Telegrammen. d. stigtérT LAATSTE BERICHTEN. TELEf RAPXUSCH WEERBERICHT, [naar waam. in den morgen van lf Juli. Medegedeeld door heb Kon. Meteor. Inst, te Do Bilt Hoogsfco ba-romete-rstand 759.2 to Hapa- randa, laagste stand 745.4 te Helder. Verwachting tot den avond van 18 Juli: Moest matige tijdelijke wellicht krachtige zuidelijke tot westelijke wind, meest zwaar bewolkt met voorbijgaande opklaringen, waarschijnlijk regen- of onweersbuien. Zolfdo temperatuur. Woer Vredesgeruchten. Ja', weer vredesgeruchten I Gisteren was er in ons Beursoverzicht reeds sprake van. En thans lezen wij er nog het volgende over: Ben Duitecli correspondent verzekert in do „Bemer Tag wacht," dat de Duilsche re geering zich moer en meer bezorgd maakt. L! over de vorderingen die de vredes-propagan- maakt Dagelijk hebben 'n groot aantal arrestaties plaat?, vooral in de steden van Zuid-Duitsch- ÏJand. De correspondent bevestigt het bericht, ■dat onlang3 op één avond te Karlsruhe twin tig socialisten in arrest werden gesteld. Heb „Financial News" meldt, dat in Lon- denscho City-kringen, die in nauwe betrek kingen mc-t Duitsche informatie-bronnen zou den staan, het gerucht de rondo deed, dat Duitscbltand pogingen aanwendde, om door bemiddeling der Vereenigde Staten den ge allieerden vredesvoorstellen te doen. rfQfconaernecen over den aarcr dezer voc> stellen zijn niet te verkrijgen en het bericht moet dan ook met het noodige voorbehoud worden aanvaard. Daar Duitschland echter I zijn economische uitputting als een voor wendsel voor Je onderhandelingen zou ge- j bruiken, verdienen de geruchten mogelijk, een ernstiger overweging dan de geruchten van dezen aard gewoonlijk waard zijn. Het Getal in den Oorlog. De militaire medewerker van <len „Ber liner Bórsen-Courier" geeft eend ge cij fers, die een voorstelling geven van getal len en afmetingen, iri dezen oorlog. Een arméecorps heeft een sterkte van 41,000 maai met 14,000 paarden, en 24,000 voertuigen, de kanonnen inbegrepen. Daarvan behooren tot 't strijdbare gedeelte 36,000 man 9000 paarden cn 1200 voertui gen. Tot dfe munitiecolonnes en trein 5000 i man, 5000 paarden en ook 1200 voertuigen. Als men zich een legercorps op één enke- 9» len weg in mairsoh voorstelt, dan neemt heb een lengte in van ongeveer 50 kilomo tor. Wil een infanterist, die zrioh aan het. eind van do colonnes bevindt, geheel naar I voren, dan heeft hij zonder rust poezen tien uur werk. Het afleggen van dezen afstand op één dag zou op zichzelf reeds een groote praestatie zijn, omdat do ge middelde marsohafstand op één dag in normalen toestand ongeveer 25 kilometer bedraagt. Do marsohlengte van de ge- vcohtstroepen van het armeccorps be draagt 25 kilometer. Dat is van belang voor den tijd van den opmarsoh. Stoot de voorhoede op den vijand en ontwikkelt zioh daaruit een gevecht, dan duurt het vijf tot zes uur vóór de laatste man aan het front kan mee doen. Als ten minste do be weging onafgebroken voortgaat en geen pauzen ontstaan. Dit laatste zjal eohter on vermijdelijk zijn, omdat de aanvoerder eerst het resultaat van de verkenning moet afwachten, eer hij zijn bevelen geeft. De laatste groep wordt in den regel ook zij waarts ontplooid, waardoor de opmarsch nog langer duurt. Do lengte, die een legercorps in het ge vecht in de breedte inneemt, werd vóór den oorlog op vier tot vijf kilometer gere kend. Na de ervaring van den laatsten tijd, is liet echter belangrijk meer en thans re kent men op zes tot acht kilometer. Zelfs als men zich alan het kleinste getal houdt, Zouden tien legercorpsen, die naast elkaar vechten, reeds een front van zestig kilome ter innemen. Een voetganger heeft twaalf tot veertien uur noodig om dit front af te loopen. En toch vermen tien legercorp- sen slechts een klein gedeelte van de strijd- t krachten-, die in den modernen slag op het zelfde govechtsveld gebruikt worden. Moet het legerkorps met den trein ver voerd worden, dan hebben do troepen al- deen zeven-en-zestig treinen en de voertui gen, enz. een-enwoertig treinen noodig. Over coikel spoor duurt het transport van oen legerkorps van zes tot zeven dagen. Bij dubbelspoor wordt dit drie of vier da gen. Hot gebruik van den spoorweg is slechts bij belangrijke afstanden te verkie zen boven don marsoh. Het gewicht van de dagelijksohe verzor ging voor één man bedraagt gemiddeld 1100 gram. Het oorlcgsrantsoen voor een paard is zes kilogram haver, voor zware paarden het dubbele. Daar een legerkorps 14,000 paarden hoeft, is dit te zamen 84,000 kilogram. Daarbij is dan met de zware paarden geen rekening gehouden. Bekent men, dat men op één treinwagen 1000 kilogram kon laden, dan zijn 150 cler- Rclijko wagons noodig voor de verzorging op 'jéón dag. Een militaire autotrein, die uit •&n motorwagen en een aanhangwagen be staat, neemt 6000 kilogram mee. "Van deze treinen zoolden er dus 25 genoeg zijn. Hier uit ziet men het voordeel van mechanische vervoermiddelen. Moeten de ransels der manschappen op wagens, wat nu bij die groote hitto vaalk het geval is, dan kun nen 60 ransels op één wagen. 7on bataljon heeft dan 19 wagens noodig. het gehoede legerkorps zouden 288 Voor waveris noodig zijn. Wil men de mannen la ten rijden, dan heeft een bataljon 100 wa gens noodig. KORTE BERICHTEN. Do correspondent van do „Times' te Ro me seint aan zijn blad: Gisteren kwam het «trste konvooi Italiaa-nsche gewonden te Homo aan. De oensor had iedere medeaee- ling omtrent hun aankomst verboden. Maar toch wipt geheel Homo er van. Den gehee- en glociendon namiddag wachtten groote menschenmassa's buiten het station om de gewonden te verwelkomen en tot diep in den nacht was do Piazza vol volk. De Ko ningin was aanwezig om de mannen het eerst te begroeten. „Havas" verneemt uit Genève, dat op last van de militaire overheid het bekende werk „J'accuse" (te Lausanne uitgekomen) in de kiosken en stations in beslag is ge- Er is oen ,-,staak-den-oorlog"-comité te Looiden aan het werk, dat vergaderingen belegt en vlugschriften verspreidt. D^„Daily Mail" is aan Scott Duokers, den voorzitter van het comité gaan vra gen waar do fondsen voor deze beweging vandaan komen, of misschien Duitschers zo verschaffen, zooals velen deaiken, en waarom de namen van die aanstichters niet worden bekend gemaakt. Indien de namen worden bekend "gemaakt, antwoordde Duokers, zouden de mensohen hetzelfde zoggen. Zij, die die beweging hebben op touw gezet, willen echter hun naam niet openbaar hebben, uit vrees, dat zo onaan genaamheden zullen krijgen. Ook ware het mogelijk, dat vlugschriften van het comi té werden gebruikt om de werving te be strijden, wat niet de bedoeling is van de anti-ooorlog-mannen, daar ze hier geen lieil in zien, maar wat hun allicht toch zou wor den aangerekend. Alleen kon nog worden meegedeeld, clat de fondsen zijn bijeengebracht door in schrijvingen, dat O. H. Norman de -pen ningmeester en mej. Bellis secretaresse is van het comité, dat zijn zetel heeft op Cha ring Cross Road. Te Stockholm wil men weten, dat Windau door Duitsche schepen in brand is gescho ten. Dat de Russen rekening houden met een bombardement, blijkt uit een proclamatie aan de bevolking om do kreits Windau on middellijk te verlaten. Alles, dat niet mee genomen kan worden, moet, evenals de veld gewassen, vernietigd worden. Volgens dc „Daily Chronicle" hebben Ita- liaansclie vliegers Maandag j.l. een stout- moedigen aanval op liet Oostenrijksche kamp bij Görz, aan de Isonzo, gedaan. Zij wierpen meer dart duizend bommen, die groote schade, aanrichtten. Twee munitie magazijnen geraakten in brand en de daar door veroorzaakte ontploffingen brachten de troepen in verwarring. De vliegers daal den tot 600 meter hoogte voor zij hun bom men wierpen, maar, ofschoon dc Oosten rijkers hen gemakkelijk Ijadden kunnen be schieten, dachten dezen te laat aan verzet, zoodat de vliegers konden ontkomen. Do 14de Juli, Frankrijke vader landsche feestdag, is langs het heelo Framsche froait gevierd met don zang van de Marsealluaso, op hetzelfde oogenblik door alle troepen aaaagehevon. In Engeland was het oen Fransclie-vlag- dag. Er werden in het heelo koninkrijk ruim tien millioen vlaggetjes te koop ge boden, ten bate van het Franscho hulp fonds. Met den verkoop te Londen heeft zich vooral mej. Gaby Deslys, van Parij- solion faam, geweerd. In een keurige auto en zelf zeer fraai uitgedost reed zij rond. Haar eerste vlaggetje had ze voor tien pond verkocht, zeddie zij. Een bekend poütie-officder, Alfred Young, is bij de uitoefening van zijn ambt vermoord. Vergezeld van een sergeant be gaf hij zich naar oen huis in Hampstead, om een arrestatie te verrichten. De deur werd geopend en op hetzelfde oogenblik werd h bout portant een revolver afge schoten op den detective, die doodelijk getroffen wercl. Young was een 36-janig man, van buitengewone bekwaamheid en durf en groote populariteit. Volgens de „Vórwarts" hebben bij ver scheidene sociaal-democraten huiszoekin gen plaats gehad. Zoo word o.a. bij den partijgenoot da*. Laufenberg een huiszoe king gedaan, waarbij op bevel der mili taire overheid alle door dr. Laufenberg uitgegeven brochures in beslag genomen werden. Behalve de brochures werd niets vaoi oenig belang gevonden. Uit Kopenhagen wordt aan het „Berl. Tageblatt" gemeld, dat Noorwegen waar schijnlijk binnenkort een versterking van zijn weermacht zal verkrijgen. De 'militaire commissie heeft aan het Storting een voorstel ingediend, om don landweerplicht van acht op twaalf jaar vast te stellen en voor de recruten oen leeftijd van 21 jaar in plaats van 29 voor te schrijven. Het Wolff bureau" verneemt uit Athene, dat de hofartsen clen koning van Grieken land hebben onderzocht en constateerden, dat de al g ome ene toestand zeer bevredi gend1 is, maar de hartworking bewees, dat de koning voorloopig opwinding vermijden moet en dus nog niet met de politiek mocht worden beziggehouden. Do „Müncbener Neueste Naohrichteir" stelt voor, den verjaardag van het begin van den oorlog, in Duitschland daardoor te vieren, dat iedereen dien dag een ga ve stort, hetzij tan bate van het leger, het zij voor het „Roode Kruis", ondersteu ningsfondsen, enz. Het blad rekent er op, dat er minstens zestig millioen Mank k.g.p worden opgebracht. j De te Pet rograd verschijnende „Djen" meldt, dat de beoefening van het biljart spel in openbare lokalen, voortaan nog slechts geoorloofd zal zijn aan personen, die in het bezit zijn van een z.g. biijart- kaart. Deze kaart kost 1.25 roebel. De gel den, die uit deze „belasting" vloeien wor den gestort in hot Keizerin-Maria-fonds. De totale opbrengst wordt' op een half mii- lioen giebel per jaar geschat. De Strijd in het Westen. FARIJS, 16 Juli. (R.O.) Het avondcom- muniquó luidt in Artois levendige artj(llerieactie. Op den linker Aisne-oever ten westen van Sois- sons wierp de vijand gisteravond vier dui zend projectielen in den Fontenay-sector en trachtte loon een verrassenden aanval te doen op een van onze werken, welke echter mislukte. i In de Argonnen betrekkelijke rust. Tien Fransche vliegers wierpen bommen op het militaire station van Chauny, waar door schade werd toegebracht aan grbote militaire loodsen met oorlogsmaterieel. Dc Strijd ii. het Oosten. PETROGRAD, 17 Juli. (Pf T. A.) Het hoofdkwartier meldt: Na gevechten tegen onze voorposten bezette de vijand 15 dezer da linkeroever van de A'indava en de Benta en vervolgde in eenige sectoren zijn oostelijke beweging. Aan het front over de Njemen deed de vjjand in den nacht van den 15den een aan val ten Noordoosten van de stad Souvalki b£> het dorp Gloebokierof, "waar hij zich meester maakte van een deel onzer ver sterkingen; hij werd echter verjaagd door onze tegenaanvallen. Aan 'het Naref-front werden onze troe pen in den nacht van den 16den tusschen den Pisa en den Orjitz teruggetrokken, ten 'einde een moer geconcentreerde stelling in to nemen aan den rechter Naref-oever. In denzelfden s ector deed de vijand plaatselijke aanvallen tusschen den Pissa en Ohkra. Ten westen van den Orjitz deden groote vijan delijke strijdmachten frontaanvaden op de dorpen Podosjié en Tzjéchanof. In den ochtend van den 15den werden twee hevige aanvallen der Huitócncre, tegen den rechterflank van bovengenoemden sector op1 de dorpen Ploniavy en Bramoera- Sviaclit- chenaja, afgeslagen ,mefc groote verliezen voor den vijand. In het centrum van die streek, bij het dorp Zbiki, kwam de vijand langzaam vooruit, maar zijn beweging werd gestuit. Op den linkervleugel mislukte een aan val der Duitschers, dio in den voorafgaan- den nacht zonder r esultaat aanvielen op den sector Graboro-Opinago:-ra, op 400 pas vóór ons front. Tusschen Tziekkanof en VYsjqorod vin den voorpostengevechten plaats. Aan den rechter-Weïchsei-oever ten noor den van de Pilitza wordt geschoten. Ten zuiden van de Pilitza beproefde de vijand-den 15den een aanval op tweo wegen die van het noordwesten en westen naar Ra- dam voeren; iiïj werd echter teruggeslagen door onze tegenaanvallen. In de andere sectoren vonden voorposten- schermmutselingen plaats. Tusschen den Weichsel en de Veprj is er geen verandering. Tusschen de Veprj en den Boeg even als in den sector Boeg (bovenstrooms), bij Kristynopal worden hevige voorposten-ge vechten geleverd. Bij het dorp Graboretz en ten zuiden van Groebesjof en aan den Boeg (boyenstrooms van de Okal) ontspon zich een gevecht. Aan den benedenloop der Zolta-lipa vond een hevige artillerie- en infanteriebeschie- ting plaats en bij den mond dier rivier sloe gen wrj een vijandelij'ken aanval af. Aan den Dnjestr duurt het gevecht voort. Nieuwe Oorlogslecning. BERLIJN, 17 Juli. (W.B.) Er gaan ge ruchten, dat spoedig weder -een oorlogslee- ning zal worden uitgeschreven. Volgens de „Borliner Politische Nachrichten" zal die echter zeker niet voor September en dan minstens tegen den koers van 99 zijn. De Strijdende Italianen. ROME, 17 Juli (li. O.) Het hoofdkwar tier meldt dato 16 Juli: In het hooge CamonTea-dal (waar de Oglio doorheen stroomt, die het Iseo- meer uitkomt, beproefde de vijand, die over de Venerocolo- en Brizio-toppen ge- troaKen was, een krachtigen aanval tegen onze stellingen bij Rifugio Garibaldie; hij werd echter afgeslagen met verliezen en liet eenige gevangenen in onze banden ach ter. Onze troepen houden twee toppen, waarvan de hoogten meer dan 3000 moter bedroeg. In Karinthië trok de vijand voordeel uit den dikken'nevel en deed in den namiddag en avond van 14 -dezor twee krachtige aan vallen tusschen den (Jagliano en den Pizzo Avestano. Beido aanvallen werden afgesla gen. Do verliezen van den vijand werden geconstateerd op 33 dooden, waaronder 1 officier. Do Handel met de Neutralen. LONDEN 17 Juli (R. O.) De „Times" verneemt uit Washington, dat de grief van de bij dien vleesolihandel betrokkenen, dat de katoenkwestie al te veel op den voorgrond wordt geplaatst, weer nieuw voedsel heeft gekregen. Ook bij andere be langhebbenden, o.a. bij die bij den rubber en kopenhandel, neemt de onrust toe. En zoo is het duidelijk, dat wij do mee- ningsverschillen, die door onze „orders in „council" zijn ontstaan, met meer ernst onder oogen moeten zien, indien, do iin- gelsch-Aunerikaansche betrekkingen niet ongunstig beonvloed zullen worden, juist in een tijd, dat we belangrijke redenen heb ben om deze zoo goed mogelijk te wen- eohen. Hoe oor men dit in Groot-B rittannië be grijpt, hoo beter het zal zijn. Er is nauwe lijks iemand, zelfs in den ons meest vriend schappelijk gezinde kringen, die do wettig heid van onzo blokkade toegoefb. Do alge meen© opvatting is, dat nA hot belang der neutralen wij tot het inzicht moeten ko men, dat de Vereenigde Staten volkomen recht hebben vrij te exporteeren naar neu trale landen in Europa en dat die heruit voer van Amerifcaansche goederen van die landen naar Duitschland eon mak is uit sluitend tussdhen: otnö en hen. Indien we niet spoedig tot overeenstemming komen, is er een krachtige agitatie tegen onze aan matiging t>e wachten. Er kan daarom niet nadrukkelijk genoeg gewezen worden op do noodzakelijkheid zoo spoedig mogelijk iets te doen, indien we deze ernstige agitatie willen ontwapenen. Dat de Briteche blokkade welgeslaagd is, bewijzen de cijfers, door het Departement van Handel gepubliceerd. De waarde van de Amerakaansche uitvoeren naar Duitsch land was in Juni 80 p. st. tegen 2.800,000 in Juni 1914. Tor zee. PETROGRAD, 17 Juli. (P. T. A.) Het hoofdkwartier meldt: In de Zwarto Zee openden onze torpedobooten een gevecht tegen de batterijen van Zoun Gouldak, die pas waron aangelegd. Zij vernietigden twee stoombooten en eenige schepen met steen kool geladen. De onderzeeër „Morj; deed aan de mon ding van de Bosporus een geladen stoom boot zinken. Dezelfde onderzeeër vernietigde eenige zeilschepen. Gevangenenkampen in Rusland. PETROGRAD, 17 Juli. (R. T. A.). Op verzcek van de Amerikaansche e.i EngeLchö gezantschappen in Petrograd, stond cb mi nister van oorlog een bezoek toe aan de gevangenenkampen fa het militaire d'strict Ocnsk, waai* de Duitsche en Oosfenrjjksch- Hcngaarsche krijgsgevangenen zjji o derge- bracht. Dit bezoek werd gebracht door den vertegenwoordiger der Noord-Amerikaan- scho philanthropischo vereeniging ,,The Christian Joung Men Society", den h:er Hart, die uit Duitschland kwam en die werkt op verzoek van deze vereeniging-, ten einde verbetering te brengen in het lot der krijgs gevangenen. Hij had voor dat doe] reeds een bezoek gebracht aan de voornaamste concentratie punten van krijgsgevangenen te Kourgan, Petropawlofsk, Omsk, NovonikaJajefsk en Tomsk, en overhandigde nu den minister van oorlog een afschrift van het uitvoerig rapport over zijn reis, gorichb aan den eer sten gedelegeerde van de bedoelde ver eeniging. Uit zijn rapport blijkt, dat lijj, den toe stand der Duitsche en Oostenrijksch-Hon- gaarache gevangenen in de bedoelde plaat sen zeer voldoende heeft gevonden. Hoewel de gevangenen aan een zeer streng toezicht ondenvorpen zijn, in Overeenstemming jnet hun positie van vijanden, die met de wapens in de hand zijn gevangengenomen, worden zij niet aan eenige ontbering onderworpen, doch ontvangen zij alle levensmiddelen, die door de autoriteiten zijn toegestaan, en zelfs eenige sold ft, voor kleine dagelijksche be hoeften, als belooning voor verrichten ar beid. De evacuatie-posten, hospitalen en kazer nes voor de krijgsgevangenen werden in gcedon toestand en goed ingericht gevonden. Het voedsel is goed en wordt in voldoende hoeveelheid verstrekt. In de conclusie van zijn rapport spreekt Hart de voldoening uit voor do medewer king. die hem overal werd verleend door de plaatselijke autoriteiten, om eon vruchtbaar bezoek aan do gevangenkampen te kunnen brengen, en spreekt hij de zekerheid int, dat, op grond der gegevens, die hij ver zamelde, de Duitsche regeering zal bereid zjjn om het lot der Russische gevangenen te verbeteren. Een Komplot? NEW-BRITAIN (Connecticut), 17 Juli. (R. O.) De burgemeester deelt mede, dat Duitschors voornemens zijn de fabrieken van oorlogsmateriaal in Connecticut in de lucht te doen springen. Hij weigert verde re bijzonderheden mede te deelen, maar zegt, dat een betrouwbaar zegsman bericht te, dat bij to New-York oen komplot afluis terde. De burgemeester waarschuwt de fabrikanten voor het dreigend gevaar. J*uitsck Zuid-Wcst-Afrika. PRETORIA, 17 ouli (R. O.). Blijkens een proclamatie van Botha is met ingang van 9 Juli in het geneele gebied, tot dusver bekend als Duitsch-Zuid-West-Afrika, de staat van beleg afgekondigd. VARKENSUiTVQER. Naar wjj vernemen, heeft de Minister van Landbouw, het perc-omfcago van do hoe veelheid in K.G. van de voor uitvoer bescenir de varkens, welke de exporteurs voor bin- nenlaudsch verbruik moeten leveren, voor- deze maand vastgesteld op 100, tegen 80 voor de afgeloopcn maard. Ii n weree komsti; zai een export ur oo? elke 100 K.G., die hij uitvoert, 100 K.G. binnenlandsch verbruik moeten beschikbaar stellen. Een ontsnapte Russische Soldaat. Men schrijft ons uib Gennep, dat aldaar bij de Meerpoorfc een Russisch soldaat is aangehouden, die uit het krijgsgevange nenkamp te München is ontsnapt. De 24-jarigo Rus, die in het burgerlijk leven boekhouder was, verklaarde, dat hem in het Muhsterlager bij een werkdag van 'smorgeens 7 tot 's avonds 7 uren met een uur schafttijd, in de gevangenis te weinig voedsel werd vertstrekt. De jonge man was vol lof over het goo de, gulle Holland en maakte een beschaaf den indruk. Nadat hem rust en voedsel waren ver strekt, werd hij naar Rotterdam overge bracht. Uit Nijmegen seint men ons: Hedenmiddag, te ongeveer c. uur be proefde oan soldaat van de Koloniale Reserve In do H. B. School alhier, welke door troepen in gebruik is gonomen, een kogel, dio geweigerd had en daarna plot seling afschoot. Van S. werd gewond en de korparaal Stofma en de soldaat ï-^etz werden doodelijk getroffen. Men deelt ons mede, dat verwacht^ wordt, dat aan don 12-uur-fiotstocht door Zuid-Holland een 800-tal personen zullen deelnomen. Het te Amsterdam verschijnend „Volksblaxl" is deze week cloor dc posdtie- commandant te Ymuiden in beslag gom>- men. Vroeger was reeds den militairen verboden het blad te ontvangen, thans geldt dit verbod ook den burgers vart IJmuiden, daar de verspreiding in de po sitie van dezen commandant is verboden. Do redactie van het blad heeft een ondier- houd met-genoemden commandant gehad en gevraagd, waarop dit verbod steunde, waarbij hij zich beriep op een artikel, voorkomende in de wet op den staat van beleg. Tevens werd de redactie van het blad medegedeeld, dat het verbod zijn oor zaak vond in de geheele strekking van het' blad. Hedenochtend werd door H. M. de' Koningin ten Paleize Noordeinde in Den' Haag ontvangen, do heer Sylvino Gurgel do Amaral, buitengewoon gezant en gevol machtigd Minister van Braziiië, .bij het Ned. Hof, ter overhandiging van zijn geloofsbrief en den terugroepingsbrïef van zijn ambts voorganger. - Naar wij vernemen, lieert II. M. 'dö Koningin een belangrijke bijdrage geschon ken voor de eerste inrichting voor onder- wrs en huisvesting voor schipperskinderen welke tegen 1 Sept. a.s. te Vreeswijk zal worden geopend. II. M. de Koningin schonk een bijdrage! van f 100 voor de nagelaten betrekkingen der garnalenvisschers, omgekomen bij de scheepsramp "te Breskens op 16 Juni jl. GEMENGD NIEUWS. Hedennacht ontstonddoor on bekende oorzaak brand in de dubbele arbei derswoning, gelegen op het sluitersveld to Almelo, toebeiioorende aan en bewoond door H. Altena. Het perceel brandde ge heel uit. De inboedel, de kippen en konij nen werden mede een prooi der vlammen.: Verzekering dekt de schade. Te Denekamp is gisteren afgebrand een blok van twee woningen, toebehoorend© aan den fabrieksarbeider Weustïnk en be woond door de gezinnen Weustink en Wig- ger. Ook de inboedels gingen vei)loren.; Alles was, hoewel laag, verzekerd. De Haagse he recherche heeft in don af geloop en nacht- drie mannon en een vrouw aangehouden, mede verdacht betrok ken te zijn bij de in den laatsten tijd ge pleegde inbraken. Dc recherche meent nu de hand op het voornaamste deel der inbro- Kersbende te hebben gelegd. AMSTERDAMSCHE P.EURS, Heden is dc Beurs gesloten, zoodat Noteeringen ontbreken. Advsrtentiêïï. -X is- Den lslon Augustus a.s., - -S -5S -3 Den lslon Augustus a.s., hopen onze geliefde Ouders A. EL v. d. AKKER en 6322 14 T. DIJKXHOOEN hun 25-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Namens hun dankbare Kinderen en Klein kinderen. STOïrrwiJK, 18 Juli 1915. !S- !5- X- Ë- K- I Geboren: 6358 8 SSN&O IS!£50R, Zoon van: I. VAN ENGEL. M. v. ENGEL-v. GELDEUEN. Leiden, 16 Juli 1915. (Botermarkt 12). Eenige en A gamee. e ken isgevirg. De Heer en Hevr. VAN GALEN- SCHUPl iltS zegg'.n hart ijk dank voor de belangstelling by de geboorte hunner Dochter onder vonden. 6316 6 Hilversum, 17 Juli 1915. DrTVAil VOORTHÜYSEN is Maandag en Dinsdag tsiei te costsuSteeeen. 61485 ZenuwariS; Is vanat Woensdag 21 Juli tot nadere aankondiging 6329 9

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3