken zal plaats hebben. De pers beweert, dat deze samenkomst geenerlei aan vallend karakter heeft, maar zich uitslui tend met de vorming van een nieuw Balkan- verbond zal bezighouden. Een "Verzoek om Vrijheid voor Dc Wet. Naar de Volkstem" meldt hebben de weduwe van generaal Piet Joubert en mevrouw Eloff, dochter van Paui Kruger, een brief gericht aan hun medezusters in Zuid-Afrika met de opwekking, een ver zoekschrift aan de regeering te teekenen om generaal De Wet en de anderen voor rebellie veroordeelden en. verdachten vrij te laten. t Vergadering van lieden. Beëedigung Rogout. Mr. L. H. W. Rogout, het herkozen lid voor Noord-Brabant, legt de eeden af en wordt door den Voorzitter gelukgewenscht. Aan do orde is het wetsontwerp tot BE STENDIGING VAN DEN STAAT VAN BELEG EN DEN STAAT VAN OORLOG. Minister BOSBOOM deelt mede, dat sinds geruimen tijd wordt gestreefd naar een andere regeling van het jachtrecht in streken welko in staat van beleg zijn ver klaard en dat wisseling van commandanten in die streken zooveel mogelijk wordt be perkt Het ontwerp wordt zonder stemming aan genomen. UITBREIDING VAN DEN LANDSTORM. Aan do orde is het wetsontwerp tot uit breiding den Landstorm. De heer STAAL deelt mede het adres dor, aanvankelijk niet te hebben willen tee kenen, omdat hjj in ajgemeeaie oefenplioht een beletsel ziet voor al gemeen en dienst plicht. Ten slotte heeft hjj ©venwel zijn too- 6temming gegeven onder mededeeling van zqn bezwaren. Hij protesteert er tegen, dat hot adres in de Tweede Kamer onverstandig is ge doemd. liet bevat toch mooi en hoog beginsel, dat van algemeenen dienstplicht. Aan het eerste ontwerp zou spr. zijn niet geestdrift hebben gegeven, al J'iel het hem jiog niet eens mee. Aangaan-, de dit ontwerp zal spr. zijn. stem niet ont houden. Do Minister, betoogt spr., had in de Tweede Kamer niet zijn ontwerp, doch wel do Memorie van Antwoord moe ten verloochenen. Een spr. blijft er bij, dab we, voorzoover de financiën en andere omstandigheden het veroorloven moet komen tot algemee- nen dienstplicht en voor de overige jonge lieden tob algemeenen oefenplicht. Zoo stelt hij zich den algemeenen weerplicht voor. Minister BOSBOOM erkent, dat op zeer groote hoogte, dat het ontwerp inderdaad zijn oorspronkelijk karakter heeft verloren. Evenwel is er practisch voorshands geen verandering gekomen. Voor teruggaan van het oorspronkelijk karakter is echter een nieuw ontwerp noo- dig geworden. En de Regeering zal zoo noo- dig niet aarzelen tot de indiening van zulk een ontwerp over te gaanIndien het een organieke wet had gegolden zou de Minister zich aan beginselverzaking hebben schuldig gemaakt. Doch het betrof hier een noodwet- ontwerp en aan de oogenblikkolijke behoefte is inderdaad voldaan. De heer STAAL: „Dat ontken ik". Do MINISTER verklaart, dat als de baan weer vrij is, do Regeering niet zal aarzelen met nieuwe voorstellen te komen. Aan het toekomstbeeld van den heer Staal kon de Regeering niet medewerken, omdat zij aan de beginselen onzer militaire wetgeving thans niet wil raken. Daarom zijn dan ook de eenmaal afgekeurden vrijgelaten. Slechts werden de overgangsbepalingen der land stormwet veranderd en moest knders zou het ontwerp geen zin hebben gehad de grens tusschen gewapenden en on- gewapenden Landstorm worden weggenomen. Spr. ontkent, dat het ontwerp geen leger- versterking zou geven. Ten gunste van het ontwerp spreekt, dat jongeren worden op geroepen ter vervanging van ouderen, die in 't economisch leven minder goed kunnen worden gemist Nu de Eerste Kamer het ont werp; zoo spoedig behandelt, zal de eerste Landstormploeg reeds in Ang. kunnen wor den opgeroepen en zal da eerste Dmdweer- ploeg reeds in December naar huis kunnen worden gezonden. De keuring is niet verplicht gemaakt met het oog op het groot aantal, dfe/t bij verplichte keuring zou moeten worden on derzocht. De heer STAAL repliceert. Het ontwerp wordt zonder stemming aangenomen evenals adh- tereeniWolgens de ontwerpen tot onteige ning van eigendommen in de gemeente Hoorn nicocLig voor het verkrijgen van een oef'eningsterre.in voor heb garnizoen Gro ndingen (nadat minister Bosboom heeft medegedeeld, dat heb terrein het karakter van wandelterrein zal behouden); tot het toeetaan van een buitengewoon oorlogs- credict van 90 millioen (nadat Minister Bosboom heeft toegezegd zoo zuinig mo gelijk te zullen zijn); tot tijdelijke afwij- lring van de bepalingen der BevorcBerings- wet voor de zeemacht 1902tot aanvulling van den staat van het bedrag der pen sioenen, beboerende bij de Loodspensioefn- wet 1905. De Vlootwet. Aan de orde zijn de wetsontwerpen be treffende den bouw van vier onderzeeërs en twee gepantserde kruisers. De heer STAAL behoort tot hen, die slechts ncode hun stern aan het ontwerp zullen geven. Nu men zich nie.fc langer kan bepalen tot de verdediging; van Java, injaar. ,ook de neutraliteit moet kunnen handha ven, kan spr. begrypen, dat men grooter© schepen noodig heelt. De groote vraag is ècCter werk type van onderzeebooten men moet kiezen. En nu meent spr., dat men zich een groot type van die booten moot aanschaffen. .Wat de kruisers betreft, meent spr., dat er z.i. toch veel valt te zeggen voor het denkbeeld der Staatscommissie. Voor do In dische verdediging om zich tevreden te stel len, met kruisers van 1200 ton en 36 mjjl snelheid; terwijl men nu kruisers krijgt van 7000 ton en 30 mijl snelheid die nog niet bepaald noodig zjju en waaromtrent de er varing nog niet voldoende heeft gesproken. Daarom had spr. liever nog eenigen tijd mot den aanbouw gewacht gezien. De beer VAN WASSENAER VAN CAT- WIJCK merkt op, dat wanneer men steeds wil wachten op het nieuwste, men wëï kan blijven wachten. De aangevraagde kruisers zjjn echter het nieuwste wat op dat gebied bestaat. Bovendien zijn we zeven jaar ten achter met ooizon vlootbouw. Voor de homogeniteit van eskaders die den vijand hebben tegemoet te gian zijn kruisers als de voorgestelde onmisbaar. Spr. hoopt, dat de kruisers de vaart zullen blijven behouden, die zij bij den proeftocht moeten hebben. Minister RAMBONNET betoogt, dat kleine naties zich niet kunnen begeven op het gebied der proefnemingen. En nu zijn de thans gevraagde duikbooten de booten die in dezen oorlog practisch de beste zijn gebleken. De snelheid van de voorgestelde krui sers zal grooter zijn dan ooit van derge lijke sokepen is geëischt en zij zijn het nieuwste wat op dit gebied bestaat. Voor achteruitgang van snelheid of ver mogen der schepen behoeft, betoogt 2.Exo., geen vrees te bestaan. In antwoord cp er.kele opmerkirgeu in het Verslag deelt Z.Exo. voort o.a. mede, dat de pantserschepen zullen worden voor zien van mijnen en dat op het oogenblik niet is to voorzien dat hot bedrag van 10 millioen per kruiser zal worden over schreden. Ten slotte betoogt spr. dat de thans voor gestelde aanbouw op dit oogenblik is aan gewezen. Het meeste niet wordt verkregen door zich te werpen op éón bepaald soort van wapen, doch' door d© harmoni sche opbouw van do vloot". Een kleine naitie kan daarbij niet alle soorten van schepen aanschaffen, doch moet zich bepalen tot de meest op den voorgrond tredende typen: onderzeeërs, torpedoma- teriaal, verkenningskruisers, waarbij als de middelen het toelaten nog moet komen een kern van zware slagschepen. Het oogenblik van den aanbouw is thans gekozen, omdat de lessen en de ervaring van den oorlog daartoe drongen. De ontwerpen worden zon der stemming aangenomen. Zonder stemming worden nog eenige wets ontwerpen aangenomen, waaronder die tot herziening der wot tot wering van besmetting door uit zee aankomende schepen, tot uit voering van werken in verband met -voorko mende werkloosheid, tot onteige ning in de gemeente Kat- wrjk voor den aanleg van een berghaven voor de vis- schorsvloot te Katwij k-aan-Zee tot het toestaan der kosten, voortvloeiende uit de artikelen 7 en 10 der oorlogsseeonge- vallenwet 1915, waarna de Kamer tot nadere byeenroeping uiteengaat. LONDEN, 30 Juli. (R. O.). De „Times" verneemt uit Warschau, dat de berichten vandaag over het geheel onbevredigend zijn. Gemeld wordt dat de Duitsche troe pen den Naref overtrokken en rich daar ingroeven, op korten afstand van dc Rus sen, die zich ten oosten diaarvan bevon den. Gisteravond was de hemel verlicht door den weerschijn van brandende dor pen. Zelfs de meest optimistische meening is, dat de ontruiming van Warschau slechts een kwestie van dagen is. Er moet echter op worden gewezen, dat de Russen niet uit hun posities verjaagd worden, maar terugtrekken, omdat zij geen gevecht willen aannemen, waarop zij niet voldoende zijn voorbereid, een waarvan het resultaat een nederlaag voor hun legers zou kunnen zijn. Men verwacht niet, dat er in den omtrek van Warschau zal worden gestreden. Wel licht alleen een achterhoedegevecht tus schen die linie on de nieuwe verdedigings lijn. Het postkantoor is lieden ontruimd. LONDEN, 30 Juli. (R. 0.). Dagbladcor respondenten te Petrograd bevestigen het Reuter-bericht van daar, dat Rusland aan den vooravond staat van een onmiddellijke be slissing, wanneer deze niet reeds ls genomen. De „Morning Posf'-correspondent te Pe trograd zegt, dat op dio beslissing de goed keuring der bondgenoten verkregen is. Het opgeven van Warschau en dö linie van den Weichsel verzekert het vasthouden der Puit- sohers in Rusland, wat de allernoodzake lijkste eisch is. De „Daily Chron." verneemt uit Petro grad, dat de Duitschers met groote opof feringen op verschillende punten den Naref overtrokken. Mackensen strpd met groote macht om Boest Litowsk omi te trekken. Daarom moeten de Russen opnieuw terug trekken, ten einde het plan van den vijand, omi hen af te snijden te doen mislukken. De Russen gaan voort de Duitschers uit té putten. En a!s de Duitsche legers afgemat, de Poolsche gebieden zullen bezetten, zulllen zrj die feitelijk in een onbewoonbare woestenij herschapen vinden. De „Daily Mail" verneemt uit Petro grad, dat do nadering uit 't noorden ver bonden was met een omtrekkende beweging van Blonie, de westelijke verdedigingswerken van de stad, zoodat het dwaasheid zou zijn Warschau langer te behouden. Slechts de troepen in het centrum konden zich nog over eenigen afstand bewegen; zrj hadden reeds nieuwe stellingen ingenomen. Het moreel en de geest dezer troepen is nog on gewijzigd. Een officieuze mededeeling van het de partement van oorlog vergelijkt den toe stand van heden met dien van 1812 en zegt: „Rusland zal voortgaan handig met zijn legers te manoeuvreeren, tot het een vol doende hoeveelheid granaten zal hebben om het offensief te hervatten." De correspondent voegt erbij, dat het ware gevaar bestaat op het westelijk front, waar de Duitsche troepen hopen een beslissenden slag te kunnen leveren in den herfst, wan neer zrj er in geslaagd zfjn Rusland schaak mat te zetten. LONDEN, 30 Juli. (R.O.) De militaire correspondent van de „Times" schrijft dat de groote operatie tegen Rusland door Van Faikonhain was ontworpen en gedurende de drie maanden van de uitvoering een schit terend meesterstuk van oorlogsstrategie is gebleken te zijn. Het ontworp van do insluiting was opge maakt naav dat van de insluiting der Rus sen door de Japanners bij Moekden. Aan Mackensens opmarsch heeft men veel meer waardo toegeschreven dan die, naar de correspondent meent, bezat. Het voor naamste doel toch was om de Russische le gers van het noorden af te leiden, waar een groote Duitsche strijdmacht zeer handig en onopgemerkt zich verzameld had. De nadering van dit Duitsche leger ten noorden van do Njemen In de beslissende rioiïting ondersteund door minstenp 30.000 man oavaterie, ls de oorzaak van heersohen- de bezorgdhoid. Wanneer dit leger niet krachtig on snol wordt tegengehouden zal het naar Wilna marclieeron en trachten zich daar dwars op do terugtochtsweg der Rus sische legers te plaatsen. Dit is de gevaar lijkste manoeuvre, die tegen Rusland werd ondernomen, sodort de oorlog begonnen is. PETROGRAD, 29 Juli. (R. 0.) In het be gin vkn den oorlog! waren de meeningen van da Russische militaire autoriteiten verdeeld omtrent do vpaAir, of Warschau en dén Wcïchsef si dan niet verdedigd moesten wor den. In ieder j^eval hebben de Russen een jaar gewonnen, alvorens zij zijn teruggeko men tot het front, dat zrj zich reeds in 1910 hadden voorgesteld als basis der verdedi ging te bezigen en dat de Duitschers reeds in 1886 als het toekomstige front hadden be schouwd. Men verwacht dat een FransehEngel- sche actie den druk op het Russische front zal doen verminderen. Zondag a.s. zal de Boema vergaderen. De regeering zal dan mededeelingen doen om trent den militairen toestand. Dc Strijd !l liet Oosten. PETROGRAD, 30 Juli. (P. T. A.) Rapport van den generalen staf: Tusschen Duna en Njemen geen wijziging van belang. Op het Nareffront, waar de verbitterde gevechten worden voortgezet, kwam op den 28sten geen wijziging in de algemeene front linie. De vijand leed ernstige verliezen bij een poging van zijn artillerie om in stelling te komen op den linkeroever van den Naref tegenover dé monding van de Skwa. Bij Roshan trachtte de vijand met aan zienlijke strijdkrachten terrein te winnen tusschen Naref en Ors, maar de poging mis lukte. Aan de Proetli (zijriviertje van den Naref) hevig artillerievuur. In de richting .van Serozk en Pultusk werd het gevecht aan beide zijden van den Naref afwisselend offensief en defensief ge voerd. Aan den linkeroever van den Weichsel sloegen wij de vijandelijke voorhoeden in de richting van Gora, K&Iwarrjn en Groizy terug. Tusschen Weichsel en Wjspr heerscht rust Tusschen Wjepr en Boeg leed de vijand den 27cn zware verliezen bij het dorp Mai- danOstrovsky, en ten noorden van Groe- bessjof, waar wij op het front Teraiyn Annopol den geheelen dag onafgebroken en verwoede aanvallen afsloegen. Den 28sten deed de vijand slechts plaatselijke aanval len op. het dorp MaidanOstrovsky en ten oosten van Woislawitza, benevens op het dorp Koulakowitsj. Aan den Boeg stroomopwaarts van SokaJ sloegen wij twee aanvallen van de Oosten rijkers af. Bij Kamionka gingen geleidelijk ongeveer zes Oostenrijksche regimenten op den anderen oever over en slaagden er in zich meester te maken van een gedeelte van onze lioopgraven; toen zij echter den 28sten poogden verder door te dringen, werden zij door ons in een tegenaanval over de rivier teruggeworpen. In den loop van (Tit ge vecht maakten wij bij Sokal en Kamionka; ongeveer 1500 krijgsgevangenen. De Strijd in het Westen. PARIJS, 29 Juli. (R.O.) Het was heden rustig van de zee tot aan de Vogezen; er hadden alleen artillerie-acties plaats. De Franschen hebben wederom een groep huizen in do Vogezen bezet en een poging der Duitschers om de stellingen aan den Basenkopf te heroveren verijdeld. Een Duit sche batterij, die dienst deed bij den aan val, werd vernield. PARIJS, 29 Juli. (R.O.) Veldmaarschalk French rapporteert: Aan beide zijden mijnenoperaties en bij tusschenpoozen artil- lorie-gevechten, maar geen infant crie-aan- vallen. Engelsche aeroplanes schoten ten oosten van Zillcboke een Duitech vliegtuig naar benedon. Ontruiming der Gentsehc Hospitalen. TERNEUZEN, 30 Juli. (Part.). Een reiziger uit Gent deelt mede, dat de laat ste drie dagen alle zieke en gewonde mi litairen, die in de Gentsehe hospitalen la gen, verder naar het oosten vervoerd zijn. Aan dc Oost'cnrijkschItaliaansche grens. ROME, 29 Juli. (R. 0.) Met onzen aan val aan de Cordevole hebben wij goede vor deringen gemaakt. De vijand rukte op in de Padola-va Li, mm v«e.*d t rugg drongen* Onze artillerie in Kormvhië heeft weder, een koepel van het fort Iiensel vernield. Aan het Karstplateau rukte de vijand, met een sterke legermacht op, het gelukte hem echter niet de verloren stellingen te heroveren. Hij leed zware- verliezen. Pas aangevoerde troepen, waaronder een regi ment Alpenjagers, dat bijna geheel vernie tigd werd, namen deel aan den aanval. Wij zetten onzen opmarsch langzaam voort. Op 27 en 28 Juli werden in het geheel 1485 man krijgsgevangenen gemaakt. Turken en Russen. PETROGRAD, 29 Juli. (P. T. A.) In d© kuststreek trachten sterke Turksche ver- kenningsdetachementeii voorbij onze nacht- posten te trekken, zij werden echter terug geslagen. In de richting van Olty geweervuur. Aan de ondiere punten van het front geen actie. Engelschen en Turken. LONDEN, 29 Juli. (R. O.). Het Persbu reau bericht: Ten gevolge van de actie bij Naririyeh op 24 Juli zijn -de gedesorgani seerde Turksche troepen meer dan 25 mij- lijn teruggetrokken naar het noorden. De verliezen van dein vijand aan doodien, gewonden en gevangenen bedragen onge veer 2500 man. Krijgsgevangenen werden gemaakt41 officieren en 690 man. Wij maakten veel wapens en oorlogsmateriaal buit, n.l. een groot kanon, 12 veld- en twee bergkanonnen, verscheiden machinegewe ren met 1000 artillerie-projectielen en 30.000 geweerpatronen, benevens otrutplof- ffiigsmiddelen, bommen en andere artille- rie-benoodigdlhcdeai Onze verliezen bedroegen 564 man. Generaal .Muller veroordeeld. BLOEMFONTEIN, 30 Juli. (R. 0.) De lei der der r ebellen, generaal Muller, werd ver oordeeld 'tot twee jaar gevangenisstraf we gens verraad. Mexico en de Ter. Staten. WASHINGTON, 30 Juli. (R. O.). Bij Puebla hebben Amerikanen een auto aan gehouden dio diplomatieke mededeelingen moest overbrengen. De auto voerde de Arncrikaansche vlag. Dezo vlag werd afge rukt en onder den voet getreden. Twee in zittende Spanjaarden werden ter dood ver oordeeld. Een Amerikaan die hen vergezel de werd vrijgelaten. Het Ecdsvraagstuk. Naar wij vernemen, is thans een nieuw wetsontwerp betreffende het eedsvraag- stuk naar den Raad van State gezonden. Yarkensuitvoer. Men meldt oi*s uit Haarlem De Haarlemsche Varkensslagers-Veree- niging heeft aan den Min. van Landbouw telegraphisch verzocht de grenzen voor varkensuitvoer te sluiten. Z. K. H. de Prins bracht hedenochtend vóór den aanvang der Eerste Kamer-ver- gaaering een bezoek bij den minister van Oorlog in diens kabinet. H. M. de Koningin-Moeder is gister avond van haar verblijf te Soestdijk te 's-uravenhage teruggekeerd. Te 's-Gravenliage is in den ouderdom van 67 jaren overleden de heer mr. H. 0. P. de Bruyn, oud-secretaris-generaal aan het ministerie van oorlog, welk gewichtig ambt hij bekleedde van 1902 tot 1972. STOOMSCHEPEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. „Bawean" (thui-sreis) arriv. 28 Juli te Bombay. ROTTERDAMSCHE LL0TD. Arakan" (thuisreis) vertrok 29 Juli van Port-Sarid; ,,Soerakarta", van Baltimore naar Alexandrië, passeerde 29 Juli Sa-gree.. KON. WEST-IND. MAILDIENST. „Commewijne" (thuisreis) arriv. 29 Juli te Lissabon. KON. H0LL. LL0YD. ,,ZeeIacdia:' (thuisreis) vertrok 28 Juli van Rio Janeiro AMSTERDAMSCHE BEURS. Do hoofdaandacht was heden op Amer. fondsen gevestigd, en in 't bijzonder op in- dustrieele, waarvan Steels ongeveer 2£ pCt. stegen op hoogere markten van New-York van Woonsdag en Donderdag. Ook Amals deelden in de verbetering. Overigens leverde dc markt niot-s bijzonders op en was zeer kalm. Kon. Petr. aandeelen waren beter gestemd. Russische fondsen zeor vast. Officieel 5 pCt. Staatsleening, groote 101 Vj, Integralen G3!£, Oblig. 75, Indische leening ÏOI1/^, Smelting 77%, Vorstenlan den 194, Actions 180, Kon. 509, Cigar 46^, Perlak 36^4, Zuid-PerJak 50, Handelsv. rescontrte 163V1>, Amer. Vaart 245V6, Nieuwe Aand. 242, Topeka 99, Car Foun dry 56%, Rio 3%, Missouri 5%, Eries 25%, Hides 34%, Rails 13u/m Union 126%, Steel 67%, Amals 74%, Marine Pref. 4%, Bonds 52%, Certif. 52%, Gulf 22%, A'dam Rubber 134, Ned. 38, Coal 25%, Holl. Lloyd 126, Niet-offic. Rusland 18S0 66%, Nieuw Zegel 61, Consols en Hope 66%,- Gecons. Holl. 150, Prol. 2%. SCHRIJVERS van Ingezonden Stukken moe ten Naam en Adres aan de Redactie bo kend maken. Ongerekende Stukken worden terzijde gelegd. Advertentièn. Getrouwd J. E. V. A. SLORS en CHE. 'T HOOFT, die, mede namens wederzijdsche Familie, hun hartelijkeu dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 6935 9 De Heer en Mevrouw P. A. VAN WIJKv. Eck geven kennis van de geboorte van hun Zoon PIETER HENDRIK. Leeuwaiïden, 28 Juli 1915. 6909 5 Heden overleed, geheel on verwachts, in de Hope des 1 Eeuwigen Levens, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, NEELTJE NIEDWENHÜIZEN geb. VAN DER PLAS, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Leiden J. W. NIEUWENHUIZEN SEGAAR. N. NIEUWENHUIZEN SEGAARKnottenbelt. RÜssen (0).: H. A. S. KNOTTENBELT— nieuwenhuizen. JOH. KNOTTENBELT en Kleinkinderen. Leiden, 28 Juli 1915. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Zaterdag 31 Juli te 1 uur, Groene Kerkje, Oegst- geest. 6889 29

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3